Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Przekroczyć sztywne ramy polskiego Hip-Hopu - Qulturap

Przekroczyć sztywne ramy polskiego Hip-Hopu - Qulturap

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Mołotof.

Czy ktoś z Was pamięta wydawcę płyt m.in. Grammatika, Gurala, Skalpela, T?mona - wytwórnię Blend Records? Dla tych, którzy pamiętają brudne dźwięki Blend Records mamy wyrywającą d**ę z fotela wiadomość - label Blend Records wrócił! W nowym składzie, z nowymi siłami i nowymi pomysłami w postaci wytwórni Qulturap! Qulturap będzie realizował pierwotne założenia Blendu - wydawanie muzyki nieoczywistej, brudnej, brzydkiej, muzyki poszukującej nowych dźwięków i emocji. Zapraszamy na wywiad z Markiem, Agatą i Mołotofem z Qulturap. Posłuchajcie też dwóch kawałków: Etama z płyty, która ukazała się w lutym i Mołotofa z płyty, która pojawi się w maju.

"Label Blend Records wrócił! W nowym składzie, z nowymi siłami i nowymi pomysłami w postaci wytwórni Qulturap!". Czym zatem jest Qulturap? Kto za nim stoi? I co ma wspólnego z poprzednią wytwórnią?
Marek: Qulturap jest wszystkim tym, czym chciał być Blend, a mu się nie udało. Jest wytwórnią wydającą tylko tych, którzy rozpierdalają konwencje, przełamują schematy, myślą inaczej niż większość. To nonkonformistyczny, niekomercyjny i idealistyczny projekt. Nie dla pieniędzy, bo zarabiamy je gdzie indziej, nie dla sławy bo sława to tylko grymas mediów, które za chwile i tak zapomną, nie dla przyjemności bo każdy potrafi ją sobie jakoś dać. Nie ważne czy Twoim domem jest ulica, klub, czy willa - to dla tych, których domem jest ich własna wyobraźnia!
Mołotof: Dokładnie. Dorzucę tylko, że za Blendem stał tylko Marek, a za Qulturap odpowiada ich troje (śmiech) - Marek, Agata i Mołotof. Trzy różne osobowości, trzy charakterki, trzy spojrzenia na muzykę, ostra mieszanka
!
A jakie są przyczyny, że
Blend Records w ogóle zniknął z mapy rap biznesu?
Marek: Udało mi się ułożyć tak życie, żeby zarabiać gdzie indziej, więc przestałem widzieć potrzebę wydawania płyt dla kasy.

Jakich wykonawców macie obecnie w swoich szeregach?
Mołotof: Najlepszych, najlepszych w tym co robią, w swojej działce artystycznej i przede wszystkim oryginalnych. Ludzie, którzy nagrywają dla Qulturapu nie pierdolą się w tańcu, nie idą na kompromisy względem słuchaczy, mają konkretną muzykę w sercu i tylko taką muzykę wypalają wraz z setkami jonitów na płytę. Dla nas, jako wydawców najważniejsze jest, żeby ta muzyka miała wartość jako muzyka, a nie produkt rynkowy. Może być ciężka, może być brudna, ale musi być najlepsza w swoim przedziale, który najczęściej sama tworzy. Tak było z płytą Metro, Etama, Młodzika i tak będzie z płytami Mołotofa, Laika z Młodzikiem i następnymi które wydamy.

Czy będziecie starać się ponownie nawiązać współpracę z wykonawcami, który odnieśli największy sukces pod szyldem Blend'u, takich jak Grammatik, Gural, Skalpel, T?mon?
Marek: Będziemy wydawać takich artystów, którzy będą przekraczać sztywne ramy polskiego Hip-Hopu, którzy spojrzą na swoją muzykę przez pryzmat muzyki w ogóle, muzyki na całym świecie, rożnych jej gatunków, rozwoju muzyki w kontekście jej historii i przede wszystkim na siebie spojrzą w lustrze i zobaczą w sobie człowieka, a nie gwiazdę.
Mołotof: Kryterium dla nas nie jest fakt, czy ktoś ma chwilowo fejma, czy miał go kiedyś, czy ktoś będzie go miał, tylko to, czy ma do pokazania coś rozpieprzającego. Są różne momenty w karierze artysty, może wydać 3 słabe płyty, po których coś zmieni się w jego życiu i wyda czwartą, która stanie się klasykiem. Z drugiej strony ktoś mógł zabłysnąć jedną produkcją, a później wydawać same szity. Kryterium dla nas nie stanowi osoba, a muzyka jaką prezentuje w danym momencie.

