Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz

Jeśli pragniesz Hip-Hopu Twoim antidotum jest The Jonesz

Autor: hankchinaski

Dowiedz się więcej o: The Jonesz.

The Jonesz to dwóch artystów- urodzony w Polsce a mieszkający w Kanadzie producent Patr00, oraz kanadyjski raper Jesse Maxwella. Twórczość Patr00 pełna jest hipnotycznego rytmu, soulowego tempa i muzycznej inspiracji, w sam raz dla plastycznego storytellingu w wykonaniu Jesse'go. Jakiś czas temu do Polski trafił ich nowy materiał zatytułowany "Season One", który został wydany przez Asfalt Records. O płycie, planach na przyszłość, koncertach w Polsce oraz wielu innych interesujących sprawach przeczytać w wywiadzie!

Na początek rozmowy powiedzcie jak zawiązała się Wasza wspólna współpraca? Kto wpadł na pomysł by stworzyć The Jonesz i w jakich okolicznościach to się stało?
Patr00
: Z Jessem poznałem się w 2006 bądź 2005 roku podczas klubowych jammów rapowo producenckich. Zaczęliśmy rozmawiać o muzyce, a później bezboleśnie zaczęliśmy ją nagrywać. "Season One" powstało bardzo naturalnie i bez większych ambicji albumowych. Po prostu robiliśmy rap w 3dB podobnie jak robimy to z Ortegą.

The Jonesz to nazwa Waszej grupy czy ma ona może jakieś głębsze znaczenie? Co tak naprawdę ta nazwa oznacza?
Maxwell:
W angielskim slangu, jones'owac za czymś znaczy bardzo tego chcieć, pragnąć tego. Mógłbyś być w pracy i jones'owac za papierosem, bądź tak jak w naszym przypadku jonesing za kozackim beatem w celu nagrania dobrych linijek. Więc jeśli jesteś głodny, jeśli pragniesz Hip-Hopu, twoim antidotum jest the Jonesz.

"Season One" został wydany w postaci fizycznej jako CD, a także winyl przez cenioną w Polsce wytwórnie płytową Asfalt Records. Czy zostaliście oficjalnie dołączeni do artystów zasilających szeregi tego wydawnictwa, czy jest to jedynie układ na wydanie płyty i żadnej umowy związanej z Waszymi dalszymi planami nie ma?
Patr00: Sądzę, że możemy śmiało powiedzieć, że "Season Two", jeśli takowy się ukaże, wydamy w Asfalcie. Czujemy się artystami Asfalt Records. Są tam ciekawi artyści i charyzmatyczny szef. Znaleźliśmy swą polską przystań. No i ten podwójny pięknie wydany winyl...

Przy okazji Asfaltu jestem ciekaw jak to się stało, że zespół, o którym tak naprawdę ciężko było znaleźć informacje oprócz stron typu myspace znalazł się pod banderą tej wytwórni... Czy wysyłaliście swoje nagrania, czy najzwyklej w świecie ktoś Was odnalazł i sam się odezwał? Jak to wyglądało?
Patr00: Wyszło spontanicznie. Mikołaj (Noon) po masterze płyty wysłał kopie do Tytusa, który kilka dni później wysłał do nas maila z ofertą wydania płyty w Polsce. Dodam również, że płyta całkiem nieźle sprzedaje się w Japonii, co ma również sądzę wpływ na wiarogodność tego albumu. Zrobiliśmy prawdziwą płytę i chyba wydawcy widzą w niej potencjał. Tak to wygląda.

Czytając komentarze, którzy sprawdzili już Waszą płytę zauważyłem, że w większości są to osoby, które uważają "Season One" za naprawdę bardzo dobrą, doskonałą produkcję i wielki sukces. Czy spodziewaliście się takich reakcji, mieliście np. w głowie takie myśli, że ta płyta po premierze może naprawdę zamieszać nie tylko na scenie w Polsce, ale również na świecie?
Patr00:
Ogólnie nie zakładaliśmy niczego. Ja osobiście jestem praktycznym pesymistą i przygotowuję się na niepowodzenia, przy czym robię wszystko, co w mojej mocy, aby ich uniknąć. Nagrywając album nie myśleliśmy czy będzie on sukcesem. Może po skończeniu i wysłaniu tego do wydawców jest taki moment, że nachodzą człowieka tego typu pytania, ale to tylko jeden moment. Płyta pewnie nie zamiesza, ani w Polsce, ani na świecie, ale będzie na tyle ciekawym produktem, że umożliwi nam robienie tego, co chcemy robić na własnych warunkach i z ciekawymi ludźmi. To jest w tym wszystkim najważniejsze. Tak robimy to od lat i sądzę tak zostanie.

