Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Myślę, iż nurt hip-hopowy jest czymś wpisanym w naszą mentalność i szeroko pojęty "polski folklor"

Myślę, iż nurt hip-hopowy jest czymś wpisanym w naszą mentalność i szeroko pojęty "polski folklor"

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: S LABEL.

W pierwszy weekend marca odbył się finał pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Undergroundowej Sceny Hip-Hopowej Dialekt Ulicy. Ideą projektu jest prezentacja ciekawych, poszukujących, niestroniących od eksperymentu, łączących różne style i pokazujących nowe oblicza tej muzyki wykonawców. Zapraszamy na wywiad z organizatorem całego przedsięwzięcia $zym$ 'em z FatumCrew. Podsumujemy w nim całą akcję, uczestników i wyniki...

6 marca odbył się finał konkursu Dialekt Ulicy. Na początek powiedź jakie wrażenia po koncercie finałowym? Może kilka słów o wynikach i finalistach.
$zym$/FatumCrew:
Finał od początku był jedną wielką niewiadomą, była to próba wypełnienia jakiegoś obszaru, który dotychczas nie został sprawdzony, No i faktycznie, okazało się, że takiej imprezy bardzo ludziom brakowało, mówię tu przede wszystkim o uczestnikach, którzy zadowoleni przyjechali pokazać swoje umiejętności. Prawie każdy z nich podchodził i dziękował nam pomysłu, wprowadzili oni atmosferę zdrowej rywalizacji, czyli takiej, jaka powinna być na polskiej scenie naszym zdaniem na co dzień. Spośród finalistów: SumaStyli, Fatman&Lasio, Eskalacja, Szuru, Perspektywa, Palidima, Inkaust, Indywidualizm według jury najlepsi okazali się być Inkaust i Suma Styli i to do nich powędrowały nagrody główne w postaci dwudniowej sesji nagraniowej w Kosa Studio oraz ciuchy od Clinic Manufacture i Jaraj Label. Sesję nagraniową ufundował dyrektor klubu Firlej- Robert Chmielewki, któremu bardzo dziękujemy za umożliwienie zorganizowania tego rodzaju imprezy w Firleju.

Jak poziom reprezentowali wszyscy uczestnicy? Ile było zgłoszeń? Czy Wasze odczucia jako organizatorów, pokryły się z gustami internautów, którzy wybrali finalistów poprzez głosowanie?
$zym$/FatumCrew: Poziom oczywiście był bardzo zróżnicowany, na pierwszy rzut oka widać było, iż jest za wcześnie dla niektórych na finał Dialektu Ulicy. Do konkursu zgłosiło się 105 ekip z całej Polski, spośród których wraz z dyrektorem klubu Firlej wybraliśmy 30 półfinalistów. Dalej postanowiliśmy dać możliwość wpływu na ostateczny werdykt internautom, co dla niektórych było kontrowersyjnym ruchem z naszej strony, bo według ludzi zadecydowała tutaj ilość znajomych poruszających się po internecie a nie wartość artystyczna zgłoszonych projektów. Konkurs ten jednak był stworzony dla ludzi i daliśmy ludziom możliwość wpływu na ostateczną decyzję, taka była idea. Decyzje internautów mniej więcej pokryły się z naszymi gustami, chociaż miałem paru faworytów, którzy się nie dostali do finału, a prezentowali również bardzo wysoki poziom. Niestety plan koncertów finałowego dnia okazał się być tak szczelny, iż nie dało nam to możliwości dania nikomu tzw. zielonej karty przewidzianej w regulaminie konkursu. W samym finale zadecydowała już komisja w składzie: Hirek Wrona, Magiera&La/WhiteHouseRecords, Robert Chmielewski i Tymon Smektała. Tak czy inaczej uważam formę konkursu za sprawiedliwą, dzięki niej wszyscy zainteresowani mieli choć minimalny wpływ na końcowy sukces ich faworytów.

Co takie konkursy jak Dialekt Ulicy dają młodym wykonawcom?
$zym$/FatumCrew: Myślę, że przede wszystkim dają możliwość sprawdzenia się na scenie, przynajmniej dla tych, którzy nie mieli okazji do tego rodzaju sprawdzianu przed publicznością. Tego typu konkursy dają szansę zaistnienia tym, którzy nie mieli takiej możliwości dotychczas, nie wszyscy raperzy i producenci pochodzą z dużych miast, w których odbywają się masowe imprezy hip-hopowe, w których są wytwórnie, etc. Są One szansą do pokazania się wszystkich wartościowych artystów hip-hopowego nurtu. Mam wielką nadzieję, iż składanka Dialekt Ulicy okaże się być tak jak i konkurs wypełnioną przez nas luką, która da artystom jakiś rozgłos i możliwość pokazania się na trochę większą skalę.

"Muzyka ta została zepchnięta ze sceny komercyjnej ponownie do sceny podziemnej, stając się w ten sposób czymś elitarnym i niszowym"
, jednak paradoksalnie ilość osób robiących rap, składających bity, nagrywających nielegale wciąż rośnie. Czy zatem powrót Hip-Hopu na 'salony' to tylko kwestia czasu?
$zym$/FatumCrew: Na salony powiadasz(śmiech). Szczerze mówiąc wątpię, żeby powróciło takie boom na Hip-Hop, jakie miało miejsce na początku naszego wieku. Patrząc na to wszystko z boku, nie tylko na Hip-Hop, stwierdzam iż takie czasy dla różnych trendów muzycznych zdarzają się raczej tylko raz. Myślę, iż nurt hip-hopowy jest czymś wpisanym w naszą mentalność i szeroko pojęty "polski folklor". Dopóki będą nam towarzyszyć ciągłe niedopatrzenia, które wpływają na niedoskonałość naszego systemu, a co dalej za tym idzie bunt ludzkich mas przeciwko temu wszystkiemu, do tego momentu będzie Hip-Hop, który w moim mniemaniu rdzennie jest właśnie wyrazem tego buntu. Dzięki niemu możemy wyrzucać z siebie nasze niezadowolenie, frustrację,  to właśnie od zawsze było genezą powstawania prawdziwego rapu.

