Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Działajcie z pasją - wywiad z Żuromem

Działajcie z pasją - wywiad z Żuromem

Autor: Biacz plis

Dowiedz się więcej o: Żurom.

Zapraszamy do lektury wywiadu z warszawskim raperem Żuromem. Wywiad został przeprowadzony krótko po premierze płyty "Poszukiwany". Jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich raperów opowiada o swoim życiu po wyjściu z celi i wielu innych interesujących sprawach...

Witam ponownie. Od naszej ostatniej rozmowy minęło prawie pół roku. Czy sprawy związane z Twoim aresztem ruszyły w tym czasie do przodu?
Żurom: Witaj. Odbyło się parę spraw na których pomawiający mnie Arkadiusz. T pogubił się po raz kolejny w swoich zeznaniach. Jest świadkiem ze "słuchu" i na dodatek jego pomówienia stają się coraz mniej wiarygodne (inne szczegóły przed policją, inne przed prokuraturą a jeszcze inne przed sądem). Kolejny termin sprawy wyznaczony jest na 4 września i mam nadzieję, że tego dnia koszmar się zakończy i zostanę całkowicie oczyszczony ze stawianych mi zarzutów.

Wiele osób zarzucało Ci wykorzystywanie całej tej sprawy z pomówieniem o handel narkotykami w celu promocji swojej osoby. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy żadne informacje nie przedostawały się do mediów oprócz jednego artykułu w Gazecie Wyborczej. Co ciekawe dziennikarz odpowiedzialny za ta informację napisał ja przedstawiając Cie w pozytywnym świetle co mnie zdziwiło gdyż ta sama gazeta jeszcze niedawno posądzała Cię o handel żywym towarem. Czujesz się skrzywdzony przez dziennikarzy? Czy sąd nalegał w jakimś stopniu na nich by nie publikowali w czasie trwania sprawy żadnych materiałów związanych z Tobą?
Żurom: Zawsze było tak, że media żywiły się cudzym nieszczęściem. Ludzie pragną być informowani o wydarzeniach oderwanych od szarej codzienności. Handel na tym się opiera. Trzeba coś rozreklamować, zachęcić potencjalnego kupca, ładnie zapakować i sprzedać. Nie czuje się skrzywdzony przez dziennikarzy, bo akurat w mojej sprawie zachowują się profesjonalnie. Trzymają dystans i czekają na efekt końcowy. Opisują to co dzieje się na sali sadowej i w moim życiu obiektywnie. Rzucą się dopiero, jak zostanę skazany lub uniewinniony. Liczy się efekt końcowy.Nie mam pojęcia czy sąd wpływał na dziennikarzy. Nie posiadam takich informacji. Wiele osób zarzuca mi promowanie się na "więzieniu". Prawda jest taka, że jestem szczery więc mówię i potwierdzam: Tak. Trzeba z minusów wyciągnąć plusy. Sytuacja sprawiła, że powstała taka a nie inna płyta, o takiej a nie innej tematyce. Siedziałem dwa razy do tej sprawy raz 45 dni, a drugi raz ponad 5 miesięcy. Pisałem teksty pod celą (nie wiedząc kiedy wyjdę). Pomagało mi to wyrzucić swoje emocje. Tak samo było na Wolności. Czy "wożę się" na płycie? Mówię jakim to jestem kozakiem? Wymyślam jakieś niestworzone rzeczy? Nie. Opowiadam tylko o tym, co przeżyłem podczas tego trudnego dla mnie okresu i rozliczam się z samym sobą i z przeszłością. Płyta jest bardzo osobista i jest przestrogą dla młodych osób oraz ludzi i ich rodzin, które przeżyły koszmar jakim jest wiezienie i strata bliskiej osoby na niewiadomą ilość czasu. To cala tajemnica tej płyty. Może za rok, dwa nagram wesołe kawałki i tematyka się zmieni? Nie wiem... Życie pokaże, bo jak powiedział pewien raper: "Jakie życie taki rap". Stawiam na szczerość w rapie, a potem na technikę (ją zawsze można dopracować). Jak słucham danego wykonawcy to muszę czuć, że mówi prawdę i tekst powstał impulsywnie, a nie został napisany cukierkowaty hit o tym, że po raz kolejny dziewczyna mnie rzuciła, jest tragicznie itd. "Rzeczywistość" jednak takiego artysty jest zupełnie inna niż w tekstach jego utworów. Wtedy jest to dla mnie lipa. Nie tworzy się wtedy czegoś szczerze i zapierdala w tandetną komercję. Napisać dobry tekst, szczery i wykonać go tak by stał się hitem sam, to dopiero sztuka! Tyle w tym temacie, bo się rozpisałem za dużo.

Jesteśmy świeżo po premierze Twojego drugiego albumu "Poszukiwany: Rap z Celi i Wolności". Otrzymałeś już jakieś informację co do popularności materiału?
Żurom: Minął prawie miesiąc, z tego co wiem płyta jest domawiana jak na razie. Nie liczę na wielką sprzedaż, bo to ciężki materiał i trafi do małej grupy odbiorców. Jestem zadowolony, że dostaję dużo maili z gratulacjami i ludzie piszą od serca, a nie z zawiści. Jeśli komuś ta płyta przypadła do gustu to jest mi miło, jeśli się nie podoba to trudno. Ważne że włożyłem w ni ą swoje serce i osobiście jestem z tego materiału dumny. Technicznie będę się rozwijał (mam samokrytycyzm)i z płyty na płytę udowodnię, że mogę być coraz lepszy. Nie od razu Kraków zbudowali. Trzeba mieć cel i motywację. Ja to mam!

Na płycie za większość skitów odpowiedzialny jest Sawik. Możesz nam przybliżyć sylwetkę tej osoby?
Żurom: Trafiłem na celę w której siedział ziomek z Warszawy. Dobry chłopak i wesoły. Wyskoczył miesiąc po mnie na Wolność. Zaprosiłem go do studia. Nagrał parę rzeczy i stwierdziłem, że tematyka płyty jest tak "gotycka", że można ją na wesoło urozmaicić takimi skitami. Wybraliśmy wspólnie dane fragmenty, hop... siup... i Mordziaty na płycie jest :) Sylwetki nie będę przybliżał, bo nie jestem oficerem śledczym(ani rysownikiem portretów pamięciowych:)

Płyta "Poszukiwany" była zapowiadana na "najbardziej kontrowersyjny materiał tego roku". W mojej opinii w tych słowach nie ma ani trochę przesady. Należy Ci się wielki szacunek za ruszenie "nietykalnych". Odczułeś już jakieś skutki swojej szczerości?
Żurom: Dlaczego "nietykalnych"? Każdy powinien mówić co myśli. Były pewne sprawy o których chciałem powiedzieć publicznie i to zrobiłem. Dużo pozostało które są między nami i jeśli oni tego nie poruszą, to ja o nich nie powiem. Nie było mnie, wiele osób obrabiało mi wtedy dupę śmiało za plecami, puszczało plotki typu: że posprzedawałem chłopaków dlatego wyszedłem, handlowałem ludźmi, narkotyki znaleziono w domu i inne farmazony! Wróciłem i mówię: Jestem. Chodzę z podniesionym czołem. Każdy wie gdzie mnie znaleźć i nie zapierdalam kanałami. Plotki takie i inne szybko się rozchodzą i ludzie z miasta do miasta sobie powtarzają a nie znając danego człowieka mogą różnie sobie myśleć. Tylko poprzez płytę mogłem do nich dotrzeć i powiedzieć: Jestem, ok i pierdole farmazoniarzy. Nie dissuje Peji jak wielu mi zarzuca. Jedynie zwracam mu uwagę na pewne zachowanie, że tak się nie robi i ja potrafię przyznać się do błędów (obaj wiemy jakich) a czy On potrafi? Szanuje jego twórczość, ale ostatnio nasze kontakty biznesowe, z pewnych powodów się popsuły i tyle.Podobno dissuję Popka też? Kompletna bzdura! Nie mam powodu go dissować. Poznaliśmy się kiedyś, polubiliśmy i dograł się na moją debiutancką płytę. Potem widzieliśmy się parę razy i od dłuższego okresu nie mam z nim kontaktu. Podoba mi się to co robi, bo to ostry chłopak i oprócz tego ma poczucie humoru tak jak ja. Wielu tego nie zauważa i jedzie mu, że się wozi. Taki ma styl i jest sobą. To dla mnie najważniejsze. Więc przesłuchajcie dokładnie płytę, to będziecie wiedzieli kogo konkretnie pocisnąłem, a kogo nie. Prosty przykład na przekłamanie: ktoś złośliwy wrzucił w Internet logo mojej firmy, że dissy na takich a nie innych raperów na płycie i pooooszłooooJ. Myślał, że tym mi zaszkodzi i trochę rzeczywiście zamieszanie powstało. Ludzie nie słuchają płyty, widzą tylko info i na tej podstawi odnoszą się negatywnie do płyty której de facto nie widzieli na oczy. Świadczy to o ich głupocie, że wierzą z nieznanego źródła, w to co czego nie przetestowali:/ Może zamienimy encyklopedie na pudelka.pl i potomkowie stamtąd będą czerpać informację? Ludzie zawsze zapoznajcie się z czymś sami, a potem oceniajcie. Będzie to wtedy Wasza pozytywna, bądź negatywna opinia, ale realna i obiektywna.

Nie chciałbym się wtrącać w Twoje życie prywatne ale patrząc przez pryzmat nowej płyty, jak i dawnej twórczości nie łatwo nie zapytać o Twoje obecne stosunki z Borixonem, dawnym przyjacielem. Może przypomnisz o co poszło, gdyż jak zauważyłem wiele osób było zdziwionych zdissowaniem Borixona na płycie "Poszukiwany".
Żurom: Mówiłem o tym wiele razy i nie chce mi się powtarzać. Nie dissuje go jako rapera, lecz jakim okazał się kolegę. Jest tylko na dobre, a takich "ziomków" już nie potrzebuję. Areszt przynajmniej zmył obłudę i pokazał prawdziwe oblicze niektórych. Tyle...

Na płycie opisałeś także sytuacje z Peją. Nie trudno wywnioskować, że nie jest to żaden diss. Jednak dla ogromnej rzeszy osób było to nic innego jak początek beefu. Według mnie widać w tej sytuacji bardzo dobrze atmosferę na naszym rodzimym rynku: jeżeli ktoś zdobędzie się na szczerość w stosunku do drugiej osoby to pewnie tylko po ty by ją zdissować. Pokazuje to skalę raperów udających "ślepych", pomijających na swoich płytach takie sytuacje udając, że nigdy nie miały miejsca.
Żurom: Opisałem wyżej tą sytuację. Mamy ostatnio odmienne zdania i sprawy biznesowe które nas poróżniły i to wszystko. Mam nadzieję, że Rychu to rozumie i jak będzie chciał mi też coś powiedzieć na płycie, to wyrazi to w sposób kulturalny tak jak ja to zrobiłem. Zauważ, że większość osób zarzuca mi, że dissy prawdziwe i te "urojone" są słabe bo nie są ostre (brak przekleństw, ubliżeń itp) Uważam, że są mocne właśnie dlatego, że dosadnie powiedziałem co myślę, ale nie mam podstaw ( jak na razie) komuś ubliżać. W tym wypadku byłoby to dziecinne. Mówię co myślę i zwracam po prostu uwagę, że tak się nie robi i nie wystarczy potem słowo "przepraszam". Jeśli ktoś z urażonych będzie chciał odpowiedzieć ok, jeśli nie też ok. Czas pokaże jak to się potoczy...

