Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

To normalka robić rap razem z ziomkami z Polski - wywiad z Ultimo

To normalka robić rap razem z ziomkami z Polski - wywiad z Ultimo

Autor: se3a

Polska scena hip-hopowa jest dosyć wielka jak na Europę. Kopę lat media nie były zainteresowane polskim rapem. To była złota era polskiego Hip-Hopu. Kaliber 44, Molesta Ewenement, Paktofonika... prawie wszystko, co wychodziło w tych latach było zajebiste, musiało być, bo inaczej nie zostałoby wydane.

Czeskie Ultimo to kutnohorsko-praski skład hip-hopowy. Ekipę tworzą Husik, Fines i Krti. Rozmawialiśmy z chłopakami przed premierą ich nowego mixtapeu. Zapraszamy na wywiad, w którym opowiedzieli jak odbierana jest polska scena w Czechach, o współpracy z raperami z Prosto, o hiphopolo, swojej nowej płycie i zainteresowaniu rapem wśród wytwórni i mediów.

Na początku prośba abyście przedstawił swoją grupę naszym czytelnikom. Powiedzcie kilka zdań o scenie Kutnohorskiej i o Waszych dotychczasowych dokonaniach.

Husik: Ema, jesteśmy grupa Ultimo, kutnohorsko-praski skład hip-hopowy z Czech centralnych. Pragę każdy zna, a KH leży 60 km od niej w stronę Słowacji. W naszym regionie Hip-Hop był martwy, próbowaliśmy to naprawić i na razie to się udaje. Razem ze swoimi ludźmi robimy coś, żeby to szło do przodu.
Fines: Mamy za sobą dwa mixtapy. Pierwszy to Aristokracie mixtape, który można było skołować tylko na ulicy, miedzy kolesiami i ziomkami. Drugi tape był producenckim albumem Krtigo.
Krti: Producencki album "Slabí MCs nás nenáviděj", który możecie ściągnąć z myspace i którego szykuję wersję instrumentalną. Ukaże się ona jeszcze przed drugim albumem producenckim.

Najnowszy singiel "Litry potu" jest zapowiedzią pierwszego czeskiego freestyle mixtapu oraz albumu Ultimo. Opowiedzcie co i kto znajdzie się na tych płytach?
Husik: Freestylowy Beztextu mixtape z Czeskim mistrzem we freestylu Restem. Rest ma wielkie umiejętności, wygrał mnóstwo bitew i jego obecność będzie na pewno plusem. Jeżeli chodzi o album, to nie powiemy na razie konkretnych ksyw. Współpracować będziemy nie tylko ze słowacką elitą, ale i z polskimi składami.
Fines: Jeśli chodzi o stronę instrumentalną, to bity przygotowałem ja i Krti. Będzie to kombinacja jego newschool'owych dźwięków i moich klasycznych hip-hopowych produkcji. Na pewno rozpierdolą Twój głośnik. Na albumie Ultimo usłyszycie nie tylko synthy i sample, ale i żywe instrumenty oraz bardzo dobry master. Przygotuj się na gruby dźwięk i teksty prosto z czeskiego osiedla.

Jeśli chodzi o Hip-Hop to już pod koniec lat dziewięćdziesiątych zauważalna była przyjaźń między polskimi i czeskimi składami. Jak teraz odbierana jest Polska scena wśród Czechów? Docierają do Was nasze nagrania?
Husik: Dla mnie osobiście muzyka wielu polskich wykonawców jest olbrzymią inspiracją. Dlatego, że w moim teamie, z którym współpracuję jest trzech Polaków, mam więc dostęp do najnowszych utworów. Ziomki zawsze przywiozą z domu albumy i większość z nich jest dla mnie jakby wzorem do nauki. Od bookletu po outro. Jeżeli miał bym być konkretny, mrozi mnie przy każdej zwrotce, którą nawinie Sokół. A jak odbieramy polską scenę? Ktoś, kto nie jest z nią bliżej związany, to nie za bardzo ją zna. Dużo się o was nie mówi, bardziej ludzie słuchają słowackich grup. Bardziej je rozumieją.
Fines: Nie docierają do nas. To jest właśnie to, co mnie wkurwia stary. Dostęp do polskich albumów tu w Czechach jest prawie żaden. Niedawno rozmawiałem o tym problemie z Patrikem z Patrick Records i właśnie z Sokołem. Doszło do wymiany kontaktów i propozycji. Zapowiadają się lepsze czasy. To nie jest tylko problem dystrybucji, zależy też na tym jak odbierają to artyści, czy chcą się promować w innych krajach. Niekiedy zdarza się, że raper jest bardziej znany zagranicą, niż w domu. Tak jak Strapo, tego na Słowacji za bardzo nie lubią, ale tu w Czechach jest znany i lubiany.
Krti: Szczerze mówiąc nie wiedziałem nic o polskiej scenie do roku 2005. To się zmieniło dopiero gdy Wich wydał "Time is now", kiedy jeden utwór nagrali WWO i potem jeszcze Indy feat. Eldoka. Teraz już się tym jaram bardziej, podoba mi się też album Jędkera.

