Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Polski Hip-Hop vs agentura

Polski Hip-Hop vs agentura

Autor: WydawnictwoNiezalezne

Uwaga: Poniższy artykuł jest subiektywną opinią autora i wyraża jedynie jego poglądy, a nie redakcji Portalu Hip-Hop.pl.

Miesiąc temu, gdy sprowokowany Peja poprosił tłum aby zrobił porządek z chuliganem na swoim koncercie w Zielonej Górze, byliśmy o krok od nagonki na polski Hip-Hop - jak nazwał to Pezet, uczestnik koncertu. Jak dziś wiemy - nieudanej. Bowiem w zasadzie całe nasze środowisko jednoznacznie stanęło w obronie Pei - nawet jego dawni wrogowiĄ˘

Wbrew pozorom działania agenturalnych mediów przeciw kulturze Hip-Hop mają w Polsce dłuższą historię. O ile w czasach PRL najstarszy element Hip-Hopu - b-boying miał ze strony Domów Kultury wsparcie, to problemy zaczęły się w latach 90-tych, gdy Hip-Hop stał się konkurencją dla wyrosłej z komunizmu i w żaden sposób nie zmienionej rockowej branży muzycznej. Bowiem rock w PRL nigdy nie buntował się przeciw władzy - co najwyżej udawał, bo praktycznie wszystkie zespoły od CZERWONYCH GITAR po T-LOVE musiały uzgadniać swoje teksty z cenzurą, a agenci i oficerowie SB pojawiali się wśród takich twórców jak SBB (Julian Matej) czy BRYGADA KRYZYS, której managerem był Jacek Olechowski, brat Andrzeja Olechowskiego - agenta o pseudonimie Must. Oczywiście agenci SB, akta IPN i polska branża muzyczna to temat na osobną, ciekawą i pasjonującą historię. Tyle, że niestety miała ona wpływ także na losy polskiego Hip-Hopu, który w Polsce wybił się praktycznie niezależnie od rocka jako splot trzech zupełnie osobnych elementów - b-boyingu, graffiti, punka trafiając nawet do narodowców z Młodzieży Wszechpolskiej i kibiców. Nic więc dziwnego, że tak zaskakująca kombinacja nie mogła być w żaden sposób odgórnie kontrolowana. Stąd więc zmowa milczenia i praktycznie całkowity brak promocji polskiego Hip-Hopu w latach 90-tych.

Oczywiście część z Was zada pytanie skąd widzę w mediach agenturę? Odpowiedź można znaleźć w najnowszej historii Polski, która nie jest nauczana w szkołach. Konkretnie dnia 4 czerwca 1992, o którym Kazik z zespołem KULT napisał piosenkę Lewy czerwcowy. Bowiem wówczas na wniosek posła Janusza Korwina-Mikke (Unia Polityki Realnej) Sejm zobowiązał ministra Antoniego Macierewicza do ujawnienia agentów SB w strukturach Sejmu, rządu i Senatu, a nawet kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, który jak się okazało został zarejestrowany jako tajny współpracownik SB Bolek. Oczywiście ujawnienie agentury spowodowało trzęsienie ziemi wśród polityków - bowiem dawni agenci SB w momencie upadku PRL nie mieli już interesu aby służyć państwu, więc tajne informacje wykorzystywali na swój użytek - na przykład w prywatyzacji czy zakładaniu nowych mediów - prywatnych telewizji, gazet. W krytykowaniu lustracji przodowała wyrosła z neostalinowskich środowisk żydowskich Gazeta Wyborcza, która nazwała lustrację nienawiścią. Co ciekawe, nasi najbliżsi sąsiedzi - Niemcy i Czesi zrobili lustrację i bez problemów oczyścili życie publiczne z agentury raz na zawsze. Ale nawet udaną lustrację u naszych sąsiadów potępił Adam Michnik - syn Ozjasza Szechtera z KPP, który zdenerwował się, gdy Niemcy zaoferowali pomoc w ujawnieniu agentów Stasi w polskiej Solidarności. Lustrację w Polsce zahamował jednak Lech Wałęsa, który rozważał pomysł Macierewicza, ale po wahaniach uległ namowom Mieczysława Wachowskiego, obalił rząd Jana Olszewskiego i przy pomocy ministra Andrzeja Milczanowskiego zacierał ślady współpracy z SB TW Bolka. Ujawnił to dopiero następny minister - Siemiątkowski (SLD) po przegranych przez Wałęsę wyborach. Bowiem prawicowy elektorat raz na zawsze odwrócił się od Wałęsy. W efekcie lustracja w Polsce dokonała się tylko częściowo, a agentura pozostała w mediach (np. Maleszka w Gazecie Wyborczej) i co najgorsze - w sądownictwie, które orzekało w sprawach lustracji, a nigdy nie dokonało lustracji własnego środowiska. Nic więc dziwnego, że znający polski wymiar sprawiedliwości Popek widzi jak pobłażliwie organy ścigania traktują tzw. białe kołnierzyki.

Brak lustracji miał wpływ na postrzeganie nowych na wskroś polskich zjawisk jak polski Hip-Hop, powstały całkowicie niezależnie od postkomunistycznej branży muzycznej. Jednak wszelkie próby kontrolowania kultury Hip-Hop w Polsce okazały się spektakularnie nieudane! Pierwszą nagonkę na hip-hopowego artystę przeprowadziła Gazeta Wyborcza na Nagły Atak Spawacza, autorów singla Antyliroy. Efekt? Wydana przez Krzyśka Kozaka w RRX płyta Brat Juzef, gdzie zespół śmiał się m.in. z homoseksualistów sprzedała się w ponad 100-tysięcznym nakładzie. Dla porównania: THINKADELIC o którym Wyborcza pisała, że jest największą nadzieją polskiej fonografii (!), znalazł zaledwie 3 tysiące nabywców! Po tej porażce nawet pionierzy stylu jak WZGÓRZE YA-PA3 dołączyli do stajni Krzyśka Kozaka, a ich były wydawca Sławek Pietrzak zaczął zarzucać Kozakowi, że kiedyś wydawał faszystowskie kapele. Taka retoryka jest do dziś stosowana w zwalczaniu polskich patriotów, o czym sam się przekonałem - z różnym powodzeniem. Bo nawet MOLESTĘ niektórzy uważali za zespół nazi - vide Easy Jerzy, pupilek Wyborczej o którym dzisiaj już nikt nie pamięta.

