Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Podsumowanie roku 2009 wg Peji

Podsumowanie roku 2009 wg Peji

Autor: chudy (POZNANSKIRAP.COM)

Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.
06.12.08. premiera płyty "Styl życia G'N.O.J.A"

Początek roku to jak zawsze czas podsumowań tego co działo się w roku zeszłym. Dziś mamy dla Was podsumowanie 2009 roku według Peji. Jak artysta widzi swoje ostatnie 12 miesięcy? Zapraszamy do lektury!

Podsumowanie zaczynam od premiery sklepowej mojego pierwszego solowego krążka "Styl życia G'N.O.J.A". Planowo ten podwójny album miał ukazać się na sklepowych półkach 6 GRUDNIA.

10.01.09. premierowy koncert "Styl życia G'N.O.J.A", klub Eskulap Poznań

Wraz z wytwórnią decydujemy się rzucić płytę kilka dni wcześniej (2 grudnia), co w konseŮĄ.

Na premierze zjawiają się wszyscy goście z płyty (Charlie P, PTP, Kaczor, Gandi, RDW, Brahu, Druga Strefa i bawiąca się gdzieś w tłumie Sandra). Niesamowita energia, którą wytworzyliśmy z udziałem naszej publiki to największa nagroda za pracę, jaką włożyliśmy w ten materiał. W międzyczasie pojawia się Decks, z którym gram "przekrojówkę" SLU, po czym... wręcza mi złoty krążek. Za chwilę (17.01) lecimy do Torunia na premierę płyty PTP "Ulice tego słuchają". Grają również: Kaczor, Paluch i Tede. Klub Od Nowa pęka dosłownie w szwach. Szkoda, że jest to jedyna taka okazja na koncert w tym miejscu. Styczeń zamykamy koncertami w Chorzowie i Pabianicach (z nami DJ. Soina i Rink). Gramy również w poznańskim poprawczaku.

27.03.09. premierowy koncert z płytą DJ. Decks "Mixtape nr 4"

LUTY otwieramy koncertem z okazji 5 lecia portalu poznanskirap.com (07.02). Do składu koncertowego na stałe dołącza DJ. Taek (wcześniej współpracujący z WSRH). Z nim gramy koncerty w Lublinie i Stalowej Woli. 17.02 zaczynam prace nad drugim solowym krążkiem o wdzięcznym tytule: "Na serio" zapowiadając premierę albumu równo za pół roku. W międzyczasie na dobre rusza mój kanał YT zawierający wywiady, klipy relacje z koncertów i oczywiście zakulisowe życie muzyków w trasie zwane potocznie Wyprawami.

W MARCU gramy już 9 koncertów, z czego dwa z nich są charytatywne a jeden okazuje się frekwencyjnym niewypałem (Murowana Goślina). Koncert we Wrześni gramy w surowych jak na porę roku warunkach plenerowych. W Ostrowie Wlkp w klubie "Afera" podpalam Marzannę ubraną w koszulkę z logiem wytwórni Prosto, po czym topimy ją gaśnicą. No i wielu aferę węszyć zaczęło. W dniu wrocławskiego koncertu w klubie Alibi nagrywam sprostowanie, w którym przepraszam fanów i artystów Prosto, tłumacząc, że ruch ten skierowany jest wyłącznie w osobę Wojtka Sokoła. Sam koncert w Alibi był mistrzostwem. Podobnie jak koncert z okazji wydania przez DJ. Decks'a płyty: "Mixtape nr 4".

14.04.09. koncert w klubie kotłownia, Zielona Góra

Decks pokazał jak w profesjonalny sposób zorganizować porządną imprezę muzyczną z udziałem praktycznie wszystkich gości (zabrakło jedynie Tedego był za to Płomień). Do sieci trafiają klipy "SZG Intro" oraz "Bragga" autorstwa Filipa Tymczyszyna (GCM).

KWIECIEŃ to kolejne wizyty w studiu nagrań. Praca przy "Na serio" rusza pełna parą. Trasa koncertowa nie zwalnia tempa. Kolejno odwiedzamy Białystok, Bydgoszcz, Zieloną Górę, Katowice, Polkowice i Gniezno.

16.04.09. koncert w klubie Estrada, Bydgoszcz

Dwukrotnie pojawiam się na koncertach promujących płytę Palucha "Pewniak" na terenie Poznania. Odwiedzamy też Domy Dziecka w Ostrołęce, Zabrzu i Gnieźnie.

MAJ to dwie zagraniczne trasy. Najpierw majówka w Irlandii (01.05 Galway i 03.05. Dublin). Przy okazji pozdrawiam wszystkich, którzy zaangażowali się w ten projekt. Koncerty w Polsce to nadal dobra forma. Libiąż, Starachowice to miasta, w których byłem po raz pierwszy z koncertem.

16.05.09. koncert w klubie Chillout, Starachowice

Po latach zagraliśmy ponownie w Inowrocławiu. Pod koniec maja gramy serię koncertów w Anglii. Dzień po dniu ogarniamy w kolejności: Nothingam, Londyn, Birmingham i Bristol. 31.05. gramy charytatywnie w Pniewach zbierając siano dla małego Mikołaja.

W CZERWCU po dziesięciu majowych koncertach pora na kolejne dziewięć, z których najlepiej wspominamy ten w rzeszowskim klubie "Pod Palmą" oraz koncert w krakowskiej Rotundzie. W pamięci zapada również finałowy koncert Hemp Gru w warszawskiej Stodole. Brawa dla ludzi w Gorlicach i Radomiu. Tam również było naprawdę gorąco. Dwukrotnie zagrałem w Poznaniu. Odwiedziliśmy też Bielsko-Białą i Gorzów Wlkp.

