Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Daliśmy mocny abstrakt z możliwym do zrozumienia przesłaniem - Rahim&L.U.C.

Daliśmy mocny abstrakt z możliwym do zrozumienia przesłaniem - Rahim&L.U.C.

Autor: seba

Dowiedz się więcej o: L.U.C..
To spory eksperyment - ale jednak po totalnie schizotycznym i powyginanym karpintalnie haelucenogenoklektyzmie, dużo prostszy i bardziej przystępny - choć są momenty - gorzkie jak medykamenty...

Świeżo po premierze wspólnej płyty pt. "Homoxymoronomatura" dwóch wyjątkowych osobowości rodzimej sceny - Rahima i L.U.C.'a, zapraszamy na rozmowę z jej autorami. Projekt ten oprócz swych walorów artystycznych może stać się ponadsezonowym dialogiem na temat ludzkiej paradoksalnie skomplikowanej istoty. O co chodzi? O tym wszystkim w wywiadzie.

Czy pomysł na wspólną płytę pojawił się już podczas Waszej wspólnej trasy koncertowej, kiedy Kanał Audytywny grał razem z Pokahontazz?
Rahim: Nie nie. Pomysł powstał po nagraniu 2 pierwszych naszych wspólnych numerów. Nie ukrywam jednak, że kontakt zawiązany podczas trasy temu dopomógł.
L.U.C.: Ewidentnie trasa była megametafizycznym przeżyciem i super doświadczeniem. Chmury unoszące się w busie, którym podróżowaliśmy mocno odbiły się na mojej pracy magisterskiej, którą właśnie pisałem - właściwie napisałem ją z głowy hehe. Tak czy inaczej na pewno przełomowym momentem była kooperacja przy dwóch pokojach - gdzie Rahu dopowiedział w swojej zwrotce to co bardzo chciałem w tym temacie ale jakoś nie wydobyłem tego z siebie. Wtedy pomyślałem, że nie tylko nasze feelingi i wrażliwości ale tez synapsy są connected i że mogłoby być ciekawie więcej porozkminiać z tym człowiekiem.

Kiedyś już nagrywaliście razem, szczególnie lubiany i popularny jest klip do "2 pokoi". Jednak co innego nagranie gościnnego kawałka a co innego konceptalbumu. Jak przebiegała współpraca? Nie uwierzę, że we wszystkim się od razu zgadzaliście...
L.U.C.: Prace przebiegały w dwóch etapach - 1 to czas tworzenia się duchowo-metafizycznego podłoża do projektu a więc lata 60te - kryzys kubański, wynalezienie piórnika, skrzyżowanie chomika z cytryną i rozkminy naszych matek i ojców, odpowiednia dieta przygotowująca płody - czyli nas, oraz budowa autostrady łączącej Wrocław z Katowicami. Tak naprawdę chyba tylko przez tą autostradę zdecydowaliśmy się na współpracę prawda Rahu? Jeśli chodzi zaś o bezpośrednią pracę nad alboomem to wielkim szczęściem było iż w tych cholernych jednosezonowych pędzących czasach, w których nie żyjemy w przepychu jak amerykańscy raperzy udało nam się wygenerować kilka tygodni na to by spotykać się i rozkminiać - po prostu rozmawiać, i włazić w pogmatwane labirynty psychosocjologii i w ogóle rozkładać homo sapiens na jakieś czynniki - tego czasu i tak było za mało - ale fajnie, że choć tyle się udało. Czasem nawet dwa dni nie powstawał jeden rym, ale przewijały się mega tematy, które zmieniły nawet trochę moje życie - i chyba to był najważniejszy element pracy nad tą płytą.
Rahim: Jeśli chodzi o filozofie życiowe, które wyznajemy można by rzec, iż są bardzo zgodne. W kwestiach artystycznych mieliśmy kilka rozmów;) Niemniej jednak to LUC jest autorem muzyki, więc obdarzyłem go ogromnym zaufaniem i pozostawiłem wolną rękę. Nie zawiodłem się, a wręcz przeciwnie - jestem bardzo zadowolony.

