Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Diho RaZ

Dowiedz się więcej o: Diho RaZ.

Witaj. Może najpierw przedstawiłbyś się tym, którzy Cię jeszcze nie znają, a odbiorcom, którzy już zapoznali Się z twoją ksywką możesz, co nie co przypomnieć.
Diho RaZ: Witam. W kręgach muzycznych działam pod pseudonimem Diho RaZ, Jestem wokalistą, autorem tekstów i od biedy realizatorem nagrań i producentem. Muzyką zajmuje się od 2000r. w którym to nagrałem swój pierwszy numer rapując do słuchawki w piwnicy Dj'a Kebza. Od 2003r. Ws1&

Jak udało Ci się nawiązać współprace z labetem z NYC, jak ich poznałeś co ich skłoniło do wybrania właśnie Ciebie?
Diho RaZ: Dla mnie są już to zamierzchłe czasy, ale chętnie odpowiem. Star'a (CEO Labelu) poznałem w Warszawie. Do Polski przyjechał odwiedzić brata grającego u nas zawodowo w koszykówkę, oraz zrobić rozeznanie, co do naszego rynku muzycznego. Poznaliśmy się pijąc wymieniliśmy materiały i finalnie postanowiliśmy zrobić coś razem, efektem czego był np. video clip "Pass the Vodka" łączący w nietypowy sposób ulice Brooklynu i warszawskiej woli. Czy w końcu wspólne nagrania, oraz klip do utworu Darkside Anthem z moim udziałem, nakręcony w NYC. W Polsce natomiast nagraliśmy płytę Star'a pod tytułem "5 smooth Stones" którą wyprodukował Radiotechnik. 

Współpracujesz z nimi nadal?
Diho RaZ: Nie. Dlaczego? - pieniądze. Ale dzięki tym znajomościom udało mi się wiele nauczyć. Nagrywałem W klasycznych studiach w Nowym Jorku, paliłem klasyczne mixy na klasycznych dachach patrząc na klasyczne dzielnice więc, bądź, co bądź nie uważam tego okresu za stracony czas.

Rozumiem że cały czas działasz prężnie, czego więc można się spodziewać w najbliższym czasie, plany wydawnicze?
Diho RaZ: Oj, bardzo bogate. Ciężko pracowałem aby to lato miało szanse należeć do mnie. Przede wszystkim premiera albumu Diho RaZ mająca odbyć się w maju, pierwszy videoklip promujący ten krążek mam zamiar udostępnić jeszcze w tym tygodniu. Ogólnie liczba teledysków powinna być imponująca. Zaraz po solowym albumie, razem ze znanym z niemieckiego rynku raperem Sentino planujemy wypuścić płytę o roboczym tytule "Import Export", materiał jest już praktycznie skończony. Następnie ukaże się kolejna kompilacja nagrań od Osiedla Twórców, płytka która będzie już ósmą z kolei. Jeśli mimo wszystko zapotrzebowanie na muzykę z pod szyldu Diho RaZ nie będzie maleć- przygotowany mam na boku MIXTAPE Diho RaZ, zawierający utwory, które nie znalazły miejsca na albumie Diho RaZ.  

Skąd pomysł na płytę z Sentino?
Diho RaZ: Wspólny język i podobne spojrzenie na rap, obaj wiele podróżowaliśmy czy po części wychowywaliśmy się w innych krajach. Do tego obaj doceniamy swój styl oraz dedykację dla muzyki. Tracki są wyjątkowe, sam nie mogę doczekać się premiery tego albumu.  

Z kim, w takim razie, współpracowałeś oprócz Sentina i Osiedla Twórców w ostatnim czasie? Kogo będzie można usłyszeć Obok ciebie na albumach, o których wspominasz?
Diho RaZ: No, więc oprócz Sentina, w ostatnim czasie współpracowałem z takimi artystami jak: Kacezet, Rastamaniek, FotoZ Muz, Świątek, Satyr, Z dźwięków urodzeni, Cyklon G. , Formacja Cmentarz, Vnm, oczywiście Radiotechnik czy spora ilość wokalistek i producentów , oczywiście nie mogę zdradzić wam wszystkiego,... Pozostaje czekać na bardziej szczegółowe info dotyczące płyt. 

Można zobaczyć Cię na żywo, jak tak to gdzie?
Diho RaZ: Zorganizuj mój koncert to na pewno mnie zobaczysz, Oprócz tego często pojawiam się na jamach, najczęściej na tych prowadzonych I uczęszczanych przez znajomych. Staram się, pod względem scenicznym, być cały czas w formie, gram dość często, ale nadal za rzadko. Oczywiście planujemy Imprezy promujące mój solowy album czy płytę z Sentino. 