Dużo zamieszania wywołał hidden bonus track z płyty. Nagle się okazało, że Żurom nie jest święty. Oczywiście rozumiem, że numer ten opisuje Twoją przeszłość ?
Żurom: "Dawne Melanże", ostatni ukryty kawałek. Mówię wyraźnie, że to było dawno temu a nie wczoraj. Nagrałem ten kawałek spontanicznie po pijaku w studiu. Byłem gdzieś zaproszony na imprezę i jak zobaczyłem cały ten "melanż" to musiałem się powstrzymywać by nie wybuchnąć śmiechem. Nagrałem więc kawałek o tym, jaki jest pełen melanżowy odlot:) Nie byłem święty w młodości i ten kawałek o tym mówi. Mam 31 lat i swoje przeżyłem. Mam dość już takich jazd bez trzymanek, które mogą się skończyć tragicznie. Kawałek jest wesoły, ale jest też zarazem przestrogą dla młodych gniewnych by uważali na to co robią i że nic nie trwa wiecznie, a za błędy trzeba płacić. Wspomnienia jednak zostają i te wszystkie nieprzespane noce. Skończył się pewien etap szalonego singla, zaczął poważnego papcia... Niedługo kapcie, kufel w ręku, kanapki i sport przed telewizorem... (śmiech).

Album "Poszukiwany" trafił na sklepowe półki krótko przed premierą nowych płyt Tedego, Gurala i Łony. Nie obawiasz się konkurencji z ich strony?
Żurom: Nie obawiam się, bo to nie konkurencja. Tematyka mojej płyty jest inna. Inni odbiorcy kupią nasze płyty. Tedego szanuję za to, że jest sobą i robi to co kocha zarabiając na tym hajs. Gural jest zajebisty technicznie, ale ma za dużo rymów porównawczych i jego przekaz za bardzo do mnie nie trafia, oraz wizerunek białego Method Mena. Wolę Waldemara Kastę bo jest kozakiem pod względem technicznym jak i posiada konkretny przekaz. Łona z kolei atakuje trafnie polityczne sprawy i też go czasem słucham.

Ja doszło do Twojej współpracy z DNA, producentem odpowiedzialnym za podkłady na płycie?
Żurom: Odezwał się do mnie. Stop. Pokazał bity. Stop. Spodobały mi się. Stop. Kupiłem. Stop. Są na płycie Stop. Cała filozofia. Stop. Koniec telegrafowania. Stop.

Kto jest odpowiedzialny za okładkę płyty? Jest bardzo charakterystyczna i zapada w pamięć.
Żurom: Pomysł był mój, realizacją zdjęć i grafiką częściowo zajął się Marcin Szambelan. Bardzo zdolny, młody fotograf. Dogadaliśmy się szybko i jestem zadowolony z końcowego wyniku. Całość doszlifował grafik o pseudonimie Sayz. Również szybko i profesjonalnie ogarnął temat i okładka trafiła do druku.

Twoja płyta ma unikalny klimat, udało Ci się połączyć mocno hardcorowe opowieści o więzieniu z kawałkami przepełnionymi miłością do rodziny. Może to dlatego, że wszystko co jest na płycie oparte jest na prawdziwych zdarzeniach, to po prostu prawda? Uważasz, że prawdziwa historia jest na najwyższym miejscu w dobrym, hiphopowym tekście?
Żurom:
Nic dodać nic ująć. Pytaniami sam sobie odpowiedziałeś (śmiech)

W utworze pod tytułem "Mieliśmy Nagrać" dissujesz Sokoła z WWO. Czy nie uważasz, że takie działanie nie odniesie skutku? Chodzi mi o to, że Sokół raczej się już nie zmieni, nie stanie się mniej obłudny i nie przyzna, że nagle zaczął zarabiać na rapie, koncertach, odzieży itp. Dlaczego w naszym kraju panuje przekonanie, że jeżeli zarobisz jakieś pieniądze z muzyki (nie ważne czy są to małe pieniądze czy duże) to musisz to ukryć przed całym światem bo jest to coś hańbiącego?
Żurom: Musisz sam się go oto zapytać. Dla mnie zaczął robić szmirę w postaci ostatnich modeli ubrań, swojego projektu z pono itd. Nie jest dla mnie prawdziwy w tym co robi i uważam, że wizerunek który sobie zbudował ciężką pracą i talentem, teraz traci. Myślę, że ktoś mu taki wizerunek nowy wykreował i sam ma już niewiele do powiedzenia. Prosto już nie jest jego własnością i kto inny pociąga za sznurki. Technicznie, fakt jest znakomity, ale stracił duszę = przekaz i to go w moich oczach dyskwalifikuje jako rapera. Stracił to co w rapie jest najważniejsze, czyli autentyczność.

Jest coś co chciałbyś przekazać słuchaczom, czego nie umieściłeś na płycie?
Żurom: Dużo rzeczy. Ważne by samemu wyciągali wnioski z błędów i starali się być sobą. Mieli dużo samozaparcia, motywacji i nie poddawali się od razu. Życie nie jest bajką, bo nie każdy o tym wie, że bajkę można powtórzyć, a życia niestety nie (był taki wierszyk). Poważnie jednak. Większość z nas nie pochodzi z bogatych domów, nie przejmujemy korporacji rodziców. Musimy sami zdobywać wszystko i czasem problemy nas przerastają :/ Starajcie się zawsze skalkulować czy dana decyzja jest słuszna, opłacalna na dłużej, czy tylko chwilowa i spontaniczna? Uważajcie z używkami, bo niejednego wykończyły, a wydawały się zbawieniem na szarość dnia codziennego. Mówię to dlatego, że samy byłem uzależniony od alkoholu, narkotyków, hazardu, szlugów itp. Jednak wygrałem z tym gównem. Potrafię się już kontrolować. Nie będę tutaj "kazania" ogłaszał wszem i wobec. Jedynie mówię, że sam to przerabiałem i trzeba uważać. Stare błędy potrafią latami prześladować i ciężko się odbić potem od dna! Działajcie z pasją i wierzcie, że Wam się to uda. Mogę życzyć jedynie zdrówka i cierpliwości w dążeniu do celu...

Szukając jakiś ciekawych informacji na Twój temat w Internecie natknąłem się na zapis czatu z warszawską grupą 2cztery7. Masz zamiar wydać jakąś płytę Mesa, Pjusa czy Stasiaka?
Żurom: Może? Morze jest szerokie i głębokie i pływa w nim ryba co się nazywa Chyba.

Jesteś ojcem polskiego Gangsta Rapu. Jednak gatunek ten jest mało popularny w naszym kraju. Zaobserwowałeś jakiś młodych wykonawców którzy próbują sił w tej dziedzinie rapu?
Żurom: Nie mam się za "Ojca Gangsta Rapu". Miałem takie życie, przeżycia i po prostu opisuje to w tekstach. Dużo jest raperów których jak się słucha, to czuć, że z niejednego pieca chleb jedli. Sporo jest ludzi po przejściach i konfliktem z prawem. Nie jest to oczywiście powód do dumy. Ważne by wyciągnąć wnioski i nawet słuchając nowej płyty np. Popka słychać, że już sporo się uspokoił i swoją agresję uliczną przerzucił na sport. Zajebiście! Były problemy, hardcorowe życie i ok. Lata lecą, czas się opamiętać i zacząć myśleć o spokojnej przyszłości. Kto tego nie rozumie: ląduje w piachu, kryminale, lub stacza się od używek. Bandziorka jest dla ludzi którzy nie maja nic do stracenia i pogodzili się z tym, że tak będą żyć i zarabiać. Ich wybór. Ja dzięki własnej rodzinie zrozumiałem, że chcę żyć w spokoju. Błędy młodości bolą do tej pory. Najgorsze, że jak się jest niewinnym to ktoś po złości może próbować dalej Cie wrabiać w to gówno. Wielu po wyjściu z więzienia wraca do przestępstw, bo bliscy się odwrócili i nie mają do czego wracać. Robi się ciśnienie i zazwyczaj kończy się tragicznie:/ Tym co ryzykują życzę farta i by nikomu przy tym nie robili krzywdy. Jeśli musicie kombinować, to róbcie to z głową. Pozdrawiam prawdziwe składy hh.

Jakie są Twoje plany na przyszłość? Pracujesz już nad nowym materiałem?
Żurom:
Nie mam czasu. Muszę nadrobić zaległości firmowe i rodzinne. Jeśli sprawa zakończy się pozytywnie, wtedy otworzą się horyzonty na spokojne planowanie. Póki co żyję w nerwach i czekam do września na rozprawę.

Do tej pory wydałeś m.in. płytę Wdowy, Aury oraz dwie składanki. Kto następny trafi w szeregi Terror Muzik? Masz jakieś plany?
Żurom: Mam. Jednak w chwili obecnej, nie chce o nich mówić. Dowiecie się przed premierą. Taka niespodzianka.

W jednym z wywiadów powiedziałeś, że będziesz się starał wypromować młodych i zdolnych polskich producentów. Uczyniłeś już jakieś kroki w tym kierunku?
Żurom: Składanka Road HH np. Wiem, że po tej płycie paru producentów zaczęło współpracę z raperami. Przeważnie dany producent znajduje adres mailowy rapera bądź wydawcy, wysyła próbki i jak się spodobają, to nawiązują współpracę.

Na koniec chciałbym zapytać o jakieś lżejsze sprawy. Ja oceniasz grę naszych na EURO 2008 i kto według Ciebie zdobędzie tytuł? (wywiad był częściowo przeprowadzony w czasie półfinałów)
Żurom: Grali słabo. Zabrakło dynamiki i wydaje mi się, że byli stremowani tym, że cała Polska patrzy na nich. Historyczny awans zostanie zapisany, jednak o występie trzeba zapomnieć, Mam nadzieję, że w Polsce wybudują stadiony na czas i pokażemy wszystkim, że Polacy potrafią grać ładną piłkę i wygrywać z najlepszymi. Dziś mamy 11 lipca 2008 (małe opóźnienie z wywiadem :) i z pewnych źródeł wiem, że wygra Hiszpania :) Szkoda, że dziś nie można obstawiać zakładów (śmiech).

Dziękuję za rozmowę. Życzę wielu sukcesów i dużo zdrowia. Pozdrowienia!
Żurom: Wzajemnie Tobie jak i czytającym ten wywiad, życzę tego samego.

