Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Jako debiutanci nie chcieliśmy materialnej formę płyty - Dwa Sławy

Jako debiutanci nie chcieliśmy materialnej formę płyty - Dwa Sławy

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Dwa Sławy.
Mamy nadzieję, że to nie jest legal, bo jeśli jest to znaczy, że ktoś nas wyruchał na hajs. A jeśli nas wyruchał na hajs, to znaczy, że to przekręt. A jeśli to przekręt, to to musi być nielegalne.

Nowa premiera z labelu 16Wersów: Dwa Sławy i ich najnowsze dziecko "Dla Sławy". Jeżeli lubisz połączenie zabawnej liryki ze świetnym, oryginalnym flow i bitami, które wprawiają w niezapomniany klimat, koniecznie sprawdź co przygotowali "czarderskie ziomy" Rado Radosny Radosław i Jarosław Woskmaster Astek. Zapraszamy na wywiad z autorami tego materiału.

Zatytułowaliście album "Dla Sławy", jak sami mówicie jest to zadziorny tytuł. Kiego i do czego zatem w ten sposób chcieliście sprowokować?
Dwa Sławy: Tak naprawdę nie jest zadziorny, ale śmiesznie prezentuje się obok nazwy bandu.

Jesteście duetem rapersko - producencki, dlaczego "ukrywacie" się pod nazwą zespołu, a nie poszliście za modą i nie wydaliście płyty jako Rado/ Astek?
Dwa Sławy: Bo Radek ma na imię Radosław, a Jarek ma na imię Jarosław i postanowiliśmy wykorzystać zbieżność końcówek.

Album "Dla Sławy" wydany został nakładem, a raczej za pośrednictwem (materiał trafił za free do sieci) wydawnictwa 16Wersów. Czy jest to zatem legal?
Dwa Sławy: Mamy nadzieję, że to nie jest legal, bo jeśli jest to znaczy, że ktoś nas wyruchał na hajs. A jeśli nas wyruchał na hajs, to znaczy, że to przekręt. A jeśli to przekręt, to to musi być nielegalne.

Jakbyście dziś zdefiniowali pojęcie nielegala. Często przecież ich forma na cd nie odbiega od oficjalnych wydawnictw, a z drugiej strony ilość pobrań albumów wrzucanych do internetu często znacznie przewyższa nakłady legali?
Dwa Sławy: "Nielegal - płyta nie wydana przez żadną komercyjną wytwórnię płytową lub wydana przez wytwórnie niekomercyjne, takie jak np. Czy Jeden Rasss? Produkcja. Zazwyczaj utwory zawarte na nielegalu nagrywane są na domowym sprzęcie, a nie w profesjonalnych studiach. Wielu artystów sceny hip-hopowej zaczynało swoją karierę od nagrywania takich właśnie płyt. Nielegale zazwyczaj są dostępne w skateshopach po niskiej cenie. Najczęściej jednak za darmo dostępne w Internecie lub rozprzestrzeniają się z ręki do ręki." (źródło: www.wikipedia.pl). Co do drugiej części pytania, owszem, masz rację. Sępy czyhają, więc nie ma co się dziwić, że ilość ściągnięć przewyższa liczbę kupowanych albumów. Jako debiutanci nie chcieliśmy materialnej formę płyty, bo przecież i tak byś jej nie kupił. Nie mamy tu na myśli rozmówcy, tylko Ciebie, czytelniku.

W waszej biografii czytamy: "Duet DS zawiązano pięknego wiosennego popołudnia roku 2006, kiedy to Radosław, zajrzawszy do swojego kajetu, skonfrontował swoje niewykorzystane nigdy teksty z bitami Jarosława, które niechciane zalegały w czeluściach jego (szkoda, że nie M)PC." Wnioskuję z tego, że "Dla Sławy" nie jest jakoś bardzo świeżym i nowym materiałem...
Dwa Sławy: Materiał jest nieświeży jak gęsi zbuk. Leżał tak długo, że aż dostał odleżyn. Pomijając ten fakt, przekazuje tyle uniwersalnych prawd, że data genezy jego powstania nie ma większego wpływu na zaburzenia Mocy, mój młody padawanie.

