Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

To ja stworzyłem Izraelsko-Arabski Hip-Hop - Subliminal

To ja stworzyłem Izraelsko-Arabski Hip-Hop - Subliminal

Autor: seba

Od kiedy my weszliśmy do gry do przemysłu muzycznego Izraela wkroczyła również muzyka z przesłaniem.

Hip-Hop dotarł już chyba do każdego zakątka cywilizowanego świata. Będziecie się mogli o tym przekonać, gdyż muzyczną gwiazdą najbliższego odcinka "Podróży z żartem" (TVP 2: Niedziela, 19:10), będzie raper prosto z Izraela - Subliminal. Zapraszamy na wywiad z Subliminalem, który opowiedział nam czym cechuje się izraelski Hip-Hop, o swoim pochodzeniu, wojnach, podziałach religijnych oraz czym jest "Zionist Hip-Hop".

W Polsce rap z Izraela praktycznie nie 9˙

Zwykle rap w różnych krajach można podzielić na różne style ze względu na pochodzenie artysty. Najlepszym przykładem jest tu WestCoast i EastCoast w USA. Czy tak zależność też występuje w Izraelu? Przykładowo rap z Tel-Awiwu jest zdecydowanie różny od tego z Jerozolimy albo Hajfy?
Subliminal: Izrael jest bardzo małym krajem! Więc w zasadzie odpowiedź brzmi: nie, jednak scena w Tel-Awiwie jest bardziej zaawansowana, każdego interesuje Hip-Hop! Kluby, DJ'e, sklepy projektantów, studia itp.

O czym przede wszystkim rapujesz? Izrael jawi się jako zamożne państwo, które ma dużo problemów z Palestyną i sąsiadami - czy te wątki słychać w Waszym rapie?
Subliminal: Buntowniczo! Izrael może być bogatym krajem, jednak bieda wciąż jest sporym problemem. Ponadto mamy dodatkowe problemy jako Izraelici, na przykład: 3 lata obowiązkowej służby wojskowej, niekończący się konflikt itp.

W Twojej biografii przeczytałem, że Twoja mam pochodzi z Iranu, a tata z Tunezji. Jednak urodziłeś się w Izraleu. W jakim stopniu Twoje pochodzenie wpływa na Twój rap i życie?
Subliminal: Moje pochodzenie w ogromnym stopniu wpływa na mnie i na moją muzykę. Dorastałem słuchając języka arabskiego we własnym domu. W 1948 moi rodzice uciekli przed falą antysemityzmu do Izraela zostawiając wszystko co mieli. Większość ich rodzin została zamordowana tylko dlatego, że byli Żydami. Kiedy przybyli do Izraela wyglądał on jak wielka pustynia, ich pokolenie ma ogromny wkład w budowę tego kraju. Dorastając byłem uczony, że mam wielkie szczęście, że urodziłem się w kraju, który ochroni mnie i moją rodzinę a moim zadaniem jest również chronić ten kraj by był lepszym miejscem, i by historia się nie powtórzyła.

Izraelski Hip-Hop jest głównie pozytywny, rapujemy o naszym życiu jako Żydów i obywateli Izraela. Wiele utworów opowiada o pokoju w regionie lub historię konfliktów.

Wytłumacz proszę idee "Zionist Hip-Hop" i drugie pytanie czemu angażujesz się w patriotyczny, może nawet polityczny rap?
Subliminal:
"Zionist Hip-Hop" oznacza czerpanie inspiracji ze wszystkiego co opisałem powyżej oraz kochanie Izraela i rozumienie jak ważny jest dla naszej egzystencji. Dawniej izraelska muzyka służyła do tańca i radości. Od kiedy my weszliśmy do gry do przemysłu muzycznego Izraela wkroczyła również muzyka z przesłaniem. Używamy tego narzędzia (muzyki) by przekazać pozytywną wiadomość bezpośrednio do mieszkańców Izraela.

W jednym z wywiadów powiedziałeś "The international media makes us look like blood-eating, Arab kid-killing monsters". Z czego wynika ocena? Co takiego jest w Twoich tekstach, że mówiąc wprost, jesteście oskarżani o rasizm?
Subliminal:
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że oglądając międzynarodowe telewizje za każdym razem gdy jesteśmy w trasie rozumiem jak bardzo tworzą one swoją własną rzeczywistość i rysują obrazy tak bardzo, bardzo oddalone od prawdy tylko po to, by mieć większą oglądalność. Na przykład ostatnio jak byłem we Włoszech widziałem wiadomości, w których mówiono o "Izraelitach okupujących i najeżdżających Ramallah, wysadzając przy tym domy cywili". Pokazali też czołgi na ulicach Ramallah! Byłem w szoku! Szybki telefon do przyjaciela w Izraelu ujawnił jednak prawdę. Zamachowiec samobójca wysadził się w autobusie pełnym dzieci w drodze do szkoły na Allemby Street, w centrum Tel-Awiwu. I.D.F. (Izraelskie siły OBRONNE) zniszczyły dom zamachowca, po ewakuacji wszystkich cywili z terenu, jako karę za to zdarzenie. Myślę, że każdy powinien zrozumieć, że wojsko Izraelskie jest siłą OBRONNĄ, której jedyną misją jest zachowanie bezpieczeństwa niewinnych izraelskich obywateli. To na pewno nie jest armia okupująca gdyby celem Izraela było okupowanie to prawdopodobnie mógłby zająć cały Środkowy Wschód w dwa dni. Pomyśl o tym: kto jest przeciwko nam? Ludzie z kijkami i kamieniami? Czy naprawdę myślisz, że misją I.D.F. jest okupacja? Jedynym powodem, dla którego nie zakończyliśmy ostatniego konfliktu w Libanie w ciągu dwóch godzin było to, że nie chcieliśmy by cierpieli niewinni cywile, nawet za cenę ofiar w naszych ludziach, a wszyscy wiedzą, że takie ponieśliśmy!

Czy patrząc z drugiej strony, istnieje w Izraelu palestyński rap, będący niejako opozycją do Was. Jeżeli tak, to czy możesz powiedzieć kilka słów na ich temat?
Subliminal:
To ja stworzyłem Izraelsko-Arabski Hip-Hop. Mamy wielu izraelsko-arabskich fanów. Wszystko zaczęło się, gdy wziąłem jednego z nich pod swoje skrzydła i nauczyłem go Hip-Hopu oraz pomogłem mu pisać, komponować i nagrywać. Dla mnie marzeniem było przekazanie silnej wiadomości o jedności ludziom Izraela i całego świata. Zaprosiłem go na scenę by razem ze mną śpiewał "This Is My Home" w celu nauczenia moich żydowskich fanów, że Izrael jest także jego domem. Nagrałem kawałek o tytule "Biladi" (nazwa mojego kraju w języku arabskim) by ludność arabska na całym świecie zrozumiała, że Izrael jest też moim domem i musimy działać razem! Dałem mu moc! I za pierwszym razem, gdy wszedł na scenę mówił przeciwko Izraelowi, oskarżając Żydów o chęć pozyskania arabskich fanów by podnieść sprzedaż płyt. Był kompletnie fałszywy! Wiem, że jest wiele utalentowanych grup hip-hopowych, ale żadna z nich nie przekroczyła jeszcze granicy.

Współpracowałeś już z wieloma zagranicznymi gwiazdami rapu - Wyclefem, Ashanti, Killah Priest. Może to trochę prowokacyjne pytanie, ale czy myślałeś o współpracy z jakimś niemieckim raperem? Przekaz i siła takiego utworu mogłyby odbić się szerokim echem.
Subliminal: Niestety nie udało mi się współpracować z Ashanti, ale nagrywałem z Miri Ben-ari, Joe Budden, Akon, lil Wayne. Słyszałem sporo niemieckiego Hip-Hopu, nie rozumiem tego języka, ale myślę, że jest bardzo dobry! Wierzę we współprace tego typu myślę, e jeśli jest to prawdziwie szczere - może być przełomowe (mając na uwadze historię).

