Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Beef to przeciąganie liny - wywiad z Onarem

Beef to przeciąganie liny - wywiad z Onarem

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Onar.
Pewny siebie muszę być, bo gdybym nie był to nie wydałbym teraz siódmej płyty.

Po płytach "Pod prąd" Onara i "Muzyka rozrywkowa" Pezeta przyszedł czas na nowy Płomień 81! Tego newsa zdradził nam sam Onar w wywiadzie, jaki przeprowadziliśmy po premierze jego nowego album. Zapraszamy zatem na rozmowę, z której dowiecie się ponadto co trzyma Onara na Ursynowe i czy warto sprzedawać muzykę przez Internet jako mp3.

Za muzykę na "Pod prąd", podobnie jak w przypadku "Superelaks" i "Wszystko, co mogę mieć", w całości odpowiada jeden producent. Dlaczego zatem nowa płyta nie jest sygnowana jako Onar/Kociołek?

Onar: Był taki plan, żeby tak właśnie nazwać płytę, jednak razem z Kociołkiem, stwierdziliśmy żeby płyta była firmowana tylko moją ksywką, żeby właśnie może nie kojarzyło się z opcją Onar i Ośka, tylko była czymś innym.

W "Niezwykłym śnie" opowiadasz o wizji idealnego kraju. Jesteśmy świeżo po wyborach. PiS został odsunięty, a władze przejęła kolejna partia. Jaki przewidujesz scenariusz dla Polski na najbliższe lata?
Onar:
Nie do końca śledzę wszystko co się dzieje na polskiej arenie politycznej. W kawałku niezwykły sen, mówię o idealnym kraju, którego jak wszyscy wiemy chyba nigdzie na świecie nie ma, jest to obraz wyidealizowany. Chciałbym żeby tak było, ale chyba przy żadnej partii rządzącej jest to niemożliwe. Cieszy mnie fakt, że była rekordowa frekwencja podczas wyborów, i że wygrała partia, na którą oddałem swój głos. Mam nadzieję, że polityka przejdzie na poziom kulturalnego dialogu, a nie prostackiej partyzantki i obrzucania się błotem. Życzę Polsce jak najlepiej i żeby każdy był dumny, że tutaj mieszka.

Nie ma chyba kawałka, w którym byś nie wspominał o swoim bloku. W "Jestem stąd" mówisz, że to jest Twój dom i nie chcesz się z niego wyrwać. Rapujesz też, że karierę można robić i być skromnym. Ale co tak naprawdę jest złego posiadaniu np. domku? Uważasz, że gdybyś się wyprowadził z bloku, to straciłbyś autentyczność i bezpośredni kontakt ze środowiskiem?
Onar:
Wiesz co ja mieszkam od urodzenia na Ursynowie i jest mi tu bardzo dobrze. Jeśli będę musiał się niedługo wyprowadzić z mojego bloku, to na pewno nowe miejsce, które wybiorę będzie na tej samej dzielnicy. Jest to przywiązanie do tego miejsca, lokalny patriotyzm, a może po prostu sentyment. Mnóstwo moich znajomych ma tak samo, mówią, że wyprowadzają się, kupują albo wynajmują kwadrat, a ja się pytam gdzie, odpowiedź jest "no jasne, że na Ursynowie". Co do tej skromności, chodziło mi nie o to gdzie mieszkasz i w ilu metrach, tylko o ludzi, którzy zrobili pseudo karierę, wożą się niemiłosiernie, mówią ile hajsu zarabiają, a parę lat temu znałem ich dobrze i byli zupełnie innymi ludźmi. Myślą, że Pana Boga złapali za pięty, ale korzeni nie zmienią, tak samo jak historii. Posiadanie jest jak najbardziej w porządku, sam też się bardzo dobrze czuję jeśli do czegoś dojdę swoją pracą i mogę sobie pozwolić na różne rzeczy. Chodzi o wieśniackie popisywanie się różnymi rzeczami, np. udawanie że jest się biznesmenem, a bycie zwykłym bananowcem. Tak samo nie krytykuję samej opcji bycia bananowcem, tylko stylu w jakim pokazujesz się z nie swoimi pieniędzmi, domem czy samochodem i co na ten temat możesz powiedzieć.