Słowo to instrument - w połączeniu z treścią i akcentem daje hybrydę miliona możliwości. Właśnie ten milion dróg, w które można pójść z każdym słowem zatrzymywały mnie przed mikrofonem na długie godziny.

Zawsze byliście gdzieś blisko muzycznie - lubiliście eksperymenty zarówno muzyczne jak i tekstowe. Czy ta płyta to będzie jeden wielki muzyczny eksperyment? A może znajdziemy na nim jakieś klasyczne hip-hopowe brzmienia?
L.U.C.: ...z domieszką brzmień orkiestralnych... To spory eksperyment - ale jednak po totalnie schizotycznym i powyginanym karpintalnie haelucenogenoklektyzmie, dużo prostszy i bardziej przystępny - choć są momenty - gorzkie jak medykamenty...
Tak mimo rezygnacji z sampli na rzecz samodzielnego układania, akordów, harmoni i tematów, mimo klasycznych akcentów - to najbardziej hip-hopowa płyta jaką wyprodukowałem - mocno oparta na pętlach.
Rahim: Na potrzeby szufladkowania, którego nie lubię, określmy ten album jako lewitujący na granicach trip-hopu i troszkę Hip-Hopu.

"L.U.C i RAH wcielają się w nieznane bliżej nikomu postacie, które przybywają do układu słonecznego z innego systemu w związku z przekroczeniem dozwolonego stężenia zanieczyszczeń i śmieci na Ziemi, a więc w związku ze złamaniem przez ludzkość intergalaktycznego 4 paragrafu, który zabrania destrukcji planet jako własności COSW - Centralnego Ośrodka Sterującego Wszechbytem." - przeczytałem tę zapowiedź i pierwsze moje pytanie brzmi po prostu - jak bardzo pokręcona tekstowo będzie ta płyta?
Rahim: Oj, raczej bardzo. Daliśmy mocny abstrakt z możliwym do zrozumienia przesłaniem. Nie jest to liryka lekka, łatwa i przyjemna. Raczej trzeba posłuchać kilkaset razy i pogłówkować;)
L.U.C.: No właśnie tu z Rahimem ostro się wyżyliśmy - poprzez symbolikę i abstrakt. Ta płyta będzie tak różna jak sam homo sapiens - są numery pozytywne i śmieszne a są bardzo ciężkie rozkminy w klimacie 2 pokoi. Jeśli chodzi o mnie to na tej płycie rozpostarły się przede wszystkim jakieś nowe połacie techniki i rymu. Zmiażdżyło mnie to. Śląsk dobrze na mnie wpłynął. Odkryłem, że rymowanie jest dla mnie jak jazda na desce.. Chcę rozkręcić taką swoistą kulturę rymotrików, o której kiedyś może bardziej obszernie uda się porozmawiać. Zacząłem się w to bawić na haelu - a ta płyta to kolejny etapik. Słowo to instrument - w połączeniu z treścią i akcentem daje hybrydę miliona możliwości. Właśnie ten milion dróg, w które można pójść z każdym słowem zatrzymywały mnie przed mikrofonem na długie godziny. Biedny realizator Booryz był dzielny - więc pozdrawiam go i dziękuje za cierpliwość. Chcę powiedzieć tylko jedno: nie przejmujcie się jeśli nie zakumacie nic po pierwszym odsłuchaniu - my z Rahimem mieliśmy wzajemnie tak samo - zaskakiwaliśmy się swoimi zwrotkami i nawet po tygodniach często mówiliśmy sobie - ty a tobie w tym i tym wersie chodziło o to.. ahaa... no nieźle - dopiero teraz to rozkodowałem - wierze, że ten styl nada tej płycie ponadczasowy charakter.

