Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

"Niebawem Jestem!" - wywiad z Chadą (część 2)

"Niebawem Jestem!" - wywiad z Chadą (część 2)

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: CHADA.
Wiem, że obrócenie naszych planów w czyny po moim opuszczeniu murów ZK to tylko kwestia czasu.

Zapraszamy do przeczytania drugiej i zarazem ostatniej części wywiadu z Chadą, w której raper odpowiedział na pytania odnośnie współpracy z Step Records, postaci Pezeta, planach na wspólną płytę z Pihem, podejścia do ściągania muzyki z Internetu, problemach z alkoholem i narkotykami oraz o twórczości The Game'a. Oprócz tego Chada także zdradził dlaczego odwieszono mu wyroki i odpowiedział na pytanie czy uwaĽ

Przypominamy także, że za pośrednictwem strony chadaproceder.pl możesz pobrać za darmo i całkowicie legalnie album "Proceder", który został wybrany przez użytkowników www.hip-hop.pl "Najlepszą Płytą w 2009 Roku". Zapraszamy do lektury oraz ściągania płyty!

Zdecydowałeś się na wydanie swojej płyty w wytwórni Step Records. Co sprawiło, że akurat ta wytwórnia a nie inna? Na Twoją decyzje miał wpływ Twój przyjaciel Pih, którego krążek osiągnął status "Złotej Płyty"? Jesteś zadowolony z tego jak Step Records opiekuję się albumem "Proceder" podczas Twojej nieobecności?
Chada: Pih, który zresztą przetarł szlak swoimi "Kwiatami Zła" w Step Records, miał spory wpływ na podjęcie mojej decyzji. Ta opolska wytwórnia to bardzo dobra, rzetelna i solidna firma. Swoją drogą, moim albumem udowodniłem to, że dobra płyta wcale nie potrzebuje Bóg wie jakiej promocji (klipów, singli, setek wywiadów, koncertów, pokazywania się w Vivie czy MTV) by została zauważona i doceniona, co oczywiście nie ujmuje staraniom ludzi ze Step Records, którzy pomimo utrudnionego zadania spowodowanego moją nieobecnością zrobili kawał dobrej roboty.

Czy masz wpływ na wszystkie decyzje swojego wydawcy? Przykładowo czy to Ty zadecydowałeś o tym żeby wypuścić serie ubrań sygnowanych Twoją ksywą?
Chada: Większość decyzji podejmujemy wspólnie, tyczy się to również ubrań.

Pewnie trudno Ci powiedzieć, co będziesz robił za paręnaście miesięcy, po wyjściu z aresztu, ale czy masz w planach nagranie drugiej płyty z Pihem?
Chada: Na ostatnim widzeniu, na którym był u mnie PIH rozmawialiśmy również i na ten temat. Widmo nagrania naszego drugiego albumu wisi nad nami mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Wiem, że obrócenie naszych planów w czyny po moim opuszczeniu murów ZK to tylko kwestia czasu. PIH jest człowiekiem, którego szanuje jak mało kogo, jego przyjaźń i muzyka to główny filar tego co drogie mojemu sercu.

Płytę dedykuje wszystkim (wszystkim, którym trafiła w gusta) z wyjątkiem tych, których "parzy" moja ręka wyciągnięta na zgodę.

"Na moje audio wciąż wjeżdża Pezet". W wywiadzie dla Spinnera powiedziałeś, że chciałbyś nagrać wspólny utwór z Pezetem. Co Ci się podoba w jego muzyce, że obdarzasz go aż takim szacunkiem?
Chada: Pezet jest jednym z tych raperów, których wersy trafiają do mnie bez pudła. Jak dla mnie za całość jego twórczości - czapki z głów! Pezet podchodzi do rapu bardzo rzeczowo, nie owija w bawełnę, jest przekonywujący i autentyczny. Szczególną satysfakcję sprawia mi słuchanie go na Płomieniu. Wersy Pezeta szalenie łatwo przenoszą mnie na jego podwórko i dają poczucie jakbym to ja sam walił z nim tą wódkę! Pamiętam jak wielkie wrażenie zrobił na mnie jego numer nagrany na składankę Road Hip Hop (utwór pt. "Myśl" - Road Hip Hop 2005, Terror Muzik- przyp.red.) Nawet te "wilgotne" kawałki Pezeta słucha mi się dobrze, choć osobiście - i to zdecydowanie - wolę go w zadziornych numerach i z pazurem.