13.06.09. koncert w klubie Rudeboy, Bielsko-Biała(wraz z Tewu)

LIPIEC to miks wokali oraz ostatnie rozwiązania, co do instrumentali. Przez cały ten miesiąc zamiast bawić się gdzieś na słonecznej plaży siedzę przy kompie i kleję płytę z Magierą. Przy okazji doceniam zalety komunikatora Skype. W ten sposób miks idzie sprawnie nawet, jeśli dzieli nas odległość 300 km. Na odmułkę robię wypad na dwudniowy festiwal w Kołobrzegu i Koszalinie. Na jednym Tede wyłapuje w pysk, na tym drugim z koncertu wycofuje się O.S.T.R. Ja oba wspominam bardzo dobrze. Publiczność również. W ten oto sposób udało mi się jednak zobaczyć nasze piękne, polskie morze. Jedziemy na koncert do Wiednia (bardzo ciężko kończyć album latem a ostatnie 3 płyty miały swój finisz właśnie w największe upały), letni klimat jak najbardziej sprzyjał tej wyprawie.

Zagraliśmy również po raz pierwszy w takich miejscach jak: Drawski Młyn i Zduńska Wola. SIERPIEŃ to etap masteringu i pracy nad okładką albumu (od dłuższego czasu obiecuję sobie, że okładki zacznę robić jak tylko zaczną spływać pierwsze miksy utworów danej płyty, lecz zawsze kończy się tak samo, okładka powstaje na końcu i wszyscy nerwowo dosłownie z zegarkiem w ręku drapią mnie i grafika byśmy kończyli).

18.07.09. koncert w klubie Utopia, Wiedeń

Na moment zjawiam się na Mazurach by zagrać z Pihem dwie imprezy. Na tej pierwszej w Giżycku pozwoliłem sobie na dowcip w kierunku Eldo, jednak Leszek jak zwykle poczucia humoru nie odwzajemnił. Niestety, jeśli artysta, który zachęcał by "kupować polskie rap płyty" rozdaje je za darmo na swoim koncercie zaprzeczając w ten sposób własnym słowom to albo płyt nie potrafi sprzedać albo zmienił koncepcję marketingu. To na pewno nie zachęci słuchacza by te polskie płyty z rapem kupować. A nóż może jakiś rapper przywiezie ze sobą karton i nam je po prostu rozda:) Tydzień później gram wspólny koncert z Eldo w Człuchowie. Leszek zbyt rozmowny przy tej okazji nie był, widocznie wszystkie swoje pretensje do mnie wywalił na portalu społecznościowym Facebook. A można przecież w cztery oczy nieprawdaż? Z końcem miesiąca oddajemy w terminie "Na serio" do wytwórni, ta z kolei uruchamia cykl produkcyjny.

We WRZEŚNIU gramy kolejny wspólny koncert z krakowską Firmą a miastem nam przyjaznym jest tym razem Kędzierzyn Koźle. Kolejny koncert to występ na festiwalu RAP GRA 2 w Zielonej Górze. Koncert, który jeszcze długo wszyscy będziemy rozpamiętywać. Koncert, który jako swoisty papierek lakmusowy wykazał, kto jest, kim w tzw. Rap Grze.

08.08.09. sesja do okładki płyty z Karoliną Janas

Szum medialny trwa kilka dni i zbiega się z premierą płyty "Na serio", która wychodzi w terminie i debiutuje na wysokim 2 miejscu zestawienia OLiS zresztą nie pierwszy raz, mimo to pojawiają się głosy, że moje zachowanie w Zielonej Górze ma wpływ na sprzedaż i zostało sklasyfikowane jako chwyt marketingowy. Głupich ludzi jak widać w naszym kraju nadal nie brakuje. Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Andrychowie decyduje się odwołać mój koncert odpowiadając w ten sposób na list prezydenta Zielonej Góry pana Jana Kubickiego, którym wzywa inne ośrodki miejskie do nie współpracowania ze mną jako artystą. Impreza promocyjna z okazji premiery "Na serio" (18.09.09 Alcatraz, Poznań) odbywa się bez zbędnych ekscesów, choć atmosferę nasyca emocjami obecność "wywiadowców" TVNu. Impreza ta jest również moją urodzinową bibą a towarzyszyły nam ekipy po fachu: m. in PTP, Pih, Buli, Magiera, DJ. Zel, Vixen oraz większość poznańskich gości zaproszonych na nowy album.

Tydzień później powtarzamy to w warszawskim Fonobarze, poszerzając imprezę o koncert, który gramy dla limitowanej ilości zaproszonych przez nas ludzi (numerowane wejściówki).

25.09.09. koncert w klubie Fonobar, Warszawa

Mieliśmy przyjemność gościć m. in ekipę Hemp Gru, Żarego, Piha, PTP i Kobrę. Pod koniec koncertu dissuję pierwszego "samozwańczego króla rapu" Tede. Dzień wcześniej TVN emituje program UWAGA! z cyklu "Kulisy sławy", w którym mam okazję przedstawić swój punkt widzenia odnośnie wydarzeń w Zielonej Górze.

