Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Słubicki klimat w czystej esencji - wywiad z Rezpektz

Słubicki klimat w czystej esencji - wywiad z Rezpektz

Autor: hankchinaski

Wierzę w to, że nastaną takie czasy, kiedy firmy będą inwestować w młodych kotów, co pozwoli im na większy komfort, lepszą promocje i odbiór.

Rezpektz to ekipa pochodzącą ze Słubic, którą tworzy Expe oraz Kodi. Skład ma na swoim koncie nielegal z 2007 roku pt. "Serce Miasta LP". Na dzień dzisiejszy pracują nad kolejnym materiałem, o którym mieliśmy m.in możliwość porozmawiać. Sprawdźcie co mieli do powiedzenia na chwilę przed wydaniem nowego krążka...

Już jakiś czas temu wyszedł Wasz ostatni materiał "Serce Miasta LP", na dzień dzisiejszy pracujecie nad kolejnym krążkiem... W związku z tym chciałem na samym poń˘

Pytanie standardowe, czyli jakich gości postanowiliście zaprosić na nowy materiał, kto zajął się produkcją bitów, a także jak możecie określić ogólny klimat nadchodzącej płyty?
Kodi: Na naszym albumie będzie można usłyszeć zwrotki takich raperów jak: Vnm, Emrat, Karwan, Temzki, eFJot, PeeRZet oraz chłopaków ze Smagalaz. Kilka refrenów zaśpiewa Ania Zasada, którą można było wcześniej usłyszeć na wspomnianym wyżej tytule "Serce Miasta LP".
Expe: Za stronę muzyczną naszego nowego krążka odpowiedzialni będą tacy producenci jak: Denver, Stona, Jajos, Robson, Tyno, Eten, AdikVibe, Demen, a także nie zabraknie produkcji z pod mojej ręki oraz szalonych dogrywanych rzeczy naszego ziomka Haltona. Skrecze w całości zrobi Dj Qmak, mix i mastering to już moja działka. Na tym projekcie nasz skład zasilił Emrat, który ma więcej niż jedną zwrotkę.
Rezpektz: Słuchaj, jeśli mamy określić klimat naszej płyty, będzie on na pewno niepowtarzalny. Biorąc pod uwagę fakt, iż słubicka scena jest dość mocną pozycją w podziemiu, staraliśmy się odbić w całkiem inna stronę. Słubicki rap kojarzony jest bardziej z luźnym, szczeniackim klimatem na całkowicie klasycznych bitach. My natomiast na nowej płycie mamy przewagę refleksyjnych kawałków na temat ludzkich zachowań (w tym i naszych), jednak nie zbrakło też mocniejszych bengerów, jak i kawałków z zaskakującymi pomysłami, czy tych typowych luźnych jonitów o jointach, życiu, dupach i ciężkich melanżach. To wszystko nie koniecznie na klasycznych bitach, chociaż takie też będzie można usłyszeć jako, że jesteśmy fanami oldschoolu i klasyki.
Emrat: Ja i tak uważam, że to Słubicki klimat w czystej esencji... Nie ważne są bity, goście itp. Mieszkamy tu razem, pijemy i takie tam... Dotykają nas podobne trudności w tym całym syfie i tak na marginesie Słubice to najcieplejsze miasto w Polsce, więc nie może to być inny klimat (śmiech).

Emrat z tego, co wiem oprócz udziału na nowej płycie Rezpektz, realizujesz także swój solowy projekt.... Powiedz jak przebiega praca nad płytą, ile numerów masz już zrealizowanych?
Emrat: Dokładnie tak! Pracuje już długi czas nad swoja solowa płytą. Zawsze miałem zajawkę na zrobienie płyty samemu, żeby się sprawdzić. Całością produkcji zajął się mój brat Expe. Na razie nie chciałbym zdradzać szczegółów, kto będzie, ile numerów, w jakiej konwencji, mogę jedynie powiedzieć, że bardzo się staram żeby była to profesjonalnie zrealizowana płyta. Oczywiście na Expe bitach. A odnośnie realizacji płyty to niebawem wpadam do EP Studio i nagrywam całość za jednym razem! Nie chce się srać z tym wszystkim... a tak będę miał cały zarys płyty i będę mógł korygować błędy.

Nowa płyta jest przynajmniej parę poprzeczek wyżej pod każdym względem. Jaram się, że cały czas słychać progres.