Pierwsze skojarzenie dla Polaków z czeską sceną muzyczną to Heleny Vondráčkovej i Karel Gott ;) , a to mało hiphopowe towarzystwo. Czemu nie ma między nami sąsiadami takiej więzi jak np. w krajach skandynawskich, gdzie artyści są wzajemnie znani i często ze sobą współpracują?
Husik: Jak powiedział słowacki Zverina: "Helena z Gottem tu byli wcześniej niż dinozaury". Też nie wiem, dlaczego częściej nie współpracują ze sobą czeskie i polskie grupy. Jak zaczęliśmy robić rap z Finesem razem jako team Ultimo, to pierwsza współpraca była właśnie z ludźmi z Polski. Dla tego człowieka to było całkiem normalne, ale ja jarałem się tym. Polski rap jest bardziej uliczny. To lubię.
Fines: Masz racje brachu, dla mnie to normalka robić rap razem z ziomkami z Polski. Pochodzę stamtąd. Kocham Polskę, jej kulturę i język. To odbija się w tym co robię i odróżnia mnie od pozostałych. Dla mnie to pestka nawinąć zwrotkę tak, że połowa jest po polsku a połowa po czesku. Wiem, że wielu ludzi jara się tym, proste.

Pamiętam jak w dzieciństwie nie jeden typek chciał mi dojebać tylko dlatego, że moi rodzice byli Polakami albo dlatego, że chodziłem do kościoła i wierzyłem w Boga, po prostu dlatego, że byłem dla nich inny.

Jesteście reprezentantami Pragi. Czy to właśnie tam znajduje się najsilniejszy ośrodek czeskiego Hip-Hopu podobnie jak u nas w Warszawie?
Husik: Tylko Krti, nasz beatmaker jest z Pragi. Pozostali są z Kutnej Hory. Ale tak samo jak u was jest stolicą, mekką wszystkiego. Tak samo w rapu. Indy a Wich, PSH, Supercoroo... Praga reszta Czech miażdży. Ale są tu i inne mocne miasta, tak jak Brno: Tafrob, Disgrafix...Tak jak z nagrywkami jest i z melanżami. Praga górą.
Fines: Mieszkamy w KH, ale nasz drugi dom to Praga, wiesz. Jeździmy tam na melanż, za ziomkami, po jaranie. To jest w sumie niedaleko, a ja lubię Pragę. Jaram się tym klimatem. Lubię na fazę połazić po starym mieście nastukany praskim skunem.
Krti: W Pradze nie są tylko najlepsi producenci i raperzy, ale też pozostałe elementy, które są związane z tą zajawką. Silna scena graffiti. Panowie Gyzmo i 518, Hoek, Cakes i następni... Cap Crew.

Latem w Czechach odbył się jeden z największych festiwali w Europie Hip-Hop Kemp. Czy mieliście okazję tam być? Co sądzicie o tego typu międzynarodowych imprezach?
Husik: Hip-Hop Kemp to trzy dni melanżowania, każdy się spotka z przyjaciółmi, których dłuższy czas nie widział. Super party. Jeszcze nie grałem tam, może kiedyś. Mnie taka akcja nie przeszkadza, a jak komuś przeszkadza, że przyjeżdża tam dużo fanów z zagranicy, no cóż? Niech tamci, którzy mają z tym problem po prostu nie przyjeżdżają.
Fines: Ja miałem tam zagrać parę tracków solo, ale kilka dni przed koncertem jakiś skurwysyn z Białegostoku najechał moją siostrę, więc w tym czasie i parę tygodni po nim spędziłem z siostra w szpitalu, która była dwa tygodnie w śpiączce. Ten występ poszedł się jebać. Te wakacje były chujowe, ale może następny rok pojadę na Kemp razem z siostrą.
Krti: Moją opinie na ten temat opisał Orion z PSH: Fekalio paradiso. Trzy dni koncertów to jest dla mnie za mocne. Fajnie, że grają tam ludzie jak Redman albo M.O.P., ale kiedy widzę ten syf z drugiej strony realu, a mam tam paru moich znajomych, to wszyscy narzekają, to ładna wizytówka, którą dajemy pozostałym.