Mieliśmy już dwa klipy promujące "Pod prąd". Teraz szykujecie teledysk do "Niezwykły sen". Czego możemy się spodziewać?
Onar:
Dokładnie tak, będzie to dobrze zrealizowany teledysk, przez osobę, z którą już długo współpracujemy i nakręciła dla nas parę rzeczy. Mamy plan utrzymania klipu w miejskiej scenerii, ograniczenia sekwencji rapowych, pokazania miejsc zwykłych, codziennych, do których każdy codziennie wpada plus ujęcia dokumentalne. Za parę dni zaczynamy, więc ostateczną formę zobaczymy myślę, że za jakieś dwa tygodnie.

Nie mogę nie zapytać o beef. Mówiłeś, że "Śliski parkiet" to kawałek nagrany w okresie beefu, i w związku z tym, że to dobry numer nie widziałeś powodu aby go nie wrzucać na płytę. Ok, ale chyba spodziewałeś się, że Tede nie pozostawi tego bez odpowiedzi...
Onar:
Dokładnie historie kawałka już przedstawiałem i dlatego jest na płycie. A czy Tede odpowie na jakieś zaczepki czy nie, pierdoliłem to, mam ważniejsze rzeczy na głowie. Miałem czas to odpowiedziałem na ten jego filmik i super akcję promocyjną "Mordo ty moja", tak na marginesie minęły chyba już ze dwa miesiące a koszulek nie zrobił. Jak będzie w przyszłości czy znajdę czas, zobaczymy, trochę mnie to wszystko znudziło.

Jak najbardziej trzeba przechodzić na sprzedaż muzyki przez Internet, to jest przyszłość.

Kiedy rozmawialiśmy w czerwcu ubiegłego roku, w czasie największego napięcia w beefie Płomień 81 vs. Tede mówiłeś, że czujesz się bardzo pewny, bo jesteś w formie i nagrywasz i piszesz bardzo dużo kawałków. Ile z nich ostatecznie nie weszło na solówkę?
Onar:
Pewny siebie muszę być, bo gdybym nie był to nie wydałbym teraz siódmej płyty. A co z odrzutami płytowymi, to na płytę nie weszły 4 nagrane kawałki i sporo, które były już napisane, ale nie zostały nagrane.

Jedna z zasad reklamy mówi, "nieważne jak o Tobie mówią, ważne żeby mówili". Powiedz szczerze czy wymiana ciosów z Tede wpłynęła bezpośrednio na sprzedaż Twojej płyty?
Onar: Ja nie lubię tej zasady, tak prywatnie. A co do pytania to wątpię, beef to jest przeciąganie liny, chodzi tu raczej o pomysły i szacunek. Jeśli od tego kogo znanego zdissujesz zależało ile opychasz płyt, to wiadomo, że bym nie nawijał na Tedego tylko na kogoś bardziej znanego, np. na Budkę Suflera (śmiech). Tak chyba właśnie wygląda beef pomiędzy Grupą Operacyjną a Dodą, dzięki temu ostatnio dziesięć razy dziennie słyszałem o tych wykonawcach w różnych programach.

Po tegorocznej, jesiennej odsłonie Waszego beefu więcej osób w naszej ankiecie wskazało Ciebie jako zwycięzcę. Jak to skomentujesz?
Onar: Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zagłosowali w waszej ankiecie, wszystkim którzy napisali do mnie na myspace, i z którymi rozmawiałem osobiście.

W między czasie pojawił się remix Twojego kawałka przygotowany przez Zjawina. Współpracowaliście już wcześniej. Czy planujecie jakąś szerszą współpracę w przyszłości?
Onar:
Tak utrzymujemy stały kontakt i zabieramy się za wspólną rzecz. Nie wiem jeszcze dokładnie jaką formę będzie miał nasz projekt, ale wiem że będzie czymś mocnym i osobistym. Jego mocno nowatorskie podejście do produkcji plus moje teksty, szykujcie się.

Razem z Pezetem wydaliście swoje solówki. A czy możemy się niebawem spodziewać nowego Płomienia?
Onar: Niebawem bym usunął z pytania, i na tak postawione, odpowiadam - tak. Data nieznana.

Mieszkam od urodzenia na Ursynowie i jest mi tu bardzo dobrze. Jeśli będę musiał się niedługo wyprowadzić z mojego bloku, to na pewno nowe miejsce, które wybiorę będzie na tej samej dzielnicy. Jest to przywiązanie do tego miejsca, lokalny patriotyzm, a może po prostu sentyment.