Nową płytę chcecie wydać własnym sumptem, co jest dość popularne, zarówno na legalnej jak i undergroundowej scenie w dzisiejszych czasach. Co skłoniło Was do tego, żeby wydać to własnymi siłami oraz kiedy dokładnie płyta pojawi się w sprzedaży?
Expe:
Zacznę od końca i powiem Ci, że ostateczny termin premiery nie jest nam jeszcze znany, ale mam nadzieję że do końca marca wszystko pójdzie zgodnie z planem i będzie można ją kupić za cenę paczki fajek.
Kodi:
Chcemy dać słuchaczom więcej niż rap w mp3. Wytłoczymy 200 sztuk na Cd dla tych, co jarają się naszym rapem i chcieliby mieć naszą płytę na półce, a nie tylko na dysku twardym. Myślę, że taka forma wydania albumu to zajebista pamiątka.
Expe: Dodam, że musimy włożyć w to własny hajs, bo na dzień dzisiejszy trudno o jakikolwiek sponsoring. Jest to zajebista satysfakcja. Mam nadzieje, że fajnie to wyjdzie. Wierze w to, że nastaną takie czasy, kiedy firmy będą inwestować w młodych kotów, co pozwoli im na większy komfort, lepszą promocje i odbiór.

Z tego, co wiem macie w planach teledysk. Powiedzcie czy macie już jakąkolwiek koncepcje gdzie go nakręcić, do jakiego numeru no i przede wszystkim, kto go zrealizuje?
Kodi:
Klip powstanie do jednego z tych luźniejszych numerów z płyty, ponieważ dwa pozostałe single będą mocno hardcorowe. Mamy już pomysł na scenariusz, ale na razie go nie zdradzimy. Niedługo zobaczycie ten klip sami, i ocenicie.
Expe: Oczywiście, jak to wyżej wspomniałem, nikt nas nie sponsoruję, więc wkładamy swoje sianko na ten cel. Teledysk nakręcimy w dwóch miejscach. Filarem będą ujęcia na greenboxie, które zrobimy u ziomka w Gorzowie. Następne zdjęcia, które będą odzwierciedlały nasze opowiastki, mamy zamiar zrobić w słubickim klubie. Realizacją klipu zajmie się nasz ziom Erde z Gorzowa, który jest studentem szkoły filmowej we Wrocławiu. Myślę, że będzie dobra atmosfera, dużo śmiechu, pizzy i wódki.

Jak z perspektywy czasu oceniacie ostatni materiał, czyli "Serce Miasta LP"? Czy przez czas, który minął wyłapaliście jakieś znaczące błędy, które chcielibyście poprawić? Czy od tamtego czasu wiele zmieniło się w Waszym rapie, czujecie swego rodzaju progres?
Kodi:
Czekałem na takie pytanie. A więc chujowo zaczynać od "a więc" (śmiech). To będzie tak: ja wyłapałem dużo błędów, które staram się na bieżąco poprawiać. Uważam, że ten materiał jest spoko, ale nowa płyta jest przynajmniej parę poprzeczek wyżej pod każdym względem. Jaram się, że cały czas słychać progres (mamy o tym numer).
Expe: "Serce Miasta" z perspektywy czasu wygląda średnio, ale dalej mamy zajebistą zajawkę i nasz rap idzie ciągle do przodu. Zarówno mamy lepsze bity jak i teksty, czy same obycie z mikrofonem. Serce miasta nagrywaliśmy na dynamicznym micu u Tomka w domu. Mamy farta i udało nam się załapać dobry kontakt z naszym ziomem, który włożył swój sos i zrobił studio w domu (EP Studio). Także jakość, flow, bity, okładki, pomysły, sposób wydania tego, to wszystko składa się na pojęcie słowa progres. Mamy 2008 i człowieku idziemy z duchem czasu (śmiech).
Emrat: Pierwszy lepszy numer ze "120 uderzeń na minutę" jest dużo lepszy od każdego numeru na "Serce Miasta".

