Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Polskie media to syf! - Kajman - wywiad

Polskie media to syf! - Kajman - wywiad

Autor: mello_s

Dowiedz się więcej o: Kajman.
Jedni cię kochają, inni nienawidzą. Jedni mówią, że jesteś objawieniem inni, że powinieneś spalić wszystkie teksty i najlepiej rzucić się z bloku.

Kajman to jedna z najbardziej znanych kieleckich postaci rapu. Sprawdźcie wywiad z Kajmanem, który opowiada o swojej płycie - podaje powody przekładanej premiery oraz przewiduje datę premiery na styczeń, opowiada o swoim wydawcy (Borixonie), a także wspomina trasę koncertową STOPROCENT.

Twoja płyta zostanie wydana przez wytwórnię Borixona Juicey Juice Nagrania i Sok. Nie boisz się, że jest to pierwsza płyta wydana przez tę wytwónię?
Kajman: Jasne, że mam obawy, ale miałbym je niezależnie od tego gdzie bym wydawał swój krążek. Tu w Jot Jot mam przynajmniej klarowną sytuację i nie użeram się z jakimś chłopem z warszawy przez telefon. Przychodzę do Borysa do sklepu, pijemy piwko, ustalamy plan działań i to robimy. Tomek nie jest dla mnie typowym wydawcą, jest moim dobrym ziomem, który zjadł zęby na tym biznesie i dokładnie wie o co w nim chodzi. W miarę możliwości będziemy się starać żeby płyta dotarła do jak najszerszego grona. A że jest to jego debiut, cóż... nie zapominajmy, że ja również debiutuję na scenie tym krążkiem, zawsze musi być ten pierwszy raz. Wydał 10 swoich płyt, więc myślę, że doskonale wie co trzeba zrobić a czego się ustrzec. Poza tym, dlaczego miałbym dawać zarobić komuś obcemu? Promujemy się wzajemnie i dzielimy się kapustą.

Wiem, że z Borixonem znacie się od lat, ale jak doszło do tego, że Borixon postanowił wydać właśnie Twoją płytę? Był to Twój pomysł czy On Ci to zaproponował, a może spontanicznie i wspólnie doszliście do wniosków, że Twoja płyta będzie pierwszą płytą wydaną przez wytwórnie Juicey Juice Nagrania i Sok?
Kajman: Tak naprawdę to wszystko po trosze. Gdy powstawał KAJMAN, Juicey Juice było dopiero w zarodku. Z biegiem czasu firma zaczęła się prężnie rozwijać i realizować kolejne projekty. Przez ostatni rok JJ zrobiło milowy krok do celu jaki sobie wstępnie zakładał Borixon. To wywarło na mnie duże wrażenie. On bardzo się zajarał moją płytą, wierzy w nią i to jest dla mnie bardzo ważne jeśli nie najważniejsze. Kwestię finansową omówiliśmy w samochodzie na jednych czerwonych światłach, to też coś mówi. Szanujemy się nawzajem i myślę że ukazanie się Bluźniercy w Nagrania i Sok to normalna kolej rzeczy.

Data ukazania się płyty była wielokrotnie przekładana. Jaka jest ostateczna data ukazania się płyty? Kiedy będziemy mogli zobaczyć pierwszy teledysk promujący płytę?
Kajman: Wiem, że wiele osób jest zawiedzionych tym ciągłym przekładaniem premiery płyty. Najpierw maj, potem listopad, a teraz początek przyszłego roku. Powiem tylko, że ani JJ ani Ja nie odpowiadamy personalnie za te opóźnienia. Prawda jest taka, że dystrybucja jest zapchana tytułami i się nie wyrabia. Wszystko jest gotowe. Klip kręcimy na początku grudnia. Myślę, że na święta zacznie śmigać. A co do dnia premiery, to wolałbym nie zapeszać, bo nie chcę kolejny raz świecić oczami i podnosić wszystkim ciśnienia. Najbardziej realny jest styczeń.

