Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Ascetoholix, Owal / Emcedwa, , Doniu, Kris.

Brudny Zachód Mixtape to mocne, świeże beaty, 9 Mc's ogarniętych przez dwóch producentów (Maciej-o, Doniu) oraz bezprecedensowy przekaz. Po raz pierwszy od dawna, razem na jednym materiale można usłyszeć doświadczoną ekipę w starym dobrym stylu: Ascetoholix (Diego Don Doniu, Pastor Kris), 52 (Deep, Hans), Owala Emcedwa wspomaganych przez ekipę: Dima Dimitrij, VitoWs, Orzech, Spiżol aka Spiżi i Maciej-o. A jak powstał ten materiał... tego dowiecie się z naszego wywiadu.

Posłuchaj:
Brudny Zachód - "Mixtape"

Info o premierze albumu pojawiło się dość nieoczekiwanie, chociaż o planach jego powstania donosiły już media zdaje się dwa lata temu... Zacznijmy zatem od tego skąd w ogóle pomysł na mixtape "Brudny Zachód"?

Dima: Z Brudnym było tak jak z większością szalonych pomysłów powstałych po spożyciu 40%-ego trunku. Pomysł na projekt, w którym zrobimy coś razem narodził się podczas jednej z wielu rapowych sesji w Dillegal i przyszedł niedługo tym jak udało mi się skończyć projekt Zachodni Bastion Reprezentacja (przy okazji pozdrowienia dla wszystkich, którzy zostawili na nim cząstkę siebie, chłopaki robimy dwójkę???), przy którym miałem cały czas wsparcie mentalne i techniczne ze strony Donia. Takie projekty ze względu na ilość udzielających się gości są z założenia trudne ale zwykle dają rewelacyjny efekt w postaci wybuchowej mieszanki, na który warto poczekać nawet te 2 lata. Stąd też oddaliśmy słuchaczom mixtape, na którym pomimo luźniejszej (bynajmniej nie tekstowo) konwencji, wszyscy pokazali klasę i kawał dobrego rapu bez zbędnego marketingu, sponsoringu Heyah i innych sztuczek będących jak balsam na uszy słuchaczy.

W całym projekcie udział wzięło ponad 10 osób. Kto dokładnie i jaki był podział ról?
Maciej-o: "Jest nas wielu" - 52, 2/3 Ascetoholix, Owal, Orzech, Vito Ws, Dima, Spiżol a ka El Sykario i moja skromna osoba. Jednym słowem Stara Gwardia plus ja (śmiech). A co do drugiej części pytania to jest tak, że zdecydowanie nie było sztywnego podziału ról. Każdy dawał od siebie, to co chciał i kiedy chciał. Gdyby Pastor chciał zaśpiewać wszystkie refreny to by to zrobił, gdyby Dima chciał zatańczyć w klipie to też by to zrobił...W praktyce wyglądało to tak, że Don, albo ja podrzucaliśmy bity, a kto chciał to się dogrywał - bez przymusu. Przy końcowych pracach studyjnych działał Moshto, a cały projekt sfinansował Tony Montana jednym przerzutem z Kolumbii.

Dima Dimitrij, VitoWs, Orzech, Spiżol, Maciej-o - to postacie może nie do końca wszystkim znane. Czy mógłbyś pokrótce ich przedstawić?
Doniu: Vito to weteran imprez ragga/dancehall Hip-Hop w Poznaniu, jeździ na dziesiątki jak nie setki koncertów po Polsce, również w 2009 spędziliśmy dużo czasu razem w trasie, dlatego współtworzył ten materiał na bieżąco wkładając w to mnóstwo energii jak w "Psychopacie"!. Dima to zawodnik, który pokazał się z dobrej strony na soundtracku do "Czasu Surferów" już jakiś czas temu i na początku "BZ" mocno mnie motywował do produkcji, w dodatku ma charakterystyczny wokal i teksty. Drugiego takiego nie znajdziesz. Orzech udzielał się przede wszystkim gościnnie na wielu legalnych albumach, również mający liczone w setkach koncertów doświadczenie sceniczne, powoli szykuje swój solowy album. Współprowadził również audycję Bless Da Mic w radiu RMI. Znamy się od wielu lat prywatnie, więc bez wahania postanowił wrzucić swoje techniczne wersy na BZ. Spiżol nagrywał i działał przede wszystkim podziemnie, szlifował technikę wydając EPke "..." wtedy jeszcze jako Syki. "BZ" to dla nich w pewnym sensie poligon doświadczalny - czysta natura - to słychać w ich tekstach!