Posłuchaj:
- List do bliskich (mp3)(video)
- Wygram bo walczyć się nie boję (mp3)

Dowiedz się więcej o: Żurom.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-07-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Biacz plis   rap graffiti breakdanceBiacz plis

Ostatnie artykuły tego autora:
Najlepsze Płyty w 2009 wg Forumowiczów Hip-Hop.pl - wyniki
"To moja samotna krucjata" - wywiad z Żuromem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
NAJLEPSZE DUPECZKI RUCHAM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:55:07, 23-07-08
Bardzo dobry wywiad i prawde powiedział Żurom
 
Żurom to uczciwy raper

a nie kłamca i oszust tak jak sokół który robi zjebane hip hopolo i podrabia disco polo techno oraz pop

i jego zjebane ubrania do tego jeszcze

ŻUROM dobrze powiedziałeś o nim

hubercik
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:58:11, 23-07-08
zgadzam się

tequilla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:13:50, 23-07-08
aaaaaaaaa, juz wiem skad deuzy mial avatara!!!

Martin Eden
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:19:30, 23-07-08
Taka Polska.

Uszatek a.k.a. Psychofan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:22:09, 23-07-08
Jako rapera nie lubię, jako faceta do gadania tak o jak najbardziej.

anonim
Autor: Do gimbusów   Link do posta
16:24:25, 23-07-08
Truskawa piszesz , że bardzo dobry wywiad , jak nawet go nie czytałeś hehe.

ŻUROM SSSIE POPROSTU.
Jak ja czegoś nie umiem robić to się za to nie biorę.
A rap w jego wykonaniu to jakieś nieporozumienie.

Przypierdala się do Sokoła , a sam robi sobie promocję na tym , że siedział w pace. Hehe...
Wielki mi gangsta.

WYPIERDALAJ JEDNYM SŁOWEM ŻUROM ZE SCENY.


Podobno dissuję Popka też? Kompletna bzdura! Nie mam powodu go dissować. Poznaliśmy się kiedyś, polubiliśmy i dograł się na moją debiutancką płytę. Potem widzieliśmy się parę razy i od dłuższego okresu nie mam z nim kontaktu. Podoba mi się to co robi, bo to ostry chłopak i oprócz tego ma poczucie humoru tak jak ja.

To się dobrali.
A Popka nie trzeba dissować , bo on sam się dissuje.

anonim
Autor: vestax   Link do posta
16:27:06, 23-07-08
Boże jaki on jest żałosny, kto go darzy szacunkiem? Za co? Za gimnazjalny psychorap? Szanować to można player'ów a typków co nawijaja jakby ryje mieli w imadle.

anonim
Autor: człowieku zejdź ze sceny   Link do posta
16:36:45, 23-07-08
najgorszy raper w polsce

anonim
Autor: LoRdPedoeN   Link do posta
16:38:41, 23-07-08
Bardzo dobrrry wywiad. Propsy. Musze płyte sprawdzic. Pokoj V

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:48:13, 23-07-08
jebac cie zurom sokol jest wporzadku i ma przekaz a ty pierdolisz ze sie sprzedal a sam sie kreujesz na gangstera z pudla ty pizdo dobre chlopaki nie mowia w medaich o tym ze siedzieli ty kurwo

anonim
Autor: kurwAAAAAAAAA   Link do posta
16:56:14, 23-07-08
PROSTO TO JEST TO!!!

anonim
Autor: karloss_ie   Link do posta
17:31:02, 23-07-08
Kurwa ja bylem pewien ze po tej akcji z czatem to juz nie zobacze nic o tej plycie i o tym typie na tej stronie no poza kurwa zajebistym banerem TERROR MUSIC PREZENTUJE hehheh no ale widze ze jest to jak jest ja tez jestem i prosze kurwa nie wiem kogo bo nie wiem kto jest tu za to odpowiedzialny ale wezcie sie z tym chlopem schowajcie wreszcie kurwa ja nie wiem czy on pokazal komus jak w 40 dni dojsc do 1000 pompek z krzesla i dlatego go tak kurwa promujecie czy moze Dawida L. kreci dupa jego dupy co jak boisko do pilki plazowej jest,moze wlosy jak zodkiewki w miodzie czy paznokcie jak wiosla od canoe.......??nie wiem ale o rapie nie ma tu mowy co do niego juz nieraz pisalem swoje wiec nie bede sie powtarzal koles nagral kawalek z celi zanim tam sie znalazl SAM TAK KURWA POWIEDZIAL to o czym my tu przewijamy WYPIERDALAC Z ZUROMEM JEGO CHUJOWYM RAPEM I CHUJOWA HISTORIA!!!!!!!kurwa


BIGeM
Autor: BIGeM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:35:32, 23-07-08
ejj jol

ja odbieram odpowiedź Żuroma na CONAJMNIEJ ZJEBANIE DZIWNE PYTANIE (redaktora) o Sokoła tak :
z tego co wiem to chodzi o to Sokół siał podobno ploty na temat odsiadki ZUROMA więc zapewne w rewanżu Żurom tez sieje ploty tzw i tak naprawde wcale nie uwaza ze ktos kieruje ... SOKOLEM, ale w ramach rewanżu to w sumie ma prawo :) chyba ze Sokół nie plotkował :)
Tak samo gadanie ze Gural udaje Methodmana .. nie powinien tak mówić , to jest jego styl on ma swój .. jakis i tez nie chce by moiwli ze udaje gangstera :)
ZUROM za takie teksty tracisz w oczach ale pozdro

anonim
Autor: karloss_ie   Link do posta
17:36:36, 23-07-08
liberty direct popieram Twoje ostatnie slowa!! ale rozkmin ze jak nagral chujowa plyte to trzeba bylo ja jakos wypromowac no wiec jedziesz odsiadka poszukiwany disy kurwa i ta jebana promocja na sile na tym jebanym portalu nic tylko czekac na ksiazke od zuroma hehehe kurwa tez dojebalem hehehe niech bedzie film nie wymagajmy tez ksiazki od chlopaka ktory nie potrafi zrozumiec jak mu 99% cisnie wypierdalaj!!

Joooker
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:55:32, 23-07-08
Brawo Panie Filozof Życia Kurwa Twoja W Dupe Zajebana Mać Była! Haahahahahahaha Kurwa Jak Ktoś kiedyś nawinął: masz flow jakbyś dukał czytanki w 1 klasie... Koleś przykro mi że wpierdoliłeś sie w dragi, nie udało Ci sie nabrać Polski w "interwencji" i Cie za to słusznie posadzili na podstawie mocnych dowodów, ale kurwa nie spierdol sie z tego powodu że jesteś Gangsta Hastla Recydywa i więcej nie nagrywaj plzz.... Po prostu bawi mnie to że Ci sie wydaje że jest zajebistym raperem. Już wolę Tedego, który nawija bez przekazu, Gurala, który nawija bez sensu, bo u nich to przynajmniej jakoś wszystko brzmi... A u Ciebie? Uczcijmy Twoje Flow minutą ciszy... Koleś.... I co z tego że Ty tam masz może jakiś przekaz, jak Ty nie umiesz tego nawinąć?.. Nie Hejtuje, po prostu tracę cierpliwość, ile można sie sobą podniecać.... Powiedziałbym Ci To w twarz.

anonim
Autor: deuz   Link do posta
17:59:45, 23-07-08
Żuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurąąąąąąąąąąą ąąąąąąąąąąą

pewnie Ola:)

anonim
Autor: Grubbis   Link do posta
18:05:53, 23-07-08
Kto na tej stronie tak natrętnie lansuje tego półmózga, ojciec gangsta rapu HAHAHAHA, do tego trzeba mieć klasę i styl a nie jąkać się i pluc przy nagraniu. żallllllllllll

anonim
Autor: król dowcipasó   Link do posta
18:19:13, 23-07-08
nie chce być jak żurom, gangsta czy hustla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!

anonim
Autor: On chyba chce byc raperem   Link do posta
18:34:18, 23-07-08
Z tymi madrosciami to na uczelnie... Zurom czy Ty na prawde chcesz byc pionkiem rapu... na Twoim miejscu wolalbym siedziec w wiezieniu! Big Up!

anonim
Autor: jebac zuroma   Link do posta
18:37:35, 23-07-08
najbardziej mnie rozjebalo haslo ze sokol daje soba sterowac hahaha. Zurom ty nigdy nie nagrasz w 1% tak dobrej plyty jak TPWC. 99% osob ktorzy siedza w rapie i nawet nie rapuja maja lepsze flow od ciebie. Rap to nie jest pierdolenie do bitu bez sensu i bez zadnego rytmu. Kazde twoje slowo na bicie przelatuje 100 km obok podkladu. Jak nie umiesz czegos robic i nie masz do tego talentu to sie nie bierz za to bo zawsze bedzie z tego wychodzic jakas żałosna próba robienia czegoś na siłe. W podziemiu jest milion osob ktorzy lepiej od ciebie rapuja (chociaz tego co robisz nie da sie nazwac rapem) i nie maja szansy na taka promocje jak ty itd. Kurwa czlowieku zrob komus lepszemu miejsce zamiast sie wpierdalac na sile. DLA LAMUSÓW NARTA !!! GANGSTERZE !!! HAHAHAHAHAHA

Zurom
Autor: Zurom   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:40:53, 23-07-08
za granica to normalne,ze promuje sie na faktach ,zwiazanych z zyciem danego artysty.Wiec hajterki ublizajcie sobie ile mozecie paparuchy,a Ja i tak bede robil swoje, czy to Wam sie podoba czy nie..Pzdr dla normalnych.

anonim
Autor: Tre%s   Link do posta
18:47:46, 23-07-08
z tym ojcem gangsta rapu to moze przesadzili troche,ale sam wywiad spoko,widac ze Zurek mówi,to co mysli,prosto z serca. Mysle,ze gdyby jeszcze poprawił flow,to by kurwa 90% sceny HH wgniótł w ziemię. Zurek czemu nie pracujesz nad tym? A poza tym  

5!!!!

anonim
Autor: jebac zuroma   Link do posta
18:49:40, 23-07-08
Ale my żyjemy w Polsce a nie w USA czy Francji. Zreszta Ty w USA, Francji czy innym kraju nienagralbys nawet jednego kawalka z takim flow i txt.

waiting4sun
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:56:42, 23-07-08


brak mi słów do was...


naprawdę.


anonim
Autor: co jak co   Link do posta
19:07:09, 23-07-08
Nie lubie jego sluchac. 
Ale co jak co trzeba przyznac ze o sokole powiedzial prawde!!

anonim
Autor: JurazzJazz   Link do posta
19:16:17, 23-07-08
ŻUREK NIGDY NIE BĘDZIESZ RAPEREM, JESTEŚ TYLKO MELORECYTATOREM SWOICH SŁABYCH CZĘSTOCHOWSKICH RYMÓW... a kumple się nadal śmieją...