Kontynuując temat Hip-Hop Kemp, to pod koniec zdarzył się przykry incydent. Ponoć grupa czeskich uczestników spaliła polską flagę. Wszystko zostało sfilmowane i puszczone do Internetu. Jak skomentujecie takie zachowanie? Czy wśród Czechów odczuwa się niechęć do Polaków?
Husik: Ten kto zrobił coś takiego jest downa'em i psychicznie chorym chujem do szczania, który zasługuje na kopa w dupę. Między Czechami ogólnie nie jest odczuwana żadna nienawiść. To są indywidualne przykłady. My z chłopakami z Polski bite żółwie jesteśmy. Każdy ci to powie. Tak było, jest i będzie.
Fines: Rzygać mi się chce przy takim zachowaniu. Chuj w dupę lamusom pierdolonym. Pamiętam jak w dzieciństwie nie jeden typek chciał mi dojebać tylko dlatego, że moi rodzice byli Polakami albo dlatego, że chodziłem do kościoła i wierzyłem w Boga, po prostu dlatego, że byłem dla nich inny. Czaisz? Chory nacjonalizm. Teraz te same dupki mijają mnie z dala, żeby nie dostać w pierdol za tamte czasy. Pozdro Kośtalkowi i innym babyskinom babolatą.

Jeśli chodzi polski rynek fonograficzny to przeżywa on obecnie pewien "dołek". Jest to konsekwencją wielkiego boom jakie miało miejsce 3-4 lata temu. Podobnie było kiedyś w Niemczech. A jak jest u Was. Czy wytwórnie chcą wydawać Hip-Hop, czy istnieje on w mediach?
Husik: Bardzo ciężko porównywać sprzedaż albumów w Czachach i w Polsce. Tutaj żaden wielki boom nie było. Chociaż pojawiło się parę nowych twarzy, ale sprzedaż nierośnie za bardzo. Według mnie czeskie labely nie interesują się Hip-Hopem. Medialnie to idzie w górę, rap jest zajawką dla coraz więcej ludzi, robi się więcej melanżów, które patronują coraz większe korporacje. Fajnie.
Fines: Polska scena hip-hopowa jest dosyć wielka jak na Europę. Kopę lat media nie były zainteresowane polskim rapem. To była złota era polskiego Hip-Hopu. Kaliber 44, Molesta Ewenement, Paktofonika... prawie wszystko, co wychodziło w tych latach było zajebiste, musiało być, bo inaczej nie zostałoby wydane, wiesz. Na przełomu roku 2000 obrócił się rynek do góry nogami. Parabola rosła w górę w bardzo dużym tempie. Media zaczęła promować cokolwiek z naklejką Hip-Hop. Wszystko to poszło w stronę bizu, czyli w stronę gówna. Większość polskich albumów, które wychodziły 3-4 lata temu, to znaczy w czasie jakiegoś boomu, o którym mówiłeś, to tego nie dało się słuchać, "Aniele" - kurwa.. hehehe. Wspominam tylko parę płyt z tamtych czasów, które doceniłem, reszta to hiphopolo jak by nie patrzeć. To co przeżywa obecnie polski rynek to nie jest dołek. Po prostu odeszli ci, którzy robili to dla hajsu. Przestało im to się opłacać. Prawdziwi, ci którzy robią to z czystej zajawki zostali. Eldo, O.S.T.R., Zip, Molesta. Dla mnie jest teraz polski rap mocniejszy niż kiedykolwiek. Czeski rynek jest mniejszy. Nie można tego porównywać. Ta parabola nigdy nie będzie tutaj tak nisko, albo tak wysoko jak u was, więc media interesują się rapem miej więcej tak samo przez cały czas. To proste. Nie musimy bać się w Czechach dołków, ale z drugiej strony nie obawiam się też żadnych Mezów, Liberów albo Ascetów, czy jak to się pisze. Jebać to.
Krti: W mediach mówi się o tym oczywiście częściej, niż w 97., ale sprzedaż jest według mnie wciąż chujowa, każdy woli ściągnąć album z internetu. Jeżeli chodzi o hajs, to wyrównują to koncerty, na które chodzi więcej ludzi. Tylko, że tu wystaje następny problem. Każdy ubierze się w drogie ciuchy, fake kajdany i cap i idzie pochwalić się do klubu. I tam nie pasuje już prawdziwa uliczna gadka. Słuchają kitu z MTV, bo chyba tych ludzi tylko to rozbawi. Jest parę wyjątkowych ludzi i dzięki Bogu jest coraz mniej Djów, którzy grają 5x po sobie 50 Centa, dlatego że to jest jedyne co publika zna, i jedyna na co zareaguje. Brzmi to jak standard, ale niestety to prawda.