"Qulturap będzie realizował pierwotne założenia Blendu - wydawanie muzyki nieoczywistej, brudnej, brzydkiej" - co to właściwie znaczy? Płyty wspomnianych wcześniej artystów porwały tysiące i raczej ciężko powiedzieć, że "Ep+", czy "Zmysłów 5" było muzyką brudną...
Agata: Była to i jest stylistyka odmienna od tej proponowanej przez media mainstreamowe, inny system wartości, odmienna estetyka. Nie chodziło o mizdrzenie się do ekranów telewizora czy fotograficznych obiektywów, tony makijażu, doczepiane włosy i dolepione uśmiechy, ale o prawdziwe emocje. O prozaiczne życie i miejskie opowieści. I stąd ten cały 'brud' w opisie- określenie tak wspomnianych płyt ma rację bytu raczej przy porównaniu do całego rynku muzycznego, a nie w sensie wartościującym, który pozbawiony jest kontekstu.

Dodajecie jeszcze, że chcecie promować muzykę szukającą nowych dźwięków i emocji. Myślisz, że znajdziecie odbiorców wśród dość "rozpieszczonej" dziś publiczności?
Agata: Nie wiem, o co chodzi z tą rozpieszczoną publiką. Myslę, że takie testowanie ekstremów, jakim my chcemy się zajmować, zawsze znajdzie odbiorców, bo jest to muzyka szczera, pozbawiona komercyjnych/popowych zabiegów upiększających. Dźwięki prosto w uszy, które świadomy odbiorca doceni, więc o publikę nie ma się co bać. Wystarczy wiara w ludzi :)
Marek: Nie szukamy publiczności. Sama się znajdzie. Nikomu nie włazimy w dupe!

Czy Qulturap to stricte hip-hopowe wydawnictwo, czy może nie ograniczacie się gatunkowo?
Mołotof: Nie jesteśmy ograniczeni (śmiech), a poważnie to słuchając Etama, Dawida Szczęsnego czy nawet Młodzika trudno powiedzieć o nas jako zamykających się na inne gatunki. Muzyka, słowa, wrażliwość, wszystko ewoluuje i zamykanie się w jednym i tak bardzo już zamkniętym gatunku ogranicza twórcze możliwości. Qulturap wydaje muzykę wywodzącą się z ulic, muzykę o ulicznej wrażliwości. Wychodząc poza schemat ulice to przecież nie tylko twarde zasady, prochy i inne gówna. Ulice mają kolor tysięcy emocji jakie są w nas i one właśnie są źródłem bitów i szesnastek.. Ludzie wychowani na ulicach mają charakterystyczną wrażliwość, która może przerodzić się w wypasione dźwięki lub słowa. Takie ulice chcemy wydawać. Prawdziwe. Bez ograniczeń gatunkowych. Ulice to my...
Marek: No no - uważaj żebyś nie wpadł do kanału, jak tak jedziesz po tej ulicy....A na poważnie to nie interesują nas ograniczenia. Chcemy je łamać. Muzyka, która wydajemy powstaje na samplerze, na komputerze- ma swoje korzenie w Hip-Hopie. Wszystko.

Jakie są Wasze plany wydawnicze, zarówno te najbliższe, jak i te dalsze?
Marek: Etam - wydawnictwo kolekcjonerskie, Qulturap Streamtape na Lastfm - sprawdźcie bazę muzyki, bez której nie będziecie mogli żyć!
Agata: Pierwszym wydawnictwem, przewidzianym na maj, będzie płyta instrumentalna Molotofa. Hip-Hop koncept album. Oglądał ktoś kiedyś film "Droga Smoka" z Bruce Lee? Słuchając tej płyty będzie mógł obejrzeć go za pomocą słuchu. "The Way of the Dragon; Molotof's version" jest albumem, w którym brudny, przepalony, zbasowany Hip-Hop łączy z narracją mistrza kung-fu i wokalami najznakomitszych postaci soulu z lat 70'. Molotof realizował ją w studio i przy współpracy legendy polskiego jazzu Piotra Prońko i wykręcili mega tłuste analogowe brzmienie! Pierwszy singiel już 4 kwietnia. Zależałoby mi też na kontynuowaniu idei Streamtape'ów, chociaż wiem, że trochę taka opcja wydawnicza ogranicza nasz zasięg. Ważne jest jednak wykreowanie pewnego rodzaju społeczności związanej z Qulturapem, a www.last.fm czy sieć w ogóle doskonale się do tego nadaje.
Mołotof: Kolejną planowana płytą, będzie gorąco oczekiwany projekt LaikIke1(Laik)/Młodzik zatytułowany "Milczmen Screamdustry". Kto zna ich epkę "Bybyzi bybzi"i kawałki ze strony Qulturapu i Steramtape Qulturap "Syntaktyka vol. 1", wie że będzie naprawdę brudno, lirycznie i bezkompromisowo, Hip-Hop z najwyższej półki. Projekty te wywrócą polską scenę hip-hopową o 180 stopni.

