Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Nie jestem na maxa undergroundowy - wywiad z Emo

Nie jestem na maxa undergroundowy - wywiad z Emo

Autor: mello_s

Dowiedz się więcej o: Emo.
Jest to dość refleksyjny materiał, oparty głównie na klasycznych hip-hopowych bitach, i jak to już ktoś w jakimś wywiadzie powiedział: bardziej na długi spacer z discmanem niż na imprezę.

W lutym nakładem wytwórni Fonografika ukaże się debiutancka płyta Emo pt. "Z perspektywy czasu...". Zapraszamy na przedpremierowy wywiad, w którym wyjaśnia jak powstała jego ksywa oraz jak doszło do współpracy z Fonografiką. Ponadto znajdziemy w nim wiele informacji na temat nadchodzącej płyty. Emo opowiedział także o dalszej promocji albumu oraz o swojej przeszłości związanej z muzyką.

Myślisz, że legal to dobry pomysł skoro wcześniej wydałeś nielega!˙

Emo kojarzy się z nową subkulturą, która nie ma nic wspólnego z kulturą Hip-Hop. Wyjaśnij dlaczego ksywa Emo.
Emo: Szczerze śmieszy mnie to całe zamieszanie w okół mojej ksywy. Emo pochodzi od skrótu literowego M.O. i na pewno nie ma to nic wspólnego z tą śmieszną subkulturą. Ogólnie dobre stare czasy szkoły podstawowej, gdzie wśród parunastu osób palących szlugi tylko kilka z nich je kupowało. Ja byłem jedną z takich osób i po pewnym czasie takiego sępienia gdy ktoś pytał "czy mam zapalić?" z reguły odpowiadałem że "MAM OSTATNIĄ" (czasem mając w kieszeni prawie całą paczkę, o czym później prawie każdy już wiedział (śmiech)). I tak jakoś ktoś kiedyś powiedział "Ty powinieneś mieć ksywkę EMO bo zawsze Masz Ostatnią" i się przyjęło. Dziś jeszcze większą bekę mam z tego co piszą na forach bo jak w 2006 roku pojawiło się info na tym portalu, że ma wyjść moja płyta (wtedy jeszcze jako nielegal) to nikt nawet nie powiedział słowa o tej subkulturze.

No właśnie, miał być nielegal, ale jest legal. Jak nawiązałeś kontakt z Fonografiką i jak udało Ci się namówić ich na to aby wydali Twój debiut?
Emo: Nikogo nie namawiałem. Pewnego słonecznego dnia, zadzwoniłem po prostu do biura Fonografiki, którą w tym momencie uważałem za jedynego sensownego wydawcę w tym kraju. Spytałem czy mógłbym prosić o numer telefonu do osoby odpowiedzialnej za to, jakie płyty są przez nich wydawane. Kobieta, która odebrała telefon powiedziała, że nie może mi dać numeru ale mogę sobie zapisać e-mail. Więc napisałem do tej osoby wiadomość, w której zawarłem wszelkie informacje na temat mojej płyty i zapytałem czy była by taka możliwość aby spotkać się osobiście, porozmawiać na spokojnie i odsłuchać to co mam. Tak więc spotkaliśmy się i porozmawialiśmy poważnie o tym jak to wszystko miałoby wyglądać. Gdy skończyliśmy wszystko omawiać, wziął ode mnie płytę i powiedział, żebym zadzwonił do niego za około 2 tygodnie i powie mi co o tym myślą. Zadzwoniłem i usłyszałem, że chętnie wydadzą moją płytę. To tyle.