L.U.C.
i Kanał Audytywny znani są z tego, że łączą swoja muzykę z innymi bodźcami - obrazem (bardzo ekspresyjne klipy), teatrem (spektakle inspirowane płytą). Czy teraz też planujecie podobne działania związane z tą płytą? Jakie będą klipy i do których utworów powstaną.
L.U.C.: Faktycznie - staram się być wierny filozofii 4 galaktyk (muzyka, liryka, film i grafika) i wiem już dziś, że one będą wszędzie tam gdzie będę się pojawiał a już na pewno na moich producenckich alboomach. Na razie nakręciliśmy klip do utworu Hemoglobiną feat. Maria Peszek i pMx i choć pochłonął on nam cały budżet na pewno zrobimy jeszcze kilka klipów, zwłaszcza, że ostatnio pełza mi po głowie sporo ideolarw. Jak zwykle pewnie będzie trzeba dopłacać z własnej kieszeni ale film to moja pasja i nieodzowny element tego co robię więc nie daleko pada jabłko od jabłoni a komu w drogę temu czas. Co zaś tyczy się czasu i jego tykania - to jest ono nie do zatrzymania lecz można je zwolnić tak jak zwalnia nasza płyta która kończy się na ok. 60BPM które mają szepnąć prrrrr koniku - do ucha naszej zapędzonej cywilizacji. Jeśli chodzi o koncert - to porozmawiamy o nim chyba w listopadzie - bo do tego projektu przygotowuję właśnie z TVP kolejny performans. Kolejne spotkanie 4 galaktyk tym razem w akompaniamencie może nawet całej orkiestry albo przynajmniej jej akcentów. Premiera 8go listopada we Wrocławiu w Capitolu a 10 Listopada w Katowicach w kinie Rialto - Tzw Śląska Premiera.

Czy to L.U.C. wymyslił tytuł albumu? Bo słowo "Homoxymoronomatura" idealnie wpisuje się w jego nurt słowotwórczy znany z poprzednich płyt. Możecie je też jakoś wyjaśnić zanim dziennikarze będą łamali sobie język próbując wymówić tytuł Waszej płyty?
Rahim: Zgadza się. To 1016 jest inicjatorem tej nazwy. Ja miałem na myśli jeden człon z trzech powyższych, ale jest to poniekąd marka LUCa. Tym samym zaakceptowałem pomysł. Co więcej, umiem już go wymawiać;)
L.U.C.: No faktycznie - mam słabość do tzw tytułów klamrowych - które spajają wiele sensów i ostatecznie uzupełniają płytę. Tłumaczenie tego tytułu to kolejny temat na flaszkę jak każdy poprzedni i w ogóle chyba każdy tytuł nawet tak prosty jak "dom". To ogólnie mix słów homo sapiens, oxymoron - jakim uważamy, że jest człowiek i matura - jako egzamin dojrzałości przed jakim stanie niedługo nasza skąpana w psychozach i kompletnie uzależniona od luksusu i surowców destruktywnie - kreatywna z natury cywilizacja

Płyta ma być "ekomanifestem". Każdy manifest ma mieć jakieś myśli przewodnie, kluczowe hasła. Jakie to są zagadnienia, na które chcecie zwrócić uwagę ludzi? Proszę tylko nie piszcie o banałach takich jak zamykanie fabryk, niekorzystanie z samochodów i ciepłej wody...
Rahim: Polecam posłuchać treści. Nie po to piszemy zwrotki, refreny, kawałki, aby o nich potem opowiadać, czy też je tłumaczyć.
L.U.C.: Przychylam się do wypowiedzi raha - ekomanifest jest tu tylko pretekstem do dialogu na temat ludzkości z zupełnie innej, nowej perspektywy - sprawa ekologiczna była tylko pomysłem fabularnym dzięki któremu mogliśmy się postawić w takich postaciach. Proszę nie róbcie z nas jakiś greenpeacowców. Acz swoją drogą oczywiście, jestem przerażony raportem o zmianach w klimacie Ziemi i chciałbym, aby ludzie mieli świadomość, że nadchodzą gorzkie precedensy.

