Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

W niszę idziemy - wywiad z Proceente

W niszę idziemy - wywiad z Proceente

Autor: fantom.

Dowiedz się więcej o: Aloha Ent..

O nowej płycie solowej, dojrzałości i co wciąż powoduje sarkastyczny śmiech, z Proceente rozmawia Jakub Szaforski.

Co gdyby nie Hip-Hop? Dlaczego "mógłbyś skończyć szybko"?
Proceente: Był taki okres w liceum, kiedy miałem dużo czarno-białych filmów. Hip-Hop i związana z nim zajawka rymowania zmotywowały mnie, żeby zacząć robić coś kreatywnego. Gdyby nie to, może bym poprzestał na głupotach i destruktywnej transgresji? Może bym się za późno ocknął? Dzięki muzyce odkryłem w sobie potencjał, pokonałem bariery komunikacyjne, zainteresowałem się pracą w radiu (o własnej audycji rapowej marzyłem od zawsze). Posiadanie sensu życia pozwala iść do przodu.

Co czujesz, gdy słuchasz dziś "Znaków Zapytania"?
Proceente: Za bardzo nie słucham. Nie lubię. O ile "Jedyneczkę" lubię i często sobie puszczam, to "Znaków..." raczej nie włączam. Nie oszukujmy się - ta płyta to jeszcze nie był poziom mojej twórczości, który by mnie satysfakcjonował. Wtedy byłem z niej zadowolony, dziś w moich oczach nie wytrzymała próby czasu. Wolę swoje świeższe rzeczy - są po prostu lepsze. Szczególnie na płaszczyźnie flow, techniki osiągnąłem dużo więcej, dlatego nie sprawia mi przyjemności słuchanie tej płyty. Jednak muzycznie i tekstowo "Znaki..." są wciąż dobre. Może niektóre panczlajny z perpsektywy czasu są zbyt oklepane.

Z jakim przyjęciem spotkał się twój legalny debiut?
Proceente: Z dobrym. Wiele osób się nim jara do dziś, co jest bardzo przyjemne i trochę zaskakujące. Ludzie piszą mejle, że powracają do niego i się z nim identyfikują. To jest też siła tej płyty, że poruszone na niej tematy, czy moje przemyślenia są dosyć uniwersalne. Myślę, że wielu ludzi może się z nią identyfikować. Chyba faktycznie tak jest. Niektórym się nie podobała, bo była czasem za mocno przysepleniona czy ofbitowa.

Jak opisałbyś waszą - twoją i Malina - wizję Hip-Hopu?
Proceente: Robić coś świeżego, być coraz lepszym. Hip-Hop szczery, wiarygodny, błyskotliwy i co najważniejsze - ponadczasowy. Tak, by na płaszczyźnie treści nie wstydzić się tego za 10 lat. Nasze podejście do muzyki jest bardzo indywidualne i introwertyczne - w sensie wygrzewek w naszych głowach. Chcemy dotrzeć nie tylko do ortodoksyjnych hip-hopowców, ale także do tych, którzy słuchają go okazjonalnie, natomiast jarają się rzeczami innowacyjnymi, progresywnymi - zarówno na płaszczyznie muzycznej jak i tekstowej. Dlatego nasza nowa płyta będzie dla wielu odbiorców zaskoczeniem. Nie chodzi o to, żeby to było maksymalnie mainstreamowe, by jarali się tym fani Dody i Krzysztofa Krawczyka, ale żeby też nie zamykać się wyłącznie w kręgu hip-hopowców, bo jest to kompletnie nieopłacalne dla artysty. Słuchacze rapu nie szanują pracy przez nas włożonej, ściągając na potęgę płyty z Internetu. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale generalnie tak to wygląda.

Jaka jest koncepcja twojego drugiego solo?
Proceente: Płyta będzie zawierać około 13 kawałków. Z założenia ma być to koncepcyjny album - opowieść, książka dźwiękowa o przygodach Procenta, wypełniona skitami, które będą nawiązaniem do kawałków. W tym wypadku skit to słowo-wytrych - chodzi o rodzaj dowcipnego słuchowiska radiowego, ale bardziej w klimacie Masta Ace "A Long Hot Summer" niż "Słuchowisko" 18L. Mamy znajomych z ciekawymi głosami i pomysłami i chcemy stworzyć coś, czego jeszcze w Polsce nie było.