Do Polski zostałeś zaproszony przy okazji kręcenia programu dla telewizji. Czy będzie tu szukał kontaktów do lokalnych raperów?
Subliminal: Wierzę we współprace tego typu myślę, że jeśli jest to prawdziwie szczere - może być przełomowe. Słyszałem o Pono, nie rozumiem ego języka, ale myślę, ze jest bardzo dobrym raperem. Z wielką chęcią zrobiłbym coś z polskimi artystami i mam nadzieję, że skontaktują się z nami po koncercie.

Moje pochodzenie w ogromnym stopniu wpływa na mnie i na moją muzykę. Dorastałem słuchając języka arabskiego we własnym domu.

TACT, czyli ekipa z którą jesteś związany, jest najlepiej sprzedającą się grupą w Izraelu. Osiągnęliście pięć "numerów jeden" na listach przebojów. Skąd taka popularność i czy innym raperom też tak dobrze idzie?
Subliminal: Sekretem Hip-Hop, który zapewnia mu sukces to zawsze być prawdziwym i mówić tylko o rzeczach, które rozumiesz, i w które wierzysz. Mieliśmy pięć numerów jeden w 2002 roku. Teraz mamy dużo więcej. Jesteśmy w pełni niezależni, mamy własne studia, firmy dystrybuujące, agencje koncertowe, kluby w Tel-Awiwie, strony internetowe (www.tact-records.com), managemet i bardzo silną drużynę.

Mówi się, że Hip-Hop powinien łączyć ludzi. Wielu raperów, nawet bardzo znanych z USA, to muzułmanie. Czy muzyka może łączyć ponad podziałami religijnymi?
Subliminal: Dla mnie najważniejsze jest przekazywanie silnej wiadomości o jedności ludziom Izraela i całego świata. Wierzę we współprace tego typu myślę, że jeśli jest to prawdziwie szczere - może być przełomowe. Staram się osiągnąć coś takiego w niedalekiej przyszłości.

Rapujesz również po arabsku - daje ci to możliwość dotarcia do innych słuchaczy? Większą popularność?
Subliminal: Nie mówię po Arabsku, ale rozumiem trochę. Jak mówiłem wcześniej moi rodzice pochodzili z krajów arabskojęzycznych. Myślę więc, że to iż używam arabskich zwrotów w moich utworach pomaga w ich zrozumieniu i zrozumieniu przekazu ludziom, którzy nie mówią po hebrajsku. Ważne jest dla mnie by oni też to rozumieli.

Przeglądając materiały o Tobie natrafiłem na określenie "Izraelski Eminem" - jak Ci się podoba takie porównanie? Subliminal: Uwielbiam je! Wolę jednak być określany izraelskim Jay-Z.

Gdzie Polacy mogą w sieci znaleźć Twoje nagrania?
Subliminal: www.tact-records.com, www.heep.co.il, www.booskills.com, www.hiphop.co.il

Izrael może być bogatym krajem, jednak bieda wciąż jest sporym problemem.

Z twórczością Subliminala będziemy mogli się zapoznać w najbliższym odcinku "Podróży z żartem" (TVP 2: Niedziela 19:10).Informacje o artykule
Data dodania:2007-11-30
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
seba, 38 lat
mężczyzna, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Kandydaci na szaleńców - przedpremierowy wywiad z Mesem
Nie szufladkowałbym tego albumu - Fokus - wywiad
Potrzeba flirtu i reakcja na kobiece piękno - 2cztery7 - wywiad
Ulica nadaje - wywiad z Sują
Konkurs na Demo Roku Magazynu WuDoo - wywiad z Aśką Tyszkiewicz

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: ciekawski   Link do posta
12:09:34, 30-11-07
uwielbiam taki egzotyczny rap. dużo bardziej niż zamulających czarnuchów.
ostatnio katowałem płyty hiphop owców z Ukrainy. KOZAK!

z chęcią sprawdzę Izraelitę!


Hype
Autor: Hype   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:21:35, 30-11-07
Wlaśnei jak czytam takie posty jak:

 co te żydy robią? Z rapu zrobią marketing i biznes. Wpierdalają się tam gdzie ich nikt nie chce.

I wstyd mi za was :( Prostackie.. wręcz nazistowskie posty pisane przez jakieś dzieciaki, którym ktoś wpiedoli do glowy opinie: "żyd jest kurwą".  Nniby na jakiej podstawie tak twierdzicie? Znal ktoś z was może jakiegoś żyda?

zal dupe ściska dzieciaki :)

anonim
Autor: ^^^^^^^^^^^jebać^^^^^^^^^^   Link do posta
12:22:33, 30-11-07
co za kurwa banda ignorantow sie wypowiada na tym forum...raperzy kurwa wielcy...niech zgadne...wasza wiedza na temat historii ogranicza sie do dat rozpoczecia i zakonczenia II wojny swiatowej, paru zaslyszanych propagandowych haselek i koniec...to samo na temat rapu....elo elo jol hwdp itd, etc. pierdolona banda zaslepionych debili. wyjebalbym was wszystkich, piszących tak durne komentarze, w powietrze albo wsadzil do celi izraelskiego wiezienia z tymi waszymi pogladami...jebac was frajerzy


p.s. wywiad dobry, hip-hop ponad podzialami i oby tak zostalo...

Zicmu
Autor: Zicmu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:32:40, 30-11-07
Autor: Hype
Dodany: 2007-11-30 12:21:35 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]Wlaśnei jak czytam takie posty jak:

 co te żydy robią? Z rapu zrobią marketing i biznes. Wpierdalają się tam gdzie ich nikt nie chce.

I wstyd mi za was :( Prostackie.. wręcz nazistowskie posty pisane przez jakieś dzieciaki, którym ktoś wpiedoli do glowy opinie: "żyd jest kurwą".  Nniby na jakiej podstawie tak twierdzicie? Znal ktoś z was może jakiegoś żyda?

zal dupe ściska dzieciaki :)


Czytajac twojego posta uwierzylem ze na tym forum jeszcze czasami zdarzaja sie normalni, racjonalnie myslacy ludzie. Powiem to samo: wstyd mi za autorów postow którzy pisza takie rzeczy o zydach. Ja osobiscie nie jestem rasista ani tymbardziej antysemitą, bo nie mam podstaw do tego. A wam co takiego zrobili zydzi ze tak o nich piszecie? chociaz w sumie i tak madrych odp sie nie doczekam.

anonim
Autor: Meszuge:)   Link do posta
12:50:22, 30-11-07
Pozdrawiam wszystkich żydów w Polsce i na świecie:) Pokój...

jabko_na_100%
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:54:00, 30-11-07
DOBRY RAP ROBI SAM OSOBISCIE SIE Z NIM SPOTKAŁEM W TRAKCIE KRĘCENIA PROGRAMU
YOŁ

anonim
Autor: SzukamTylkoDobrych   Link do posta
12:57:23, 30-11-07
Gosc bedzie nagrywal albo nagrywa z akon,lil wayne....Wiec wiadomo dlaczego jedziecie tak po nim...Robi to dla kasy?Ile zydow zostalo na swiecie?2%?Wiec jaka kase chuje.=?Robi muze bo kocha jak kazdy z nas!Ema!

anonim
Autor: sidorulez   Link do posta
13:07:57, 30-11-07
''Słyszałem sporo niemieckiego Hip-Hopu, nie rozumiem tego języka, ale myślę, że jest bardzo dobry!''
dobrz koles pierdoli pozdro
ale za akona moze w  ryj dostac

anonim
Autor: derv   Link do posta
13:30:27, 30-11-07
wracajac do tematu. program choc marny, tym razem chetnie obejrze, a wywiad przeczytam jak znajde czas.

anonim
Autor: pppppppppppppo   Link do posta
13:41:57, 30-11-07
Fajnie jakby doszło do jakiejś kolaboracji, takie featuringi zawsze dają zajebiste wyniki..


PS.przynajmniej każdy izraelita jest patriotą,a nie tak jak u nas, zawsze sie trafi jakiś volksdeutsche..