Może powiedz, kim się inspirujesz, kogo słuchasz na co dzień?
Diho RaZ: Życiem się inspiruję. Słucham sporej ilości wykonawców, ogólnie, jeśli miałbym to określić terytorialnie to głównie słucham wschodniego wybrzeża stanów, czyli: Philly, New Yersey, New York, więc lubię takich wykonawców jak: Vinni Paz, Jay Z, Redman, Sean Price, trochę gangsterskiej klasyki jak Kool G Rap czy Big Shug czy nowej jej odmiany jak Saigon czy Tru life. Ale nie jestem konserwatystą słucham wielu wykonawców reprezentujących inne nurty lecz ciężko by powiedzieć, żebym był fanem. Ostatnio kibicuję Nicki Minaj z Young Money, ale to z innych względów.  

Reprezentujesz Warszawę. To naprawdę bardzo zasłużone miasto dla polskiego Hip-Hopu, szczególnie jeśli chodzi o rap. W jakiej kondycji, twoim zdaniem, znajduje się obecnie wasza scena?
Diho RaZ: Chyba w całkiem niezłej. Szczerze mówiąc to nie sledze niczyich dokonań, Niestety w tym temacie jestem ignorantem. W każdym razie na pewno mamy mnóstwo talentów, które w niedługim czasie powinny przejąć schedę po starszych twórcach. Wśród tych talentów na pewno są moi koledzy z Jasnej Liryki, Kacezet czy ekipa ZDU. Natomiast jeśli chodzi o imprezy czy koncerty to jest niżej niż dno. Mamy tu wiele do nauki od miast jak Poznań czy Kraków itp. A nie chodzi tylko o ilość imprez ale też o atmosferę.

Jak wiadomo w ciężko w Polsce zarobić na rapie, jaki jest twój stosunek do tego problemu?
Diho RaZ: Trzeba to zmienić.

Z kim z polskich artystów chciałbyś nagrać featuring?
Diho RaZ: Z Dodą...

Poważnie?
Diho RaZ: Poważnie byle szybko, bo się zestarzeje.  

A z raperów?
Diho RaZ: Doceniam Pezeta.

Chciałbyś coś dodać na koniec?
Diho RaZ: Tak. Dzięki za wsparcie tym którzy go udzielają. Reszta jest przewidywalna. Sprawdzajcie www.dihoraz.pl niebawem upgrady!

Dowiedz się więcej o: Diho RaZ.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-03-09
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Diho RaZ, 33 lata
mężczyzna, Warszawa
Gwiazda Hip-Hop.pl

Miszczyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:00:38, 09-03-10
Czy tylko mi się wydaję, ze DihoRaz ma lepszą promocję niż umiejętności? Jaram się "Pass the vodka", ale DihoRaz jest dla mnie słabym raperem. Szczególnie, że pamiętam na początku promował się w ten sposób, że zaznaczał, że jego producent współpracował z rodziną Wu. Co oczywiście, jak się przekonałem, nie miało przełożenia na numery. Nie jestem hejterem, po prostu moja opinia. 5!

typu z wawy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:31:31, 09-03-10
he he he Diho Raz aka 3ASK :) ładnie się chłopaku lansujesz, współpraca z rodziną Wu? he he he tak jak w klubie Live na Wu-Tang Killa Beez parę lat temu? ;) Powodzenia

Radamezz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:00, 09-03-10
"Pass the vodka" to nie DihoRAz a Star z radiotechnikiem

Sz.
Autor: Sz.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:39:52, 09-03-10
DIHO to od DISKO? :)

rete
Autor: rete   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:13, 09-03-10
Diho czemu nie zapytałeś się o to kiedy kolejne 15 woluminów osiedla tfu-rców, bo zauważyłem, że przeprowadziłeś ten wywiad sam ze sobą. Ale trzeba być wackiem...

Miszczyk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:26:52, 09-03-10
No wiem, Radamezz, że od Star'a, ale DihoRaz tam się przewija i to jedyny numer/klip, który trawię z jego udziałem :). Ogólnie propsy za tego Star'a i klip częściowo nakręcony w W-wie.

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:02:29, 09-03-10

WWA


<Martin Riggs>
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:11:58, 09-03-10
Któż to kurwa jest ???

Suzume
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:06:00, 09-03-10
jaculka44.posadzdrzewo.pl kliknij by wiedzieć więcej :)

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-107-209.compute-1.amazonaws.com (3.235.107.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.