Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: CrystalMethod

20 marca w chorzowskim klubie Kocynder odbyła się 6 już edycja ReggaeRap Ligi., na której swoje umiejętności prezentowała czołówka uznanych śląskich freestyel'owców; Czeski, Ymcyk, Majkel, Eskobar. Udało nam się porozmawiać z Czeskim, aktualnym freestyle'owym mistrzem Śląska. Poniżej przeczytacie o początku jego przygody z wolnym stylem, gustach muzycznych, planach na najbliższe miesiące i nie tylko.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z freestyle'm? Pamięt‘&

W perspektywie najbliższych miesięcy rozpoczynają się eliminacje do najbardziej znanych polskich bitew freestyle'owych. Czy jakoś specjalnie się przygotowujesz, masz jakieś typy, przemyślenia, na któreś imprezie szczególnie Ci zależy?
Czeski:
Przygotowań żadnych nie ma. Freestyle'uje jak mam na to zajawkę i ochotę, albo sam w domu, albo z kimś. Raczej nie zależy mi konkretnie na żadnej imprezie, bardziej na rozwoju własnych umiejętności.

Co sądzisz o kawałku Muflona "So amazing", który jakiś czas temu ujrzał światło dzienne?
Czeski: Bardzo fajny, typowy track freestyle'owca. Gdybym słyszał ten numer pierwszy raz a nie znałbym Muflona to powiedziałbym, że ten człowiek na pewno freestyle'uje.

Planujesz również coś takiego?
Czeski:
Nagrałem już kilka kawałków, ale nie są tak rozpowszechnione jak jego kawałek. Raczej nie trafiły jeszcze do szerokiego grona osób. I na razie nie planuję nic takiego. Póki, co nagrywam sobie takie luźną twórczość z kumplem u niego w studio.

Co sądzisz o katowickich Freeakcjach? Czy widzisz tu jakąś analogie do Freestyle Palace w Warszawie?
Czeski:
Na pewno jest to jakaś analogia, chłopaki w Warszawie jakoś to zapoczątkowali, dali pomysł, ale nawet gdyby oni tego nie robili, to myślę, że u nas na Śląsku takie ustawki w stylu Freeakcji by powstały i funkcjonowały.

A jak oceniasz poziom osób biorących udział w katowickich Freeakcjach?
Czeski:
Na tych ustawkach byłem tylko 2 razy więc nie czuję się odpowiednią osobą, żeby się wypowiadać. Poziom jest na pewno nieco niższy niż w Warszawie pod pałacem, ale cieszę się, że coś takiego istnieje, że przychodzą ludzie nie znając bardzo wielu osób. Dzięki tym Freeakcjom zdołałem poznać wielu ludzi, którzy freestyle'ują na dobrym poziomie. Na grudniowej ustawce było koło 150 osób, fakt, że z każdą godziną ich liczba się zmniejszała. To jest tak, że ci, którzy są zainteresowani to wiedzą i przychodzą.

Co możesz powiedzieć o patronacie Silesia Crime nad Freeakcją?
Czeski:
Również ciężko mi się na ten temat wypowiedzieć, ze względu na to, że nie znam tej całej korporacji. Byłem na ustawce, gdzie jednym z jurorów był członek Silesia Crime i mogę powiedzieć tylko tyle, że według mnie nie podejmował za bardzo kompetentnych, jeżeli chodzi o freestyle decyzji.

A jak wrażenia po wspólnym występie z Ymcykiem, Majkelem i Eskobarem, tutaj na ReggaeRap Lidze?
Czeski:
Wrażenia dotyczące zarówno przedsięwzięcia jak i występu są bardzo pozytywne. Chociaż uważam, że dzisiejszy występ lepiej wypadł, nie ze względu na to, że skandowali "Czeski, Czeski" (śmiech) ,ale ze względu na to, że bardziej się jaram walkami niż zwykłym freestyle'em w kółeczku.

Preferujesz we freestyle'u konwencje bitwy czy raczej luźnego rymowania, bez punch'ów w stronę drugiej osoby?
Czeski: Jak wspomniałem wyżej, zdecydowanie wole bitwy, ale na luzie też czasem mam zajawki ponawijać. Jeśli jest bitwa, to samo mówi za siebie, czyli powinna być wymiana zdań i punch'y w stronę przeciwnika. Oczywiście wszystko to zostaje na scenie, wiadomo, że tego nie przekładamy na życie prywatne. Jak kto woli, ja nie narzucam komuś jak ma freestyle'ować, czy ma mnie jechać. On jedzie jak chce i ja też tak jak ja chce, bez jakiś zbędnie wyznaczonych kanonów.

Jakie są Twoje wrażenia po odbywającej się niedawno bitwie freestyle'owej I love diss game?
Czeski:
Brałem udział pierwszy raz udział w tej imprezie, więc nie wiem czy poziom na poprzednich edycjach był niższy czy wyższy, według mnie był mocno średni. Było jednak paru zawodników, którzy mogli mocno zagrozić. Ale wiadomo ze wrażenia mogę mieć tylko jedne, bo udało mi się wygrać tę bitwę.

Co uważasz na temat młodego freestyle'owca, który pokazał się z dobrej strony właśnie na ILDG?
Czeski: Bardzo ciekawy, obiecujący, młody zawodnik. Czasami wydaje mi się,że za mocno się spina, ale myślę, że zależy to od obycia na takich imprezach.

Czy zawiodłeś się na tym, że Flint nie przyjechał pomimo tego, że zdeklarował swój udział?
Czeski: Nie, nie zawiodłem się na tym, że nie przyjechał, ponieważ mam drugiego laptopa (śmiech).

Jak wygląda zaplecze hip-hop/rap u Ciebie w Strzelcach Opolskich? Czy macie jakieś składy, ludzi, miejscówki, które nie są gremium znane, a sądzisz, że są dobre i warte polecenia?
Czeski:
Hmm... w sumie nie mam zbyt szerokiego grona do polecenia, bo prócz mnie jest jeszcze Kiki, który czasami freestye'uje, czasami pisze, jest Hajduk, który robi beatbox i niedawno zaczął freestyle'ować, był nawet w ćwierćfinałach na I love diss game, ale przegrał. Jest jeszcze taki chyba najbardziej znany skład ze Strzelec Opolskich - TSM (Trzecia Strona Medalu), którzy jakieś 4-5 lat temu wydali nielegalna, o czym w niektórych kręgach było dość głośno, ale od tamtej pory jest cisza. Jest jeszcze nasz producent Cygi, którego pozdrawiam. A i zapomniałbym też o jednym z nestorów strzeleckiego rodu HH, mianowicie Zdzich aka ZaRaz ze składu 2001(DwaDwaORaz) Polecam! Sprawdzajcie! Myślę ze warto. Jest jeszcze parę składów,które pracują ale bliżej nic mi nie wiadomo. Czasami spotykamy się i sobie freestyle'ujemy jak kto ma ochotę, ale raczej nie jest to jakoś szczególnie zorganizowane. To są zazwyczaj 3-4 osoby, które spotkały się przy piwie i nawijają, więc wielkich ustawek z tego nie będzie.

A jakie masz plany na przyszłość? I te związane z freestyle'em i te bardziej prywatne.
Czeski:
Plany są takie, że zamierzam jak najwięcej i jak najczęściej jeździć na jak najwięcej bitew i osiągnąć jak największą liczbę wygranych. Chciałbym skończyć parę kawałków. Na razie nie myślę o żadnej płycie, ale kilka pojedynczych utworów chciałbym dopracować. Prywatnie to żyję chwilą.

A dlaczego akurat freestyle? Czy jest to zajawka bardziej prywatna, albo bardziej z tego względu, że lubisz wygrywać?
Czeski:
Nie traktuję tego jak sport, ale wiadomo- wygrywać każdy lubi. Jeśli wygrasz to frajda jest większa niż wtedy, gdy tylko bierzesz udział. Fascynuję się tym, samą sztuką składania słów na poczekaniu.

Masz jakiegoś ulubionego freestyle'owca z którym chciałabyś się spotkać i uważałbyś to za wielkie wyzwanie?
Czeski:
No na pewno z Tetrisem, bo od niego wzięła się ta cała moja zajawka freestyle'em. Bardzo podobał mi się jego występ na ReggaeRap Lidze tutaj w Chorzowie w grudniu 2008.

Czy istnieje według ciebie w Polsce prawdziwy rap/hip hop, taki, który Cię szczególnie interesuje?
Czeski:
Myślę, że tak,że jak najbardziej istnieje. Z polskiego mainstream'u jaram się Guralem, Pezetem,no i oczywiście Elbo. Wiele składów na takim trzecim miejscu równolegle. A z undergrandu; Tetris, Smarki, Wena, Białas, chociaż nie chcę tak bardzo rozgraniczać mainstream'u od podziemia, bo to, co wydają w podziemiu niejednokrotnie jest tak dobre, żeby przebić skład wydający legale.

Gdybyś miał wybrać to, która bitwa była dla Ciebie najważniejsza, która najtrudniejsza, która pozostawiła jakiś niedosyt?
Czeski:
Najważniejsza i najtrudniejsza była Wojna o Śląsk 2008. Sam fakt, że udało mi się wygrać a obsada była naprawdę mocna. Wojna o Wawel 2008 to dla mnie był sam w sobie jakiś zawód, może nie jakiś szczególnie wielki, ale miałem apetyt na finał, lecz nie wyszło. Chyba za bardzo poczułem się pewny siebie i Puoć mnie rozwalił w eliminacjach. Jeżeli mam to oceniać to najlepiej wypadłem chyba na I love diss game 2009, tak uważam.

O co byś zapytał sam siebie gdybyś chciał być szczególnie złośliwy?
Czeski:
Kim ty k***a właściwie jesteś? (śmiech)

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w nadchodzących bitwach.
Czeski:
Również dziękuję. PozdrawiamInformacje o artykule
Data dodania:2009-04-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:1.00 (2)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
CrystalMethod, 36 lat
kobieta, Ruda Śląska

Nosiadek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:16:12, 12-04-09
Czeski Marny Freestylowiec Co Sie Sprzedał za 2 zł pod publike na przymus

RAP GRA TRUSKAWA NAPIERDALA DOBRY RAP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:26, 12-04-09
beka

anonim
Autor: asdafgsad   Link do posta
12:55:35, 12-04-09
Nie ma co... wywiad bez napinek ze zwyklym kolesiem, powodzenia...

daszek87
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:00:53, 12-04-09
nie wiem czy to dobrze ze kupiłem Ci tą kurtek levisa...

PINOKJO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:35:16, 12-04-09
DOBRY FRISTAJLOWIEC. PJONA ELO

anonim
Autor: sdgdfghdfhdfhdf3463463467346   Link do posta
15:51:51, 12-04-09
te fotki z butelkami to zal.pl - do kurwy nedzy nam sie spoleczenstwo rozpija przez takie wzorce i potem krajowy pdodukt brutto chujowy mamy i zla wydajnasc w pracy, bo na kacu wszyscy klinuja

anonim
Autor: saywhut?   Link do posta
20:19:14, 12-04-09
internetowe hejterstwo<ziewa> się szerzy. Połowa zazdrości, siedzi w domu i pierdzi w stołek bluzgając ludzi rozładowuje frustracje, druga połowa nie rozkminia w ogóle Czeskiego tekstów.

anonim
Autor: Czeski23   Link do posta
20:22:49, 12-04-09
żeby się sprzedać to trzeba chyba jakiś hajs za to wziąc right ?:) a ja sobie żadnej gaży nie przypominam :D nawet tych 2zł nie otrzymałem haha ;p pozdrooo

anonim
Autor: czeski_film   Link do posta
22:23:11, 12-04-09
chuj ci w dupsko czeski co to byl za koncercik w zsz w strzelcach dla szalonych 16-tek na sali gimnastycznej?? jesteś żałosny

anonim
Autor: Wawa rox   Link do posta
23:27:09, 12-04-09
Sie napinacie gnoje, czeski nawija zajebiscie a dzieci neostrady siedza na forum i hejtuja bo nic innego nie potrafia. Chuj wam do gardla i wesolych swiat, czeski respect eloooo

anonim
Autor: dobryziom20   Link do posta
10:45:27, 13-04-09
czeski_film
Dodany: 2009-04-12 22:23:11 Host: ---.neoplus.adsl.tpnet.plchuj ci w dupsko czeski co to byl za koncercik w zsz w strzelcach dla szalonych 16-tek na sali gimnastycznej?? jesteś żałosny


zazdrość dupe wyżera co?? ze ciebie nawet 16latki nie chcą hahahah ssij cieciu

2001
Autor: 2001   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:16:06, 13-04-09
pozwolę sobie tutaj zacytować kolegę jacka: "JADĘ SWOJE I WYJEBANE MAM NA RESZTĘ!!!". ode mnie pełen szacunek, za to że działa, działa swoje i działa w kurwę dobrze! jeszcze więcej szalonych freestyle'i, czechu, jeszcze więcej szalonych projektów! a ci tam u góry? a kto to w ogóle jest?

anonim
Autor: Kszych   Link do posta
11:52:47, 13-04-09
Internetowi napinacze ;p Czeski rób swoje !

Nosiadek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:00:40, 13-04-09
Rób Swoje :) Rób Swoje :)
Ryzyko będzie Twoje !
Bo życie to nie bajka,nie głaszcze Cie po jajkach :)


Czeski marny człowiek za 1 butelke lecha sie skurwił,na przymus,pod publike

Domson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:28:33, 13-04-09

oj Jacek, Jacek :D

pozdro i 5


ps uwielbiam te komenty na tym portalu hahahaha


anonim
Autor:    Link do posta
23:15:02, 13-04-09
Czeski wypas Freestyle masz . Oby tak dalej , jedziesz i nie przejmujesz się tym cieciem...
pozdroo
a ty Nosiadek zamknij dupe skoro Ci coś nie pasuje

anonim
Autor: sit_beat@o2.pl   Link do posta
06:56:07, 14-04-09
Heyterzy będą psioczyć bo zazdrość ich zżera spinają się w pośladach i piszą gówniane komenty :D hehe Pozdro Czeski :) BIG UP!!

Nosiadek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:46:27, 14-04-09
Czeski prawiczek,mówił mi

anonim
Autor: czeski_film   Link do posta
15:00:30, 21-04-09
chuj z czeskim zajebiste free ma ale błaźni sie jak chuj sam siebie nie szanuje a może koncercik był bo tam jego dupa siedziała jakaś szalono oka 16 he?:D a ty dobryziom20 possij mi fiuta pewnie cie ciawy w dupe jebią

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.