Powiedz jakich gości usłyszymy na płycie i jacy producenci są odpowiedzialni za muzyczną oprawę płyty.
Kajman: W założeniu płyta brzmieniowo miała nie wychodzić poza granice świętokrzyskiego, dlatego też chciałem na niej skupić raperów i producentów z Kielc, ale jak usłyszałem jak śpiewa Saxo to po prostu musiałem go mieć na płycie. Podobnie było z bitami. Większość bitów wyprodukował PR.WRS. Jeśli chodzi o Kielce to jeszcze są Vasquez i Janek z LZRGD, ale nie mogłem przejść obojętnie obok bitów Hensona czy Dawida Gutjara, poprostu musiałem pod nie rzygnąć! Rozumiesz... Swoje zwrotki położyli: Blemia, Pawlak, Norek - wszyscy Projekt Hamas, Janek, Jogas, Joker- wszyscy Lazurowy Grad, Borixon, Elem [W2S/BCN] oraz Saxo.

Czym będzie charakteryzować się płyta, oprócz Twojego głosu, który u fanów wywołuje skrajne oceny?
Kajman: (śmiech) Z tym zawsze jest tak samo, czy to w rapie, czy też w zupełnie innej muzyce. Jedni cię kochają, inni nienawidzą. Jedni mówią, że jesteś objawieniem inni, że powinieneś spalić wszystkie teksty i najlepiej rzucić się z bloku. Wszystkim nie dogodzisz. Powiem więcej: na palcach jednej ręki chłopa z tartaku, można policzyć raperów którzy byli ogólnie kochani - lub są nadal - przez większość, ale każdy z nich jest legendą, do której dochodzi się latami. Oczywiście mówię o typach z za wielkiej rzeki. Kto by pomyślał że tancerz u Digital`ów będzie raperem wszechczasów? Nie porównuję się, nie śmiałbym, ale zjawisko jest widoczne gołym okiem. Ja jestem na początku tej drogi. Jeśli chodzi o moją płytę to poczekajmy aż ujrzy światło dzienne i dotknie jej obiektywna krytyka. A czym się będzie charakteryzować? Może tym że chciałem aby nagrania były krótkie, zostawiały niedosyt, przez co mogłem ich wrzucić na krążek trochę więcej. Jako że "Bluźnierca" to mój debiut, chciałem żeby słuchacz mógł mnie lepiej poznać w odrębnych klimatach i brzmieniach.

Co do dnia premiery, to wolałbym nie zapeszać, bo nie chcę kolejny raz świecić oczami i podnosić wszystkim ciśnienia.

Telewizja, oraz radia raczej niechętnie puszczają polski Hip-Hop w swoich stacjach. Jak chcesz trafić do słuchaczy ze swoją płytą w polskim rynku, który napętnowany jest debiutami? Masz może z Borixonem przygotowane jakieś nowe zabiegi promocyjne?
Kajman: Powiem coś co leży na sercu wszystkim raperom: POLSKIE MEDIA TO SYF! Jeśli wierzyć mediom to Hip-Hop nie istnieje! Po prostu zniknął z dnia na dzień! To nic, że ściągalność z netu płyt rapowych przekracza 200 tysięcy - słuchacze tej muzyki dla nich nie istnieją. Dlaczego? Ponieważ nie kupujemy oryginalnych płyt! Koniec, kropka. W porównaniu do sprzedaży innych rodzajów muzyki polski rap jest na samym końcu, przestaliśmy finansować tą część showbiznesu i jesteśmy winni jego upadku. Na całym świecie sprzedaż płyt spadła ale nie tak diametralnie jak u Nas. Kiedyś sukcesem było sprzedanie 30 tyś płyt, dziś dobrym wynikiem są 3 tyś i nawet nie ma co przypominać wyniku sprzedaży"Na legalu?". Najgorsze jest to że nie da się z tym walczyć, musimy poczekać aż polski Hip-Hop się odrodzi. Razem z JJ będziemy kierować tak promocją płyty żeby dotarła do większej ilości ludzi. I tak, owszem, mamy kilka pomysłów jak to zrobić.

