Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 07 seria: 3

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 07 seria: 3

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Coolio.

Patrząc na najnowsze produkcje nie mam pozytywnych uwag do kina 2008 roku. Realizatorzy stawiają wszystko na jedną kartę, aby przypodobać się mało wymagającemu widzowi, jakich jest wielu na świecie. Produkcje albo mają zagmatwaną aferę w scenariuszu, albo niesamowite efekty specjalne. Mało jest naprawdę wartościowych obrazów, przyciągających uwagę odbiorcy. Przede wszystkim prostym, aczkolwiek ciekawym, dającym do myślenia, scenariuszem. Takim filmem w stu procentach są "Młodzi Gniewni".

"Młodzi Gniewni", to niesamowicie przejmująca opowieść o poświęceniu, zażyłości i dążeniu do celu. Film ogląda się z przejęciem i zaciekawieniem. Reżyserem został twórca m.in. "Słodkich Czasów" i "Dylematu" - John N. Smith. Scenariusz napisał Ronald Bass, mający na swoim koncie opowieści do "Kronik Portowych" i "Trudnego Wyboru". "Młodzi Gniewni" początkowo nosił tytuł "My Posse Don't Do Homework", tak jak książka Lou Anne Johnson. W głównej roli nauczycielki Lou Anne Johnson, możemy zobaczyć Michelle Pfeiffer ("Wilk", "Tylko Miłość"). W pozostałych rolach wystąpili George Dzundza, Courtney B. Vance, Roberto Alvarez, Paula Garles, Camille Winbush i Wade Dominguez, który wcielił się w charyzmatyczną rolę Emilio Ramireza.

Lou Anne Johnson po dyscyplinarnym odejściu ze służby marines, trafia za sprawą swojego przyjaciela, do jednego z liceów w Los Angeles. Dostaje pracę w bardzo trudnej klasie, do której uczęszcza młodzież z całkowitego marginesu społecznościowego - od czarnych gangsterów, przez dziewczyny ubierające się jak panienki lekkich obyczajów, aż do latynosów. Klasa robi wszystko, aby zmusić do odejścia nowych nauczycieli. W przypadku Lou, nie udaje im się to tak łatwo. Johnson stosując niekonwencjonalne metody nauczania, często niezgodnie ze szkolnym regulaminem, zaskarbia sobie ich zaufanie. Nauczycielka, tak jak nikt dotychczas, próbuje zrozumieć problemy młodzieży. Stara się do nich dotrzeć za wszelką cenę. Po nagłej śmierci Emilia, jednego z uczniów, traci jakikolwiek sens pracy w szkole. Teraz klasa będzie musiała pomóc jej.

Film wstrząsający i obrazujący prawdziwe wydarzenia. Przez 99 minut widz ani razu nie odstawi wzroku od ekranu. Interesująca, wartka, a momentami monotonna akcja, przyciąga oczy do odbiornika. Świetna rola Michelle Pfeifer, która gra niesamowicie naturalnie. Obraz zrealizowany został na granicy filmu biograficznego i dramatu z małymi elementami humoru i radości. Na największą uwagę zasługuje ścieżka dźwiękowa i bardzo mocny "Gangsta Paradise" Coolia i L.V. Na soundtracku znaleźli się także Aaron Hall, Rappin' 4-Tay, Immature i Sista.

"Młodzi Gniewni", to produkcja, która jednocześnie wzmaga w człowieku łzy i śmiech. To pierwszy film, z którym nie jeden z nas może się utożsamiać. Przecież w Polsce mamy również trudną młodzież, wystarczy odpowiednio do niej dotrzeć. Polecam!!! .

Dowiedz się więcej o: Coolio.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-07-03
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-38-214.compute-1.amazonaws.com (18.232.38.214). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.