Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Wywiad z organziatorem koncertu charytatywnego Rapreturn

Wywiad z organziatorem koncertu charytatywnego Rapreturn

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Fu, Eldo, Wojtas, pesnet.

17 grudnia w kieleckim klubie Audytorium odbędzie się największy, najbardziej wypasiony, najgłośniejszy koncert hip-hopowy tego roku. W dodatku koncert charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na zakup nowego wózka inwalidzkiego. O tym jakie atrakcje czekają na osoby, która zjawią się na koncercie i o samym celu tejże imprezy opowiadają organizatorzy Rapreturn. Zapraszamy na wywiad.

17 grudnia w kieleckim klubie Audytorium odbędzie się specjalny koncert charytatywny. Opowiedz proszę jaki jest jego cel?
Organizator: Główny cel to zebranie pieniędzy na zakup nowego wózka inwalidzkiego. Koszt to około 9000zł, za podstawową wersje. Dodatkowo chcieliśmy zorganizować fajny koncert, którego dawno nie było w Kielcach. Możemy się pochwalić tym, że od 10-lecia kieleckiego Hip-Hopu w żadnym z kieleckich klubów nie grało tylu artystów z czołówki polskiej rapowej sceny.

Czy ciężko jest namówić takie gwiazdy na zagranie koncertu?
Organizator: Na naszym koncercie nie zagra żadna gwiazda lecz artyści którzy poświęcają muzyce serce i dusze.

Czy ktoś odmówił wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu?
Organizator: Tak. Jednak nie ze względu na rodzaj przedsięwzięcia tylko brak czasu. Każdy z artystów jak wiadomo ma wyznaczona trasę koncertową na kilka tygodni (miesięcy) z wyprzedzeniem i nie zawsze wszystkim pasuję dany termin. Chciałbym zaznaczyć że pomimo tego spotkałem się z ogromna życzliwością wszystkich menadżerów i artystów ZA CO JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI.

Jakie dodatkowe atrakcje czekają na uczestników tej imprezy? Ponoć szykujesz jakieś
niespodzianki?

Organizator: Niespodzianka to niespodzianka nie można zdradzać  jaka, przekonają się Ci którzy przyjdą.

Koncert reklamowany jest jako największy, najbardziej wypasiony, najgłośniejszy. Co zatem przygotowałeś takiego specjalnego?
Organizator: I taki będzie. Chyba nie muszę się bardzo rozpisywać wszystkie informacje na ten temat widnieją na plakacie oraz stronie www.rapreturn.com. Molesta, Eldo, Fu, Wojtas + kieleckie podziemie prawie dwudziestu raperów na jednej scenie dlatego największy. Najgłośniejszy? Ponieważ nasza promocja jest ogólnopolska i staramy się żeby dotarła wszędzie. Wypasiony? Bo największy i najgłośniejszy.

Jakiej frekwencji spodziewasz się w klubie Audytorium?
Organizator: Liczymy na 800 osób wtedy, osiągniemy zamierzony cel. Specjalna cena biletów ma zachęcić  wszystkich do przyjścia na szczególny, niepowtarzalny koncert (klub pomieści 1500 osób więc gwarantuje, że nie będzie tłoczno).

Ile kosztują bilety i gdzie można je nabyć?
Organizator: 20 PLN przedsprzedaż (Skate Shop Gram Kielce ul. Duża 5, Przekot, Kielce) lub na allegro. Dwa dni przed koncertem postaramy się rozszerzyć sprzedaż biletów o zaprzyjaźnione sklepy, na których będzie można zobaczyć napis "tu kupisz bilet". W czwartek 17.12.2009 we wszystkich punktach bilety za 25 PLN także przed samym koncertem za 25 PLN w klubie Adytorium ul.Czarnowska 17 (dawne kino Romantica).

W notce o imprezie możemy przeczytać: "mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda się zorganizować kolejny taki koncert dla kogoś bardziej potrzebującego". Czy masz na myśli kogoś konkretnego?
Organizator: To dla nas, nowe doświadczenie, wyznawanie organizacja tak dużej imprezy. Planujemy jednak kolejny koncert w przyszłym roku, a kto wie może będzie to impreza cykliczna. Znamy wiele osób, które potrzebują pomocy. Nie wiemy jeszcze, kto to będzie, czas pokaże.
Paweł: Osobiście nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Z doświadczenia wiem jak drogie są specjalistyczne wózki do koszykówki, tenisa itp. Jeśli dla kogoś sport jest najważniejszy w życiu to nawet po wypadku będzie chciał powrócić do treningów. Dlatego po nowym roku będę dążyć do utworzenia stowarzyszenia, które będzie zajmowało się organizacją imprez, lub innych wydarzeń  z których pieniądze będzie można przeznacza na specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnych sportowców.

Ile osób jest zaangażowanych w taką akcję?
Organizator: Nie można podać konkretnej liczby. Są osoby, które pomagają doraźnie, inni codziennie poświęcają wolny czas na poszukiwaniu nowych sponsorów oraz promocję koncertu

Osób potrzebujących jest naprawdę wiele. Bardzo często te osoby mają przyjaciół, którzy chcieliby pomóc, ale nie wiedzą jak. Powiedz proszę w kilku zdaniach jak zabrać się za zorganizowanie takiej akcji?
Organizator: Dla mnie było to nowe wyzwanie, zawsze chciałem zorganizować taki koncert. Pierwsze to rozmowy z przyjaciółmi, znajomymi. Trzeba wypisać cele i zacząć je realizować. Po drugie :Plan działania, pomysł to najważniejsze. Po trzecie: Szukanie sponsorów -pytasz, wysyłasz maile, aż w końcu ktoś się zgodzi wspomóc twoją inicjatywne. Codziennie trzeba wykonać setki telefonów, rozsyłać pisma z zapytaniem o sponsoring , aż z 1000 zapytań jedna z firm odpowie i zgodzi się współpracować.

Na koniec kilka słów od organizatora do jeszcze niezdecydowany fanów Hip-Hopu aby przyszli na Rapreturn w Kielcach.
Organizator: Molesta, Eldo, Fu, Wojtas na jednej scenie, czego chcieć więcej? Zapraszamy! Ci którzy kochają muzykę na pewno się pojawią, ci którzy nie przyjdą niech żałują, że omija ich szczególna, niepowtarzalna impreza.

Więcej szczegółów o imprezie znajdziecie tu: 2009-12-17 klub Audytorium: Rapreturn - Molesta/ Eldo/ Fu/ Wojtas

Dowiedz się więcej o: Fu, Eldo, Wojtas, pesnet.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-12-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Sofokles
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:17:58, 15-12-09
STADO GIMBÓW POD SCENĄ ZA HAJS RODZICÓW BĘDZIE.

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:11:23, 15-12-09

WOJTAS DOBRY KONCERT ZAGRA JAK ZAWSZE


Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.