W Internecie można znaleźć info, że gracie trochę koncertów. Czy gracie na koncertach jakieś przedpremierowe numery z nowej płyty? Powiedzcie również gdzie w najbliższym czasie będzie można Was usłyszeć i zobaczyć na żywo?
Kodi
: Ogólnie dzwonił wczoraj do mnie Kanye, i chce nas zabrać w trasę koncertową po Europie, ale nie mamy czasu, bo gramy dużo koncertów w klubach i nie tylko (śmiech).
Expe: Wracając na Ziemię to czasami zapraszają nas na imprezy. Na razie jest tego nie wiele, ale mamy moc i energię by dawać ludziom miłość ze sceny. Mogę zapewnić, że nasze koncerty wyglądają solidnie i jesteśmy otwarci na konkretne propozycje.
Kodi: Ogólnie za koncerty, które zagraliśmy dostaliśmy mega propopsy, więc ludziom z pewnością się podobało, a chyba właśnie o to chodzi. Na koncertach staramy się promować naszą muzykę i wiadomo, że gramy przedpremierowe kawałki.
Expe: Gdzie będzie można nas usłyszeć? Za rok na rozdaniu nagród Grammy, bo szykujemy mega benger koncertowy z gościnnym udziałem Ojca Prowadzącego (śmiech). Jak na razie nie dostaliśmy żadnych propozycji, które są potwierdzone. Są to raczej wstępne rozmowy, które wymagają ustalenia szczegółów. Gdy tylko będzie jakieś pewne info, dowiecie się o tym na bank.
Kodi: Jakby ktoś miał jakieś konkretne propozycje to można podbijać na pocztę rezpektz@poczta.fm lub na oficjalny myspace www.myspace.com/rezpektz.
Emrat: Ja często zabieram się z chłopakami pokoncertować! To zajebista sprawa, nowi fani, nowe miejsca i zawsze masa przygód, co nie Tomek? (śmiech).
Kodi: No zdarzają się różne przygody (śmiech). Z tego tytułu chciałbym pozdrowić Dj'a Adera!

Mogę zapewnić, że nasze koncerty wyglądają solidnie i jesteśmy otwarci na konkretne propozycje.

Dzięki za rozmowę, chcecie coś dodać na koniec?
Expe: Dzięki również, przy okazji chciałbym podziękować Martynie z mojego roku, która pomaga nam ogarniać zdjęcia. Mogę dodać, że niebawem w sieci będzie można usłyszeć dwa single promujące naszą płytę "120 uderzeń na minutę". Pozdrawiam czytelników i wszystkich zapalonych słuchaczy. Kupujcie polskie undergroundowe rap płyty (śmiech). Ema!
Kodi: Dzięki. Sprawdzajcie nasz myspace, sprawdzajcie hip-hop.pl, bo tutaj będą wszelkie newsy dotyczące naszej płyty. Czytelnicy! Słuchajcie i promujcie dobrą muzykę. Palcie z wiadra i niech moc będzie z wami.
Emrat: Czekajcie na tą płytę będzie naprawdę gorąca! Pozdrawiam wszystkich ziomków od Nas! Wspierajcie rap i kupujcie Polskie rap płyty! Elo!Informacje o artykule
Data dodania:2008-02-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
hankchinaski   rap graffiti breakdancehankchinaski

Ostatnie artykuły tego autora:
Muzyka w podwórkowym stylu - SSDI
Miejski Styl Bycia - wywiad z Temate/Henson
Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz
Rap to przede wszystkim ekspresja - wywiad z Rezpektz
Samotność, Wolność, Pasja - wywiad z Racą, Stoną i DJ Ike'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Słubicki Slang
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:05:39, 19-02-08
Jeah zajebiscie czekam bo warto pozdro

anonim
Autor: B.   Link do posta
14:02:53, 19-02-08
PROPSY EMRAT ! 

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:11:34, 19-02-08
heeheh ale lans...zdjencie w wienzieniu...kolejni gangsta

Słubicki Slang
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:42:17, 19-02-08
to nie jest wiezienie co ty pierdolisz

anonim
Autor: Jest dobrze   Link do posta
14:43:55, 19-02-08
hehe zdjecie ,nie wiezieniu tylko w ffo w parku jesli dobrze kojarze...naucz sie pisac zgodnie z gramatyka bo az zal mi powieki dociska...

anonim
Autor: Mazgaj84   Link do posta
14:59:52, 19-02-08
OCZYWIŚCIE ŻE TO WiĘZIENIE! ALE POZERKA!! ;D hehe

anonim
Autor: Jest dobrze   Link do posta
15:35:01, 19-02-08
Boze co za cymbał ... mieszkam w tym mieście to wiem co jest na zdjeciach i zapewniam cie ze to nie wiezienie; a jak ci ustne zapewnienie nie wystarcza to wez mape polski w łape przyjedz i sprawdz...eh..internet i jego dzieci

anonim
Autor: twoj stary MC   Link do posta
16:23:10, 19-02-08
ale lamusy, wstyd jak chuj, dzieciaki kozakow zgrywaja...

