Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor:

Dowiedz się więcej o: Tede, Numer Raz, Warszafski Deszcz/Trzyha.
Wiesz, mówią mi, że to jest zajebiste, bo jest tam taka energia. No i faktycznie tam była. Wszyscy ludzie stali z parasolami przez 2 minuty, po czym się rozeszli. Był to fajny event, fajna akcja po prostu. Nikt takiej nie zorganizował przed nami, znowu punkt dla nas.

Na scenie hip-hopowej działa nieprzerwanie od ponad dekady, a dla wielu osób jest jednym z jej najmocniejszym filarów. Na 6 czerwca z okazji dziesięciolecia działalności Warszafskiego Deszczu razem z Numer Raz przygotowali solidną dawkę rapu w najlepszej postaci. O tym jak wyglądały prace nad albumem, co zdążyło się zmienić przez te 10 lat i o wielu innych sprawach związanych z "Powrócifszy" mówi Tede.

Jak postrzegasz początku swojej twórczości z perspektywy y 

Na korzyść?
Tede:
Oczywiście, że na korzyść, jest to niewątpliwy progres. Gdybym zaczynał wtedy i sytuacja byłaby taka jak dzisiaj, czyli żeby liczba wykonawców była taka jak wtedy, a możliwości jak dzisiaj, to jak za dziesięć lat byśmy się spotkali, ta przyczepa musiałaby być podwieszona w powietrzu. Chyba, że zostałbym Eminemen i zrobił sobie z pigułek okładkę.

W Polsce... (śmiech)
Tede:
W Polsce też bym zrobił, myślę, że taniej by wyszło (śmiech).

Czujesz się artystą w Polsce?
Tede:
Ja w ogóle nie czuję się artystą.

Kompletnie?
Tede:
To co robię... nie nazywajmy tego sztuką. To jest po prostu jakaś umiejętność.

Ale masz przecież grono swoich fanów, sporo koncertujesz...
Tede:
Tak, ale nie czuję się artystą. Faktycznie, można powiedzieć, że coś tam tworzę, ale artyzm, to jest co innego.

Czyli traktujesz rap bardziej jako zawód?
Tede:
Nie, to nie jest zawód. To jest zajawka. Tak jak jest gość, który ma taką pasję, że dłubie sobie w silniku. To jest dokładnie ta sama historia. Jeden lubi dłubać w silniku, drugi pisze tekst w ciągu odpowiedzi na to pytanie. Tak to wygląda.

Na rynek wraca Warszafski Deszcz. To dobry biznes, czy powrót jednej z największych legend w Polsce?
Tede:
To w ogóle nie jest biznes. My do dzisiaj - oczywiście nikt w to nie uwierzy - nie zastanawialiśmy się nad tym, jaki będzie podział majątku, ile w ogóle na tym zarobimy. Numer zadzwonił z życzeniami noworocznymi, klasycznie, nie widzieliśmy się dawno, ale co jakiś czas się przecinaliśmy. Mówię: "Numer, zróbmy tę akcję, jaka była z "Reminiscencje". Teraz jest 10 rocznica wydania płyty, nagrajmy kawałek z tej okazji." Nagraliśmy tego samego dnia.

To w ogóle nie jest biznes. My do dzisiaj (...) nie zastanawialiśmy się nad tym, jaki będzie podział majątku, ile w ogóle na tym zarobimy. Numer zadzwonił z życzeniami. (...) Mówię: "Numer, zróbmy tę akcję, jaka była z "Reminiscencje". Teraz jest 10 rocznica wydania płyty, nagrajmy kawałek z tej okazji." Nagraliśmy tego samego dnia.

A jak wyglądały prace nad albumem? Spotykaliście się w studio, tekst i gotowe?
Tede:
Nie, nie, nie. Żaden tekst. Spotykaliśmy się w studio, w 90% nie wiedząc co będziemy nagrywać. Czasami było tak, że dzwonię do Numera i mówię: "Ty, mam pomysł na kawałek taki i taki, i widzę go tak i tak." Wtedy mieliśmy w głowie pewien koncept, o czym nagrywamy. Generalnie było tak, że się spotykaliśmy, mieliśmy pulę bitów od różnych producentów, słuchaliśmy ich i wybieraliśmy. Co to będzie za kawałek? Wtedy myśleliśmy, siedzieliśmy i zastanawialiśmy się. Później pisaliśmy i nagrywaliśmy.

Wczoraj miała miejsce nietypowa akcja promocyjna związana z WFD, mam tutaj na myśli flashmob, operacja z otwieraniem parasoli. Jak to wszystko wypadło?
Tede:
Wiesz co, ja byłem na warszawskiej ustawce. Powiem Ci, że jestem zdziwiony. To było fajne. Po pierwsze, przyszło dużo ludzi, może nie tyle co na nasz wielki powrót pod Pałacem Kultury, gdzie obecnych było o wiele więcej osób niż podawały to media. Było świetnie, jak daliśmy sygnał trąbką, że jest już ta godzina, nagle pojawiło się wiele parasoli, mimo że świeciło słońce. Wszystko to jest zasługa Jakuzy, on to wymyślił i zorganizował, że w tylu miastach odbyło się to naraz, czym - jak się okazało - wpisaliśmy się w polski rekord, był to największy flashmob.

No proszę...
Tede:
Fajne było to, że spotkałem tam paru znajomych mi ludzi, powiedzmy, że z okolic sceny. Nie byli to raperzy, byli to goście, którzy np. pracowali w pierwszych mediach hip-hopowych jak Ślizg. Wiesz, mówią mi, że to jest zajebiste, bo jest tam taka energia. No i faktycznie tam była. Wszyscy ludzie stali z parasolami przez 2 minuty, po czym się rozeszli. Był to fajny event, fajna akcja po prostu. Nikt takiej nie zorganizował przed nami, znowu punkt dla nas.

W singlu "Już od 99 płynę" nawijasz "dwóch kolesi z tej ławki / nie mówmy o trzecim, szkoda gadki". Chciałbym jednak zapytać o "tego trzeciego". Co stało się z Marianem?
Tede:
Nie wiem co się z nim teraz dzieje. Podobno pracuje w "Teraz albo nigdy", tym serialu. Generalnie nasze drogi gdzieś tam się rozeszły. Wiele zawdzięczam Marianowi, Numer powiedziałby to samo, natomiast Warszawski Deszcz... To była taka akcja, że mieliśmy zespół 3H - ja, Marian i Ceube. Ceube nie wytrzymał presji sceny, postanowił zrezygnować z tego. Zajął się szyciem ciuchów, czas pokazał, że świetnie mu to wyszło, zrobił "Moro", "Manto", założył też szkołę brazylijskiego jujitsu. No i był zespół Trzyha, dlatego płyta nazywa się "Trzyha Warszafski Deszcz - Nastukafszy", ponieważ odszedł Ceube, a ja w tym samym czasie już zacząłem robić z Numerem projekt, który będzie się nazywał "Warszafski Deszcz", wzięliśmy Dj Deszczu Strugi. Marian obraził się, że tutaj się rozpadło, a tutaj go nie wzięliśmy, więc musieliśmy się dyskretnie pozbyć Deszcza. Marian kolegował się z nim i kolegują się pewnie do dzisiaj.

Znamy już okładkę "Powrócifszy". Ciekawym motywem jest tam wystająca ręka, jakby szukająca ratunku. To właśnie ręka Mariana?
Tede:
(śmiech) Takie są domysły. To nie do końca jest ręka Mariana. Ta ręka to ręka kolejnego rapera, który chciał się chwycić brzytwy, ale brzytwy już nie ma.

Kto dokonał ostatecznej selekcji bitów na "Powrócifszy"? Dlaczego padło akurat na takie ksywki jak Kixnare czy O.S.T.R. ?
Tede:
To samo się dokonało.

Ze względu na ich jakość?
Tede:
Ze względu na to, że spotkaliśmy się z gościem i mówimy: "Stary, robimy płytę i potrzebujemy bitów, które będą brzmiały jakbyś wyłączył tamtą płytę i włączył drugą z pudełka." I tak też ta płyta brzmi, tak?

Ja tego jeszcze nie wiem (śmiech)
Tede:
(śmiech) Prawda, nie wiesz tego. Była bardzo ostra selekcja, zwracaliśmy uwagę na nowoczesność bitów. Jak za nowocześnie brzmiał, na przykład miał jakieś elektroniczne instrumenty, to z góry był skreślony, nawet jeżeli był zajebisty. Wszystkie kawałki na tej płycie są w klimacie - to jest 99' rok i tak to brzmi.

Interesuje mnie obecność Kixnare'a, który jest cenionym producentem w podziemiu. Znalazł się on u Was ze względu na poziom bitów, czy może projektów w których maczał palce - wiele z nich jest już dzisiaj klasykami.
Tede:
Słuchaj, ja Ci bardzo gratuluję, bo ja w ogóle się w tym nie orientuję. Mam inne zajęcia, nie interesuję się polskim podziemiem. Ostatnio nadrabiam znajomość polskiego Hip-Hopu i pierwszy raz słuchałem debiutanckiej płyty Wzgórza. Dzisiaj jest fajna, bo jest śmieszna.

A co z tym Kixnarem?
Tede:
No właśnie, co z tym Kixnarem. On zgłosił się do Numera, przez jego myspace, już po tym jak poszła oficjalna wiadomość. Wtedy mieliśmy gotowych 8 kawałków. Wiedzieliśmy kiedy chcemy ją wydać, kiedy jest premiera, że zdążymy i tak dalej. I wtedy zgłosił się właśnie Kixnare. Ja jak już powiedziałem niezbyt interesuję się polskim podziemiem, ale dostaliśmy wiadomość, że jest to uznany producent. Otrzymaliśmy 11 bitów od niego, z których 3 były zajebiste, 2 weszły na płytę, ostatni był lekko za nowoczesny, ale mamy go gdzieś tam w zanadrzu.

Kiedy grałem jeden z pierwszych koncertów to było na nim nie wiem, może ze 100 osób? Dzisiaj jest 10 tysięcy.

Poznaliśmy też tracklistę Warszafskiego Deszczu. Patrząc na tytuły tracków, możemy spodziewać się płyty pełnej wspomnień i nawiązań do tamtych czasów. Jaka to będzie płyta?
Tede:
Ta płyta jest taka, jakbyś wyłączył tamtą i włączył następną, z pudełka dwupłytowego. Czuć, że jesteśmy starsi o 10 lat, natomiast klimat jest ten sam i faktycznie często pojawia się wątek wspomnieniowy. Nie będzie tylko o tym, że wracamy i tak dalej, mimo że ten temat przejawia się w wielu kawałkach. Obydwie płyty łączy klimat.

"Nastukafszy" to klasyk, a Ty byłeś legendą, zapoczątkowałeś Hip-Hop w Polsce. Przez te 10 lat dużo się zmieniło, stałeś się komercyjny. Nie szkoda Ci teraz utraty tego wizerunku legendy, szacunku?
Tede:
Na tyle długo to robię, że jestem w stanie się z Tobą założyć, że wielu Twoich podziemnych idoli, będą zachowywali się bardzo podobnie. Zdajesz sobie w pewnym momencie sprawę, że robisz coś profesjonalnie. Myślisz, że Otylia Jędrzejczak robi w McDonaldzie żeby żyć? Nie robi w McDonaldzie, ponieważ ma sponsorów, którzy jej płacą. I myślę, że pływacy, którzy nie stanęli nigdy na podium, myślą teraz, że się sprzedała, że jest komercyjna, bo jest w reklamach. A zdobyła medal olimpijski? Zdobyła. Przemyśl to z tego punktu widzenia.

Ale nie żałujesz tego?
Tede:
Stary, w ogóle tego nie żałuję. Robię zajebiste rzeczy.

Na swojej najnowszej płycie, PIH rapuje "mam o czym nawijać / nie muszę o najkach". Wielu ludzi uważa, że to linijka wycelowana w Ciebie. Jak Ty się do tego odnosisz?
Tede:
Nie sądzę, że jest to diss. Ja rymuję o najkach, ponieważ chodzę w najkach. Mam ich 80 par. A inny lubi dziewczyny i o tym nawija Mes. I to jest fajne, i to jest fajne. Wiesz, nie tylko ja rymowałem o najkach.

Co słychać u GTW?
Tede:
Wall-e ma dziecko. Gural też ma dziecko.

Tede nie ma dziecka (śmiech)
Tede:
Ja miałem dwoje dzieci po drodze, nie swoich (śmiech)

Ostatnio na rynku pojawił się ciekawy projekt Magiery i Laski - raperzy wykonujący wiersze polskich poetów. Na płycie jest cała czołówka polskiej sceny, jednak brakuje tam Tede. Jaka jest przyczyna Twojej nieobecności?
Tede:
Zaprosili mnie na tę płytę, oczywiście.

Odmówiłeś?
Tede:
Wiesz co, nie. Nie odmówiłem, tylko wycofałem się tak "po angielsku" - klasyczna metoda na rapera, nie odbierałem telefonów. Po pierwsze dlatego, że sam sobie wcześniej wymyśliłem, że moją ostatnią płytą będzie "Pan Tedeusz" - wiesz, XII ksiąg we fragmentach. Uważam, że można to zajebiście zarapować. Kiedyś Wall-e mi uświadomił, że mam styl mickiewiczowski. To jest raz. A dwa? Do dzisiaj nie otrzymałem płyty Kodex na której wystąpiłem. Tutaj chodzi o proste zasady, nie można robić Hip-Hopu na siłę. I ja nie robię na siłę.

Rozmawiał: Łukasz Rutkowski
Zdjęcia: Zbyszek Niedziałek, Alan Kurc, Fotograf24.pl

Dowiedz się więcej o: Tede, Numer Raz, Warszafski Deszcz/Trzyha.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-06-04
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:8.80 (10)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Łukasz Rutko..., 27 lat
mężczyzna, Gliwice

Ostatnie artykuły tego autora:
Wolę być babiarzem niż faceciarzem" - wywiad z Beer Beer

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
SPOKO NICK EMA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:08:01, 04-06-09
PIERSZY DOBRY WYWIAD

donTonio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:36, 04-06-09
dobrze gada... pozdro Tedeusz

Krol Salomon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:23:23, 04-06-09
Dobry wywiad.

MONE!
Autor: MONE!   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:24:56, 04-06-09
czterdziesty!

ophia
Autor: ophia   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:30:03, 04-06-09
pozdro tede dobry wywiad

Adx_graczsezonu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:34:59, 04-06-09
WFD

Leon71
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:36:58, 04-06-09
Nie przepadam za nim, ale w sumie nie gada głupio ;)

ESC
Autor: ESC   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:39:01, 04-06-09
WIADOMO

WDW
Autor: WDW   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:50:18, 04-06-09
Tede, czy Sokół robią hajs i ja nie mam im tego za złe:)) oby tylko płyty były na dobrym poziomie:) a co do piha "mam o czym nawijac, nie musze o najkach".... taa za to on ciagle nawija o zabijaniu itp... lasmus...

Uszaty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:53:27, 04-06-09
Dobry wywiad, elko dziennikarz ;)

Hrd18
Autor: Hrd18   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:16:58, 04-06-09
spoko

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:23:18, 04-06-09
Dobry wywiad. Piona !

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:40:06, 04-06-09
GUD REPORT

ALFA I OMEGA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:47:46, 04-06-09
Spoko wywiad.

mojaperspektywa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:36, 04-06-09
bardzo fajny wywiad Łukasz !

sztuk-puk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:16, 04-06-09
kurwa łajt hałsy lecą w chuja? :/dżimson nie dostał koszulki tedzior płyty.


magiera i laska szanujcie swoich gości.

flojd
Autor: flojd   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:26:38, 04-06-09

wywiad zajebisty

pjona dla tedego i łukasza !


TZBY
Autor: TZBY   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:27:53, 04-06-09
Dobry wywiad.

Etus
Autor: Etus   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:45:40, 04-06-09

thew1zzz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:51:58, 04-06-09
płytka dobra, wywiad również...allegro.pl(...)81295   - sprawdź !!!  !!

wsewewar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:52:29, 04-06-09
Ja nic nie mam do Tedego. Respekt jedynie ale łże jak pies hehe że pierwszy raz słuchał debiutanckiej płyty wzgórza która ukazała się w 95. Napewno jej słuchał bo była to 2 leegalna płyta rapowa w kraju i naprawdę miała magiczną moc. Bez kitu pamiętam to jak dziś.

Ten Typ Elo Ziomki Moje
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:08:19, 04-06-09
dobry wywiadps
nie czytałem , chciałem pooglądać

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:19:43, 04-06-09
Dobry wywiad. 5 !

Medzik_Dzionson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:29:42, 04-06-09
Uchol, jak masz naimię?

GENIUS25
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:49:51, 04-06-09
damn 80 par nikow kurwa kapa fessssst :]

ramonawielun
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:50:57, 04-06-09
mogl spytac o bit od kanyego westa...;)

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:37:24, 04-06-09
Może i wywiad dobry, ale płyta chujowa
"nie można robić hip-hopu na siłę"-przecież ten ich "wielki" powrót jest ewidentnym zagraniem pod publiczkę

WujekGrzechOne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:15:44, 04-06-09
zawsze spoko

wu-ewenement
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:46:53, 04-06-09

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:01:34, 04-06-09
jasne ze powrot to zagranie pod publike bo teraz wszystkie skuady sie reaktywuja gdyz zauwazyli iz ludzie wola roznorodnosc niz w kolko solowek sluchac ;] jak dla mnie zajebiscie mam nadzieje ze plyta pokaze poziom i bezkitu pozwoli wrocic do czasow kiedy mialem 9 latek :>>> dobry wywiad aczkolwiek zabisty nie jest :D

RAP WWA TO JA KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:03:45, 04-06-09

BARDZO DOBRY WYWIAD , TEDE KLASYKA OD TYLU LAT CAŁY CZAS


1OO%
Autor: 1OO%   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:10:16, 04-06-09
juzek ty jednak pizda jesteś, możesz im na chuju gwizdać .

czekus5
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:19:17, 04-06-09
A ja od wczoraj mam płytkę na dysku w mp3 :)

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:20:21, 04-06-09
Tede, czy Sokół robią hajs i ja nie mam im tego za złe:)) oby tylko płyty były na dobrym poziomie:) a co do piha "mam o czym nawijac, nie musze o najkach".... taa za to on ciagle nawija o zabijaniu itp... lasmus...


pih ciagle nawija o zabijaniu ssąc pałę...

wloart
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:32:15, 04-06-09
"Tede, czy Sokół robią hajs i ja nie mam im tego za złe:)) oby tylko płyty były na dobrym poziomie:) a co do piha "mam o czym nawijac, nie musze o najkach".... taa za to on ciagle nawija o zabijaniu itp... lasmus...    "


to nie to samo, tede nigdy nie ukrywał że chce hajs, sokół zmienił się, zmienił podejście, ludzie nie z branży rap znają go przez "w aucie" a tede robi swoje i to mu wystarcza, aczkolwiek lubie obu panów, płyta tpwc spoko bardzo, ale nie podoba mi się sposób promocji, czytaj single.

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:05:40, 04-06-09
Tede ogarnia w 100% ; swoja wytwórnia,ciuchy,nagrywa zróznicowane płyty.Cenie,joł.

Musicbath
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:07:27, 04-06-09
Naprawde dobry wywiad:)

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:07:38, 04-06-09

Tede ogarnia w 100% ; swoja wytwórnia,ciuchy,nagrywa zróznicowane płyty.Cenie,joł.

"Ja rymuję o najkach, ponieważ chodzę w najkach. Mam ich 80 par." Ja 21 :)


miglanc od Lipskiego
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:09:09, 04-06-09
klasa wywiad

brotherontherun
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:19:37, 04-06-09
dobry wywiad!
WFD na mikrofonie wraca na pole bitwy!

Mada Faqa You
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:34:34, 04-06-09
 działa nieprzerwanie od ponad dekady  

co kurwa ? 

Kayne
Autor: Kayne   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:38:16, 04-06-09
wywiad totalne dno. nie chodzi tu o tedego i wfd ale o formę.

Rapu Imperator
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:28:15, 04-06-09
tede dobry ogarniacz :<

hejterio
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:55:45, 04-06-09
OFICJALNA WERSJA NOWEGO KLIPU JEDKERA Z WWO www.youtube.com(...)QEuDc

Wutez
Autor: Wutez   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:58:52, 04-06-09
dobry wywiad, było co poczytać. Tede się nawrócił! To może być dobra płyta, jeśli nie będzie cała o tym samym.

Rozwalają mnie komenty typu: zagranie pod publiczkę. A co, mieli wiecznie siedzieć na ławce z blantem w ręku?
Ludzie, ogarnijcie się. Robi się różne projekty, jak każda płyta to zagranie pod publiczkę/sprzedanie się to ja dziękuję.

WFD bless

MKRrap93
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:12:50, 04-06-09
Zajebisty wywiad :) Nie ukrywam,ze to nie link do Pezeta,a do nagród każde zarejestrowanie to nagroda!!!!!!! za kilka punktów masz mp3.a za parę kolejne PSP!!! Łatwiej się nie da! sprawdź: www.nagrodanabank.pl(...)uct/5 www.nagrodanabank.pl(...)uct/5 www.nagrodanabank.pl(...)uct/5

SCziombel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:19:28, 04-06-09
wywiad git :)

www.myspace.com/seriocrew99

A swoją drogą dobra piz@!## musiała zajebać płytkę chłopaką!!! A chu....j mu w dupe lamusowi złodziejowi H.W.D.Piratom!!!!

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:16:07, 05-06-09
przedpremierowy, a płyte mam od wczoraj dnia i jest hujowa jak barszcz, nuda i jeszcze raz nuda aż sie wkurwiłem bo mam transfer za free na rapidzie i kolejka jest

sztuk-puk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:49:52, 05-06-09
jak dla mnie zajebiscie mam nadzieje ze plyta pokaze poziom i bezkitu pozwoli wrocic do czasow kiedy mialem 9 latek :>>>
kurwa i co może mi powiesz ze jak miałes 9 lat to słuchałes wfd? kurwa dyskoteka pana dżeka to nie 3H.

czekus5
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:11:44, 05-06-09
Troszku plyta im wyciekla bo juz dwa dni mam a premiera dopiero jutro

Yoynix
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:45:03, 05-06-09

Wacenty
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:12:29, 07-06-09
Dobry wywiad. :)

WDWD
Autor: WDWD   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:10:58, 07-06-09
prawdziwy rap jest grany i chuj kurwa. WFD i wystarczy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-143-26.compute-1.amazonaws.com (3.234.143.26). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.