Dzięki Bogu jest coraz mniej DJ, którzy grają 5x po sobie 50 Centa, dlatego że to jest jedyne co publika zna i jedyna na co zareaguje.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ukazało się wiele świetnych płyt. Jakbyście podsumowali 2007 rok w Czechach i np. w USA jeśli chodzi o muzykę? Jakie płyty przypadły Wam szczególnie do gustu i kto królował na Czeskiej scenie w mijającym roku?
Husik: W Czechach trafił w moje uszy kawałek z produkcji Wiche i Nironica "Chronicles of the Nomad", dalej "Zakázané ovoce" od Disgrafix, Tafrob - Není co ztratit iBPM - Slova. Amerykę mam w dupie, album Wu-Tang Clan jeszcze nie kupiłem, więc nie mogę ocenić.
Fines: Ten rok króluje na czeskiej scenie Wich. Bez jego beatów nie obejdzie się żaden poważny czeski projekt. Najgorszy album znów nagrał Marpo. W USA ja bym wsadzili koronę na głowę Kanyemu. West jest świetnym producentem i miał na wiele beatmakerów wpływ. Na mnie też zresztą. Chociaż "Graduation" nie jaram się zbytnio, to i tak chłopaczyna zrobił dużo lepszy krążek od 50 Centa. Bardziej niż typowy mainstream wolą Evidence, Lupe Fiasco, Walle i starego dobrego Aesop Rocka. Scena amerykańska była dla mnie zakłamana. Jak to tutaj nazywają: jednooki miedzy ślepym królem.
Krti: Amerykę nie słucham, oprócz crunku z Memphis, Tennessee, właśnie taki krążek w 2007 wyszedł: Young Crunk - "Love And Loyalty". Z Czech też brudny LA4 - Panoptikum, potem rekapitulacja produkcji Supercrooo - 2 Nosáči i w ogóle wszystko co wychodziło u Big Bossa Bosse (WWW, Marko, Berezin) i przez choć do teraz byłem raczej przeciw inspirowaniem się Ameryką w czeskim i słowackim rapie, to najbardziej cieszyłem się z albumu Kontrafakt/ Bozk na rozlúčku.

Czy macie w planach jakieś koncerty w Polsce?
Husik: Na stówę. Koncerty w Polsce planujemy i liczymy na nie. Konkretne terminy jeszcze nie mamy, ale pracujemy nad tym. Jakby chciał ktoś w swoim mieście Czeski rap, to niech da znać. Chętnie wpadniemy, ujebać się, zajarać, zagrać show i będzie dobrze, aaajt?
Fines: Wszystko zależy od chęci, wiesz. To nie jest tak, że musiał byś nas bookować przez jakieś jebane pół roku u menadżera. Chodzi o to, by zadzwonić "Elo Fines, konkretny melanż, tu i tam, wpadnijcie zagrać i nastukać się...". Ok. Będziemy tam. Proste. +420 602891536