Nawijasz m.in. "Bez dedykacji dla leszczy pod krawatem". A więc do kogo kierujesz swoją muzykę? Do dzieciaków z biednych rozbitych rodzin czy do ludzi mających problem z prawem, żyjących na marginesie?
Chada: PROCEDER z zamierzenia nie miał być oddany w ręce bankierów, księgowych, prawników i pracowników biur nieruchomości. To płyta dedykowana ulicznej patologii; złodziejom, nałogowcom, dilerom, "ludziom uwikłanym w ciężkie życiowe scenariusze" sponiewieranych przez los, którym nie obce jest życie na marginesie społeczeństwa. To muzyka przede wszystkim dla tych, którzy utożsamiają się z przekazem zawartym w poszczególnych kawałkach. Płytę dedykuje wszystkim (wszystkim, którym trafiła w gusta) z wyjątkiem tych, których "parzy" moja ręka wyciągnięta na zgodę.

Szukając tematów do wywiadu natknąłem się na forum, na którym były informacje o Twoich rzekomych, niepublikowanych nigdzie utworach. Czy mógłbyś powiedzieć coś o takich kawałkach jak np. "Życie To", "Chada to Grochów", "Swoim Nazwiskiem Firmuj Styl Godny" i "Ulica Karmi"?
Chada: Kawałek "Życie To..." został nagrany na potrzebę którejś ze składanek Volta, natomiast reszta tytułów to chyba urojenia jakiegoś schizofrenika. Ja nigdy nie wypuściłem nic podobnego!

Podejrzewam, że Twoim muzycznym idolem jest The Game. Podobnie tak jak on, zastosowałeś w swojej twórczości "name-dropping", czyli żonglowanie ksywkami. Która jego płyta wywarła na Tobie największe wrażenie? Co tak cenisz w jego muzyce?
Chada: To prawda, THE GAME to mój faworyt. Dosłownie poraża mnie klimat, który serwuje nam w swoich kawałkach. Największe wrażenie robi na mnie - i robi do tej pory - krążek The Documentary, ale generalnie każdy album/mixtape The Game'a jest obowiązkową pozycją w moim skromnym zbiorze płyt. Jego kawałki to po prostu kwintesencja ulicznego przekazu, a jego klip są jak relacje na żywo z dzielnicy. The Game robi rap, który mnie interesuje i to wystarczy, by przechylić szalę na jego stronę. Jego muzyka mnie inspiruje.

A jest jeszcze jakiś inny zagraniczny artysta, którego lubisz słuchać?
Chada: Lubię takich raperów jak Notorious BIG, Ice Cube czy Nas. Kiedyś byłem wielkim fanem Mobb Deep, ale od momentu jak się złapali z Fiftim mam na nich żałobę i po prostu nie kupuje typów.

Moim albumem udowodniłem to, że dobra płyta wcale nie potrzebuje Bóg wie jakiej promocji.

Czym zostało spowodowane odwieszenie Twoich wyroków? Jak długo masz odbywać karę i za jakie przestępstwa? Czy jest szansa, aby wyrok został skrócony?
Chada: Odwieszono mi wyroki, bo w okresie próby popełniłem przestępstwo z tego samego artykułu. Siedzę za kradzież, paserkę i używanie słów powszechnie uznawanych za obelżywe w stosunku do funkcjonariusza służby mundurowej (nie zapłaciłem kolegium). W miarę szybko zbliżam się do pierwszej rocznicy mojej odsiadki, co wiąże się z tym, że będę próbował starać się o przedterminowe zwolnienie warunkowe - a nuż się uda.