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:17:15, 23-07-08
zurom a ja mam pytanie ty jestes czlowiekiem czy raperem? czy moze frajerem to wtedy ciebie zrozumiem bo frajer moze ale czlowiekowi niewypada promowac sie w mediach czemu unikasz moich wypowiedzi i tez bym ci to powiedzial w oczy bo tu chodzi o zachowanie a ty nie potrafisz sie zachowac wiec jak z toba jest jestes czlowiekiem czy raperem? chyba ci sei w bani nasralo jak piszesz ze to normalne za granica chlopaki ci tam niemowili zeby takich szopek w mediach nie odpierdalac

Zurom
Autor: Zurom   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:29:07, 23-07-08
do liberty direct Odpowiem Ci tylko dlatego,ze mnie atakujesz non stop i ublizasz..Frajerem sam widze jestes,bo ublizasz mnie nie znajac(to swiadczy o tobie).Promuje swoja plyte i nie opowiadam o zasadach tam panujacych,wiec niczego nie zdradzam..Wiec tyle..Ublizaj dalej mnie i innym ,a samemu nie robic nic i wyladowywac swoje niedowartosciowanie...Chcesz frajera?To spojrz w lustro...

Rzabie Ódko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:34:05, 23-07-08
zurom jest ok jako czlowiek ale jako raper narazie sie nie sprawdza, ale szacuneczek za determinacje, trzymaj sie.

Cnn_z_Polski_from_Debiles_on_da-forum
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:39:29, 23-07-08
Weźcie odpierdolcie sie od chlopaka. I wsadzcie sobie w dupy lamusy te wasze kurwa zasluchane opowiesci "dobre chlopaki w mediach sie nie promuja" ja pierdole 3/4 widze nie ogarnia w ogole tematu.. Chlopak bronil sie jak mogl przed kryminalem, bo ma corke, zone i jak widac nie sa mu obojetne w zyciu.. wiec walczyl o to co ma najcenniejsze wszystkimi dostepnymi metodami.. i teraz kazdy niech sobie odpowie w duchu co by zrobil zeby nie pojsc lezec? WSZYSTKO by zrobil! No wlasnie, a mordy macie wyszczekane jeden z drugim, 15 letni filozofowie z kieszonkowym od mamusi.

Ps.Wywiad czytalem, pracuj Żurom nad flow i wkladaj dalej w to serce, a reszta nieistotna nawet gdyby mialo sluchac tego tylko 3.anonim
Autor: kryhoo   Link do posta
19:41:30, 23-07-08
Dobra dajcie mu już spokój, nagrywa z pasją i przekazem, i za to piona żurom

lucci 017
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:48:08, 23-07-08
Najbardziej żałosne jest to że Żurom promuje się już nawet zdjęciami własnych dzieci gdzie się da. Ja tam bym się w życiu nie zniżył do tego poziomu.

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:07, 23-07-08
ty zurom a to co robiles w 4 funtv i interwencji jest wporzadku jakis wyywiad za plaksa nie mogles sie powstrzymac czy co chciales przykozaczyyc? i frajerem nie jestem a ty sie zachowujesz jak frajer bo w mediach sie promujesz ze siedziales i tyle pedale

a charaktkerny czlowiek ktory wie ze sobie poradzi pierdoli media i nie szuka w nich pomocy i wogole jestes dojebany sam spojrz w lustro nie hejtuje cie i nie ublizam tylko pisze zebys przeczytal widze ze sam nie wiesz co jest 5 i piszesz jakies smieci zamist odpowiedziec na pytanie ty charakterny raperze co przesiedzial pol roku na sledczaku i pokazuje w telewizji jak sie charakternie gasi papierosy w krymianale i przwizja w mediach zamienniki nara leszczu jebany

anonim
Autor: jebac zuroma   Link do posta
20:10:32, 23-07-08
Bo Zurom ma najebane w bani, mysli ze jak zrobi sobie fotke z cygarem potem z dziecmi i bedzie zgrywal gangstera to zaimponuje dzieciakom. Moze dzieciom tak ale max 12 latenim ktorzy nie wiedza o co biega kazdy racjonalnie myslacy czlowiek pluje na takie gowno. pozatym slyszalem ze na koncertach zuroma sa 3 osoby na krzyz hahaha zobacz sobie jaka frekwencja jest na TPWC WWO HG to daje do myslenia ale ty kurwa chyba nie myslisz i w tym tkwi problem lepiej dla polskiego hh bylby zebys odszedl w pizdu i nikt wiecej o tobie nie slyszal bo lepszy styl i flow ma kazdy lepszy frajer.

anonim
Autor: BADDMAN   Link do posta
20:32:25, 23-07-08
ZUROM NIE KOMENTUJ WYPOWIEDZI PEDAŁÓW I FAKTYCZNIE DZIECIAKI NA FOTACH SA ZBEDNE WIEC MOGLES SOBIE DAROWAC.. TA FOTA Z CYGAREM TEZ DZIWNA, CHYBA NIE CHCESZ PROMOWAC SWOJA MUZYKA JAKIS GANGSTERSKICH JAZD.POLSMIESZNYCH. RAP ROBISZ ZAJEBISTY BO TO ZE JEST SZCZERY CZUC OD RAZU I TO JEST ELEGANCKIE, TO ZE POWIEDZIALES TO CO CHCIALO WIELU A KAZDY SIE BAL A PROPO SOKOLA TEZ JEST WPORZADKU. NAKOP DO DUPY PEDALOM!! POWODZENIA ZUROM

anonim
Autor: JoloNS   Link do posta
20:37:47, 23-07-08
Chcialbym sie tylko wypowiedziec na temat Sokola. Zgadzam sie w 100% z ttym co powiedzial Zurom. Szanowalem dawniej Sokola i  lubilem jego hip hop ale ostatnio co wyrabia to widac ze to jest czysta komercja i zalezy mu tylko i wylacznie na hajsie. Niestety ale prawda jest taka za Sokl sie SPRZEDAL.

anonim
Autor: zawistne kurwy zurom i pismak   Link do posta
20:47:42, 23-07-08
W utworze pod tytułem "Mieliśmy Nagrać" dissujesz Sokoła z WWO. Czy nie uważasz, że takie działanie nie odniesie skutku? Chodzi mi o to, że Sokół raczej się już nie zmieni, nie stanie się mniej obłudny i nie przyzna, że nagle zaczął zarabiać na rapie, koncertach, odzieży itp. Dlaczego w naszym kraju panuje przekonanie, że jeżeli zarobisz jakieś pieniądze z muzyki (nie ważne czy są to małe pieniądze czy duże) to musisz to ukryć przed całym światem bo jest to coś hańbiącego?
Żurom: Musisz sam się go oto zapytać. Dla mnie zaczął robić szmirę w postaci ostatnich modeli ubrań, swojego projektu z pono itd. Nie jest dla mnie prawdziwy w tym co robi i uważam, że wizerunek który sobie zbudował ciężką pracą i talentem, teraz traci. Myślę, że ktoś mu taki wizerunek nowy wykreował i sam ma już niewiele do powiedzenia. Prosto już nie jest jego własnością i kto inny pociąga za sznurki. Technicznie, fakt jest znakomity, ale stracił duszę = przekaz i to go w moich oczach dyskwalifikuje jako rapera. Stracił to co w rapie jest najważniejsze, czyli autentyczność.
hehehehe najlepsze jeszcze glupsze pytanie od odpowiedzi hehehe ja pierdole co za dziecko
heheeh ja pierdole ale zawistne kurwy

WOYTAH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:51:42, 23-07-08
Szkoda słów na pewnych ludzi na tym forum...Anonimowo to każdy będzie mocny....pozdro żurom mimo iż nie jaram sie twoimi kawałkami

anonim
Autor: DAVID19831254   Link do posta
20:58:42, 23-07-08
Teksty kawałków Żuroma są dość dobre, natomiast flow kuleje i to bardzo, radze popracować. Szanuje cię, ale po prostu robisz słaby rap pomimo że jesteś w tym od lat.
Pozdro

Barnej muthafuckin 8
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:24:18, 23-07-08
Yoł


Sokół przyznaje sie, ze robi hajs na ciuchach i ze ma hajs wiec pytanie jest bez sensowne dla mnie.

kapitolio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:27:27, 23-07-08
Żurom słuchaj trzeba ci oddać szacunek za to że pocisnąłeś trochę po zawodnikach którzy dla większości gówniarzy są ikonami i bogami hip hopu. Po drugie skoro masz ochotę wydać płytę by podzielić się z ludźmi swoimi przeżyciami to masz do tego prawo i bardzo dobrze że to co robisz nie jest może cukierkowe albo super techniczne ale najważniejsze że płynie z serca a jeśli komuś się nie podoba to po prostu niech nie słucha.
ŻUROM TO UCZCIWY RAPER :-)

anonim
Autor: JurazJazz   Link do posta
21:35:42, 23-07-08
TY ŻUREK KTO Z TOBĄ PRZEPROWADZAŁ TEN WYWIAD??? TWOJA STARA CZY TWOJA ŻONA??? CZY MOŻE JAKIŚ TWÓJ ZAKOCHANY FAN...

BIGeM
Autor: BIGeM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:45:00, 23-07-08
yol
liberty coś tam ale sie prujesz jak dziecko
do tego uwazasz ze nawiązujesz dialog do Żurama a Ty baranie Go hejtujesz czas cały, chyba długo wjebu nie dostałeś
forumowi bohaterzy aka GŁOS GIMBU

anonim
Autor: FuAkaWielkiSz   Link do posta
22:18:08, 23-07-08
w którym kawałku dissuje zółwia z fenomenu?

anonim
Autor: JuxA   Link do posta
22:19:36, 23-07-08
Szczerze? Przeczytalem caly wywiad i powiem tak. Czlowiek zloty? Wielkie nie! Na 100% ma duzo przeskrobane i nikt go za to nie ukaral. Jesli jest niewinny, nie katajcie go, ale jedno jest raczej pewne, jest wiele spraw ktore pewnie nie ujrzaly swiatla dziennego. Swiety to on nie byl, mimo ze teraz jest normalnym czlowiekiem. To tez trzeba docenic, ale moim zdaniem na oltarze za to wynosic go nie mozna.

Moim zdaniem troche za duzo o nim na tym forum, zygac sie chce. Wiele osob bylo w wiezieniu. Nikt nie mowi ze to cos przyjemnego, ale co, Lipiec (b. minister sportu) wyszedl i co? Napisze ksiazke? Ehhh, jak dla mnie jesli sie robi rap to powinno sie cos umiec, a on nie umie nic. Jakby recytowal, a nie rapowal. Przesluchalem jeden track, i mialem dosyc.

anonim
Autor: Gangsta Rap Ice Cube   Link do posta
22:47:43, 23-07-08
Libert Direct i pojebane parawilniaki dajcie spokój a propo ojcem G Rapu jest Ice-T i Eazy-E więc proszę nie obrażać nie obrzydzać tego rodzaju rapu

Johnny Hardcore
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:47:57, 23-07-08
żurom piona :)

anonim
Autor: maj   Link do posta
22:55:51, 23-07-08
wywiad bardzo dobry,szkoda,ze komentarze w większości zawistne i glupie,to prawie pewne,że nikt na tym forum nie przetestował całej płyty!!! ZUROM jesteś dorosłym facetem a tu dzieciaki  szczekają... więc niema co komentować... ! rób swoje ,płyta schodzi w sklepach i stała się faktem i o to chodzi !