Opowiedz z kim nagrywałeś i współpracowałeś w przeszłości.
Emo: Było kilka takich osób. Z tych, które ktokolwiek może kojarzyć to przede wszystkim Rymoplastykon. Nagrałem z nimi kozacki numer "Na Łączach", który do dziś gdzieś tam hula w internecie. Poza tym było wiele nagrań z różnymi osobami... Nagrań, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, np nagrałem zwrotkę na legalny debiut Mony, który nigdy się nie ukazał (ostatecznie ta zwrotka stała się motywem przewodnim mojej solówki bo wykorzystałem ją w kawałku "Z Perspektywy Czasu"). Z tych utworów, które ukazały się w podziemiu to na płycie Romana "Czarna lista", Dekret Rymów (J83 i Fides) "Przed mikrofonem", eMCeM z Łodzi w kawałku "Wierzę". Dograłem też zwrotkę do numeru "Incognito", który miał się znaleźć na płycie Virusa, lecz utwór ten (co prawda na innym bicie) ostatecznie zasilił moją płytę z czego bardzo się cieszę. Poza tym przez te lata powstało wiele pojedynczych nagrań z ziomkami z Redy i Wejherowa.

Pewnego słonecznego dnia, zadzwoniłem po prostu do biura Fonografiki, którą w tym momencie uważałem za jedynego sensownego wydawcę w tym kraju.

Nakręciłeś klip z Pihem i Borixonem, nie uważasz że ludzie, którzy będą to oglądać większą uwagę zwrócą właśnie na nich a nie na Ciebie?
Emo: Nie uważam tak. Myślę, że zrobiliśmy zajebisty numer i warto było do niego nakręcić klip. Jaram się bardzo tym klipem i wątpię żebym w jakikolwiek sposób miał być tam przyćmiony ich obecnością, mimo że to mój debiut. Jestem im bardzo wdzięczny za to, że przejechali taki kawał drogi tylko po to żeby nakręcić ten teledysk.

Powiedz coś o gościach na płycie, bo jest ich dość dużo, o ile dobrze policzyłem jest ich aż 14.
Emo: Gości jest sporo, lecz tak naprawdę kawałków z gośćmi jest mniej więcej połowa. Są to głównie ludzie z 3miasta, których znam od lat i których nawijkami się jaram od zawsze. Poza nimi, swoje zwrotki dograło mi także kilka bardziej znanych osób na polskiej scenie jak Pih, Borixon, 1z2 czy Sandra.

Jak doszło do Twojej współpracy z Pihem, Borixonem, 1z2 i Sandrą?
Emo: Z Pihem i 1z2 poznaliśmy się przez to, że kiedyś podsyłałem im jakieś bity. Trochę inaczej było z Borixonem. Po jakiejś imprezie piliśmy na plaży w Gdyni i puściłem mu na telefonie już gotowy numer z Pihem, po czym sam zaproponował, że dogra mi się do tego kawałka. Sandrę z kolei poleciła mi Mona gdy szukałem kogoś kto mógłby mi dograć refren w 1 numerze.

Lista producentów jest dość bogata bo składa się z 13 producentów, nie łatwiej by było zrobić płytę z jednym producentem?
Emo: Na pewno było by łatwiej z pewnych względów, lecz tak na pewno jest ciekawiej. Miałem możliwość współpracy z wieloma znakomitymi producentami, których bitów wcześniej mogłem tylko słuchać na cudzych płytach, postanowiłem więc to wykorzystać. Musiałem zarazem bardzo uważać, aby tak liczna lista producentów nie wpłynęła negatywnie w żaden sposób na spójność tego projektu. Poprzez staranną selekcję, myślę że udało mi się tego uniknąć. Przy następnej płycie na pewno liczba producentów będzie skromniejsza lecz bankowo pojawi się na niej także część z tych, z którymi miałem okazję współpracować przy tej płycie.

Data premiery płyty była przez Ciebie kilkakrotnie przesuwana. Możemy poznać już konkretną datę premiery płyty?
Emo: Data premiery była przekładana z różnych względów. Uważam do dziś, że płyta spokojnie wyszłaby na koniec września 2006 gdyby wszystko zależało tylko ode mnie, lecz tak nie było. Opóźnienia te spowodowane były często tym, że ktoś nie zrobił aranżu na czas, czy ktoś inny nie miał czasu lub możliwości dograć zwrotki itd. Mimo wszystko jak na dzień dzisiejszy bardzo się cieszę z tego, że nie wyszła ona wtedy bo wpłynęło to na pewno bardzo pozytywnie na efekt końcowy. Później, już po podpisaniu kontraktu z Fonografiką chcieliśmy aby płyta ukazała się w sklepach na koniec listopada 2007. Jednak to również nie udało się, głównie ze względu na problemy z czasowym ogarnięciem kwestii takich jak mix i mastering, projekt okładki oraz innych spraw organizacyjnych. Dziś płyta jest już gotowa i będzie w sklepach jeszcze w lutym. O dokładnej dacie premiery jeszcze będziemy Was informować, lecz będzie to albo 11 albo 18 lutego.