Obecnie istnieją dwie oficjalne drogi dystrybucji wydawanych albumów. Za pomocą płyt cd i plików mp3. Czy utwory z logiem Qulturap'u będzie można kupić w formie cyfrowej. Co w ogóle myślicie na temat takiej formy sprzedaży muzyki?
Marek: Oczywiście - Iplay.pl już sprzedaje mp3 Etama.

Na scenie mamy setki, tysiące młody raperów, producentów, którzy tylko czekają na szansę nagrania płyty. Wy jesteście po tej drugiej stronie rynku muzycznego. Powiedz zatem jakie jest zainteresowanie wydawców i mediów kultura i muzyką hip-hopowa, i dla czego jest takie małe...
Marek: Nie interesuje mnie zainteresowanie mediów, interesują mnie ludzie którzy szukają dobrej muzyki i kontakt z nimi.
Agata: Wydaje mi się, że zainteresowanie mediów kulturą hip-hopową tak czy siak jest duże, wystarczy spojrzeć na ilość odniesień używanych w reklamie, kreacji wizerunku firm czy wątków fabularnych filmów. Szkoda tylko, że zawsze jest to zainteresowanie spłycone i objęte chłodną kalkulacją, wytwarzające fałszywe stereotypy. Cieszyć może tylko to, że z tych ckliwych historyjek o ulicznych tancerzach - gangsterzynach i szejkujących tyłkami dziewczętach wyłania się obraz Hip-Hopu jako kultury, a nie pożądanego produktu. Media niezależne promują prawdziwy Hip-Hop (świetne radia internetowe czy portale internetowe), a dostęp do nich jest tak szeroki, że mają coraz silniejszą moc oddziaływania, mogą kreować potrzeby- także te estetyczne. Ważniejszy jest przecież rispekt, a nie fejm i diamenty.

Macie w planach razem z Hip-Hop.pl przeprowadzić akcję uświadamiającą jakie straty dla artystów, wydawców, rynku i muzyki przynoście pirackie ściąganie albumów z Internetu. Wiele osób mówi, że to przez brak tradycji kupowanie oryginalnych płyt. Z tym się nie zgodzę, bo kiedyś popyt na nie był znacznie większy. Czemu zatem przeciętny Kowalski nie potrafi uszanować pracy swojego idola?
Mołotof: Czemu? Bo wolą kupić gieta gandzi. Bo wolą pójść do Maca na dwa BigMacMenu. Bo wolą kupić flachę i opierdolić z ogórkiem. Bo wolą dbać o śmieszny wizerunek niż mieć to w sercu. To jest niestety prawdziwe. Słuchacze nie mają świadomości, w jak podstawowym stopniu wyjście każdej płyty z wypasioną, niezależną muzyką zależy od wydanych przez nich pieniędzy. Słuchacze tylko wymagają, a nic nie dają od siebie, myśląc, że dobra muzyka musi do nich płynąć gigabajtami po łączach. Jednak praca nad płytą to (przy najniższych kosztach) to roczny etat, a kto będzie pracował przez rok nad płytą, żeby sprzedać 300 sztuk i nie zarobić nawet na czas w studio, gdy jest 5000 czy 10 000 ściągnięć? Gdyby co drugi zdeklarowany hip-hopowiec kupił, zamiast ściągnąć płytę, kupił duszę rap kultury zamiast "rapowych" worów na dupę, to wychodziłoby co najmniej 2 razy więcej płyt rocznie. Tylko dlatego, że artyści mogliby sobie pozwolić na pracę nad płytą zamiast pracę na zmywaku w Anglii... Słuchacze zapomnieli, że wypasione albumy nie powstają same, serwery też nie produkują muzyki. Za to ktoś spędza nad nimi w studio dziesiątki godzin tygodniowo. Piractwo odbiera nam realne możliwości i chęć do tworzenia. Niestety, tak to wygląda...
Agata: Hip-hopowcy wybierają: albo ciuchy na rapie i lansie, albo oryginalne płyty. I to chyba ty zarapowałeś, że kiedyś o hip-hopowcu świadczył jego zbiór płyt, a dziś rozmiar spodni. I mało pod nimi.
Mołotof: To już ty dodałaś, ja nie sprawdzałem (śmiech) Zapraszamy na stronę wytwórni www.qulturap.pl!

