Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 02 seria: 5

Wideoteka Czarnego Człowieka odc. 02 seria: 5

Autor: flaco666

Dowiedz się więcej o: Ja Rule, R. Kelly, Scarface.

Przyznam, że pościgi samochodowe w światowych produkcjach zwracają moją szczególną uwagę. Od razu mówię, że nie przepadam za obrazami, w których gonitwy aut są głównym tematem. Spośród najlepszych scen pościgów na pierwszym miejscu postawiłbym produkcję "Ronin" z Jean'em Reno. Jednak nie we wszystkich filmach ucieczki samochodowe są tak dobrze dobrane i zrealizowane. Niekiedy zdarza się, że pościgi są zbyt przereklamowane i przesadzone, jak np. w serii "Taxi" czy "Quantum of Solace". Z pewnością do tego typu numerów należą także "Szybcy i wściekli", których opiszę w drugim odcinku "Wideoteki Czarnego Człowieka".

Ulice Los Angeles, szczególnie w nocy, bywają niebezpieczne. Wszystko za sprawą, nielegalnie odbywających się, wyścigów samochodowych. Najlepsze auta, specjalnie przerabiane i podkręcane, rywalizują o grube pieniądze. Spośród wielu kierowców, wyróżniają się dwie grupy. Do jednej z nich, pod "przykrywką", trafia policjant Brian. Ma za zadanie przeniknąć w zakazany świat nocnych zabaw "dużych" chłopców. Jego głównym celem jest znalezienie sprawców porwań ciężarówek w mieście. Głównym podejrzanym jest Dominic Toretto, szef jednego z gangów. Brian O'Conner swoim dużym zaangażowaniem w misję, zdobywa sobie zaufanie Toretto. Wyścigi i nowa przygoda sprawia mu nie lada przyjemność. Dodatkowo zakochuje się w siostrze gangstera, Mii. Na szczęście nikt nie wie o tajnym zadaniu Brian'a. On sam w końcu dochodzi do miejsca, w którym musi wybrać pomiędzy służbą w policji, lojalnością do swoich przełożonych czy poświęceniu się w całości nielegalnym zawodom na ulicach miasta.

"Szybcy i wściekli" być może nie mają oklepanego tematu, jednak oryginalny scenariusz, nie ma przełożenia w pozytywnym odbiorze tego filmu. Oryginalny nie znaczy dobry, co w przypadku produkcji z 2001 roku, widać na każdym kroku. Gra aktorska, szczególnie Vin Diesel'a i Ja Rule'a, pozostawia wiele do życzenia. Pierwszy z nich zgrywa twardziela, pewnie dlatego, że aktor spędza kilka godzin w tygodniu na siłowni. Sztuczność w jego zachowaniu i pozorna gangsterka nie przyciągnie widzów przed telewizory. Z kolei Ja, lepiej jakby się wziął za rapowanie, niż za granie w filmach. Chłopak nie ma obycia z kamerą, a jego dialogi wypowiadane są, jakby "w powietrze". Nie ma w nim krzty prawdziwego aktora. To kolejny przykład, że gwiazdy preferujące inną dziedzinę sztuki, pchają się na siłę w kręcenie produkcji. Za przykład mogą posłużyć zawodnicy amerykańskiego wrestlingu czy pseudo gwiazdki reality show. Od tej reguły są poważne wyjątki np. Ś.P. Bolec - od którego "tryskała" naturalność; Will Smith czy Dwayne "The Rock" Johnson.

Reżyserem "Szybkich i wściekłych" jest Rob Cohen, człowiek wszechstronny pod względem kinematografii. W swoim dorobku ma na koncie wiele wyprodukowanych produkcji ("Legenda o Billie Jean", "Uciekinier" czy "Zaginiony"), scenariuszy ("Rytuał" i serial "Cudowne Lata"), a także wyreżyserowanych hitów, takich jak: "Tunel" ze Stallone'm., "Sekta" czy "Smok: Historia Bruce'a Lee". Na soundtrack'u do "Szybkich i Wściekłych" znalazły się numery m.in. Faith Evans, Ja Rule'a, Scarface'a, R. Kelly'ego i Limp Bizkit. Warty do przesłuchania, bardziej niż film do obejrzenia.

Produkcję kręcono w San Bernardino, Los Angeles, El Segundo, Hemet, Pasadenie, Westminster, Long Beach i w Malibu, w Kalifornii, w USA. Sam Rob Cohen wystąpił w obrazie, w charakterze dostawcy pizzy. Film znalazł się na dwunastym miejscu listy produkcji, które miały największe wpływy w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku. Nie jest, to dowodem na wysoki poziom dzieła twórcy "Tunelu". Nie Polecam

Dowiedz się więcej o: Ja Rule, R. Kelly, Scarface.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-08-24
Dział / Kategoria: fun / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
flaco666, 30 lat
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 09 seria:3
Przegląd Zagranicznych Videoclipów odc. 10 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 09 seria:3
Przegląd Polskich Teledysków odc. 10 seria:3

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-172-213.compute-1.amazonaws.com (3.235.172.213). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.