Trójmiejska scena jest i ma się dobrze. Jest wielu starych, jak i młodych reprezentantów tej sceny, dzięki którym mam nadzieję, że jeszcze będzie o nas głośno.

Jakie masz dalsze plany promocyjne płyty? Następne teledyski? Koncerty?
Emo: Za kilka dni trafi do telewizji i internetu pierwszy teledysk promujący płytę, który nakręciliśmy do utworu "N.P.B.K.K.N.J." wraz z Pihem i Borixonem. W zależności od dalszego zainteresowania płytą, będziemy myśleć nad kolejnym klipem. Jest pomysł, żeby nakręcić go do kawałka "Żyję Tu Skąd Jestem", lecz nie wiadomo czy uda nam się to zrobić ze względu na finanse, ponieważ jak na razie mam zagwarantowany tylko jeden teledysk do tej płyty. Tak czy inaczej będę się starał o to żeby powstał przynajmniej jeszcze jeden, nisko budżetowy klip do pewnego utworu, o którym już nawet wstępnie rozmawiałem z odpowiednimi osobami. Co do koncertów, jak na razie nie ma żadnych konkretnych planów ani propozycji. Wstępnie myśleliśmy nad koncertem promocyjnym płyty "Z Perspektywy Czasu", ale jak na razie trochę za wcześnie żeby o tym mówić. Po ostatnim koncercie, który zagrałem w grudniu 2005, zrobiłem sobie dłuższą przerwę od grania żeby modź na spokojnie zająć się nagraniem tej płyty i pewnie dopiero po premierze ruszę tak naprawdę z koncertami. Więc jeżeli chcesz zorganizować mój koncert to pisz na emowski@o2.pl. Zapraszam również na mój myspace www.myspace.com/emo3mps. Szersze info koncertowe znajdziecie na okładce!

Wiem, że trochę mniej niż nagrywaniem zajmujesz się produkcją bitów. Dlaczego nie nagrałeś płyty na swoich bitach tak jak np. zrobił to Brahu?
Emo: Dziś może trochę mniej, lecz swoją przygodę z rapem zacząłem właśnie przez bity - których kiedyś robiłem znacznie więcej niż pisałem tekstów... Co do samego pytania to na początku tak właśnie miało być, że płyta będzie w 100% moją produkcją, z resztą była nawet gotowa do nagrania w takiej formie. W ostatnim momencie jednak zadecydowałem, że tak nie będzie. Stało się tak ponieważ moim głównym założeniem było, że albo płyta będzie w całości oparta na moich bitach albo nie będzie tam żadnego z nich. Padło jednak na tą drugą opcję, a główny wpływ na to miały dwie okoliczności. Pierwszym impulsem do podjęcia takiej decyzji było to, gdy pewnego dnia Brahu spytał czy bym nie chciał nagrywać wokali tam gdzie on (chodziło o studio Vabank). Uznałem to za zajebistą propozycję i postanowiłem to grubo przemyśleć. W międzyczasie Brahu podesłał mi też promo swoich nowych bitów, którymi się strasznie zajarałem. Bez wahania wziąłem od niego dwa biciwa, zarazem podejmując decyzję co do tego jak ostatecznie ma wyglądać moja płyta. Kilka dni później podbiłem do innych producentów, których bitów wtedy słuchałem na różnych produkcjach czy by nie zrobili czegoś dla mnie. Większość z nich odpisała, że chętnie coś zrobią i już niecałe 2 miesiące później ruszyłem z nagrywaniem tego projektu w takiej formie.

