Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: DTU.
Świat muzyczny bombarduje nas kopiami i schematycznym brzmieniem. Staramy się być ponad tym i kreować własny styl, tworzyć obrazy z emocji, które w danym momencie nam towarzyszą.

Niedawno odbyła się premiera drugiego albumu duetu DTU pt. "Iluzjonista". Panowie prezentują oryginalne podejście do swojej twórczości. Jak sami twierdzą "muzyka jest tworem niesamowicie elastycznym, a zmysł słuchu nie powinien być jednolity i zamrożony w jednym gatunku". Przy okazji premiery płyty rozmawialiśmy z zespołem i na ten wywiad teraz zapraszamy.

Niedawno ukazała się Wasza nowa płyta "Iluzjonista". Zacznijmy od tego, że nie jesteście do końca strikte hip-hopowym składem. Jak zatem byście opisali swój styl?
Sobieski (DTU): Nasz styl określiłbym terminem "barocco", pochodzącym z języka portugalskiego a w wolnym tłumaczeniu oznaczającego perłę o nieregularnym kształcie. Świat muzyczny bombarduje nas kopiami i schematycznym brzmieniem. Staramy się być ponad tym i kreować własny styl, tworzyć obrazy z emocji, które w danym momencie nam towarzyszą. Nie da się określić czegoś, co tak naprawdę nie posiada żadnej definicji. Nasz styl jest jak witraż-zlepek rożnego rodzaju barw.

Łączycie wiele gatunków w jedno własne brzmienie. W Polsce wciąż dominują stereotypy na temat hip-hopowców, i co najgorsze także w samym środowisku. Nie obawiacie się, że może ciężko będzie Wam trafić do hip-hopowych słuchaczy... a może kierujecie swoją muzykę do kogoś innego?
Sobieski (DTU): Muzyka jest tworem niesamowicie elastycznym, a zmysł słuchu nie powinien być jednolity i zamrożony w jednym gatunku. Sam nie potrafię jednoznacznie stwierdzić do kogo kierujemy naszą muzykę. Nie tworzymy z myślą o odbiorcach ale szanujemy tych którzy doceniają naszą prace. Oprócz szczerej pasji łączy nas przyjaźń, którą właśnie mogliśmy przypieczętować udaną produkcją. Jeśli nasza muzyka trafi do kogoś, kto się w niej odnajdzie, będzie nam niezmiernie miło.

Jak sami twierdzicie "Iluzjonista" jest Waszą drugą i ostatnią płytą na nielegalu. Co jeśli nie uda Wam się znaleźć wydawcy?
Sobieski (DTU): Prawda jest taka, że zrobiliśmy razem już pięć płyt z czego z dwóch jesteśmy zadowoleni. Wczoraj stwierdziłem, że nawet w obliczu legalnej płyty nie opuścimy do końca podziemia... Wyobraź sobie, że w dzień premiery albumu, Sychu podsyła mi nowy instrumetal a ja instynktownie zacząłem dłubać wersy (śmiech). Chyba to się w nas wgryzło i ciężko by było nam odrzucić ten instynkt. Zawsze będziemy wracać do podziemia i od czasu do czasu serwować świeże wypieki z piekarni DTU.

"Chcemy tą płytkę udostępnić w sieci by pokazać, że w podziemiu można zrobić coś ambitnego i świeżego". Czy naprawdę polskie podziemie prezentuje niski poziom?
Sobieski (DTU): Polskie podziemie jest jak Andrzej Gołota - ciągle ćwiczy, rozwija się, przechwala - ale czy w końcu da nam powody do dumy? Od wielu lat rządzą w nim stare koty i poza nielicznymi wyjątkami cieżko tu o ambitny przejaw świeżości. Narasta też wrogość czego przejawem są coraz częstsze beefy. Zauważyłem że w amoku pogoni za respektem ludzie zatracili gdzieś magię jedności-która kiedyś towarzyszyła tej kulturze. Może Nas miał racje i Hip-Hop powoli umiera...

Delikatne brzmienie, poetyckie wersy, jazzujące klimaty - powiedzcie skąd czerpiecie pomysły, co Was inspiruje?
Sobieski (DTU): Inspiruje nas wszystko to, co się dzieje wokół. Świat to nie wyczerpujące się zbiorowisko impulsów działających na nasze zmysły. Wystarczy tylko wsłuchać się w otoczenie i wydobyć z niego to co dla nas ważne.

Polskie podziemie jest jak Andrzej Gołota - ciągle ćwiczy, rozwija się, przechwala - ale czy w końcu da nam powody do dumy?

Jak tak słucham "Iluzjonista", to ma myśl przychodzi mi "Zmysłów 5" Tymona. Do jego płyty dołączona była książeczka w formie tomiku wierszy? Czy myśleliście o czymś podobnym?
Sobieski (DTU): Nie widzę najmniejszego sensu w takiej opcji. Jakbym chciał wydawać tomiki z poezją to bym to robił. Jestem muzykiem i całą esencje poezji zawieram na podkładach. Szanuje Tymona i doceniam jego wpływ na rozwój rapu w Polsce, ale wydaje mi się, że ten zabieg był oryginalnym chwytem marketingowym. Wiemy jak uboga jest frekwencja sprzedawanych albumów w Polsce. Jeśli nie masz w klatce 90 cm, charakterystycznego śmiechu i długich błąd włosów - trzeba szukać innych rozwiązań by zachęcić grupę docelową.