Sajmon eM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:47:46, 30-11-07
Seba, propsy za wywiad, wreszcie coś ciekawego i nowego, jakiś powiew świeżości, i można poznać kogoś nowego. Ciekawie się czytało.


Ale co do samego artysty, to automatycznie się do niego negatywnie nastawiłem, kiedy doszedłem do fragmentu w którym mówi że nagrywa z Akonem, Lil Waynem, Ashanti i Joe Buddenem :).


Co do komentarzy połowy z was, to nawet nie chcę komentować, bo szkoda czasu na tłumaczenie rzeczy oczywistych.

anonim
Autor: 787   Link do posta
13:50:07, 30-11-07
spoko wywiad :D

anonim
Autor: Jano Mastilo   Link do posta
14:06:37, 30-11-07
Część osób na tym forum jest mentalnie nie dojrzała aby wypowiadać się na jakikolwiek temat. Żal mi was. Prostackie hasła. W ten sposób dzieci neostrady kształtują wizerunek polskiego hip hopu i wizerunek Polaków jako nietolerancyjnych lekceważących wszystko i wszystkich chamów. Ciekawe czy byłoby wam miło gdyby takie rzeczy ktoś pisał o Polakach? Zresztą znając większość niedorozwojów wyparłaby się wtedy swojego pochodzenia i kraju. Pozdrowienia dla tych normalnych, którzy widać też jeszcze udzielają się na tym forum.

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:08:49, 30-11-07
może wyda to sie dziwne ale nierozumiem dlaczego mówicie o nim Judasz y koro nie znacie go dla mnie musi byc dobry skoro nagrywal z Akonem Lil Wayne czy Killah Priest wescie sie opamitajcie co bzscie zriobili gdzbzscie sami sie uroodzili zydami mio tak kogos nienawidzic bo jest innego wyzynania

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:17:07, 30-11-07
Nie kazdy zydek jest Judaszem s tez dobryz zydzi

anonim
Autor: jebaczydówipolicje   Link do posta
14:26:39, 30-11-07
Słyszałem o Pono, nie rozumiem tego języka, ale myślę, ze jest bardzo dobrym raperem.


HAHAHAHA TO MNIE ZABIŁO !!!! :D:D:D:D:D:D:D:D

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:43:58, 30-11-07
jebać Neonazistów jakbym teraz spotkał jednego z nich to wpierdol miałby gwarantowany dostałby kosę w brzuch!    H.W.D.P.I.S.W.  i   A.C.A.B.

Mleczko_Rekorts
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:55:58, 30-11-07
Hahahahahahahahahhahahahahahahahahahahaha hahahaha. Żyd hahahahahhahahahahahahahaha. Żal.pl

glut007
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:57:59, 30-11-07
Jebać frajerstwo, wypisujące nazistowskie brednie. Huj wam w dupę, lamusy. Nie macie o niczym zielonego pojęcia, i potraficie tylko głupio piedolić. Ciekawe, czy jakbyś się znalazł jeden z drugim wśród Żydów, też byś pierdolił takie farmazony. Wstyd mi za was, i popieram hasło"hip-hop ponad podziałami" Elo. pokójP.S.   Jak ktoś lubi rap zz bliskiego wschodu to polecam Turka:Ceza, np. numer: Yerli Plaka

BeeSeNTe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:06:19, 30-11-07
Ciekawa koncepcja moze powstac z tego..uuu ten koles slyszal o Pono to jednak jestesmy nieco slawni :P

anonim
Autor: Abu bez Tabu   Link do posta
15:15:24, 30-11-07
Autor: RASA BIAŁA!!!! HONOR!!! DUMA!!!
Dodany:
2007-11-30 14:20:28 Host: ---.chello.pl

Wszyscy jesteśmy Aryjczykami, a ty się pucujesz do rasy nordyckiej...
Wstydzisz się tego że jesteś Słowianinem?

Wiem, że skacze wam gul, że Żydzi znają się lepiej na liczbach niż wy rasiści... Potraficie tylko wymyślać śmieszne hasła, a swoje przekonania nazywacie ideologią...
Niech tak będzie... Nawet takie pajace jak wy macie prawo do własnych przekonań...
I tak będziecie rozliczeni.

Pokój.


Brraa
Autor: Brraa   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:16:00, 30-11-07
niezly pacjent, nie pierdolcie glupot nazistowskie gimbusy

Prodd
Autor: Prodd   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:18:29, 30-11-07
jeżeli ktoś ineteresuje się muzyką HH to na bank słyszał Subliminal:)
a to, że są żydami w żadnym stopniu mi nie przeszkadza, każdy jest tylko człowiekiem nie zamykajmy się na siebie, bo właśnie przez nietolerancje wybuchają konflikty...
posluchajcie ich muzyki bo warto
P.S. Gacio zapomniałeś jeszcze wymienić Wyclew Jeana;)
Pozdrawiam.

anonim
Autor: M   Link do posta
15:27:53, 30-11-07
Wiedzialem, ze czesc polakow od razu pojedzie po genach.

Milo, ze czesc ludzi tutaj mysli normalnie.

Do neonazistow:
- spytajcie dziadkow kto robil w Polsce rozpierdol - nazisci nienawidzacy zydow, czy odwrotnie?
Wiem, ze myslenie czasem boli, ale pierdolnijcie sie cegla w mozg, moze przestanie :)


Hitlerek z checia naszczalby wam na grob, a wy mu tylko w martwa dupe wlazicie - zalosne oszolomy

-KRIS-
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:29:03, 30-11-07
YO!

http://pl.youtube.com/watch?v= SVYanQ5r6rw


sprawdzcie to!!!!

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:33:34, 30-11-07
Uderz w puchara!

anonim
Autor: M   Link do posta
15:41:52, 30-11-07
A teraz w temacie:

HH nieangielski to dla mnie cos swiezego, czego nie uswiadczysz w East Coast - Wast Coast. Subliminala z checia sprawdze (choc wycleaf mi nie lezy). Ktos wczesniej polecal rap z ukrainy. Ja wygrzebalem w necie takie rzeczy jak  latynoamerykanskie maczety: http://www.youtube.com/watch?v=sWulDI58qY U

mrowczak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:51:23, 30-11-07
cza będzie posłuchać i sprawdzić jak to brzmi

anonim
Autor: Kindergarten   Link do posta
16:14:24, 30-11-07
Kurwa jak czytam te brednie na tym forum to mnie az krew zalewa, i jedni, i drudzy pierdolą głupoty, z jednej mańki zawzięci antysemici, z drugiej pojebani "multi-kulti". czy wy naprawde nie widzicie co sie dzieje na swiecie? mam pytanie: czy w ciągu tysiacletniej historii stosunków polsko-zydwoskich doszło do choćby jednego pogromu Polaków zainspirowanego przez Zydów? czy Polacy masowo gineli z rąk Zydów? oczywiscie,ze nie. Zydzi zyli we własnych społecznosciach, prawda zamkniętych hermetycznie i raczej unikali kontaktu z innymi, ale jesli byłes biały i przeszedłes sie po zydowskich gettcie to nie dostawałes wpierdol za to ze jestes biały. Teraz inaczej? Czy Zydzi żyjący w swoich gettach wszczynali rozruchy? czy Zydzi bili innych za to, ze sa Polakami czy chrzescijanami? czy Zydzi palili samochody? czy Zydzi rzneli białe,polskie dziewczyny, nazywając je później "white polish trash"? czy Zydzi sikali pod katolickimi świątyniami? czy Zydzi mordowali swoje córki, za to ze chodziły z chrześcijańskimi chłopakami? Czy Zydzi wprowadzili w swoim kraju drakońskie prawo, mówiące ze nie wolno nosic chrzescijanskich krzyzy, albo przesladowali z powodu innych przekonań religijnych? Odpowiedź na te wszystkie pytania brzmi: NIE!!

