Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Polska premiera filmu "Wholetrain" - 14 listopada 2008

Polska premiera filmu "Wholetrain" - 14 listopada 2008

Autor: Redakcja

Dowiedz się więcej o: Molesta Ewenement.

Vivarto przedstawia produkcję Aerodynamic Films oraz Goldkind Filmproduktion pt. "Graficiarze".

Tytuł oryginalny: "Wholetrain"

Reżyseria: Florian Gaag
Scenariusz: Florian Gaag
Zdjęcia: Christian Rein
Muzyka: Florian Gaag
Montaż: Kai Schröter
Producent: Christoph Müller i Sven Burgemeister

Występują:
Mike Adler: David
Florian Renner: Tino
Elyas M'Barek: Elyas
Jacob Matschenz: Achim
Gerald Alexander Held: Steinbauer
Karina Fallenstein: Maria
Kristina Karst: Dina
Naomi Knopf: Tamara
Talin Lopez: Stitch
Sergej Lubic: Ink
David Mayonga: Don
Vincenzo Rosso: Müller
Ditte Schupp: Matka Achima
Patrick von Blume: Gruber

Wybrane nagrody


2006 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - "Dialogue En Perspective" - Wyróżnienie Specjalne
2006 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sarajewie - Najlepszy Film Młodzieżowy
2007 Festiwal Filmowy Hip Hop Odyssey New York - Najlepszy Film Pełnometrażowy
2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Bostonie - Najlepszy Film Pełnometrażowy
2006 Festiwal Filmowy Urban World Vibe New York - Najlepszy film Pełnometrażowy
2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist - Nagroda Publiczności
2007 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist - Najlepszy Film

Skrócony opis filmu



Graffiti. Podziemny świat, w którym istnieją osobliwe wartości i zasady gry. Niebezpieczna pasja, która sprawia, że ryzykujesz wszystko, by raz jeszcze pozostawić gdzieś ślad swojej ekspresji. David, Tino, Elyas i Achim to czterech "writerów", którzy noc w noc "bombardują" uliczną przestrzeń twórczą energią. Nieustannie dokumentują swoją sztukę i jednocześnie uciekają przed jej konsekwencjami. Jaka jest cena ich pasji?



Opis filmu



Graffiti. Podziemny świat, w którym istnieją osobliwe wartości i zasady gry. Niebezpieczna pasja, która sprawia, że ryzykujesz wszystko, by raz jeszcze pozostawić gdzieś ślad swojej ekspresji. David, Tino, Elyas i Achim to czterech "writerów", którzy noc w noc "bombardują" uliczną przestrzeń twórczą energią. Nieustannie dokumentują swoją sztukę i jednocześnie uciekają przed jej konsekwencjami. Łączą ich wspólne ściany, wspólne wagony pociągów, wspólne "wrzuty", które wypełniają całe miasto ich obecnością.



Pewnego dnia na ich drodze pojawia się konkurencyjna grupa grafficiarzy. Nowe arcydzieła graffiti, wyzwolą twórczą rywalizację. Rozpocznie się prawdziwa walka o artystyczną przestrzeń. Wszelkie granice zostaną przekroczone...

Wholetrain to ekscytujący dramat, który odkrywa przed nami tajemnicze przestrzenie świata graffiti. Florian Gaag opowiada historię pełną pasji i agresji, pokazując niezwykłe portrety podziemnych artystów, których sztuka nigdy wcześniej nie została udokumentowana w taki sposób.




Ciekawostki



- Zdjęcia do filmu realizowane były w Warszawie; Warszawa była jedynym miastem w Europie, które wyraziło zgodę na malowanie dla celów filmowych pociągów i realnych obiektów w centrum miasta.

- Dla potrzeb filmu graffiti wykonywała międzynarodowa ekipa artystów: Won, Cemnoz, Pure, Ciel i Neon.



O filmie
(źródło: www.germany.info)



Kiedy w latach 80' reżyser Florian Gaag był nastolatkiem, jego ojciec, muzyk, przyniósł do domu zdjęcia pociągów pokrytych graffiti. Gaag od razu złapał bakcyla: Zaczynałem od porządnego niemieckiego graffiti o charakterze politycznym - bazgrałem ściany w windach. Gdy w 1983 roku w kinach pojawił się film Wildstyle, zrozumiałem dopiero, o co chodzi.