Jak powstawały kawałki? Każdy z wykonawców dostał pulę bitów, dograł swoje zwrotki, a potem
poskładaliście to całość, czy od początku do końca nagrywaliście wg ustalonego harmonogramu, pomysłu, koncepcji?

Orzech: Wszystkie prace były wynikiem bardzo przypadkowego algorytmu. Najczęściej Don podsyłał nam swoje pomysły zawarte na nowo powstałych bitach, ale zdarzały się przypadki kiedy inwencja co do formy kawałka powstawała w głowie jednego z MC. Tak też było kiedy otrzymałem bit do kawałka "Wyścig Myśli", do którego w 15minut napisałem zwrotkę i refren, do którego dograli się chłopaki. Generalnie powstanie albumu jest wielką zasługą Dona, który ogarnął naszą rozbieganą i zalataną w życiu codziennym bandę. To już nie te czasy, kiedy można bylo rzucić wszystko żeby jechać nagrywać do studia, wszystkim przybyło trochę lat, obowiązków rodzinnych, zawodowych a doby nie wydłużysz choćbyś nie wiem jak się starał. Najważniejsze że potrafimy razem stanąć w mobilizacji, żeby z czystej pasji nagrać numery dla ludzi, którzy na to czekali. Płyta powstawała ponad 2 lata od pierwszego numeru "Fury", który finalnie nie wszedł na tracklistę, jednak całość reaktywacji twórczej ruszyła się dopiero po wakacjach 2009.

"Po raz pierwszy od dawna, razem na jednym materiale można usłyszeć doświadczoną ekipę w starym dobrym stylu: Ascetoholix, 52, Owala Emcedwa."
- no to powiedź proszę jak Wam się współpracowało po tak dużej przerwie? Z 5 lat temu mówiono o Was WLKP All Stars, czy nadal tak jest?

Doniu: Ten termin akurat został wykuty przy okazji numeru na płycie "Na legalu" prawie dekadę temu i tylko z tym numerem był utożsamiany. Później miała być realizowana cała płyta ale brakowało spójności w poglądach na muzykę. To było pojęcie grubo na wyrost. Zresztą widać kto z szajki nagranej w tym joincie sobie radzi, a o kim słuch zaginął. Chociaż dziś widzę że pojęcie WLKP pojawia się przy niektórych hip-hopowych przedsięwzięciach - a pierwszymi autorami byliśmy właśnie my. Dumni z bycia pyrą. Każdy jednak realizuje własną wizję muzyki, którą chce tworzyć, dlatego nie tworzymy stylistycznie zwartej brygady. Tak się składa że mam bardzo dobry kontakt zarówno z Owalem i 52 - wydałem ich limitowaną płytę "deephans" ponad rok temu i przy okazji wrzuciliśmy coś razem na bit. Jak za starych czasów. To jest takie uczucie że warto było spędzić w studiu produkując to godzinami - to jest to od czego Hip-Hop tak naprawdę zaczynał. Od spotkań z ludźmi o różnych umiejętnościach w jednym miejscu, aby w wyniku konfrontacji powstało coś nowego. To esencja tej muzyki.
Owal: Nie mamy problemów ze współpracą, bo nasza znajomość mocno wykracza poza branżę muzyczną. Kiedyś spotykaliśmy się tylko w studiu i na melanżach, dziś spotykamy się dodatkowo z naszymi dzieciakami i wiesz, nadal mamy o czym rozmawiać! To dowód na to, że nasza koneksja nie jest przypadkowa. Nigdy zresztą nie mieliśmy wewnątrz ekipy żadnych kwasów, rozpadów i tego typów problemów, które łatwo zaobserwować na rodzimej scenie muzycznej. Trzymaliśmy się razem, każdy realizował swój pomysł na rap i tak pozostało do dzisiaj.

