Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl »

Słuchacz nie jest idiotą i szybko zweryfikuje co jest dobre a co tandetne - Bezimienni

Słuchacz nie jest idiotą i szybko zweryfikuje co jest dobre a co tandetne - Bezimienni

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Bezimienni.
Mara: Walka rozgrywa się co dzień. Każdy dzień jest walką. Podejmując walkę trzeba pamiętać, że nie zawsze się wygrywa. To uczy pokory i uodparnia na porażki.

"Dzisiaj żeby zrobić teledysk wystarczy komórka i te teledyski zalewają wszystkie serwisy z internetowym video, ale dobrych teledysków jest naprawdę kropla w morzu tandety i myślę, że te właśnie "brylanty" mogą świecić na tyle jasno i tak rzucać się w oczy, że nawet tv zamknięta na rap je zauważy." Zapraszamy na wywiad z bytomskim składem Bezimienni, który niedawno oddał w nasze ręce płytę "Walka"

"Walka" jest Waszą trzecią płytą, ale jaQ˙

Co oznacza tytuł albumu. Z kim lub z czym Bezimienni toczą "Walkę"?
Mara: Walka rozgrywa się co dzień. Każdy dzień jest walką. Podejmując walkę trzeba pamiętać,  że nie zawsze się wygrywa. To uczy pokory i uodparnia na porażki.
Ostry: Dokładnie. Walczymy codziennie w życiu ze wszystkim, akurat się tak składa, że w moim życiu przezywałem okres wielu trudności, z którym musiałem stawić czoła i je pokonać może dlatego w pewnym sensie ten tytuł nawiązuje do tego z mojej strony.

Macie na swoim koncie już kilka teledysków. Najnowszy album promowały do tej pory "Strych" i "Bezimienni 3". Czy będą kolejne teledyski z najnowszego krążka?
Ostry: Myślę że dwa teledyski do jednej płyty wystarczą choć nie ukrywam, że jakby znalazły się odpowiednie fundusze, to z przyjemnością zrobilibyśmy następne. Kilka pomysłów jest więc jest to dalej sprawa otwarta.
Mara: Na razie zbieramy materiały z koncertów i kilka pomysłów jest w zalążku, ale czy to będą jeszcze teledyski do tej płyty? Ciężko powiedzieć. Na bank jakieś będą, ale sami nie jesteśmy w stanie powiedzieć czy na ta płytę czy już na następną.

Czy zatem wg Was teledysk to najlepsza forma promocji płyty?
Mara: W obecnej dobie internetu i popularyzacji takich serwisów jak youtube na pewno jest to jedna ze skuteczniejszych form promocji.
Ostry: No ja nie znam nic lepszego.

Ostry: Akurat to czy TV będzie emitować nasze klipy już dawno przestało mnie interesować, klipy są posyłane ale już bez większego ciśnienia, jak będą to będą jak nie to też niewielka różnica.

Dziś tak naprawdę nakręcenie klipu (mniejsza o jakość) wymaga zaledwie telefonu komórkowego. Cała rzesza podziemnych wykonawców promuje zatem swoje nielegale teledyskami w Internecie. Ponadto stacje telewizyjne skutecznie blokują emisję hip-hopowych klipów. Biorąc pod uwagę popularność internetowych serwisów gdzie można obejrzeć najnowsze video, powiedzcie czy zbliża się kres telewizji muzycznych i cała promocja video przeniesie się do Internetu?
Mara: Dla rapu w Polsce to już pewnie kres świetności teledysków w telewizji. Pop itp. gatunki mają się bardzo dobrze. Owszem dzisiaj żeby zrobić teledysk wystarczy komórka i te teledyski zalewają wszystkie serwisy z internetowym video, ale dobrych teledysków jest naprawdę kropla w morzu tandety i myślę, że te właśnie "brylanty" mogą świecić na tyle jasno i tak rzucać się w oczy, że nawet tv zamknięta na rap je zauważy. Jak coś jest dobre to nie wymaga jakiejś tam promocji i tego całego "popychania". Czy to na youtubach czy w mtv. Masz to "coś" to cię zauważą. Masz "kogoś" to dostrzega "coś" "czego" nie widzieli wcześniej, ale słuchacz nie jest idiotą i szybko zweryfikuje co jest dobre a co tandetne.
Ostry: Akurat to czy TV będzie emitować nasze klipy już dawno przestało mnie interesować, klipy są posyłane ale już bez większego ciśnienia, jak będą to będą jak nie to też niewielka różnica. Internet w sumie jest dla ludzi, którzy wiedza czego szukają dlatego jest to jeden jego duży minus bo przypadkowi ludzie raczej nie trafiają na dane strony. My i tak mamy specyficzne grono ludzi którzy słuchają naszego rapu, więc do tych, do których to ma dojść i tak dociera, nie mowie że bez pewnych form promocji, to się nie obejdzie ale tak jak Mara powiedział bez zbędnego "popychania".