Jak oceniacie powodzenie i przebieg Waszego konkursu na remix i udział gościnny w utworze "Bakteria Homo Sapiens (ft. Justyna Antoniak)"? Kiedy będą opublikowane wyniki?

L.U.C.: Na razie nie komentujemy konkoorsu. Zasiadamy do odsłuchu w listopadzie. Wyniki według założeń. Dostaliśmy dużo zwrotek - dziękujemy wszystkim za poświęcony czas i energię.

Ekomanifest jest tu tylko pretekstem do dialogu na temat ludzkości z zupełnie innej, nowej perspektywy - sprawa ekologiczna była tylko pomysłem fabularnym dzięki któremu mogliśmy się postawić w takich postaciach.

Rahim wydajesz swoją solową płytę w podobnym terminie - nie boisz się, że te albumy znajdą się na "promocyjnym kursie kolizyjnym"?
Rahim: To nie do końca jest moje solo, ale produkcja muzyczna. Rapuję raptem w kilku kawałkach. Poza tym płyty mają bardzo odmienny klimat i raczej nie stanowią żadnej konkurencji. Jest to też nowe przedsięwzięcie w moim życiu, więc czas pokaże.

Jakie są Wasze kolejne plany promocyjne? Kiedy będą pierwsze klipy? Może jakaś wspólna trasa?
Rahim: Na razie pokażemy się w kilku mediach. Dwa koncerty premierowe w listopadzie. Za nimi mam nadzieję pójdą kolejne. Jeden klip już skręcony i całkiem wkrótce wpadnie na wizję. Co do kolejnych. Chcemy, planujemy, zrobimy;)
L.U.C.: Jak wspomniałem muszę się zająć przygotowaniem premier - to spore wydarzenia, z dość dużą pompką więc trzeba zebrać myśli i wylać z siebie kilka smaczków. Rahu ma dynamol - no i cóż - jeśli wszystko będzie dobrze i nasi słuchacze wkręcą się w te rozkminy - to w styczniu pewnie jakaś większa trasa. Chcielibyśmy grać to w teatrach i kinach - w takiej pełnej grubej patetycznej wersji oraz poźniej, pojeździć po klubach z gramofonami i naszą Divą - Justynką Antoniak. Czas pokaże. Pierwszy klip ok. 5 listopada - tuż przed premierą. Na razie oddajcie się muzyce - myślę, że bardzo malownicza i wasze głowy wygenerują Wam piękne subiektywne obrazy.. Pozdrawiamy

Dowiedz się więcej o: L.U.C..


Informacje o artykule
Data dodania:2007-10-22
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Wyżej Chuja nie podskoczysz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:50:39, 22-10-07
Raima i L.U.C.'a, zjedliscie H Chuje :)))

Żwir_ek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:00:42, 22-10-07
Nie przepadam za obecna slaska scena, jest wielu lepszych w Polsce zawodnikow.

Agol
Autor: Agol   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:23:10, 22-10-07
Ślask a rządzi choć jestem z Poznania... Zobaczymy co tam wyszło Rahowi :D

anonim
Autor: yhy yhy   Link do posta
16:07:24, 22-10-07
spoko spoko chłopaki powiedzcie tylko co wy cpacie ze takie głupoty pierdolicie?pseudo kalibrowe jakies wypociny byle sie rymowało ja pierdole zenada artysci mądrale sie słowników naczytali .Street hip hop dont stap dont stap. boooooooooooooooooooooooooooooooooooom!

hajer prosto z sektora
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:17:39, 22-10-07
Chłopaki spokojnie Ślonsk to nie tylko takie projekty. Może tego nie widać ale hardkor u nas przeważa.

