Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: flaco666

Motyw tańca w kinematografii XXI wieku wkradł się już na dobre. Wszystko za sprawą młodzieży, która jest podatna na tego typu wzorce. Popularność programów i filmów tanecznych przerosła samych twórców. Od kilku lat szturmowane są szkoły, gdzie można się podszkolić w tej dziedzinie. W 2004 roku do kin wszedł "You Got Served", w tłumaczeniu na język polski, po prostu "Rewanż".

Film opiera się w głównej mierze na pokazaniu "walki" na parkiecie pomiędzy różnymi grupami hip-hop'owymi. Współzawodnictwo udziela się również odbiorcy, który zaczyna kibicować poszczególnym składom. W tanecznych wojnach chodzi przede wszystkim o duże pieniądze i respekt, jakim mogą się poszczycić już weterani sceny Elgin i David. Kiedy nieoczekiwanie do klubu zawita nowa grupa, będą mieli kłopoty. Chłopaki muszą zdecydować czy podjąć wyzwanie i stworzyć całkowicie od podstaw, nowy układ choreograficzny, czy poddać się bez walki. Po wkroczeniu w okolicę nowej ekipy i przywłaszczeniu sobie "nowych" kroków swoich przeciwników, dwie znienawidzone miejscowe grupy muszą spróbować swoich sił w duecie. Stoi przed nimi trudne zadanie udowodnienia, nie tylko w mieście, ale również samym sobie, że są najlepsi. Obraz poprzez taniec prezentuje prawdziwą walkę, dumę i wojnę o wyższe wartości. Szkoda, że dzisiejsza młodzież siedzi na ławeczkach, zamiast wziąć się za siebie, jak to robią nastolatki w "Rewanżu".

Odbiorca już od pierwszych sekund zasypywany jest mnóstwem kroków tanecznych. Tego układu grupy uczyły się przez dwa tygodnie, przed nagraniem filmu. Rygor panujący na planie trzymał w swoich rękach reżyser, Chris Stokes, który zajął się również scenariuszem. Należy zauważyć, że zarówno w jednej, jak i drugiej roli, to jego debiut. W produkcji wystąpiło wielu b-boy'ów i b-girls. Oprócz nich na scenie pojawili się m.in. Kimberly "Lil Kim" Jones, o której roli nie można zbyt wiele powiedzieć, gdyż zagrała samą siebie; Jennifer Freeman, Meagan Good i Marques Houston. Warto dodać, że pośród tancerzy wystąpiła już nieistniejąca grupa B2K, w składzie: Lil' Fizz, J Boog, Omarion i Raz B. Chłopaki dzielnie walczyli, a ich popisy zapierają dech w piersiach.

"Rewanż" kręcono w Los Angeles, Kalifornia, USA. Zwracając uwagę na grę aktorską wszystkich osób i sam sposób reżyserii filmu, muszę przyznać, że nie ma się do czego przyczepić. Tancerze, bez wyjątku, wystąpili naturalnie. Dało się zauważyć, że to ich żywioł. Nie było w obrazie takiej sztuczności, jak w "You Can Dance". Z kolei odbiega trochę od znanego "Step Up". Główna uwaga realizatorów skupia się na tańcu, nie na miłości dwóch osób. W tym sensie film nie został zrobiony "pod publikę".

Połowa utworów na soundtrack'u do filmu została skomponowana przez B2K. Do wspólnych występów zaprosili m.in. Fabolous'a i Lil' Kim. Oprócz tego na krążku usłyszymy M.O.P. i Funkmaster Flex'a w "Ante Up (Robbin Hoodz Theory)", Anthony Hamilton'a w "Comin' From Where I'm. From", Black Eyed Peas w "Anxiety", DMX'a ze Swizz Beatz'em w "Get It On The Floor". Pojawiły się gwiazdy, takiego formatu, jak Ludacris, Nas czy Redman. Nie zabrakło też moich faworytów: Kool & The Gang z utworem "Summer Madness".

"Rewanż" może nie ma wygórowanego poziomu scenariusza, ale za to realizatorzy mieli pomysł, jak w ciekawy sposób go pokazać. Ewolucje tancerzy na parkiecie robią wrażenie, na pewno bardziej niż dialogi. Z kolei muzyka skomponowana do produkcji, świetnie współgra z poszczególnymi scenami. Tancerze czują rytm, co widać w każdym poszczególnym ruchu. POLECAM!Informacje o artykule
Data dodania:2009-08-10
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-241-176.compute-1.amazonaws.com (3.226.241.176). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.