Na Procederze znajdują się wersy " Jak nie masz hajsu to zajeb to z empiku , ja nie wymagam byś płacił za ten tytuł" oraz "Możesz brać i to kopiować''. Czy rzeczywiście obojętne jest Ci, w jakim nakładzie sprzeda się płyta, zwłaszcza w sytuacji w jakiej się teraz znalazłeś? Czy twój wydawca nie nalegał, aby te wersy nie znalazły się na płycie? Przecież to Step Records zainwestowało pieniądze w wydanie twojego albumu i w ich interesie raczej jest aby sprzedał się on w jak największej ilości.
Chada: Fakt, że w interesie Step Records jest to, żeby sprzedali jak najwięcej płyt, nie stoi na przeszkodzie temu, bym wyraził swoje zdanie na temat np. sposobu uzyskiwania muzyki. Dlaczego ja, człowiek który niejednokrotnie wyciągał rękę po nie swoją własność, miałbym nakazywać ludziom, by tego nie robili? Trąci to delikatnie paradoksem - złodziej okrada złodzieja -, ale musiałbym być cholernym hipokrytom, by umoralniać w tej kwestii, skoro samemu zdarzało mi się zaopatrywać w muzykę poprzez jej kopiowanie lub po prostu umieszczanie pod kurtką. To tak, jakby Ryszard Kalisz kazał nam codziennie uprawiać jogging i pić zieloną herbatę. Nie przypominam sobie by mój wydawca z powodu umieszczenia na płycie wersów o tej treści marszczył brwi w akcie niezadowolenia, łamał ołówki lub nakazywał kategorycznie ich usunięcie. Chłopaki (ludzie ze Step Records) pogodzili się już chyba z tym, że mam w swoim DNA gen odpowiedzialny za nazywanie rzeczy po imieniu.

"Słyszysz mnie mamo, to co że dałem plamę/ tak naprawdę to powinnaś teraz czytać mój testament".
Byłeś wielokrotnie bliski śmierci? Warto dla pieniędzy ryzykować własne życie?

Chada: Nie, nie warto było! Miałem kilka wypadków na motorze i jeden lot, po którym o mało mnie nie zabrało.

W jednym z utworów nawijasz o pobycie na odwyku. Z jakimi narkotykami miałeś problemy?
Chada: Od rozwodu (2005), aż do końca 2008 roku rzadko kiedy wyciągałem nos z kokainy, a do tego wszystkiego, żeby było jeszcze "ciekawiej" piłem na umór. To był najbardziej irytujący szczebel w całej drabinie mojego życia. Wiele sytuacji z tamtego okresu znam jedynie z opowiadań.

W mniemaniu wielu osób więzienie jest miejscem dla złych ludzi. Czy Ty uważasz się za złego człowieka?
Chada: Co do tego, że więzienie jest miejscem dla złych ludzi nie mam najmniejszych wątpliwości, ale oprócz tych najbardziej zepsutych mieszkańców cel są tu również tacy, którzy po prostu pobłądzili na ścieżkach życia, i będąc tutaj mają czas na to by zastanowić się nad sobą i po powrocie na wolność "zabrać się za życie". Czy ja uważam się za złego człowieka? Nie. "Tak naprawdę jestem lepszy niż ta moja reputacja". Dodam jeszcze tylko tyle, że społeczeństwo raczej rzadko - jeśli nie wcale - zastanawia się nad konsekwencjami, jakie pociąga za sobą posłanie człowieka do więzienia.

PROCEDER z zamierzenia nie miał być oddany w ręce bankierów, księgowych, prawników i pracowników biur nieruchomości.

Przekaz na twojej solówce jest w bardzo dużym stopniu przestrogą dla innych. Czy tworząc ten album obrałeś sobie za jeden z celów ostrzeżenie słuchaczy przed tym, aby nie popełniali twoich błędów?
Chada: Jednym z celów nagrania tej płyty była chęć zaspokojenia mojej potrzeby podzielenia się z innymi własnymi doświadczeniami i przeżyciami, ale jeśli ktoś po jej przesłuchaniu stwierdzi, że jednak nie warto idąc przez życie powielać moich błędów - to dobrze. Osobiście nie czuję się osobą odpowiedzialną do udzielenia jakichkolwiek rad, ale oczywiście pozwolę sobie od czasu do czasu zasugerować coś w tekście.

