Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 6 seria 2

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 6 seria 2

Autor: flaco666

Przez ostatnie kilka miesięcy mamy okazję zobaczyć walkę telewizji o widza emitując przeróżne programy o tańcu. Zdecydowanie większość oglądających nie zna się na ocenie poszczególnych widowisk, przez co ludzie pokroju Iwony Pawlovic edukują nasze społeczeństwo.

Niemalże codziennie słyszę w autobusie ostatnie wrażenia nastolatki po obejrzeniu programu tanecznego. Największe stacje telewizyjne poszły w ślady MTV i stworzyły pozycje zapożyczone zza zachodniej granicy. Mało tego jeden z kaţ

Polski tytuł filmu to "Taniec zmysłów". Swoją ogólnoświatową premierę miał 11 sierpnia 2006 roku, natomiast prawie miesiąc później pojawił się w polskich kinach (01.09.2006r.). Film produkcji USA zakwalifikowano jako melodramat albo też muzyczny. Bardziej pasuje to drugie określenie, które precyzyjnie szufladkuje obraz w reżyserii Anne Fletcher. Mało skomplikowany, lecz porywający scenariusz napisali Melissa Rosenberg i Duane Adler. Dystrybucją filmu na światową skalę podjął się Monolith Films.
W rolach głównych możemy zobaczyć aktorów, którzy raczej rzadko pokazywali nam się na polskich ekranach telewizorów czy też w kinach. Młode pokolenie zdolnych ludzi wyszło z podziemia i powoli eliminuje stare wygi showbussines'u. W postać charyzmatycznej Nory Clark wcieliła się Jenna Dewan. Urodzona w Hartford dziewczyna już jako dziecko odkryła swoje powołanie - miłość do tańca. Brała udział w wielu konkursach tanecznych i większość wygrywała. Występowała w teledyskach Mandy Moore, Toni Braxton i Justin'a Timberlake'a. Jej pierwszą rolą była małoznacząca postać Haley w "Quintuplets". W 2006 roku dostała propozycję zagrania w "Wytańczyć Marzenia", które znajdą swoje miejsce w "Wideotece Czarnego Człowieka". Miłośnicy horroru mogą ją pamiętać z "Grudge - Klątwa 2", gdzie wcieliła się w Sally. Jej partnerem w "Step Up" był Channing Tatum, który świetnie wypadł w roli Tyler'a Gage'a. Pochodzący z Alabamy dwudziestosiedmioletni chłopak traktuje taniec jako swoje hobby. Łączy w nim profesjonalizm taneczny z doświadczeniem w sztukach wojennych typu Kung-fu czy Gor-Chor Kung-Fu. Pracował jako model, jednak swoją pierwszą rolę otrzymał dzięki reklamom dla Pepsi i Mountain Dew. Wystąpił gościnnie w "CSI: Kryminalne Zagadki Miami" jako Bob Davenport. Zagrał także w 2005 roku w "Trenerze", w 2006 jako Duke w "Ona to On" oraz w obecnym roku w "Stop Loss" jako Steve Shriver". W rolę Miles'a Derby'ego, który w filmie tworzy wspaniałe podkłady hip-hop'owe pod taneczne układy głównych bohaterów, wcielił się Mario. Artysta znany ze swoich produkcji "Mario" czy "Turning Point" po raz pierwszy stanął przed kamerami filmowymi.

Film opowiada historię Tyler'a Gage'a, który przez głupi wybryk trafia do elitarnej szkoły muzycznej, gdzie musi odpracowywać swoje przestępstwo jako woźny. Przypadkowo trafia na salę, gdzie trening ma grupa taneczna. Szybko wpada mu w oko bardzo piękna Nora Clark. Pech chciał, że jej partner doznał kontuzji podczas tańca, i nie ma go kto zastąpić. Na szczęście w porę pojawia się Tyler, który szuka okazji, aby poznać nową sympatię. Swoim tańcem zadziwia Norę. Od tej pory spędzają na treningach wiele czasu, ale również spotykają się poza zajęciami. Między nimi rodzi się uczucie. Cały film zmierza do wspaniałego występu Nory, Tyler'a i grupy tanecznej przed publicznością i ważnymi ludźmi z kręgu tańca, którzy mają pomóc w wybiciu się dziewczynie.

Wrażenia po obejrzeniu obrazu "Step Up" są jednoznaczne. Film może się podobać. Technicznie wypada niesamowicie, nie są to może efekty specjalne "Gladiatora" czy "Titanic'a", ale zachwycają zdecydowanie. Dynamizm kamery i ujęć przy tańcu jest dobrze zgrany z ciekawie brzmiącą muzyką. Soundtrack został dopasowany do każdej sceny z pełnym profesjonalizmem. Nie ma bałaganu muzycznego, który zniechęcił by ucho do słuchania ścieżki dźwiękowej filmu. Gra aktorów, mimo, że nie są bardzo doświadczeni, jest bez zarzutu. Wszystko jest naturalne, nie ma tutaj mowy o sztuczności w mowie czy gestykulacji. Taniec odgrywa w produkcji główną rolę, to też nie może odstraszać widza. Układy i choreografia przyciągają odbiorców, którzy pragną zobaczyć więcej. "Step Up" jest swego rodzaju ponad godzinnym teledyskiem, przeplatanym z naturalnymi, lecz mało oryginalnymi dialogami. Zwrócę uwagę na Mario. Chłopak w swoich clip'ach wypada blado w porównaniu do gry aktorskiej w "Tańcu Zmysłów". Rola, w którą się wcielił pasuje do jego stylu bycia i wyglądu. Postarał się, aby oddać ją całym sobą. Miles jest postacią drugoplanową, jednak sprawia pozytywne wrażenie głównej kreacji. Wychodzi mu to na plus. W "Step Up" znajdzie się coś dla dziewczyn spragnionych męskiego ciała, jak i dla mężczyzn, którzy są wzrokowcami i z pewnością ich uwadze nie umknie oryginalna uroda Jenny Dewan. Aktorka powinna być wzorem pod względem wyglądu dla wielu cukierkowych gwiazd pokroju Paris Hilton.

Na zakończenie kilka słów podsumowania. W "Step Up" widz poczuje się, jakby był na scenie z głównymi bohaterami. Oglądając scenę rozstrzygającą ma się wrażenie bycia gościem specjalnym w publiczności. Gratulacje dla debiutującej w roli reżysera - Anne Fletcher. Stworzyła bowiem ona obraz, jakich mało w archiwach Hollywood'u.

W kolejnym odcinku Will Smith i Tommy Lee Jones, czyli "Faceci w Czerni". Mam nadzieję, że zainteresuje was ciąg dalszy drugiej serii artykułów "Wideoteki Czarnego Człowieka". PozdrawiamInformacje o artykule
Data dodania:2007-12-18
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-205-109-152.compute-1.amazonaws.com (18.205.109.152). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.