Drugi poważny atak na polski Hip-Hop nastąpił po imprezie promocyjnej klasycznej już płyty Hip-hop Produkcja DJ Volta wydanej 30 sierpnia 1998 właśnie przez Kozaka. Pamiętamy, że wówczas Gazeta Wyborcza wywaliła sensacyjny artykuł Krew na scenie, a założona przez działacza komunistycznej telewizji Waltera stacja TVN rozdmuchała drobną bójkę przy scenie do rozmiarów stadionowej zadymy. Uczestniczący w imprezie Volta członkowie Zip Składu nie mieli nawet możliwości się bronić, ani nawet dać sprostowania - bo w latach 90-tych trwała wokół rapu zmowa milczenia. Dlatego na kolejną składankę RRX Raport z osiedla nagrali kawałek Koncerty, w którym odpowiedzieli na nagonkę agenturalnych mediów. Dlaczego agenturalnych? Bo dziś już wiemy, dzięki Instytutowi Pamięci Narodowej, że ówczesny szef działu wiadomości w TVN Subotić był współpracownikiem tajnych służb - stosowny dokument podpisał w 1984 roku. Własnoręcznie napisał: Ja niżej podpisany Milan Subotić przystępuję dobrowolnie do współpracy z wywiadem wojskowym PRL i jednocześnie zobowiązuję się sumiennie i lojalnie wykonywać stawiane mi zadania. Jak widać wykonywał je także po upadku PRL.

Dlatego z tej głębszej perspektywy beef Peja vs Tede nabiera głębszebo znaczenia. Zwłaszcza, że gdy w 2002 roku Hip-Hop wybił się niezależnie od postkomunistycznej branży i stał się największym masowym nurtem kultury młodzieżowej, organizujący Hip-Hop Opole Hirek Wrona powiedział mi, że zorganizowanie takiego festiwalu w PRL byłoby niemożliwe.

Stąd też zauważyłem usilne lansowanie w agenturalnych mediach tzw. inteligentnych raperów jak Fisz, Duże Pe czy Łona. Pierwszy z nich to jak wiadomo syn znanego z czasów PRL muzyka Wojtka Waglewskiego, który zwalcza zarówno PiS jak i PO. Drugi nagrywał pretensjonalne dissy na PiS, oraz poparł ukraińskich Banderowców na singlu Jest nas wielu. Ostatni z nich - Łona w wywiadzie dla Hip-Hop.pl wprost wyznał, że jego autorytetem jest Michnik - z wdziękiem porównywalnym do Brzechwy chwalącego Stalina. Ale nawet takie deklaracje nie przełożyły się na sprzedaż ich płyt. Efekt? Po nieudanych próbach przejęcia kontroli nad Hip-Hopem agenturalne media zrozumiały swoją porażkę i od 2004 roku znów trwa wokół rapu zmowa milczenia, która objawiła się likwidacją popularnych programów telewizyjnych i dostępu do mediów. Z drugiej strony sami raperzy krytykowali media - vide O.S.T.R. Sram na media. O ile łódzki raper słusznie krytykował polityków i porównywał siebie do Janusza Korwina-Mikke, to w krytykowaniu raperów z UMC poszedł za daleko. Widać to z dzisiejszej perspektywy, bo choć raperzy jak Mezo niepotrzebnie ulegali presji polityków (Borowski z SDPL) to jednak inspirowali się Eldo i otworzyli rynek na komercyjny, radiowy Hip-Hop. Bo rap zachowuje zdrową równowagę, gdy jest w nim miejsce zarówno dla MC Hammera jak i PUBLIC ENEMY - vide sytuacja w USA sprzed 20 lat.

Tymczasem zmowa milczenia przez 5 lat nie opłaciła się agenturalnym mediom. Bowiem cała promocja rapu przeniosła się do Internetu, a na rynku przetrwali ci najbardziej prawilni - WWO, HEMP GRU, MOLESTA, Peja, Eldo, PiH, O.S.T.R. - bo to właśnie oni w zeszłym roku pokazali, że można sprzedać złote płyty bez radia, TV, gazet i mieć za sobą młodzież. Zwłaszcza, że Peja na swoich koncertach krytykował proizraelskich neokonserwatystów Busha, a O.S.T.R. Od pewnego czasu także polityków PO. Eldo i Włodi zafascynowali się islamem, a członkowie MOLESTY, ZiP Składu i FULL POWER SPIRIT czuli się Pokoleniem JP2 - patriotami, katolikami i składali hołd naszemu Papieżowi, który 5 lat temu jako pierwszy papież w historii zaprosił do siebie hip-hopowych tancerzy i zachwycony oglądał polski b-boying.