Dla kogo robiłeś bity?
Emo: Tutaj podobnie jak to było przy pytaniu o to, z kim wcześniej współpracowałem. Było wiele nagrywek na moich bitach lecz większość z nich nigdy się nie ukazała. Jeden mój bit znajdzie się na nowej płycie 1z2, dwa moje bity znalazły się na ostatnich płytach DKA. Robiłem też jakieś pojedyncze bity dla Selwy ale jak na dzień dzisiejszy nie wiem czy ktoś będzie miał okazję tego posłuchać. Swojego czasu miałem robić coś na płytę Fundacji nr1 (ZIP SKŁAD), ale później Jaźwa nie pociągnął tematu dalej i jakoś przeszło bokiem. Jędker z WWO zapraszał mnie do projektu BEATSMARKET, ale też od dłuższego czasu się do mnie w tej sprawie nie odezwał więc nie wiem czy to kiedykolwiek ruszy. Byłem wyróżniony w konkursie na remix Skazanych na Sukcezz, wobec czego była jakaś opcja na współpracę z Pihem żeby zrobić coś na jego płytę lecz później ja trochę zjebałem sprawę bo przestałem robić na jakiś czas muzykę. Podobnie było z Kamą. Do tej pory kilku moich bitów można było posłuchać na płytach Dasa, Romana plus pojedyncze utwory na necie: Juri(DSPR) i Odme. Jak na dzień dzisiejszy najprawdopodobniej prędzej będzie można mnie usłyszeć za granicami kraju, ponieważ w najbliższym czasie mam zrobić jakieś bity dla kilku mocnych graczy z niemieckiej sceny Hip-Hop.

Jak oceniasz trójmiejską scenę hip-hopową z której sam się wywodzisz? Czy Twoim zdaniem jest ona co raz bardziej widoczna na tle całej Polski?
Emo: Trójmiejska scena jest i ma się dobrze. Jest wielu starych, jak i młodych reprezentantów tej sceny, dzięki którym mam nadzieję, że jeszcze będzie o nas głośno. Niektórzy poprostu powinni się wziąć za siebie i ogarnąć temat na poważnie, zamiast się opierdalać (wiecie że o was mówię)!

Masz już jakieś dalsze plany muzyczne? Może jakieś postanowienia noworoczne na 2008 rok?
Emo: Jak narazie planem jest promocja płyty "Z Perspektywy Czasu". Jeżeli wszystko będzie git to może na jesieni zabiorę się za nagrywanie kolejnej płyty, nie koniecznie solowej.

Jaram się bardzo tym klipem i wątpię żebym w jakikolwiek sposób miał być tam przyćmiony ich obecnością, mimo że to mój debiut.

Czy chciałbyś jeszcze coś dodać na temat płyty "Z Perspektywy Czasu ...", o czym nie wspominałeś wcześniej?
Emo: W sumie prawie wszystko już powiedziałem. Mogę dodać, że płyta zawiera 16 utworów plus 3 remixy. Jest to dość refleksyjny materiał, oparty głównie na klasycznych hip-hopowych bitach, i jak to już ktoś w jakimś wywiadzie powiedział: bardziej na długi spacer z discmanem niż na imprezę, choć i takie utwory słuchacz na pewno tam znajdzie. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, odwiedzających portal Hip-Hop.pl! Kupujcie polskie rap płyty!

Posłuchajcie singla "Kolejny Rok" oraz zobaczcie fotorelację z planu zdjęciowego do pierwszego teledysku.

Zdjęcia: Danuta Giorewa

Dowiedz się więcej o: Emo.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-01-11
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:4.71 (7)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
mello_s, 33 lata
mężczyzna, Reda

Ostatnie artykuły tego autora:
Bboy Kleju reprezentuje Funky Masons!
Polskie media to syf! - Kajman - wywiad
Bośniak: Warszawa omija Bałtyk szerokim łukiem!
Jezusa sprzedał Judasz, a Mnie sprzedał Jezus - Żurom
Śmieszą mnie polskie bangery -wywiad z SherlOckiem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Milicja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:37, 11-01-08
aha aha aha aha spox

anonim
Autor: faefaefeafae   Link do posta
16:28:46, 11-01-08
wysprzątałeś borixonowi mieszkanie?

anonim
Autor: .Forum.One.   Link do posta
16:32:52, 11-01-08
zostanie na maxa undergroundowy jak jego plyta sprzeda sie w liczbie jakis 50 sztuk
nawet niszowe nielegale maja wiekszy naklad


Deszcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:38:29, 11-01-08
mellos flaszki pozbierałeś?