Na koniec chciałbym Ci podziękować za odpowiedzenie na moje pytania, mimo niezbyt sprzyjającej ku temu okoliczności. Życzę Ci w nadchodzącym 2010 roku wyprostowania wszystkich spraw, zdrowia, powrotu na wolność oraz wydania drugiej płyty. Trzymaj się!
Chada: Korzystając z okazji jeszcze na sam koniec, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy otaczają mnie pamięcią, trzymają kciuki, odwiedzają i sprawiają, że życie w pudle jest całkiem znośne. Dziękuje. Trzymajcie się - niebawem jestem!

Rozmawiał: Dawid Szynol
Foto: Adam Sobolewski

Sprawdź też:
Chada - "Proceder" - ściągnij płytę za darmo!
"Chada Puszcza w Miasto Solo" - teledysk
Chada - "Proceder" - recenzja
Chada - "Proceder"- kup płytę
Ubrania sygnowane logiem Chady

Dowiedz się więcej o: CHADA.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-01-10
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:9.12 (49)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Jaram Się Ziom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:53:42, 10-01-10
dobre pytanie w końcu !!!

obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:54:06, 10-01-10
Dobry wywiad.Chada dobry Rap. PROPSY!

KOŻI
Autor: KOŻI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:43, 10-01-10
dobry wywiad

krisss1616
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:03:08, 10-01-10
KOzak wywiad jak i płyta wkońcu konkretne pytania...

kwiatyzła
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:11:37, 10-01-10
dobry wywiad i konkret odpowiedzi. 3maj sie Chada

Numer Jeden Wróg Publiczny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:40:00, 10-01-10
3maj sie Chada dobry wywiad zajebista plyta czekam na twoje nowe projekty obys szybko wyszedl na wolnosc !

Chackyboa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:47:04, 10-01-10
Propsy Chada !

Agent PE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:49:10, 10-01-10
dobry jest chada

artur8352
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:49:39, 10-01-10
Dobry wywiad naprawde !! A co do Chady to ziomek czekamy na Ciebie Wyskakuj jak najszybciej i nagraj kolejny Mistrzowski krążek.. PROCEDER

gien
Autor: gien   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:28, 10-01-10
Szkoda ze lepsze plyty nie mialy tyle promocji na hip-hop.pl

molesta997
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:39, 10-01-10

Trzymaj sie Chada !!!


DAJUNIO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:57:00, 10-01-10
Chada i PIH 2 !!!!!!!!!!!!!

Radzio96 Fan Rycha Peji
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:02:20, 10-01-10
propsy Chada czekam az wyjdziesz i znowu cos nagrasz!

Hejting.pl/solufka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:33, 10-01-10
FREE CHADA

HipHopManiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:29:26, 10-01-10
TRZYMAJ SIĘ CHADA!

DC*
Autor: DC*   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:42:38, 10-01-10
Szacunek!! Chada mistrz ;]

Martuha20
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:46:28, 10-01-10
Chada 3m sie :)

DC*
Autor: DC*   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:47:45, 10-01-10
Szacunek!! Chada mistrz ;]

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:07:02, 10-01-10
Pozdro Chada, Wracaj jak najszybciej, trzym się!!

FIRMAjotPEnaSTOprocent
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:15:26, 10-01-10
chada zjada piha
chada zjada peje
chada pedal

Votec
Autor: Votec   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:21:00, 10-01-10
100% prawdy.szacunek Chada.Ta płyta to Mistrz! Trzymaj sie i wracaj Szybko!

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:21:34, 10-01-10
Albo mi się zdaje, albo w końcu jakieś normalne wypowiedzi :).
Tak czy inaczej, pozdrowienia dla człowieka, który wyciągnął uliczny rap z letargu.  Od czasu Małolata i Ajrona, nie było takiej płyty na polskim rynku.

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:46:11, 10-01-10
no zajebisty ten wywjat

Bandzar
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:26, 10-01-10
3M SIE CHADA !!!