Kukułek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:27:27, 23-07-08
Dobry wywiad, Żurom oby tak dalej. Zdrówka

anonim
Autor: pipa wiesiek   Link do posta
00:06:46, 24-07-08
ogladam film                                  ajjjjjjjjjjjjjjjjjj

anonim
Autor: 6969   Link do posta
00:11:51, 24-07-08
żurom to pała! frajer z wolności i tyle! chodzą słuchy, że za cwela pod celą robił........  Jak ktoś coś wie to piszcie!

anonim
Autor: ksjdhf   Link do posta
00:22:54, 24-07-08
Wejze nie maraj sie zurom cwelu jestes zalosny jak huj chinczyka . Jebie ciebie nie za to kim jestes ale za to co robisz osmieszasz polski rap moj 5letni brat ma lepsze teksty i flow Kmiocie i cwelu

anonim
Autor: ljgfvkhjg   Link do posta
00:26:25, 24-07-08
Po zuromie widac ze jest zakompleksiony niewiem czemu moze go ruchali wieznienu pewnie tak.

anonim
Autor: lihgsdf   Link do posta
00:30:18, 24-07-08
UWAGAUWAGAUWAGAPODSTAWOWE PYTANIE DO ZUROMA

Czemu nie koncertujesz???Zurom odpowie pewnie bo ta plyta nie jest na koncerty to plyta na przemyslenia    buahahahahaKORWA NIE BO NIKT NIE CHODZI NA KONCERYT IDIOTY UMYSLOWO PORAZONEGO DLATEGO NIE KONCERTUJESZ PRAWDA LUDZIE TO WIEDZAA TY ZACHWUJESZ SIE JAK SMARKACZ CALA POLSKA MA JAZDE Z CIEBIE A TY MYSLISZ ZE ONI SIE SMIEJA BO JESTES DOWCIPNY  TY KORWA KORKITACZERZE 

anonim
Autor: lajhrugaf;gkhj   Link do posta
00:32:05, 24-07-08
Zorom jedzie sokolowi bo chce byc choc troche taki jak on A wiecie oco poszlo zuromowi o to ze sokol z nim nie chce nagrywac a wescie pomyslcie nagralibyscie z cwelem??

born2hate
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:45:12, 24-07-08
Zuroma szanuje za szczerość w tekstach i nastawienie, popracus nad flow techniką to będzie naprawde przyzwoicie. Pozdrawiam normlanych

B-Killa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:46:17, 24-07-08
madry wywiad

"Morze jest szerokie i głębokie i pływa w nim ryba co się nazywa Chyba." wymieklem przy tym lol2

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:58:41, 24-07-08
a huj z wami wszystkimi pedaly

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:58:04, 24-07-08
bede brał cie w aucie w cipe do papy ehe

anonim
Autor: grabaż   Link do posta
02:02:40, 24-07-08
moim zdaniem sokol jak i zurom odjebuja popeline z lansowaniem sie i wciskaniem wszedzie swojej plyty!
dobry krazek z rapem sam sie broni i bez wielkiej promocji dotrze do ludzi! niestety zuroma albumy sa SŁABE SŁABE, z  reszta sokol tez sie nie popisal na tpwc wiec musieli to wylansowac! sokol byl kims w starszych czasach jak zaczynalem tego sluchac, teraz troche nienadaza
a wypowiedzi zuroma na forum w temacie o sobie to zenada!! szanujacy sie artysta nie spina sie na forach z hejtasami !!
pozdro przemyslcie zanim mnie zjecie zywcem

Tadyk
Autor: Tadyk   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:48:22, 24-07-08
to juz nawet ja jestem lepszy raper od żuroma. pozatym żurom sam ze sobą zrobił ten wywiad

anonim
Autor: xx221   Link do posta
08:43:36, 24-07-08
zurom kurwa daj sobie spokoj z ta plyta i jej promocja a najlepiej w ogole z rapem ktory moze uslyszec ktos oprocz ciebie i twoich wspollokatorow.
rzygac mi sie chce jak widze newsy o tobie na hh.pl, wszystko kurwa na sile
ciekawe komu sie jeszcze bedziesz skarzyl ze grzales puche i cie koledzy niby wysterowali, zalosne kurwatypu z wawy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:36:56, 24-07-08
Żurom dobry chłopak z ciebie, wyciągnąłeś wnioski z pojebanej przeszłości i starasz się żyć uczciwie, przynajmniej tak mówisz. Wszystko super, za to szacunek ale wiesz, jak chcesz pracować nad stylem to może najpierw nagraj kilka nielegali a dopiero potem wydaj legala? Nie robisz rapu do szuflady i chcesz również mieć z tego profity w takiej czy innej postaci dlatego wydajesz i promujesz się m.in. na hip-hop.pl, taka prawda. Czym różni się Sokół wydając wg. ciebie szmirę dla hajsu od twojego chujowo technicznie rapu dla hajsu???
pozdrawiam

co do chuja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:37:34, 24-07-08
do spinających się kajdaniarzy (np. liberty direct) niczym nie różnisz się od politycznej kurwy

anonim
Autor: grubas WDW   Link do posta
10:03:01, 24-07-08
Wywiad dobry, Żurom mówi mądrze, ale jego styl(wygląd jak i flow) jest żałosny:| szkoda, bo to mogła być dobra płyta, a tak to wyszła nieudolna kalka Pei.

co do chuja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:01:44, 24-07-08
mnie też jego muza średnio leży, ale czy to jest powód do obrzucania błotem?

anonim
Autor: Pawelek Zaczek   Link do posta
11:33:33, 24-07-08
trzymaj sie

anonim
Autor: El ShaKaF   Link do posta
11:57:12, 24-07-08
Żurom, naraziłeś się "Hardkorowo ulicznym" dzieciakom, którzy nad łóżkiem mają plakat sokoła, słuchają peji "Życie kurewskie" i wczuwają się, jakby to Peja o nich rapował, naraziłeś się bo powiedziałeś szczerze co o nich myślisz, a Fani [Tych co najczęściej lecą na Vivie z HH] dostali weny twórczej by przelać na klawiaturkę, co myślą o tobie i twoim rapie... przemawiają przez nich sztuczna nienawisc i plastikowa agresja, dobrze ze ich olałeś, dla mnie płytka jest pouczająca, choć nie wiem czy taka miała być, Elo. El ShaKaF

anonim
Autor: karloss_ie   Link do posta
12:10:08, 24-07-08
ok zdaje mi sie ze nikt tu nie ma prywatnie nic do tego chlopa wiec przestancie go tak kurwa bronic ze dobry chlopak bo tego sie nie ocenia po wywiadzie!!!
polecam przeczytac uwaznie czat z zuromem troszku pomyslec przesluchac cala plyte (co nie jest latwe) i kurwa prosze was kurwa i prosze Ciebie Zurom z tego co tam przewijasz (powtorze to kolejny raz) napisales kawalek list do bliskich (ktory niby pisany w celi/lub po wyjciu) tak naprawde byl napisany przed wyladowaniem tam chyba o czyms to swiadczy??!!?? kurwa sorry ale jakby ktos sie skupil na tym to kurwa latwo to wyczaic :) co do promocji mnie osobiscie wkurwia ze co nie wejde na ten portal to albo kurwa dmx zatrzymali bo mial 2 litry coli zamiast litra albo kurwa ZUROM cos tam! masz chujowy rap i kazdy kto Ci pierdoli ze jestes dobry w tym to chyba robi to z litosci albo dla beki chlopaku ze szczery? to kurwa nagrywaj i puszcaj go w domu sobie i rodzinie a jak komus sie podoba ze takie plyty i tacy artysci sa promowani w polsce to kurwa .....................

anonim
Autor: FGDSGD   Link do posta
12:34:17, 24-07-08
liberty direct  NIE PRUJ SIE TY STARA KURWO, NIE ROZUMIESZ, NIE SLUCHASZ TO ZAMKNIJ PIZDE ZNAWCO, BANDA ŁACHOW COS CI PRZEWINELA A TY SIE Z TYM WOZISZ.

ŻUROM POWODZENIA!


anonim
Autor: kubastoprocent   Link do posta
13:19:18, 24-07-08
Zurom ty jebaku lesny jakim prawem wpierdalasz sie na polską scene ty bydlaku disujesz jeszcze do tego !!! Ty smieciu grali cie w dupe w pace miałes ksywe Obciongaczew ty rumunski pucybucie odpierdol sie od peji i sokoła wypierdalaj !!! Wypierdalaj!!! ty szmato nie potrafisz rapowac kutafonie obnizyłes poziom rapu w polsce ty hujozo !!!!!

anonim
Autor: Poznań rządzi   Link do posta
13:56:14, 24-07-08
kTO TO JEST KURWA żUROM?

panix
Autor: panix   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:57:25, 24-07-08
spoko wywiad

mała rada Żurom, może udzielaj więcej wywiadów a ogranicz a najlepiej zawieś działalność na majku
bo śmieszne jest, kiedy mówisz, że możesz rozwijać się technicznie a progres między pierwszą a drugą płytą jest praktycznie zerowy

a i jeszcze to, że korzysta z tej przykrej sytuacji żeby się wypromować, to nic dziwnego, tyle że z tym trzeba uważać żeby nie przesadzić bo jak się przekroczy pewną granicę to daje odwrotne skutki, czyli zniesmaczenie

anonim
Autor: ja pierdole   Link do posta
13:59:55, 24-07-08
kurwa ile jeszcze bedzie wywiadów z nim???????? wszyscy nagle zaczeli sie interesowac zuromem tylko dlayego ze siedzial????????? porazka

anonim
Autor: YouMustDie   Link do posta
14:38:43, 24-07-08
no dobra rapera to z niego nie będzie, chyba że cuda się zdarzają
ale wywiad dobry, konkretny, radzę najpierw przeczytać a nie hejterzyć z miejsca bo nie lubicie jego muzyki...

anonim
Autor: co ze lby zryte zazdrosne   Link do posta
15:46:17, 24-07-08
Host: ---.tekserve.com
ten jest najlepszy,napisal 5 razy pod rzad,zmienil autora a host ten sam.Imbecyl kompletny.Kozak plyta nie dla forumowych dzieci!!Rob dalej Żurom co robisz,masz wsparcie!!!

anonim
Autor: TOOMI Gniezno   Link do posta
15:46:21, 24-07-08
Macie co niektórzy najebane w głowach... napinacze od siedmiu boleści.

empe91
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:09:05, 24-07-08
jebać żuroma na 100%
zero tolerancji dla takich kurew!

anonim
Autor: do empe91   Link do posta
18:19:10, 24-07-08
kurwa to ty jestes przecweolna chujozo!!Ublizacze internetowi i frustraci zajebani!SLU z ZUROMEM!!PZDR Z PYR!!P.S: Z RYCHEM SOBIE WYJASNIJCIE TEMAT I GIT!!!

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:30:48, 24-07-08
Autor: co do chuja
Dodany: 2008-07-24 09:37:34 Host: [ukryty - użytkownik zarejestrowany]do spinających się kajdaniarzy (np. liberty direct) niczym nie różnisz się od politycznej kurwy ty kurwo jebana to zrob mu laske jak tak go bronisz frajerze jebany

Autor: FGDSGD
Dodany: 2008-07-24 12:34:17 Host: ---.160.203.8liberty direct  NIE PRUJ SIE TY STARA KURWO, NIE ROZUMIESZ, NIE SLUCHASZ TO ZAMKNIJ PIZDE ZNAWCO, BANDA ŁACHOW COS CI PRZEWINELA A TY SIE Z TYM WOZISZ.