Kiedy Gaag naśladował nowojorski styl graffiti w Monachium, władze Nowego Jorku robiły wszystko, żeby przywrócić brudne i zniszczone przestrzenie miasta do ich dawnego stanu. Choć niektórzy entuzjaści uważają, że Nowy Jork stracił przez to duszę, inni twierdzą, że miasto zostało ocalone.

Choć graffiti z całą pewnością wciąż żyje w Nowym Jorku, dobrze funkcjonująca administracja publiczna zdołała uczynić z niego problem marginalny i spowodować, że nie pojawia się ono już w przywiezionych z Nowego Yorku pamiątkowych zdjęciach. Dziś to właśnie turyści zwiedzający Berlin czy Warszawę częściej przywożą z podróży zdjęcia pomalowanych sprayem murów i w zależności od ich kulturowych preferencji, zachwycają się rozwojem ulicznej sztuki lub rozwodzą się nad tragicznymi skutkami miejskiego wandalizmu.

Gaag niespokojnym, ale bardzo precyzyjnym okiem kamery śledzi grupę writerów. W swoim debiutanckim obrazie nie używa sentymentalnego tonu, z drugiej strony nie osądza rzeczywistości: Kiedy graffiti zaczyna się gwałtownie rozwijać w mieście, oznacza to, że jakaś granica została przekroczona. Oznacza to, że ludzie nie mają odpowiednich środków, żeby ten rozwój powstrzymać, a nie, że są bardziej tolerancyjni.

Wyrzeczenie się wszelkich zabiegów nobilitujących zjawisko graffiti czy heroizujących jego protagonistów jest jednym z elementów, które powodują, że film Gaaga jest tak ujmujący. Można dzielić z writerami ich dreszcz emocji, gdy fotografują swoje dzieła, zanim pracownicy kolei ich nie zniszczą albo czuć ich wstyd, gdy pojawia się cały wagon graffiti stworzony przez inną grupę. Z pewnością jednak nie było to główne założenie całego filmu. Nawet najbardziej olśniewające arcydzieła graffiti pojawiające się w filmie, stanowią tylko tło dla historii o pasjach i ideałach młodości. Wholetrain to opowieść o wielkiej ambicji i determinacji, które bywają zarówno owocne jak i destrukcyjne. Protagoniści graffiti żyją tylko dla swojej pasji, wytrwale dążą do celu, niszcząc wszystko, co stanie im na drodze.

David (Mike Adler), lider grupy KSB (Keep Steel Burning) został oskarżony o dokonanie szkody szacowanej na kilka tysięcy dolarów. Jeśli zostanie złapany ponownie, będzie musiał iść do więzienia. Właśnie wtedy, gdy postanawia ze wszystkim skończyć, grupa rywali - ATL (Above the Law) rozbudzi jego ambicję. Koledzy postanowią namówić go, by jeszcze raz zaryzykował i razem z nimi wziął udział w projekcie, który pozwoli KSB zachować przewagę nad rywalami.

To, co przyciąga naszą uwagę w tej opowieści o miejskiej dżungli, to sposób w jaki Wholetrain pokazuje niezwykłe, aspołeczne pasje bohaterów. Tino (Florian Renner) to postać, która najpełniej wyraża tę ideę. Gdy widzimy go jako writera, Tino bezwzględnie budzi naszą sympatię. Jednak poza światem graffiti Tino okazuje się kimś, kto zupełnie stracił kontrolę. Graffiti stało się dla niego ważniejsze niż wszystko, co go otacza.

Gaag, który latami starał się o dofinansowanie swojego projektu i walczył o pozwolenie na kręcenie filmu w przestrzeni miejskiej, z pewnością wiedział, jak taki rodzaj jednostronnej koncentracji wpływa na twórcze zaangażowanie i jednocześnie powoduje osobisty chaos. Jako writer graffiti z pewnością zyskał większą wiedzę o życiu ulicy, niż chciał: Dwa razy mnie złapano. Dość porządnie oberwałem. Spędziłem trochę czasu w więzieniu - mówi.

Niektórzy mogą uważać, że Gaag tak naprawdę spełnił się jako artysta w oczach społeczeństwa dopiero jako filmowiec, ale on sam nie wydaje się traktować filmu jako swojego zbawienia. Po prostu zająłem się innymi rzeczami - odpowiada reżyser po trzydziestce zapytany, dlaczego przestał tworzyć graffiti.