ManiekosSs
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:39:55, 11-01-08
Truskawa chial by nagrywac z borixionem albo pihem niestety jest skazany na cipy typu mezio owal itp :<

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:08:15, 11-01-08
lapsem jestes i huj a hip hopu juz nie ma unas wiec sie nie spiunaj ze ejstes tam jakims raperem cioto

anonim
Autor: 50 groszy   Link do posta
17:41:34, 11-01-08
ile on ma latek??? Z 20???

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:45:48, 11-01-08
DOBRY WYWIAD

maniekosss CHCIAŁ NAGRYWAĆ Z BORIXONEM PIHEM

NIESTETY SKAZANY OBOJNIAK TO JEST

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:54:34, 11-01-08
spierdalaj pedałku, nastepna parówa w hip hopie, ktora mysli, ze cos tam umie.

mowie wam, wpiszcie sobie w google (w grafice): EMO

^^

anonim
Autor:    Link do posta
18:17:00, 11-01-08
Jest w kit takich ludzi w trójmieście jak Emo a nawet lepszych ale większość robiących to tutaj nie chce pokazywać co robi bo nie jest do końca z tego zadowolona dlatego mało osób tu juz ogarnia jakieś dzwonienie po wytwórniach jak jemu tak zelezało by juz o nim usłyszeli to jego sprawa moim zdaniem koles powinien jeszcze sporo potrenować.

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:26:56, 11-01-08
dziwka jest i tyle lamus jeden mam nadzieje ze Emo to teraz czytasz gnojku
daj se siana z tym gownem i nie rob tej plyty gownianej i to jeszcze na legalu hahaha pedałek

anonim
Autor:    Link do posta
18:33:58, 11-01-08
modź?????  chyba pisze sie móc??? mi sie tak wydaje......     hehe robił bit dla DKA  hehehe    nie no ziomek prawdziwy!!!!!

anonim
Autor: Huj wbijam   Link do posta
19:52:54, 11-01-08
KURWA KIEDY WY W KIELCACH DACIE SOBIE SPOKOJ Z ROBIENIEM TEGO CO WEDLUG WAS JEST 'HH'opem ;/
JESTESCIE ZALOSNI.....

M_A_S_T_A
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:05:34, 11-01-08
troche nudne

Melange Tour
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:10:29, 11-01-08
E tam hejting hejting. Pozdrawiam i powodzenia!

anonim
Autor: Vnm lepszy skurwiel   Link do posta
21:14:04, 11-01-08
Kolejny rok slabe jak chuj....Kawalek z pihem extra wyjebany...Moim zdaniem VNM GO ZJADA:)ema ogolnie na pluS pozdrawiam emo czekam na cd chetnie sprawdze

anonim
Autor: Wers   Link do posta
21:17:47, 11-01-08
j,mfh,f

anonim
Autor: mctwojastara   Link do posta
21:32:28, 11-01-08
no ksywe ma po huju ...        EMO żal jak huj

anonim
Autor: warszawiak8888   Link do posta
21:41:55, 11-01-08
pojebani ? co ma ksywa do jego rapu kurwa ?

przez pare lat masz ksywe emo wchodzi nagle jakas zafajdana subkultura i ma typek se ksywe zmieniac ? juz sie nie macie czego czepiac ? popierdoleni jestescie


ja mysle ,ze wiekszosc mu zazdrosci - jest mlody nie wydal zadnego nielegala a tu benc i jego pierwsza plyta bedzie do kupienia w sklepie ,

powodzenia propsy

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:37:16, 11-01-08
PRZECIEŻ ON WYDAŁ JEDNEGO NIELEGALA

i DOBRZE ŻE WYDAJE LEGALA

A JEGO KSYWKA OZNACZA COŚ INEGO

A NIE TO CO PISZE W JAKIEJŚ SUBKULTURZE

POZDRO EMO PROPSY POWODZENIA

anonim
Autor: 46&2   Link do posta
22:41:24, 11-01-08
emo to nawet nie jest subkultura tylko chwilowa moda zza oceanu wiec po co ma zmieniac sobie chlopak ksywe skoro ma ja od wielu lat?