Słuchaczom najbardziej dałeś się poznać po udziale w kawałku i trasie STOPROCENT. Na jakich płyta można było usłyszeć Cię wcześniej, bo może niektórzy nie znają Twojej rapowej przeszłości?
Kajman: Wojtas "Moja GRA", Road to HH 2005, Borixon "Rap daje mi siłę", Borixon "Zacieram ręce dzieciak" to legalne projekty. Nielegalne to Wizja H24 "R.A.P.H.24",Wendetta "Ciszy Przerwa", Kielcesiepalom "Volum na full". To te najbardziej znane.

W kawałku "To Kajman" promującym płytę rapujesz "Już niedługo na ostro wejdzie projekt Wendetta". Kiedy będziemy mogli usłyszeć drugą cześć Wendetty? O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku. Można gdzieś jeszcze ściągnąć płytę "Wendetta - Ciszy Przerwa"? O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku, ale dziś pewnie cieszyłaby się większym powodzeniem niż wtedy.
Kajman: Wciąż mam nadzieję że tak, chociaż byłoby bardzo trudno reaktywować zespół z Pawlakiem. Pawlak jest mocno zapracowanym typem, do tego ja od niedawna mieszkam w Krakowie i w Kielcach jestem tylko w weekendy. Bardzo bym chciał żeby Pawlak nagrał swoje solo, jaram się jego rapem i wiem że nie przeszło by to bez echa. Rzeczywistość jest taka że od tamtej nagrywki świat poszedł naprzód i plany uległy zmianie. Przygotowuję pewien projekt duetowy ale na razie nie chce zapeszać. A co do "Ciszy przerwy" to będzie do ściągnięcia z mojej witryny jak tylko ruszy.

Grałeś na trasie STOPROCENT TOUR, grasz koncerty z Borixonem. Koncerty w jakich miastach najbardziej zapadły Ci w pamięci i dlaczego?
Kajman: Oj... Katowice, Białystok i Poznań ze stopro tour! To było naprawdę szalone (śmiech) Pozdrawiam wszystkich z tej trasy: jesteście mega pozytywnie wykręconymi świrami! Piona! Raz że koncerty na ok. 500-700 osób, a dwa że afterparty za każdym razem takie że można by książkę napisać - tylko dla wtajemniczonych (śmiech) Jeszcze raz pozdrawiam.

Jeśli zagrasz zajebisty koncert i wiesz o tym, to ludzie Cię zapamiętują na dłużej, przewijasz się w ich myślach.

Masz wrażenie, że po trasie STOPROCENT zainteresowanie Twoją osobą wzrosło?
Kajman: Tak. Nie ma lepszej promocji od koncertów. Jeśli zagrasz zajebisty koncert i wiesz o tym, to ludzie cię zapamiętują na dłużej, przewijasz się w ich myślach. A jeśli zagrasz z takimi raperami jak na STOPRO... Los się do mnie wtedy uśmiechną. Potem pojawił się klip i zostałem wreszcie zauważony. To mi dużo dało. Dziękuję za to Borysowi i przede wszystkim Winiemu ze Stoprocent.

Bierzesz też udział w projekcie LWWL. Powiedz co z klipem, który kręciliście już jakiś czas temu i dlaczego płyta do dziś się nie ukazała?
Kajman: Powiem tak: LWWL ogarnia Norek i tak naprawdę o wszelkie info prosiłbym się kierować do niego jako głównego założyciela projektu, ponieważ on jest z tym tematem na bieżąco. A tak pokrótce to płyta miała się ukazać a się nie ukazała, bo Camey wycofał się z wydawania rapu. W tym momencie - z tego co wiem - są prowadzone rozmowy z wydawcami. Jeśli chodzi o klip to został nakręcony do kawałka, który zasilił track listę "Bluźniercy" i będzie użyty do promocji mojego krążka.

Czego można życzyć artyście, który wydaje swoją pierwszą solową płytę?
Kajman: Dobrej sprzedaży płyt i koncertów. Reszta jest w moich rękach a raczej słowach.