Patr00 chciałem Cię zapytać jak wygląda sprawa związana z Ortega Cartel. Czy po materiale "Nic Się Nie Dzieje" planujecie jakiś kolejny krążek?
Patr00:
Oczywiście. Nic się nie zmieniło i już ogólnie kończymy nową Ortege. W momencie, kiedy inni zastanawiają się czy to już rzucić, bo pod 30stką to już nie wypada, my kompilujemy kolejną, niedopracowaną pozornie płytę. Możliwe, że będzie to już nasza ostatnia płyta, z tego powodu może najważniejsza. Album będzie z pewnością "sportował" wielu gości, paru z nich pewnie jeszcze o tym nie wie. Ortega to jest nasz sposób na spędzanie życia, nagrywanie rapsów, robienie bitów, filmów czy też zdjęć to wszystko jest Ortegą. Bez tego nie było the Jonesz. Ogólnie to już prawie jeden zespół jest. Duży wkład w progresje tego projektu mieli właśnie moi Ortegowi towarzysze, czyli Piter Pits i graficzno muzyczny mogul 77cuts. Props props. A w 2009 oprócz nowej Ortegi będzie jeszcze Mielon/Patr00 epka. Taka sportowa bardzo dobra Epunia.

Wraz z tym wywiadem premierę ma Wasz pierwszy teledysk promujący "Seasone One" nie licząc krótkich trailerów, które były zapowiedzią Waszej płyty. Kto zajął się realizacją tego klipu i czy macie w planach kolejne klipy?
Patr00: Realizacją zajęliśmy się jak zwykle sami pod szyldem Sixteen Pads Films. Piter, 77 i ja kręciliśmy, Jesse organizował plan zdjęciowy, ja później to zmontowałem i dzisiaj mamy premierę klipu. Mamy w planach jeszcze obraz do "Lemonade".

Jesteście już chwile po premierze płyty. Sprawdzając informacje znajdujące się w Internecie dotyczące Waszego składu znalazłem dużo pytań kierowanych od słuchaczy, zaciekawiło mnie pytanie czy będzie możliwość usłyszenia Was na żywo na koncertach w Polsce... Powiedzcie czy jest taka możliwość i czy aktualnie gracie jakiekolwiek koncerty?
Maxwell:
Trzeba zrozumieć, że dla nas również fakt wydania albumu w Polsce i Japonii jest trochę surrealistycznym przeżyciem. Album nie jest nawet dostępny legalnie w Kanadzie, ani w Stanach. Mamy świadomość, że płyta gdzieś tam leży, ale aby zdać sobie z tego sprawę musielibyśmy pójść do sklepu i zgarnąć kilka kopii ze stoiska. Zawsze czuliśmy się związani z fanami z Polski i ja byłem świadom tego od momentu nagrania "Maple Leaf" i wydania tego na Ortedze. Opiera się to na czerpaniu energii od naszych fanów, od publiki, która nas słucha. Nasz przyjazd do Polski i spotkanie na koncertach to jest kolejny krok. Chcemy poimprezować z Wami, bo ja osobiście czuję jakbyśmy się już spotkali. Jesteśmy w kontakcie z wieloma myspace przyjaciółmi, którzy pytają nas o album i detale związane z projektami, nad którymi pracujemy. Osobiście bardzo chciałbym poznać i ujrzeć na własne oczy kraj, o którym słyszałem tak dużo.
Patr00: Co do koncertów w Polsce to sądzę, że jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek planowanie tego typu trasy. Wszystko będzie zależeć jak płyta przyjmie się na polskim rynku i czy znajdzie się promotor zainteresowany naszym koncertem. Wiążę się to z poważnymi kosztami, bo zazwyczaj grywamy w 4 osobowym składzie. Czas pokaże. Aktualnie gramy koncerty w Montrealu i na początku roku może polecimy z Think Twice i Golden Boyem (the Specifics) na mini trasę do Japonii.

