Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Dezinte "Nowy Porządek Świata" pocięty na kawałki

Dezinte "Nowy Porządek Świata" pocięty na kawałki

Autor: dezinte

Dowiedz się więcej o: dezinte.

Dowiedz się więcej od Dezinte o tym jaka historia kryje się za poszczególnymi kawałkami z albumu Dezinte Capish (Beatowsky) - Nowy Porządek Świata, który wyszedł w październiku nakładem Ahead Records.

1. Intro - Broodlyn
Dezinte: Jeden z moich ulubionych kawałków na płycie, moimi, ze składa się tylko z jednej zwrotki i refrenu. Opowiada historię o tym jak się rano budzę i ruszam w miasto. Szybki, dynamiczny numer, który dobrze pasuje na wycieczkę wraz z albumem.

2. Nowy porządek świata
Dezinte: Kawałek tytułowy, do którego został również nakręcony teledysk. Jest jakby podsumowaniem całej płyty. Gdy chwycisz poszczególne wersy to po przesłuchaniu całej płyty znajdziesz odpowiadające ich treści i tematyce kawałki.

3. Mamy feat. Sophie
Dezinte: Kawałek, który miał być zupełnie inny. Pierwotnei opierał się na pewnym patencie, który wymyśliłem, do niego została dopisana reszta. Jakoś w praniu wszystko poszło jednak inaczej i z pierwotnego założenia numeru nie zostało nic. W refrenie udzieliła się znana z jednego z utworów singlowych do płyty Beatowsky, Sophie.

4. Żyję spokojnie feat. Kafar (Dixon 37)
Dezinte: Chyba mój faworyt na płycie, nawiązujący do stylistyki, w której powstawały płyty jak W Czerni I W Bieli czy pozostałe nagrania jako Dezinte. Nie sposób tez nie zauważyć mistrzowskiego gościnnego występu Kafara z Dixon 37.

5. Magiczny kawałek feat. PanieCoPan (W Czerni I W Bieli, Artinu), Dj Dfc
Dezinte: Dla odmiany zupełnie luźny, wręcz abstrakcyjny kawałek do którego powstał drugi teledysk. Opiera się na personifikacji kawałka popartej dozą humoru. Gościnnie na 8 wersów wpadł PanieCoPan, a refren pod magiczne ręce wziął Dj DFC.

6. Zjedź na prawy pas
Dezinte: Każdy kto mieszka w większym mieście a szczególnie w Warszawie boryka się z problemami logistycznymi. Drogi są fatalne, wszędzie zakazy i nakazy, a w  dodatku co krok chcą od ciebie wyciągnąć pieniądze - to za parkowanie, to za prędkość, to za co innego. To taki manifest na bardzo fajnie pociętym z masy sampli bicie Capisha.

7. Podejdź feat. Fu (Zipera, Zip Skład)
Dezinte: Pierwszy singiel do płyty, który pewnie słyszał już każdy. Zdarza mi się iśc ulica i słyszeć jak gra u ludzi w samochodach - to chyba świadczy niejako o jego popularności. A o czym traktuje ? Krótko mówiąc o seksie. Zadnej miłości, duchowości, po prostu do sedna. W refrenie zjawił się Fu z Zip Składu nadając numerowi ogromny power.

8. Nie musisz feat. Seg & Kaer (Starflam)
Dezinte: To w sumie najstarszy kawałek na płycie, zwrotki chłopaków ze Starflam zostały nagrane jeszcze w 2007 roku i tak czekały aż skończę album. Wspólnie wymyśliliśmy temat, ustaliliśmy kto o czym nawija, nagraliśmy, Capish zrobił remix i oto mamy. Zajebiście się jaram, że nagrałem z tak znaną francuskojęzyczną ekipą numer na swój album.

9. Jesteś specjalny feat. Jano (OMP)
Dezinte: Kawałek, w którym udzielił się Jano z Olimpu Muzyczna Plejada - jeśli ktoś pamięta. Zauważamy tam, ze często ludzie się nie potrzebnie obnoszą ze swoją wyjątkowością czy wybitnością, a tak na prawdę niczym nie wyróżniają się z tłumu i nie mają ku temu powodów.

10. Jedziemy
Dezinte: Typowo koncertowy numer, w którym mówię o tym dlaczego cały czas nagrywam i co po krótce mną kieruje lub czym nalezy się kierować sprawdzając album Nowy Porządek Świata.

11. Księżniczki feat. Enerson
Dezinte: Tutaj jest tzw. afirmacja przez negację. Wraz z moim ziomem z Białegostoku Enersonem (pamiętacie może grupę Deficyt lub jego kawałek z WNB?) jedziemy po głupocie i dziwnych zachowaniach kobiet, po to by później paradoksalnie odwrócić całą treść kawałka.

12. Nie wejdziesz feat. Siódmy & Woje, Dj Dfc
Dezinte: Numer wymyślony przez Capisha, do którego zresztą dograły się chłopaki od niego z ekipy. Traktujemy tu o sytuacji w stołecznych klubach, do których często nie można z różnych przyczyn wejść. A to się jest w za dużej ekipie, a to złe buty, a to zbyt pijany, a to za groźnie wyglądasz.. Na pewno każdy się chociaż raz z tym spotkał.