Dzięki za wywiad!
Kajman: Dzięki również. Pozdrawiam odwiedzających Hip-Hop.pl.

Dowiedz się więcej o: Kajman.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-12-11
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.50 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
mello_s, 33 lata
mężczyzna, Reda

Ostatnie artykuły tego autora:
Bboy Kleju reprezentuje Funky Masons!
Nie jestem na maxa undergroundowy - wywiad z Emo
Bośniak: Warszawa omija Bałtyk szerokim łukiem!
Jezusa sprzedał Judasz, a Mnie sprzedał Jezus - Żurom
Śmieszą mnie polskie bangery -wywiad z SherlOckiem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: ft4g4   Link do posta
15:38:45, 11-12-07
vtb

kaka z milanu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:39:48, 11-12-07
Kielce wymiatajo:* Najlepszy Kajman jezd!!!! Milan czeka na blóźnjercem :* emcia :*

anonim
Autor: ANTYKWARIAT   Link do posta
15:43:48, 11-12-07
Siemanko, szukam antykwariatu płytowego w poznaniu, ktoś może polecić jakiś? muzyka rap, jazz, funk.

Emerson1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:47:25, 11-12-07

no i gitara bardzo dobry wywiad i dobrze opisane wszystko
niezla plyta sie szykuje dobrzy producenci gutjar henson hot hot

dobry chłopak z wdocdoh
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:51:06, 11-12-07
Yo czekam na płyte

Deszcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:56:49, 11-12-07
BORIXON TO STARY ALKOHOLIK


POTWIERDZONY INFO

anonim
Autor: BOGO   Link do posta
16:07:26, 11-12-07
DLA MNIE JEGO ZWROTKA NA 100% TO JAKIś BEłGOT.

anonim
Autor: bełgot hahaha   Link do posta
16:11:43, 11-12-07
To ściągnij sobie kurwa "Kajman - To Kajman (rmx Janek z LZGRD)" zobaczysz ze sie kurwa zdziwisz

Milicja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:11:47, 11-12-07
dobry wywiad polecam na ruhanko

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:05, 11-12-07
YOŁ

anonim
Autor: julojulojulo   Link do posta
16:29:54, 11-12-07
"O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku. Można gdzieś jeszcze ściągnąć płytę "Wendetta - Ciszy Przerwa"? O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku"

o kurwa!!!!....
rozumiem ze jestescie (shit-hop.pl) niedouczonymi chlopaczkami ktorzy piszac te wywiady dorabiaja sobie do kieszonkowego,ale prosze was, ludzie ogarnijcie sie!!!

anonim
Autor: sdvvvvvvvvvv   Link do posta
16:33:11, 11-12-07
ta, ja bylem na koncercie stopro i kajmanowi jakos nie chcialo sie przyjechac wogole, guralowi i kaczorowi tez, wy olewacie fanow to nei dziwcie sie ze my sciagamy wasze plyty
Kajman=Rada?

anonim
Autor: hrhrhr   Link do posta
17:05:28, 11-12-07
@sdvv
Kajman = Rada


A ja czekam na płytkę i jaram się. Przejebana wg mnie jest ta zabawa głosem w jego wykonaniu. Piona.

Czesiek Hydraulik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:08:27, 11-12-07
tak ziomek, kajman=rada to ten sam jest on

anonim
Autor: jaman   Link do posta
17:30:15, 11-12-07
no i pieknie GRU wpierdala sie z buciorami na ostro nie mogę sie doczekać solówy w jego wykonaniu wkońcu bedzie odmiana jeśli chodzi o rap gre.znając życie to zaraz jakieś wyszczekane gnoje w koszulinach prosto bedą go dissować na forum ale chuj im w dupe [u can kiss my ass goodbye]czekam na teledisk.z fartem.mam tylko nadzieje ze po sto% tour Rada zwącha sie z guralem i coś razem nawina.pozdro 515 boyzzz

mrowczak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:45:35, 11-12-07
jeśli chodzi o nagłówek to sie w stu procentach zgadzam
w ogóle zgadzam sie w 100 %


Tymczasem
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:50:46, 11-12-07
"mam przynajmniej klarowną sytuację i nie użeram się z jakimś chłopem z warszawy" w tym momencie przestałem czytać, po 1. Warszawy, po drugie masz chyba jakiś kompleks małego miasta.

Ill Sid
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:56:51, 11-12-07
no nareszcie jakis konkret odnosnie plyty, trza bedzie kupic, mysle, ze kajman pozamiata

anonim
Autor: ryjryj   Link do posta
18:00:58, 11-12-07
"ZNANY"?....HEHEHEHE

anonim
Autor: hjlfflyujfhj   Link do posta
18:22:19, 11-12-07
plyty sie nie sprzedaja bo prawda jest taka ze na 20 plyt ktore wyjda w polsce 1 jest zajebista , 2-3 sa dobre , a reszta to shit i nie pierdolcie ze to przez internet bo kurwa nie potraficie dobrych plyt nagrywac

anonim
Autor: : hjlfflyujfhj: hjlfflyujfhj: hjlffly   Link do posta
18:36:58, 11-12-07
: hjlfflyujfhj

podziękuj tedemu i jego giermkowi mateło l pro i tam jeszcz inni  ktory napedzaja takie amerykanskie gówno MACCA SQUAD ? to ma sie tyle do polskiego rapu jak gowno z kotletem na twoj obiad !

rozumiem gurala wydał sobie jakis pokrecony mixtape itd spoko chcial sie sprobowac pokazac z 2 strony

ale cos robic zjebanego  i to promwoac oj oj oj

kajman czekamy co tam żes wykrecil :d :P :*

anonim
Autor: WDW   Link do posta
18:45:31, 11-12-07
Kajman wygląda i rapuje jak typowa cipka z Kielc .... to już lepszy jest Nowatur buahaha.... a tak serio to sprzeda 500płyt i tyle kurwa.... To już truskawa więcej sprzeda, bo kupią ją wszyscy hejterzy z tego forum żeby to posłuchać i zjechać go jak dzieciaka hehe.... ogólnie chujowy news....  wbiłem się tu tylko po to aby wyrazić swoje zdanie:D Elo!

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:47:37, 11-12-07
"W kawałku "To Kajman" promującym płytę rapujesz "Już niedługo na ostro wejdzie projekt Wendetta". Kiedy będziemy mogli usłyszeć drugą cześć Wendetty? O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku. Można gdzieś jeszcze ściągnąć płytę "Wendetta - Ciszy Przerwa"? O ile dobrze pamiętam "Ciszy Przerwa" miała swoją premierę w 2005 roku, ale dziś pewnie cieszyłaby się większym powodzeniem niż wtedy."


kurwa, poprawie to, glupie cipy!

Kamill
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:54:30, 11-12-07
Zajebista płyta będzie. Kajman ma zajebisty flow.

anonim
Autor: WDW   Link do posta
18:57:42, 11-12-07
Zajebistego to ty masz downa

*Złoty*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:08:32, 11-12-07
Ej Yo... Czekamy na krążek...

anonim
Autor: OKRUTNA ŚWINKA!!! :D :*   Link do posta
19:40:21, 11-12-07
WDW

W Dupe Walony jesteś ?:)

nie pyskuj bo ciekawe jak ty rapujesz jak starsza świnia w korycie qwik qwik pewnie

OKRUTNA ŚWINKO!!! :D :*

w4rl0ck
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:45:05, 11-12-07
Kupię na stopro

anonim
Autor: Dyskoteka W Remizie Strażackiej   Link do posta
19:53:02, 11-12-07
.....zdegustowany,ogólnie sam nie wiem co mam myśleć ;/

anonim
Autor: Dunkil33   Link do posta
19:59:28, 11-12-07
ja kupie bo lubie i jest dobrze , czekam i pozdrawiam

JpSfSk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:29, 11-12-07
W sumie, to mało słyszałam Kajmana... Ale na płytkę czekam, zobaczymy co z tego wyjdzie. pzdr

anonim
Autor: WDW   Link do posta
20:23:19, 11-12-07
                         !!!!! UWAGA!!!!