Czytając dalej "Ta dość zawiła opowieść w sposób wręcz idealny obrazuje zawiłości i trudy z jakimi Sławy musieli się zmierzyć nim w końcu udało im wbić się na piedestał polskiej muzyki rapowanej." Na jakie zatem przeszkody i problemy natrafiliście w procesie tworzenia i wydawania materiału?
Dwa Sławy: Tradycyjnie, oczywiście gościnne zwrotki, oraz nonszalanckie podejście Fotografika uniemożliwiły nam wypuszczenie materiału rok wcześniej. Tym samym miała to być płyta roku 2006, a tak musi być niestety płytą roku 2007. Dinale miały szczęście.

To prawda, mamy zamiar wygryźć skurwieli z rynku. Radek czyta mądre książki prawnicze, a Jarek wpieprza kluski śląskie.

Na płycie możemy usłyszeć popisy Turi'ego. W jakiej kondycji jest polski beatbox, czy w ogóle istnieje coś takiego jak scena beatboxowa?
Dwa Sławy: O ile nam wiadomo, beatboxerom nie jest potrzebna jakaś specjalna scena, heblowane deski im wystarczą, chociaż podobno w Operze Leśnej przymierzają się do budowy takowej. Prawdę powiedziawszy kondycja polskiego beatboxu nie jest nam dobrze znana, na na na na. Wiemy tylko, że połówka czołówki pl beatboxu znalazła się u nas na płycie.

Czy będzie jakiś klip promujący najnowszy album?
Dwa Sławy: To pytanie nie do nas, wszelkie kwestie organizacyjne ogarnia 16 Wersów management, na chwilę obecną nie widać nic takiego na horyzoncie. Wszystko zależy od tego ile dostaniemy na Gwiazdkę od rodziców.

Na okładce widzimy cztery opinie na temat płyty: Bravo Girl, Super Expres, Ślizg i... Truskawa Prosto. Czy to autentyki? Skąd taki pomysł?
Dwa Sławy: Jedynym autentykiem jest TRUSKAWA, to On nam podsunął pomysł na resztę cytatów. POLECAMY.

Jeden z naszych czytelników skomentował album w ten sposób: "jak dla mnie zajebiste ;d chociaż pozytywnie mi się kojarzą z Łoną...". Jak odniesiecie się do tego porównania?
Dwa Sławy: To prawda, mamy zamiar wygryźć skurwieli z rynku. Radek czyta mądre książki prawnicze, a Jarek wpieprza kluski śląskie. Wszelkie podobieństwo do szczecinian jest przypadkowe - czuliśmy jednak, że nie unikniemy takich porównań. Obiektywnie patrząc, jedyne co nas z nimi łączy to historie z pointą i wspólne matki. Zupełnie inaczej składamy i mamy zupełne inne barwy głosu; czy jeśli Radoskór nagra ciut weselszy kawałek niż te z Pękiem i zakończy go pointą to będzie Łoniakiem? Według Jarka najlepsze bity w polskim rapie powstały na płytę "Nic Dziwnego", jednakże na tej pozycji skończył się u niego okres inspiracji Andrzejem Łeberem. Radek nie ukrywa natomiast, że chętnie nagrałby coś z Adamem Wonną.

Na koniec pytanie o plany. Gdzie będzie Was można w najbliższym czasie usłyszeć, pytam zarówno o koncerty jak i gościnne występy na płytach innych wykonawców (rap i bity)?
Dwa Sławy: Jarek zaczął nagrywanie swojej solówki "Bum Cyk Bum Bum Cyk". Radek zaczął nagrywanie epki z Uśpionym Miastem, taką grupą hiphopową z Łodzi. W dalszej niż bliższej przyszłości należy się spodziewać "Ćw.3", oraz Dwóch Sławów dwa. Gościnnych występów będzie troszku, ale póki co nie chcemy o tym mówić, samo się wykrystalizuje. W Łodzi z roku na rok jest coraz gorzej z koncertami, chodzi tu zarówno o ich częstotliwość jak i wrażenia artystyczne. Mamy zatem nadzieje, że będzie nam dane trochę pojeździć po Polsce.