Posłuchaj:
- Qulturap - Drugie życie Blend Records
- Mołotof - The Way of the Dragon
- Etam Etamski - Zabrudzony Garnitur

Dowiedz się więcej o: Mołotof.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-04-09
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:5.50 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 37 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: the eye !!   Link do posta
10:25:05, 09-04-08
elegancko KROPKANADI dzieki blend records wydala swoja debiutancka plyte !!


POZDRO DLA BLEND RECORDS !!

anonim
Autor: 134134   Link do posta
10:26:06, 09-04-08
Wielkie pozdro i powodzenia!

anonim
Autor: .Forum.One.   Link do posta
10:31:02, 09-04-08
ciekawe co z tego im wyjdzie ale mam nadzieje ze wyjdzie jakas porzadna podziemna płyta

anonim
Autor: Kolaaaaaaa   Link do posta
11:09:02, 09-04-08
Bardzo dobrze przeprowadzony wywiad.

W koncu ktos dobrze podszedł do robienia i wydawania dobrej muzyki w Polsce. Pozdrawiam ekipe i życzę sukcesów w przyszłosci. Powoli, powoli, na pewno sie uda :)


anonim
Autor: Nastyyy :) To ja z masty   Link do posta
12:02:29, 09-04-08
iiii oto własnie chodzi to mi sie podoba. Naprawdę też uważam że ramy polskiego hip hopu mają sztywne ramy poza które nie wykraczają. Trzymaja sie jednego pionu nie wykraczają poza granice mało próbuja tylko naśladują nurty zza oceanu a tu trzeba stworzyc cos odrębnego coś naszego to ma byc powiew świeżości. Ciesze sie że nie tylko ja mamtakie zdanie iż muzyka sama w sobie jest piękna. Co z tego kto i gdzie wymyslił hip hop każdy kraj każdy rejon polski może moim zdaniem nawet musi miec swój wyodrębniony ostro zarysowany styl żeby każdy w tym stylu stanowił jego tło na którym dumnie lśni. Takiego podejścia nam trzeba życze powodzenia

Księciunio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:37:41, 09-04-08
nie pamientam żadnej dobrej płyty z Blend records

anonim
Autor: yo elo rap   Link do posta
13:38:37, 09-04-08
wielki respekt dla mołotowa! za płytę ulice to my! Ja mam jednka inne podejście co do piratów. Wg mnie płyty hip-hopowe powinny być bezpłatne. Po co płacić za coś, co można mieć za friko? I to bez wycieczki do sklepu, i nieraz utrudnionego potem zgrywania płyty na mp3. Raperzy powinni zarabiać na koncertach. Atmosfery i ostrego pierdolnięcia basu nie ściągnę z neta. I za to jestem gotów płacić. A jak wejściówka na koncert to 15 ziko, 2 koncerty to tak jakbym kupił płytę. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwieniem ma płytę laikike1 !

klemzi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:16, 09-04-08
wyrwało mi dupe

BONGO BONGO AMERIKANOS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:47:23, 09-04-08
kiedys wydawali mezo a teraz zgrywaja wielkich ulicznikow? do dupy z nimi

anonim
Autor: Anestezjolog Znieczulicy   Link do posta
14:57:52, 09-04-08
Wielka Piona dla Molotofa . Odpalam jego plyte regularnie juz od jakichs 9 miesiecy... Kozak, polecam wszystkim z czystym sumieniem e yo

ig0r
Autor: ig0r   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:12, 09-04-08
Mogliby  wydac płytke Fenomen, jezli w ogóle taka będzie.