poza tym znam go, i to nie jest malolat :P studia konczy hehe

pzdr i powodzenia

anonim
Autor: maniekosss czy jak ci tam leczszczu   Link do posta
23:03:24, 11-01-08
ManiekosSs ty dziwko  mloda co tu robisz na tym forum- twoje kometnty sa zbedne , wypierdalaj na piaskwnice albo gdzie indziej racz swoimi zajebistymi komentarzami - rymami  - jestes skonczony   huju cipowaty , mozesz kurwa obciagac  kazdemu na tym forum dziwko pierdolona-- pokaz na co cie stacc ooooo pokaz dziwko ooo sssij dooobrze, ssssijjjjj

anonim
Autor:    Link do posta
23:29:42, 11-01-08

EMO CZEKAMY NA CD    


 PIERDOL LESZCZY Z INTERNETU CO NIC NIE ROBIA A TYLKO  NA NECIE PIERDOLA GLUPOTY,

" BO TEN RAP TO COS WIECEJ NIZ TALENT "anonim
Autor:    Link do posta
23:31:19, 11-01-08


EMO CZEKAMY NA CD    


 PIERDOL LESZCZY Z INTERNETU CO NIC NIE ROBIA A TYLKO  NA NECIE PIERDOLA GLUPOTY,

" BO TEN RAP TO COS WIECEJ NIZ TALENT "anonim
Autor:    Link do posta
23:32:02, 11-01-08EMO CZEKAMY NA CD    


 PIERDOL LESZCZY Z INTERNETU CO NIC NIE ROBIA A TYLKO  NA NECIE PIERDOLA GLUPOTY,

" BO TEN RAP TO COS WIECEJ NIZ TALENT "
anonim
Autor:    Link do posta
23:32:39, 11-01-08EMO CZEKAMY NA CD    


 PIERDOL LESZCZY Z INTERNETU CO NIC NIE ROBIA A TYLKO  NA NECIE PIERDOLA GLUPOTY,

" BO TEN RAP TO COS WIECEJ NIZ TALENT "


anonim
Autor: Michael_Night_85   Link do posta
23:58:46, 11-01-08
Powiem szczerze ze strasznie wkurwiaja mnie "ludzie" ktorzy w taki sposób wyrażaja się o mlodym ambitnym człowieku, który cos w życiu chce osiągnac, do czegos dojśc... Znam Ema juz pare dobrych lat i wiem jak bardzo sie stara, jak ciezko mu było kołowac kase zeby moc cokolwiek zdziałac. Godził szkołę ze swoją pasją, ktorą jest muzyka. Emo to człowiek, ktory ma marzenia i robi wszystko żeby je zrealizowac a frajerzy ktorzy piszą ze  Emo jest pedałkiem i parówką to "ludzie" ktorzy o muzyce gówno wiedzą i tak naprawde nie maja pojecia jak sie zabrac do tego zeby realizowac swoje marzenia zwiazane z muzyka. Po prostu zwykli zafajdani zazdrośnicy !!! Emo trzymam kciuki i oby tak dalej. Pozdrawiam.

anonim
Autor: LoRdPedoeN   Link do posta
00:10:22, 12-01-08
hip-hop.pl czy hejtuj-hejtuj.pl !? he!?pokoj V

anonim
Autor: WWW.MYSPACE.COM/GRECHUTAPROSTO   Link do posta
02:11:48, 12-01-08
PAMEITAM JAK ON TAM WRZUCIL KIEDYS NA RAP-TROJMIASTO JAKIS TAM KAWALEK Z JAKIMS TYPEM CHYBA Z DSPR I TAM BYL KURWA PODJEBANY PODKLAD ZE STINGA ENGLISHMAN IN NEW YORK BUAHAHAHAHAHHAHA

A MOZE TO NIE BYŁ ON...