2 PAŹDZIERNIKA Tede publikuję mini album "Errata". Odpowiadam tydzień później 3 utworami: "Wszystko na mój koszt", "TDF (The Dick Fucker)" oraz "Gruby pojazd z Tede 3". Tego samego dnia gramy w Tarnowie pierwszy pełnowymiarowy koncert z płytą "Na serio". W następnym tygodniu odwiedzamy katowicki Mega Club. Towarzyszą nam Pih i Firma. Oba koncerty na długi czas zapadły mi w pamięć. Kolejny śląski koncert to Czerwonka-Leszczyny i HIP HOP Alert IV. Na drugi dzień tj. 24.10 w Eskulapie

12.09.09. sesja zdjęciowa z Hubertem Sobolakiem

Na scenie mogliście obserwować takich wykonawców jak: RDW, Brahu, Pih, PTP, Sheller, Kobra, Paluch, Kubiszew, Gandzior, DJ. Decks, Vixen i Mrozu. Na scenie zabrakło jedynie Kaczora i K8. Z oczywistych powodów nie wystąpił rapper Chada (Pozdro). Miesiąc ten zamykamy koncertem w Sandomierzu, gdzie z protestem do władz miasta zwrócił się niejaki obywatel Nowak Ryszard, który zapowiedział zorganizowanie pikiety przeciwko mojemu występowi. Władze miasta odrzuciły wniosek, który pan Nowak zapomniał podpisać, a w związku z nie otrzymaniem zgody a zorganizowanie protestu wycofał się z pomysłu tłumacząc swą decyzję brakiem zapewnienia bezpieczeństwa ze strony miejscowej policji.

LISTOPAD to nawałnica koncertów. Promujący płytę singiel "Hip Hop" podbija serca naszych fanów w całym kraju. Pomimo podpisanej z nami umowy Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu odmawia podjęcia się organizacji naszego koncertu na dzień przed wyznaczoną datą imprezy. Pani dyrektor tłumaczy swą decyzję "naciskami pewnych kręgów społecznych i trudną sytuacją, w jakiej się znaleźli". To już drugi raz jak MOK w Olkuszu ściemnił nas z koncertem, ponieważ 6 listopad był drugą po październikowej datą koncertu i ponownie do imprezy nie doszło. Pieniądze, jakie przelał MOK przed imprezą zasiliły moją kieszeń, powiedziano nam jednak kategorycznie, że do imprezy nie dopuszczą. Fanów w Olkuszu mogę zapewnić, że z naszej strony nie było żadnych uchybień. MOK wolał potraktować zaliczkę za koncert jako karę umowną za nie wywiązanie się z podpisanej umowy. Zapłacono mi w zasadzie za milczenie. W ten sposób MOK w Olkuszu wyrzucił pieniądze w błoto. Gratulujemy pomysłu również z racji tego, iż przed wydarzeniami z Z. Góry jawiłem się w oczach pani dyrektor jako wielki i wspaniały artysta.

17.09.09. premiera płyty "Na serio"

Następne zestawienia to zagrane między 13 a 17 listopada sztuki w: Toruniu, Lesznie, Pile i dwukrotnie w Sopocie (w związku z nierzetelnością organizatora, który okazał się zwykłym oszustem koncert mający odbyć się na Hali Stoczni w Gdańsku przenieśliśmy do sopockiej "Papryki" i "Paradoxu"). O Piłę i Leszno wykłócał się z władzami obu miast nie, kto inny niż Nowak. W temacie nic nie wskórał, prezydenci obu miast odmówili mu pomocy w zwalczaniu "sekty Rycha Peji". (Nowak ponownie zapomniał podpisać wniosku) a my zagraliśmy jedne z lepszych koncertów tej jesieni. Dziękuję panu Nowakowi za darmową reklamę.

W Lesznie bilety zaczęły schodzić w tempie ekspresowym za sprawą doniesień lokalnej prasy o zapowiedzianym proteście. W dniu koncertu mieliśmy komplet i dodatkową ekstra kasę właśnie za ten komplet. Tak czy inaczej rozważaliśmy wysłanie dyplomu dziękczynnego za pomoc w promocji mojej osoby i naszych koncertów na krajowych estradach. Ciąg dalszy trasy "Na serio" to koncert w Szczecinie (Heya Arena), niesamowita atmosfera, Sto procent mistrzostwa ze strony publiki. Nie zabrakło kawałków z płyty "Styl życia G'N.O.J.A", z którą nie mieliśmy szczęścia wcześniej w Szczecinie zaistnieć. Dalej to Offenbach obok Frankfurtu nad Menem.

18.09.09. impreza z okazji premiery płyty "Na serio", klub Alcatraz, Poznań

Kolejny po wiedeńskim koncert z udziałem coraz bardziej świadomej polonijnej publiki. Cieszą zmiany, jakie możemy zaobserwować na niemieckich landach. (niemieckie koncerty z poprzednich lat do najlepszych nie należały). 24.11 składam szczegółowe wyjaśnienia w Prokuraturze Rejonowej miasta Zielona Góra dotyczące wydarzeń z 12 września. W kraju miesiąc zamykamy "trzydniówką". W Jarocinie przy współpracy UWAGA z miastem (!) organizujemy w JOK u koncert charytatywny pt: "Rugby pomaga", następnie 26.11 opanowujemy warszawski Fonobar a wspierają nas zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez Fonografikę i portal hip-hop.pl.

Było naprawdę gorąco, mimo, iż media muzyczne nie wykazały większego zainteresowania tym wydarzeniem. Materiał oczekuje w kolejce do publikacji na kanale YT. Dzień później gramy w Nowym Sączu i tam również publiczność nie zawodzi. Wielkie Big Up!