A dlaczego postanowiliście oddać słuchaczom mixtape w całości za darmo?
Dima: Bo każdy z nas jest już zarobiony po pachy, uszy i kąpiemy się w sosie;) A tak naprawdę wyszliśmy z założenia, że tym którzy od zawsze nas wspierają warto się odwdzięczyć takim materiałem a tym, którzy żyją tym aby zza kokpitu swojego komputera i neostrady wylewać pomyje na nas i innych będzie to trudna do przełknięcia pożywka. Mnie się osobiście marzy, żeby "sprzedawać" płyty z bagażnika samochodu czyli pewien powrót do starych czasów co po części się spełnia. Tyle.
Orzech: Akcja taka żebyś dał szóstaka, proste :) Z założenia chcieliśmy wydać album normalną drogą wydawniczą, okładka, tłocznia, folia, natomiast długotrwałość procesu twórczego, oraz okoliczność okresu gwiazdkowego wpłynęły na decyzję o tym, że słuchacze mogli otrzymać całkowicie świeży, 100% premierowy album za darmo. Zostawiliśmy oczywiście furtkę dla tych, którzy chcą nas wspierać w postaci limitowanej wersji downloadu do ściągnięcia w lepszej jakości, z zawartymi na albumie dodatkowymi numerami i nie tylko. Opracowaliśmy również wyższy stopień wtajemniczenia w postaci limitowanej wersji BZ na płycie CD, która prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie dostępna na stronie www.brudnyzachod.pl - pytajcie.
Owal: Z mojej strony to wygląda tak, że pieniądze zarabiam w branży IT. Jeżeli cokolwiek robię aktualnie w branży muzycznej, robię to dla własnej przyjemności i nie mam motywacji żeby jakoś specjalnie to sprzedać. Jestem przekonany, że gdyby w rapie nie było pieniędzy, raperzy nagrywali by zupełnie inne płyty.

Mixtape ukazał się także w limitowanej wersji na CD. Czy taki krążek jest jeszcze do zdobycia? Jeśli tak to jak można go zamówić?
Dima: Limitowana edycja jest właśnie dla tych najprawdziwszych (nie lubię tego słowa). Jest dla tych, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie te kilkanaście gramów błyszczącego polimeru i widok tych 3 centymetrów szerokości na półce z ulubiona muzyką w alternatywie dla miliona empetrójek zaśmiecających nasze HDD Ipody i inne. Dla tych właśnie ludzi dostępna będzie w zasadzie już na dniach wersja na CD!

Czy powstanie jakiś klip promujący "Brudny Zachód"?
Doniu: trwają nad tym prace, ale z racji tego iż jest to projekt stricte non-profit ciągle coś stoi na przeszkodzie, w końcu jednak musi coś wypalić!
Maciej-o: Non profit? To znaczy, że nikt nam nie zapłaci? Teraz mi to mówisz?:)
Kris: Ale wałek! Gdzie moje pieniądze Doniu?? hehe

"Bez zbędnych tracklist, opowieści dziwnej treści, wysokobudżetowych teledysków i sponsoringu"  - można jeszcze coś dzisiaj "sprzedać" bez ostrej kampanii promocyjnej?
Maciej-o: Bardzo ciężko w dzisiejszych czasach jest sprzedać cokolwiek bez promocji i marketingu. Docelowy odbiorca w ciągu dnia jest bombardowany taką ilością informacji, że często nawet nie chce mu się szukać nowych, dlatego trzeba w Niego uderzyć kolejną informacją, np taką, że płyta się ukazuje. Najlepiej to dostarczyć odbiorcy płytę do domu i odciągnąć pieniądze z konta, tak żeby nawet nie musiał robić przelewu. Trzeba poświęcić czas na marketing, na PR i inne bzdury, bez których ani rusz na dzisiejszym rynku. Czasem jednak mimo to trudno sprzedać wartościowy produkt, mogliśmy się o tym przekonać przy okazji przedostatniej płyty 52, którą kupiło w sumie kilkaset osób mimo, że płytę zna prawie każdy, kto choć trochę interesuje się rapem.
Kris: Nie od dziś wiadomo, że więcej ludzi robi rap niż go kupuje.Za przykład może też posłużyć moja solowa płyta "DAR".Bez promocji, klipów, 1000sztuk tylko dla "wybranych" ale legal do kupienia w sklepie. Nie było sensu robić klipów.BZ będzie sprzedawany z bagażnika samochodów, a klipy będą robione z czystej przyjemności..tak jak cały projekt.