anonim
Autor: TWOJ STARY PSIE   Link do posta
16:40:34, 09-04-08
po huj to pierdola
skoro rapu w polsce juz nie ma

anonim
Autor: gingero   Link do posta
17:08:01, 09-04-08
"nie pamientam żadnej dobrej płyty z Blend records"

to masz hujowa pamiec.
ogolnie jestes zjebany.

karmazonowy_raper
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:31:56, 09-04-08
Nie widziałeś jeszcze Ziomk'a ? To sprawdź to  -> www.ziomekrbk.pl

Fokussmok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:39:26, 09-04-08
wyrwalo mi dupe razem z kregoslupem hehe

anonim
Autor: michauuu   Link do posta
18:39:27, 09-04-08
Mołotow to kozak płytka była. Generalnie z tymi płytami to jest tak że wiele chętnie bym kupił (jakby wydał taki Tetris, Smarki, Jimson, Likeike, Dinal czy nawet Mołotow), ale są albo ciężko dostępne, albo w ogóle ich nie ma. Za to w każdym sklepie znajdę jakieś gówna w stylu 6000 razy tak samo nawiniętych kawałków o tym samym i pod podobną nazwą. Jak coś wychodzi dobrego to sprawdzam i potem kupuję. Za chujowe produkcje płacić nie będę. Pozdro

Fokussmok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:55:01, 09-04-08
zgadzam sie z Toba michau ale i tak wole kupic plytke i potem ja przesluchac dla mnie tak od razu lepiej brzmi zawarta na niej muzyka niz jakby byla sciagnieta pzdr

dtc
Autor: dtc   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:27:59, 09-04-08
propsy 2 chłopaki + agata

anonim
Autor: chinczykopolskobrzmiacymimieniu   Link do posta
19:42:50, 09-04-08
tak jest. ostatnie słowa są prawdziwe w chuj. dlatego moja kolekcja konkretnych kozaków wynosi 47 płyt na cdku i 11 na winylu ;]

anonim
Autor: DNLBEATZ   Link do posta
19:53:00, 09-04-08
Miałem zamiar nie wypowiadać się na tym forum ale teraz zrobię wyjątek. Poprostu zajebisty i przede wszystkim prawdziwy wywiad, czuje go na sobie! cHCIAŁEM JESZCZE TYLKO DODAĆ ŻE TO SĄ WŁAŚNIE LUDZIE KTÓRZY DOŁOŻĄ SWOJĄ CEGIEŁKĘ(i to nie małą) DO REWOLUCJI W POLSKIM HH!!KUPUJCIE ORGINALNE PŁYTY !!!! ZDROWKA MORDY ELO!

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:57:44, 09-04-08
YOŁ

anonim
Autor: bryno   Link do posta
00:39:22, 10-04-08
DNLBEATZ, zapodaj sobie Molotova, sopiero dupe urywa.

anonim
Autor: trueskulowyy   Link do posta
09:25:46, 10-04-08
qulturap zycze powodzenia. zajebiste podejscie i zajebiste akcje. chcemy wiecej winyli od was !!!

anonim
Autor: heheh   Link do posta
11:41:39, 10-04-08
http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl  http://suriw.vot.pl 

molotof
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:17:21, 10-04-08
Wielkie dzięki za propsy ludzie!!! Wszystkie Wasze słowa napędzają nas do działania i widzimy, że jest dla kogo wydawać brudną, prawdziwą muzykę. Pozdrowionka ludzie, ulice to my!

anonim
Autor: levy from jamaica   Link do posta
17:19:37, 10-04-08
Chciałbym tylko dodać że molotof to nie tylko zajebiste płyty z zajebistymi kawałkami ale także zajebiste najeby  w zajebistym gronie(chyba przesadziłem z wyrazem zajebiste:)!pzdr

młodzik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:34:21, 10-04-08
Pozdro dla wszystkich słuchaczy!!!!!!! Ciesze się , że jest jeszcze dla kogoś nagrywać.  Czekajcie cierpliwie na nowe produkcję. peace

anonim
Autor: Krzysztof CrafczyG   Link do posta
18:58:23, 10-04-08
szkoda tylko ze młodzik miał słabą promocje. mam oryginał ale musiałem sie naszukać sporo. i szkoda że na Laboratorium nie było Laika:) a pozatym to u mnie wszystko fajnie:) czekam na laik/młodzik lp i mam nadzieje ze Q ogarnie należycie promocje i dystrybucje bo po bybzie wiem ze ten duet to klasyk KURWA:)

