Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

O Circle Prinz Poland i nie tylko z bboyem Cetowym

O Circle Prinz Poland i nie tylko z bboyem Cetowym

Autor: el_becetol

Jestem bboy'em, bboying to moje życie, więc wszystko co robię jest skierowane w stronę bboyingu, a moja praca w stronę bboys&girls dla których organizuję mnóstwo różnych akcji.

Od ostatniego wywiadu z Cetowym umieszczonego na naszym portalu minęły ponad trzy lata. W tym czasie przeszedł drogę od ambitnego młodziaka z Nowego Portu do jednego z bardziej rozpoznawalnych i znanych polskich tancerzy, organizatora jednych z najlepszych zawodów dla bboys&bgirls w naszym kraju, oraz założyciela pierwszej w Polsce agencji artystycznej zajmującej się promocją bboyingu. Sprawdźcie co powiedział w wywiadzie dla Hip-Hop.pl.

Jak udało Ci się ogarnąć coś takiY˙

Pierwsza edycja imprezy odbyła się rok temu razem z warsztatami z Alien Ness'em, prezydentem Zulu Kingz.
Cetowy: Tak, rok temu w dosłownie cztery tygodnie udało nam się zorganizować pierwszą edycję Circle Prinz Poland - udało mi się namówić głównych organizatorów ze Szwajcarii, że zdążymy jeszcze w 2006 roku zorganizować eliminacje, tak by zdążyć przed finałami, które zapowiadane były na październik. Pierwsza edycja Circle Prinz Poland odbyła się w malutkim mieście o nazwie Orneta, koło Olsztyna. Z Nowego Jorku ściągnęliśmy mojego zioma Alien Ness'a i zrobiliśmy z nim warsztaty, było mnóstwo osób i pełno zajebistej zabawy. Ornetą jaram się chyba najbardziej, piękne chwile, naprawdę. Pozdrawiam wszystkich, którzy wtedy mieli okazję być w Ornecie.

Zeszłoroczną edycje imprezy Circle Prinz wygrała ekipa Azizi Hustlazz i pojechali oni reprezentować Polskę na finałach, ale oprócz nich na zawodach z bardzo dobrej strony pokazała się też inna "dwójka". To była Twoja dwójka.
Cetowy: (Śmiech). Tak to prawda, razem z Klejem dogadaliśmy się i razem wzięliśmy udział w imprezie. Kleju był w niezłej formie, ja też nieźle się czułem, udało nam się sporo namieszać, pokonaliśmy Japończyków z Tap Knack School Kings, którzy słyszałem, że są jedną z najlepszych ekip w Japonii, po drodze jeszcze zmiażdżyliśmy Hiszpanów z Boogie Bastards. Działo się dużo, sprawdźcie nasze walki na Circle Kingz DVD.

Ja, jako bboy Cetowy zawsze będę w jakiś sposób reprezentował swoją partię Azizi Hustlazz, bo to z tymi ludźmi, z tą nazwą osiągnąłem mnóstwo sukcesów i przeżyłem mnóstwo wspaniałych chwil

Wróćmy jeszcze na chwilę do imprezy. Jak udało Ci się ściągnąć do Polski taką legendę bboyingu jak Ken Swift?
Cetowy: Wiesz, co moim planem w ogóle to było ściągnięcie do Polski Flea Rock'a, ale z wielu przyczyn nie mogłem tego ogarnąć. Jak o nic nie chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze, ale w końcu udało mi się namówić do współpracy Red Bull'a (wielkie dzięki), który zgodził się dać parę dobrych dolarów. Zaznaczyli jednak, że jeśli chce kogoś sprowadzić z zagranicy, to musi to być "ich" człowiek, to znaczy, ktoś zaangażowany w Red Bull Bc One. Kombinowałem z Kamel'em z Boogie Brats ale to było nie możliwe, w końcu zerknąłem na stronę Bc One, gdzie okazało się, że jednym z sędziów tej imprezy jest pierdolony Ken Swift, od razu zadzwoniłem i powiedziałem, że chce ściągnąć do Polski Ken'a Swift'a - zgodzili się, więc rozpocząłem negocjacje, po paru tygodniach dostałem potwierdzenie.