Jakie będą teksty?
Proceente: Bardzo osobiste. Te z "Jedyneczki" mają już 3 lata. Przez ten czas moje życie trochę się zmieniło. Mieszkam ze swoją kobietą, sporo pracuję, usamodzielniłem się życiowo i dojrzałem. Łapię dystans i patrzę na różne sprawy inaczej niż kiedyś. Nie zabraknie kawałków mocnych, bangerowych, na zasadzie "tu i teraz", które skłaniają do kiwania głową. Będzie też zapowiedziany w "Fajrancie" utwór dedykowany mojej dziewczynie. Polskę widzianą moimi oczami obrazować będą m.in. "Śmiechu Warte 2" czy "Permanentna Inwigilacja" o moich perturbacjach prawnych ze służbami prewencji, podczas gdy nie jestem żadnym przestępcą. Będzie wstawka Jerzego Stuhra: "Nie wytrzymam! To jest permanentna inwigilacja!". Szlifuję styl Polmosa, lepsze teksty, lepsze pancze. To będzie stary, dobry Procent. Ewolucja, nie rewolucja.

Jak będzie wyglądał album od strony muzycznej?
Proceente: Będzie przede wszystkim dziełem Malina, który jest samoukiem muzycznym, gra na różnych instrumentach i zna się na rzeczy jak mało kto. W tym momencie muzycznie i konceptualnie daleko jest od klasycznego Hip-Hopu. Jara się i słucha innych rzeczy - jazzu, trip hopu, drum'n'bassu, nowoczesnych, alternatywnych nurtów i raczej w tę stronę idzie. I wciąż poszukuje nowych inspiracji. Tworzy alternatywny Hip-Hop jedyny w swoim rodzaju - nie lubi nawet jak nazywa się jego twórczość Hip-Hopem - zatem nie będzie klasycznych bitów, tak jak nie są takimi te w "Bingaz" czy "Nie z tą, to z tamtą". Tempo raczej szybkie, pojawią się klimaty wręcz trip hopowe. Jest to dla mnie niełatwy eksperyment, ponieważ ciężko nawija się pod takie instrumentale - obnażają one wszelkie braki czy niedociągnięcia wokalu.

Goście?
Proceente: Szybki Szmal oraz kilku innych, nie chcę jednak na razie zdradzać konkretnych ksywek. Będą też - w tym dwaj dosyć znani - goście spoza kręgu hip-hopowego związani z szeroko rozumianą sceną alternatywną. Zaprosimy również DJ'ów - Grubą Technikę i Grisa.

Jak wygląda polski szołbiz od kuchni? Wierzysz w kreację gustu? Masz jakiś sposób na uchronienie przed zalewającym nas tandeciarstwem?
Proceente: KNT pokazał mi najgorsze strony polskiego szołbiznesu. To jest żałosne i krótkowzroczne, nikt inteligentny i myślący racjonalnie nie chciałby się w to chyba bawić. Artyści wydają pieniądze na narkotyki, myślą tylko o seksie, są hipokrytami - o czym innym mówią, co innego robią. W myśl moich rymów: "koksiarz zamiast o dropsach, pierdoli o wartosciach". Co do gustu: jakbym przestał wierzyć w jego kreację, to dałbym sobie spokój z muzyką. Chciałbym go zmieniać, ale jak?! Media mają nas w dupie, wolą promować inną muzykę, o mniej patologicznych korzeniach. Eskalacja cenzury - uderzająca w naszą kulturę - jest zatrważająca. Stacje nie pokazują teledysków, jest parę audycji radiowych w kraju (w telewizji żadnej), prasę interesuje tylko kilku najbardziej znanych artystów. Cała reszta jest skazana na podziemie. Empiki nawet nie chcą brać Hip-Hopu, bo im się nie sprzedaje (na szczęście od tej reguły zdarzają się wyjątki). "Majorsi" nawet jeśli wydają album, to go nie promują (vide ostatni - notabene dobry - LP Mor W.A.). Koncertów też nie ma super dużo. Przez to w Polsce zniknęła - jak ją nazywam - rapowa klasa średnia. Jest paru artystów, którzy sprzedają płyty i grają koncerty, a potem? Przepaść. Na dnie są "koty" internetowe i fristajlowcy. Hip-hopowcom zostaje tylko sieć, ale internauci wolą ściągać płyty niż je kupować. Koło sie zamyka. Moim remedium jest pójście w jeszcze większą niszę, przyciągnięcie starszych, inteligentnych i dojrzałych słuchaczy, którzy szukają nowej jakości i doceniają artystów robiących muzykę z głową, nie wtórną. Oni zarabiają pieniądze i zdarza im się kupować płyty. Wierzę, że taki układ zaprocentuje.