ŻUROM POWODZENIA!

powiedz mi to w twarz kurwo jak wiesz kim jestem podejdz do mnie i to powiedz kurwo huj ci w dupe i na niczym sie nie woze lamsie huj ci w ryj kurwo cwelu dziwko

anonim
Autor: maj   Link do posta
18:56:29, 24-07-08
na tym forum jakieś psychole leją gówno aż śmierdzi, naj latwiej w internecie pyskowac i skręcać się z zawiści,że inni na legalu wydają. Jednym sio podoba i kupują płytę a inni wolą rynsztokowym słownictwem popisywać się na forum. Jest wolny rynek i każdy możę wydawać i kupować co zechce.  O ŻUROMIE jeszcze usłyszycie bo  ma coś do powiedzenia na temat życia,jest szczery ,ma pasję,ma rodzine i liczne plany. POWODZENIA  ZUROM  plotki  oszczerstwa pomówienia chamstwo -  wychodzą  od kilku tych samych kolesiów

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:28, 24-07-08
wez kurwa dziecko neostrady zrob mu laske

anonim
Autor: po prostu   Link do posta
19:31:54, 24-07-08
Żurom nie umie rapować

anonim
Autor: Mutha Fucka dziwko   Link do posta
19:41:51, 24-07-08
e skurwysyny jedzcie mnie przecież to lubicie no jest jakas dziwka co mnie zhejtuje?jestem madafakerem i woże się lubie bójki no jedzcie mnie huje !

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:53:03, 24-07-08
co do Andriu nigdy cie nielubiałem ale masz rację zgadzam się a do L-Direct co ty caćpałaś sie czy co? a do powyżej ziom daj na loooz

anonim
Autor: SPIERDALAJ LIBERTY DIRECT   Link do posta
19:59:14, 24-07-08
liberty direct ty znajdo pierdolona... jestes jebanym chamem z zapierdolonej gnojem wsi co sluchal disco polo a teraz pewnie jestes kondonkiem ktory slucha rapu bo jest taka moda i popierdalasz w skarpetkach Prosto do szkoly. z chuja sie wziales, chuja wiesz wiec chuj ci w jape i jak jestes taki donkiszot to pojedz do Zuroma i go zwyzywaj prosto w twarz a nie cioto sie podniecasz swoimi chuja wartami wypocinami jak reszta hejtujacych pedalkow. obciagnij Wojtkowi czy cos. spierdalaj a w avatar mogles sobie logo mc donalds wkleic zeby bardziej amerykansko bylo ciolku.

_- Cynamon -_
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:01:06, 24-07-08
Ogólnie nie lubię tutaj się wypowiadać, bo poziom tutejszych wypowiedzi jest dość niski, ale ten te,at na forum mnie dosyć zaciekawił. Tysiąc wywiadów, tysiąc newsów... A płyta? Kupił ją chociaż jakiś tysiąc słuchaczy? Żurom naprawdę powinieneś przestać rapować, bo robisz sobie wstyd. Nie życzę Ci tego, ale dzieci jak pójdą do szkoły i będą słyszały od innych dzieci, jakiego to z siebie zrobiłeś pajaca... Nie życzę im tego, ale wydaję mi się, że niestety będą na to skazane. Co do Twojego flow. Nie masz go. Powinieneś o tym wiedzieć jako 31-letnia osoba, która już dość długo siedzi w rapie. Nagłówek tematu i wywiadu to "Działajcie z pasją". U Ciebie Żurom niestety sama pasja nie wystarczy. Po prostu nie masz talentu i powinieneś swoje możliwości przesunąć na podziemie gdzie mógłbyś znaleźć jakichś ciekawych ludzi. Odzyskałbyś szacunek którego niestety teraz nie masz. Płyta dno. Zero Flow. Promocja na siłę. Z gówna kwiatka nie zrobisz. Elo!

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:40:07, 24-07-08
wszyscy co do mnie pisza huj wam w dupe dziwki przyjedz do mnie to ci to powiem kurwo razem z tym zuromem kryminalista i zhuja to ty dopiero z szedles i cie boli i bardzo dobrze huj z wami pedalami

anonim
Autor: makiwara2   Link do posta
20:47:14, 24-07-08
ZUROM bracie niesluchaj tego scierwa cynamon kur .. co to do huja jest??kim ty jestes cwelu?ajj??zobaczylem twoich ulubionych wykonawcow jestes osralkiem i tak juz zostanie !@ZUROM DZIALAJ dalej z korwami elo!

anonim
Autor: MC TERMINATOR   Link do posta
21:20:48, 24-07-08
elo żurom zabije cie che che che

anonim
Autor: bronbozeniehejter   Link do posta
21:46:36, 24-07-08
KURWA ocipeiliscie z tym żurkiem czy jak mu tam, co za pojeb porównuje go do sokoła? to kurwa jak gówno do kawioru ....... niech idzie dalej udzielać wywiadów dla TVN a nie robi szit. PRZEREKLAMOWANE SCIERWO !!!

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:57:33, 24-07-08
ty Libert Direct to przyjezdzaj do mnie na dzielnie nie wyjdziesz z niej poki twoja stara niezrobi nam laski PS Pozdrowienia z podziemia i dla więzienia

RomaNN aka R2N
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:20:45, 24-07-08
Ale niektorzy spinaja poslady ja pierdole.
Jego rap nie jest dla malolatow, one tego nie skumaja, sa po prostu za glupi - w dupie byli i gowno widzieli w zyciu proste.
Ale na chuj tu sie pruja i jada komus przez neta to kurwa nie kumam.
Pewnie proba dowartosciowania sie, bo codziennie ktos ich jedzie w szkole / na ulicy / w busie albo w gimbusie hehehehehe

anonim
Autor: borys-rdm   Link do posta
23:58:35, 24-07-08
jak dla mnie mega szacunek zurom plytka technicznie niejest pro ale texty w huj prawdziwe jak przynajmniej dla mnie oby wiecej tak ogarnietych ludzi wiekszosc gnoi sie kurwa spina puki im rodzice dajo na ruchy i ciuchy puki zyjo na ich rachunek to zycie jest takie proste ... poczekajcie tylko kurwa wengsterzy pff  przesiedzcie gnoje pare dni w ciupie  to wasze dupy bendo biedne zal mi kurwa was
 a i sokolem jak dla mnie masz racje stracisz szczerosc w textach itp co z pejo to niewiem ale jego szanuje


tak czy siak ziomus masz racje i  zycze udanego zakonczenia sprawy propsy

anonim
Autor: JoloNS   Link do posta
00:03:01, 25-07-08
M. in. do "Zawistne kurwy zurom i pismak" i tych ktorzy bronia Sokola.

Prosze was przeczytajcie to i sie zastanowcie czy Sokol tak na prade dalej robi hip hop.

Rowniez mi sie wydaje ze Zurom nic nie zyskal tym dissem i ja za Zuromem pod wzgledem flow tez nie przepadam ale przynajmniej Sokol stracil na tym dissie a to mnie satysfakcjonuje. I nie chodzi tu o to ze zazdroszcze Sokolowi czy cos w tym stylu albo o to ze jak jakis raper mowiac ze ma kase to od razu jest spalony bo na przyklad Peja caly czas nawija o tym ze kiedys byl biedny a teraz jest zarobiony i git nikt nic mu nie zarzuca. Tak samo Tede tez sie nie kryje sie z tym ze ma hajs. A mi po prostu chodzi o to ze Sokol kiedys robil zajebisty hip hop a teraz robi jakies dziadoski i komercyjne techno ktore przede wszystkim sluchaja jakies dzieciaki ktorzy tak na prawde nie maj zadnego pojecia o hip hopie. TAk samo Boski kiedys byl kozakiem i zajebistym raperem a teraz niestety jest juz tylko kozakiem. I na sam koniec chcialbym powiedziec tylko tyle ze jesli ktos uwaza za w obecnej chwili to co robi Sokol i Boski to jest hip hop w takim razie nie ma bladego pojecia o hip hopie.

anonim
Autor: normalny 123   Link do posta
00:15:59, 25-07-08
hahaha jak czytam te wasze wpisy to umieram ze śmiechu...banda pajacy (są wyjątki oczywiście, ale to sie zdarza rzadko). Nie wiem w ogóle po co ja wchodzę na tą stronę , która wyraźnie opanowana jest przez dzieci upośledzone intelektualnie, nieumiejące się nawet poprawnie wypowiedzieć. Nie rozumiem Cię Żurom po co w ogóle odpowiadasz na zaczepki zawistnych dzieci, które tutaj zgrywają kozaczków, a tak naprawdę srałyby  po gaciach  spotykając się oko w oko z "raperami" których jadą (bądź hejtują- zwał jak zwał) bo przez internet im krzywdy nie zrobią...bądź tą drugą grupą jakimi są raperzy, którzy na bank monitorują tą stronę i zamieszczają swoje wypowiedzi pod śmiesznymi nickami (słyszałem to już niejednokrotnie). A najśmieszniejsze są wasze wyzwiska w stronę Żuroma typu cwel, frajer, sprzedawczyk itp., itd. zastanawiam się czy rozumiecie istotę i znaczenie tych słów...nie znacie go osobiście więc współczuje tym właśnie upośledzonym małolatom...zal...rozumiem nie każdemu może się podobać twórczość Żuroma , lecz można to wyrazić w sposób kulturalny, tak jak nielicznie osoby to robią...

anonim
Autor: ??????:O???????   Link do posta
08:58:56, 25-07-08
normalny 123 !! naprawde normalny typ na forum hh.pl a reszta to kurwy i dzieci neostrady jebal was pies i wasze matki tez eloooo

anonim
Autor: taktujest   Link do posta
10:31:28, 25-07-08
Może? Morze jest szerokie i głębokie i pływa w nim ryba co się nazywa Chyba. Pancz Gigant!

anonim
Autor: SeBooL   Link do posta
11:58:05, 25-07-08
O kurwa... Co wy pierdolicie, Żurom i ojciec gangsta rapu. Sokół to Symbol Polskiego HH i nie pierdol... Niech sobie robi ciuchy, nikt mu nie zabroni... Polski rynek jest taki ze na plycie sie nie dorobisz!!! On ciuchy nie łaczy z rapem... A ty co za gangstera sie uwazasz jak bys mial taka biografie jak 50 cent to juz by bylo cos... ale pewnie dawno bys wymiekl! Twoj rap jest na poziomie niemowlaka, nikt cie nie zna i nikt cie nie szanuje-TYLE

anonim
Autor: pan zycia i smierci   Link do posta
12:25:06, 25-07-08
Dobry wywiad!!DUZA V!!Dobrze,ze powiedziales to co nie jeden by chcial,ale sie bal..Byc soba i robic to co sie mysli to SZTUKA!!Pzdr z Krakowa!!