NFC_produkszyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:04:35, 10-01-10
chada pozdro, szybko wracaj na wolność

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:21, 10-01-10
CHADA ZDISSOWAŁ piha JEDNYM WERSEM

daniel807
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:11:55, 10-01-10
wprost i szczerze ;) czekam z niecierpliwoscia na wyjscie chady z ZK i nagrywki z pichem zaciekawia mnie tez wspolpraca z pezetem :P a jesli chodzi o pierdolenie o tym ze  wyrok chady prom uje plyte to piepsze to poniewaz "dobrej muzyki nie tzreba promowac " ;)

el dziobakos
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:41:44, 10-01-10
FREE CHADA

Kadel `
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:57:08, 10-01-10
note2.1 opusc forum trollu jebany ;<

Chada - masa propsów dla niego, ciezko grac taka osobe on po prostu taki jest.
czekam na wspolna plyte z Pihem! to bedzie klasyk.

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:28:47, 10-01-10
CHADA TY PIERDOLONY ZŁODZIEJU

POWINNI CI ŁAPY UPIERDOLIĆ

CAŁYM SERCEM ŻYCE GRUBEJ ODSIADKI I JEBANIA W DUPE DO KOŃCA WYROKU

PS. NA TYCH ZDJĘCIACH WYGLADA JAKBY SIE ZESRAŁ :)))


obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:07:22, 10-01-10

Rysiu Fisiu,masz gadke frajera.Chuj ci w dupe.

 

CHADA CZEKAMY NA KOLEJNĄ PŁYTE :D


Shit Happens!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:21:10, 10-01-10
WYKURWISTA MUZYKA CHADY - NAJLEPSZEGO RAPERA W POLSCE. TYLE

Masterson
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:00:31, 10-01-10
Propsy!!!!

RastaLuta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:23:30, 10-01-10
chada zawsze spoko! Mocne teksty, dobre rymy i zajebiste bity = PROCEDER!

P. Dedi Kejn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:26:16, 10-01-10
dobre gimnazjum robisz chada, syp kreche

banitpsg
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:38:38, 10-01-10
PsG KLIKA PIERDOLI INTERNETOWE CIOTY

etoop
Autor: etoop   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:39:36, 10-01-10
Chada Trzymaj się!!! PEJA>tede

Grubaaa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:40:19, 10-01-10
Dobry wywiad. yoł.

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:55:13, 10-01-10
CHADA LAMUSIE SCHYLAJ SIE PO MYDLO

WIEM ZE WCALE NIE SIEDZISZ

TO TYLKO TAKI CHWYT MARKETINGOWY

BO WIDZIALEM CIE WCZORAJ JAK GABI ODBIERALES Z TRASY

I JADALES KEBABA ZA 4,90!

kalitek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:02:04, 11-01-10
Ce Ha A De A  3maj się

wacowaco79
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:18:35, 11-01-10
A namierzanie gamoni trwa już niedługo po  ip  i duszonko. Tak swoją drogą nie rozumiem Seba jak gość  powyżej może obrażać artystę (którego twórczość jeśli tak ją na co dzień opisujecie i nazywacie) bezkarnie  i bez reakcji umieszczać takiej wizytówki to dla mnie degręgolada, chada wiadomo konkretny gracz, wywiad przemyślany bez bufonady i imponowania tanią gangsterką,

Ale wpisujcie się anonimowi wojownicy. Al dente prowokatorze marny wypierdku nie obrażaj ludzi bo zrobię ci prowokację znajdą przy tobie towar pierwszy raz , drugi raz pójdziesz siedzieć na północy w ełku czy południu w mysłowicach i pęknie Ci  dupa. Chada lamusie schylaj się po mydło ty leszczu jako fan muzyki chady obiecuję Ci że cię osobiście dorwę spoliczkuję publicznie i zażądam satysfakcji i jak masz jaja lamusie to dawaj ustawimy się w tym tygodniu na solo.

Podać namiary?

Waco / Wacek

pierdolec3000
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
05:39:09, 11-01-10
Aldente,reka ze spodni

Dmuchana Godzilla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:04:16, 11-01-10
Al Dante propsuje! zawsze najlepszy foruming!