Dwie sprawy na koniec. Po pierwsze plany. Czy pojawi się nowa płyta Ascetoholix lub inne, nowe płyty osób biorących udział przedsięwzięciu "Brudny Zachód"?
Doniu: Mam z Krisem ciche nadzieje, że niebawem spotkamy się w studiu i zrobimy coś elektryzującego na mijające właśnie 10 lat składu. Wszystko zależy od pomysłów i konwencji. Nie chcemy, jak zwykle, zresztą ubijać już przetartych dróg, a zaskoczyć czymś nowym. Duża w tym rola ludzi. Jeśli będą chcieli. Będzie album. Z kolei do własnego materiału właśnie skręciłem klip "Czuję że wygrywam", który mam nadzieję w ciagu miesiąca ujrzy światło dzienne. Bezkompromisowo został do tego celu wynajety cały Tor Poznań Automobilklubu Wielkopolskiego i miażdżącej jakości kamera RedOne4K. Jakość bitu idzie w parze z obrazem. To będzie można poczuć.
Orzech: Nie chciałbym tutaj być nieskromnym, ani rzucać konkretnymi datami, ale album solowy jest już w trakcie rozwiniętych prac studyjnych. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że nie muszę się z niczym spieszyć, ponieważ traktuję muzykę jako pasję i nie od niej zależy za co pojadę na przyszłe wakacje hehe. Album z założenia ma być pozytywny, funkowy i oczywiście nie zabraknie na nim cenionych przeze mnie gości za równo jeśli chodzi o bity jak i zwrotki. Będzie to płyta bardzo osobista, dojrzała skierowana raczej do ludzi posiadających podobne do moich problemy i odczucia życiowe. Spodziewaj się niespodziewanego, sprawdzaj myspace. Pozdro
KRIS:Powiem tylko tyle, że ASCETOHOLIX żyje dopóki my żyjemy, a nie jest łatwo nas zabić:)

Drugą kwestią o którą nie mogę Ci nie zapytać, to beef między Tede a Peją, który cały czas jest jeszcze na językach wszystkich. Jakie jest Twoje zdanie w tej sprawie? Czy nie uważasz, że takie sprawy powinny pozostać na poziomie bezpośrednio zainteresowanych i nie przenosić się na fanów Hip-Hopu, doprowadzając do sytuacji, że fani Tedego nienawidzą fanów Peji i na odwrót?
Doniu: Naiwnie jest sądzić, że te pyskówki nie przeniosą się na dzieciaki w szkołach i na podwórkach. Oni tym żyją, oddychają i utożsamiają się muzyką swoich idoli. O tym też zapominają sami artyści. Kiedys trzeba w końcu wziąć odpowiedzialność za swoje słowa i czyny. Peja o tym zapomniał w Zielonej Górze dając się ponieść. Tede to skomentował i się zaczęło. A że nikt, powtarzam, nikt na rodzimej scenie nie jest święty i każdy ma coś za sobą - to co obserwujemy to narastające, juz nużące kinderparty gdzie główną rolę grają typy po trzydziestce. Zauważ, że trzeźwo myślący słuchacze Hip-Hopu i każdej jego odmiany w Polsce patrzą na to z przymrużeniem oka w sensie: "Niech oni poszczekają, poskaczą sobie, podrażnią nawzajem, a i tak słuchamy ich starych płyt, klasyków". Osobiście nie liczę się ani z jednym ani z drugim ponieważ doza hipokryzji gnieżdżąca się w obu "koleżkach" od dawna była przedmiotem mojej ironii. Dlatego nie trawię chaosu, stresu i nieszczerości w wypowiedziach Jacusia i dlatego dawno już chyba kilka lat temu wyprosiłem Rysia ze studia. Te flagi obracają się zawsze tak by dobrze wiało niezależnie od wcześniejszych poglądów i zachowań. Trzeba umieć zdystansować się do tego co się robi, umieć z siebie poszydzić i to w szerszym kontekście, ale trzeba też być naturalnym. Takim jakimi chcemy być a nie takim jakim chcą widzieć nas ludzie.