W GRUDNIU mamy nadal sporo pracy w przeciwieństwie do "kolegów z branży", którzy jak podają z powodu kryzysu wizerunkowego zmuszeni są odwoływać swoje trasy. My kryzysu nie odczuwamy nawet, gdy po piętach depcze mi niezmordowany Nowak. Kolejno odwiedzamy: Białystok, Bartoszyce, Kościan i Chełmek. Podczas pierwszego z koncertów towarzyszy nam legenda polskiej sceny Hip Hop DJ. 600 V. Podczas drugiego: DJ. Zel, trzeci z koncertów gramy w towarzystwie DJ. Decksa, czwarty z pomocą Hirassa. W takiej obsadzie kończymy ten rok wypełniając lukę po odejściu Taeka współpracując z w/w DJ'ami. Taekowi chciałbym osobiście podziękować za wkład w tegoroczne trasy, lecz sposób, w jaki zdecydował się nas opuścić pozostawia wiele do życzenia. Ostatnie imprezy roku 2009 to dwa koncerty w Poznaniu. Koncerty jakże różne.

24.10.09. premierowy koncert z płytą "Na serio", klub Eskulap, Poznań

Ten pierwszy, ekskluzywny koncert z okazji wręczenia złotych i platynowych płyt za łączną sprzedaż ponad 100 tysięcy egzemplarzy płyty "Na legalu?" był strzałem w dziesiątkę pod każdym względem. Zarówno rozgrzany do czerwoności komplet publiki jak i my sami stanęliśmy na wysokości zadania. Ten drugi tydzień później był strzałem w potylicę. Jako artysta supportujący gwiazdę ze Stanów (Paul Wall) powinienem zachować się profesjonalnie. Niestety tego występu nie będę wspominać mile.

Ostatnie miesiące nie były łatwe a miejscem na odreagowanie złych emocji nie powinna być scena. Nie powinienem też spożywać na niej alkoholu. Jest to jeden z nielicznych koncertów, których po prostu nie pamiętam. Za zaistniałą sytuację przepraszam zarówno organizatorów jak i przybyłych nielicznie ludzi. Nieprzychylni dostali pożywkę ja wyciągnąłem wnioski.

26.11.09. koncert w klubie Fonobar, Warszawa

To tyle podsumowania. Ograniczyłem do minimum kwestie związane z Zieloną Górą, Nowakiem, Tede, krytycznymi wypowiedziami moich "kolegów" z rap gry i przedstawicieli opinii publicznej, ponieważ nie uważam by było to na tyle istotne, aby zawierać to w tym podsumowaniu. Jako rapper znam lepsze sposoby odpowiedzi na stawiane mi zarzuty. Celowo posłużyłem się statystyką, by każdy mógł obiektywnie spojrzeć na listę owych dokonań, dla mnie ten rok był jednym z najlepszych w tej dekadzie przede wszystkim pod względem artystycznym. Czas zabrać się za promocję płyty w właściwym tego słowa znaczeniu. Nawet, jeśli wciąż ktoś na mnie donosi, nawet, jeśli niektórzy "przedstawiciele tzw. hip hopowej społeczności czują się ważni by móc mnie krytykować w kwestii Z. Góry, nawet, jeśli płacę od miesięcy za to określoną cenę powiem tylko, że nie dam się zaszczuć i że nikt nie wpłynie na moją postawę zarówno jako człowieka jak i artysty. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim ludziom, którzy wspierali moje działania w roku 2009.

Na koniec zacytuje Orsona Wellsa: "Zbrodnią jest poddanie się systemowi, który niszczy indywidualność".

19.12.09. Koncert z okazji wręczenia złotych i platynowych płyt za album "Na legalu?", klub Eskulap, Poznań
Dowiedz się więcej o: Peja / Slums Attack.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-02-07
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:5.24 (34)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
chudy (POZNA..., 32 lata

sneks
Autor: sneks   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:36:24, 07-02-10
hmmm...ten ktos kto ci to pisał ,poniewaz to wiecej niz pewne ze sam tego nie napisales,zapomnial o dosc waznej dacie czyli 24,12,2009

Panzerny
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:41:27, 07-02-10
Za długie

W

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:47:26, 07-02-10
dużo farmazonów w tym podsumowaniu, na cgm.pl pod tym newsem wymieniłem kilka, nie chce mi się kopiować;
słusznie sneks zauważył ważne daty 24 i 25.12 tj. dwudniowy pogrzeb 'artystyczny'.
a/h24n2 zapakowało go do trumny, a Ryś Miś na koncercie w Eskulapie sam przyniósł gwoździe, młotek;
każdy kto ma odrobinę oleju w głowie "dawno go oszczał" taka prawda;
proponuje solidną terapię, bo wyśmiewanie się z niego przez kolejny rok nic nie pomoże;

"nikt nie łykał farmazonów o gnatach z magnetofonu killa hertz latał nie slums attack"
to czas honoru Rysiu, bez mięsa, bo można Cię włożyć "artystycznie" do trumny intelektem i stylem;
puchy Ci nie życzę, ale dobrze by Ci zrobiła solidna terapia

Bogumił
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:49:33, 07-02-10
nic o wystepie w ZG.

vason
Autor: vason   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:49:54, 07-02-10
do dupy z tą mordą...