13. Odpocznij feat. Jano (OMP)
Dezinte: Jedyny gośc na płycie, który zjawił się dwa razy, czyli Jano powraca. Po hardkorowym 'Nie wejdziesz' wjeżdżamy na lekki, wręcz chilloutowy kawałek, w którym mówimy o tym, by czasem znaleźć dla siebie chwilę zamiast nonstop za czymś gonić. Ja jadę w pierwszej osobie, Jano opowiada historię 'ojca rodziny' i mamy piękny numer.

14. Patrz uważnie feat. Azim (Son2Cav)

Dezinte: Dość ciężki kawałek dla wszystkich zainteresowanych teoriami spiskowymi, polityką czy tzw. New World Order. Ja wykładam zbiór faktów ze świata z lat 2008-09, na które być może wiele osób nie zwróciło uwagi, a Azim podsumowuje wszystko wytykając politykom kłamstwa. Ten podparyskie raper był idealny do tego numeru, ponieważ jest ostro zaangażowany w głoszenie teorii antyrządowych czego dowodem ma być oficjalnie wydany komiks o przyjaźni Busha z Osama. Ukaże się w przyszłym roku w Szwajcarii i Francji.

15. Way you are feat. Wordsmith & Kontact (Nu Revolution Camp)
Dezinte: Jako przeciwwaga dla kawałku z Azimem, teraz jedziemy z zupełnie lajtowym numerem z chłopakami ze Stanów z ekipy Capisha. To jedyny numer na płycie, w którym goście mają wiecej zwrotek niż ja i w zasadzie to bardziej mój gościnny występ u nich, niż ich u mnie. Totalnie luźny numer o kobietach.

16. To normalne
Dezinte: Kolejny numer wymyślony przez Capisha nawiązujący do obecnej sytuacji na rynku pracy. Każdy kto nie ma takowej a próbował znaleźć to sam wie. Dzira finansowa, masowe zwolnienia, zaniżanie stawek i dużo więcej w jednym kawałku.

17. Outro - prawda jest jedna
Dezinte: Kolejny kawałek składający się z jednej zwrotki i refrenu - zauważyliście, że na 17 ścierzek na płycie nei ma żadnego zapychacza ? Miał się tu dograć mój ziom Kulfon z Dixon 37, niestety nie zdążył, a płyta już musiała lecieć do tłoczni tym samym zrobiliśmy z tego outro. Wersja rozszerzona się pewnie kiedyś ukarze.

Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji sprawdzić albumu Dezinte Capish - Nowy Porządek Świata zapraszamy do sieci sklepów muzycznych w całym kraju lub na aheadrecords.pl

Dowiedz się więcej o: dezinte.


Informacje o artykule
Data dodania:2009-12-16
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:3.00 (5)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
dezinte dezinte  rap graffiti breakdancedezinte
mężczyzna
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Kiedyś byłem gangsterem, a teraz się bawię - Deode
Nie pieniądze kręcą światem - wywiad z Afrika Bambaataa
Powrócimy do korzeni - wywiad z Mobb Deep
Będę sobą - wywiad z Masta Ace

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
wuwua2009
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:50:17, 16-12-09
dobra daj kurwa teledysk z tym kafarem bo na tej plycie masz dobre kawalki i takie gowna ze szok

Cheevy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:37:44, 16-12-09
jeszcze nie przesłuchałam ale to zrobie może mi się spodoba...sie zobaczy!

Sofokles
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:59:23, 16-12-09
SKOŃCZCIE NAGRYWAĆ!!! NIE KOMPROMITUJCIE WIĘCEJ RAPU!!!

Bizzzoooooooo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:48:11, 16-12-09
spoko plyta a kto pisze inaczej to na pewno nie sluchal

wygodny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:08:51, 16-12-09
Podejdź feat. Fu (Zipera, Zip Skład)
Dezinte: Pierwszy singiel do płyty, który pewnie słyszał już każdy. Zdarza mi się iśc ulica i słyszeć jak gra u ludzi w samochodach - to chyba świadczy niejako o jego popularności.
Buahaha na YT nie ma nawet 5000 odtworzen, ale ma za to 3 marne komenty. www.youtube.com(...)T5UTU

Moskiewski134
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:22:00, 17-12-09
wygodny - niezly z ciebie bananowiec jak youtube sluchasz w samcohodzie z komputera w swoim mercedesie.
bys lepiej kilka plyt kupil jak cie tak stac na fantazje

Ja rap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:41:23, 17-12-09

Skończcie promować już tego łajdaka, plis.


HOdass
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:19:11, 17-12-09
wzieło teraz wszystkich kurwa na jakies pierdolone wywiady, na chuj to jak wiekszosc nie czyta popapranego łacha. hujtuje!!!!!!!!!!!!!!!

pasterz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:40, 17-12-09

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:35:24, 17-12-09
Autor: wuwua2009   Link do posta
17:50:17, 16-12-09
dobra daj kurwa teledysk z tym kafarem bo na tej plycie masz dobre kawalki i takie gowna ze szok

TELEDYSK BY DO TEGO  BYŁ DOBRY ALE KAFAR ZNÓW BY ZASŁANIAŁ TWARZ 

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-97-214.compute-1.amazonaws.com (3.226.97.214). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.