Dowiedz się więcej o: Ascetoholix, Owal / Emcedwa, , Doniu, Kris.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-01-25
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:3.67 (15)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
DW202JA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:03:28, 25-01-10
wstyd troche ze ascetohilix laduje na glowniej.

wesolmat
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:05:55, 25-01-10
ta ekipa nie ma propsów no może poza 52

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:24, 25-01-10
hahaha ascetoholix i owal ,ja pierdole [*]

Ricz Forester
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:20:01, 25-01-10

owal ascetoholix i bezprecedensowy przekaz [*]

 


FGHJK
Autor: FGHJK   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:21:48, 25-01-10

OWAL PRZYNAJMNIEJ WPIERDOLIŁ SHELERA!!  ALE KURWA I TAK ONI WSZYSCY SĄ DOWCIPNI ZE COS NAGRYWAJĄ.

WYPIERDALAJCIE KURWA BO ROBICIE GÓWNO JAK 3W CHARLI I CHUJ WIE JESZCZE JAKI MEZO! :/


Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:29:02, 25-01-10
Brudny Odchód GejTejp..................szkoda gadać i pozwalać na ich obecność na tej stronie, chyba już nawet na Pudelku ich nie chcieli ani u Koniczka....myślałem że już olali rapowanie i wskoczyli w gajerki, a jednak chcą nas słuchaczy nadal torturować z radia i Vivy....AAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRR GGGGGHHHHHHHHHHHHH!!! Nightmare !!!!!!!

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:03, 25-01-10
Brudny Odchód GejTejp..................szkoda gadać i pozwalać na ich obecność na tej stronie, chyba już nawet na Pudelku ich nie chcieli ani u Koniczka....myślałem że już olali rapowanie i wskoczyli w gajerki, a jednak chcą nas słuchaczy nadal torturować z radia i Vivy....AAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRR GGGGGHHHHHHHHHHHHH!!! Nightmare !!!!!!!
A gdzie zMezik ? Nie ma czasu, kręci gay-porn z Arturem Orzechem.

wit2323
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:55, 25-01-10
Asceci i Owal [*]

Sowity Props
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:38:31, 25-01-10
Doniu [*]

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:43:34, 25-01-10
eehhhh [*]

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:58:26, 25-01-10
wypierdalać śmiecie, bo nawet niezła płyta

Jabolek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:10:01, 25-01-10
Tak jak zwykle nie hejtuje tak teraz kurwa muszę.
Co to do kurwy nędzy tu robi? To jest hip-hop.pl czy discozdoniem.pl? Kurwa bez jaj.
Cała scena wbiła w was chuja to teraz się na jebanych prawilnych kreujecie.
Rysiek i Tede to hipokryci? Spójrzcie na siebie błazny, sprzedaliście dupska za grosze MyMusic.
Aaa i gdyby nie Peja to by was tu nie było (każdy popełnia błędy) więc trochę szacunku.

Owal, Sheller zjadł cię samym pierdolonym fejmem.

bokserki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:38, 25-01-10
doza hipokryzji gnieżdżąca się w obu "koleżkach" od dawna była przedmiotem mojej ironii.