Obserwacja na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:50:16, 07-02-10

PEJA SZACUN DLA CIEBIE ZA DOBRY RAP. POZDRO

SLU!


alabama
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:04:44, 07-02-10
prawdziwy artysta ! peace

Szwajcar/Kanadyjczyk/Polak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:09:23, 07-02-10
Na tej pierwszej w Giżycku pozwoliłem sobie na dowcip w kierunku Eldo, jednak Leszek jak zwykle poczucia humoru nie odwzajemnił. Niestety, jeśli artysta, który zachęcał by "kupować polskie rap płyty" rozdaje je za darmo na swoim koncercie zaprzeczając w ten sposób własnym słowom to albo płyt nie potrafi sprzedać albo zmienił koncepcję marketingu. To na pewno nie zachęci słuchacza by te polskie płyty z rapem kupować. A nóż może jakiś rapper przywiezie ze sobą karton i nam je po prostu rozda:) Tydzień później gram wspólny koncert z Eldo w Człuchowie. Leszek zbyt rozmowny przy tej okazji nie był, widocznie wszystkie swoje pretensje do mnie wywalił na portalu społecznościowym Facebook. A można przecież w cztery oczy nieprawdaż?
Rysiek myślisz że wszyscy muszą mówić o tobie i że jesteś pępkiem świata? Leszek olał cię porannym moczem.Wyraziłem swoje zdanie nie hejtuje pokój wszystkim słuchaczą rapu na świecie:)

El LajONisko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:17:51, 07-02-10
bardzo  dobre podsumowanie
pozdro Rychu

z nieba grom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:22:36, 07-02-10
przejebał diss

Jabolek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:28:29, 07-02-10
@ mrscopeland
"każdy kto ma odrobinę oleju w głowie "dawno go oszczał" taka prawda;"

Bo gimnazjalna "elita" z hip-hop.pl tak powiedziała?
Kto ma trochę oleju w głowie ma swoje zdanie, a nie powtarza slogany swojego idola.
Wbijam w ten beef i w jego zachowanie na scenie. Jaram się jego płytami i tak zostanie raczej (;

Tak na marginesie, gdyby nie ten beef to TDF dalej marzyłby o złotej płycie [;

krzys_thc
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:34:12, 07-02-10
po pierwsze za długie, po drugie nie on to pisał po trzecie
Y...

Fl0wVirrus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:38:53, 07-02-10
po pierwsze za długie, po drugie nie on to pisał po trzecie
P...

l3vy
Autor: l3vy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:41:12, 07-02-10
skoncz.

DonELMER
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:47:30, 07-02-10

No hejterzy, do roboty, wyrzyjcie sie na klawiaturze, "clearasil nie działa, ryj cały w prszyczach-pojade za to Ryśka" No, piszcie Rychu parówka, Rychu marny śpiewak itd itp, jak go to wielki Tdf nie "zmiażdżył"-hehe. Wyzywajcie sie od cwelów itd, wyzywajcie jego fanów od ogrów, debili, przygłupów. Tylko jakoś tak zauważyłem, że przy wszelkich komentarzach dotycząch zarówno Peji jak i Tdfa, zwolennicy tego drugiego jadą jak po szmatach na fanów Peji, jednocześnie oskarżając ich o to, że są wulgarni i prości, hehe ciekawy paradoks, a cóż w większości jest to młodzież "ntelektualna", oczytana rozumna itd, a Ci od Ryśka to same ogry... heh;)

 

www.youtube.com(...)a1A0E          , dziękuje;]


Shadow On The Road
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:56:35, 07-02-10

ELKO

NIE JESTEM PIERDOLONYM BOBEM BUDOWNICZYM !

ELKO

ogarnijSIe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:13:31, 07-02-10
prawdziwy artysta ! pozdro Rychu peace

Marcin OKP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:18:39, 07-02-10
Ograniczyłem do minimum kwestie związane z Zieloną Górą, Nowakiem, Tede, krytycznymi wypowiedziami moich "kolegów" z rap gry i przedstawicieli opinii publicznej.'

Czytać kurwa nie umiecie. Po chuj ma wspominać datę wyjścia jakiegoś chujowego mixtejpu Tedego. Niech sobie to Jacuś zrobi w swoim podsumowaniu. A co do sytuacji na linii Peja - Tede. To śmieszą mnie głosowania typu te na hip-hop.pl, które wyłaniają zwycięzce beefu. W beefach nie ma zwycięzców. A to, że Tede dał sobie ponad 2 miesiące na odpowiedź, to Rychu równie dobrze może te 2 miesiące poczekać żeby coś zrobić w tym kierunku.

Do krzys_thc

Czemu miałby marzyć o złotej płycie, skoro Tede wydał dwupłytówkę, a i tak spierdolił się z ollis szybciej niż Rychu...? 

'Wjechałeś na Ollis i tak się spierdolisz.'

O.C.B
Autor: O.C.B   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:23:31, 07-02-10
'a teraz ty kurwo i inne skurwysyny, co czytam tu na forum wasze wypociny,
każdy z was jest nikim, zakładacie topici, wyzywacie się od cweli nic apropo muzyki.
(...)
co ludzie myślą o nas jak czytają te posty? ze każdy hip-hopowiec to jest cham prosty,
kurwa, 15 lat muszę z tym walczyć, przekonywać świat, że nie jestem taki jak tamci.'

To zarówno do fanów Ryśka jak i Tedego.
Miłego hejtowania życzę i pozdrawiam.

PS. Zacznijcie słuchać muzyki matoły. Jak się wam czyjś rap nie podoba to wyłączcie i do tego nie wracajcie.

W SUMIE PJONA!!
i pjona dla kumatych.

the_memory_remainse
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:25:09, 07-02-10

NIE MA O AH24N2

RYCHU, ŁADNIE PAPUGA UJAL "RUCHANIE SCENY"


UrbiCsa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:26:28, 07-02-10
za długie ? jesteście prymitywni
Ryszard szacunek za to co zrobiłeś i robisz pzdr

rocco2323
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:43:10, 07-02-10
jebac tego co wiecej drze pizde na koncertach niz rapuje, a na koncercie charytatywnym nawet zachowac sie nie umie!!!!  kurwa ale ty jestes brzydki!!!!! JEBAĆ KARŁA OBCIĄGARE!!!