Całe szczęście wydaje się, że Gaag nadal widzi świat oczami writera. W swoim filmie debatę nad problemem nielegalnej sztuki pozostawił policji, właścicielom budynków, studentom. Nie poddając się również pokusie legitymizacji artystycznych przestępstw, Wholetrain pozostaje niezwykłym zapisem twórczej energii młodości, która może stać się źródłem zarówno sztuki jak i wandalizmu.





Opinie prasy (wybrane)
(źródło: www.wholetrain.com)


Ten film jest jak uderzenie w twarz, nie możesz zamknąć przed nim oczu, uszu, zmysłów... - Ulysses

Florian Gaag nakręcił niewielki obraz o grafficiarzach i stworzył ogromny portret tej subkultury. Doskonały debiut. - Spiegel Online

Nawet najmniejsze role są dobrze obsadzone w filmie, który jest przekonujący w każdym detalu, naprawdę świetna rozrywka. - TAZ

Ten film jest tak szybki jak pędzący pociąg... - Die Welt

Precyzyjny, wrażliwy, pozbawiony klisz... - Berliner Zeitung

Agresywny debiut, pokazujący w inteligentny sposób estetykę graffiti w filmowym obrazie (...). Wholetrain, będąc idealną symbiozą montażu staccato, hip-hopowej muzyki i dynamicznej fabuły, pozostanie jednym z najlepszych filmów roku. - Film-Dienst


Każdy, kto ma choć trochę inteligencji, musi zobaczyć, że Wholetrain to świetny film. - KRS-One

Biogramy Twórców:


FLORIAN GAAG - REŻYSER

Urodził się w 1971 roku, studiował pięć lat w Tisch School of the Arts na Uniwersytecie w Nowym Jorku, zanim pojawił się w przemyśle filmowym. Od roku 1995 pracował przy wielu filmach krótkometrażowych i dokumentach jako drugi reżyser lub reżyser np. w Jack & Sterlin, Greg's Cabin i Prelude. W 2001 roku założył firmę producencką Aerodynamic Films. Jest reżyserem, scenarzystą i koproducentem filmu Wholetrain, a także producentem ścieżki dźwiękowej do filmu. Przez kilka lat sam był aktywnym writerem graffiti w Monachium. Wholetrain to jego pełnometrażowy debiut.


MIKE ADLER - AKTOR [DAVID]

Urodził się w 1978 roku, uczęszczał do szkoły aktorskiej w Akademii Filmu i Telewizji Konrada Wolfa w Potsdam Babelsberg. Oprócz aktywności filmowej, występował również w kilku przedstawieniach teatralnych, np. w Sen nocy letniej (w reżyserii Alexandra Levita), Portret Doriana Graya; Mesylamia; 8 kobiet w reżyserii Jürgena Banka, a także w Othello w reżyserii Alexandra Levita. W 2006 roku występował w teatrze Hans-Otto w Poczdamie. Rola w filmie Wholetrain to jego aktorski debiut w filmie pełnometrażowym.


FLORIAN RENNER - AKTOR [TINO]

Florian Renner urodził się w roku 1980. Mieszka i pracuje w Berlinie jako aktor i filmowiec. Znany również jako Damion aka Damion Davis aka D'Shawn. Muzyka, którą tworzy, to połączenie Rapu, Reggae i Rocka. Jego pierwszy solowy album to Kehrseite der Medaille, kolejny powstał przy współpracy z 4 Megaherz Orchestra. Renner udowodnił swoją wszechstronność nie tylko jako muzyk, ale również jako aktor i filmowiec. Reżyser i autor zdjęć do dokumentalnego filmu pt. Drehmoment. Rola Tino w filmie Wholetrain to jego pierwsza pierwszoplanowa kreacja aktorska.


ELYAS M'BAREK - AKTOR [ELYAS]

Elyas M'Barek urodził się w 1982 roku z obywatelstwem austriacko-tunezyjskim. W roku 2001 zagrał swoją pierwszą rolę w Epsteins Nacht. Wystąpił również w jednym odcinku niemieckiego serialu Cobra 11, reżyserowanego przez Sigi Rothemund. Serial telewizyjny pt. Türkisch für Anfänger, w którym Elyas wcielił się w jedną z głównych postaci, został uhonorowany Golden Nymphe na Festival de Télévision de Monte-Carlo w 2006 roku. Rola Elyasa w filmie Wholetrain to jego debiut w roli pierwszoplanowej.