Dzięki za rozmowę. Kilka zdań na koniec do polskich słuchaczy...
Husik: Ok. Dzięki za wywiad. Czytelników chciałbym zaprosić na nasz myspace. Kontrolujcie myspace.com/ultimoteam Tu znajdziecie wszelkie aktualności i możecie przesłuchać nasze nagrywki, beaty albo obejrzeć jakieś video. Dzięki naszym ziomom z PVP Soldiers i hejterom za reklamę. Buzeranti. Siemasz.
Fines: Pozrdrówki dla mojej cioci, Anety, praskiej księżniczki, moich ludzi z 022 i całej Polski. Niedługo spotkamy się na bank bracia. Zjaram za was piątkę. I jeszcze jedno... "Sebek of Rogowo, ty gamoniu wyruchany przez koci fiut, drewniany chuj ci w dupę suko pierdolona. Jebać ciebie i całą Białostocką policje. Kokoti."Informacje o artykule
Data dodania:2008-01-21
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.00 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: eh   Link do posta
16:56:50, 21-01-08
Pepiki Piwo i Knedliki.No i Polskie czolgi w Pradze.

anonim
Autor: we4tge   Link do posta
16:57:07, 21-01-08
macie w dupie rap z USA, ja mam w dupie rap z czech i jest git

anonim
Autor: sssij   Link do posta
16:59:26, 21-01-08
dobry wywiad pozdro

DFX
Autor: DFX   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:59:34, 21-01-08
zajebisty wywiad

no widzisz ludziom sie podoba uliczny polski rap taka prawda
ale jak narazie teraz te PROSTO. zaczynaja robic techno rap, albo taki gural ameryke odpierdala w polsce hahaha to wszystko umrze nasza wielka kultura hehehe

anonim
Autor: ll cool e   Link do posta
17:00:49, 21-01-08
no wywiad to raczej nie przeszedl autokorekty.. a co to samych bohaterow wywiadu.. zal.

anonim
Autor: ligi   Link do posta
17:03:48, 21-01-08
łał

prostactwo bije po oczach

anonim
Autor: rfcr   Link do posta
17:11:43, 21-01-08
prostactwo, dokladnie... Gural robi dobry rap, robi zreszta co chce i co lubi, i wychodzi mu to dobrze...

anonim
Autor: Sebek of Rogowo   Link do posta
17:12:47, 21-01-08
wam wielki chuj w dupe nie boje sie was skurwysyny

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:25:26, 21-01-08
siemacie chłopaki dobrze wiecie że nie jesteście pustakami

prawdziwy rap zaczął sie na słowacji

pozdro pozdro

anonim
Autor: whatafak   Link do posta
17:25:51, 21-01-08
kolejny jozin z bazin???

anonim
Autor: TONY STARKSU!   Link do posta
17:29:22, 21-01-08
POZDRO HESIK Z CZECH!

PEWNIE

anonim
Autor: wyjaazd   Link do posta
17:29:33, 21-01-08
Ej, zajebisty wywiad dzieciaki. Dobrze podumowali, że pierdolą Stany i ten ich rap, wole tysiąc razy poslki rap, niż imprezowe numery o dziwkach jakiś lamusów...

anonim
Autor: hahahahhahahhahhahah   Link do posta
17:56:35, 21-01-08
czeski i slowacki jest dla mnie tak smieszny ze wlasnie polewam hahahahhahahhahhahah

anonim
Autor: hahahaah   Link do posta
18:17:44, 21-01-08
Robią dużą promocje Czeskiego rapu mówią dużo ze tu się artyści z polski inspirują nie wiem kurde kto jak kto ale najlepsi to raczej stanami się inspirowali od zawsze a nie czeskim rapem czeski rap jest gorszy od Amerykańskiego i nawet Polskiego bo śmiesznie brzmi po co takie wychwalanie go bo wy go robicie? dla was moze sobie być ale myśle ze dla większości nie bardzo.

anonim
Autor: hahahaah   Link do posta
18:17:48, 21-01-08
Robią dużą promocje Czeskiego rapu mówią dużo ze tu się artyści z polski inspirują nie wiem kurde kto jak kto ale najlepsi to raczej stanami się inspirowali od zawsze a nie czeskim rapem czeski rap jest gorszy od Amerykańskiego i nawet Polskiego bo śmiesznie brzmi po co takie wychwalanie go bo wy go robicie? dla was moze sobie być ale myśle ze dla większości nie bardzo.