Maxwell, powiedz czy miałeś już okazję sprawdzić jakieś produkcje rapowe z Polski, czy Patr00 puszczał Ci cokolwiek wypływającego z Naszego kraju?
Maxwell:
Oczywiście. Pierwszym polskim numerem, jaki słyszałem było coś Ortegi Cartel. Pamiętam, że pomyślałem "wow, chłopcy są ostrzy". Na przestrzeni tych kilku lat miałem okazję słyszeć dużo polskiego rapu tylko ze względu przebywania w 3dB studio i jammowania z brygadą. Słyszałem o Noonie i jego numerach długo przed tym zanim masterował nasz album. Patr00 i Pits często opowiadali mi o historii polskiego rapu. Zawsze bardzo interesowała mnie polityka rapu i dramaty z nią związane, więc staram się być związany z tą sceną i słuchać historyjek jak to wszystko powstało. Ciekawym było dowiedzieć się, że polscy weterani sceny jak O.S.T.R. tworzą z artystami jak El De Sensei, albo Craig G, ludźmi, których słuchałem jako dzieciak. Jaram się repertuarem Asfaltu i uważam, że ciekawe jest to iż wyciągają rękę w stronę Ameryki Północnej i UK. Dwujęzyczny rap dodaje nowego oblicza tej grze. Mam nadzieję, że już wkrótce, uda nam się coś zrobić z ludźmi po waszej stronie Atlantyku.

Dzięki za rozmowę! Życzę powodzenia w promocji nowego materiału! Czy chcielibyście na koniec przekazać coś czytelnikom wywiadu?
Maxwell:
Głównie chciałem przesłać propsy. Doceniamy wsparcie od wszystkich fanów w Polsce i od Asfaltu. Planujemy naszą dalszą współpracę z wytwórnią i odkrywanie nowego roku w rapie. Jeśli doceniłeś nasz pierwszy album i zastanawiasz się "what's up" z "Season Two"... Słyszałem już nowe bity od Patr00 i piszę już nowe teksty. Siedzimy w tym dalej. Również uważajcie na "Severed Sessions". To taka nasza tajemnicza produkcja, o której nie chcę na razie za dużo mówić, jedynie powiem, że nadchodzi. Dzięki za ten wywiad i pozdrowienia dla czytelników i słuchaczy.
Patr00: Dziękujemy za wywiad i wsparcie. Kupujcie Polskie rap płyty!

Dowiedz się więcej o: The Jonesz.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-09-28
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
hankchinaski   rap graffiti breakdancehankchinaski

Ostatnie artykuły tego autora:
Muzyka w podwórkowym stylu - SSDI
Miejski Styl Bycia - wywiad z Temate/Henson
Rap to przede wszystkim ekspresja - wywiad z Rezpektz
Samotność, Wolność, Pasja - wywiad z Racą, Stoną i DJ Ike'em
Ważne, żeby to czuć i grać z serca! - wywiad z Pietz'em

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
panix
Autor: panix   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:37:45, 26-09-08
patr00 czołówka polskiego bitmejkingu dla mnie

anonim
Autor: http://tnij.org/rvsn   Link do posta
15:02:02, 26-09-08
a dla mnie nie. zamula na stopro.

anonim
Autor: wwewewewew12412414242142   Link do posta
15:22:29, 26-09-08
gdzie ten wywiad ?

bartkos87
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:22:33, 26-09-08
Propsy dla Was za zajebistą płytę.

anonim
Autor: RdoWdoM   Link do posta
16:25:31, 26-09-08
Oby tak dalej! dobry temat!

anonim
Autor: dinoz.   Link do posta
16:45:28, 26-09-08
Myśle że ich styl jest zbyt light'owy jak na polskie gusta; u nas wolą białych czarnuchów skaczących po scenie do szybkiego cykającego bitu.

anonim
Autor: aaajt   Link do posta
18:41:35, 26-09-08
Gdzie jest kurwa mój winyl  !!??!!??!!

Kalps
Autor: Kalps   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:00:00, 26-09-08
Zbyt lightowy styl?? Jak na polski gusta? Dinoz rozumiem co masz na myśli ale...są gusta i guściki. To zajebisty temat bracia. Gorąco polecam.

anonim
Autor: sprawdz, to dziala   Link do posta
20:38:43, 26-09-08
asfalt jest chujowy.

zamowilem sobie te plytke u nich 3 wrzesnia, przelew zrobilem 5, potem dostalem info, ze juz wyslali i do dzis nie ma ;/ jak w poniedzialek nie zobacze listonosza to zjade na maila te szmaty rowno.

anonim
Autor: aasd   Link do posta
21:07:20, 26-09-08
The Jonesz to naprawde kawał dobrego rapu. POLECAM!!!

damianko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:00:12, 28-09-08
dobra płytka do auta :)

anonim
Autor: the dżonzes   Link do posta
21:42:17, 16-10-08
DO JE BA NY materiał :) digipack lezy na biurku :)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-238-190-122.compute-1.amazonaws.com (34.238.190.122). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.