JACOB MATSCHENZ - AKTOR [ACHIM]

Urodzony w 1984, Jacob Matschenz pojawił się na ekranie już w 1999 roku w filmie Kleine Kreise (w reżyserii Jakoba Hilperta). W 2002 roku ponownie zawitał na dużym ekranie w filmie Befreite Zone (reż. Norbert Baumgarten). Zagrał również główną rolę w Neandertal Ingo Haeb'a. Występował w produkcjach telewizyjnych, m. in. w roku 2001 w Polizeiruf 110 - Der Spieler. W roku 2002 zagrał główną rolę w produkcji pt. Juls Freundin (reż. Kai Wessel) w 2003 Tatort - Weidmannsheil (reż. Peter F. Bringmann). W roku 2004 wystąpił w filmie Till Endemanna Das Lächeln der Tiefseefische oraz Sex Up (w reżyserii Floriana Gärtnera) W roku 2005 zagrał w Rose (reż. Alain Gsponers), a w roku 2006 w tragikomedii An der Grenze.


Zobacz też:

- Molesta Ewenement - "Nikt i nic (ft. Wigor)"
- Molesta Ewenement - "Making of "Nikt i nic" (ft. Wigor)"

Dowiedz się więcej o: Molesta Ewenement.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-09-29
Dział / Kategoria: graffiti / felieton
Średnia ocena:8.71 (7)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad: Zelo x Hip-Hop.pl
Wywiad: Praktyczna Pani x Hip-Hop.pl
TOP Hip-Hop shows vol 2.
TOP Hip-Hop shows vol. 1
Wywiad: Bronx Hip Hop Festiwal x Hip-hop.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: Zloczynca   Link do posta
09:52:54, 29-09-08
to je to . AVE-zlo.

Reksu_one
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:06:57, 29-09-08
POLECAM ZEJEBISTY FILM OGLĄDAŁEM PO NIEMIECKU PRZED POLSKĄ PREMIERĄ JUŻ KILKA MIESIĘCY TEMU........na pewno ide jeszcze raz do kina na polską wersje

GrasOne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:27:43, 29-09-08
Ja też bardzo polecam ten filmik, bo jest mega zajebisty! Ja też go już oglądałem, ale po niemiecku =P

anonim
Autor: wwa.   Link do posta
10:49:56, 29-09-08
po 1sze film jest naprawde chujowy. po 2 to nie polska premiera bo juz byl grany w kinie muranow/warszawa.
dziekuje.

anonim
Autor: DAIRCZAK   Link do posta
11:00:30, 29-09-08
PODOBNO SLYSZALEM, ZE W JEDNEJ SCENIE WIDAC DAIRA !!!!!!!!!!!

anonim
Autor: SSSSSSSHHHHHHHHHHYYYYYYYYYY   Link do posta
11:41:25, 29-09-08
Autor: wwa.
Dodany: 2008-09-29 10:49:56 Host: ---.acn.waw.pl po 1sze film jest naprawde chujowy. po 2 to nie polska premiera bo juz byl grany w kinie muranow/warszawa.
dziekuje.
HUJOWA JEST TWOJA STARA KURWA FRAJERZE JEBANY

anonim
Autor: Master Of The Ceremony   Link do posta
12:00:36, 29-09-08
Wybiorę się... Na 100%...

Na Muranowie to są szopki grane na Konwiktorskiej 6... Tylko tyle... Jeżeli nie było premiery w żadnych multipleksach to napewno nie było nigdzie indziej...

anonim
Autor: Master Of The Ceremony   Link do posta
12:00:36, 29-09-08
Wybiorę się... Na 100%...

Na Muranowie to są szopki grane na Konwiktorskiej 6... Tylko tyle... Jeżeli nie było premiery w żadnych multipleksach to napewno nie było nigdzie indziej...

anonim
Autor: kecz   Link do posta
12:01:31, 29-09-08
witam, ma ktoś napisy do tego filmu??