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:00:56, 21-01-08
CO ON KURWA WIE O POLSKIM RAPIE

i MEZO ORAZ LIBERZE CZY ASCETOHOLIXNAPEWNO SŁUCHAŁ ICH PŁYT BY PRZESŁUCHAŁ TO BY WIEDZIAŁ ŻE ROBIĄ DOBRY RAP50 CENT JEST DOBRY

anonim
Autor: Kubanczyk radom   Link do posta
19:02:21, 21-01-08
wy barany,nawet nie slyszeliscie ich kawalkow a pierdolicie ze sa hujowi a tak to sie nikogo nie ocenia,wywiad calkiem spoko i mam nadzieje ze uslysze tych chlopaczynow na koncercie w polsce,a jezyk maja taki jaki maja,tak samo mogli by sie polewac z polskiego jezyka ale sa na tyle inteligentni ze pierdola bariery jezykowe i chca robic rap bez wzgledu na wszystko,niewazne gdzie i niewazne z kim i maja wyjebane na wasze hujowe,kompromitujace was posty.wielki elo dla nich.pozdro


spedy
Autor: spedy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:34:56, 21-01-08
Ja pierdole a ja myslalem ze ty truskawa jestes normalny tylko potobie tak jada-ale pozory myla.A zmojej strony pozostaje tylko przeniesc sie na myspace i sprawdzic nagrywki-Elo

anonim
Autor: czaras   Link do posta
20:43:50, 21-01-08
co za koleś .. hahahahahah

anonim
Autor: husik   Link do posta
20:52:12, 21-01-08
co ja vim o polskym repu? to by ses divil ))

cfaniak WSH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:08:48, 21-01-08
czechy puce zajebaly amerykanski slabo rozumiem a co dopiero cestina hip haope Polish Rap is The Best! baku baku to jest sklad! pzdr ;d

Anty Wirus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:28:10, 21-01-08
JAK DOBRZE PAMIETAM Z LEKCJI HISTORII CZESI OD ZAWSZZE BYLI PIZDOWATYM NARODEM


SA PO DZIS DZIEN!!!


anonim
Autor: Tatar Surowy   Link do posta
21:47:09, 21-01-08
kurwa jacyś chłopcy sie wypowiedzieli o polskim rapie. Chłopcy jesteście jeszcze dziećmi z Czech i jeśli jaracie sie prosto to pojecia o rapie mnie macie to na tyle

anonim
Autor: 535345345   Link do posta
21:58:48, 21-01-08
dzieciaki.

anonim
Autor: stefan z moczarów   Link do posta
22:27:51, 21-01-08
eee to są ci co nagrali hit jozin z bazin???

anonim
Autor: dobry temat...   Link do posta
22:32:20, 21-01-08
dobry wywiad

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:15:50, 21-01-08
Autor: spedy
Dodany: 2008-01-21 19:34:56 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]

Ja pierdole a ja myslalem ze ty spedy jestes normalny

tylko potobie tak jada-ale pozory myla.A zmojej strony
 
pozostaje tylko przeniesc sie na myspace i sprawdzic nagrywki-Elo

soochy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:20:43, 21-01-08
odpowiedzi jak 15 latkow, ktorzy chcą sie przylansowac

anonim
Autor: kierpiec   Link do posta
00:37:52, 22-01-08
raczej niezbyt rozgarnieci ci rozmowcy. pierdola ameryke a chuja slyszeli. pisza o kanye i 50 cencie, a to juz gowno nie rap jest.mierne pojecie o amerykanskiej prawdziwej scenie (o dziwo nadmienili evidence'a !!!) i o polskich realiach. zip dla zajawki robi? :))) hehe .hiphopolo juz nie istnieje bo im sie to nie oplaca? zawsze im sie to bedzie oplacac. pierdola farmazony, ale sprawdze jeszcze ich rap, moze cos na poziomie, choc szczerze watpie.

Anty Wirus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:28:30, 22-01-08
JEZELI JARAJA SIE ZALOSNYM KNIOTEM W POSTACI PLYTY JEDKERA TO GRATULUJE

anonim
Autor: lks   Link do posta
01:36:16, 22-01-08
Panowie,patrzmy na Nas samych,to co i jak tam robimy.Nie ogladajmy sie za siebie ani na innych a bedziemy tymi pierwszymi(no moze zaraz po francuzach w Europie). Z calym szacunkiem dla naszych poludniowych sasiadow ale to my jestesmy Sila i niech oni ucza sie od Nas,nie my od nich. Elo Pl,CSW Peace