Freddy Mercury
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:42:47, 25-07-08
ZUROM TUTAJ DOBRZE DISSUJE KURWY HEJTERSKIE I BARDZO DOBRZE
BO ZUROM UCZCIWY I SZCZERY RAPER JEST
TAK TRZYMAJ ZURI , DISSUJ WSZYSTKICH FRAJEROW I BADZ PEWNY SIEBIE
POZDRO

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:57:49, 25-07-08
laske to ty bedziesz trzaskal mnie i swoim kolegom z dzielni jak co dupy zrobie kanikuły pizdo

anonim
Autor: maj   Link do posta
16:19:56, 25-07-08
liberty jesteś psycholem,ktory  powinien spadać z tego forum bo znalazłeś pretekst do ujadania,które nikogo nie interesuje!!! ignorować popaprańca!!!

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:09:58, 25-07-08
dziecko neostrady nie wpierdalaj sie i sam sie gon

anonim
Autor: libertyn   Link do posta
17:56:24, 25-07-08
LIBERTY DIRECT ja mam do ciebie tylko jedno pytanie: --------------------->>>>> >>> ILE TWOJA MAMA MUSIAŁA NAPCHAĆ ŚNIEGU W CIPKE ŻEBY TAKIEGO BAŁWANA ULEPIĆ?

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:04:44, 25-07-08
spytaj swoja

anonim
Autor: CIPA   Link do posta
19:50:45, 25-07-08
Za duzo pozy jest w tym wszystkim ta okladka jest taka naciagana ze nic nie powiem,za duzo halasu w okól tej sprawy ile jeszcze lat bedzie ten Zurom gadal o wiezieniu.Byl tam spoko jeden kawalek, moze dwa i jakies odnosniki do tego wydarzenia na plycie ale nie robcie kurwa gangsterki do juha wafla bo mnie to smieszy wciul.wiem ze to byly ciezkie chwile ale nie szukajmy w ten sposob rozglosu.To tak jak bym nagral o tym ze auto mnie potracilo i lezalemw szpitalu i koledzy mni eodwiedzali i tytul plyty Przykuty do wyra i 100 wywiadow jak to nie moglem ze zlamana nogo isc n akoncert albo inne duperele.Raperem jest slabym moim zdaniem,ma dobre intencje ale to "FLOW" jest do bani,ni w gruszke ni w pietruszke i brak poczucia rytmu jak dla mnie.PKS

anonim
Autor: JoloNS   Link do posta
19:51:34, 25-07-08
Do SeBool.
To ze Sokol robi ubrania to normalne bo wielu raperow na ciuchach zarabia. 2 lata temu zgodzil bym sie z toba i powidzial bym ze Sokol jest ikona polskiego HH jednak teraz to co nawija to jest GOWNO. Moim zdaniem sprzedal sie przez muzyke a nie ubrania. To co robi teraz to jest jakies techno ktore sluchaja dzieciaki ktrorzy bladego pojecia o HH nie maja.

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:09:27, 25-07-08
co ty nie powiesz

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:25:35, 25-07-08
ty powyżej buraku ile twój stary dał za prezerwatywę bo chyba w tych czasach nie bylo dobrych nie?a szkoda polecam kupujcie Unimil a świat będzie piękniejszy macie p[rzynajmiej w 60%pewność że nieurodzi się taka pizda hejterska jak Liberty HEHE

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:30:46, 25-07-08
przeciez jestes prawiczkiem

anonim
Autor: Ejjjjjj   Link do posta
20:47:17, 25-07-08
Naprawdę czytając wasze posty płakać się chce(wyjątki są...np"normalny123)a co do Żuroma...hmmm
chce być prawdziwy,mówiąc o błędach innych jakie popełniają,zyskał ''sławę''w necie przesz diss na borka i sokoła,co tam nie dogadał się ryskiem to ich sprawa.Dla mnie jest osobą szczerą w pewnym sensie,ale co do płyty naprawdę ma słabe flow i pownien na tym troche popracować a potem iść w fame...bo jak sam zauważył  zapewne jest trochę stracony w rapie w pewnym sensie(nie obrażając go)...kontrowersja była,jest,będzie i zawsze interesowała ludzi i tych zacofanych dzieci umiejących srać bluzgami w internecie....mimo wszystko powodzenia ZUrom...SLU GANG

Klook
Autor: Klook   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:02:04, 25-07-08
ZUROM WYPADA Z BITUUU!

anonim
Autor: hierek/mateo   Link do posta
22:14:14, 25-07-08
już niedługo ukaże się diss na żuroma ze strony peji hahahahah ale go dojedzie a nazywał się bedzie tragadia za tragedią TO JEST GORĄCY NEWS..JUŻ W PONIEDZIAŁEK KURWA TO BĘDZIE TO!!!!!!!!!!!POZDRO SLU dobrze napisał ejjjj...pzdr ziomie kim bys nie był..hahahah PAMIENTAjCiE PONIEDZIAŁEK DiSS PEJI NA ŻUROMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!PONIEDZIAŁEk(PEWNA INFORmACJA)

Grizzli
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:43:59, 26-07-08
Sry, ale PROSTO,StoProcent i PLNY-wszytskie te rzeczy sa dla mnie chujnia.
Moze troche StoProcent...

Jak ktos napisal na poczatku-jako raper chujnia, jako czlowiek do pogadania-okey.

anonim
Autor: maj   Link do posta
10:44:33, 26-07-08
ZUROM JEST BARDZO SILNA OSOBOWOSCIA A TAKIE OSOBY ZAWSZE WZBUDZAJA KONTROWERSJE-przynajmiej nie jest nudno!!!  A TO FORUM TO NIE JEST RING BOKSERSKI !!!

anonim
Autor: Klepciu   Link do posta
11:07:00, 26-07-08
hehe czemu każdy news o Żuromie kończy się zawsze takim flejem ;)


$ZL$T Eszet H&H BŁN TWIERDZA:D
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:55:05, 26-07-08
dlaczego wszyscy wchodza akurat na to co jest dla nich do skrytykowania? ja wasze gnioty omijam i niewypowiadam sie na ich temat i nieinteresuje mnie co tam sie dzieje...podoba mi sie ten kawalek napisany w wywiadzie

"Chodzę z podniesionym czołem. Każdy wie gdzie mnie znaleźć i nie zapierdalam kanałami. Plotki takie i inne szybko się rozchodzą i ludzie z miasta do miasta sobie powtarzają a nie znając danego człowieka mogą różnie sobie myśleć."

Ja bym nagral z zuromem cos z checia i napewno nie o tym jak duma mnie rozpiera bo takiego czegos dla mnie niema nieistnieje..ten kto cos przezyl niech sobie poslucha ktos kto rozumie to niech sobie poslucha..tak naprawde wasza krytyka na niego jest zbedna i nikomu np mi niepotrzebna wiecie czemu?

BO RAP JEGO JEST WAZNY I Kazdy dojdzie do identiko wniosków z tym ze kazdy w innym okresie swojego zajebanego zycia..wiecie co to jest bol? istnienia? niewiecie macie kąplexy i zazdroscicie takim ludzia..tylko ze tu niema co zazdroscic...nieczytam waszych wypowiedzi bo to banalnie niemądre

$ZL$T Eszet H&H BŁN TWIERDZA:D
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:03:41, 26-07-08
a to dla tych co tylko umieja krytykowac...niepamietacie juz co wilku nawijal?? "Niechciani?nielubiani? nieprzejmuje sie skurwysynami..co innego w oczy co innego za plecami..dziwko! powod do radosci dzisiaj daj mi! niezraz z ziomkami palcami wytykani jebac to i tak jestesmy niepokonani bóg w sercach naszych i na zawsze z nami..:'

anonim
Autor: zgnilec   Link do posta
13:35:23, 26-07-08
powiem jedno szkoda nawet ŚCiĄGAĆ tej płyty...
co dopiero kupic...

anonim
Autor: Kaczorlaziale   Link do posta
14:19:51, 26-07-08
"Ojciec chrzestny polskiego gangsta rapu" buhahahahahhahahahahahahahahaahhahahahaha hah leże kurwa i kwicze hahahahhahahahahahahahahahahhahahaaa

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:23, 26-07-08
Born Juices jest Gangsta

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:21:22, 26-07-08
huj z wami

anonim
Autor: Liberty Direct pedal   Link do posta
18:41:26, 26-07-08
liberty direct watpie zebys byl taki mocny zeczywiscie jak jestes tu pewnie w szkole wszyscy cie maja za lamusa i chcesz sie tu dowartosciowac masz pewnie 15 lat albo 20 a dalej jestes nierozwiniety Pajacu

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:54:04, 26-07-08
nie bronie Zurka ale sądzę ze to hamskie mówisz żurom spotakajmy się bo mam ci cos do powiedzenia i tyle tak sie to załatwia kurwa mać jebana

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:29:46, 26-07-08
to spotkaj sie z nim i zrob mu laske jeszcze

anonim
Autor: wrrrrrr   Link do posta
20:55:12, 26-07-08
ehehe

anonim
Autor: wrrrrrr   Link do posta
20:55:15, 26-07-08
ehehe

anonim
Autor: maj   Link do posta
21:38:19, 26-07-08
liberty spadaj !jestes oczywistym przypadkiem psychozy maniakalno-seksualnej,popaprancu

anonim
Autor: JoloNS   Link do posta
00:24:30, 27-07-08
Liberty direct o chuj ci chodzilo z tym "co ty nie powiesz"?

anonim
Autor: zoromtyrapaly   Link do posta
08:04:22, 27-07-08
Liberty direct dobry chlop z ciebie jedz dalej zoromowi cwelowi a i to co robi teraz sokol jest zajebiste i wiesniaki tego nie kumaja to jest rap100prc

Kastrator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:40:19, 27-07-08
Coraz żadziej wbijam na hh.pl ponieważ żygać mi sie chce kiczem który ostatnio powstaje! Co do Żuroma to naprawde jestem pełen podziwu za to co na ten chujowy czas sceny hip hopowej zrobił ! Może flow mnie nie powala ale szczerość i klimat jaki płyta ma w sobie to jest Gicior! Nie wierze w to że raperzy dając wywiad na hh.pl tego nie czyta później, napewno chce znać reakcje różnych koneserów myśli ale napewno ma do tego duży dystans.Jeżeli czytasz moją wypowiedź Żurom To Cie pozdrawiam mocno! Trzymaj sie chłopaku!Rób dalej swoje bo robisz to szczerze i Zajebiście!Życze Ci powodzenia w życiu i spokojnej przyszłości! "Śmieją sie na forum pierdolone kondony!Chuj wiedzą o problemach, zasadach i honorze!Ja w czapce okularach przedzieram sie nad morze!"Żurom Elo! albo jak kto woli Ole!

anonim
Autor: hhhwwwdddppp   Link do posta
10:25:24, 27-07-08
Żurom masz posłuchaj sobie; www.sendspace.pl/fil...

ŻUROM NAJGORSZY RAPER W POLSCE!