anonim
Autor: Mołotof - The Way of the Dragon   Link do posta
21:57:02, 10-04-08
ten molotow to lam w ciemie bity,
prześpi robote jak na tym zdjęciu... kolo w wydawnictwie trzeba pracować, inwestować ogarniać, to nie jest pierdu pierdu...
kontakty trzeba mieć przedewszystkim- a ty kurwa kogo znasz??nie sądzę żebyś sobie z tym poradził
potepiasz ludzi ktorzy wola isc na wode z ogorkiem czy kupic sobie gita gandzi?..heh
bo to jest sposob na przetrwanie w tej pierdolonej rzeczywistosci, a to że masz chęci na wydawanie płyty to troche MALUTKO jak  i twój wzrost...
podziemie sprzedaje sie podziemia a pieniadze z tego podziemne,
"""
Kolejną planowana płytą, będzie gorąco oczekiwany projekt LaikIke1(Laik)/Młodzik""""- kto o nich słyszał?? kto to ma kupić??dzieci ze szkół dla niesłyszących??


życzę sukcesu ale czy go osiągniesz to już wielki znak zapytania


anonim
Autor: Mołotof - The Way of the Dragon   Link do posta
22:17:19, 10-04-08
CHUJ TAM SZKODA GADAĆ<< IDĘ NA OSIEDLE OPIERDOLE Z ZIOMAMI FLACHE POD OGÓRKI, BLUNTY TEZ SIĘ ZNAJDĄ, POSŁUCHAMY W SAMOCHODZIE KONKRETNYCH POLSKICH FEJMOWYCH ARTYSTÓW I EKIP, A NIE JAKIŚ OSRAJDOŁKÓW CO IM SIE WYDAJE...
AVE PRAWDA

anonim
Autor: :)   Link do posta
00:33:43, 11-04-08
Mam 40 orginalnych płyt. Ziomki nie maja ani jednej, i maja fochy ze nie daje przegrac i nie pozyczam. Ale od roku nie kupilem albumu. Dlaczego.. ?. Brak kasy.. Wiadomo że zero wytłumaczenia itp. Ale życia tez kosztuje.. A obecnie pracy brak. Aha, i nie pije i nie ćpam oraz nie mieszkam na osiedlu

anonim
Autor: premierrrrrrrrrrrr   Link do posta
01:59:20, 11-04-08
LaikIke1(Laik)/Młodzik""""- kto o nich słyszał?? kto to ma kupić??dzieci ze szkół dla niesłyszących?? ja to kupie i nie jestem ziomkiem poprostu konkretny rap na poziomie

anonim
Autor: wozuwiusz   Link do posta
19:38:24, 11-04-08
oj marek marek ty nie za stary juz jestes ,znow sie bierzesz za mlodych nieznanych, jak za starych czasow, bo im nie trzeba placic ,jak nam kiedys za pierwsze koncerty ,na ktorych zarabiales ,a potem plyty z ktorych wykonawcy siana malo widzieli,powolywac sie na jakies szczytne cele- nie rozpierdalaj mnie,zycze powodzenia kazdemu ,kto tam wyda plyte ,oczywiscie to prawdziwi niekomercyjni artysci ,wiec marku cala kasa twoja 

anonim
Autor: Mołotof - The Way of the Dragon   Link do posta
19:56:58, 11-04-08
CZYLI REASUMUJĄC:
JEST molotof, KTÓRY WYDAWANIE PŁYT PRZEŚPI< ALBO WYDA SWOJĄ ONA NIESTETY SIĘ NIE SPRZEDA I ZAWINIE W PIŻDZIET I MAREK CO WALI NA HAJS MŁODYCH ARTYSTÓW>>>>>
UUUUU!!!! PIĘKNIE SUKCES MÓROWANY, BEDĄ ŁAMAĆ OBU JAK KOZAKA< CHOĆ TEN DAWAŁ RADE I Z WIELU GWIAZDY ZROBIŁ, POZOSTAJE agata>>>>NA NIĄ BĘDĄ PEWNIE PISAĆ UMOWY BO KOBIETY NIKT NIE ZLEJE...HEHEHEHE