I dlatego warto bronić kultury Hip-Hop, bo wolność słowa jest jedną z najpiękniejszych konserwatywnych wartości. Ponurą alternatywą są donosy, zastraszania i prześladowania, nie tylko Pei, który będzie się musiał tłumaczyć, że chciał zrobić porządek na własnym koncercie. Bowiem prokurator Agnieszka Madej niesprawiedliwie prześladowała Żuroma. A w kolejce są tak kontrowersyjne postacie jak znani mi sędziowie Ewa Solecka, Anna Keller, Piotr Hofmański czy prokurator Kinga Kaźmierska Rataj. Bowiem choć po zmianie ustroju organy ścigania straciły "zęby", to nadal pozwalają sobie na zastraszania ludzi z powodów politycznych vide sprawa Grzegorza Wysoka (sędzia Smoluchowska), czy Prof. Wolniewicza. W tym kontekście hasło HWDP nabiera nowego, znaczenia.Informacje o artykule
Data dodania:2009-10-28
Dział / Kategoria: kultura hip-hop / felieton
Średnia ocena:4.46 (24)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
WydawnictwoN..., 18 lat
zespół

bryno
Autor: bryno   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:43:43, 28-10-09
Wbij sobie na blog Endrju Budy, bank sie dogadacie wy weszacy wszedzie lewackie kumoterstwo pismaki. Czasem wam sie faktycznie uda cos trafnie opisac, ale gdzies wam psychika zblokowala realna ocene sytuacji. pokojowo!

Wa2Dr
Autor: Wa2Dr   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:48:26, 28-10-09
chuj

exotic_man
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:53:55, 28-10-09
Boże co za bełkot. Żenadą jest to że taki artykuł jest jako główny news na największym portalu hip-hopowym.
Zapewne za nagonkę na hip-hop odpowiada jeszcze Scotland Yard, no i gdzieś słyszałem, że organizacje żydowskie (bo przecież Eldo i Włodi są islamistami).

Po co szukać jakichś teorii spiskowych skoro odpowiedź na pytanie skąd ta nagonka na hh jest oczywista. Stereotypy, niewiedza, pogarda dla młodzieży z bloków.
Niestety patrząc na żałosny incydent z Zielonej Góry sami dajemy argumenty przeciwnikom hip-hopu. Tak, zachowanie Peji było żałosne (tak samo jak tego pajaca co pokazywał fuckersy).

NOSKUL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:57:56, 28-10-09
widać ze ktoś ma niezłe najebane w bani i niezła fantazje
autor sie wstydzi nawet pod swoim nazwiskiem wypisywać takie brednie

pdr
Autor: pdr   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:00:31, 28-10-09
exotic_man +1 !

kokosz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:05:22, 28-10-09
wstyd mi za takie artykuły jak ten

Malamut
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:06:12, 28-10-09
Niektóre tezy artykuły ciekawe. Ale bronienie zachowania Pei w Zielonej Górze zasłaniając się atakiem "agenturalnych" mediów jest żenujące. Osoba publiczna niezależnie czy wychowana na blokach czy osiedlach strzeżonych, musi liczyc się z tym, że jego słowa i zachowanie mają wpływ na innych.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:09:36, 28-10-09
Podajemy tylko powszechnie znane fakty z historii polskiego hip-hopu + deklarację Subotića (TVN) kolaboracji z komunistyczną agenturą z akt IPN.

Jeżeli ktoś jest "chory" to tylko ci mniej inteligentni hejterzy, co tak oczywistych faktów nie kojarzą. Ale zgodzę się, że interpretacja zachowania Tedego wobec takich faktów jest otwarta.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:15:06, 28-10-09
Podajemy tylko powszechnie znane fakty z historii polskiego hip-hopu + deklarację Subotića (TVN) kolaboracji z komunistyczną agenturą z akt IPN.

Jeżeli ktoś jest "chory" to tylko ci mniej inteligentni hejterzy, co tak oczywistych faktów nie kojarzą. Ale zgodzę się, że interpretacja zachowania Tedego wobec faktu nagonki na polski hip-hop jest otwarta.

fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:15:38, 28-10-09
Nazwa: Skarpetki DC Shelter (white) białe
Opis: Rozmiary: 8-10 [22-27 cm] 10-13 [27-30 cm] Materiał: 80% bawełna, 15% nylon, 5% spandex 3-pack
Rozmiary: M
Cena: 69.90 zł

 

 

BEKA! ;D


LKdrags
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:16:44, 28-10-09
Śmieszny jest autor tego artykułu. To coś jak teorie spiskowe..tylko wydane przez nieudolnego pismaka. I nie wciskajcie ludziom kitu, że to Tede zaczął beef, ludzie gdzie wy macie oczy.

Malamut
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:17:14, 28-10-09
I po huj jeszcze ten Popek "jako znający dobrze system sprawiedliwości"? Ani to kurwa dobry raper, ani artysta. Tego typu argumentami sami zaciągamy sobie pętle na szyję polskiego H-H. Peja, Popek - jako raperzy walczący o szczytne moralne ideały i wolność słowa... Litości.

sójeczka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:29:49, 28-10-09
hip-hop od 5 lat zszedł z tapet nie dzięki mediom agenturalnym tylko internetowi właśnie- przestał być rentowny!! a jak coś przestaje być rentowne to traci oglądalność, a jak traci oglądalność to firmy rezygnują z umieszczania tam reklam i żaden Ivan nie ma z tym nic wspólnego, to jest czysty biznes...większość legalnych płyt od 2002 do 2006 to gówno zwykłe i dlatego nie ma co się dziwić, że nie ma go w mediach i się nie sprzedaje, bo klient nabierze się tylko raz oO

przestańmy całe zło świata zwalać na system bo to ani ciekawe jest ani wesołe


sic

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:30:23, 28-10-09

Raczej praktyka spiskowa, bo podajemy fakty a dzięki IPN działalność agentury przestała być tylko "teorią". Po drugie: agentura jak ognia unika dekonspiracji - za czasów PRL za "teorię spiskową" uważany był Katyń, a w czasach hitlerowskich Niemiec - holokaust. Na szczęście dostęp do archiwów - nawet częściowy pozwala nam ujawnić np. działalność Subotića w TVN. A Niemcy i Czesi, którym lustracja się w pełni udała, mają wolny dostęp do archiwów pratycznie bez ograniczeń i mało kto w Niemczech robi takie akcje jak Gazeta Wyborcza i TVN.


UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:30:40, 28-10-09
Autorowi artukułu szczerze radzę mocno pierdolnąć się w głowę i zabrac do uczciwej pracy bo od takiego pierdolenia to hip-hop po piwnicach szepcze że jest poszkodowany a nic to nie zmienia

Hejtinger
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:31:51, 28-10-09
Przeczytałem ten artykuł... o dziwo cały, choć w połowie już wątpiłem czy dam radę... nie wiem tylko co on miał na celu, bo ani mnie o niczym nie uświadomił, ani nie zmienił moich poglądów, ani nawet też ich nie potwierdził...

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:33:16, 28-10-09

Raczej praktyka spiskowa, bo podajemy fakty a dzięki IPN działalność agentury przestała być tylko "teorią". Po drugie: agentura jak ognia unika dekonspiracji - za czasów PRL za "teorię spiskową" uważany był Katyń, a w czasach hitlerowskich Niemiec - holokaust. Na szczęście dostęp do archiwów - nawet częściowy pozwala nam ujawnić np. działalność Subotića w TVN. A Niemcy i Czesi, którym lustracja się w pełni udała, mają wolny dostęp do archiwów pratycznie bez ograniczeń i mało kto w Niemczech robi takie akcje jak Gazeta Wyborcza i TVN.

Po drugie: badania pokazują, że po likwidacji hiphopowych programów w Radiostacji, Vivie i MTV stacje te miały jeszcze mniej słuchaczy! Dlatego nigdy nie zatrudniłbym Piotra Metza - ich likwidatora, który parę dni temu w Trójce kompromitował się wymawiając nazwisko Kool Herca przez "c" zamiast "k".


eoreahecse
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:33:22, 28-10-09
co za kretyn to pisał? podpisz sie imieniem i nazwiskiem nastepnym razem jak już dyrdymały na cała polske publikujesz

uomatko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:33:34, 28-10-09
"Bowiem w zasadzie całe nasze środowisko jednoznacznie stanęło w obronie Pei - nawet jego dawni wrogowie jak Żurom czy Liroy. W tej sytuacji media (Gazeta Wyborcza, TVN), które w wyniku donosów rozpętały całą nagonkę musiały się wycofać"

1. JAKIE całe środowisko ? kilka osób zaledwie i to proszonych o wypowiedź !
2. media MAJĄ W CHUJU to, co mówi te kilka osób. Nikt mi nie powie, że TVN bądź GW przejęło się np. skromną wypowiedzią pezeta i nagle zaprzestało "nagonki" na peję.
blaze86
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:33:45, 28-10-09
człowieku co Ty wogole piszesz łaczysz historie politykę i hip hop i doszukujesz sie jakis sensacji...nie wiem co ty masz w głowie?? proponuje Ci dokszałcenie sie w każdej z dziedzin o ktorej piszesz...bo to co napisałes to stek bzdur...Proponuje Ci zacząc szukać zależności  między wybuchem wojny w Gruzji a "złotą płytą" TDFa. WEZCIE ZDEJMIJCIE TEN ARTYKUŁ BO TO WSTYD

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:33:57, 28-10-09

Raczej praktyka spiskowa, bo podajemy fakty a dzięki IPN działalność agentury przestała być tylko "teorią". Po drugie: agentura jak ognia unika dekonspiracji - za czasów PRL za "teorię spiskową" uważany był Katyń, a w czasach hitlerowskich Niemiec - holokaust. Na szczęście dostęp do archiwów - nawet częściowy pozwala nam ujawnić np. działalność Subotića w TVN. A Niemcy i Czesi, którym lustracja się w pełni udała, mają wolny dostęp do archiwów pratycznie bez ograniczeń i mało kto w Niemczech robi takie nagonki jak Gazeta Wyborcza i TVN.

Po drugie: badania pokazują, że po likwidacji hiphopowych programów w Radiostacji, Vivie i MTV stacje te miały jeszcze mniej słuchaczy! Dlatego nigdy nie zatrudniłbym Piotra Metza - ich likwidatora, który parę dni temu w Trójce kompromitował się wymawiając nazwisko Kool Herca przez "c" zamiast "k".


stanlej87
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:34:29, 28-10-09
strasznie chujowe wywody,

Raimel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:34:56, 28-10-09
Co za frajer to napisał?

SKYPRO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:36:22, 28-10-09
ten text to błazenada....

djhonda
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:38, 28-10-09
Autorze tego gniota, masz na prawde nasrane we łbie. Nie bierz tego jako atak na siebie, po prostu się lecz i wszystko się jakos ułozy.

Zdejmijcie to ze strony głównej, straszny wstyd.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:43, 28-10-09

jeśli brakuje ci inteligencji, wystarczy przeczytać tekst wolniej + zastanowić się


mexyk
Autor: mexyk   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:43:31, 28-10-09
żenua. Nie napisales jeszcze o mesie - 'przy michniku obaj sluchamy uwaznie'... .

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:44:11, 28-10-09
Całkiem ciekawe że np. media nie nagłośniły sprawy SOKOŁA który osobiście wyjebał soczystą bombę na ryj osobie z publiczności. Jakież to ma zadatki na afe rę wokół całęgo środowska . 
Jeżeli już m ówimy o teoriach spiskowych, to raczej po dejrzewałbym majów bądź azteków ewentualn ie samego siebie czyli UFO.

Hip- hop był  jest i będzie kulturą niewygodną bo jest  na tyle ukształtowany sam w sobie , aby jego czołowi "działacze" mogli wyłożyć grubego kutasa na blat wszystkim pseudo znawcom, promotorom, i producentom związanym ze ściśle pojętym MAIN STREAMEM RADIO ZET/ ESKA / TVN / VIVA promującym muzykę tępą-prostacką i monotonną dawniej zwaną lekką-łatwą i przyjemną. 