Herbert Goerge Wells
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:49:22, 07-02-10
reportaż z cgm.pl
dziękuję dobranoc

Slimshady23
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:32, 07-02-10
24.12.2009r.
Tede wypuszcza album A/H24N2. Miesza mnie z błotem, uświadamia mi jakim jestem debilem i pokazuje moje prawdziwe oblicze. Zostałem zniszczony, zapakowany do pudła i wysłany do Etiopii.

Wisnia pcw...
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:56:41, 07-02-10
OCB idealnie podkreśliłeś wszytskich komentujacych niekumajacych tutaj, i nietylko tu matołow!! Muzyka jest do słuchania jeśli nie trafia w "Twoje" gusta to jej nie sluchaj a jak sie nia jarasz to puszczaj dalej !! piona

kruczek122112
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:10:19, 07-02-10
Pejka to już koniec, skończyło się twoje 5 minut.


Cała Polska wie kto wygrał beef


TDF!!!!!

Jerzy z Klanu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:14:42, 07-02-10
Artysta z prawdziwego zdarzenia i wreszcie chyba jako jedyny zrobił podsumowanie o swojej pracy a nie tak ja inne ogóry podsumowujące która płyta w 2009r. była dobra  a która niedobra, a wiecie dla czego ? bo Peja ma się czym pochwalić i cały czas ciężko pracuje a te inne ciecie co podsumowywali 2009r. napierdalali o innych płytach bo sami nic konkretnego nie zrobili. wielki Szacunek SLU !

na_szybkości !
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:18:38, 07-02-10
hehehe beka

na_szybkości !
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:39, 07-02-10
hehehe beka

a poza tym za długie W.

kwiatyzła
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:22:24, 07-02-10
za dlugie bo czytac nie umiecie. spoko podsumowanie

Lucek_na_majku_ma_kiść_panczów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:32:28, 07-02-10
rychu peja SZNURUFFKA

W.

r2r
Autor: r2r   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:34:57, 07-02-10
jesli data byla malo istotna to moze mintute trzeba podac?
40:20
wesolych swiat,rysiu.dzyn dzyn dzyn,dzyn dzyn dzyn,dzwonia dzwonki san!

ebony
Autor: ebony   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:36:21, 07-02-10
OGÓLNIE TO BEKA ŻE PEJEK DAJE WYWIAD NA HH.PL

T.P.G.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:39:38, 07-02-10
dobre podsumowanie własnej twórczości w 2009 a nie innych artystów kto jaką nagrał płytę.
Noi jak to pewien frajer mówił że hip hop stracił na wizerunku i odwoływane są koncerty a tu mamy potwierdzenie że nie wszystkich dotyczy ten kryzys. Dobrych raperów nie dotyczy kryzys hehhehehe no i wiadomo koto się liczy na polskiej scenie HH

SLU ponad życie

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:47:03, 07-02-10
Autor: Jabolek gimnazjalna zmień na akademicka i się zgadza

złoto było przed beefem; w pierwszym wywiadzie dla muzyka.onet.pl tfd powiedział tydzień po premierze, że jest złoto;
więc nie rób bydła, skończ napierdalać farmazon!

HipHopManiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:13:15, 07-02-10
Peja - szacunek!

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:24:11, 07-02-10

wiesz co sie liczy? ;]


l3vy
Autor: l3vy   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:31:03, 07-02-10
jedyne co to spox foty z wilkiem itd , a tak to wypierdalaj,

TEDE!!!!!!

bokserki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:50:09, 07-02-10
RYCHU PROPSY ZA ALKOPOLIGAMI KOSZULKE

marcinszreder8
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:37, 07-02-10
Kurwa pizgacie jak matoły troche szacunku brakuje wam.

Rysiek wejdz na fotke jak to bedziesz czytac wyslalem ci wiadomosc w sprwie koszulki Pozdro

deska aka fajny temad
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:34:47, 07-02-10
stare

Mati_
Autor: Mati_   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:36:01, 07-02-10
Hehe dziwnym zbiegiem okoliczności 26.12 to następny po tym, jak usłyszał AH24N2. Bo nie zakładam, że słuchał przy wigilijnym stole. Nie wytrzymał ciśnienia no cóż. Ale za ilość koncertów i wykonaną pracę szacunek

MGL
Autor: MGL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:41:37, 07-02-10
DonELMER koleszko propsy dla Ciebie ponieważ masz w głowie coś takiego o czym większość stąd może sobie pomarzyć - mózg :)

MGL
Autor: MGL   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:43:03, 07-02-10
DonELMER koleszko propsy dla Ciebie ponieważ masz w głowie coś takiego o czym większość stąd może sobie pomarzyć - mózg :)

www.youtube.com(...)T2wII

Raimel
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:49:35, 07-02-10
TEDE ZJADŁ TEGO MARNEGO LAMUSA

ZORDON
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:41:01, 07-02-10

PEI DO CHUJA

KOLEI, MAI ITP


sztuk-puk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:42:30, 07-02-10
heh nawet nie wspomniał o płycie zadedykowanej jemu.ciekawe dlaczego? :)

Maniex
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:46:16, 07-02-10

Niech go ktos juz odjebie bo tego gowna czytac nie mozna.

 


<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:11:43, 07-02-10
Szacunek na zawsze dla Rysia i SLU!!!!

zabojcza_stopa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:16:09, 07-02-10
przejebał beef

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:05:06, 07-02-10
PEJA WYPIERDALAJ ZE SCENY TY OGRZE NIEMYTY


Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:21:22, 07-02-10
PJONA RYSIU OBY TAK DALEJ JOŁ

2012
Autor: 2012   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:06:21, 07-02-10
i ludzie mieli racje, ty jesteś prosty pajac, dziekuje ludziom za propsy a ty WYPIERDALAJ!