Sprawdź też:
- Dwa Sławy - Reklamacja (feat. DJ cHrobot)
- Cały album "Dla Sławy"

Dowiedz się więcej o: Dwa Sławy.


Informacje o artykule
Data dodania:2007-12-20
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: hamilton   Link do posta
16:00:01, 14-12-07
Smeszne te chopaky czaderskye

mC_naPleT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:42:46, 20-12-07
popostro czaterski siomy pyta dopra

anonim
Autor: jhmrfn   Link do posta
11:59:00, 20-12-07
troche jak łona

anonim
Autor: Hmmm...   Link do posta
12:19:15, 20-12-07
Kwestia gustu... Ich rap zupełnie do mnie nie trafia. 

Pzdr 

anonim
Autor: niezla zwala ;]   Link do posta
12:46:26, 20-12-07
truskawa prosto dajesz :D

anonim
Autor: asdsadasdasas   Link do posta
14:02:07, 20-12-07
kurwa dla mnie to ogolnie zenujące, próbują byc smieszni a nie są, filozofia o wyruchania tez nie jest smieszne, a zdjecie przetragiczne, no kurwa nie wiem, ale na wpierdol takie typki zasługuja tylko

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:15:41, 20-12-07
ale ryje, kurwa

enduro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:21:11, 20-12-07
najpierw sprawdzić, później ewentualnie pierdolić głupoty.

anonim
Autor: Hmmm...   Link do posta
14:52:22, 20-12-07
Ja przesłuchałem :) Przynajmniej tyle ile dałem radę, bo po czwartym czy piatym kawałku musiałem to wyłączyc.

Pzdr

anonim
Autor: aloe blacc   Link do posta
15:21:52, 20-12-07
raper plynie po bicie i tekstowo daje rade, ale barwe glosu ma przekoszmarną, a bity jakby juz tysiąc razy powielone, ten humor taki troche dla ubogiej wartstwy, nie hejtuje, na pewno rado ma duzy potencjal, astek tez, brakuje swiezości

anonim
Autor: KAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Link do posta
16:25:09, 20-12-07
ryje jak pe i spox

papux
Autor: papux   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:48:46, 20-12-07
i gdzie ta płyta??
nic nie mozn sciągnąć??

16Wersów News
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:33:28, 20-12-07
płytka na www.dwaslawy.16wersow.pl  :)

anonim
Autor: hmm   Link do posta
19:06:58, 20-12-07
Przeczytałem.     wg mnie ich poczucie humoru jest zdecydowanie infantylne. Materiał moze i dobry choć nie słyszalem, ale ich image jest dla mnie barrrdzooo lipny. Pozdrawiam

anonim
Autor: dsfsdfsdfdsfsdf   Link do posta
19:11:23, 20-12-07
bity wszystkie takie same na jednoi kopyto

raper flow spoko glos koszmarny bolą mnie uszy jak tak caly czas chryczy nie da sie sluchac ;(

tematyka  nie pasuje mi wogole !


przykro mi srednio bardzo srednio


kawishi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:09, 20-12-07
Pozdro! Respekt!

PISY
Autor: PISY   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:47:48, 20-12-07
zajebista produkcja, fajnie sie slucha i nic wiecej, ale jak najbardziej wystarczajaco....naprawde byczo...taki drugi ala bolsbend jak ktos powiedzialema
POZDRO
PISY

anonim
Autor: pispod   Link do posta
20:25:51, 20-12-07
Hujowe bity i rap, głupie odpowiedzi
A ta laska z przystanka mi powiedziała, że wcale jej nie ruchałeś

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:27:32, 20-12-07
NAWED CHŁOPAKI MNIE POZDRAWIAJĄ

TAK SAMO NA OKŁADCE PŁYTY Z TYŁU

POZDRO ZIOMY

anonim
Autor: podpis   Link do posta
20:55:02, 20-12-07
Głupie odpowiedzi, hujowe bity i rap
A tej laski z przystanka Ty tymbardziej nie ruchałeś.

anonim
Autor: sejlot?   Link do posta
21:29:02, 20-12-07
ale pieprzycie glupoty. Dla mnie zajebvisty podziemny debiut. Plyta trzyma poziom, madre teksciwa i bity, lepiej sluchaj Pona i Sokola nie? Sami jestescie infaltylni. Pozdro dla 2 slawow, slaw czy jak im tam.