A to że na szczeblach są zar obieni z układami to wiadome i chuj z tym  zrobisz pismaku. Czy ludzie mają czy nie  mają o tym świadomości.
Jeśli ktoś jest  na tyle tępy aby smakowac tylko to co inn i mu podkładają pod ryj zamiast mieć włas ny gust to jest jego problem.

Kultura hi p-hopowa ma własny gust i ukłąd pokarmowy  który włąśnie cię z niej wysrał.  


lan$
Autor: lan$   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:45:53, 28-10-09
troszkę przesadzone ale troche w tym prawdy jest

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:48:45, 28-10-09
ZAMYKAM TEMAT BO JEST DUPNY

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:49:35, 28-10-09
też myślę, że w odziedziczonej po PRL branży muzycznej polski hip-hop jest "niewygodny" - bo zobacz, polski rock praktycznie nie zmienił się od czasów komuny, cenzury i SB. Wciąż pracują w nim ci sami ludzie. Co najwyżej wykonawcy typu Beata Kozidrak więcej zarabiają odcinając kupony od dawnej sławy. Tymczasem rap w Polsce narodził się całkowicie niezależnie.

grr
Autor: grr   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:49:51, 28-10-09
Pisał to ten, co tak o sobie nie myśli. Nie wiem jak to będzie po hebrajsku, ale nie Jahwe na pewno.

jurajskapoziomkowa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:50:14, 28-10-09
za dlugie.

puszap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:50:42, 28-10-09
najgorsze gowno jakie tu czytalem
autorze artykulu a co z k44 i pfk?

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:53:14, 28-10-09
Jak dla mnie zupełnie nietrafiona interpretacja zdarzeń. Musimy pamiętać, że hip-hop broni się sam i nie ważne czy jest on w telewizji czy radiu bo i tak będzie istniał a ludzie którzy go chcą, szukają i tak go znajdą. Nie musi być propagowany przez media masowe żeby być i docierać do ludzi. Według mnie to nawet lepiej gdyż zawęża się grono słuchaczy i odpadają ci sezonowi.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:02:56, 28-10-09
A w jaki sposób ty dotarłeś do hip-hopu? Bez dopływu nowych słuchaczy kultura hip-hop może stać się czymś tak elitarnym jak filatelistyka. Dlatego tak bronię zlikwidowanych programów hiphopowych, bo chcę, żeby media w Polsce były niezależne i rzetelne.

DUPSON
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:07:35, 28-10-09

kurwa mac ukladow szukacie jak pis


zbysio_xd
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:08:37, 28-10-09

Idiota. - nie chce mi sie wiecej pisać


WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:08:54, 28-10-09
A w jaki sposób ty dotarłeś do hip-hopu? Bez dopływu nowych słuchaczy kultura hip-hop może stać się czymś tak elitarnym jak filatelistyka. Dlatego tak bronię zlikwidowanych programów hiphopowych, bo chcę, żeby media w Polsce były niezależne i rzetelne. Po drugie: wielu doskonałych MC jak Dizkret dotarło do hip-hopu właśnie dzięki komercyjnym raperom jak MC Hammer.

szybki JLB
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:10:20, 28-10-09
dobre .

Muqtada al-Sadr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:10:41, 28-10-09
Dużo różnych, głupich, czasem wręcz żałosnych rzeczy tu widziałem, ale dopiero ten pseudointelektualny bełkot sprawił, że się ujawniłem, by w dobrej wierze piętnować ułomność autora. Pozdrawiam moich bojowników, niedługo Iracki HH Was zaskoczy.

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:12:11, 28-10-09
Nie bój się o nowych słuchaczy bo z tego co ja widzę to ich tylko przybywa a nie ubywa mimo, że od tylu lat hip-hopu nie ma w mediach. Po pierwsze jest Internet, który mają teraz chyba wszyscy a po drugie hip-hop żyje na osiedlach z pokolenia na pokolenie.

Peihafan
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:17:52, 28-10-09
jak chuj że to przeczytam

Gdzie jest hajs mój?
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:19:13, 28-10-09
Szczerze? Chyba najgorszy felieton (o ile to można tak nazwać) jaki kiedykolwiek przeczytałem na tym portalu. Jak ktoś wyżej stwierdził, to żałosne i niedopuszczalne, żeby takie gówno było na stronie głównej największego polskiego portalu hip-hopowego.  Nie wiem po co to w ogóle autor napisał i tu stawił. Chuja to wnosi, ponieważ jest chujowe. Już po samym wstępie było dla mnie żenującym artykułem, ale nie chcąc spalić, wolałem przeczytać całe te wypociny, żeby wyrazić swoją opinię. Zresztą to przeczytanie utwierdziło mnie tylko w tym, że jest to niczego nie warta sterta słów nijak do siebie pasujących i tak dalej, i tak dalej. 1/10.

djhonda
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:20:18, 28-10-09
Normalnie jestem w szoku dlaczego media w 1995 czy 6tym roku nie rozpłynęły się nad płyta NAS. Przeciez to było wydawnictow na najwyzszym muzyczno-textowo-technicznym poziomie. I co do hip-hopu ma fakt że Subotic jest SBkiem, Wałęsa też, a Maleszko wyjatkową esbecka gnidą? I jeszcze popka wrzuciłeś jako nie wiem kogo. W twoim tekscie jest tyle kompromitujacych cie momentów, ze z litosci do zwierzat i z poczucia zmarnowanego czasu cie nie wypunktuje dokładniej i boleśniej. Dysponujesz wybitnie przecietnym intelektem, wyrobiles sobie jakies zdanie o swiecie, podales 3 nieistotne fakty i na sile probujesz forsowac swoja spiskowa teorie. Nie pisz więcej i nie rozmnazaj się.

Tore André Flo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:20:39, 28-10-09
dobry art, kmincie to!

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:21:57, 28-10-09
Ok. To widze dyskusja się kroi.

Ciekawy artykuł . Dużo faktów. Dużo argumentów. Inteligentny rozmóca z wyrobioną opinią.