Panie i Panowie mam zaszczyt ogłosić że Truskawa jest w składzie " ZCL, czyli Zrobię Ci Loda "

CENTER/Białystok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:50:13, 11-12-07
A gdzie były najlepsze koncerty Stoprocent... no gdzie "Katowice, BIAŁYSTOK, Poznań" Białystok wymiata, byłem widziałem, akcja zaaaaajebista :D:D

anonim
Autor: kaczorrrrrrrrrrrr   Link do posta
21:33:58, 11-12-07
Każdy czeka na płytkę ale na pewno nikt jej kurwa nie kupi w sklepie....


PIERDOLE TEN BUBEL


anonim
Autor: POPCZASTY NA BANIE2   Link do posta
21:35:38, 11-12-07
JA PIERDOLE, TO WUJEK DESZCZA ?

anonim
Autor: anty'kajman   Link do posta
21:39:48, 11-12-07
ten kajman to jakis skonczony idiota.dobrze ze go z domu wypuscili na trase 100pro, bo w dupie byl i gowno widzial....mowi ze polskie media to syf?...bo nie promuja hh.....?slabych i nietematycznych(czytaj: nie hiphopowych) rzeczy juz nie graja i nie promuja. po drugie jak ktos tak mowi o mediach- to niestety musi wiedziec ze w tych mediach nie zaistnieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie pomoze tu borixon ktory moze zna kilku dziennikarzy ale zobaczymy jak ma sile przebicia- moze camej mu dal namiary na kogos
SUKCESU NIE WRÓŻĘ!!!!!!!!!!!!kajman-death man in media........

anonim
Autor: Józek z wielkiego miasta   Link do posta
21:41:24, 11-12-07
Tymczasem
Dodany: 2007-12-11 17:50:46 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]
"mam przynajmniej klarowną sytuację i nie użeram się z jakimś chłopem z warszawy" w tym momencie przestałem czytać, po 1. Warszawy, po drugie masz chyba jakiś kompleks małego miasta.


------------------------------- ----------

Naucz sie synku czytać ze zrozumieniem...

anonim
Autor: kaerwu   Link do posta
22:16:52, 11-12-07
zajebisty byl promomix czekam na plytke pozdro

CeKa
Autor: CeKa   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:18:00, 11-12-07
nichuja nie mogę pojąć o czym on nawija w stopro zwrotce, jakby 3miechy chlał bez przerwy;D

anonim
Autor: dfdsfsdfs   Link do posta
23:27:12, 11-12-07
..."Los się do mnie wtedy uśmiechną."

Jaka beka xD Ktoś by mógł sie nauczyć pisać... Kajman ? xD

anonim
Autor: verba 18L mezo verba 18L mezo verba 1   Link do posta
07:06:52, 12-12-07
Autor: anty'kajman


no jak dla ciebie

verba 18L mezo itd to czysty hip hop to pozdrów starego wyempucowanego przez twoją szczotke w kiblu bo jesteście gejami

fakt faktiem pierdoli czasami ale mówi prawde,albo zagraniczne hity albo polska tandeta w mediach ,reszty szukać trzeba w promocjach albo na bazarze lub internecie,

ocknij sie :) radio zet rm fm ? ZERO RAPU  jedynie to RADIOSTACJA z tych wiekszych no i eska to tylko chyba
verba 18L mezo i pajac tede z jego hitem ktory niby mial byc wysmiewczy  a tak naprawde to byl jego celny strzal w  radio pewnie bo tylko to gowno tam leci :D .. nanana jakby jutro mialo nie byc....

anonim
Autor: pietz   Link do posta
10:16:28, 12-12-07
piona wielka..............proste ,że sie czeka na tą płyte!!!