Kim są "cwele" z "Dawaj Hajs"?
Proceente: To nie jest tak, że atakuję wszystkich tych, którzy wydali płytę w dużym labelu - chodzi o podejście. Jest wielu raperów, którzy nie zaistnieli w żadnym stopniu, którym nie udało się przebić do świadomości odbiorców, przy których nawet ja jestem gwiazdą rapu - mimo że jestem niszowa postacią. Również ci co krytykują, sami nie mając żadnego potencjału. Są skłonni zrobić wszystko, nie ważne z kim, byleby było o nich głośno. Kiedyś chcieli się podpiąć do mody na Hip-Hop. Przypominają mi postacie z Baru czy Wielkiego Brata. Gdzie jest raper, który dograł się Patrycji Markowskiej albo partner rudej z "Klanu" od hitu o małej Chince, której brat przykręcał śrubki?

Dlaczego mniej lub bardziej egzotycznych wydawców nazwałeś dziwnymi ludźmi?
Proceente: To, że kogoś nazywam dziwnym człowiekiem czy dziwnym wydawcą, to nie znaczy, że personalnie jest mi ta osoba coś winna. Wielu z nich działa nieprofesjonalnie - chcą mieć wytwórnię, a nie szanują własnych artystów, nie wywiązują się ze zobowiązań. Chcą tylko, żeby im się zwróciło. Działają na krótką metę, nie potrafią patrzeć dalekosiężnie. To kolejny powód, dla którego nie wydaje się nowych twarzy w polskim rapie. KNT - alkoholik, narkoman, cinkciarz, notoryczny kłamca, który jest schizofrenikiem i żyje w różnych rzeczywistościach. To, co mówi wydaje mu się prawdą, ale nią nie jest. Wszystko mu się pomyliło. Przygotowałem umowę z prawnikiem na wydanie "Znaków..." - złamał ją we wszystkich kluczowych punktach. Camey twierdzi, że muzyka to to samo co ziemniaki i tak należy ją sprzedawać. Żurom - również postać egzotyczna, żywcem wzięta z filmu akcji. MiL - wytwórnia kolejnego 50-letniego potentata rapowego, mieszcząca się w przedszkolu. Jeszcze kilku innych asów by się znalazło, zresztą mnie też pewnie wiele osób uważa za dziwnego człowieka, skoro zdecydowałem się zainwestować wszystkie oszczędności w działalność wydawniczą.

Pezet przyznał, że miał problem alkoholowy. Ty, że przystopowałeś z melanżami. Miałeś w swoim życiu moment, że używki zaczęły ci przeszkadzać? Obserwujesz taki problem wśród młodych ludzi?
Proceente: Dużo osób zamula się, zamyka w życiu od weekendu do weekendu. Widzę po znajomych, którzy nie zmienili swojego trybu życia, że bardzo łatwo jest się zapętlić. Z wiekiem musisz wybrać: melanż albo obowiązki i normalne życie. Ograniczyłem używki, bo przeszkadzają mi w ogarnianiu spraw, jednak problemu alkoholowego nie mam i nie miałem. Jak jesteś pijany albo masz kaca, to ciężko się skupić na kilku rzeczach na raz, z czasem staje się to męczące. Można oczywiście odnieść sukces zawodowy pijąc i melanżując, ale coś się wtedy traci - na przykład czas na inne pasje, czy rozwój. Zauważyłem, że im mniej melanżuję, tym pewne rzeczy wychodzą mi lepiej. Mam jednak duszę artystyczną, związane z nią ciągoty i czasem lubię się napić wódeczki z kolegami.

Czy słowa ze "Śmiechu warte" i "J.T.C.B.J." wciąż uważasz za aktualne?
Proceente: Tak, minęło parę lat, a zmieniło się niewiele. Nadal jest wiele absurdalnych sytuacji, nadal można znaleźć wiele krzywych luster w tym kraju. Nie ma instrumentów w Polsce, które tamowałyby przekręty, dlatego myślę, że jeszcze przez długi czas to będzie komedia - gorzka jak obecna sytuacja polskiego Hip-Hopu.