Sajmon eM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:07:47, 20-12-07
Haha, zajebisty wywiad, propsy! Album mam, i przesłucham jutro. 5!

cfaniak WSH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:27:08, 20-12-07
Jeden z naszych czytelników skomentował album w ten sposób: "jak dla mnie zajebiste ;d chociaż pozytywnie mi się kojarzą z Łoną...". Jak odniesiecie się do tego porównania?


/////////////////////////

zajebiscie ze to moj koment! pozdro zostałem krytykiem ;d ej! to sie bezkitu podoba! tylko innym pokolenią nie czaicie nie sluchajcie ku%%a ja rozkminialem podobne bomby Cala plyta kosmiczna nie jest ale jak dla mnie jest kilka wyjeb%%ych w kosmos  ;d pOzdRO ...

anonim
Autor: black_łdz   Link do posta
01:02:06, 21-12-07
No płyta ogólnie jest takim jakby Hołdem Dla Łony o, którym zapomniano...Kawałki są luźne, takie do posłuchania i wychillowania się, co do bitów całkiem niezłe - ale perkusja notorycznie się powtarza. Te same stopy i werble. Osobiście nie jaram się takim stylem, ale podoba mi się wykonanie. Owszem można sie dochrzanić do wielu rzeczy, ale i tak uważam, że nielegal na poziomie.

anonim
Autor: sójeczka   Link do posta
13:14:56, 21-12-07
   Humor w wywiadzie infantylnym wcale nie jest- wręcz przeciwnie...ale jakość nagrań wokali mnie przeraża...
skojarzenia z Łoną faktycznie się narzucają, ale to jest pozytywne moim zdaniem... ile można się kojarzyć z Zip Składem i Molestą...sic

anonim
Autor: ej chlopaku   Link do posta
16:00:52, 21-12-07
Aż trudno uwierzyć że to debiut i jeszcze w dodatku w podziemiu. Was musi ktoś wydać bowiem potrzeba takiej świezości i inteligentych wykonawców na polskiej scenie. Może i jest troche a'la Łona ale jesli ktos sie inspiruje kims tak wibitnym jak łona i wychodzi mu to calkiem nieżle to nic chyba w tym zlego, co nie?.  pozdrawiam tak dalej, śmiejmy sie z białych murzynow i tworzmy cos nowego!!

anonim
Autor: brrrrruuuuu!   Link do posta
21:32:53, 21-12-07
A to nie zostało "wydane"? ;)

stefan_dziaslo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:10:30, 22-12-07
tacy...koledzy sympatyczni bardzo

KaeRBe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:16:00, 22-12-07
ja tam słyszę gresa (w tej reklamacji)

Ace Ventura
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:21:04, 23-12-07
Szkoda się na nich rozpisywać gowno i tyle

anonim
Autor: YO !!   Link do posta
20:49:45, 23-12-07
Wygladaja na tym pierwszym zdjeciu jak pan duże pe i jego dj przydupas

PrZeLo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:09:11, 24-12-07
hujnia na maxa!

anonim
Autor: av4dfs67   Link do posta
21:43:35, 24-12-07
To twoje 2 imię, morda bo cię przelOce (przelece) huju mały....

DonCarleone
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:24:39, 25-12-07
spierdalac z takimi lamusami

Kołczan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:16:44, 30-12-07
Ja się jaram, fakt nieco infantylne, ale nie przeszkadza mi to. Człowiek się musi czasem wyluzować. xD

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-94-129-211.compute-1.amazonaws.com (3.94.129.211). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?