anonim
Autor: KKK---------KAJMAN TU!   Link do posta
04:13:28, 12-01-08
PO ZIOMBLACH WIDZE CIE U MNIE NA CEDEKU OKEJ?TRZYM SIE

anonim
Autor: 111   Link do posta
05:12:27, 12-01-08
EJ LUDZIE ZNA KTO E MAIL DO EMBARGONAGRANIA BO CHCIAŁEM SWOJE ZAJEBISTE RAPY DO NICH WYSŁAĆ TO MOŻE MNIE WYDADZO

anonim
Autor: http://www.joemonster.org/art/8531/10   Link do posta
05:46:10, 12-01-08
http://www.joemonster.org/art/8531/10-naj bardziej-irytujacych-rzeczy-w-Emo
http:// www.joemonster.org/art/8531/10-najbardzie j-irytujacych-rzeczy-w-Emo
http://www.joe monster.org/art/8531/10-najbardziej-irytu jacych-rzeczy-w-Emo
http://www.joemonster .org/art/8531/10-najbardziej-irytujacych- rzeczy-w-Emo
http://www.joemonster.org/ar t/8531/10-najbardziej-irytujacych-rzeczy- w-Emo
http://www.joemonster.org/art/8531/ 10-najbardziej-irytujacych-rzeczy-w-Emo

smiet
Autor: smiet   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:58:47, 12-01-08

WWW.ULTRAWAREZ.PL


anonim
Autor: chora babcia jadzia z Wiertakowa   Link do posta
13:14:47, 12-01-08
Synku pomaluj sobie paznokcie na czarno i jebnij se na ryj jakis oporowo bialy puder bo inaczej nawet twoj bogaty tatus chuja zdziala. Kazdy chce miec swoja polke w Empiku ale nie kazdy sie do tego nadaje synus.

DobreZiomy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:03, 12-01-08
chuj mu w dupe moze nagra cos z grupa operacyjna hehe bo raczej z pihem nie pzdr dla takich ciulow jak on

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:17:32, 12-01-08
Hehe:P:P:P:P:P widze ze będzie mial zajebista promocje płyty;/;/;/;/;/;/;/zal;/;/;/

anonim
Autor: BEDOBE   Link do posta
15:00:43, 12-01-08
Powodzenia EMO ! czekam na cd

anonim
Autor:    Link do posta
15:28:02, 12-01-08
NIE JESTEś UNDERGROUNDOWY, BO JESTEś CHUJOWY

MLS
Autor: MLS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:36:57, 12-01-08
Słabiak.. 65432626245252 osób lepiej od niego nawija i nie jest na legalu..

anonim
Autor: wterynarzz   Link do posta
17:00:42, 12-01-08
chętnie sprawdze, polski hh jest na wysokim poziomie ale śmierdzi brakiem świezości

anonim
Autor: Dopu$   Link do posta
17:36:42, 12-01-08
emo czekam na cd! pozdro!

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:18:26, 12-01-08
Autor: 46&2
Dodany: 2008-01-11 22:41:24 Host: ---.gdynia.mm.pl

emo to nawet nie jest subkultura tylko chwilowa moda zza oceanu wiec po

co ma zmieniac sobie chlopak ksywe skoro ma ja od wielu lat?

poza tym znam go, i to nie jest malolat :P studia konczy hehe

pzdr i powodzenia
pewnie że nie jest to małolat bo studia kończy niedługo

spoko ziom jest 

Autor: maniekosss czy jak ci tam leczszczu

Dodany: 2008-01-11 23:03:24 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