Przeglądając tracklistę jedna rzeczy mnie zastanawia. Macie na swoim albumie m.in. Sokoła, Bosskiego Romana, TeWu a jednak single, które się ukazały nie mają tych featuringów, choć w takich przypadkach zazwyczaj właśnie to się robi. Czy takie posunięcie związane jest z tym, że nie chcecie aby ktoś Wam zarzucił, że promujecie się popularnością innych?
Mara: Wybraliśmy na promocje kawałki które drogą wspólnych dedukcji uznaliśmy za najlepsze i nie zastanawialiśmy się nad tym czy one są z Bosskim z Sokołem czy Tewu. Puściliśmy "przed premierowo" te dwa utwory, które najbardziej nam leżały: Ostremu "Strych", a ja wolałem coś mocniejszego. Wspólny wybór padł na "Bezimienni 3" i oto cala filozofia :)
Ostry: Ja mam bardzo szeroki przekrój kawałków, w których znajduje satysfakcje, od naprawdę lajtowych do mega harcorowych, a ludzie którzy lubią jeden z tych typów na pewno znaleźli coś dla siebie. Co do tego czemu nie zrobiliśmy klipu z jednym z gości to dodatkowy plus dla nas bo od kiedy zacząłem rapować nikt nam nie pomagał i do tej pory nie będzie nikt nam mógł powiedzieć, że zawdzięczamy coś temu czy tamtemu.

"No bo ty się boisz myszy" oparte jest na kompozycji Jerzego Kosseli? Skąd pomysł aby sięgnąć po klasykę polskiej fonografii - utwór Czerwonych Gitar?
Mara: Ten kawałek to pomysł Ostrego, wiec niech on się tutaj szerzej wypowie. Ja tylko usłyszałem jego projekt w sensie słownym jak ma wyglądać i od razu stwierdziłem ze będzie to dobry pomysł żeby odpowiedzieć tym wszystkim dzieciakom i zakompleksionym forumowiczom na te ich "zaczepki" i "obiektywne opinie".
Ostry: Całkiem przypadkiem na to wpadłem zresztą jak z większością innych tematów, stwierdziłem, że to idealny pomysł żeby pokazać wszystkim napinaczom ze mało nas to rusza co oni piszą, a bardziej śmieszy więc w sposób zabawny, nawet nie ciśniemy im ale bawimy się ich tekstami, hasłami itp.

W Polsce jak wykonawca bierze na warsztat jakiś klasyk i robi z tego swoją wersję, to zaraz wszyscy traktują to niemal jako zbezczeszczenie świętości lub w najlepszym razie jako kopiowanie, wtórność. Czemu Polacy nie mają dystansu do wszelkiego rodzaju sztuki i twórczości?
Mara: Bo ja wiem? a kawałek "Moje miasto" które Tede zrobił ze Wzgórzem? Dla niektórych jest to pewnie do dzisiaj jeden z top10 historii polskiego rapu. Z tego co ogarniam pamięcią to takie "klasyki" remixował Tede, ale nikt mu tam za to nie jechał pamiętam "Samochody, Restaurację" albo "Jak mamy żyć?". Może Tede, to nie mój klimat, ale kawałki były ok więc trochę nie wiem o co chodzi z tym dystansem bo nie słyszałem o większej aferze z "wtórnością".
Ostry: Ja tam uważam za kopiowanie jak się podkradnie coś z tego samego gatunku muzycznego, a Czerwone Gitary nawet nie ten sam przedział czasowy i w sumie przekaz kawałka zupełnie inny.  