Z rozmów z bboy'ami, z gośćmi specjalnymi imprezy i po wypowiedziach na forum, można odnieść wrażenie, że przez wielu Twoja impreza jest uważana za jedną z najlepszych do tej pory w Polsce.
Cetowy: Cieszę się, że ludzie tak myślą. Włożyłem mnóstwo pracy w tę imprezę, zresztą jak we wszystko co robię. Jestem bboy'em, bboying to moje życie, więc wszystko co robię jest skierowane w stronę bboyingu, a moja praca w stronę bboys&girls dla których organizuję mnóstwo różnych akcji. Impreza Circle Prinz Poland miała pokazać jak wygląda prawdziwy bboy'owy jam. Było kilku dj's, byli sędziowie, gdzie każdy z nich ma za sobą min. 15-letni staż bboy'owy na scenie, pomijam w tym momencie już Ken Swift'a, który robi bboying od jego początków. Na mikrofonie podziemny mc - bboy El Cookizo i prezydent Zulu Kingz - Alien Ness. Wszelkie sprawy organizacyjne zorganizowane pod bboys&girls, jednym słowem jak ktoś chcę zobaczyć jak robi się bboy'owe imprezy - to zapraszam do mnie. Korzystając: Dzięki dla wszystkich, którzy pomogli mi w organizacji imprezy (Klub Ground Zero, Egurrola Dance Studio, Ajku, El Cookizo, Ucho, Tatianka, Bartazz + wiele innych osób). Dzięki dla Zuzy z Red Bull'a i Tomka z Cropp'a.

Circle Prinz Poland w tym roku wygrała rosyjsko-ukraińska ekipa, jak przez pryzmat tego, jako organizator, oceniasz poziom polskich bboys?
Cetowy: Poziom polskich bboys? Jedno słowo ziom: zajebisty. Nigdy wcześniej w tym kraju bboying nie stał na tak wysokim poziomie jak teraz, nigdy wcześniej nie liczyliśmy się tak bardzo w światowym bboyingu. Wiesz może to brzmi jakoś strasznie kozacko, ale sprawdź jakikolwiek jam w Polsce, a zobaczysz o czym mówię. Jesteśmy wszędzie, na prawie każdych ważniejszych zawodach w Europie, i czasem przywozimy z nich niezłe sukcesy. Definitywnie idziemy do góry jako scena, a na Circle Prinz widziałeś, że było tylu dobrych małolatów, naprawdę młodych kolesi, że ja boje się jak ta scena będzie wyglądać za rok, czy dwa.
Co do wygranej bloku wschodniego, to jak dla mnie mieli trochę szczęścia, gdyby walki ułożyły się inaczej, gryźliby glebę. Lajony Kingz (Jarko i Greku) rozjebali dla mnie imprezę i tu nie ma o czym dyskutować.

Co o polskim bboyingu i ogólnie o Circle Prinz Poland powiedzieli Ci Ken Swift i Alien Ness?
Cetowy: Ken Swift był bardzo zadowolony z tego, co dzieje się w naszym kraju. Widać, że jego pobyt u nas sprawił mu wielką radość. Kenny to bardzo złożona postać, poznałem wielu bboys na całym świecie i ze starej i z nowej szkoły, ale nigdy nie rozmawiało mi się z nimi tak trudno jak właśnie z Kennym. Może zapomniałem, że Ken Swift to prawdziwy kot z Harlemu, z początków breakingu, z nim na tematy bboy'owe naprawdę ciężko się rozmawia, bo Ty, czy ja nie mamy po prostu nic do powiedzenia (śmiech). Alien Ness był tak zajarany imprezą i tym co dzieje się na naszej scenie, że został w moim mieszkaniu w Warszawie jeszcze tydzień po imprezie (śmiech). Bardzo chwalił sobie poziom imprezy, i pod względem organizacyjnym i pod względem umiejętności bboys. Polecam Circle Prinz Poland DVD tam znajdziecie wywiady i z Ness'em, i Swift'em.