anonim
Autor: Kindergarten   Link do posta
16:14:51, 30-11-07
a teraz z drugiej manki, patrząc na Europę Zachodnią i swiat murzynsko-arabski na wszystkie pytania mozna odpowiedziec:TAK!! Ostatnio znowu murzyni palili samochody pod Paryzem, we Francji istnieje 800 stref bezpieczeństwa do których francuska policja boi sie wjezdzac, by nie prowokowac zamieszek, są to strefa bezprawia, gdzie kurwa kwitnie handel narkotyami,i rzadzą gangi  murzynskie. Jestes Biały, dostajesz tam za to wpierdol.Strefy  w których rodowici Francuzi czują sie całkowicie zastraszeni, jak nie wierzycie prosze siegnąc do archiwum telewizji z listopada 2005 i posluchac wypowiedzi mieszkajacych tam rodowitych  Francuzów a raczej ich milczenia i zbywania dziennikarzy,z obawy przed zemstą murzynów i arabów. Tak kurwa,nie pierdolcie o rasiźmie, bo to wszystko są fakty i tylko kompletni ignoranci zaslepieni poprawnie polityczna papką, nie mając zadnych argumentów pierdolą: RASIZM! Europa przez 30 lat przyjmowała wszystkich z innch kręgów kulturowych, wszyscy mówili o tych którzy sie temu sprzeciwiali:rasisci, no i do czego kurwa doprowadziła taka polityka, pytam sie do czego??

Crusader
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:23:18, 30-11-07
Eee słaby ten żydowski rap... Europa Rządzi!!! Nic nie jest bardziej klimatycznego niż rap z Polski\Niemiec\Francji\Litwy itd... A rasizmu nienawidze... Neonazistów też...

anonim
Autor: m   Link do posta
16:25:59, 30-11-07
@kindergarten
@1 post - żydzi żyli w zamkniętych, hermetycznych społecznościach, gdyż na mocy dekretu królewskiego mieli zakaz osiedlania się w miastach (i AFAIK, należeli do króla - jako jego własność byli pod jego opieką).
@2 post - francja - masz rację. Tylko jedno "ale" - polska jest krajem homogenicznym (brak "Multi-kulti")
PZDR

anonim
Autor: m   Link do posta
16:31:35, 30-11-07
@post 3 - lol, ciekawe podejście. Ja jestem filosemitą z przekory - antysemicki beton jest nawet w Chinach ("Oni żądzą światem", inne takie brednie funkcjonują nawet w Azji.).

@Wojtek - daj spokoj, nie dasz rady "Rasa biala...". "Nie walcz z idiotą - sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem"
PZDR

anonim
Autor: kindergarten   Link do posta
16:42:02, 30-11-07
m,
 masz rację,ale to co napisałes nie przeczy tezom,które postawiłem powyzej. Nie chodzi mi o zródło takiego a nie innego stylu zycia Zydów,ale ogólnie ich stosunek do miejsc w którym mieszkali,i ludnosci niezydowskiej,która mieszkała obok nich.

a propo Francji, chciałem w ten sposób pokazac do czego moze doprowadzic idiotyczne pierdolenie zawsze i wszedzie o rasizmie. własnie, my tu dyskutujemy i wierzymy w górnolotne hasła, a rzeczywistosc za naszymi granicami jest zupełnie inna.

anonim
Autor: m   Link do posta
16:54:20, 30-11-07
@przedszkole :)
Francja - jak napisałem, masz rację (od siebie mogę dodać przykład tego, co od kilku lat dziesie się w Holandii). Nie ma łatwej recepty (moim skromnym zdaniem trzeba się przyjrzeć jak poradzili sobie z tym anglosasi. Mimo zamiszek w brighton i akcji z londyńskim metrem hindusi, pakistańczycy itd. jakoś nie wszczynają buntów) - polska powinna przyglądać się tym krajom i sposobom, w jaki (miejmy nadzieje) poradza sobie z alienacja grup etnicznych. Bo za jakis czas fala emigracji dojdzie tez tutaj.


Antysemityzm - moim skromnym zdaniem to strach+ frustracja+niskie poczucie wartości+potrzeba przynależności do grupy. Żałosne. Śmiałbym sie z tego, gdyby nie skala...

anonim
Autor: m   Link do posta
17:02:21, 30-11-07
mis mahomet - no sorki - to ich kraj, pani kolonistka powinna przestrzegac prawa koranicznego, skoro pojechala do sudanu (btw za opowiadanie bajek o jezusku tez by miala sankcje). Wejdz na amnesty international - Sprawdz akcje z ucinanie glowy toporem dziewczynkom w Arabii Saudyjskiej, to zawalu dostaniesz...

ciebie szokuje wymiar kary, ich to, ze u nas sa gole cyce w kioskach i ze jemy swinie.
"Kazdemu jego porno"

To ich swiat, ich kultura, angielka powinna sie dostosowac.

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:07:49, 30-11-07
Nawet FU Z.I.P. powiedział kiedyś w wywiadzie chyba dla hip-hop że tępi razsizm rozumiesz człowieku?

anonim
Autor: Kindergarten   Link do posta
17:21:04, 30-11-07
dokładnie kazdy ma swój swiat i swoje zwyczaje. Przyjezdzasz do kogoś, szanujesz ze dał Ci prace, naukę, mozliwosc wyrwania sie z biedy, ale nie palisz jego samochodów, nie próbujesz zmienic jego zwyczajów.Jesli gołe cycki są elementem naszej kultury, to przyjezdzający tu arab nie ma prawa mówic,ze to jest złe, bo to jest jego podejscie,zaczerpniete z kraju pochodzenia. Prosty przykład z naszego podwórka:
słowo "murzyn"- kiedys uwazane za obojetne, teraz o zabarwnieniu niby pejoratywnym  co lansują na siłe srodowksa lewackie i murzyni mieszkajacy czy studiujący w Polsce. Tymczasem etymologia tego słowa pochodzi o słowa "maurus"-czarny( zgodzisz chyba sie,ze to nie jest złe słowo tak samo jak "biały" i była w Polsce znana od XIV wieku, a wiec na 3-4 wieki przed niewolnictwem!!!


anonim
Autor: Kindergarten   Link do posta
17:24:36, 30-11-07
dalej,dlaczego w Niemczech tureckie dzieci chodzące do szkoły, wyzywają, obrazają niemieckie nauczycielki,tylko dlatego ze są chrzsesijankami i nie noszą burek??! Kto kurwa dał im prawo rządzic sie w nieswoim kraju, masz racje "m", albo przestrzegasz zwyczajów u mnie albo wypierdalasz!

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:37:51, 30-11-07
ZAJEBISTY WYWIAD

anonim
Autor: Kindergarten   Link do posta
17:54:49, 30-11-07
no dobra,a teraz skoro nie stylizujesz sie na antysemitę, to mozesz odniesiesz sie do moich dwóch wczesniejszych postów o których napisałes,ze "jest tam tyle prawd ile twoich własnych";) czekam...