Jan Radosz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:29:58, 11-01-10
PROPSY DLA AL DENTE ZAWSZE

wiem dobrze
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:35:53, 11-01-10
PROPSY DLA AL DENTE ZAWSZE

AlkoHool
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:40:43, 11-01-10
Waco, wiesz że to są groźby karalne?

wiem dobrze
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:59, 11-01-10
Autor: AlkoHool

wiesz, że groźby karalne są wtedy gdy adresat poczuje się zagrożony lub poczuje, że osoba je wypowiadająca może je spełnić ?  byś przeczytał komentarz do karnego to mógłbyś się mądrzyć, ale tak to jest 3 semestr na jakiejś prywatniej pipidówce i sie wozi ;/

TooShort
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:01, 11-01-10
PROPSY JAK ZAWSZE DLA AL DENTE

loduwaBDG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:02:27, 11-01-10
PROPSY DLA AL DENTE ZAWSZE

ŻETAKI FREE MIAŁCZOŁÓWKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:07:33, 11-01-10
wacek spinasz sie jak gimbus
i to jeszcze na internecie,troche dystansu
energia cie rozsadza ?idz poodgarniaj snieg,a nie spinasz sie na takie prowa
czlowieku pomysl troche

Dmuchana Godzilla
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:08, 11-01-10
PROPSY DLA AL DENTE ZAWSZE

MrBronx
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:11:00, 11-01-10
Mistrzowska plytka i czekam na Chada&Pih

FGHJK
Autor: FGHJK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:49, 11-01-10

A ja czekam na Chada&Krzychu :D

w dwójkę zrobią miazge! :D A ci co to wogole czytali to kurwa... eh.


masonder
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:48:06, 11-01-10
zbior psycho fanow jebanych hejterow i marnych raperow oto  pare slow parawdy o was hahahhahahhahah
a co do chady to oczywiscie plyta roku i wszystko trzym sie tam  <<<<KILL THE COPS>>>>

Al Dente
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:47:29, 11-01-10
DZIEKI CHLOPAKI ZA PROPSY

JEBAC WSZYSTKICH FORUMOWYCH LAMUSOW I NAPINACZY

PRZEPRASZAM CHADA KOTKU :* OTRZYJ LZY I NAJGRAJ DISSA NA BICIE WACUSIA

Kapitan Knykieć
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:47:17, 11-01-10
The game ma tyle wspólnego z ulicą co jądra z eunuchem. nawet jego brat tak stwierdził. tyle mam do powiedzenia na ten temat. poza tym wiadomo Chada miszcz mam nadzieje że chociaż on sie nie sprzeda jak to ostatnio w modzie. peace

Człowień1984
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:16:29, 12-01-10
pozdrowienia od człowienia

DW202JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:07:11, 12-01-10
Człowieniu nagraj cos z Chada tak jak chciales dobry numer mam nadzieje wyjdzie. dobry wywiad i konkretne odpowiedzi.

PRO_ELO_MEGA_ZIOM_NA_BANIE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:21:10, 13-01-10
PROPSY DLA AL DENTE ZAWSZE

barnej7ewenenent znowu na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:46:42, 13-01-10
BEKA Z WACA

KOŻI
Autor: KOŻI   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:49:20, 13-01-10
Już wolałbym, żeby Pih nie wydawał Dowodów rzeczowych, tylko nagrał jakiś zajebisty album z Chadą c'nie ?

SKYPRO
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:48, 15-01-10
Po co skaczecie do Chady i Waca? Chada zrobił płyte roku 2009, a Waco jedną z najlepszych płyt producenckich w 2001r. A Wy> Tylko klikacie, nic więcek. Zanim napiszecie pomyślcie.

s355j2g3
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:40:42, 15-01-10
co to znaczy,że wywiad jest ekskluzywny?szampana pili na tym widzeniu w skórzanych fotelach i jedli kawior?
droga kurwa redakcjo!otrząśnijcie się!!

ROAS
Autor: ROAS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:14:45, 18-01-10
Dobry wywiad...CHADA zajebista plytka...Slucham tu w Iraku ...Elo

DRUNKEST_RANGER
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:00:05, 04-02-10
WACO TY MARNY POLICYJNY PROWOKATORZE.

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:03:53, 05-02-10
kadel ` opusc forum trollu jebany ;<

LUCEK_na_majku_ma_kiść_panczów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:01:59, 08-06-11
BEKA Z waca

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-204-183-113.compute-1.amazonaws.com (34.204.183.113). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.