Sick Step to nic innego jak projekt, który ma za zadanie zadbać o nasze interesy, o interesy bboys. Mamy 2007 rok, trzeba żyć, rozwijać się i nie można już robić tego jak 10 lat temu na kocią łapę - trzeba się zorganizować.

Okay. Odejdźmy trochę od imprezy i pogadajmy trochę o Tobie. Jeździsz trochę po Europie, ostatnio byliście w Wielkiej Brytanii na imprezie Fresh Jive.
Cetowy: Tak, to prawda. W zeszły weekend byliśmy na zawodach 2on2 w Leeds, w Wielkiej Brytanii. Razem z moim ziomem Cycu Rock'iem daliśmy niezłą szkołę break'a Brytyjczykom. To były zawody 2on2 w których udział głównie wzięli właśnie Brytyjczycy, bez problemu wygraliśmy cały turniej. Jaram się tym, że byliśmy gośćmi specjalnymi imprezy obok Charlie Chase'a i Whipper Whipa z Cold Crush Brothers, poznać takich ludzi, w takich okolicznościach, to coś naprawdę wspaniałego.
Generalnie w planach Polskiej Flavy jest teraz trochę zajebistych wyjazdów. Pod koniec października jedziemy do Szwajcarii na finały Circle Kingz, a tydzień później mamy zaproszenie do Grenoble na Total Session i startujemy tam jako Dream Team Poland aka Polskee Flavour. Poza tym szykuje się polski Octagon i Over The Top, gdzie Machine będzie walczył z Bboy'em Ata, a Kleju z Casprem z Zulu Kingz, także rzeźnia....Dzień po imprezie chcemy lecieć do Londynu na 3on3 Mighty4 UK...

Właśnie - od jakiegoś czasu nie jesteś już członkiem Azizi Hustlazz, tylko wyżej wspomnianej ekipy Polskee Flavour. Moźesz przybliżyć ten temat czytelnikom?
Cetowy: Polskee Flavour to projekt, który ma na celu reprezentowanie najlepszego polskiego bboyingu poza granicami naszego kraju. W projekcie Polskiej Flavy byłem nawet wtedy, gdy reprezentowałem jeszcze Azizi. Z chłopakami rozstałem się w niezbyt ładnych okolicznościach, przez lata budowaliśmy nazwę ekipy, tworzyliśmy obecną polską scenę bboyingu i jest mi trochę źle z tym, że przez jednego, czy dwóch głupków nasza ekipa się posypała. Oczywiście Azizi na zawsze będzie istniało, ale na pewno nie w takiej postaci jak za swojej świetności. Wiesz Ja, jako bboy Cetowy zawsze będę w jakiś sposób reprezentował swoją partię Azizi Hustlazz, bo to z tymi ludźmi, z tą nazwą osiągnąłem mnóstwo sukcesów i przeżyłem mnóstwo wspaniałych chwil. Dzięki takim naszym sukcesom jak we Francji, czy IBE 2004, 2005, Circle Kingz 2006 i innych, zagranicą jak mówi się o polskim bboying, to się wymawia tylko jedno słowo: Azizi?
Ale w życiu najważniejsze jest robić to, co się chce robić. Ja stwierdziłem, że to co robię zaczyna mijać się z tym, co robią moi koledzy z ekipy i nie chciałem dalej tego reprezentować. Rozstaliśmy się bez beef'ów, z Bartazzem jak wiadomo odeszliśmy razem z Azizi, ale na przykład z Cookizem i Huhrem wciąż współpracuję i mamy dobry kontakt.

Z m.in. tymi ludźmi tworzysz Agencję Artystyczną "Sick Step", której jesteś założycielem. Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym projekcie?
Cetowy: Sick Step to nic innego jak projekt, który ma za zadanie zadbać o nasze interesy, o interesy bboys. Mamy 2007 rok, trzeba żyć, rozwijać się i nie można już robić tego jak 10 lat temu na kocią łapę - trzeba się zorganizować. My to zrobiliśmy, stworzyliśmy Agencję, która zajmuje się naszymi biznesami, a ponadto działa na rzecz rozwoju polskiej sceny bboyingu, poprzez organizację różnego rodzaju imprez, jam'ów, warsztatów, konferencji itd.
W Agencji zebrałem jednych z najlepszych bboys u nas w kraju m.in. Huhra z Azizi Hustlazz, Cycu Rock'a i Meff'a z Ass Kickers, Kleja z Polskiego Flavour, Skunka z Kingz of Warsaw i wielu innych, którzy razem ze mną tworzą Sick Step'a.
Od niecałego roku jesteśmy na rynku, więc dopiero zaczynamy tak naprawdę, po początkach widać, że to był naprawdę dobry pomysł i będą z tego owoce.