Ostry: Ja tam uważam za kopiowanie jak się podkradnie coś z tego samego gatunku muzycznego, a Czerwone Gitary nawet nie ten sam przedział czasowy i w sumie przekaz kawałka zupełnie inny.

Swego czasu braliście udział w projekcie "Silesia Na Śląskich Bitach". Reprezentujecie Bytom. Jak wygląda scena hip-hopowa w Waszym mieście i czy takie produkcja jak "SNŚB" faktycznie przyczyniają się do większej rozpoznawalności raperów i producentów z Waszego regionu?
Ostry: Od pewnego czasu zupełnie przestało mnie to interesować co się dzieje u nas z rapem, jak są jacyś raperzy niech będą, życzę im jak najlepiej niech każdy robi to na własny sposób. Jeśli chodzi o SNŚB to uważam, że pomysł bardzo dobry za co propsy dla pomysłodawców, ale mimo wszystko nie potrafiłem tam znaleźć zbyt wielu utworów dla siebie. A czy zwiększyła się rozpoznawalność kogoś z uczestników tej składanki hmm... w naszym przypadku chyba nie, ale może inni odczuli to inaczej. W każdym bądź razie jestem w 100% za tym żeby takie projekty powstawały w jak największej liczbie.
Mara: "SNSB" na pewno w jakiś tam sposób daje zarys tego co się dzieje na Śląsku, bo jak twierdzą jej twórcy i pomysłodawcy są na niej najlepsze ekipy na Śląsku, ale tam masz przekrój. Przekrój przez rap imprezowy, przemyśleniowy, uliczny, psychodeliczny - taka mieszanka stylów i to jedynie może pokazać, że Śląsk jest różnorodny. Minus jest taki, że jeżeli ktoś lubi rap uliczny (znam parę przykładów ludzi z Polski) to powie - "płyta chujowa, ale Wasz kawałek wymiata" a jak ktoś woli inne gatunki, to powie znowu ze Bezimienni chujnia a znowu ktoś tam zajebisty. Pamiętam kiedyś czytałem wywiad z Miuoshem i ktoś go tam pytał o ta właśnie kompilacje. Odpowiedział wtedy, że jest spoko, ale paru ekip jak dla niego mogło by nie być. Myślę, że myślał miedzy innymi o naszym kawałku nagranym wspólnie z Mikiem i Wirusem "podobno cz.3". Tak to jest ze składankami, nie trafisz we wszystkie gusta bo jest za duża różnorodność. Plus takich produkcji jest taki, że jak podoba ci się styl jakiegoś tam składu to możesz poszukać jakiś jego innych nagrań i a nóż trafi w twoje gusta. Reasumując - "SNSB" na pewno pozytywnie wpływa na rozwój śląskiego rapu i pokazuje, że Śląska scena mimo, że nie tak promowana jak inne ma swój potencjał i wiele stylów do zaprezentowania. Co do Bytomskiej sceny to jak dla mnie mogło by jej nie być. Oprócz Golkonda Recordzz (w sumie tylko KOrmi i Jot-wu) nie utrzymujemy bliższego kontaktu z żadnym z bytomskich składów. Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że w Piekarach Śląskich jest BdB i Bch i ich produkcje polecam! Bytomska scena jest mi obojetna, ale szacunek dla Teika który jak może próbuje coś z tym wszystkim zrobić wkładając wiele serca i czasu w jej promowanie.