Dzieglo ZTnS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:32:03, 27-07-08
te przestepco haha zejdz ze sceny bo jestes tak chujowy ze az mnie glowa boli nawet jakby mi twa plyte wciskali na sile za chuja nie wezme a co do dissa na Peje, Sokola i Borixona to wiesz co? Peja cie juz rozniosl, znokautowal terror music zal.pl zegnam yo;p

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:20, 27-07-08
ty kurwa a co ty wiesz o zasadach i honorze ? i po huj o tym mowisz publicznie lamusie?

anonim
Autor: maj   Link do posta
17:00:45, 27-07-08
RAPERSKI SWIATEK MYSLAL,ZE KARTY DAWNO ZOSTALY ROZDANE A TU ŻUROM NAMIESZAL>  JEST SZCZERY DO BOLU A TO DRAZNI PONIEKTORYCH>    AVE ŻUROM !!!

anonim
Autor: maj   Link do posta
17:12:36, 27-07-08
slownik ortograficzny polecam dzieciakom i nieukom z tego forum

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:06:29, 27-07-08
a ja ci polecam wyjsc na podworko

anonim
Autor: zważ na ruchy   Link do posta
18:57:46, 27-07-08
Frajer jets osobą, która ma przejebane, Żurom siedziąc i będąc "frajerem" jak to pisze LIBERTY DIRECT nie wiem czy wyszedłby z tej sytuacji z nienaruszonymi ząbkami czy kośćmi tak więc LIBERTY nie używaj słów o których nie masz pojęcia to po pierwsze.
Jak dla mnie Żurom zostań przy robieniu bitów i trenuj dalej rapowanie to po drugie.
Po trzecie nie zakręcajcie do temetu POPA bo nie o nim mowa zaświerzbione pederasty.
Na koniec żyjecie ulicą tylka w internecie wyjdzcie kiedyś do chłopaków z podwórka, przy których przechodząc obok nich spuszczacie głowe bo boicie sie dostać w kopa na jape.

Pozatym..
Pokój.

anonim
Autor: ?????......   Link do posta
19:16:48, 27-07-08
Od dzis to juz Niejest Andrzej Żuromski tylko Andrzejs Żurkomski nie Żurom tylko Żurkom

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:14:41, 27-07-08
zwazajacy na ruchy ja wiem co to znaczy i sie nie wpierdlaja

KKPSxKARTEL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:37:35, 27-07-08
Żurom ty jestes samobójca nie umiesz spiewac i tyle .Mam styl podobny do Peji i bym cie skórwił jak bym chcial spiewasz jak gówniarz na youtube McMinotaur czy jakos tak on tez cie zdissowal.Przejebales sobie w poznaniu wiec idz na jasna gore i sie pomodl o talent bo spiewasz tak jakbys z chuja spadl...

fperski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:47:27, 28-07-08
Żurek knurek :P:: heheh

anonim
Autor: co wy robicie   Link do posta
01:09:37, 28-07-08
przestańcie robic z nim wywiady to może przestanie nagrywać.
Żurom napisz książkę o tym jak ciężko jest w więzieniu i jaka niesprawiedliwość panoszy się w polskim sądownictwie ale nie nagrywaj rapu czy co to tam jest

anonim
Autor: Spokojest   Link do posta
01:50:42, 28-07-08
Spoko wywiad ze sobą przeprowadziłeś Żurą.


Szacunek za 1 miejsce w byciu najchujowszym raperem w Polsce!

Pozdro 600V! :)

anonim
Autor: zuromił   Link do posta
03:16:09, 28-07-08
kurwa ludzie popierajacy zurama - czy wy juz do konca ocipieliscie? fakt za duzo tu pierdolenia i wyzywania sie wzajemnego ale jak widze teksty typu "rob to co robisz żurom" to kurwa pierdziec nosem sie chce z tego gościa nic nie było nie jest i nic nigdy nie bedzie lepiej jak tu juz ktos wczesniej stwierdził zeby sie przerzucił na pisanie tej książki. Mówicie że sokół sie ciuchami promuje ? hahahah kurwa nie bede sie wypowiadalco do żuroma bo wystarczy spojrzec na zdjecia z jego dziećmi...... zuroom dobrze Ci radzą ludzie skończ z rapem.

anonim
Autor: maj   Link do posta
08:15:06, 28-07-08
A WY SKONCZCIE Z TYM UJADANIEM BO CHAMSTWO I ZAWISC NIE JEST ZADNYM ARGUMENTEM JEZELI MYSLICIE ZE TO PODGRZEWANIE JADOWITYM SMRODEM MA JAKIES ZNACZENIE   TO PRZECENIACIE TO FORUM    SPADAJCIE HEJTERZY BO WASZE OPINIE SA W MIEJSZOSCI A RAPERSKI SWIATEK nie jest pepkiem swiata

KKPSxKARTEL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:31:12, 28-07-08
zalozymy temat na forum i  tam bada dissy na tego disco polowca i konkurs na najlepszy diss  :)

Samotny Dżordż
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:37:17, 28-07-08
Żurom robi dobry rap już od wielu lat

anonim
Autor: maj   Link do posta
10:15:34, 28-07-08
PUDELEK>PL   TO DLA WAS ZYWIACY SIE PLOTKAMI I  POMOWIENIAMI

anonim
Autor: szyszak   Link do posta
11:02:13, 28-07-08
Żurom to chyba najsłabszy "raper" jakiego dane mi było słyszeć..... wielkie halo że go w coś wrabiają, wiele osób w tym kraju ma taką samą sytuację, ale oni fejmu na tym nie robią... Płyciwo marne, bardzo marne jak dla mnie, dobrze że na allegro ktoś to ode mnie odkupił :) a co do Sokoła z Prosto :P przecież już parę razy przyznał, że ma z tego hajs ;] boli Cię to, że Ty nie masz? ;>

anonim
Autor: maj   Link do posta
12:13:01, 28-07-08
Peja z ta lopatka to do piaskownicy ! Masz sporo odciskow skoro tak podskoczyles ! NIKT NIE JEST DOSKONALY i to rowniez  dotyczy Ciebie, a   żarty maja granice dobrego smaku,a Ty ja przekroczyles razem z kolesiami         AVE ZUROM !!!

anonim
Autor: czerwiec   Link do posta
13:03:46, 28-07-08
Maj idz wyliz rowa zuromowi pierdolony cwelu hahahahahahahha!

Dzieglo ZTnS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:04:37, 28-07-08
ty "maj" tobie by sie przydalo mozg wymienic łopatka to sie mozesz ty pierdolnac w leb

KKPSxKARTEL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:38:24, 28-07-08
pejpejapeja
to zjebane gowno a peji rap,
to dwie odmienne kurwa sprawy,
powiem ci krutko zuromie chuju,
przebrala sie miarka,
koniec zabawy dopadnie cie poznanski syntykat....
pejapejapeja

liberty direct
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:20:59, 28-07-08
dokladnie maj zrob mu loda cwelu

pasiat
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:06:06, 28-07-08
co jak co ale wywiad naprawde bardzo dobry

anonim
Autor: co wy robicie   Link do posta
19:49:58, 28-07-08
Drogi Maju po części się z toba zgodzę nie należy robić sobie żartów z Żuroma bo jeżeli ma koło 30-stki i choć raz słyszał swoje nagranie a mimo to nie przestał nagrywania to może nie jest zupełnie rozwinięty.
Z drugiej strony wstyd może spowodować u niego koniec nagrywek więc czemu by nie spróbować tą drogą.

anonim
Autor: co wy robicie   Link do posta
19:52:29, 28-07-08
A co do tego czy wywiad jest dobry czy nie to powiem że wywiadu z tym człowiekiem nie powinno tu być, no bo w sumie z jakiej kurwa racji.
Przecież jeżeli wrzawa medialna wokół niego ustanie to nie będzie próbował robić rapu a tym samym zrobi miejsce młodym i co najważniejsze utalentowanym.

anonim
Autor: OLE!   Link do posta
22:15:53, 28-07-08
Czemu jakiś pajac wypowiada się o Sokole czy Peji? żurek zdala od Rapu i Raperów... No comment

anonim
Autor: filantrop   Link do posta
22:27:38, 28-07-08
słuchałem paru kawałków z tej płyty i powiem tyle...że kolo chyba zmarnował ten czas  w pierdlu bo nic się nie podszkolił w rapie.nie wiem czym ten kolo z H-H.pl się podnieca słabizna na maxa

anonim
Autor: rozpierducha   Link do posta
22:32:18, 28-07-08
mam was w dupie

KKPSxKARTEL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:37:28, 28-07-08
racja wspolczuje mu odsiadki w kiciu bo zostawil jednak dwoje dzieci....ale to nie zmienia faktu ze nie umue spiewac!!!
LUDZIE!!!!!          przysluchajcie sie!!!! belkocze i te pauzy bez sensu!!!

                      ............MYSLE ZE JEST LEPSZM OJCEM NIZ RAPEREM.............

anonim
Autor: rozpierducha   Link do posta
22:42:26, 28-07-08
a ty tam jakis liberty daj swoj adres chetnie wpadne pogadac wytlumacze ci pare kwestii a co do tego ala rapera to jest dla mnie dno jakich malo straszne gowno robi ale mam go w dupie niech robi mi interesow nie psuje ale te nie ktore wasze teksty rozjebaly mi tatuaze na plecach. p.s zajmijcie sie wlasnym interesem a nie jakims marnym raperzyna. Strzalka pozdro ze szwecji LDZ

KKPSxKARTEL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:51:42, 28-07-08
po to mozna dawac komenty rozpierducha zeby mozna bylo sie wypowiedziec...
a ze gnoimy zuroma to nasza sprawa...
fakt ze to juz sie robi nudne ale niech wie ze jest Z.E.R.E.M>

anonim
Autor: maj   Link do posta
00:35:53, 29-07-08
jacy my gnoimy Zuroma ? kim jestescie mniej niz zero ? tu juz nie o ZUROMA chodzi tylko o rozpierduche ! to daje do myslenia ... nakrecajcie sie anonimowi ujadacze  bo coraz bardziej jest oczywiste, ze to nie sa wypowiedzi a rozpisana na glosy hejterskie zagrywki !!! 

anonim
Autor: czerwiec   Link do posta
01:31:24, 29-07-08
maj - serio wyliż mu rowa albo wypucuj śledzia cwelu .. anonimowi ? a Ty to kurwa co? żurom jest zerem i trzeba o tym otwarcie powiedziec bo za dużo sie w okół niego kreci... dissuje Sokoła i Peje nie no parodia JEBAĆ ŻUROMA !!!!!!!!!!!

anonim
Autor: jakie zycie taki rap!   Link do posta
14:00:37, 01-08-08
"niekomercyjnosc tez ma wartosc komercyjna" - PIH
"jesli nie umiesz rapowac w wieku 16 lat to sie za to nie bierz" - ktos na forum fokuspace.com (nie pamietam)

tyle na temat zuroma

anonim
Autor: HUjeh   Link do posta
14:00:24, 02-08-08
Huj w dupe peji, Przegrywa beef

anonim
Autor: SIE ZYJEEEEEEEEEEEEEEEEE   Link do posta
13:44:47, 03-09-08
NAJLEPSZY POLSKI RAPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anonim
Autor: mistrzswiat1   Link do posta
01:30:51, 29-01-09
i huj.

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.