A co u samego bboy'a Cetowego? Jakiś czas temu przeprowadziłeś się do Warszawy.
Cetowy: Kupiłem sobie dom w Konstancinie, psa husky i siedzę w kapciach przed telewizorem i chilluje (śmiech). Prawdę mówiąc łatwo nie jest, wprowadziłem się do Warszawy w kwietniu tego roku, mieszkam obecnie z moją kumpelą Anią Jujką, którą serdecznie pozdrawiam. Ogarniam się, gościnnie prowadzę czasem jakieś zajęcia, trenuję z chłopakami z KOW i Rockafellaz, ostro melanżuję, bo Warszawa mocno chce mnie dojechać (śmiech). W sumie i tak najwięcej czasu zajmuje mi praca w Agencji Sick Step i ogarnington wielu spraw.

Poziom polskich bboys? Jedno słowo ziom: zajebisty. Nigdy wcześniej w tym kraju bboying nie stał na tak wysokim poziomie jak teraz, nigdy wcześniej nie liczyliśmy się tak bardzo w światowym bboyingu.

Dobra, zbliżamy się do końca wywiadu. Powiedz jakie masz plany na najbliższy czas.
Cetowy: W drugi weekend listopada przy współpracy z chłopakami Fair Play Crew, przygotowuję specjalną edycje imprezy The Octagon, która odbędzie się w Białymstoku, dzień przed główną imprezą "Over The Top". W tym roku na Over The Top zobaczycie naprawdę wielką rzeźnie, w dwóch głównych walkach zostali rozstawieni Machine z Atą i Casper z Flava Squad z Klejem z Polskee Flavour. Jak się domyślacie dzień wcześniej na mojej imprezie, będziecie mogli obejrzeć tych wszystkich bboys w zawodach, i w kołach. Polecam przygotować się na to wydarzenie i zaklepać sobie termin w kalendarzu, zapowiadają się walki na najwyższym światowym poziomie!

A Ty będziesz miał z kimś walkę?
Cetowy: (śmiech). Kurwa chciałbym bardzo, ale to nie możliwe. Przy imprezie Over The Top zajmuję się negocjacjami i generalnie całym booking'iem Machine'a, Aty i Caspra. Do tego cały Octagon mam na głowię. Ale będę w kołach, więc może będę miał walkę, której nie zobaczycie na żadnym line up'ie.

Widzę, że zapowiada się kolejne wielkie wydarzenie w historii polskiego bboyingu, w którym masz swój duży udział. W każdym bądź razie powodzenia w realizacji tego oraz wszystkich przyszłych projektów.
Cetowy: Wielkie dzięki, pamiętajcie, że Polska Flava miażdży i miażdżyć będzie wszystkich leszczy. Aha i sprawdźcie naszą nową stronę www, będzie gotowa w ciągu kilku tygodni - www.sickstep.pl

Pozdrowienia?
Pozdrawiam przede wszystkim moich rodziców, moich ziomów z Polskiej Flavy, Sick Step, Azizi Hustlazz, ziomów z Kingz of Warsaw i Rockafellaz, Fair Play Crew, Lajony Kingz, Ass Kickers, Lipskee'ego, Piotrka z GoodTunes, El Cookiza, Anie Jujke, kochaną Anne.Z i wiadomo - cały cholerny Nowy Port! YoInformacje o artykule
Data dodania:2007-10-16
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:7.75 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
el_becetol, 36 lat
mężczyzna, Warszawa

Doctor Fe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:09:39, 16-10-07
Jak ty