Dębe
Autor: Dębe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:03, 22-10-07
Płyta ewenement. Najlepsza produkcja w tym roku! I przestańcie porównywać do Kalibra 44. Żal mi was. Kaliber jest genialny, ale 3xKlan był też dobry, a Homoxymoronomatura jest wstrząsem dla mas jak kiedyś Pokahontaz rymowało. Mam płytę w oryginale, kosztowała 36.99 i nie żałuję tych pieniędzy. "Dzięki Ekstrementom Sinic" => To mój typ z płyty.

anonim
Autor: Kołczan   Link do posta
17:29:48, 22-10-07
Płyta miazga. A jak się komuś nie podoba to niech się nie spina, bo płyt o życiu na ulicy jeszcze dużo wyjdzie. Nie martwcie się.

RMW7
Autor: RMW7   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:30:52, 22-10-07
dobry wywiad

pozdro czekam na solo rah

anonim
Autor: . . .   Link do posta
17:34:27, 22-10-07
Te, "yhy yhy", ja mam taki pomysł. Jeśli nie podoba ci się rap bardziej ambitny niż to że jest źle na ulicy i zaraz zamknie cię polcja a potem będą się nad tobą znęcać to włącz sobie te swoje mp3 które masz na dysku a nie pisz kurwa o czymś na czym się kompletnie nie znasz bo śmiem twierdzić że musiałeś sobie wcześniej wpisać na googlach co to jest "homo sapiens"... To jest dopiero żenada...

anonim
Autor: marcin2fast   Link do posta
17:58:43, 22-10-07
zajebista plytka:D a szczeggólnie wg mnie kawalek Odmieniajac Sie Przez Nibyprzy;]

Kastet
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:32:31, 22-10-07
zajebista płyta!!!!!!!!

anonim
Autor: fetor   Link do posta
18:38:19, 22-10-07
mega ziomy

anonim
Autor: mAxFlogrEenPower   Link do posta
19:10:11, 22-10-07
No to laDnie wam PoSypal wÓjek Władzio PozDr Mega PRodukcja :D ! ! !

Hajo
Autor: Hajo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:41:48, 22-10-07
Ślask ma najlepszy rap w polsce!

anonim
Autor: Polikarp   Link do posta
19:51:26, 22-10-07
Koooooosmoooss.... Globalny reset w końcu uderzył w ziemię

anonim
Autor: iskron   Link do posta
20:35:25, 22-10-07
MISTrzostwo swiata - dlugo czekalem na to polaczenie - coz nie ma co tu dyskutowac z ziomkami ktorzy kwestionuja poziom techniczny bo pieprzenie zeby gadac tylko - bardzo bym chcial aby plyta nie przepadla w motlochu - KONIECZNIE przesuchajcie - trudne - ale na prawde na dluzej - technicznie luc - trzaska takie triki ze choc trzyma sie z boku prezentuje czolowy poziom, swiatowe skladanie slowek i akcentow..

Kokosss
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:40:53, 22-10-07
Trzeba przyznać, że L.U.C to niesamowita osobowość.

MC Zbysław
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:10:22, 22-10-07
k44 byuo pjerwsze, ja zem drugi jeste. a tera l.u.c i rah  niezly skłat!

anonim
Autor: streetstyle   Link do posta
21:38:03, 22-10-07
Szykuje sie dobre psycho ;) pozdro dla chłopaków

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:09:56, 22-10-07
PŁYTKA CAŁA JEST ZAJEBISTA ALE TYLKO BITY