Wojtek Z.I.P.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:51:38, 30-11-07
Autor: RASA BIAŁA!!!! HONOR!!! DUMA!!!
Dodany: 2007-11-30 17:50:02 Host: ---.chello.plDobra przyznaje to wszystko co pisalem to byla prowokacja, ale fajna rozmowa z tego wynikla ;) Zaskoczylem sie sam poziomem wiedzy co niektórych forumowiczów :) Chcialem zobaczyc ile osob kryje w sobie taki brzydki buraczany rasisistowski/antysemicki gen. Tak, wiec nie zywcie urazy do tych besztow moich itd ;) Wojtek Z.I.P luz jak chcesz to mozesz mi sprezentowac takiego pociesznego Żydowskiego peniska bede go przytulal i glaskal do snu hehehe :D Hip hop ponad podzialami - tolerancyja odmiennosci - mniej zla - wiecej milosci i szacunku do siebie nawzajem. Poklony i szacun ;)

Wsumie to ja nic do ciebie niemam ale niepo3nie zaczynasz wojny ja pisałem to do wszystkich a ty jako 1 sie odezwałeś niepotrzebnie i tak wiem że jesteś rasistą gdybys udawał to bym czuł że udajesz a ty na serio jestes taki jaki jestes a teraz wypierasz się sam siebie żałosne

anonim
Autor: m   Link do posta
18:57:58, 30-11-07
@przedszkole
"murzyn" - znajomy historyk twierdzi ze od murzin / muezin (nie jestem pewien - rozmowa toczyla sie dosc dawno) - wróć - to od maura, nie muezina: http://pl.wikipedia.org/wiki/Murzyn#Nazwy

anonim
Autor: m   Link do posta
20:11:37, 30-11-07
"Chcialem tylko pokminic z ludzmi wymienic skrajne poglady.. wkurwic ich i zobaczyc co napisza w zlosci itd. Tyle. :) "

Glupie podejscie, wiesz? Pewnie wiesz

anonim
Autor: borys-rdm   Link do posta
22:10:19, 30-11-07
yo jebane gimnazjum co kurwa było to było widac ze ogarnięty typ i pjona mu za to
ide przesłuchac jego nutki może fajne
troche szacunku jebane gimbusy pjona

`siN
Autor: `siN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:51:35, 01-12-07
MHM - nie interesujesz się hip hopem, to i o tym kolesiu nie słyszałeś. Były z nim nieraz wywiady w różnych magazynach. Hip-Hop ponad podziałami!

`siN
Autor: `siN   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:16:16, 01-12-07
Zapomniałem dodać: świetny wywiad Seba :)

anonim
Autor: ebwjhfewb   Link do posta
03:54:13, 01-12-07
Ja  pierdole pszeczytałem wszystkie posty.Muszę powiedzieć,że jestem w ciężkim szoku.Po pierwsze myślałem,że wszycy mądrzy i normalni ludzie wyjechali z Polski w celach zarobkowych.Po drugie myślałem,że muzyką hip-hop'ową jarają się dzieciaczki,gnoiki,pojeby,aka gangsta,młodzi gniewnii i ziomy,którym to się wydaje,że są ziomami,a są opsraj dupami.Dlatego też słuchając z ziomkami rapu czuliśmy się osamotnienii.Nadal są jeszcze posty rasistowskie itp,ale pszeważają raczej posty ludzi tolerancyjnych,mądrych i co najważniejsze normalnych.Jestem Polakiem i jestem dumny z właśnie tych ludzi co są tolerancyjnii,a nie zaślepieni,tępii i rasistowsccy.Pokój ziomką na Świecie-Zero podziału.

P.S.-A to do tych jebanych rasistów,jestem ciekaw co byście zrobili,kiedy sami urodzili byście się w Izraelu.Pszecież nikt niema na to wpływu gdzie się urodzi.Urodziliście się za to w Polsce,tak jak ja.I kurwa ja się nie cieszę jak wbijam się do sklepu czy to w Niemczech czy to we Francji i sprzedawcy jak usłyszą,że z osoba mi towarzyszącą mówię po Polsku to odrazu patrzą mi na ręce.Żebym to pszypadkiem czegoś nie zapierdolił.Ponieważ paru polaków coś zapierdoliła im w sklepie parę miesięcy przedtem.Nie lubię szufladek.Ja nie jestem alkoholikiem i złodziejem,a mimo to jestem tak postrzegany za granicą.Jak jakiś opco krajowiec pszeczyta te rasistowskie kurwy to mogą nam pszyjebać jeszcze jedną szufladkę-rasizm!!!

szymciok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:44:52, 01-12-07
ehh bo stwierdzeniu wszystkich postów po godzinie czytania waszych bezinteresownych  postów stwierdzam że jesteśie pierdolnięci mocno:ponieważ ja sam jestem rasistą w s tosunku do żydów
ale szczzerze ja nic kurwa do nich nie mam więc przestańcie pierdolić głupoty bo każdy kraj ma swój  rap i każdy twierdzi że jest on pożadny i najlepszy na świecie jak tam  mówił ktoś "we francji są rozruby i narkotyki kwitną...."ja do murzynów nic nei mam ale jestem rasisstą do żydów ale patrze i ze ździwieniem patrze  na murzynów we francji czego oni chcą?powiem jedno że im sie to keidyś nudzi i będzie spokój w kraju"Ehh dokładnie napisałeś to cobyście zrobili gdybyście się urodzili w izraeli??Kibla bysście nie mieli bo dawno amerykanie by wam go roztrzelili,byście srali wszędzie nawet w restauracjach:)
bardzo sie nawet ciesze że ktoś wreście się zajoł Izraeliskim rapem tylko jestem ciekaw jak ten koleś się  będzie brął za rymy?w tym języku i jestem cie,aw jakie będą beaty hehe:d napewno będą kulturowe beaty no bo przecież o musi naczymś zarabiać z  chęcią ściągnąłbym jego płytke w  śieci i posłuchał bym co robobi pożadnąego koleś ehh wy pierdolicie głupoty że Israel to żydzi i dlatego nie powinni obić rap powiem tak każdy ma talent i nie ważne kto to taki "czy żyd czy też dzieciak który wpisuje bezsennowne posty bo siedzi godzinami w domu i mu się nudzi ja jestem uzależniony od łażenie po neciegodzinami całymy dniami i nocami potrafie posiedzieć przed kompem ale staram się wpisać dobry  post by potem ktoś inny mógł mnie podziwiać:)ale powiem jak czytałem ten wywiad to nawet dobry życze temu kolesiowi dużo sukcesów i pięniedzy bo trzeba coś robić dla siebie...."Natym życie polega trzeba być kimś a nei nikim i łazić po śmietnikach

Crusader
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:46:11, 01-12-07
Hip Hop Ponad Podziałami!!! Takie hasło powinno być wbite do łba każdemu w tej kulturze. A jak nie to wypierdalać słuchać techno!!!

anonim
Autor: duhh   Link do posta
07:58:00, 02-12-07
bzdura, nie upierdolą, pojedź sobie do Arabii Saudyjskiej, najbardziej cywilizowanego, pokojowego kraju świata to się przekonasz. Bo Arabia zawsze była pokojowym krajem

a ja brzydzę się przemocą i morderstwami. Chciałbym, aby Żydzi zaczęli traktować siebie jak każdy inny naród i przestali mordować i okupować Liban i Palestynę. Bo w każdej kulturze ludzie potępiają agresję i mordowanie.

cfaniak WSH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:59:23, 02-12-07
odpalam birszera i zasysam zydoraba rapera ;d

czy tu kurwa w kazdym temacie musicie na siebie najezdzac i sie kurwa klucic? tak sie prezentujecie na sieciowym przedstawicielu kultury ktora jestescie i muzyki ktora "kochacie"? gratuluje! to jest ZENADA KURWA

anonim
Autor: kindergarten   Link do posta
13:47:44, 02-12-07
bzdura?! masz tu kurwa jedną porcję informacji, jak Ci mało to sobie po wklepuj w Google:


http://7dni.wordpress.com/2007/ 03/29/gina-bo-wierza-w-chrystusa-przeslad owania-chrzescijan/


teraz rozumiesz? Żydzi walczą jeszcze w bardzo humanitarny sposób w stosunku do tych... zamachy terrorystyczne  w kawiarniach, restauracjach,autobusach, tam gdzie niewinni ludzie giną, to akty tchórzostwa, Zydzi mają prawo sie bronic.

O a tu masz o "tolerancyjnych" Arabach(z tego artykułu):
-Arabia Saudyjska pakuje miliony petrodolarów w budowę meczetów w Europie. Jednocześnie nie dopuszcza nawet myśli o tym, żeby pozwolić na zbudowanie na swoim terenie kościoła.

Dziękuje za europejską tolerancje i pierdolenie gałganów o "rasizmie"

młodakrew
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:31:39, 02-12-07
dobra wy tam se pierdolcie czy ich lubicie czy nie...
ja zanm jednego polskiego zyda i w sumie normalny typ...
a wracajac do jego umiejetnosci raperskich...
ten jezyk sie poprostu do rapowania nie nadaje...
dziekuje za uwage:*

anonim
Autor: Adek8703   Link do posta
21:09:50, 02-12-07
kto zna tytuł pierwszej piosenki którą wykonał dzisiaj Subliminal w Podróżach z żartem ??????????????

anonim
Autor: bauns   Link do posta
21:59:43, 02-12-07
fajny floł nawet ma koleżka z tego co słuchałem. Bity słabe w sumie ale fajnie że sie inspirują żydowskim stuffem.  Wszystko profecha, był koleś od 2gich wokali, a mimo że własnie wg mnie slabe petle to jednak bałnsują. Szkoda jednak że pokazał sie jako taka 'ciekawostka' w tym programie. Dla mnie bomba i tak. pozdro 600

anonim
Autor: ujujujujikikiki   Link do posta
03:34:18, 03-12-07
Typek nademną napisał,o żydach jak się zachowywali.Ok bardzo możliwe.Ale nie można wszystkich żydów szufladkować do jednej szuflady.To że się tak zachowywali a nie inaczej to nie oznacza,że wszyscy żydzi tak samo się zachowują.Np.opinia o polakach na Świecie jest taka,że to złodzieje i alkoholicy.Sorry ja nie jestem złodziejem i alkoholikiem i to nie oznacza,że wszyscy Polacy są alkoholikami i złodziejami.To jest właśnie te pierdolone szufladkowanie.Ktos został opierdolony przez polaka i powiedział o tym znajomym.Tamci powiedzieli swoim itd.Ktos z obco krajowców robił sobie zakupy w sklepie zobaczył typa z pełnym wuzkiem alkoholu i powiedział o tym znajomym oni swoim tamci swoim i tak się rozeszło.Albo został zaczepiony przez menela na ulicy proszącego o 20gr do piwa-to co ma sobie taki cudzoziemiec pomyśleć o Polakach???Oczywiście,że pszestępczość wbrew tego czym to się chwalą policjanci jest wysoka,a to,że oni sugerują,że ciągle spada.Obiawia się to tym np.że ci co biegali z narkotykami w latach 90.Dorobili się hajsu i zainwestowali w legal biznes lub jak w tym pszysłowiu w miare jedzenia apetyt rośnie.Robią bardziej hardcorowe zlecenia.I dlatego wy pierdolone kurewsie psy możecie się pochwalić,spadkiem pszestępczości w danej brąży nielegalnego biznesu.Ponieważ pszestępczość tak jak rynek i firmy nie stoi w miejscu tylko całyczas jest postęp.W uzbroieniu,obchodzenia prawa itd.(to jest po prostu temat rzeka),a alkoholizm to na całym Świecie ludzie chorują na tą chorobę.Bo jest to choroba(jak nad tym nie panujesz).Tyle ema

anonim
Autor: kic343   Link do posta
06:53:24, 03-12-07
Ty panie moralizator strasznie mnie wkurwia jak ktoś się wpieprza z takimi tekstami. ty mi tu nawijasz o ludziach patologiach i stereotypach a ja Ci tu pisałem o zamożnych dzieciakach co były nie gorzej ubrane jak ten tutaj artysta z izraela.

Co do cinkciarzy z kryminalną przeszłością to w czasach afer nie jeden z nich się wkurwia że musi smarowac na lewo i prawo żeby żoneczka i córeczka nie dowiedziały sie co to były tak naprawdę poczatki tatusia.HWDP A i tak te stare młode wilki muszą uważać żeby im ktoś komisji śledczej na dupę nie przylepił, bo konkurencja w naszych czasach jest bezlitosna :)

panKLEKS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:21:29, 03-12-07
Mam wszystkie płytki jakie wydał Subliminal, jak ktoś chce moge jebnąć na maila.

anonim
Autor: kic343   Link do posta
16:09:15, 03-12-07
A tak wogóle to wiadomo czy nasi z nim zagadali, bo gostek mówił że na to liczył ??

anonim
Autor: Antysemita   Link do posta
20:26:34, 03-12-07
Widzę że lewackie patałachy z Antify i tu siedzą. To że ktoś nie lubi żydów nie znaczy że popiera Hitlera. Propo żydów jest to naród, który wszędzie widzi antysemityzm , nawet tak gdzie go nie ma. Polska była krajem, który uratował najwięcej Żydów podczas II WŚ, a teraz żydzi będą jechali po Polakach dopóki nie dostaną odszkodowań.

anonim
Autor: Andi   Link do posta
20:33:43, 03-12-07
Izraelici to nie żydzi.Żyd to nomand człowiek skazany na wieczną tułaczkę i całe życie poszkodowany bez swojego kraju.Choć osobiście nic nie mam do żydów (są mi obojętni jak bedzie dostawał wpierdol to przejde obok ani go nie kopne ani nie pomoge) ale należy potrafić ich odzielić.

anonim
Autor: qwqwq   Link do posta
21:04:41, 03-12-07
Żyd,meksyk,czarnuch,biały,skośny,arab czy hindus różnicy poza kulturą danej narodowości,różnic w wierze,koloru skóry nic nas od nich nie różni oprucz koloru skóry.Każdy to taki sam człowiek,który urodził się po to,aby żyć tak jak my Polacy żyjemy.Myśle,że tak jak rośliny są różnorodne i ku czemuś służą tak i człowiek np.czarny urodził się z wolą boską.Pokuj ludzią na Ziemi.

aende
Autor: aende   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:02, 04-12-07
Pokój to będzie, gdy Żydzi przestaną uważać siebie za "naród wybrany", przestaną okupować Palestynę i mordować ludność cywiną. Bo wszystkie narody na świecie potępiają agresję i przemoc.

Emisja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:36:47, 04-12-07
Ogólnie ciekawie jest posłuchać rapu zagranicznego z poza amerykańskiej rap-pop kultury. Ja osobiście polecam bułgarski hh w szczególność UPSURT :) Co do żydów nie mam z nimi żadnych problemów i śmieszą mnie ludzie,którzy je mają. Proponuję wam wyjedźcie z zaściankowej Polski na miesiąc albo dwa np do anglii i nagle pośród wielu nacji,wśród których przyjdzie wam sie obracac zrozumiecie że de facto każdy człowiek jest taki sam. Boli mnie Oświęcim i Katyń, ale nie wrzucam wszystkich niemców i rosjan do jednego wora. To że w ameryce panuje przekonanie, że polacy to debile jak mało kto, nie sprawia,że Ty i ja jesteśmy debilami.To się nazywa STEREOTYPY a Wy, ktorzy myślicie tymi kategoriami jestescie ograniczeni i tyle wam powiem.


popieram pana kindergarten ;]

anonim
Autor: Ag'   Link do posta
00:24:19, 05-12-07
Oglądałam ten program i słyszałam ich kawałek.
Co mogę powiedzieć?
Osobom, które jarają się OSTR'em, Łoną, czy Jimsonem, Dinalem, Lilu, Gres Snatch'em i reszcie z podziemia, chyba ciężko byłoby się przestawić na taki "czilałtowy rap".
Gościu śpiewał po hiszpańsku i w ogóle podchodziło mi to pod pop bardziej.
Nie twierdze, że robią coś złego, właściwie jestem za, niech próbują.
W każdym bądź razie mnie to nie kręci. Dlaczego?
I odpowiedź jest prosta. Nie rozumiem o czym śpiewa, a nawet gdybym rozumiała to nie czuję ich problemów. ;)

/ Ps. Masakrycznie obniżacie poziom hh.pl Waszymi komentarzami.
Trochę więcej kultury i szacunku, nawet jeśli Ci coś nie odpowiada.
Nikt nie ma nic przeciwko krytyce, ale konstruktywnej krytyce ;)
Pokój dzieciaku - pokój ;]

aende
Autor: aende   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:28:02, 05-12-07
tyle, że Polacy i Niemcy od 60 lat nikogo nie mordują, a Żydzi tak. Szkoda mi zwłaszcza ludności cywilnej, kobiet i palestyńskich dzieci. Agresywnej polityce Izraela sprzeciwia się cały świat, dlatego Żydzi przegrali wojnę z Libanem.

panKLEKS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:57:02, 05-12-07
taaa, Polacy nikogo nie mordują, a wioske w afganistanie to ostrzelało UFO

aende
Autor: aende   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:02:18, 05-12-07
Pod żydowską okupacją zginęło kilkadziesiąt tysięcy Palestyńczyków i kilka tysięcy Żydów. W afgaństkiej wiosce zginęło kilka osób - tylko dlatego że Talibowie wyznają islam.