anonim
Autor: kri   Link do posta
11:14:34, 12-12-07
nic z tego nie bedzie nie czekam na plyte,ale czekam na18 stycznia2008

kimś_jestem
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:30:51, 12-12-07
"(...) wczoraj podziemie, dziś na scenie w futrach, ssał fiuta jakby miało nie być jutro..." Pih - Rosyjska Ruletka na Kodexie 3: Wyroku. Teraz pytanie kiedy powstał tekst do "Rosyjskiej ruletki" i co miał Kajman na sobie na teledysku StoProcent... Jestem ciekawy czy te dwie sprawy się ze sobą łączą. Dodam, że nie mam nic do Kajmana.

anonim
Autor: dfssssssssssszigizisfad   Link do posta
22:28:43, 12-12-07
jestem z tymi co mówią SPAL WSZYSTKIE TEKSTY I RZUĆ SIE Z BLOKU ! słaa ta twoja nawijka

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:52:34, 12-12-07
Ciekawy mc więc płyta może być dobra...zawistnych buraków nie pozdrawiam dla reszty piona

anonim
Autor: Oilest   Link do posta
23:20:58, 13-12-07
Eh Barany... Tacy idioci wejda z nudów z myśla zeby komus pojechac...
Zgadzam sie z któryms tam wpisem że wielu czeka na płyte a pewnie zaden nie kupi albo z neta sciagnie...
w mediach nie ma juz rapu... i juz... moze kiedys jeszcze...
Pjona Kajman


a teraz miłego jechania po mnie... hehehehe
ŻAAAL:)

omberto
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:52:21, 14-12-07
Kajman jest spoko czekam na płytke :D

anonim
Autor: ajfam   Link do posta
01:56:03, 15-12-07
Kajman to słaby zawodnik ma gówniane flow a w nagraniu 100% się nie popisał poznańskie podziemie takich gamoni to zjada na śniadanie

anonim
Autor: WWA Dziwko   Link do posta
12:27:45, 15-12-07
"...nie użeram się z jakimś chłopem z warszawy przez telefon."

Albo mów o kogo konkretnie chodzi, albo zamknij cipę matole

anonim
Autor: xyzxyz   Link do posta
21:12:47, 16-12-07
www.myspace.com/kasztan Sprawdź !!!
 www.myspace.com/kasztan Sprawdź !!!
 www.myspace.com/kasztan Sprawdź !!!
  

anonim
Autor: www.myspace.com/mrozubeats   Link do posta
23:34:29, 16-12-07
www.myspace.com/mrozubeats

anonim
Autor: Andi   Link do posta
12:06:29, 18-12-07
Kajman najbardzie rozpoznawalny hip-hopowiec w Kielcach ;/ No jak huj chyba Borixon i Liroy a nie on.Jego zwrotka na 100%tour największa kicha ze wszystkich.Rapuje jak po 100 dniowym melanżu zobaczymy jaka będzie płyta.

anonim
Autor: jaramsietaplyta   Link do posta
00:43:41, 13-01-08
Andi on ma taki styl. Czekam na ta plyte, pierwszy orgynal bedzie od 2 lat.

http://pl.youtube.com/watch?v=e-zJe zekhHY

anonim
Autor: Mam CD   Link do posta
19:06:47, 29-01-08
PLYTA ZAJEBISTA, NIE MOGE SIE ODERWAC OD SLUCHANIA TEGO!!! ;***

anonim
Autor: vxVM4LuTk4Vxv   Link do posta
17:48:55, 09-03-08
Ej  . .  Kajman jest z^a^j^e^b^i^s^t^y . .  szacun wielki :))  a na polskim rapie znam sie bo od dziecka słucham tej "gównianej" muzyki :)   mam nadzieje ze KAJMAN wbije sie w końcu na wysoką półkę :)  tak jak TEDE SOKÓŁ PONO DonGuralEsko HG PIH :)  --> bo NIKT Z NAS NIE MA RACJI :) pozrerka ;) =* ^^

luzik
Autor: luzik   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:27:07, 06-12-08
spoko

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-206-238-176.compute-1.amazonaws.com (18.206.238.176). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.