Al Dente na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:30:36, 07-02-10
ZGNIJ W PACE!

LUCIFER
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:31:22, 07-02-10
MOŻE ZAGRAŁ STRASZNIE DUŻO KONCERTÓW W TYM ROKU BO TEGO NIE MOŻNA PODWAŻYĆ , ALE OKREŚLONEGO POZIOMU NA NICH NIE PREZETOWAŁ. MOŻE ZNAJDZIE SIĘ KILKA DOBRYCH, ALE TYLE SAMO BYŁO STRZAŁÓW " W POTYLICĘ" :))

gela222
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:33:21, 07-02-10
Big Up! niestety bylam tylko na trzech wymienionych wyzej koncertach ale wspomnienia sa do dzis :)

PolskiPolak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:29:22, 07-02-10
KOSZULKA ALKOPOLIGAMIA ?!  Teraz będzie się do Mesa pucowac ?

KRWIOMOCZ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:48:26, 07-02-10
Ciekawe kto mu to pisal.

T.P.G.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:07:17, 07-02-10
LUCIFER
MOŻE ZAGRAŁ STRASZNIE DUŻO KONCERTÓW W TYM ROKU BO TEGO NIE MOŻNA PODWAŻYĆ , ALE OKREŚLONEGO POZIOMU NA NICH NIE PREZETOWAŁ. MOŻE ZNAJDZIE SIĘ KILKA DOBRYCH, ALE TYLE SAMO BYŁO STRZAŁÓW " W POTYLICĘ" :))

A co ty kurwa możesz wiedzieć baranie nie byłeś na koncertach a pierdolisz. Zastanów się dzieciaku zanim coś na piszesz.

A to do reszty kurwa hejterów nie będę sam tworzył, jeden ziom już na pisała tylko hejty rozkmincie to a może do następnej niedziel zrozumiecie


Autor: DonELMER
No hejterzy, do roboty, wyrzyjcie sie na klawiaturze, "clearasil nie działa, ryj cały w prszyczach-pojade za to Ryśka"   No, piszcie Rychu parówka, Rychu marny śpiewak itd itp, jak go to wielki Tdf nie "zmiażdżył"-hehe. Wyzywajcie sie od cwelów itd, wyzywajcie jego fanów od ogrów, debili, przygłupów. Tylko jakoś tak zauważyłem, że przy wszelkich komentarzach dotycząch zarówno Peji jak i Tdfa, zwolennicy tego drugiego jadą jak po szmatach na fanów Peji, jednocześnie oskarżając ich o to, że są wulgarni i prości, hehe ciekawy paradoks, a cóż w większości jest to młodzież "ntelektualna", oczytana rozumna itd, a Ci od Ryśka to same ogry... hehe


SLU ponad życie!!!


LUCIFER
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:38:35, 07-02-10
MOŻE MI POWIESZ ŻE KILKA KONCERTÓW NIE BYŁO STRZAŁEM W KOLANO ? JESTEŚ GŁUPKIEM I NIE WCHODŹ ZE MNĄ W GADKĘ , PRZECZYTAJ TROCHĘ LEKTUR I SKOŃCZ ZAWODÓWKE :))

SiaraSiarzewski
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:43:16, 07-02-10
podsumowanie dobre, ale docinki w strone eldoki zdecydowanie nie na miejscu. Po pierwsze wygląda na to ze peja chce z nim beefu zeby sobie zrekompensować porażke z TDFem, a po drugie co to za argument ze Eldo zaprzecza sam sobie jak rozdaje płyty? no prosta riposta - moze ich sprzedaje tyle ze stać go na rozdawanie ich też za darmo fanom podczas koncertu. Aluzja do facebooka i tekst ze można sobie wszystko prosto w twarz - no kolo a to co tu robi to jest to samo - zamiast mu podejść i sie zapytać ocb to o nim wyśmiewczo pisze w jakimś podsumowaniu, pomimo tego ze osobą do wyśmiania sam jest po tym jak go pojechał fleja. ostatnio najcześciej z ust peji słysze ze sie nigdzie z takim zakłamaniem i hipokryzja nie spotkał jak w hiphopie polskim - ale sam jest hiporytą. polecam wiecej czasu poświęcić na analizie tego co sie chce opublikować bo momentami śmierdzi gównem potem, a tak to podsumowanie dobre - dużo koncertów! kasa wpada - ale momentami widać że jakość tych koncertó jest odwrotnie proporcjonalna do ilości...peace

Pełne Piwo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:45:24, 07-02-10
Eldo odpowiedział tzn odpisał Pejce. Trochę beka kurwa bo to dziecinada jakaś jest.

ETSOCAL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:06:28, 08-02-10
Rysiu blysnal. Jego interpretacja slow ,,kupujcie polskie rap plyty'' nabiera innego wymiaru. Jakby zadal sobie troche trudu na rozszyfrowanie tego jakze ''zawilego'' zdania to uswiadomil by sobie ,ze ELDO mial na celu zwrocenie uwagi sluchacza zeby kupywali plyty legalnie i dali zarabiac artysta. Oczywiscie okreslenie artysta w przypadku rysia jest conajmniej niewlasciwe a coraz czesciej wydaje mi sie ,ze pasuje do niego okreslenie cwel z dupy. Boli go jak skurwysyn ,ze wszyscy dookola robia hajs a on sie zaplatal w tym swoim pseudogangstersko-hujowym stylu i stac go  tylko na 2 dniowy wypoczynek nad polska riwiera.