CHŁOPAKI WEŹCIE SIE ZA ROBOTĘ JAKĄŚ NORMALNĄ A NIE JAKIEŚ PIERDOŁY WAM W GŁOWIE>>>"""
Kolejną planowana płytą, będzie gorąco oczekiwany projekt LaikIke1(Laik)/Młodzik""""-
 to mnie zabiło, tak jak zabije to wydawnictwoidę na wódę pod ogóra.....a jutro kupię jakieś dobre wydawnictwo-poważnej firmy wydawniczej i może jakiegoś macdonalda zachacze, bo jest trendiiiii

anonim
Autor: Ya'aN   Link do posta
05:10:44, 12-04-08
To jest kurwa mac żenada..... biznes jest biznes, ale... panowie... panie.... to forum czytaja też starsi zawodnicy..... co wy tu kurwa oczy mydlicie powrotem do korzeni przy okazji namawiajac do kupowania legalnych plyt?! A ile ty kurwa miales legalnych plyt na półce w wieku 16 -20 lat? Co? Bo ja nie mialem zadnej.... teraz tez nie mam... i nie zamierzam sobie zadnej sprawiac w najblizszym stu leciu..... Muzykiem jestes tak samo jak lekarzem czy ksiedzem - z ducha itp.... chcesz mieć hajs? to zapierdalaj na jakis dobry koncert, ale najpierw odpierdol zajebista, podawaną z reki do reki plytke - tak zeby ktos wogole kupil bilet na twoj koncert - proste jak sam skurwysyn..... A chujkom ktorzy chca grac biznesmenow, wznoszac sie na starych, "prawilnych" zasadach - kabanos w dupe!!!!! - uhhhh. Wole myc gary w UK i za godzine mycia wpasc na koncert Gangstara w Edynburgu niz kupic shit  ktory i tak ktos mi podesle linkiem po to tylko zeby jakis "bystry buc" mogl pierdolic przy wodce jak to zarabia na "mlodych glupio-gniewnych" - Pierdolic biznes fonograficzny! Płaccie ale tylko ZA MUZYKE NA ZYWO!!!!!! - chcesz hajsu?! - Dawaj Pot i Talent!!!!!  - Na to popyt był, jest, będzie stale!
Pozdrawiam serdecznie pokurwiencow marnujacych hajs ktory i tak nie trafia do tych, ktorych plyty kupujecie:) Pozdrawiam Mareczka i jemu podobnych zaklamanców......

anonim
Autor: d4namo   Link do posta
13:54:50, 12-04-08
Zawsze znajdą się hesjterskie ćwierćmózgi na forum, niestety... Byście przynajmniej jakąś argumentacją operowali, a nie pojechać byle komuś pojechać. Tak was ćwoki boli, że jest wytwórnia, która ma coś w chuj dobrego do zaproponowania? Pewnie jesteście z innej wytwórni i boicie się o wlasne cienkie dupska i nawet nie macie jaj, żeby podpisać się ksywą pod postami. Mam w dupie sfrustrowanych, wypalonych, plastikowych raperów i producentów i dobrze że jest jakaś nowa wytwórnia która daje coś świeżego. Qulturap, co pokaże - zobaczymy, może da dupy, a moze będzie wydawać najlepszą alternatywną skurwysyńską muzykę. Cwaniczki póki co przymknijcie plapy i zaczekajcie aż będziecie mieli coś konkretnego do powiedzenia.

P.S. Kurwa jakim trzeba być debilem, zeby oceniać jakiegoś kolesia po wzroście. Brawo za argument imbecylu!

1nS
Autor: 1nS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:42:58, 13-04-08
"potepiasz ludzi ktorzy wola isc na wode z ogorkiem czy kupic sobie gita gandzi?..heh
bo to jest sposob na przetrwanie w tej pierdolonej rzeczywistosci"

buahaha leze! rasowy zul, ale neta ma :) pewnie mama go kocha ;) idz do pracy lepiej, bo jak sie nie ogarniesz to faktycznie skonczysz jak menel...

soochy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:54:34, 13-04-08
szermanowicz wypierdalaj razem z delisiem, kozakiem i zuromskim krowy pasc. jebani wyzyskiwacze.


WYPIERDALAĆ OD RAPU JEBANE ALFONSY!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-80-218-53.compute-1.amazonaws.com (3.80.218.53). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies