Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Trzy to dojrzała i dumna cyfra tak samo jak ta płyta - 3Y

Trzy to dojrzała i dumna cyfra tak samo jak ta płyta - 3Y

Autor: POKAZZ.COM

Dowiedz się więcej o: 3Y (Yez Yez Yo).

"Trzecia Część" jest dowodem w trzech sprawach 1) Rap nie umarł, - pomimo tego że "trendowaci" ludzie którzy widza w nim modę i pieniądz krzyżują go codziennie.  2) Rap w Krakowie żyje, pomimo tego że nieznani znawcy twierdza że tu nie ma rapu. Ale mogą przyjechać i dotknąć, rap tu jest. 3) 3Y potrafi zrobić płytę tak dobrą jak mówią, i tak dobra by o niej mówić.

Zacznijmy od meritum sprawy, wasza nowa płyta pt. "Trzecia Część" ma ukazać się już za kilka dni 19 czerwc9,

A teraz trochę od końca. Opinie ludzi na wasz temat zmieniają się diametralnie... nawet w środowisku moich znajomych. Jak to jest ze z płyty która ( bez urazy ) ale  nie wróżyła sporego zainteresowania- wasza produkcja staje się, jedną z najbardziej oczekiwanych pozycji w tym roku? Ciekawi goście, świetny teledysk... wasze single zbierają same pozytywne opinie, jak to odbieracie? Czy całość materiału jest tak solidna jak 2 single?
3Y: Jeżeli opinie zmieniają się na pozytywne to bardzo nam miło to słyszeć. Nie jest jednak do końca tak jak mówisz, przed tym jak pojawiły się nasze pierwsze single ludzie tak samo czekali na ta produkcję. Być może teraz zainteresowała ona szersze grono, ale my dalej jesteśmy tym samym 3Y co dawniej. Zmieniły się teksty, zmieniła się muzyka ale to jest warunek i punkt ewolucji. Tą płyta udowadniamy że oprócz tego że kochamy ta muzykę potrafimy się w niej rozwijać. Materiał jest ambitny i dopieszczony bo nie dość że powstawał przez ponad rok czasu, to jeszcze dokonaliśmy ostrej selekcji kawałków na płytę. Co się tyczy całości materiału to muszę powiedzieć tak : te dwa singel które się ukazały nie są najlepszymi kawałkami na płycie.

Na odwrocie okładki widzę mnóstwo logotypów, wiele z nich należy do poważnych firm/instytucji. Jak doszło do tego że udało się wam nawiązać z nimi współpracę, chociażby z RMF MAXX -które przecież nie obejmuje patronatami hip-hopowych płyt.
3Y: Wszystkimi sprawami związanymi z promocją płyty zajmował się Donatan, on też odpowiadał za dobór mediów. Nawiązanie współpracy z tymi firmami a w szczególności z RMF MAXXX nie było łatwe, jesteśmy bodajże jedyną tym roku i od jakiegoś czasu płytą z patronatem tego radia. Ale RMF objęło patronat nad nasza płyta już po raz drugi, single z poprzedniej płyty były u nich w rotacji. Myślę że Donatan zaraził ich tym materiałem i przekonał że warto z nami współpracować( śmiech)

Nie wiem czy w historii polskiego rapu zdążyło się żeby płyta wykonawców miała... honorowy patrona Urzędu Miasta. Wasza produkcja ma patronat miasta Krakowa. Jak do tego doszło? I czy oni tam w ogóle słuchają rapu? (śmiech)
3Y: (śmiech) Nie przyznają się ale słuchają, i maja wszystkie nasze płyty. Generalnie znowu odsyłam do Donatana który tym tez się zajmował. Z Miastem Krakowem sprawa wygląda tak że uznano nas jako zespół za jakiś symbol Krakowa, symbol rapu ze starej stolicy. Po za tym nasza płyta jest oficjalnym materiałem z okazji 60 lecia Nowej Huty.

No właśnie..oficjalna płyta z okazji jubileuszu 60-lecia Nowej Huty, taką informację przeczytałem na Waszej stronie , taką informację uzyskałem o projekcie pytając organizatorów obchodów. Czy nie czujecie na sobie ogromnej presji? reprezentujecie przecież Nowa Hutę, i być może jesteście jedynymi wykonawcami z Huty których muzyka 'pójdzie w Polskę".
3Y: Nie czujemy żadnej presji, poczuwamy się do tego żeby reprezentować Hutę nawet w skali ogólnopolskiej. Nasza muzyka jest wyrazem tych uczuć które rodzą się w Polsce, Krakowie i szczególnie w Nowej Hucie. Ta płyta jest ciekawa właśnie dlatego że niesie w sobie taki sub klimat Huty. Tak samo jak oryginalne i niespotykane jest samo miejsce NH  unikalny jest również nasz rap. Chcemy żeby ludzie o tym usłyszeli, zrozumieli i polubili , to na prawdę fascynujące miejsce.

A co z tym Liroyem?!... będę chciał "zbadać tą sprawę" mało ludzi wie że stawialiście swoje kroki 15 lat temu w wytwórni WARNER MUSIC . I że współpracowaliście wtedy z Liroyem..i że Liroy zablokował wydanie Waszej płyty z powodu obaw o swoja popularność. Opowiedzcie o tym? Skąd macie takie informacje?
3Y: Tak to prawda, 14 lat temu mieliśmy podpisany kontrakt z Warner Music, mieliśmy okazje pracować z Liroyem. Kontrakt został zerwany ponieważ Warner za bardzo chciał ingerować w nasza muzykę, w to jak piszemy i jak wyglądamy. Nie chcieliśmy być kukiełkami dużej wytwórni, nie jesteśmy boysbendem i nigdy nikt nie będzie nam mówił jak i o czym mamy pisać. Co się tyczy Liroya to dowiedzieliśmy się po latach że współpraca z Warnerem została odcięta z innego powodu. Nasz manager opowiedział nam że Liroy który był juz wtedy znany i zdobywał większą popularność zablokował nasz projekt. Przyszedł do szefostwa Warner Music i powiedział prozaicznie : albo ja albo oni... Mieliśmy dobry materiał, a Liroy był wtedy bardziej znany od nas więc Warner nie przykładał się do naszego projektu i zaczął wywierać na nas presje żebyśmy zmieniali nasz wizerunek. Tak wyglądała sprawa z Liroyem, nie wiem czy była to obawa o popularność czy zazdrość o to że paru 15-letnich chłopaków może zrobić dobra płytę.

Będzie diss?
3Y: (śmiech ) A kogo niby mamy dissować? (śmiech)

Z tego co wiem premiera płyty przesuwała się kilka razy, z czym to było związane i dlaczego tak długo musieliśmy na ta płytę czekać? Skąd ta nazwa "Trzecia Część"? Prowadzicie jakąś chronologie swoich płyt?(śmiech)
3Y: Nagrywaliśmy nowe kawałki, szlifowaliśmy materiał, odbywała się ostra selekcja. W między czasie pościliśmy nielegal, i pracowaliśmy nad czymś z czego będziemy zadowoleni. To nasza trzecia produkcja, nazwaliśmy ja "Trzecia Część" ponieważ jest to jej najlepsze określenie. Trzy to dojrzała i dumna cyfra tak samo jak ta płyta.

Opowiedzcie jak wyglądała praca nad tym materiałem. Donatan podkreśla że czuwał nad całością płyty i jest producentem wykonawczym tego materiału. Wiem tez że Donatan jest bardzo krytycznym i wymagającym człowiekiem to była ciężka współpraca?
3Y: To prawda Donatan jest wymagającym człowiekiem, ale podobnie jak my. Jeżeli przy wspólnym projekcie spotykają się wymagający ludzie to znaczy że efektem będzie coś dobrego. Nie możemy powiedzieć że współpraca była ciężka, każdy z nas robił to co było jego obowiązkiem, to była bardzo zgrana współpraca.

Jak wam się wydaje czego ludzie oczekują po tej płycie? I jakie są wasze oczekiwania co do promocji, zainteresowania i w końcu sprzedaży tej płyty?
3Y: Ciężko nam powiedzieć czego oczekują ludzie do tej płyty, wiem na pewno co dostaną. Będzie to dobry mocny i szczery rap, bez plastiku i sztucznej słodyczy. "Trzecia Część" jest dowodem w trzech sprawach 1) Rap nie umarł, - pomimo tego że "trendowaci" ludzie którzy widza w nim modę i pieniądz krzyżują go codziennie.  2) Rap w Krakowie żyje, pomimo tego że nieznani znawcy twierdza że tu niema rapu. Ale mogą przyjechać i dotknąć, rap tu jest. 3) 3Y potrafi zrobić płytę tak dobrą jak mówią, i tak dobra by o niej mówić. Co do promocji oczekujemy tylko tego że Donatan będzie działał w tym temacie dalej, co do sprzedaży chcielibyśmy żeby ta płyta złamała kolejny stereotyp mówiący o tym że ludzie nie są w stanie wspierać muzyki.

Gdzie można będzie kupić Waszą płytę? w jakich sklepach, czy tylko w Krakowie czy w całej Polsce?
3Y: Płyta będzie dostępna we wszystkich dobrych sklepach muzycznych. Będą to sieci Empik, Saturn, Media Markt oraz inne sklepy muzyczne. W Krakowie płytę można będzie kupić także w Krakowskich punktach informacji miejskiej, tych punktów jest sporo kilka z nich znajduje się w centrum Krakowa. Ale szczególnie namawiamy do kupna płyty na naszej stronie www.trzeciaczesc.pl , z kilku powodów. Po pierwsze wtedy kupujecie ta płytę bezpośrednio od nas, po drugie jest ona tam najtańsza.