LaBama
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:29:31, 16-10-07
Ogladałem go na IBE 2005 w walce 1vs 1


no i niestety
[*]

anonim
Autor: ffz   Link do posta
16:00:44, 16-10-07
zajebiście....gratuleje

anonim
Autor: Papciu   Link do posta
16:26:24, 16-10-07
ziomek ode mnie z dzielni ;] lamus w chuj ;]

anonim
Autor: shie   Link do posta
18:53:00, 16-10-07
nieprzypisuj sobie wszystkich zasłóg na scenie b boyingu bo byli przed tobą tacy co to rozkrecali kozaczku.

anonim
Autor: stona aka mejs   Link do posta
19:10:09, 16-10-07
Co wy qrwa wiecie o breaku . Wy tylko siedzicie w domu z dupa przyssana do krzesła i wypisujecie jakies głupoty


LaBama
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:11:40, 16-10-07
wez spierdalaj locho ja akurat tancze 3 lata to pojecie jako takie mam i wiem ze sporo ludzi przed nim bylo


Bartazz Huher lepsi od niego zdecydowanie

anonim
Autor: foogi   Link do posta
21:16:07, 16-10-07
...Azizi Hustlazz wygrywaja bitwy, Dany Dramz gra imprezy a Ty, nagrywam plyty... Eldo - 27

anonim
Autor: Dodaj   Link do posta
03:09:22, 17-10-07
ale z was piony

anonim
Autor: wez ej coto jhehe   Link do posta
09:44:58, 17-10-07
ja akurat tancze 3 lata to pojecie jako takie mam
bueheuhe to troch emalo tanczysz kolezko wiec gowno masz nie pojecie

anonim
Autor: bboy   Link do posta
10:29:12, 17-10-07
spoko wywiadzik, szacunek dla cetowego, a hejterzy niech siedzą dalej i pierdolą przed monitorami komputera

anonim
Autor: bboy z l.a.   Link do posta
10:42:00, 17-10-07
LaBama 3 lata tanczysz mistrzu hehe to naprawde w chuj! Klata.

Huher Bartaz pewnie ze zajebisci ale to sa ludzie od Ceta z ekipy i go wspierają wiec po chuj probujesz tu zrobic z nich jego wrogow? Nie zauwazylem tez zeby cetowy przypisowal tu sobie wszystkie zaslugi i mowil ze nie bylo nikogo przed nim wiec skad wy to wzieliscie popsute glowy, mowcie fakty albo morda.

anonim
Autor: face   Link do posta
14:11:00, 17-10-07
to jest dla mnie smieszne..cet duzo robi ale sie przechwala tym wszystkim jaki on to nie jest..no ale cuz

anonim
Autor: wprost   Link do posta
12:37:12, 18-10-07
Koleś jest całkiem wporzo tylko takie xero piony robią z zazdrości mu koło dupy lub cisną tyle wazeliny że sie chce rzygać i potem wychodzi na jakiegoś przechwalańca czy cwaniaka...Pozdr

Kacpirovsky
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:43:17, 18-10-07
Nowy Port !!!
:)

anonim
Autor: dxp   Link do posta
23:13:00, 19-10-07
Słowny to on nie jest napewno, już takie plany miał we łbie i gówno z tego jest w rzeczywistości, ale pobujać w obłokach sobie może

anonim
Autor: dxp   Link do posta
23:13:11, 19-10-07
Słowny to on nie jest napewno, już takie plany miał we łbie i gówno z tego jest w rzeczywistości, ale pobujać w obłokach sobie może

anonim
Autor: tikio   Link do posta
22:03:47, 20-10-07
chlopaczki tanczylem 11 lat poz g  s  b kolorzeg

anonim
Autor: hwdxp   Link do posta
22:52:21, 20-10-07
dxp masz tu zawistna pipko trailer z imprezy Ceta i dalej sie oklamuj ze gowno mu wyszlo http://www.youtube.com/watch?v=x0EKs91u4k I

anonim
Autor: bboy warszawa!!!   Link do posta
23:38:14, 21-10-07
propsy dla Cetowego!

anonim
Autor: booksY   Link do posta
00:56:25, 23-10-07
pozytywnie pozytywnie

Yo


JASZCZOMP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:34, 29-02-08
pjona

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-200-236-68.compute-1.amazonaws.com (34.200.236.68). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.