Cały czas zachęcacie słuchaczy do kupowania oryginalnych krążków. Nie oszukujmy się, niebawem płyta cd przejdzie do historii. Jak myślisz, czy sprzedaż plików mp3 przez Internet zmniejszy piractwo, czy może wręcz przeciwnie, nikt nie będzie chciał płacić za coś co ma za darmo?
Onar:
Powiem Ci tak, że jak najbardziej trzeba przechodzić na sprzedaż muzyki przez Internet, to jest przyszłość. Póki co moim zdaniem, ten rynek w Polsce jest jeszcze niedopracowany i ma wiele błędów i niedociągnięć. Musi istnieć jak najprostsza procedura płacenia za kawałki, przez jakiś sms, zdrapkę czy cokolwiek, bo nie oszukujmy się, że wielu młodych ludzi nie ma kart kredytowych. Trzeba zaostrzyć procedury w stosunku do osób, które kradną muzykę w sieci, muszą istnieć dotkliwe kary i muszą być one egzekwowane. Zakaz ściągania muzyki przez Internet nie może być tylko martwym przepisem w jakiś tomach na półkach. A co najważniejsze trzeba wyrobić w Polakach nawyk, że to jest przestępstwo, za które jest określona kara. Chcesz słuchać muzyki, musisz za nią zapłacić, a nie ukraść. Każdy wydawca ponosi koszty przy produkcji płyty, które bez sprzedaży się nie zwracają, koło się zamyka i wraca temat źle sprzedających się płyt. Jest jeszcze jeden plus sprzedaży mp3 przez internet, osoby poza granicami naszego państwa, które nie chcą nas okradać, a chcą mieć płytę, będą mogły ją kupić w formie elektronicznej, bo dystrybucja niestety tam nie dociera. Przez Internet w formacie mp3 czy w sklepie kupujcie polskie rap płyty.

Jakie są dalsze plany Konkret Promo? Jacy artyście zamierzają wydać swoje płyty pod szyldem tego labelu?
Onar: To pytanie bardziej skierowane do Mateusza. Bardzo sobie cenię współpracę z Konkret Promo. Wszystko co nagramy ukażę się właśnie pod tym szyldem.

Podczas ostatniego wywiadu mówiłeś, że szykujecie serię koncertów promocyjnych i kolekcję koszulek "Pod prąd". Czy możesz podać więcej szczegółów na ten temat?
Onar:
Bardzo bym chciał, ale wszystko jest w stanie załatwiania. Koncerty planujemy na przyszły rok, koszulki są już praktycznie zrobione, teraz tylko musimy dograć sposób ich zamawiania i dystrybucji. Pierwsze koszulki będą koszulami Płomienia 81, już za chwilę ukażą się w sprzedaży, o czym na pewno poinformujemy na waszym portalu. Pozdrawiam.

Zobacz też:
- "Daj mi przeżyć"
- "To mnie napędza"

Dowiedz się więcej o: Onar.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-11-22
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.67 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 37 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Szudy
Autor: Szudy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:30:12, 22-11-07
dobry wywiad elo czekam na nowego plomienia

Tadeek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:11, 22-11-07
hmmmmmm 

M_A_S_T_A
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:37:13, 22-11-07
pozdro onar : )

anonim
Autor: maaati   Link do posta
14:46:41, 22-11-07
pojebały wam się linki zamiast "To mnie napędza" jest daj mi przeżyć i na odwrót

anonim
Autor: jak tam wiosla?   Link do posta
14:49:39, 22-11-07
"Trzeba zaostrzyć procedury w stosunku do osób, które kradną muzykę w sieci, muszą istnieć dotkliwe kary i muszą być one egzekwowane. Zakaz ściągania muzyki przez Internet nie może być tylko martwym przepisem w jakiś tomach na półkach. A co najważniejsze trzeba wyrobić w Polakach nawyk, że to jest przestępstwo, za które jest określona kara.'

Ha ha, raposki minister Ziobro. Jebac prawo, hwdp, ale jak chodzi o plyty, nooo, to musza byc ostre kary! Pocieszny koles

anonim
Autor: sidorulez   Link do posta
14:58:31, 22-11-07
buahah fakt

Elomenelom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:04:39, 22-11-07
smieje sie z tedego a sam parówa sra sie o hajs.

anonim
Autor: Grand Master Lex   Link do posta
15:06:09, 22-11-07
Jejku to już chyba setny wywiad w którym padają te same pytania o beef. Zapytał by któryś z tych redaktorów o sprawę najważniejszą : Czy są gotowi pogodzić się i podać sobie łape a potem napierdalać razem kurwa zajebiste kawałki. Jebać ten beef.