BURCY$
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:08:57, 29-09-08
dobry film rowniez ogladalem po niemiecku bo nie znalazlem nigdzie napisow:P

anonim
Autor: pierdolone barany...   Link do posta
12:57:45, 29-09-08
Elo!Z tego co się orientuje ,klip Molesty ,,Nikt i Nic" był nagrywany na potrzebę tego filmu

kosztuj...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:57, 29-09-08
a po huj ci napisy????

nawet gdyby był po chińsku i tak chyba wiadomo o co chodzi.



a film serdecznie polecam. kawał dobrej roboty onej





tylko szkodsa, że nie napisali kiedy ta premiera będzie.

anonim
Autor: trast mst   Link do posta
14:12:46, 29-09-08
sprawdze na pewno.. propsy za realizacje

BioBys
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:07, 29-09-08
Jak by nie mogli wcześniej zrobić premiery w Polsce...

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:18:32, 29-09-08
film byl juz puszczany w muranowie, dawno. wiec nie pierdolcie pizdy z chuja, amatorzy, interesujcie sie troche. tu bylem

anonim
Autor: rem   Link do posta
22:31:24, 29-09-08
sąnapisy do tego wie ktoś coś na ten temat?

anonim
Autor: pomoc   Link do posta
22:42:38, 29-09-08
sprawdź napiprojekt

anonim
Autor: chuju   Link do posta
03:43:47, 30-09-08
TY KURWA O NICKU KOSZTUJ!!! PARóWO PIERDOLONA!


SPIERDAALAJ NA KURWIKTORSą 3 PIERDOLONY OBNIBUSIE



JEBAC POLONIE

axana_3miasto
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:42:47, 30-09-08
wybiore sie oczywisćie

anonim
Autor: Bo!Bo!   Link do posta
10:07:35, 30-09-08
Ale bieda!!! Film kręcili w Polsce ,a premierę mamy prawie dwa lata po nakręceniu filmu. żal!!

anonim
Autor: pizgam,bombie,taguje,NONTOPERDZIECIAK   Link do posta
15:05:22, 30-09-08
DLACZEGO KURWA NAZWALI TO GRAFICIARZE SKORO FILM NAZYWA SIE WHOLETRAIN?bieda panie tego

anonim
Autor: FDGADSFGFDAGDF   Link do posta
15:15:58, 30-09-08
KOSZTUJ TO PIZDA Z KONWIKTORSKIEJ :/

anonim
Autor: sasyy   Link do posta
18:58:33, 30-09-08
wszyscy moji znajomi ktorzy bombia smieja sie z tego filmu jest chujowy i opowiada jakas chujowa historie do tego niemieckie graffiti kurwa :S hahaha powinni nakrecic mibow 4 ale na kurewsko grubo totalny rozpierdol szyby pociagi autobusy auta haha wszystko od gory do dolu ! szkoda ze nie ma funkow juz ;( EWC HB VHS FB GTUS FOUR !

anonim
Autor: aka PUBLIKA   Link do posta
21:27:49, 30-09-08
Ogladalem film i nudy straszne, ale jest niezle nakrecony (jak ktos sie jara kinem od strony technicznej)

Ale kompletnie nie rozumiem dlaczego film z 2006 roku, nakrecony w wiekszosci w Polsce, ma premiere dopiero teraz ... to znaczy w listopadzie. Absurd klasyk ....

Graffiozo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:10:05, 30-09-08
film zajefajny tez niestety po niemiecku ogladalem ale polecam wszystkim :)

anonim
Autor: GAD   Link do posta
00:38:31, 01-10-08
KIEDY MEN IN BLACK 4 ?!?!!?!


anonim
Autor:    Link do posta
13:51:36, 01-10-08
w pizde hujowy film na maXa, huj w dupe WAM! a gimbusy sie jaraja hahahah molesciaki też pizdy bo reklamują taki hujowy film

anonim
Autor: kkkkkkkkkkkk   Link do posta
16:15:28, 01-10-08
ja widzialem narazie tylko tutoriala mib4 wyszedł juzz czy niee ? bo mial wyjsc na jesieni

anonim
Autor: meta   Link do posta
16:20:24, 01-10-08
No i wyszedł,ludziska co wy jesteście opóźnieni?Jest zajebisty polecam wszystkim!!!

anonim
Autor: FAMEone   Link do posta
16:24:26, 01-10-08
co do filmu to sredni, a Mib 4 nie chula jeszcze po necie ale osobiscie kupilem dvd mozna dostac w chromie w Gdańsku pozdrawiam.

anonim
Autor: Pistol   Link do posta
16:45:23, 01-10-08
Mib czwóreczka jest kozacki,najlepsza akcja jest na tramwacjach jak się szyby sypią :D...polecam!!!A znaleść można go już prawie wszędzie,niewiem nad czym wy tu sie zastanawiacie.