Na koniec zapytam o plany. Gdzie będzie można Was posłuchać na żywo i czy pojawicie się  niebawem gościnnie na płytach zaprzyjaźnionych składów?
Mara: Jeżeli nas zaproszą to na bank się pojawimy. Dla przyjaciól zawsze coś chętnie nagramy. Niedługo wyjdzie płyta Tonnego (nowa twarz prosto) na której będziemy się gościnnie udzielać oraz na nielegalu chłopaków z Krakowa Violina i PHB 120 "ważona dycha" których serdecznie pozdrawiam i polecam! A usłyszeć będzie nas można tam gdzie los nas pokieruje. Pozdrawianie dla najbliższych i dla dobrych ludzi!
Ostry: Ogarniamy kilka koncertów, kilka już zagraliśmy i grać będziemy gdzie się uda coś załatwić. Z zaprzyjaźnionymi składami zawsze coś nagramy, nie widzę problemów. Dostaliśmy jeszcze zaproszenie na nową płytkę JWP mafia, chcemy wydać singiel do kawałka Walka dla Damiana Jonaka, i kilka innych mniejszych i odleglejszych planów.  Pozdrawiam wszystkich z pasją w sercu i naszego przyjaciela Ryjka!! 3msie brat!!. Piona!

Dowiedz się więcej o: Bezimienni.


Informacje o artykule
Data dodania:2008-12-03
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 37 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
ZJADAM SEBASITANA JEDNYM WERSEM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:59:39, 03-12-08
ZNAM TYCH ZIOMÓW OD DAWNA

anonim
Autor: ty debilu   Link do posta
16:40:35, 03-12-08
hmm
no jesteście tandetni
nie jestem idiotą
i zweryfikowałem
takie gówniane rapy to w 90'tych latach powstawały
elo


anonim
Autor: Piekary   Link do posta
16:47:17, 03-12-08
dobry wywiad ! Piona Dobre Chłopaki !!

Cot
Autor: Cot   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:05:18, 03-12-08
EMA ZIĄS

anonim
Autor: kkkkkkkkkk   Link do posta
17:13:16, 03-12-08
nigdy ich nie lubiałem. pizdy

... !!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:51:19, 03-12-08
płyta wyjebana ... Czekam na kolejny projekt! No bo ty się boisz myszy hehehe Jebać hejterów

anonim
Autor: tyilon   Link do posta
18:02:42, 03-12-08
tylko uliczny RAP z Piekar!!!
PIONA chopcy ! z fartem !!!

vkubavvvvvv
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:11:50, 03-12-08
Płyta zajebista!!!! To wszystko idzie w dobrym kierunku:):)

anonim
Autor: <><>fdbfkbdkbfkjd   Link do posta
20:33:35, 03-12-08

ANTONIO BANDERAS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:11:34, 03-12-08
KOLEJNY BEŁKOT DLA GLUPICH ODBIORCOW!!!

YZcoder
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:35:07, 03-12-08
a te osiem kilo pamietasz??

anonim
Autor: sandi   Link do posta
22:07:37, 03-12-08
pamietam jak jeszcze nie nawijali an cala polske, a tylko byli znani na slasku, wtedy mieli kozacki klip LUSTRO, ktory podobno nagrywali az pol roku heh. Moglam byc swiadkiem ich rozwijajacej sie kariery. Oby tak dalej chlopaki. Gdy wyszla wasza pierwsza plyza napewno nikt w Wwa nie podejrzewal ze wydacie legala. Np ja. Pierwsza plyta jest zajebista pod wzgledem sentymento, progres chlopaki. Elo.!

anonim
Autor: .   Link do posta
22:11:31, 03-12-08
a co sie stało z Ryjkiem??? siedzi w pierdlu tak jak ostry nawija w kawałku "strych"???

KoMPani SQAD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:31:43, 03-12-08
zycze wam hlopaki farta i nastepnej płyty w komplecie

anonim
Autor: huj do gymby   Link do posta
23:41:10, 03-12-08
bytom pezprasza za ostrego

anonim
Autor: pejsu   Link do posta
23:44:45, 03-12-08
Dobry rap chłopaki MOIM ZDANIEM brakuje wam trochę do najlepszych ale nic nie przychodzi od razu. Czekam na kolejną produkcję, progres to wyzwanie PIONA!

anonim
Autor: dejzol   Link do posta
23:47:58, 03-12-08
ONI                     REPREZENTUJA                ULICE           WY              J!EBANE               BANANY               ZAJEBISTY                    RAP               BRAKUJE                 TAKIEGO               W              POLSCE          