A ZE ZWROTEK TO JAK ZAWSZE L.U.C. TYLKO TRZYMA POZIOM

SZKODA ŻE TELEDYSKU NIE WYPUŚCILI PRZED PŁYTKĄ TYLKO DOPIERO BĘDZIE W LISTOPADZIE

anonim
Autor: Highman   Link do posta
22:13:34, 22-10-07
Ale rahim jest hujowy o ja a luc to przy nim to tylko drugie zero Beheheh szkoda mi tych ludzi ktorzy sluchali i sluchaja nadal paktofoniki behehe hej

anonim
Autor: Highman   Link do posta
22:15:42, 22-10-07
A i jesli to ma cos byc nowego i fajniego to ja nie wiem co ??? zawsze podejrzewalem rahima ze chce przemycic techn do hh a te stroje to juz wogole tylkobiale rekawiczki maski gazowe bhehehe

anonim
Autor: absnt   Link do posta
22:37:54, 22-10-07
mialem okazje tylko raz przesluchac ta plyte i jestem pod ogromnym wrazeniem! jak tylko natkne sie na nia w media lub empiku to kupie (dzis bylem ale nie bylo)

panKLEKS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:06:32, 22-10-07
LUC: Tłumaczenie tego tytułu to kolejny temat na flaszkę jak każdy poprzedni i w ogóle chyba każdy tytuł nawet tak prosty jak "dom".

HEHEHE.

A sama płytka to muzyczna masakra, pierdolone dzieło sztuki gdzie rap przeplata się z psychodelicznymi wokalami i bogactwem muzyki. To jedna z trudniejszych w odbiorze plyt, jej wielkość dostrzegam także w tym, że defniuje ona przeciętnego słuchacza hiphopu w Polsce - jest tak zanurzony w muzycznych dogmatach, że tak mocna artystycznie alternatywa uderza w jego mentalność co potrafi niestety zinterpretować tylko tak jakby dostał kopa w ryj, myśle że stąd się biorą (niektóre) tak zawistne komentarze.

Ale zresztą- Homoxymoronomatura sama się broni, jedyny minus, że nie jest to plyta na romantyczny wieczór z dupeczką :P

anonim
Autor: empes   Link do posta
00:24:06, 23-10-07
W CALEJ ROZCIAGLOSCI POPIERAM PANA KLEKSA ;D

anonim
Autor: anty niemiecki slonsk   Link do posta
04:56:59, 23-10-07
nie wiem co niektorzy sie tak podniecaja rapem ze slaska.

anonim
Autor: studio procent*   Link do posta
09:27:52, 23-10-07
Czas sprawdzić z lekka psyhodeliczny pełen specyfików abstrakt prosto ze śląska.
Ciekaw jestem ale po kawałku Bakteria Homo Sapiens płytka zapowiada się bardzo eksperymentalno-kombinacyjnie ;-) kupuje płyte. Raczej nie pożałuje !

anonim
Autor: Aife (myspace.com/aifeme)   Link do posta
09:46:49, 23-10-07
Dla mnie najlepsza polska płyta EVER. L.U.C. i Rah wyprzedzają całą resztę o kilkanaście lat.Przy "Wirusie Homo Sapiens" mam regularne dreszcze, a mi to się często nie zdarza jak słucham muzyki...

kOkSiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:51:06, 23-10-07
Mnie niszczy po prostu kawalek Hemoglobina =] Zajebista produkcja

anonim
Autor: GoodShit   Link do posta
10:17:27, 23-10-07
"Absurd i Nonsens", "27", "HollyŁódź", "Piątek 13", "Numer Jeden Wróg Publiczny", "Kodex 3: Wyrok", a teraz jeszcze "Homoxymoronomatura". Rok 2007 uważam za jeden z najobfitszych w polskim rapie. ;]

anonim
Autor: payro   Link do posta
10:56:44, 23-10-07
do GOODSHIT!!!!! i jeszczepezet- muzyka rozrywkowa onar- pod prąd i teraz jest gute ;]

anonim
Autor: GoodShit   Link do posta
11:16:01, 23-10-07
Fakt ;] Nie jestem w stanie wszystkiego spamiętać. Dodam jeszcze "Projekcje", "Manewry Mixtape z cyklu..." i "Operacja Kocia Karma". Cholera. Pewnie i tak coś pominąłem =]

anonim
Autor: azis   Link do posta
13:55:55, 23-10-07
Azis widzi wszystko

Evs71
Autor: Evs71   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:48, 23-10-07
Mam nadzieje że produkcja kozacka. Dziękuje Grubej za linka do płytki :* ale to jest prosukcja któą wole kupić ze względu na szacunek do tych właśnie artystów. Dziś chyba skocze do sklepu.