NAGRYWANIE CHUJOWYCH PŁYT DLA 12-LETNICH WIEŚNIAKÓW NA IMPREZE W REMIZIE TO IRONIA? BEKA

DETLEF
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:36:49, 25-01-10
Diego Don Doniu

ahhaahahahahahahahah jebłem na plecy

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:00:44, 25-01-10
PRZECIEŻ BRUDNY ZACHÓD  PIERWSZA LIGA RAPU NAJLEPSI RAPERZY CO OD ZAWSZE BYLI PRAWDZIWI i NADAL SĄ i NISZCZĄ MARNE PROWOKACJE i HUJOWYCH ŚPIEWAKÓW KOMERCYJNE DZIWKI MARNE PRZYMUSOWE CO SIĘ SPRZEDAŁY MARNIE POD PUBLIKE NA PRZYMUS MARNIE ZAWSZE

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:02:13, 25-01-10
PRZECIEŻ BRUDNY ZACHÓD  PIERWSZA LIGA RAPU NAJLEPSI RAPERZY CO OD ZAWSZE BYLI PRAWDZIWI i NADAL SĄ i NISZCZĄ MARNE PROWOKACJE i HUJOWYCH ŚPIEWAKÓW MARNYCH KOMERCYJNE DZIWKI MARNE PRZYMUSOWE CO SIĘ SPRZEDAŁY MARNIE POD PUBLIKE NA PRZYMUS MARNIE ZAWSZE

Oscar Thomas vel Cappuccino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:05:14, 25-01-10
brudne dupska Doniu i sp.zoo .. od zawsze dobry srodkowy palec dla was!!! nie polecam

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:18:42, 25-01-10
mam w orginale plyte

vason
Autor: vason   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:53, 25-01-10
jaja se szmato robisz? walić owala i donia

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:00:52, 25-01-10
Dobrze ze ten wywiad sie ukazal obiektywne medium jest bardzjej wiarygodne niz portale co traktuja temat WYBIURCZO   Pozdro a przy okazij mozna nabyc ten Mixtape na CD

WnW_Klika
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:03:10, 25-01-10
52 i VitoWs zawsze spoko

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:04:33, 25-01-10
PRZECIEŻ BRUDNY ZACHÓD  PIERWSZA LIGA RAPU NAJLEPSI RAPERZY CO OD ZAWSZE BYLI PRAWDZIWI i NADAL SĄ i NISZCZĄ MARNE PROWOKACJE i HUJOWYCH ŚPIEWAKÓW KOMERCYJNE DZIWKI MARNE PRZYMUSOWE CO SIĘ SPRZEDAŁY MARNIE POD PUBLIKE NA PRZYMUS MARNIE ZAWSZE

Poskramiacz_hejterow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:27:28, 25-01-10
Co wy chcecie od Donia? To właśnie Doniu bez ciśnień robi swoje, i powiem że bardziej komercyjne jest lizanie dupy małolatom w stylu tekstów jebać policję niż to co robi teraz Doniu. Kurwa, oprócz może Halo Kochanie, Monologimuzyka to fajna, lepsza od niejednej dzisiejszej produkcji płyta. Tym bardziej że nikt nie udowodni mi, że Don mało włożył w rozwój hh w Poznaniu. A że robi kasę i chcą go w mediach?- widać ciśnie was to że umie się ustawić. Czekam na kolejną płytę Donia. Bybelby nie z Liberem (akurat co do jego muzyki to mam wątpliwość czy to rap czy już pop).

the_memory_remainse
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:45:20, 25-01-10
NIE PODSZYWAJCIE SIE POD PRAWDZIWE PYRY BEZTALENCIA BEZ SZKOLY

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:02:46, 25-01-10
mówili że raperzy upadną nawet nimi nie byli a spadli na dno

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:10:29, 25-01-10
BEKA

Radzio96 Fan Rycha Peji
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:37:17, 25-01-10
ascetochioliks i owalny to naprawde nazjebisty hiphop normalnie ze ja pierdole!zart oczywiscie jbć lamusow, nie wiem czemu 52 sie zadaja z gejami zaaaaaaaaaaal

<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:38:34, 25-01-10
ładnie tam jadą :D
zostawiliśmy scene łachom co mają wene błachom co drugi pseudo PENER a chce się podobać lachom"
" Wyższy iloraz niż PROSTO dla prostaków czy moda PLNY  bananowców i buraków"