Nadal jesteś aktywnym fristajlowcem. Jak dziś do niego podchodzisz?
Proceente: Nie traktuję go już tak ambicjonalnie - spinanie się rzadko wychodzi na dobre. Cały czas mam taką samą zajawkę, ale dużo większą przyjemność czerpię z bitew niepucharowych o humorystycznym zabarwieniu np. tych podczas prowadzenia imprez, czy z cyklu "Microphone Masters". Bardzo często fristajluję - żeby nie wypaść z formy - gdy wykonuję codzienne czynności (najczęściej podczas jazdy samochodem). Uważam nawet, że jeśli chodzi o fristajl tematyczny, to jestem lepszy niż kiedyś, a to była zawsze moja siła. Chwilowo odpuściłem sobie bitwy pucharowe, ale myślę, że jeszcze niejedną osobę zdziwię i pomyśli sobie: "Procent zrobił progres".

Jak powstała twoja wytwórnia Aloha Entertainment?
Proceente: Byłem na kursie z urzędu marszałkowskiego - był to program unijny. Napisałem biznes plan, założyłem firmę, po pół roku dostałem dotację z UE. Ogarnianie tego tematu było bardzo pracochłonne. Unia w polskim wydaniu - dzięki skostniałej biurokracji - to po trosze "Zamek" Franza Fafki.

Plany?
Proceente: Z mojej wytwórni priorytetowe: drugie solo (na jesień lub na wiosnę przyszłego roku; cały album, jak i pojedyncze kawałki będą odpłatnie udostępnione w sieci) oraz coś fajnego na 10-lecie Szybkiego Szmalu w 2009 r. Obok studyjnej płyty z Malinem chcę zrobić mikstejp "T.O.A.S.T." z DJ'em Grisem pod amerykańskie instrumentale. Nowe kawałki poprzeplatam starymi, zaproszę wielu gości. Chciałbym go wypuścić przed nowym LP albo równolegle. Może również w tym roku uda się wypuścić Benzynę i solo Łysonżiego a.k.a. Dżonsona z SzzSz. Ogarniamy koszulki, usprawniamy sklep internetowy plus otwieramy nowy na allegro. Zastanawiamy się z Malinem, co ciekawego zrobić, aby Aloha Ent. na siebie zarabiała, bo wydawanie płyt jest raczej małodochodowe i trzeba traktować je jako działalność hobbystyczno-optymistyczną. Będę się starał o kolejną dotację z Unii. Chcemy rozwijać markę Aloha Ent. i uczynić ją rozpoznawalną, bo ciągle jest w powijakach. Wierzę, że jeszcze będzie fajnie. Aloha.

Dowiedz się więcej o: Aloha Ent..


Informacje o artykule
Data dodania:2008-04-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.50 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
fantom., 36 lat
mężczyzna, Warszawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Rapowy lot przynajmniej do czterdziestki - Cfany Gapa, DJ Zły Dotyk
Jestem psychofanem Grzesiuka - wywiad z Proceente
The player & the poet - Mały Esz i Ciech - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Fokussmok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:48:50, 15-04-08
a niech sobie robi co chce chuj tam z nim pozdro

anonim
Autor: maslak_s   Link do posta
15:49:20, 15-04-08
to fakt proogres widac bardzoo duzy w jego freestylu i to w bardzoo pozytywna strone... na MM II bis postaral sie i to bardzo, ogladajac na limtv.pl nasmialem sie jak nigdy...

ogolnie jakos od zawsze lubilem procenta

"jeden taki wierzył i podobno chodzil po jeziorze"


^^CzarnaDupa xD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:24:11, 15-04-08
:D:D spoczko

klemzi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:26:13, 15-04-08
fajnie

She_
Autor: She_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:35:50, 15-04-08
jeden w nielicznych który ma coś nowego do powiedzenia i nie boi się.
ja lubie powracac do znaków zapytania,chociaż wiem ze nie jest doskonała :)

anonim
Autor: Murzyn z porodu   Link do posta
17:16:07, 15-04-08
Piona Polmos :)) wywiad dobry plus zdrowe podejscie do rapu , oby wiecej takich osob !

anonim
Autor: TPWCGWA   Link do posta
17:16:47, 15-04-08
tragiczny jest ten kolo.. jego sie nie da sluchac.. ma takie flow żenujące.. i jak usłyszlame jego freestyle w rap kanciape to az zwątpiłem jak mogli go zaprosić do tego prog.