Nie pozostaje mi nic innego jak soczyste WYPIERDALAJ ale chyba jednak  zagramy.


Ja kulturę poznałem dzięki znajomym. Mam szczęście że RRX mam pod ręką i trochę tego poznałem w życiu.
Hip - hop powinien byc elitarny na tyle by nie pochłaniał sobą debili którzy zaczynają tworzyć i przekazywać  wizje świata , które jeszcze błędniej zinterpre towane przez matołów stają się niebezpiec zne vide JP.
Powiedz mi co się stało z Rockiem, który w założeniu miał być rozrywką łamiąca schemat i także jakimś tam obraZem buntu. Nie tylko w Polsce dzięki mediom stał się gównem przekształcając w jakieś chore ala EMO odnogi.
Czemu dawni słuchacze Łupu cupów i disco polo stają się fanami  MEZO bądź łatwego rapu. 
Bo staje się on popularny. Właśnie popularyzacja pogrąża tą kulturę doszczętnie zatracając jej prawdziwy obraz.
Podziękujmy Ciszewskiemu za dobry program w TVP3,
ale za co mamy dziękowac Tedemu spełniającemu swoje prywatne zachcianki w TVNIE.
Rysiek dał dupy ale to nie elementarny przypadek. POSZUMIAŁO I ZARAZ PRZEJDZIE SWĄD.
A teraz wysuwając takie teorie budujesz kolejną pseudo aferę, która tylko pogrąży ten gatunek.
Właśnie dlatego nie będe Cię lizałpo chuju i klepał po pupci. Powiem krótko - CHUJ CI Z TYMI POLITYCZNYMI GIERKAMI DO ROZWOJU KULTURY KTÓRA ROSŁA BEZ CAŁEGO MAIN STREAMU. OWSZEM POTRZEBUJEMY TAKICH LUDZI JAK HIREK WRONA ALE NIE POTRZEBUJEMY TANDETNYCH PREZQENTERÓW Z ESKI.

KOŻI
Autor: KOŻI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:23:08, 28-10-09
dobre

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:25:17, 28-10-09
fakt, w sieci hip-hop rządzi - na youtube zawsze jest w czołówce działu 'muzyka'. Tymczasem agenturalne media od 2005 roku o hip-hopie milczą, a jak piszą to tylko szukają skandali - vide donos + nagonka na hip-hop po koncercie Pei. To właśnie jest chore. Bo w normalnym kraju kultura hip-hop powinna być promowana normalnie - dlatego ten artykuł, bo chcę tak jak Joka z Kalibra 44 promować kulturę hip-hop normalnie, bez skandali.

Jakuza / Wielkie Joł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:26:29, 28-10-09
Autorem tego wywodu jest Andrzej Buda. Od razu poznałem. Szkoda, że nie podpisał się, bo pozwoliłoby to nie tracić czasu na ten artykuł. Spisek jest wszędzie. UUUUUUU poważna sprawa. Daj spokój. Takie wywody nie mają żadnego sensu. Proponuję odpocząć, otulić się w ciepły koc i poczytać coś lekkiego.

Dlaczego nie ma Hip-Hopu w mediach? Gdyż teraz jest nowa "moda". Rock, emo, poprock. Hip-Hop w mediach w Polsce już był. Teraz robimy swoje, wydajemy płyty, słuchacze są starzy, nowi ... i nie ma problemu. Faktycznie przydałby się program w TV, ale bez tego też jest dobrze. Może kiedyś Hip-Hop wróci na srebrne ekrany, może będzie to coś nowego. To pokaże życie.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:32:00, 28-10-09
Jakuza - rock, emo, indie, poprock sprzedają się zdecydowanie gorzej, niż hip-hop. Bo rap zdobywa po kilka złotych płyt rocznie i od zawsze jest w czołówce działu muzyka na youtube.pl Gdybyśmy mieli rzetelną telewizję, hip-hop byłby także w TV.

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:36:46, 28-10-09
Czyli "promować normalnie" według Ciebie tzn. puszczać w telewizji, radiu i pisać dobrze w gazetach ale w dobie internetu to ma tak naprawdę bardzo małe znaczenie.

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:37:35, 28-10-09
JAPIERDOLE. Idę stąd ,to na 100 ten zjeb. Panie Andrzeju z taką twarzą to Pan  wie co. 
Po co ja wogóle z nim gadam.
Dzięki Jakuza bo faktycznie można skojarzyć .

Jakuza / Wielkie Joł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:38:40, 28-10-09
Bzdura. Rock i pop sprzedaje się gorzej nić Hip-Hop? Proszę nie naginaj faktów. Wystarczy spojrzeć na dane ZPAV: zpav.pl(...)ng=pl

Rock i pop kupują ludzie, którzy nie ściągają płyt. Młodzi, starsi ... cały przekrój społeczeństwa.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:38:43, 28-10-09

promocja hip-hopu w radiu i TV ma znaczenie, choć głównie marketingowe. Ale z drugiej strony w Stanach, Niemczech i Francji masz mnóstwo hip-hopowych stacji radiowych i telewizyjnych. A u nas? Warto sięgnąć 20 lat wstecz


Jakuza / Wielkie Joł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:40:42, 28-10-09
Bzdura. Rock i pop sprzedaje się gorzej niż Hip-Hop? Proszę nie naginaj faktów. Wystarczy spojrzeć na dane ZPAV: zpav.pl(...)ng=pl

Rock i pop kupują ludzie, którzy nie ściągają płyt. Młodzi, starsi ... cały przekrój społeczeństwa.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:41:21, 28-10-09

promocja hip-hopu w radiu i TV ma znaczenie, choć głównie marketingowe. Ale z drugiej strony w Stanach, Niemczech i Francji masz mnóstwo hip-hopowych stacji radiowych i telewizyjnych. A u nas? Warto sięgnąć 20 lat wstecz i sprawdzić, dlaczego koncesję na TV dostał przychylny bezpiece Solorz zamiast Zanussiego i Fibaka.