anonim
Autor: hahaah_ale_łeb   Link do posta
15:13:03, 22-11-07
Kurwa wielki ulicznik się znalazł co by wpierdolił do puchy wszystkich miłośników rapu, którzy zapierdalają po 10 godzin na budowie i na nowe ubrania im nie starczy

PJES
Autor: PJES   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:04, 22-11-07
PIERDOLI O KUPOWANIU PLYT
A ZEBY USLYSZEC ZAMKNIJ PYSK NA PEWNO NIE KUPIL ESENDE

anonim
Autor: benekhardkorowiec   Link do posta
15:22:52, 22-11-07
gruby lamus, ot co

aidmas
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:31:58, 22-11-07
Czekam na nowy płomień i koszulki:D:D:D:D kurwa to jest to!!!! ursynów skurwysynu

spedy
Autor: spedy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:44:15, 22-11-07
Kurwa wkoncu-zajebiscie jara to mnie.U mnie dzisiaj wstawione dogrywka do Daj mi przezyc wiedz testowac kto wie ocb.Pozdrowienia czekam narazie

anonim
Autor: Wers   Link do posta
15:54:37, 22-11-07
NIEKOMERCYJNOSC TEZ MA WARTOSC KOMERCYJNA - tyle

jabko_prosto
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:56:08, 22-11-07
DOBRY WYWIAD Z DOBRYM RAPEREM ALE TEDE WYGRAL BEEF

ig0r
Autor: ig0r   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:57:27, 22-11-07
Czekam na nowy płomień!!!!!

anonim
Autor: Dobre gówno   Link do posta
16:41:24, 22-11-07
nowy płomień w chuj dobry pewnie będzie ... pierdole tedego po tym jak ostatnio chujek sie w białym nie pojawił na koncercie, to znaczy że kurwa sra na słuchacza i chuj mu w dupe ... parówa!!!

Szalony Kefir
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:11:31, 22-11-07
PŁOMIEŃ RZĄDZI!!!

anonim
Autor: qwaszx   Link do posta
18:21:14, 22-11-07
"Dodam jeszcze jedno nie było na ciebie dissów na Płomieniu ale teraz bedą" Pezet

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:21:54, 22-11-07
ZAJEBISTY WYWIAD

POZDRO MARCIN

anonim
Autor: P.RAWNIK RADZI.   Link do posta
18:43:01, 22-11-07
Panie ONAR... Według polskiego prawa samo ściąganie plików mp3 z sieci nie jest przestępstwem. Przestępstwem jest UDOSTĘPNIANIE! Proszę o tym pamiętać i nie siać fermentu wśród ludzi. Widocznie jest Pan zbyt słaby lub nie ma Pan tylu fanów, którzy kupiliby Pański oryginał...

Ja np. kupuję oryginały bo mnie na to stać i lubię dobrze wydaną płytę. Każdy robi to co lubi i na ile może.

Panie ONAR, aspiracje na drugiego Ziobro u Pana widzę.

anonim
Autor: hdfgh   Link do posta
18:44:55, 22-11-07
dobry wywiad!
czekam na nowy plomien!

anonim
Autor: mctwoja stara   Link do posta
18:49:45, 22-11-07
Onnar mOrdo ty moja mo mo mordo ty moja - jak dawno nie mialem gdzie tego napisac ^^

anonim
Autor: ziombelzpodsmietnik   Link do posta
18:50:57, 22-11-07
kurwa onar zapierdolił tabliczke ze skrzynki od pradu i se lansuje jak znaczkiem porszaka kurwa jaki on jest smieszny;d

anonim
Autor: JARUZEL   Link do posta
18:53:12, 22-11-07
JESTESCIE JUZ AZ TAK ZJEBANI ZE TYLKO ONAR CHCE Z WAMI ROBIC WYWIAD? ZENADA KURWA ZENADA !! HH DLA BURACTWA!!

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:01:34, 22-11-07
No dogrywke wygrał Onar ale ciekawe czy Beef nie wybuchnie po premierze płyty TEDE I P81 na nowo czekam hehehehe

anonim
Autor: co???????   Link do posta
20:51:46, 22-11-07
"tak na marginesie minęły chyba już ze dwa miesiące a koszulek nie zrobił."

jak nie jak tak. :?

Krzysiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:19:40, 22-11-07
Z tego co tu widzę to wcale nie jest lepszy od TEDE'go.. i co to ma być kurwa za sesja zdjeciowa? Kurwa ale on jest ostry, szkoda tylko, że się wypalił już jak ta dziura w tej czaszce i ciągle nagrywa o tym samym.. Nudno..

anonim
Autor: yo yo   Link do posta
21:33:55, 22-11-07
Nowatorrrrrrrrrrrrrrr ciekawe co by o nim onar powiedzial

anonim
Autor: ośka przez O jak onar mordo moja   Link do posta
21:58:50, 22-11-07
onar mordo moja wszystko co robisz xerujesz od tedeusza  - z tem  znajdywaniem czasu na diss to  tede  mial mial na filmiku, z tym ze nic madrego nie wymysliles(tede nic nie wymyslil) to tede mial na filmiku ze ty nic nie skleiles dobrego wiec mordo ty moja postaraj sie o cos swojego  i madrego!!

onar ak (x)zeroboj zeroboj(molesta gimbusy)

anonim
Autor: bletka 99   Link do posta
22:01:35, 22-11-07
widzialem onara na silce i wy go nie doceniacie-ma troche cialaka , jak by w go zainwestowal to by dobrze wygladal nawet tak jak jego idol ulicznik 50 centa

anonim
Autor: WATH ur MOUF   Link do posta
22:07:42, 22-11-07
do bleta 99!!

50 cent ulicznikiem NY wez czlowieku idz spac!!

slyszales o takiej grupie jak wu tang to sa ulicznicy  NY i calego swiata!!

radze ci sciagnac ich  nowy mix tape bo jest  zajebisty w huj  i wez jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj!!

onar i 50 cent ulicynikami roku++ weycie gimbusz idycie spac bo jutro  sykola!!


anonim
Autor: s   Link do posta
22:22:55, 22-11-07
ziomki po co komentują go fani tededzika pedzika... :D tak dla was jest spalony wiec nie warto może ktoś coś mądrego napisze...

anonim
Autor: e?   Link do posta
23:11:47, 22-11-07
O ja pierdole. Porażka jak dla mnie. jeszcze nie tak dawno bauns, kluby i hajsy, a teraz prawilniak. Różnica taka, że  w tedy był w cieniu TDFa a teraz będzie w cieniu Hemp Gru.

anonim
Autor: cały czas   Link do posta
23:31:41, 22-11-07
ja pierdole jaka to parówa jest
debil nagrał diss na tedee i sie nie przyznał a teraz spłyca kolejny diss tytułem dobrej piosenki .. mówi o szacunku w pewnym momencie jeśliby miał choc mały szacunek do tede jako wykonawcy nie umieściłby tego kawałka ale jest kurwa tępy jak huj dlatego rżnie cwaniaka ale wiadomo ze mu żal dupe ściskał po 3 KORONACH
parówa zasze zostanie parówą Dobrze ze Tede nie odpowiedział żałosnemu grubaskowi heheheheh

anonim
Autor: cały czas   Link do posta
23:31:41, 22-11-07
ja pierdole jaka to parówa jest
debil nagrał diss na tedee i sie nie przyznał a teraz spłyca kolejny diss tytułem dobrej piosenki .. mówi o szacunku w pewnym momencie jeśliby miał choc mały szacunek do tede jako wykonawcy nie umieściłby tego kawałka ale jest kurwa tępy jak huj dlatego rżnie cwaniaka ale wiadomo ze mu żal dupe ściskał po 3 KORONACH
parówa zasze zostanie parówą Dobrze ze Tede nie odpowiedział żałosnemu grubaskowi heheheheh

SmOkeR
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:40:03, 22-11-07
pozdro Onar. dobry wywiad.

anonim
Autor: hate it or love it/?   Link do posta
23:46:19, 22-11-07
onar ziomie widzilem cie wczoaj w heepy houer czy jakos tam, fajnie wypadles uliczniku!!!


do tedego to ci brakuje paru plyt i jeszcze troche wiec ziomal wyluzuj

koszulki juz sa widzialem w nich paru ludzi wiec  ty produkuj swoje  moze paru gimbusow to kupi


alanus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:55:59, 23-11-07
"Po tegorocznej, jesiennej odsłonie Waszego beefu więcej osób w naszej ankiecie wskazało Ciebie jako zwycięzcę. Jak to skomentujesz?
Onar: Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zagłosowali w waszej ankiecie, wszystkim którzy napisali do mnie na myspace, i z którymi rozmawiałem osobiście."

no pozdro dla gimbusuf [*]
Tede osral lamusa i tyle ...

Krzysiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:22:18, 23-11-07
Tede przegrał w chuj ale i tak obaj są lamusami

"Mieszkam od urodzenia na Ursynowie i jest mi tu bardzo dobrze. Jeśli będę musiał się niedługo wyprowadzić z mojego bloku, to na pewno nowe miejsce, które wybiorę będzie na tej samej dzielnicy. Jest to przywiązanie do tego miejsca, lokalny patriotyzm, a może po prostu sentyment."

A może jesteś lamusem i maminsynkiem? Nie wiem.. nie wiem..

anonim
Autor: X   Link do posta
02:02:04, 23-11-07
Heheheh no to się uśmiałem... Mają racje ci co piszą, że drugi ziobro...
Panie Onar jebać policję i prawo tak? A jak już dotyczy te prawo pańskiej kieszeni to je egzekwować i to ostro? Żałość.

anonim
Autor: SDFSADAF   Link do posta
10:31:18, 23-11-07
Autor: cały czas
Dodany: 2007-11-22 23:31:41 Host: ---.serv-net.plja pierdole jaka to parówa jest
debil nagrał diss na tedee i sie nie przyznał a teraz spłyca kolejny diss tytułem dobrej piosenki .. mówi o szacunku w pewnym momencie jeśliby miał choc mały szacunek do tede jako wykonawcy nie umieściłby tego kawałka ale jest kurwa tępy jak huj dlatego rżnie cwaniaka ale wiadomo ze mu żal dupe ściskał po 3 KORONACH
parówa zasze zostanie parówą Dobrze ze Tede nie odpowiedział żałosnemu grubaskowi hehehehehPOPIERAM W 100% !! POZDROOO

anonim
Autor: h   Link do posta
11:01:02, 23-11-07
onar to pajac i nie umie rapowac. gada takie bzdury ze mam go dosc. kiedys byl znosny teraz jest zalosny. dopoki nie wszedl pierwszy raz do Fresh'a przynajmniej nawijal ciekawsze teksty. hehehehe.

anonim
Autor: P81fan   Link do posta
12:09:01, 23-11-07
Bez Wała Z Tymi Płytami To Przesadził....
Ostrzejsze Kary! Chyba Mu Coś Się W Głowę Stalo
Fakt Jest Lepszy Od Tedego i Już To Udowodnił
a Teraz Wydaje Mi Się Że To jest Wojna O MarketingKto Też Tak Myśli?anonim
Autor: Podwujne Zy   Link do posta
16:40:07, 23-11-07
siemka moim zdaniem, onar wygral beef ale jelsi chodzi o to prawo............nie zgadzam sie ale szanuje go bo on sie czegos dorobil a ja jebie tych ktorzy wypisuja jakies kurwa smieszne obelgi na jego temat. przez debili ktorzy  w co trzecim slowie mowia chuj,kurwa,lamus to widac jaki panuje tu poziom inteligencji. panowie pomyslcie pare razy zanim os napiszecie, no chyba z esie dobrze bawicie??

Selko
Autor: Selko   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:49, 23-11-07
kurwa poczytajcie siebie!Onar polecial po Tede jak po pizdzie!!Tede chce zarobic na beefie hajs...nagrywa jakies smieszne filmiki,mp3 przy czym Onar robie dobry hip-hop!Posluchajcie o czym nagrywa Onar a o czym Tede i zadajcie sobie pytanie "o czym jest Hip-Hop!Onar-Szacunek na zawsze!HWD dla Pedzika!Eeej!

anonim
Autor: sral ci pies   Link do posta
04:58:23, 24-11-07
xeroboj

anonim
Autor: anonim:)   Link do posta
14:17:06, 24-11-07
spoko wywiadzik Onar pozdrawiam / NAJBARDZIEJ POZDRAWIAM PłOMIENIA 81 JAK DLA MNIE NAJLEPSZE PLYTY RAPOWE W POLSCE:)

anonim
Autor: To mnie napędza :)   Link do posta
18:01:34, 24-11-07
Szacun dla Onara! Dobra płyta. Wywiad jak najbardziej ok.

anonim
Autor: bsvqfac   Link do posta
18:45:41, 24-11-07
pedal...

anonim
Autor: WFD   Link do posta
19:33:20, 24-11-07
Ja tam słucham Onara bo słucha go moja sioostra i mama:P i mówiła że on jest kozak i pezet też. hehe
Parówa to parówa! Jebać go! Huj z onarem..