O Nasie czy Rakimie mówi się, że to poeci rapu. Jak w ogóle ma się poezja do hip-hopowych tekstów?
Sobieski (DTU): Hip-Hop daje nam możliwość wyrażania siebie. To od natury człowieka zależy jaki charakter będą miały jego wersy. Wpływ na teksty ma wrażliwość ich autora, filozofia życia czy też sytuacja społeczna. "Jak ma się poezja do hip-hopowych tekstów?" Myślę, że ma się całkiem dobrze skoro wymieniony przez Ciebie Nas czy Rakim zyskali taki szacunek.

"'W Krainie Luster' był albumem, w którym tak naprawdę szukaliśmy stylu, kształtu oraz charakteru własnej twórczości. "Iluzjonista" jest w pełni dojrzałą płytą i w 100% odzwierciedla to, do czego dążyliśmy przez te 6 lat naszej działalności muzycznej"
- czy przy kolejnych płytach będziecie kontynuować ten styl, czy może pragniecie wciąż szukać nowych rozwiązań?

Sobieski (DTU): Eksperymenty muzyczne dają nam sporo satysfakcji, więc nie przestaniemy poszukiwać nowych rozwiązań. To jest jak z kostką Kubika - musimy wykonać szereg kombinacji by osiągnąć upragnioną całość. Człowiek to taka istota, która ciągle dorasta-fizycznie, emocjonalnie, duchowo. Myślę, że wraz z nami będzie dojrzewała nasza muzyka. Wyobraźnia wyzwala abstrakcyjne myślenie a to z kolei daje nieograniczone możliwości w kreowaniu czegoś nowego. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz zaskoczymy audytorium.

Wspomnieliście, że do tej pory nie przykładaliście wagi do promocji. W jaki zatem sposób zaskarbialiście sobie słuchaczy? Koncertami? Jeśli tak to jak one wyglądają?
Sobieski (DTU): A zaskarbiliśmy? Przecież jesteśmy nielubiani i nierozumiani. (śmiech) Zdaje sobie sprawę, że trafiamy do wąskiego grona odbiorców, bo ludzie są leniwi i nie chcą się zagłębiać w muzykę i szukać w niej drugiego dna. Dużo się nie zmieniło-nadal jakoś szczególnie nie chcemy się promować. Poprzez ten wywiad chciałem trochę rozświetlić obraz schematycznego odbierania muzyki i zamykania się przed tym co nowe. Ja mam już 26 lat i zdaje sobie sprawę, że czas będzie wykradał mi chwile, które poświęcam muzyce. Chce tylko, aby młodzi ludzie deptali własne ścieżki a nie podążali tropem tych zasłużonych raperów. Szukajcie inspiracji we własnych sercach a nie na ustach innych ludzi.

Posłuchaj płyty DTU - "Iluzjonista"

Dowiedz się więcej o: DTU.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-02-11
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:04:18, 11-02-08
siema

anonim
Autor: marek ze slowacji   Link do posta
16:16:59, 11-02-08
zastalem piotrka??

--->FUNKY FRESH ZORRO<----
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:52, 11-02-08
Moim zdaniem: podkłady niektóre naprawde konkretne...szacunek wielki, co do tekstów to są dobre...flow jedynie DTU mi się średnio podoba....
Najbardziej podoba mi się z tej płyty track 9.->"noc", kto to jest hanna? ma zejebisty głos...jaram się w chuj...:]]]]]]WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:38, 11-02-08
YOŁ

anonim
Autor: Wilku WDZ   Link do posta
17:31:13, 11-02-08
JUTRO z NIM nagrywam kawałek

Luzacki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:01:45, 11-02-08
jebac go kurwa chlopak sie chce w necie wybic hehehe
ogol sie

DobreZiomy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:37:16, 11-02-08
a ja z nim nagralem jak bylem w podziemiu hehe;p pzdr

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:41:33, 11-02-08
pjona kalisz

anonim
Autor: jljlj;lk;lj;kl;lk;'lk;lk;   Link do posta
21:02:13, 11-02-08
naprawde konkretna plytka,dobrze sie slucha i rzeczywiscie w 9 tracku zajebista jest ta hanna.pozdro piona oby tak dalej

anonim
Autor:    Link do posta
21:18:05, 11-02-08
wczoraj nagram z nim kawałek

anonim
Autor: wszechwiedzacy   Link do posta
21:54:18, 11-02-08
PŁYTA KONKRET ALE TRAFIAJACA W TARGET SŁUCHACZY ELDO
A TA HANIA TO HANNA STACH, TA CO W IDOLU BYŁA

ELOOO

hejter prowokacyjny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:59:41, 11-02-08
ja się pytam - gdzie jego jaja???????? czy zgubił je w narni czy w ciemnej spiżarni? efektem jak traumatycznych przeżyć jest jego pyta o nieregularnym kształcie? czy ktoś potrafi udzielić odpowiedź na to pytanie nie sięgając do tomika wierszy Norwida czy innego chryzosta tompaska?

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:29:10, 11-02-08
Moje spostrzeżenia po przeczytaniu wywiadu

1. Kostka ''Kubika'' :D
2 Typ by się nadał do duetu z Mieszkiem Sobieski i Mieszko :D

anonim
Autor: goof   Link do posta
00:59:03, 12-02-08
ej to ten sobieski z MWTEAM??

anonim
Autor: teoria___spisku   Link do posta
19:09:53, 12-02-08
http://myspace.com/teoriaspisku       SPRAWDZCIE DOBRE GOWNO Z PODZIEMIA!

anonim
Autor: Hanna W.   Link do posta
00:07:43, 13-02-08
Hehhehee Nazywam sie Hania Woźniak dementuje wszelkie pogloski o tym ze niby nazywam sie Hania Stach....;)))

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-220-31.compute-1.amazonaws.com (3.228.220.31). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.