anonim
Autor: kierpiec   Link do posta
01:45:51, 22-01-08
antywirus: myslalem ze juz nikt tego nie napisze :)

anonim
Autor: heheehheeheheheheheheheh   Link do posta
07:53:27, 22-01-08
Autor: husik
Dodany: 2008-01-21 20:52:12 Host: ---.eurotel.czco ja vim o polskym repu? to by ses divil ))heheheheheheheheheheheheeheh

anonim
Autor: maderfakeryoyo   Link do posta
08:48:12, 22-01-08
w polsce ziomków nie brakuje nie musimy trzymac z innymi nacjami ale jakby ich bylo za duzo to mozna troche wypierdolic do rumunii??hehehehhe

anonim
Autor: 44   Link do posta
09:46:32, 22-01-08
WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Dodany: 2008-01-21 19:00:56 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]CO ON KURWA WIE O POLSKIM RAPIE

i MEZO ORAZ LIBERZE CZY ASCETOHOLIXNAPEWNO SŁUCHAŁ ICH PŁYT BY PRZESŁUCHAŁ TO BY WIEDZIAŁ ŻE ROBIĄ DOBRY RAP50 CENT JEST DOBRY


do centa nic nie mam , ale kurwa ... mezo ? ascetoholix ? liber ? kurwa truskawa dobry rap hahahah ale jestes pojebany pewnie ich sluchal i wie ze sa chujowi debilu

anonim
Autor: cos tam sobie poszlo   Link do posta
10:01:29, 22-01-08
ziomek znowu mnie rozpierdala ty co napisales ze gural odpierdala ameryke, kurwa on sien zachowuje normalnie jak raper ubiera sie jak raper ma przynajmniej swoj styl i jeszcze przedstawia w dziwnej formie fakty(tzeba siasc i pomyslec co znaczy jeden lub drugi zwrot) i sprzedaje w chuj wyjebane kompakty

WRaK^
Autor: WRaK^   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:13:25, 22-01-08
Autor: ligi
Dodany: 2008-01-21 17:03:48 Host: ---.lublin.mm.plłał

prostactwo bije po oczach


A co bije od wypowiedzi polaków na tej stronie?

anonim
Autor: vkubavvv   Link do posta
12:53:53, 22-01-08
Truskawa to jest zjeb jak cholera, on chyba siedzi 24h na dobe w domy przed kompem>>>> frajer zajebany

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:23:50, 22-01-08
Autor: 44
Dodany: 2008-01-22 09:46:32 Host: ---.ols.vectranet.pl

do centa nic nie mam , ale kurwa ... mezo ? ascetoholix ? liber ?

kurwa 44 dobry rap TO JEST hahahah ale jestes pojebany 44

pewnie ich sluchal i DLA TEGO ON JEST HUJOWY DEBILU
Autor: vkubavvv
Dodany: 2008-01-22 12:53:53 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

vkubavvv
to jest zjeb jak cholera, on chyba siedzi

24h na dobe w domy przed kompem>>>> frajer zajebany


anonim
Autor: b12b321b   Link do posta
14:31:16, 22-01-08
pizdy chca wyplynąć po zalozeniu czapki new ery. ehh szkoda mi takich ludzi jol jol bansujcie wiecej dzieciaki ema prawilniacy HG waszym zyciem

anonim
Autor: Tre%s   Link do posta
14:39:05, 22-01-08
Normalnie pierdolicie ludzie nie od rzeczy.Ot kurwa dajecie piękno swiadectwo polskiej "Kultury", szkoda gadac... Powinnismy sie cieszyc,ze nasi południowi sąsiedzi słuchają polskiemu HipHopu i tyle.Wam to kurwa nic nie pasuje. Ma racje typek. Ja tez wole nasz rap rodzimy i wogole rap z Europy, jakos jest mi blizszy, bo przeciez jestem stad. co do incydentu na Kempie. No cóz, idioci sie zdarzają,takim to tylko wpierdol spuscic i nic wiecej. szkoda gadac, mysle ze my bracia Słowianie powinnismy sie trzymac razem, naprawde Zjednoczona Srodkowo-Wschodnia Europa to olbrzymi potencjał,nie tylko hiphopowy. dlatego pozdrawiam chłopaków z Czech, trzymajcie sie,róbcie dalej dobry rap,

POZDRO!!!