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:30:49, 19-02-08
hahahahahha


anonim
Autor: ghhh   Link do posta
17:36:22, 19-02-08
Księciunio weź spierdalaj każdy wie że jesteś dzieciakiem słuchającym techno a o rapie gówno wiesz, więc nie chciej być w centrum owagi bo nie bardzo wychodzi ci ta prowokacja. A na miejscu twoih rodziców odłączył bym ci neostrade, weź się za elementarz do szkoły

anonim
Autor: halina z dziecmi   Link do posta
18:09:27, 19-02-08
propsy... bardzo podoba mi sie slubicki rap wiec napewno przeslucham te produkcje....

anonim
Autor: halton   Link do posta
18:42:57, 19-02-08
Jak ktos tu zgrywa kozaka to cwaniak zza monitora, a że ktoś słucha techno to nie znaczy ,że musi być takim dupkiem, więc komentarze dotycząte gatunków są tylko objawem nietolerancji gustów innych ludzi...

anonim
Autor: Mazgaj   Link do posta
21:37:59, 19-02-08
No może i płyta będzie spoko, ale z tym więzieniem to faktycznie przegięcie...

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:21:26, 19-02-08
yoł

anonim
Autor: Milosz HWDP   Link do posta
23:10:01, 19-02-08
co to za buraki!? a emrat to już całkiem tragedja. ascetoholix rzadzi! a o nich nawet w tv nie slychac. wogole co to za wioska slubice????

anonim
Autor: Bart-eS   Link do posta
14:02:57, 20-02-08
a co wy  z tym wiezieniem? chlopaki trzaskali obok mostu granicznego i w parku miejskim Frankfurtu/O. O chuj sie spinacie?

anonim
Autor: chickeno   Link do posta
14:50:50, 20-02-08
pozdro dla moich amiogosow z ReZpEkTz :]

anonim
Autor: Ya man   Link do posta
20:47:54, 20-02-08
Niech sobie ebdzie co chce ale kurwa z tym wiezieniem to jestescie idiotami pocalosci... jakie kurwa wiezienie? przeciez z daleka widac ze to jakis most czy zwykla PORĘCZ

anonim
Autor: sickkk   Link do posta
13:55:08, 21-02-08
ja pielodre ale wacki!

anonim
Autor: teoria___spisku   Link do posta
15:55:43, 21-02-08
http://myspace.com/teoriaspisku      SPRAWDZCIE DOBRE GOWNO Z PODZIEMIA!

anonim
Autor: lkjhg   Link do posta
21:01:35, 21-02-08
najpierw nauczcie sie rapowac bo trzeba byc idiota by inwestowac w gowno ktore tylko z netu sie sciagnie....

polski rap to dno

a na respekt trzeba zapracowac patalachy....

anonim
Autor: ania z.   Link do posta
22:31:47, 23-02-08
a ja tam trzymam kciuki:)

anonim
Autor: gryka   Link do posta
22:39:35, 23-02-08
Siema chlopaki


Fajnie, że macie tyle determinacji i cały czas coś robicie,a jak już sami zauważyliście progres,to w ogóle jest dobrze:)

Piona!

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:02:10, 05-03-08
Chujna na maxa :).

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:03:15, 05-03-08
Żarcik sytuacyjny:D


Ja się jaram na maxa~~

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:03:29, 05-03-08
Żarcik sytuacyjny:D


Ja się jaram na maxa~~

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:03:31, 05-03-08
Żarcik sytuacyjny:D


Ja się jaram na maxa~~

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:03:31, 05-03-08
Żarcik sytuacyjny:D


Ja się jaram na maxa~~

anonim
Autor: Giocococ   Link do posta
12:03:31, 05-03-08
Żarcik sytuacyjny:D


Ja się jaram na maxa~~

Ziomek ze SLubic
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:19:18, 20-03-08
Ja sie jaram :D Poprzenia plyta byla spoko, jesli ta ma byc lepsza to tym bardziej sie jaram ;)

anonim
Autor: kk^^   Link do posta
17:10:28, 03-04-08
ja sie nie moge doczekac krażka....  pozdro

anonim
Autor: totylkoja   Link do posta
00:22:04, 17-04-08
Pozdroo chłopaki, trzymajcie tak dalej!! Dobra robota, czekam na krążek. Pozdro z Elbląga

.TIREX.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:55:16, 12-05-08
solo emrata - w chuj na to czekam, jaram sie jego zwrotami, szczegolnie ta z vnm'a :D

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-89.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.89). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.