Jakuza - na liście ZPAV brakuje płyt z wytwórni niezależnych - Fonografiki i Step Records, a więc Pei i PiHa, a także SP Records. Zauważ, że zamiast wymienionych przez ciebie "nowych trendów" emo czy indie dominuje raczej konserwatywna muzyka. Z młodzieżowej hip-hop jest wciąż najpopularniejszy.


grr
Autor: grr   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:55, 28-10-09
Jesteś zjebem, ale to nic, bo tak o sobie nie myślisz, co

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:49:05, 28-10-09
ja tak o sobie nie myślę.

Jakuza / Wielkie Joł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:50:13, 28-10-09
nie brakuje ani fonografiki ani step records. sprawdź.

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:52:07, 28-10-09
I powiedz mi że uważasz że ten właśnie fakt sprzed 20 lat spowodował że teraz nie ma hip-hopu w mediach?

Czaku
Autor: Czaku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:12, 28-10-09
Ze środowiska hip-hopowego wyłamał się jedynie Tede, który zaatakował Peję chcąc upiec 2 pieczenie na jednym ogniu - wypromować własną płytę i przysłużyć się TV - nosz kurwa mać... to może Ty popierasz Peje w "dawaniu nauczek frajerom"?Duże Pe-"nagrywał pretensjonalne dissy na PiS, oraz poparł ukraińskich Banderowców na singlu Jest nas wielu."
Człowieku to, że wyraził swoje zdanie o polityce praktycznie w 100% na freestyle'u ponieważ poprzez jakieś kombinacje i niewyjaśnione transakcje radio Bis zmienia właściciela na jakiegoś polityka(w tym momencie nie pamiętam nazwiska) to Ty to nazywasz pretensjonalnym dissem na PiS?! Dodajmy, że ten "diss" jest w pełni cenzuralny etc. kiepski z ciebie dziennikarz... a co do Ukrainy to powiedz sam ilu polaków popierało "pomarańczową rewolujcę" ? On był w tym wszystkim tylko jednym z wielu, po prostu pokazał swoje zdanie na ten temat.


"cała promocja rapu przeniosła się do Internetu, a na rynku przetrwali ci najbardziej prawilni - WWO, HEMP GRU, MOLESTA, Peja, Eldo, PiH, O.S.T.R."
jak można raperów pokroju Eldo, PiH'a czy Ostrego nazywać prawilniakami i stawiać w jednym szeregu z Peją czy Hemp Gru... no bez przesady...


"Ponurą alternatywą są donosy, zastraszania i prześladowania, nie tylko Pei" - bez komentarza...

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:43, 28-10-09
WYJEBALI CIĘ Z GŁÓWNEJ IDŹ JUŻ DO SIEBIE UZUPEŁNIJ BLOG O NIETOLERANCJĘ W MEDIACH.

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:00:25, 28-10-09
Powstały prawie 20 lat temu Polsat postawił najpierw na disco polo, Kwaśniewskiego, a potem na 'idola'.

Myślę, że gdyby Zanussi i Fibak dostali koncesje, być może mielibyśmy prywatną TV na znacznie wyższym poziomie artystycznym. Bo paradoksalnie raperem, który miał największą oglądalność w TV był w tym roku Tede występujący w Opolu - czyli telewizji publicznej dowodzonej przez Piotra Farfała.

Hrd18
Autor: Hrd18   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:00:27, 28-10-09
siema jakuza, a tego gówna czytał nie będę

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:01:43, 28-10-09
Powstały prawie 20 lat temu Polsat postawił najpierw na disco polo, Kwaśniewskiego, a potem 'idola' gdzie lansował takich pajaców jak Wojewódzki.

Myślę, że gdyby Zanussi i Fibak dostali koncesje, być może mielibyśmy prywatną TV na znacznie wyższym poziomie artystycznym. Bo paradoksalnie raperem, który miał największą oglądalność w TV był w tym roku Tede występujący w Opolu - czyli telewizji publicznej dowodzonej przez Piotra Farfała.

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:04:08, 28-10-09
Ale to było nic innego jak boom na hip-hop. Skończył by się i wymienieni przez ciebie panowie też skończyli by go puszczać bo przestałoby się zwyczajnie opłacać.

GFGFGFGFGFGFG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:07:48, 28-10-09
posłuchajcie lepiej slayera kurwy

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:10:46, 28-10-09
boom na kulturę hip-hop się skończył? wątpię - bo wystarczy sprawdzić listę sprzedaży albumów w Stanach, gdzie Jay-Z czy Kanye West jednak dalej rządza. Po drugie - hiphopowe programy w TV w chwili likwidacji (2004-2005) miały wyższą oglądalność, niż ich następcy. Po trzecie: mamy wielu wspaniałych artystów jak Eldo, którzy doskonale nadają się do promowania w dużych mediach - vide udany program TVP o filmie Generał Nil, opowiadający o żydowskich zbrodniach na Polakach z AK, wzbogacony rapem właśnie Eldoki.