Pachnie nowym beefem :D

Radzio96 Fan Rycha Peji
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:38:39, 25-01-10
ascetocholiks i owalny to naprawde zajebisty hiphop normalnie ze ja pierdole!zart oczywiscie jbć lamusow, nie wiem czemu 52 sie zadaja z gejami zaaaaaaaaaaal

barnej7ewenenent znowu na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:49:47, 25-01-10
BANDA GIMBUSOW DORWALA SIE DO KLAWIATURY. OWAL MA NA KONCIE KLASYKAN RAPNASTYK, HANS TO JEDEN Z CZOLOWYCH RAPEROW ALE GIMBY I TAK BEDA SIE DALEJ SPINAC. PLYTA BRUDNY ZACHOD OCZYWISCIE SŁABA, ALE KILKA DOBRYCH ZWROTEK SIE ZNALAZŁO YOŁ

ReaMonE
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:45:02, 25-01-10
Co prawda to prawda, część tych postaci już od dawna jest spalona na polskiej scenie, i raczej nie powinni się już wychylać bo i tak na nie wiele to się im zda...

...szkoda natomiast takich postaci jak VitoWS wielkie BIG UP dla ciebie bracie...odpowiedni człowiek w nieodpowiednim towarzystwie...

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:56:58, 26-01-10
Te flagi obracają się zawsze tak by dobrze wiało niezależnie od wcześniejszych poglądów i zachowań.
\

doskonały, czysty przykład hipokryzji donia.

kurwa!

Januszek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
07:59:32, 26-01-10
'marność nad marnościami, a w tej marności jeszcze jedna marność'

Doniu[*]

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:14:57, 26-01-10
pamietam ze ktorys z tych kolezkow razem z DONIEM goscil kiedys w RAP FURZE u PEZETA na vivie a poza tym singiel ktury promuje nowa plyte DONIA to nic specjalnego a szkoda bo DONIA stac na cos lepszego moze reszta plyty bedzie lepsza bardziej rapowa z charyzma POZDRO

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:52:32, 26-01-10
wstyd troche ze ascetohilix laduje na glowniej.

typu z wawy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:44:16, 26-01-10
3 liga podwórkowa i jeszcze mi tu dzieci pierdolą, że oni mają jakieś klasyki na koncie, no tak, np. Suczki to klasyka szajsu w najlepszym wykonaniu. Nie dziwię się że po takim łajnie "hip-hop" zniknął z telewizji.

CompanyFlow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:33:31, 26-01-10
Pewnie da się przesluchać ten mixtape. W końcu coś niezłego w stsounku do gówna, które nas zalało w ciągu ostatnich lat.

A małoletnie hejterki niech szczekają, to sprawi, że danie główne będzie jeszcze smaczniejsze.

PS. Dobry wywiad ukazujący obłudę tzw "legend polskiego rapu"

Kamil_HG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:59:49, 27-01-10
jeszcze tylko mezika brakuje i bylo by cale polskie hiphopolo


jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:25:41, 27-01-10
Hipokryzja a numer W AUCIE czy MONOPOL to jest dopiero hipokryzja ze strony WWO a numer  w aucie popularnoscia przebil SUCZKI

Poskramiacz_hejterow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:51:38, 28-01-10
Jar zgadzam się w 100%:D.
Poza tym Suczki w porównaniu do ,,Kręć dupą" Onara to nie są takie złe...

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:45:53, 29-01-10
Mozna to nabyc na CD?podobnie jak ZACHODNI BASTION

ROAS
Autor: ROAS   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:53:54, 30-01-10

Jakoś przebrnołem przez  te parę nagrań...aż szkoda sie rozpisywać na ten temat...Może weźcie sie lepiej za jakąś normalną pracę: malarz,lakiernik,kafelkarz bo coś z tym rapem wam nie idzie chłopaki...Życze powodzenia i stalowych nerwów..


Poskramiacz_hejterow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:34:29, 31-01-10
Jak słuszasz tego w aucie bo nie masz nic lepszego do odsłuchu to na pewno tak będziesz myślał. To tak jak słuchać Eldo na imprezie... Tak tej płyty nie zrozumiesz. Dla mnie może i nie jakaś wielka produkcja, ale 3+ za nią im się należy

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-231-25-104.compute-1.amazonaws.com (3.231.25.104). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.