anonim
Autor: WFD   Link do posta
19:34:01, 24-11-07
a nom i jebac gooooooooooooo!

anonim
Autor: jeden dwa siedem pięć   Link do posta
14:35:48, 25-11-07
jeżeli będą na nim tak badziewne bity jak na pezecie i onarze ostatnim to niema na co czekać, samymi panczami i coraz bardziej głupkowatymi porównaniami daleko nie zajadą

anonim
Autor: aspaspasp   Link do posta
14:41:05, 25-11-07
a skąd Onarze, miałeś swoje kasety z pierwszym amerykańskim rapem ? z orginałów ze stanów ? a skąd Onarze, Twoi producenci brali sample ? Dlaczego kradli i przerabiali cudzą twórczość bez wykupienia praw autorskich, no i czy każdy track nagrywałeś w życiu na orginalnym adobe z bitami robionymi na orginalnym frucie czy też windowsie ? Sprzedawanie muzy przez neta jest bzdurą, bo jak mam zaplacić za mp3 to szybciej i bez kasy zassam z sąsiedniej strony.

anonim
Autor: dfdfdf   Link do posta
13:15:57, 26-11-07
jebany lamusie ja cie nie okradam - muzyki tez nie kradne!!!!

znajduje ja na ulicy zwanej internet......wiec ssij pale leszczu.....

anonim
Autor: Saisu   Link do posta
16:14:54, 26-11-07
no to kurwa napisz cie mi chociaz jedna osobe która powiedziała "sciągajcie moją muzyke z neta bo mam w chuj kasy i napewno potem będe miał kase na wydanie następnej" pierdolnięci jestescie tez bym sie wkurwiał jak by mi ktos hajs podpierdalał. do wszystkich fanów pedego "tede jak midas co dotknie zmienia w złoto, ziomy (wy) mają (macie) złote pały ale płyty nie zmieniłes cioto" Nara

anonim
Autor: ReiD3N   Link do posta
10:12:00, 27-11-07
Nie sluchalem nigdy onara od roku pomyslalem ze przeslucham te jego plyty i co kurwa ?? plomien 81 kurwa dobre gówno , ale kurwa dzieki pezetowi bo to on tam rozpierdala , a onar co kurwa jego kawałki sa dobre bo zaprasza sobie gosci , przynajmniej teraz dobrych jak pezet czy malolat albo ero, a dawniej wolal zaprosic kurwa lelka czy nowatora i zarapowac ze jest z drugiego pietra , kurwa czekam na ten plomien moze cos zapierdola dobrego , ale ogolnie wkurwiaja mnie troche onar i pezet kurwa niby pezet napierdala jaki to on nie jest hardkorowiec a teraz znalazl sobie dupe i porzucil wszystko :D a onar kurwa prawo jakies mu w glowie i kary kurwa czlowieku co ty pierdolisz jakie kary kurwa . pozdro dla pezeta i zmien ta fryzurke kurwa na tym teledysku noc i dzien ... ]
POZDRO dla prawdziwych kurwa

emano86
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:18:26, 27-11-07
ZAJEBISCIE;] EMA!!!!!!!!!!!!

BIGeM
Autor: BIGeM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:29:25, 27-11-07
ja pierdole jaka to parówa jest
debil nagrał diss na tedee i sie nie przyznał a teraz spłyca kolejny diss tytułem dobrej piosenki .. mówi o szacunku w pewnym momencie jeśliby miał choc mały szacunek do tede jako wykonawcy nie umieściłby tego kawałka ale jest kurwa tępy jak huj dlatego rżnie cwaniaka ale wiadomo ze mu żal dupe ściskał po 3 KORONACH
parówa zasze zostanie parówą Dobrze ze Tede nie odpowiedział żałosnemu grubaskowi heheheheh

anonim
Autor: tede9nacpalem sie i pisze co mysle)   Link do posta
16:03:18, 28-11-07
 tede szmata tede szmata teedeee szmata .. tede- pierdolnik z bruzdoglowcow zlocistych

anonim
Autor: RetkaPM81   Link do posta
00:33:19, 03-02-08
ej kurwa szanuje onara,dobry pomysl z koszulkami ale z drugiej strony.... smial sie z tede ze wydaje koszulki a tu co... co o tym sadzicie ?? to nie komercha ? nie sprzedanie sie ?

anonim
Autor: Młoda17   Link do posta
11:15:30, 04-02-08
przeczytajcie wypowiedz Selka!!!
jezeli Onar to dla was frajer to po co kurwa czytaliscie wywiad z nim???
tede??? cioota!!!!  Ursynów skurwysynu!
pozdro!!