" ja na zyyy wam sie proo ceenteee..." i tak gada jakby czytał książke a nie rapował bez sensu ogólnie

LIPTON LIPA !

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:17:31, 15-04-08
DOBRY WYWIAD

anonim
Autor: laduuj   Link do posta
18:25:00, 15-04-08
syzbko i na temat

Big Thug Bugster
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:38:09, 15-04-08
Mądre słowa. propsy dla Ciebie ziomuś! wkońcu ktoś z głową ( nie jajogłową jak sokół) haha

Komaro
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:09:34, 15-04-08
Dobry wywiad. Proceente dobry raper i dziennikarz długo siedzi w biznesie. Szacun dla niego!

CEBOT666
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:26:32, 15-04-08
pojechał po Kozaku Cameyu Żuromie :D

Deszcz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:29:25, 15-04-08
franz kafka

gdzie Ty widzisz cos obraźliwego cebot?

tylko knt sie dostało

anonim
Autor: mdn13   Link do posta
20:22:25, 15-04-08
'jesli proponuja ci jakis alkochol lub narkotyki,poprostu powiedz nie!'bingaz-ogarniajcie temat!elo!!!!

anonim
Autor: jae   Link do posta
20:43:12, 15-04-08
dobry wywiad.dobra płytka Jedyneczka i czekam na solo.niech rozwijają Aloha Ent ,popieram na 100%

Elomenelom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:25:18, 15-04-08
ładuj !!!!!!

o0ZOZ0o
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:39:10, 15-04-08
To poprostu prosty dobry raper i go szanuje... tylko zamiast r mówi y

fantom.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:52:01, 15-04-08
oczywiscie, ze Kafki - nie zauwazylem.

MAI
Autor: MAI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:22:20, 15-04-08
DOBRY WYWIAD TAK SAMO KILKA KAWAŁKÓW Z JEDYNECZKI

WWW.MYSPACE.COM/TRUSKAWAPROSTO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:39:49, 15-04-08
NO

anonim
Autor: no no no fiu fiu fiu   Link do posta
22:42:06, 15-04-08
Nie sadzilem, ze Procent jest tak elokwentny. :D Jesli ten wywiad nie byl 'pisany' to jestem w szoku.  

1nS
Autor: 1nS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:13:21, 16-04-08
"znaki zapytania" to byla swietna plyta. wogole glos tego typa jest tak mega charakterystyczny i fajny, ze czekam na jego plyty i nie moge sie doczekac. "jedyneczka" byla troche za zamotana, jakas niespojna i w dziwnym tempie. wnioski o celowaniu plyta w ludzi ambitnych muzycznie i "nie-prostych" - zapowiada sie ok, ale zobaczymy... zycze jak najlepiej bo zawsze trzymalem kciuki i az milo widziec ze bylo warto.


edit:
a za "bawarska harcerke" to gosc ma u mnie zlota plyte :>

anonim
Autor: ,,.,.,.,.,.,.   Link do posta
09:35:10, 16-04-08
wywiad byl pisany

anonim
Autor: dsfsdfsf324QQQQ   Link do posta
10:22:31, 16-04-08
ten wywiad to zdecydowanie video. Kto jest za niech napisze 3333333333333333

Sosa
Autor: Sosa   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:51:55, 16-04-08
Mądrze gada, musze sprawdzić jakieś jego produkcje

anonim
Autor: PRAWDZIWY GDYNSKI PRZEKAZ DZIECIAK   Link do posta
12:32:14, 16-04-08
PROCENTEE JEDEN Z NAJMADRZEJSZYCH RAPEROW W POLSCE CZLOWIEK WIE CO ROBI I ROBI TO DOBRZE ZOBACZCIE NA SZYBKI SZMAL PRAWIE DEKADE W PODZIEMIU I DAJ RADE MIARZDZA WSZYSKICH ZAPALEM DO DOBREGO RAPU I NIEROBIE Z TEJ KULTURY POSMIEWISKA

anonim
Autor: pasterzstada   Link do posta
13:12:17, 16-04-08
czekam na solo. procent zajebisty raper. szacun

anonim
Autor: fdgfgdf   Link do posta
13:15:59, 16-04-08
Procentee jest wyksztalcony skonczyl dziennikarstwo dziennie na jakiejs uczelni w wawie

anonim
Autor: yyyy_jebnij_pucharka   Link do posta
13:21:13, 16-04-08
www.alohasklep.pl

anonim
Autor: zespol feel   Link do posta
15:18:26, 16-04-08
dobrze ze to nie jest wideo wywiad to bym sie nie wkurzal przez ta jego wade wymowy. moglby cos z tym zrobic bo to odraza

anonim
Autor: dsdsdsdsd   Link do posta
15:42:50, 16-04-08
szkoda ze rap nie zawsze idzie w parze z wyksztalceniem......