Riki_BRD_SRC
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:49:49, 08-02-10
Jak dla mnie Peja ma kilka fajnych kawalkow ktorych czasami slucham ale jego poziom inteligencji nie pozwala mi na to by byc jego fanem. Kurcze jak sobie puszcze jego i spawacza diss na liroya lub filmik z jego wizyty u kuby to to jest zenada. Chociaz czaje ze dla ulic ludzi z nizin Peja moze byc tam jakims guru.
Co do tych wycieczek do Eldo to jakies tam racje moze i ma ja bym na miejscu Eldoki powiedzial mu co jest piec w twarz mimo ze jestem od niego mniejszy bo nie wale sobie strzalow :P  Jakies pojazdy zeby pobic Tedego to juz przesada jak mozna namwiac swoich fanow zeby kogos bili?  To jest cos jak pocisk BRX ze dymal dziewczyne TDF jak byl jego kumplem... szkoda ze takie cos pojechal bo Borixon jednak ma sporo fajnych numerow ktorych slucham dosyc czesto.
Peja sie wybil to fakt zrobil sukces i za to mozna miec do niego jakis tam szacunek ma kilka fajnych kawalkow itp. sam za gowniarza sluchalem jego kaseciakow. Kiedys ogolnie bylem fanem WWO a na Tedego jechalem ale doroslem i widze ze Tede mimo ze moze ma jakies zbyt duze ego mowil zawsze prawde.
Ogolnie rozwalil Ryszarda tym mixtapem i tym luzem a Peja sie zapil na koncercie po wyjciu dissow na niego :D
Zeby nie bylo to dalej bede sluchal Peji jak bede mial na to ochote bo to jest rozgrywka miedzy nimi. Jak ktos chce to niech lubi jednego i drugiego czemu nie? chociaz jak jestes psychofanem Ryska to Twoj guru nakazuje Ci napieprzanie Jacka czym sie da przy pierwszej lepszej okazji jak go spotkasz :D

POzdro

papaj4554
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:55:29, 08-02-10
PEJA WYPIERDALAJ ZE SCENY TY OGRZE NIEMYTY

stawowa47
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
08:49:55, 08-02-10

PEJA SZACUN DLA CIEBIE ZA DOBRY RAP. POZDRO!

SLU!                              HWDT


Obserwacja na banie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:01:04, 08-02-10
ELDOG PUCUJE SIE DO TEDZIKA BO CHCE MIEC Z NIM WSPOLNY TRACK PO LATACH ZEBY ZJEDNOCZYC ZE SOBĄ FANÓW ELDOGA I TEDZIKA,WIEKSZA BY BYŁA SPRZEDAJNOSC PŁYT ELDOGA I TEDZIKA.

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:10:09, 08-02-10
Obserwacja- ten kawałek jest już nagrany, była już o tym mowa w listopadzie, o tematyce tego kawałka, o tym na podstawie jakiego sampla powstał beat; więc nie rób bydła, skończ napierdalać farmazon
Z ELDO Peja nie wygra, więc niech nawet nie zaczyna swojej jakże chujowej gadki, szkoda czasu

drozdi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:25:08, 08-02-10
TAK KOŃCZĄ FRAJERZY

->ZmC<- 'Oto Zamość SkurwYsYnY"
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:08:19, 08-02-10
PHHy JEBAĆ WSZYSTKICH TEDOWYCH HUJOWYCH FANÓW JEBAĆ TEDEGO SŁABEGO I INNE PSIE KURWY WOGÓLE JEBAĆ WAS WSZYSTKICH I HIP-HOP.PL JEBAĆ JEBAĆ I JESZCZE RAZ JEBAĆ LAMUSY JEBANE I PEJA TEŻ WAS POWINIEN JEBAĆ I NAPEWNO TO ROBI HEHEHE WSIÓRY!!!

->ZmC<- 'Oto Zamość SkurwYsYnY"
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:09:20, 08-02-10
PHHy JEBAĆ WSZYSTKICH TEDOWYCH HUJOWYCH FANÓW JEBAĆ TEDEGO SŁABEGO I INNE PSIE KURWY WOGÓLE JEBAĆ WAS WSZYSTKICH I HIP-HOP.PL JEBAĆ JEBAĆ I JESZCZE RAZ JEBAĆ LAMUSY JEBANE I PEJA TEŻ WAS POWINIEN JEBAĆ I NAPEWNO TO ROBI HEHEHE WSIÓRY!!! NO I ELDA TEŻ JEBAC SOCZEWKI MU NIE POMOGĄ

Masej
Autor: Masej   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:40:35, 08-02-10
Najlepsza fota Pei to ta z tym psem :D

rolfi
Autor: rolfi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:54:06, 08-02-10
Peja jak zawsze spoko

lvl4t3usz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:17:08, 09-02-10
Ludzie , proszę Was nie odpisujcie na te żałosne zaczepki fanów tedego , bo jak on sam mówił to są idioci którzy nie potrafią zrozumieć zdania złożonego ;l

Rychu robi kawał dobrej roboty , co do beef'u ... w tłusty czwartek będzie miazga ;l

THE GEJ-M PUSSY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:13:56, 10-02-10
PEJA PEJA DZIKI

WYPIERDALAJ DO AFRYKI!!

elo1520
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:06:22, 11-02-10
24,12,2009 brakuje tego chłopaki

guovva
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:40:00, 11-02-10

To, że ktoś krytykuje Ryśka za jego akcje w ZG wcale nie musi być fanem Tedego, który mino wszystko zjadł Rysia mixtape'm.


cpk_worm
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
10:58:42, 12-02-10
Alkus nie indywidualność ;) chłop ze wsi wyjdzie.. wieś z chłopa nigdy..

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.