POZDRO                           NIEMCY                  

anonim
Autor: Slow Loud And Bangin USofaA SSideR   Link do posta
00:36:18, 04-12-08
proste ze sluchacz nie jest idiota zato 99% polskich raperow to xseroboje i typowe 0a...

anonim
Autor: Slow Loud And Bangin USofaA SSideR   Link do posta
00:39:04, 04-12-08
ooo kurwa ULICZNY RAP Z piekar hahahha

anonim
Autor: HH KRK   Link do posta
01:24:27, 04-12-08
ELO Z FARTEM!!! Pozdro dla bezimiennych, kawałek z Sokołem-KLASYK!! dobry rap, chciałbym miec taki sklad w Krk, prawdziwy rap z przekazem!

anonim
Autor: ZmC   Link do posta
07:20:47, 04-12-08
Kozak RAPY nic więcej nie trzeba  mówić  zajebisty temat polecam !!!

anonim
Autor: NikoBTM   Link do posta
08:42:45, 04-12-08
info o Ryjku z Bezimiennych  www.nto.pl(...)15794

MefPL
Autor: MefPL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:22:25, 04-12-08

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:22:02, 04-12-08
Bardzo dobry rap.

anonim
Autor: fwwwa   Link do posta
11:44:56, 04-12-08
posłuchałem trochę , muszę powiedzieć , że spoko

anonim
Autor: buahahah   Link do posta
13:20:10, 04-12-08
niektore bity spoko, mentalnie Ci kolesie maja po 17 lat i sa zli:). Tam gdzie was los pokieruje? bauahaha
Ta plyta to rymy dla idiotow. Ludzie robia takie plyty, bo lubia jak sie im wspolczuje. Nie wszyscy potrafia jednak wspolczuc kretynom , nie  majacym pomyslu na zycie. Chyba juz nie wystarczy nawijac o osiedlowej nudzie, teraz licza sie ludzie i raperzy, ktorzy maja cos do powiedzenia. Sokół zjada tą plyte swoją zwrotką. Kawalek z sokolem ogolnie spoko.

anonim
Autor: jhuikiia   Link do posta
13:47:03, 04-12-08
nimasz pjecia balwanie jestes glupi i do tego slepy  graj dalej w WOW bananie

Papieros
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:06:56, 04-12-08
Same dobre chłopaki!!  Pozdro, zajebiste rapy panowie! Dalej do przodu!

Elo.

anonim
Autor: hjjhjh   Link do posta
17:54:53, 04-12-08
Autor: buahahah
Dodany: 2008-12-04 13:20:10 Host: ---.chello.pl "niektore bity spoko, mentalnie Ci kolesie maja po 17 lat i sa zli:). Tam gdzie was los pokieruje? bauahaha
Ta plyta to rymy dla idiotow. Ludzie robia takie plyty, bo lubia jak sie im wspolczuje. Nie wszyscy potrafia jednak wspolczuc kretynom , nie  majacym pomyslu na zycie. Chyba juz nie wystarczy nawijac o osiedlowej nudzie, teraz licza sie ludzie i raperzy, ktorzy maja cos do powiedzenia. Sokół zjada tą plyte swoją zwrotką. Kawalek z sokolem ogolnie spoko." no idioto jebnij sie w łeb. Słuchales zapewne jednego gora 2 kawalki i udajesz jebanego znawce rapu. Kurwa powiedz od kiedy słuchasz rapu baranie. Jaraj sie tedzikiem lub guralemiTesco ale od slaskiego rapu sie odpierdol. Jak Ostry powiedzial: slaski rap ma swoich specyficznych sluchaczy. i pierdolicie od rzeczy kutasy. Zanim cos napiszesz 2 razy sie zastanow. Rymy dla idiotow? hahahaha leże hahahaha no baran do potęgi. Jak nie kumasz ich rymow to po chuj tu komentujesz i piszesz brednie? wiez ze chciales sie wyzalic bo laska ci dala kosza lub konia se nie zwaliles bo zamiast red tube włączylo ci sie hip hop pl . i spierd...alaj do peji kutasie

