Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 07 seria: 4

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 07 seria: 4

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Xzibit, RZA.

Pamiętacie filmy "Zło" i "1408"??? Co ich łączy??? Oczywiście wspólny reżyser. Pochodzący ze Szwecji, Mikael Hafstrom, na swoim koncie ma jeszcze kilka ciekawych pozycji, spośród, których wyróżnia się jedna. W siódmym odcinku, czwartej serii "Wideoteki Czarnego Człowieka" przeczytacie o "Wykolejonym".

Wielu z was zdarzyła się sytuacja, przed którą pomyśleliście, czy aby na pewno to zrobię? Wyobraźcie sobie, że nasz bohater w ogóle nie zadał sobie tego pytania. Przykładny mąż i ojciec śm

W końcu okaże się, że rabuś nie działa sam. Jego grupa obejmuje jeszcze kilka osób. Pośród nich jest ochroniarz Dexter, w którego wcielił się Xzibit. O jego roli, podobnie jak o występie RZA, nie można zbyt wiele powiedzieć. Film nie jest komedią, dlatego raperzy pozostają poważni. Nie mają zbyt dużo kwestii dialogowych, dlatego o samej grze aktorskiej na podstawie ich ruchów, nie jestem w stanie wyrazić ani pozytywnej, ani negatywnej opinii. Ale prawdą jest, że chłopaki już samym wyglądem nieźle ubarwiają produkcję.

"Wykolejony" jest kolejnym przykładem jak Polska jest zacofana w stosunku do Zachodu. Swoją premierę film miał 11 listopada 2005 roku, jednak do naszego kraju trafił dopiero 20 stycznia następnego roku. Nie ma się co dziwić ludziom, którzy nie mogąc się doczekać obrazów w naszym języku, ściągają je z internetu, z napisami - oczywiście nie dziwię się, ale nie popieram tego procederu. Każdy, nawet mało wytrwały, wytrzyma te 107 minut "Wykolejonego". Przede wszystkim dlatego, że główni aktorzy - Clive Owen i Jennifer Aniston - podwyższają poziom produkcji z minuty na minutę. To nie są "Przyjaciele", Aniston udowadnia swoją różnorodność - nie można jej zaszufladkować tylko i wyłącznie do komedii. Dystrybutorem na Polskę jest Forum Film Poland Sp. Z o. O., która w 2008 roku wypuściła do naszych kin "Skarb Narodów 2" i "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian".

Teraz kilka szczegółów. Film kręcono w Chicago oraz w Londynie. Telefon komórkowy używany przez Charles'a, to Nokia 6230, której cena na najbardziej znanym polskim serwisie aukcyjnym waha się w granicach 150 zł. Z błędów w scenariuszu, chyba znacząco rzuca się w oczy scena, w której w jednym momencie Charles'owi jest wypłacana suma 100,000 $ w banku. Nie dość, że obsługa placówki robi to w kilka minut, to jeszcze bez wcześniejszego umówienia się z wypłacającym.

"Wykolejony" jest produkcją jakich w kinach XXI wieku bardzo mało. Nie ma w nich wybuchów, pościgów i przerastających samych twórców efektów specjalnych. Za to jest ciekawa fabuła, trudne do rozgryzienia zakończenie i przekonywująca gra aktorska. No, i jeszcze zapomniałem o wciągającej nucie "The Switch" w wykonaniu Planet Funk. Polecam!!!

Dowiedz się więcej o: Xzibit, RZA.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-08-11
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-175-201-14.compute-1.amazonaws.com (35.175.201.14). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2020 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?