anonim
Autor: Diablo Diablik   Link do posta
17:00:39, 16-04-08
Jeden z ciekawszych ludzi w polskim fristajlu. Ma swój styl. Rapy też ciekawe. Pozdro zioooooomuś!

BIGeM
Autor: BIGeM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:18:33, 16-04-08
Autor: o0ZOZ0o
Dodany: 2008-04-15 21:39:10 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]To poprostu prosty dobry raper i go szanuje... tylko zamiast r mówi y

ty to masz poglądy .. rządzisz ozozo .. prosty raper i go szanuje.. .. yeeea
słyszałeś jego zwroty ? moim zdaniem nie są proste... Móiąc prosty dobry raper masz na myśli to zapewne ze nie udziela sie w telewizji zbyt wiele tylko wyrazić myśli nie uumiesz ciulu
a szanujesz go bo nie widzisz go w tiwi bo tego kogo widzisz w Twym prostym rozumieniu ten sie sprzedał i jest medialną dziwką .. yeeeea

gumowy-snt
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:53:33, 16-04-08
Yo dobry wywiad pozdrooooooo
http://www.hip-hop.pl/ustawk i/projektor.php?usr=12079852474333

anonim
Autor: przejeb   Link do posta
11:43:36, 17-04-08
Nie "Zamek" Franza Fafki tylko Kafki debile

anonim
Autor: elo melo 500 %8   Link do posta
16:37:59, 17-04-08
ten wywiad na bank byl pokaywna w kalabmurach

IPO-SKŁAD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:03:43, 17-04-08
http://www.sendspace.pl/file/sVwhjpnX

PROSZE BARDZO KURWA JEDNAK PROCENTE TO JEST GOść NIE NAGRAL HITóW ALE I TAK MA U MNIE RESPEKT

Kac kupa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:35:25, 17-04-08
a szanujesz go bo nie widzisz go w tiwi bo tego kogo widzisz w Twym prostym rozumieniu ten sie sprzedał i jest medialną dziwką .. yeeeeaNO PEWNIE BO WOLI RAP OD TVN TURBO LAMUSIE

'Wisznia'
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:32:55, 19-04-08
oho'

Nordberdth Tylwiczny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:53:25, 19-04-08
no ladnie pojechal na microphone masters

anonim
Autor: koles z pomorza co lubi szybki szmal   Link do posta
01:42:59, 21-04-08
spoko wywiad.fajnie ze mozna poczytac cos z kasliwym humorem i troche bardziej wyszukiwanymi slowami niz tylko PROSTOta.to jest prawda odnosnie tych bardziej wyszukanych plyt,jest duzo starszych ludzi co pracuja maja rodzine juz zadko zdarza sie chlac na potege i kurzyc blanty,ale jak jada do pracy to chetnie by posluchali jakiejs ambitnej muzyki.

osobiscie z powodu stagnacji polskiej sceny juz wracam do pozycji jak np. Fisz - Jezyk wszechswiata.
nie wiele rzeczy ma w sobie magnetyzm ktory sprawia ze nie moge przestac sluchac tej plyty nawet po 10 razie.

piona dla fanow winyli i originalnych nagran.

anonim
Autor: $zL$T eszet "szelestem":D   Link do posta
16:30:08, 22-04-08
wiecie co?...niech kazdy sobie ma to w glowie co mysli slucha kogo mu pasi i niewtykal palców brudnych do kogos o kim widzi drugi czy trzeci raz ...Ludzie nikt wam nic niekaze A ja kolejnego bucha spedze na tym elo elo...pozdro all Szszszelestem :)

jebsiepsie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:20:34, 28-09-09
PROPSY PROCENT

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-243-36.compute-1.amazonaws.com (3.226.243.36). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.