ManiekosSs
 t y dziwko  mloda co tu robisz na tym forum- twoje kometnty sa zbedne , wypierdalaj na piaskwnice albo gdzie indziej racz swoimi zajebistymi komentarzami - rymami  - jestes skonczony   huju cipowaty , mozesz kurwa obciagac  kazdemu na tym forum dziwko pierdolona-- pokaz na co cie stacc ooooo pokaz dziwko ooo sssij dooobrze, ssssijjjjj


dobrze napisałeś o tej prowokacji marnej maniekosss

Autor: Michael_Night_85
Dodany: 2008-01-11 23:58:46 Host: ---.chello.pl

Powiem szczerze ze strasznie wkurwiaja mnie "ludzie" ktorzy w taki sposób wyrażaja się o mlodym ambitnym człowieku, który cos w życiu chce osiągnac, do czegos dojśc... Znam Ema juz pare dobrych lat i wiem jak bardzo sie stara, jak ciezko mu było kołowac kase zeby moc cokolwiek zdziałac. Godził szkołę ze swoją pasją, ktorą jest muzyka. Emo to człowiek, ktory ma marzenia i robi wszystko żeby je zrealizowac a frajerzy ktorzy piszą ze  Emo jest pedałkiem i parówką to "ludzie" ktorzy o muzyce gówno wiedzą i tak naprawde nie maja pojecia jak sie zabrac do tego zeby realizowac swoje marzenia zwiazane z muzyka. Po prostu zwykli zafajdani zazdrośnicy !!! Emo trzymam kciuki i oby tak dalej. Pozdrawiam.dobrze napisałeś bo taka prawda jest
Autor: WWW.MYSPACE.COM/GRECHUTAPROSTO
Dodany: 2008-01-12 02:11:48 Host: ---.171.49.148.crowley.pl

PAMEITAM JAK ON TAM WRZUCIL KIEDYS NA RAP-TROJMIASTO JAKIS TAM KAWALEK

Z JAKIMS TYPEM CHYBA Z DSPR I TAM BYL KURWA PODJEBANY PODKLAD ZE STINGA
 
ENGLISHMAN IN NEW YORK BUAHAHAHAHAHHAHA

A MOZE TO NIE BYŁ ON...to był on z JURi z D.S.P.R.

anonim
Autor: TONY STARKSU!   Link do posta
20:52:51, 12-01-08
JURI NIESIE SZTANDAR ONY?

anonim
Autor: SZCZECIN!!!!!   Link do posta
09:36:15, 13-01-08
wez sie nie spinaj emuszku jestes slaby to jest pewne a czemu wydajesz plyte nie wiem moze ten co cie wydal jest gluchy robie 10000000 razy lepszy rapod ciebie i mnie nie wydadza a dla czego???bo sie nie sprzedam i mieszkam w szczecinie!!!jebac ciebie i twoj jebany rap!!

anonim
Autor: ;/   Link do posta
01:22:24, 14-01-08
"mnie nie wydadza a dla czego???bo sie nie sprzedam i mieszkam w szczecinie!!!"
a co ma kurwa niby miejsce zamieszkania do tego czy sie sprzedasz? ja pierdole jaka żenada.. a to że ktoś jest na legalu nie oznacza ze sie sprzedaje.. kurwa ludzie dajcie życ..

BrokenHart
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:42:49, 24-01-08
Zapraszam do sprawdzenia dissu na "Emo" http://ujeb.pl/26264/

anonim
Autor: pieprzony krytyk ze Spokojnej   Link do posta
10:56:25, 02-02-08
jak dlamnie jebie lajnem przynosi hanbe mojemu cudownemu miastu jest parowka nie umie biegac lebioda na bitach a jego ziomki to wogole nie znam ich bo ich niema ale brat mu w domu trzyma statyw a jak na forum mu wrzucalismy to kasowal nasze wypowiedzi chyba w pory ktos mu najebal spora kake <HCWD> jednym z najkonkretniejszych mc's na polskiej scenie aby do przodu pozdro emo trzymaj fason a nie fiuty sramy na te twoje nagrywki bo gorszych nie bylo jeszcze hejka pozdrow ilone

anonim
Autor: pieprzony krytyk ze Spokojnej   Link do posta
10:58:28, 02-02-08
JOU!
CZARNUCHU


anonim
Autor:    Link do posta
19:43:18, 09-02-08
powodzenia z płytą...    ps.większość wypowiedzi jakie tu widze to same hejterskie mamroty... albo z zazdrości albo z głupoty...  w każdym razie czekam na płytke i szczam tym pseudo znawcom w uszy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-245-48.compute-1.amazonaws.com (3.226.245.48). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.