 Ale i tak najwięcej ludzi zginęło na Dzikim Zachodzie - kilkadziesiąt milionów Indian.

anonim
Autor: Andi   Link do posta
22:09:30, 05-12-07
Kłucicie się kto zginął i różne głupoty ale co ma z tym wspólnego hip-hop ?? Kłucicie się o Żydach ale ten kolo jest z Izraela a ludzie z Izraelu to nie żydzi bo oni narodu nie mają. Wkurwia mnie to że ten cały sublicośtam mówi że to on stworzył Izraelsko Arabski hip-hop a sam rymował po Hiszpańsku.Żydzi błąkają sie po świecie stawiając firmy i budując centra handlowe a Izraelici sobie tylko mordują więc pewna różnica jest.Żyd zamieszkały w Izraelu przestaje już być żydem.

anonim
Autor: uk niepolecam   Link do posta
23:04:53, 05-12-07
niewazne jakie jego pochodzenie jak go czujesz lubisz jego styl i to jest wazne a swiat naprawde powinien zaczac sie martwic muzlumanskich ekstremistow bo to sa naprawde ludzie slepo oddani wierze i poddattni na wplywy cos otym wiem bo dziennie spotykam takich w tym jakto cudownym kraju wielkiej brytani niepolecam tego kraju huj ze zarobisz wiecej ale zycie tu jest w huj drogie a zarabiajac 1200 funtow jestes biedakiem nedzarzem i nadodatek polaczkiem ktorego wszyscy jada niech ktos powie prawde w koncu a niepierdoli jaki to cudowny kraj moze w polsce niezarobie tej kasy ale wole polske o fanatykow musilow sfrustrowanych nowobogadzkich polakow i anglikow ktorzy pija cpaja i zabijaja sie nozami nie polecam

panKLEKS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:20:01, 06-12-07
tytuł profesora to chyba zdobyłeś w hip-hop gimnazjum

anonim
Autor: askim   Link do posta
13:06:04, 30-01-08
Wstyd Wstyd !!!!! jak mozecie tak pisac o Zydach az na placz sie zbiera... Widac polacy nie wiedza co to tolerancja i wiedziec nie beda jak dalej bedzie pelno taki cwiercmozgowcow.Muzyka powinna laczyc ludzi ale jak widac po niektorych wypowiedziach i tak nie jest. Zmiast sugerowac sie jakims kawalekiem to patrzycie na to czy jest zydem albo jaki ma kolor skory... Widac powinniscie odczuc na wlasnej skorze jak to jest byc przesladowanym moze wtedy  byli byscie bardziej tolerancynie nastawieni na innych ludzi...apotem sie dziwiecie  ze  MY nie lubimy POLAKOW.

anonim
Autor: pozdro 600   Link do posta
15:52:48, 18-02-08
Rasiści tylko to słowo mi przychodzi na myśl kiedy czytam niektórych posty. Wiecie jesteście jak drugi Hitler....żal mi was i wstyd za wasze podejście. Mnie się osobiście podoba muzyka którą tworzą i możecie mnie zjechać od najgroszych i tak to będe miała głęboko ;]

anonim
Autor: subiminal   Link do posta
15:15:17, 20-02-08
super pioseneczka prawdę mówiąc fajny zespół gość też ok zajetegowany język  gość ma  fajną czapeczke

anonim
Autor: Kultura   Link do posta
13:49:16, 25-02-08
Rasistowski i nazistowskie swinie!!!
Niewiecie nawet co zydzi przezyli podczas wojen, jak wygladala ich historia, ciagle sa przesladowani.

Co wy robicie z tego kraju wstyd mi za was.

Hitler to była świnia jakich malo i jak widac na tym swiecie sa tacy idioci jak on, on zabijal waszych dziadków, babki itd..., a wy jeszcze go zato cenicie. Bezmuzgi z was i tyle.

Żydzi to przynajmniej inteligetny naród.
Jezus tez był zydem!!!- i to jest jeden z powodów dla którego powinniśmy cenic ten naród.

anonim
Autor: Blaudi   Link do posta
19:05:55, 08-03-08
Nie rozumiem was. Jego piosenki są przecudne,no i w koncu Zydzi są wporządku... Ehh on jest kochany ;*

anonim
Autor: Blaudi   Link do posta
18:29:15, 10-03-08
Nie znacie Żydów i do tego ich krytykujecie. Jego piosenki cudowne... Jesli ktos chce moge wyslac: napiszcie tylko - satanity@vp.pl Na YouTube też są jakieś głupoty ;-) Piosenek mam jakies 8, ale warto przesluchać ;-) Fanka jestem od roku bo mam w Izraelu rodzine. I wiem, że bedzieci mi to wypominac, w koncu bronie swojej religi, ale i tak wiem swoje, on jest kochany... :* i tyle ;-)

anonim
Autor: Ezln   Link do posta
04:09:13, 04-04-08
ludzie kurwa juz chyba wiem czemu czesciowo odeszlem od rapu < w sensie utozsamiania sie z sub kultura >
naroilo sie tyle tego buractwa ze szkoda slow ;/ rap od zawsze byl ponad podzialami a co do izraeala to jestem pewny ze tam scena duzo wczesniej powstala niz w polsce z racji tego ze to od zawsze jest kraj kapitalistyczny ale buraczki tego nie zrozumieja oni i tak wiedza lepiej ;/


a co do emigrantow to nie jest taka prosta sprawa jak sie wszystkim wydaje zawaodzi bardziej system odrazu skazujacy ludzi na zycie w gorszej dzielnicy < u nas tez tak po czesci jest jak ktos  mieszka na jebnietym osiedlu to nim przesiaka > tak czy siak zgadzam sie ze emigrujac trzeba sie dostosowac do kultury danego kraju jednak UE ma zbyt liberalne prawo co do imigrantow i ich asmilacji <np. czytalem gdzies ze w uk chca za niedlugo wprowadzic dla muzlumanow mozliwosc sadzenia przez szariat >

a co do konfliktu izrael - palestyna pokoju tam dlugo nie bedzie bo ani jednym ani drugim sie poki co to nie oplaca ten konflikt jest blednym kolem krecacym sie wokol pieniedzy <zreszta jak wiekszosc konfliktow>

a to co nam pierdola w telewizji to jedna wielka bajka to co robia wielcy ludzie z wielkimi pieniedzmi jeszcze wiele czasu sie nie dowiemy pokoj pozdroanonim
Autor: Boodem   Link do posta
21:51:15, 15-05-08
Heh... ktoś napisał: "Hahahaha zyd zal.pl" Ciekawi mnie czego aż tak żal? Braku wiedzy, a może kilku wiosen, a na pewno oleju w głowie... Jeżeli ktoś jest prawdziwym fanem hip-hopu, i stara się utożsamiać (cokolwiek  to znaczy na warunki polskie) z kulturą hip-hopu, powinien zastanowić się najpierw z kim/czym się utożsamia czy z wizerunkiem Polaka brudasa, złodzieja, kłamcy, pijaka, chama (z którym zapewne usilnie próbuje walczyć), czy z kulturą, prawdziwą kulturą hip-hopu, która charakteryzuje się  tolerancją. Kolejny argument:"Nagrywa z Akonem, Lil Waynem, Ashanti i Joe Buddenem" i co z tego że wymienieni artyści są skomercjalizowani ? Założę się o flaszkę J. Danielsa, że 95% co najmniej tych, którzy największe mają do Subliminala pretensje o to że nagrywa z nimi, gdyby mieli okazję popatrzeć nawet na takiego Akona z odległości 0,5m (w co wątpię przy amerykańskiej ochronie) dali by naprawdę dużo. Oceniać jest łatwo, pisać krytykę, ale czy ktoś z najbardziej krzyczących przesłuchał choćby jeden utwór Subliminala ? Skoro ten izraelski hip-hop jest do dupy.... to dlaczego żadna z polskich gwiazd z rodzimej sceny hip-hopowej nie nagrała choćby jednego, najkrótszego tracka chociażby nawet  już  z wspomnianym Akonem, Aschanti, 50 centem... i wielu innymi ? Następnym razem zanim ktoś walnie żałosnego i nic nie wnoszącego posta do dyskusji proszę osobiście żeby się ta osoba 3, a może nawet 4 razy dobrze zastanowiła co chce napisać. Z własnego doświadczenia wiem, że portal hip-hop.pl nie jest odwiedzany jedynie przez Polaków. A potem sie dziwić ze mamy (jako Polacy) opinię zacofanych debili.
Pozdrawiam