Pondrac
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:17:35, 23-10-07
Ta plyta powinna byc zakazana, w szczegolnosci kawalek hemoglobina, odlot wiekszy niz po dragach
A tak z drugiej strony to ciekawe co trzeba brac aby cos takiego wymyslic, GZ

witek44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:17:54, 23-10-07
Płyta full wypas, miażdży każdą tegoroczna produkcje. Mam nadzieje ze dynamol będzie niegorszy. pzdr

anonim
Autor: romualdinio   Link do posta
23:42:16, 23-10-07
Ludziska - kupujcie oryginal. Ci kolesie to juz legendy a ta plyta bedzie pamiatka naszych czasow!!!!
 z tylu wszystkie teksty - palcie zielsko i rozkminiajcie - mozna pojsc w setki stron w tej liryce -miszcz roku albo i dwoch!


graffit
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:02:43, 24-10-07
ROZ-JE-BA

anonim
Autor: Wprost   Link do posta
20:52:55, 24-10-07
zajebista płyta

kupie ją

anonim
Autor: denior   Link do posta
23:29:24, 24-10-07
GoodShit: Piatek 13 to jeszcze rok 2006, sprawdzilem premiera-> 13pazdziernika 2006[w paitek;]

anonim
Autor: amadełusz mocart   Link do posta
08:20:04, 25-10-07
Co wy pierdolicie najlepsze jest hemp gru zajebiste kawalki o licach,warszawie,jointach i o tym ze warszawa pierdoli policje.Nie podoba wam sie prawdziwy hardcor z warszawskich ulic to wypierdalac!!!!!!hehe a teraz powaznie plyta mistrzowska.Slask rzadzi

anonim
Autor: 15sto latek   Link do posta
22:30:19, 26-10-07
wicked materiaŁ texty rozwalaja prawie jak 'the return of dr octagon'[bez obrazy]
respect

anonim
Autor: krzycho   Link do posta
11:55:19, 27-10-07
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim
Autor: Gościuu   Link do posta
10:20:10, 28-10-07
HigHman= kolejny znaFFca PL HH... żenada i koniec... dawno nie słuchałem płyty az tyle razy... ostatnio konczylo sie na pieciu szeciu razach i nuda a to moge słuchac w nieskończonosc!!! mnie rozjebał motyw z budzikiem jaki motyw wogole wkret w bani a tu trrrrrrrr:D MAsaKRa

lalu$
Autor: lalu$   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:49:42, 28-10-07
ciekawe, ciekawe, nie slyszalem jeszcze..

anonim
Autor: ZeC!k   Link do posta
11:54:58, 28-10-07
To jest moi drodzy rozpierdalająca płyta !! Jakie metafory zdania składniowe kupa epitetów ukrytych porównań czyli mistrzostwo bezapelacyjnie tegoroczne :):) Dodając do tego jeszcze Pezet - Muzyka Rozrywkowa, Onar - Pod Prąd, JWP - Numer Jeden Wróg Publiczny i Kodex3 - Wyrok to ten rok obfitował w mase zajebistych projektów :)) Pozdro dla każdego kto chociaż w 5% czai o co chodzi w tekstach. Szacunek.

anonim
Autor: tsfaniak   Link do posta
02:32:22, 21-11-07
Not mamy polaczenie Mechanicznej Pomaranczy Burgessa z 1984 Orwella, troche o dojrzewaniu, mrocznie, tajemniczo, konspiracyjnie no i nowomowa hehe (nawet mozna to zauwazyc w wypowiedziach l.u.c.)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-208-66.compute-1.amazonaws.com (3.234.208.66). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.