Tworzy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:01:06, 14-10-08
Zapłace za napisy do 20zł xD


kieliszkosiya2201
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:50:43, 27-10-08
"...Jest dobrze Ziomale i oby tak dalej!!!..."

Bulass
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:21:41, 31-10-08
Ja też oglądałem ten film po niemiecku i jest naprawde dobry a po Polsku będzie jeszcze lepszy. Jak będą grac to w kinach to sie przejde z dużą chęcią :)

anonim
Autor: IOCcrew   Link do posta
21:59:21, 02-11-08
całkiem dobry film..nagrany w Polsce podobnież...dobrze ze powstało takie cos, a nie tylko same dokumenty...pozdro all ya...oby farby nie zaciekały.peace

anonim
Autor: Zaykoski   Link do posta
20:57:42, 06-11-08
Kuxwa,
oglądałem ten film w grudniu zeszłego roku w Kinotece na przedpremierowym pokazie, byłem ja i 4 osoby na sali.
Film nawet spoko, ale premiera u nas po prawie 3 latach od nakręcenia to porażka, zwłaszcza że kręcili go w Warszawie na dodatek.

Niemniej polecam, chociaż jak dla mnie to ugrzeczniony ten film jeśli chodzi o porządne malowanie.

anonim
Autor:    Link do posta
23:39:54, 07-11-08
byłem nad przedpremierze..  u mnie na sali były cztery osoby razem z obsługującym projektor. a do kin pójdzie pełno ludzi.

zobaczcie sobei to w kinie

anonim
Autor: szzzzkurwa   Link do posta
09:28:00, 08-11-08
jarauem sie jusz daaawno w huuj

anonim
Autor: gfhfgh   Link do posta
22:46:01, 12-11-08
do kina heliosa trza zapierdalac bedzie

skull
Autor: skull   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:22:14, 06-01-09
zajebisty film,bylem z ziomkami tylko szkoda ze tak mało wiary :/ ale film zajebisty i polecam - pozdro dla ziomów z którymi tam bylem...

anonim
Autor: train1   Link do posta
20:13:26, 12-03-09

a zna ktoś moze link do downloadu
???


Turk15
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:29:19, 21-03-09
Oglądałem ten film po niemiecku... Zajebisty. Chce obejrzeć po Polsku! Ale nigdzie nie ma ;/

czlowiekzlasu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:25:09, 01-04-09
Oglądałem ten film po polsku w Gdańsku tez już go grali

anonim
Autor: sdskksxp   Link do posta
11:07:52, 02-04-09

anonim
Autor: HAJDAPALIBADEJBA   Link do posta
19:11:15, 03-04-09
CHOPCY, WIECIE SKĄD GO ŚCIĄGNĄC?? :)

anonim
Autor: wwarstwa>>HzD   Link do posta
22:08:11, 03-04-09
peb. pl/dramat-obyczajowe/313219-rapidshare-gr aficiarze-wholetrain-dvdscr.html

anonim
Autor: wwarstwa>>HzD   Link do posta
22:08:45, 03-04-09
tam gdzie masz odstepy to zlacz i wpisz albo w google wpisz woletrain download peb

anonim
Autor: graficiarz99   Link do posta
08:24:53, 08-04-09
linka dwac

anonim
Autor: Lard   Link do posta
09:40:52, 25-04-09
to jest coś zajebistego. Tylko trzeba znać język... bo nawet nie ma polskich napisów, no ale w końcu to Polska.

RaS KozaK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:51:41, 28-11-09
Fajny Film Warto Obejrzec Polecam

iro1800
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:56:14, 11-01-10
zajebisty film

Losiek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:52:51, 22-01-10

Wyjebany film, polecam polecam


WuFe
Autor: WuFe   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:00:51, 06-02-10
Zajebisty film polecam ale polecam jeszcze np MIB 2

Zipek26
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:11:44, 27-03-10
Ooo musze ogladanac film :)

JestemFejmem
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:58:31, 25-04-10
no bez kitu spoko jest. niemiecki film a niektore sceny nagrywane w Polsce

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-10-34.compute-1.amazonaws.com (3.228.10.34). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.