anonim
Autor: Blaudi   Link do posta
17:57:05, 21-05-08
Boodem dokładnie. Polacy uważani są w czasach dzisiejszych za 'zacofanych debili'. Ale skoro ktoś krytykuje za to, ze ktos jest innego wyznania... Smiac sie czy plakac? Nie wiem czy kto kolwiek z piszacych tutaj slyszal jaki kolwiek kawalek. Przyczepie sie do powyzszych komentarzy.. i do wywiadu.
Nie rozumie jakiegos jezyka w ktorym jakis wykonawca rapuje ale uwaza, ze ten rap jest dobry.
Ale co z tego...? A my kazda angielska piosenke h-h rozumiemy?
Żydzi przynajmniej na swiecie robia jakies interesy, a facet spiewa dlatego, ze jak inni kocha spiewac. A jesli ktos chce oceniac za to, ze jest Izraelitą, niech zapozna sie lepiej z historią tego narodu.

anonim
Autor: Boodem   Link do posta
14:13:20, 30-05-08
Cieszę się Blaudi, że myślisz podobnie... już mam dość tego wciąż niedorosłego i naiwnego podejścia Polaków do tego co nowe, co inne.... Chcąc to zmienić sami musimy z tym walczyć, bo przecież musimy zmienić opinię jaką sami sobie wypracowaliśmy: " Największych frustratów na świecie"... Bo tak naprawdę tylko Polacy narzekają nie tylko wtedy kiedy jest źle, ale nawet wtedy kiedy jest dobrze... I co najgorsze usilnie staramy się być słynnym już "Mesjaszem narodów" wciąż izolując się na kulturę innych krajów. Bo przecież "Mesjasz" nie będzie stykał się z pospólstwem...

anonim
Autor: berry   Link do posta
16:25:54, 01-06-08
Tak zacofani debile...i zamiast próbować zmieniać takie światopoglądy na temat polaków jeszcze bardziej się pogrążamy...to smutne. 
Ehh placay są dziwnym narodem...wielu z nas tzn. WAS uważa się za bóg wie kogo,a swoją inteligencją nie wykraczacie poza poziom gimnazjum...Bo niestety to co wielu z was tu wypisuje jest żałosne i wstyd mi za was...Ktoś się chwali: "jestem rasistą",a przepraszam(!) czy to powód do dumy??? Koleś ty weź lepiej pozbieraj swoje zabawki i idż do domu,schowaj z tymi swoimi prostackimi poglądami,bo daleko nie zajdziesz!!!
Osobiście uważam,że muzyka hebrajska jest cudowna,a Subliminal po prostu świetny,oczarował mnie;) Wielu polskich rapopodobnych "artystów" (którzy w swoich monotematcznych utworach potrafią śpiewać tylko o dupach,imprezach,kasie i nienawiści do "psów") mogłoby się od Tego pana wiele nauczyć...
;*

anonim
Autor: MC z UMC   Link do posta
22:33:14, 01-06-08
Czy ten temat kiedykolwiek sie zakonczy???????? Rozumiem, ze zydzi są wszedzie, ale zeby az tak przedluzac ten temat to juz robi sie zalosne... Duzo bardziej wole sobie poczytac o jakims niemieckim/francuskim/polskim artyscie a nie o jakims tam nic nie znaczącym w europie raperze z jakiegos tam izraela (*bez urazy)

anonim
Autor: Boodem   Link do posta
20:05:48, 02-06-08
Jeżeli chodzi o lokalizację na mapie, znaczna część społeczeństwa europejskiego częściej potrafiła by wskazać gdzie znajduje się "jakiś tam Izrael", niż gdzie leży Polska, która  umiejscowiona jest w środkowej Europie... I co głupio ?  Nie rozumiem wielu rzeczy, jestem jeszcze młody, wiele przede mną, ale ciągle jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju... Skąd w nas (tak, w nas) Polakach tyle antysemityzmu ? Tyle nietolerancji.. (nie, nie jestem homo, ani z greenpeace). Nie potrafię pojąć jak kogoś można nienawidzić za to tylko, że jest pochodzenia żydowskiego... Tym największym wojownikom o wolność Polski od jakichkolwiek mniejszości narodowych radziłbym poczytać trochę historii. Może w tedy jeden z drugim uświadomią sobie, że Polska w czasach swojej świetności miała bardzo duży odsetek mniejszości narodowych żydowski/niemiecki/ukraiński/romski.... I co jeszcze się bardziej głupio zrobiło ? To jeszcze mały wykładzik (jak ja to lubię ) Miasto Kraków - wydawałoby się miasto od samego początku założone przez Polaków (Piastów), a guzik w 989 Mieszko I odbija je z rąk Czechów. Jedziemy dalej, ten sam Kraków w chwili nadania mu prawa magdeburskiego (niemieckiego) czyli w 1257 zamieszkiwało około 10% ludności polskiej, znaczny procent mieszkańców stanowili żydzi. Coś współczesnego na deser: po 123 latach zaborów Polski i odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Polska była jednym z najbiedniejszych (jeżeli nie najbiedniejszym i najbardziej zacofanym gospodarczo krajem Europy), musiała się podnieść z ruiny jedynymi, którzy wówczas posiadali środki byli żydzi i to oni w dużej mierze przyczynili się do odbudowy państwa polskiego po tylu latach niewoli. Wiec, niech nikt za przeproszeniem nie "pierdoli" o tym że Żydzi są tylko i wyłącznie dłużnikami/ pasożytami dla Polaków.
Pozdrawiam.

anonim
Autor: Anjali   Link do posta
09:40:23, 17-12-08
Zaloze sie, ze polowa z was nawet nie przesluchala ani jednej jego piosenki...Phee;// Byc moze dlatego, ze wszyscy kojarza Izrael z Ziemia Swieta,o! ;/ A ja wole izraelsko-arabski rap niz ten polski, czy angielski... To przynajmniej cos nowego ;/ 

anonim
Autor: life8   Link do posta
16:14:06, 29-01-09
ooo! Ja za to nie będę rzucać "łaciną" wypowiem się w dla MNIE języku zrozumiałym. W kraju jak wnioskuje z powyższych wypowiedzi rosną nam rasiści :/ brawo! Ja za to lubię niemiecki i żydowski rap jak i nawet "czarnuchów" ściślej mówiąc murzynów drogi kolego. Na pewno wyżej przeze mnie wymienieni są lepsi od tych polskich, którzy tylko obrażają i gadają, a mało robią ;p

anonim
Autor: Kama Haser   Link do posta
07:13:03, 28-02-09
Uwielbaim Subliminal! Fisfasta wymiata "Fisfasta eyo eyo, Fisfasta eyooo, Fisfasta eyo eyo, Ani nafalta pahata Fisfasta eee" te piosenki są boskie! Itzik Shamly jest boski! Kama Haser, Ani Zoher, Hafla, Toro i cała reszta... bez nich nie mogę żyć!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.