sójeczka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:30:28, 28-10-09
Stany to nie Polska, nie ten kontynent, metraż ilość ludzi - w tym czarnych, którzy oprócz tego że krzycząc o rasizmie wygrywają wszelkie spory, to jakby nie patrzeć rap, a potem kultura hip-hop jest stworzona przez nich, a my to przejęliśmy i fajnie...problem polega na tym, że w tej muzyce cały czas jesteśmy kilkadziesiąt lat do tyłu czyli w większości przypadków naszej rodzimej sceny kiedy słuchasz rapera, a jesteś laikiem to mówisz: "no fajnie, ale jakoś tak nienaturalnie"
co do tworzenia telewizji hiphopowej to jaki procent ludzi by to oglądał skoro młodzierz i tak siedzi na necie, a telewizory okupują w większości starzy ludzie...powtarzam- to nie spisek tylko biznes- jeżeli hip-hop by się dobrze w telewizji sprzedawał to by w telewizji występował...
a co do biegunów komercyjności czyli Mc Hammer czy doskonały (hehe) marudKret to się akurat zgadzam- potrzebny jest taki rap i taki


sic

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:50:28, 28-10-09
też tak myślę, a jesli chodzi o agenturalność mediów to traktuję ją tylko jako JEDNĄ Z WIELU przyczyn zahaczającą o braku rapu w TV i radiu. Mam wrażenie, że Jakuza przesadził i przyPiSał mi trochę za dużo ("spisek jest wszędzie"). Ale faktem jest, że hip-hop jest niezależny od powstałej w komuniźmie branży rockowej, która chciałaby mieć nad nim kontrolę. Właśnie ta niezależność najbardziej mi się w hip-hopie podoba, dlatego zamiast likwidować programy TV powinna pokazywać hip-hop taki jaki jest naprawdę - vide czasy 2002 roku, gdzie hip-hop był naprawdę rzetelnie promowany w radiu i TV.

sieah'
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:23:13, 28-10-09
hahahaha nie wierzę że takie bzdury można na serio pisać
poza tym, pozdro duhh, czekamy na ciebie na forum

Andrzej Mikołajewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:04, 28-10-09
Yo, Panie Andrzeju publikuj pod nazwiskiem!!!
Czy Jokę opłacał Wałęsa a Maga Agora?
Kiedy jest msza za ofiary GW?
...ale z Ciebie KOZAK skoro takie pseudo sobie dobrałeś!

Skurwysynu Czarna Niedziela
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:55:44, 28-10-09
Jak ktoś pisze że gazeta wyborcza wyrosła ze środowisk neostalinowskich to jest albo oszołomem albo idiotą. Ostawiam drugie.

I jeszcze jedno:

"I dlatego warto bronić kultury Hip-Hop, bo wolność słowa jest jedną z najpiękniejszych konserwatywnych wartości."


Wolność słowa jest wartością liberalną a nie konserwatywną.

A porównywanie lustracji w Polsce do tej w Niemczech lub Czechach świadczy tylko o marnym poziomie wiedzy. Więcej mi się nie chce pisać bo nie ma sensu.

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:47:00, 28-10-09
JA PIERDOLE

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:59:44, 28-10-09

ja tak o tym nie myślę, bo obelgi = zerowa wiedza i brak argumentów


Stefan Michnik - brat Adama Michnika był stalinowskim prokuratorem, skazywał na śmierć Polaków z AK. Obaj są synami Ozjasza Szechtera ze zdelegalizowanej przed wojną Komunistycznej Partii Polski. Mama Michnika była co prawda Polką, ale pisała stalinowskie podręczniki do historii. Podobnie było z Heleną Łuczywo i większością staliniąt z GW. Dlatego tak mocno reklamowali kłamstwa J.T Grossa, byłego członka PZPR, wydalonego z Polski w 1968 roku.

Myślę, że taka wiedza jest elementarna, aby zrozumieć o co chodzi Wyborczej. Dlatego warto robić z niej użytek i promować hip-hop bardziej świadomie.


DUPSON
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:47:42, 28-10-09
andrzej, nie pierdol

UFO.
Autor: UFO.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:36:27, 29-10-09
IĆ NA REDŁOCZ KONIOPYTĄGU I SZUKAJ SĄSIADÓW ŻEBYS MÓGŁ SZEPTAĆ POD NOSEM JAK KOŁO CIEBIE PRZEJDĄ .

ANCZEJU

Koniec.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:16:38, 29-10-09
Autor: WydawnictwoNiezalezne

o jak milo ze jako jeden z nielicznych znasz prawdziwe oblicze naszego pana Michnika....
szkoda ze i tak polowa spoleczenstwa kupuje GW i czyta te bzdury,

WydawnictwoNiezalezne
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:12:36, 31-10-09

tylko 1% społeczeństwa kupuje GW


akcje Agory spadają proporcjonalnie do nakładu Gazety Wyborczej, która w dzisiejszych czasach jest po prostu jedną z wielu. Cóż, to zasługa m. in. Rafała Ziemkiewicza, ale także redaktora Remuszko, który jako założyciel pisma ujawnił obłudę staliniąt z Gazety Wyborczej.


Jaareeek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:10:03, 10-11-09
WWO, HEMP GRU, MOLESTA, Peja, Eldo, PiH, O.S.T.R.

Tylko Peja i ostry mieli zloto z nich w zeszłym roku.. ;)
Tede ma to złoto w tym roku..
Jedynie Tede się wyłamał? Obejrzyj Wywiad Eldo gdzie nazywa zachowanie Pei buractwem..
Molesta też po stronie TDF'a.

Figo Fago
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:33:38, 05-01-10
hmmm... a nie dodal Pan, ze Tede ma racje co do zachowania Peji.

rabAn
Autor: rabAn   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:14:11, 09-01-10
cos w tym jednak jest i proste że telewizja kłamie i splyca wszystko np dalczego drastyczne sceny nie są pokazywane?choc to zycie?nawet w tych programach o zwyrodnieniu rzeczywistości a Hip-Hop własnie zajebiście ze nieleci w tv kto ma dotrzeć do tego to dotrze jak lecial pare lat temu to bylo gówno total że wstyd było wogole za tych debili pozerskich

pozdrawiam samego siebie imoje 100 twarzy

BIAŁA RASA ARRYJSKA DUMA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:14:48, 06-04-10
CHUJOWE WYPIERDALAJ NIE UMISZ PISAĆ

KIJ CI W JAPE LAMUSIE

PEJA DO GAZU

RAP_GRACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:02:50, 25-06-10
gorszego artykulu nigdy nie czytalem

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-232-188-251.compute-1.amazonaws.com (18.232.188.251). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.