anonim
Autor: hjjhjh   Link do posta
17:55:30, 04-12-08
kolesie mają 17 lat hahahaahahahahahahaha hahahahahahahahah 17 lat hahahaha no baran serio ;]

anonim
Autor: Boa   Link do posta
18:27:57, 04-12-08
ziomuś napisał,że mentalnie p o17 lat ;)

a co do reszty,nie kminie po co te wszystkie komenty typu jesteś taki i taki bo nie lubisz tego co ja,to samo może pow o Was ten ziąą..no ale oka,nie moja w sumie sprawa,co do wywiadu,no spoko,lajtowo się go czyta,og chopcy mogą wbijać w btm i tak bd szanowani,proste !

ps nie wysilajcie się jeśli ktoś bd chciał się dojebać do mojego postu;)nie bd i tak już tu pewnie wchodził..pozdro !

boryz
Autor: boryz   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:55:44, 05-12-08
hahaha xD ale wieśniackie zdjęcie xD

anonim
Autor: maklejn   Link do posta
10:08:35, 05-12-08
.."ale Ty sie boisz myszy..."hahaha chuj wam w dupy lamusy z góry:D

BrzydkiSkurwiel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:46:29, 05-12-08
Siemanko nie jestem moze jakims zagorzalym fanem waszej muzyki aczkolwiek z technicznego punktu widzenia dajecie rady no ale przedewszystkim kawalek pt. Lustro bedzie dla mnie kozackim numerem 4ever  duzo daje tutaj ze jest to tzw. numer zyciowka.I w przeciwienstwie do hejterow nawet jesli wasz rap nie rzuca mnie na kolana to robicie swoje olewacie krytyke i pniecie sie w gore.zmodernizuje troche H.Wrone i powiem: nie wazne kto jest lepszy wazne ze robimy rap! pozdrooo tak 3mac

anonim
Autor: jp   Link do posta
11:35:42, 07-12-08
piona z rzeszowa !
hejty jestescie zjadani..
ema !

anonim
Autor: hjjhjh   Link do posta
17:35:32, 09-12-08
Ej skurwysyny huj wam w dupe, na huj sie wypowiadacie tu kurwy jak wam ten rap nie pasuje. Domyślam sie że połowa z was ma swoje podziemne rapy na tej stronie i co łby krytykujecie !? a sami nagrywacie badziewie. Pomyślcie troche zanim się wypowiecie na temat innych i to do tego już docenionych. Nie jeden z was by sie obsrał i kutasa wylizał za możliwość nagrywki z nimi i niejeden z was zaprzeczy ale huj w gardło i w plecy za taka hipokryzje. Zajebisty rap BEZIMIENNI I F.I.R.M.A. skurwysyny!!!!

anonim
Autor: woojtek26@wp.pl   Link do posta
20:16:39, 23-12-08
Bezimienni !! wyjebany rap ! Pierdolę was chuje jebane!

anonim
Autor: srodkowy palec dla frajerow   Link do posta
19:46:32, 05-01-09
jakscie som take madre jebane cwele co wypisujecie kurwa gupoty tam jakes eee kurwa szkoda slow scie som zjebane i tyle.. jak wam sie nie podoba to kurwa nie sluchajcie i jakscie som take mocne to zrobcie lepiej... zajebiste goscie kere wiedza co chca... plyta wyjebane jak i te pozostale... rap z gornego slaska niech usslyszy polska rap z gornego slaska niech to lapie polska rap z gornego slaskaa..... eeeeeemaaaaaaaaaaa karmanskie pozdraaaaaaaaawwwioooooo

anonim
Autor: bobek gliwice   Link do posta
21:39:24, 03-02-09
Wypas płyta ogółem wszystki wasze kawałki sa dlamnie dobre naprawde dobra robota czekam na nastepna plytke Śląsk Do Ataku :D 3m cie sie z fartem chłopaki

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com (54.81.196.35). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2018 • kontakt • redakcjareklamamateriały promocyjneFAQ, pomoc i zasadyPolityka Cookies