anonim
Autor: WAFFELL   Link do posta
15:52:32, 22-01-08
Pozdro Dla Chłopaków  z Czech! :) ale podanie nr telefonu nie było dobrym pomysłem... zaraz będą wydzwaniać pojeby z polski żeby zobaczyć jak to jest pogadać "z kimś sławnym";p heh

anonim
Autor: el rudy   Link do posta
16:34:07, 22-01-08
truskawa cioto znowu odjebałeś maniane. Jeżeli Mezo i liber to twoi idole to ci gratuluje gustu pajacu.i skończ z tą ściemom że jesteś w PROSTO.                   PROSTO SIE CO NAJWYŻEJ Z CIEBIE ŚMIEJE

anonim
Autor: White Fighter   Link do posta
20:07:57, 22-01-08
Ludzie uspokójcie sie ! Przez to że ktoś spalił nasza Narodową Flage chcecie pierdolić farmazony że źle grają ? Ja wybieram sie za rok na Kemp i sam obczaje te klimaty a wam radze wyluzować !!! I to Najlepiej na świeżym powietrzu ! HIP HOP MA ŁĄCZYĆ A NIE DZIELIĆ ! Wkurwiją mnie te komentarze tak samo jak komentarze o płyce ZPTU że najlepszy rap ze Rzeszowa ... Mam nadzieje że postaracie sie coś wydać jak nie po Polsku to przynajmniej zrozumiale dla nas ELO

anonim
Autor: White Fighter   Link do posta
20:09:16, 22-01-08
p.s. mam takie pytanie co Fines robisz w Czechach ?

anonim
Autor: fines   Link do posta
21:10:32, 22-01-08
jaram

anonim
Autor: dgaewrhe4   Link do posta
21:20:14, 22-01-08
oni sa prymitywni... "Sebek of Rogowo, ty gamoniu wyruchany przez koci fiut, drewniany chuj ci w dupę suko pierdolona. Jebać ciebie i całą Białostocką policje. Kokoti."

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:20:23, 22-01-08
Autor: el rudy
Dodany: 2008-01-22 16:34:07 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.pl

el rudy cioto znowu odjebałeś maniane. Jeżeli Mezo i liber

to twoi idole to ci gratuluje gustu pajacu.

i skończ z tą ściemom że jesteś w

PROSTO.           PROSTO SIE CO NAJWYŻEJ Z CIEBIE ŚMIEJE

anonim
Autor: hahahaha co za cios   Link do posta
01:29:07, 23-01-08
seba ten wywiad to juz przegiecie ewidetne. uzywales do tego Czech Translatora 3.0 czy cos ? bo teskty typu " wszystko co wychodziło u Big Bossa Bosse (WWW, Marko, Berezin) i przez choć do teraz byłem raczej przeciw inspirowaniem się Ameryką" albo

Tutaj żaden wielki boom nie było.

robi się więcej melanżów

Na przełomu roku 2000 obrócił się rynek do góry nogami

Amerykę nie słucham

My z chłopakami z Polski bite żółwie jesteśmy.


mega mocny translator czeski. a kolesie to widac. jak na hiphop kemp czesi przychodza w dlugich wlosach po pachy i w "czarnych" wylbaklych koszulkach to nie dziwota ze jedker ma tam odbior.

anonim
Autor: hahahaha co za cios   Link do posta
01:31:39, 23-01-08
a wytlumaczy mi ktos pojecie

"z drugiej strony reala" ?

chodzi o ten supermarket ze z drugiej strony ? hahaha

anonim
Autor: refdsf   Link do posta
02:19:32, 23-01-08
dobry wywiad! pozdro, jebac hejterow! :)BrokenHart
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:36:11, 24-01-08
Zapraszam do sprawdzenia dissa na "Emo" http://ujeb.pl/26264/

anonim
Autor: !!!   Link do posta
19:52:50, 24-01-08
spalenie flagi to żenada ale największą żenada jest obwinianie ich o to !!! TO SA CZŁONKOWIE HIP HOP KULTURY ! wielkie pozdrówka i mam nadzieje że będe mógł was usłyszeć w realu !!!! POŁUNIOWĄ POLSKE OBJEDZCIE !!!!!!!

anonim
Autor: hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh   Link do posta
12:06:57, 12-03-08
SLAVIC FLAVOUR JEBAC USA

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.