anonim
Autor: Mazurrrek   Link do posta
12:11:26, 11-02-08
Pierdolicie farmazony. Jak można porównywać jednego do drugiego, skoro robią zupełnie inny rap: Onar robi uliczniaka a Tede baunsy i lansy. Żal mi dupe ściska jak słysze te wypowiedzi "Onar Tedemu do pięt nie dorasta" czy "Tede to lamus przy onarze". Każdy z nich jest dobry na swój sposób, podoba mi się rap i jednego i drugiego, znam ten rap od podszewki [nie jestem jakimś gówniarzem, siedze w tym od ok.'95, słyszałem jak się rozwija rap jednego i drugiego] , Onar na płycie "Pod prąd" naprawdę pokazał klase i progres od ostatniej płyty. Rap tedzika ma zupełnie inny styl ale też jest na swój sposób dobry. Co do beefu jak dla mnie jest remis - każdy z nich miał w nim lepsze i gorsze kawałki np. Onar rozpierdolił w "Teraz ty jesteś pragnienie" ale za to dał dupy w kawałku śliski parkiet. Tede wymiótł w "zamknij pysk" i "3 korony" ale w drugiej częśći beefu nic ciekawego nie pokazał... Pozdro i szacuneczek dla jednego i drugiego.

prmns
Autor: prmns   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:12:22, 14-02-08
wypierdalać fani kurwa tedolfa czy chuj wi kogo, tede to zwykły lamer pogódzcie sie z tym a nie piszcie komentów pod wywiadem z onarem wiadomo że ONAR wygrał choć tede narazie nagrał 2 kawałki "zwidy" i "olej onara" to z tym olej onara to podkład zajebał z dobrej piosenki cipa, tak jakby sam nie mógł nagrać własnego bitu to dla mnie jest żałosne POZDRO FANI PŁOMIEŃIA i HEMP GRU to prawdziwy rap z ulicznego syfu ELO!

F.V.E
Autor: F.V.E   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:05:58, 05-03-08
huj w dupe z onarem,on moze mnie sobie dissowac,te jego kurwa teksty,niech wypierdala,bo to krol pseudowcow,niech sobie ze swojo szlachto wyda plyte,a nie miodowi dupe kreci.

prmns
Autor: prmns   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:44:30, 07-03-08
F.V.E jeb sie kuuuuuuuuuuuuuurwo LOL

anonim
Autor: hefi   Link do posta
20:11:57, 11-01-09
Jaa, wy jesteście nienormalni.To co mówi, a jaki jest to są 2 różne rzeczy.Ok nie zawsze ma racje,ale tu chyba chodzi o muzyke nie?To, że nagrywa np. z Nowatorem nic nie znaczy (choćby 'Co Jest' jest najlepszym przykładem),a piosenki są niezłe.Komercja, mało Ci komercji w polskim HH ? Koszulki 'JP' ? 'PLNY' ?, żeby tylko koszulki.Ktoś nie chce, niech nie kupuje. W takim stopniu w jakim on się zajmuje sprzedażą, nie można tego nazwać komercją.Zresztą sam też nie jest komercyjny.Gra dobrą muzykę, komuś się nie podoba niech spierdala słuchać Meza.Osobiście wolę dużo bardziej jego niż Pezeta.

anonim
Autor: Najwiekszy Fan Onara hehe (PIOTREK)   Link do posta
20:28:10, 16-02-09

ONAR JEST NAJLEPSZY I HU* NIEMA LEPSZEGO RAPU ONAR PEZET I PEJA SA NAJLEPSI CHCIALBM SIE ZOBACZYC NA ZYWO Z ONAREM TAK GO LUBIE ZE TO HU* KURWA ZAZDROSZCZE TYM DZIECIAKOM CO MIESZKAJĄ NA URSYNOWIE CHOCIAZ MOZE JAK DOROSNE TO BEDE GO WIDZIAL NA ZYWO

O.N.A.R

JEST W HU* WYJEBANY I KUR... ZAJEBISTY RAPER

POZDRO DLA NIEGO


luzik
Autor: luzik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:59:34, 06-03-09
ONAR WRAZ Z LERKIEM NOWATUREM I PEZETEM ROBIĄ MARNE DISKOPOLO

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:37:25, 06-01-15
STARE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-144-24-41.compute-1.amazonaws.com (54.144.24.41). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies