Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 08 seria: 3

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 08 seria: 3

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Tede.

W USA występowanie raperów i ludzi ze świata muzyki w filmach jest na porządku dziennym. Za przykład mogą posłużyć Will Smith czy Ice Cube. W Polsce taki wariant doboru obsady jeszcze się na dobre nie zadomowił. Były większe role, jak Peji w dokumentalnych "Blokersach", jak i również Pezeta w "Kryminalnych", jednak widać sporą różnicę w tym przypadku, między polską kinematografią a amerykańską. W "Wideotece Czarnego Człowieka" tym razem nasza rodzima komedia pt. "Francuski Numer".

Spoglądając czujnym okiem na rolę naszych raperów w tym filmie, to właściwie ocena ich umiejętności powinna zawrzeć się w jednym zdaniu. Trzech znanych z MTv hip-hop'owców pojawia się na samym początku filmu. Tede, Kołcz i Kiełbasa niezbyt trafnie udają pijanych, kradnąc stojący na wąskiej ulicy samochód, marki Mercedes. Koledzy zaplatają się niczym posłanka Kruk w sejmie. Ta scena zdecydowanie po pięciu minutach idzie w zapomnienie.

Po samym plakacie filmu i pięknej Karolinie Gruszce na pierwszym planie, mężczyźni będą skłonni do uważnego oglądania obrazu. Seksowna aktorka młodego pokolenia, tylko w jednej scenie pokazuje swoje wdzięki, a właściwie fragment lewego uda, podczas ściągania pończoch. Na pewno taki szczegół nie ujdzie uwadze wytrawnego amatora kobiecego ciała. Doskonale wypada reszta aktorów m.in. Jakub Tolak (znany dotychczas z polskiej "Mody na Sukces", czyli "Klanu"), Maciej Stuhr, Marcin Dorociński i człowiek o stalowych nerwach i poważnym wyrazie twarzy - Robert Więckiewicz.

W myśl słów "Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią" Monteskiusza, ich odzwierciedleniem są dialogi w polskiej produkcji. Chodzi mi przede wszystkim o teksty Jana Frycza. Kreuje on postać stereotypowego, prawdziwego Polaka - będącego ksenofobem, rasistą i mężczyzną nieco sceptycznie patrzącym na świat. Jego charakter ociera się o Ligę Polskich Rodzin.

Największym minusem filmu jest wyraźnie widoczny brak doświadczenia reżysera w tworzeniu długometrażowych produkcji. Robert Wichrowski, mający za sobą skromny dorobek, w postaci serialu "Na wspólnej", zagubił się przy "Francuskim Numerze". Wiele scen jest zdecydowanie niepotrzebnych, a kilka motywów wprost zerżniętych z innych filmów. Ale gość przynajmniej uczy się od innych. Komedia momentami jest naciągana, jak np. w przypadku sceny wmówienia zbirom z warszawskiego osiedla, że czarnoskóry Machu, to gracz drużyny koszykówki.

Polskie filmy są dowodem na to, że tak naprawdę nasz rodzimy hip-hop nie jest tak bardzo skomercjalizowany, jak amerykański. Muzycy nie są tak chętnie zapraszani przez reżyserów, a jeżeli już do czegoś dojdzie, to obsadza się ich w trzecioplanowych rolach, jak w przypadku "Francuskiego Numeru". Ocena filmu nie będzie wysoka, gdyż jest poniżej przeciętności. Zdecydowanie ocena całości musi być oddzielna jeżeli chodzi o grę aktorską Karoliny Gruszki. Dla obrazu daje 2, a dla młodej, pięknej i seksownej dziewczyny - 4.       

Dowiedz się więcej o: Tede.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-07-03
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-234-245-121.compute-1.amazonaws.com (3.234.245.121). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.