Uruchomiliście sprzedaż płyty na waszej stronie www.trzeciaczesc.pl jak oceniacie sprzedaż płyt na stronie? Do każdej płyty dajecie Cocaine...to legalny dill ? (śmiech)
3Y: Ciężko nam ocenić sprzedaż, po raz pierwszy sprzedajemy płytę przez internet. Wiemy że przedpremierowo rozesłaliśmy koło 700 płyt. Kolejne płyty wyślemy po premierze. Każda osoba która kupi płytę na naszej stronie dostaje Cocaine, ale taką w puszce (śmiech)

Po raz kolejny muszę podkreślić że płyta jest pięknie wydana, od okładki po jakość wykonania widać że jest to solidna produkcja. Czy uważacie że słuchacze docenia waszą dbałość o szczegóły? I czy ta dbałość się opłaca?
3Y: Jeśli robimy płytę, robimy ja solidnie nie dotyczy to tylko samej muzyki. Wszystko musi być dopracowane w każdym szczególe, okładka , pudełko wszystko tworzy całość. Myślę że słuchacze docenia to że dostają porządna dobrze przygotowaną płytę, a co do opłacalności to opłaca się robić coś solidnie.

Zabieram teraz płytę do domu, z ciekawością ją przesłucham. Powiedzcie na koniec jak możecie zachęcić ludzi żeby kupili legalna płytę w sklepach i na waszej stronie? Dlaczego warto tam a nie w rapidszopie? (śmiech)
3Y: Kupujcie ta i inne płyty legalnie chociażby z prozaicznego powodu żeby wynagrodzić czyjaś pracę. Jeżeli ktoś chce głębiej - to kupujcie płyty dlatego że dajecie tym wyraz poparcia i uznania. Jeżeli chcecie praktycznie- kupujcie płyty ponieważ od Was zależy jaka ta muzyka będzie i czy wykonawca będzie sobie mógł pozwolić na kolejne płyty/klipy itd. Jeśli te argumenty wydadzą się komuś zbyt słabe, to niech ściąga płytę z rapida a za parę lat kiedy w sklepach zobaczy tylko płyty Dody i Rubika będzie szukał rapu w antykwariatach.

Dzięki za wywiad.
3Y: Dziękujemy również.

Rozmawiał Bartosz Sikora

Dowiedz się więcej o: 3Y (Yez Yez Yo).


Informacje o artykule
Data dodania:2009-06-18
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.75 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
POKAZZ.COM  POKAZZ rap graffiti breakdancePOKAZZ.COM
zespół, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Równonoc - wywiad z Donatanem
Wszystko w moich bitach pochodzi z moich rąk - Donatan
3Y odpowiada na pytania czytelników Hip-Hop.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Babcia Józia
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:32:48, 18-06-09
yo

tępy chuj
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:48:45, 18-06-09
WACK MC'S


KURWA, ZEBY NA SAMYM POCZATKU WYJEBAC BLAD TO... [*]

"nieznani znawcy twierdza że tu niema rapu"

juzeksdf_ten_prawdziwy_głupi_xeroboyu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:02:58, 18-06-09
2) Rap w Krakowie żyje, pomimo tego że nieznani znawcy twierdza że tu nie ma rapu. Ale mogą przyjechać i dotknąć, rap tu jest. 3) 3Y potrafi zrobić płytę tak dobrą jak mówią, i tak dobra by o niej mówić.

HAHAHAHAHAHAHa

ale oni są kurwa spierdoleni


Myślcieludzie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:52, 18-06-09
Sprawdzi się, chociaż nie oczekuję czegoś specjalnego, kolejna płyta z dobrymi gośćmi typu wack ms temate

Myślcieludzie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:37:48, 18-06-09
mc*

b_michal
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:24:37, 18-06-09
Dostałem płytę już jakieś 4 godziny temu. Świetny materiał! :) Słucham na okrągło.
Kawałek z Chadą - miazga, reszta kawałków też na bardzo wysokim poziomie.
Pełen szacunek za to co robicie, róbcie tak dalej!
Pozdro

lobster
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:37:40, 18-06-09
czy oni wszyscy musze trzymac tak dlonie jak przy oltarzu?
PR widze wszedzie juz jest.ale nie z nami te kurwa zagrywki

RAP WWA TO JA KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:55:03, 18-06-09

3Y WPORZĄDKU ZIOMY OD ZAWSZE


czekus5
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:43:36, 18-06-09
Dojrzała jak mój huj

xxxKonRadOxxx
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:13:36, 18-06-09
No zobaczymy jak to bd brzmiało jako całość :D

Dyzio9229
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:16:36, 18-06-09
wypierdalac z tymi cweluchami!

DeadRose
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:19:29, 18-06-09
Dyzio9229 z twoją starą

krk.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:36:15, 18-06-09
chłopaki z mojego osiedla, trzeba będzie materiał stestować..

Vercetti
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:59:48, 18-06-09
Przecież tego jednego zajebali po derbach.

AKReprezentant
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:34:37, 18-06-09
[*]

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.