"To jest konkurs dla odkrywców, a nie naśladowców" - tego typu konkursy ujawniają niestety przykra prawdę, że każdemu z wykonawców wydaje się, że jest niezwykle oryginalny, a jak się przesłucha 10 demówek z rzędu, to 7 z nich brzmi bardzo podobnie, jest nagrane na podobnych patentach, na takim samym flow, w takim samym stylu. A najdziwniejsze jest to, że słuchacze to akceptują, bo wolą sprawdzone klimaty. Skąd to się bierze?
$zym$/FatumCrew: Łatwiej jest mówić, że jest coś dobre o czymś, co zostało już uznane przez wszystkich za dobre, niż powiedzieć tak o czymś, co jest nowatorskie i nieznane, narażając się w ten sposób na słowa krytyki innych. Widać to na pierwszy rzut oka, chociażby na podstawie tego, czego słucha się u nas w kraju, a słucha się gównie tego, co istnieje od początku istnienia Hip-Hopu w Polsce, bardzo rzadko ludzie sięgają po coś, co jest nowe, wolą nowe produkcje tych samych raperów, niekoniecznie lepsze od tych całkiem nowych i nieznanych dotąd projektów. Widać to również na podstawie niezdrowych komentarzy na forach internetowych, które są wynikiem braku elokwencji i kompleksów wypływających z ich autorów (hejterzy, ogarnijcie się). Jestem jednym z tych, którzy wierzą w to, że się to zmieni, szanuje bardzo i tych, co to wszystko zaczynali oraz tych nowych, którzy bardzo chcą kontynuować godnie pracę swoich starszych ziomków ze sceny.

Czy ciężko było zorganizować taki konkurs? Wszystko ruszyło już w listopadzie, czyli w sumie przez piec miesięcy trzeba było nad wszystkim czuwać...
$zym$/FatumCrew: Najtrudniej chyba było podjąć się tego wyzwania, no a jak już wszystko ruszyło, to trzeba było temu sprostać (śmiech). Ja osobiście koordynowałem całe przedsięwzięcie ale niestosowne byłoby przypisywanie sobie wszystkich zasług, gdyż zaangażowanych było w to parę osób z dyrektorem Robertem Chmielewskim na czele, który był współpomysłodawcą przedsięwzięcia. Oczywiście, miałem mnóstwo pracy na głowie i ciążyła na mnie duża odpowiedzialność, najważniejsze że wszystko udało się zgodnie z planem, mam nadzieję, że wydarzenie to pozostanie na długo w pamięci wszystkich.

Szykujecie składankę "Dialekt Ulicy", kiedy płyta się ukaże i czego możemy się na niej spodziewać?
$zym$/FatumCrew: Chciałbym doprowadzić do stworzenia czegoś ambitnego i świeżego zgodnie z ideą konkursu. Wierzę, że artyści obecni na składance dadzą z siebie maximum możliwości, singlem promującym będzie kawałek ze mną i z Blaskiem (Fatum Crew) wraz ze zwycięskimi składami, do którego powstanie teledysk. Artyści, którzy będą na składance udowodnili już swoje artystyczne umiejętności podczas finału, więc z całą pewnością udowodnią to po raz kolejny na składance. Planujemy również Trasę Gwiazd i Finalistów Dialektu Ulicy, przede wszystkim chcielibyśmy odwiedzić miasta finalistów konkursu.

Jedną z nagród była możliwość nagrania utworu z raperami z Fatum Crew, do którego planowana jest realizacja teledysku. Kiedy będziemy mogli usłyszeć/ zobaczyć efekty tej kolaboracji?
$zym$/FatumCrew: Myślę, że niż wcześniej, niż na początku przyszłego roku, będzie to jeden z naszych ruchów promocyjnych składanki, która planowo ma ukazać się w lutym 2011.

Jeszcze w tym roku ma ukazać  się także nowa płyta Fatum Crew. Na jakim etapie są praca i na kiedy planujecie premierę.
$zym$/FatumCrew: Owszem, jesteśmy w trakcie nagrywania nowego materiału, który chcemy wydać pod koniec tego roku. Powiedzmy, że jesteśmy w 1/3 prac nad albumem, jeśli da się to w ogóle tak precyzyjnie określić (śmiech). W najbliższym czasie planujemy także realizację klipu do kawałka z naszej pierwszej płyty z gościnnym udziałem EastWestrRockers pt. "Idziemy pod prąd" i będzie to ostatni ruch promocyjny, jeśli chodzi o pierwszą płytę Fatum Crew "Do przodu stale". Następnie po wakacjach, we wrześniu/październiku ukaże się singiel promujący nasz nowy album.

Jacy goście i producenci pojawią  się na krążku. Na Waszym debiucie było ich sporo, czy nadal chcecie utrzymać ten trend?
$zym$/FatumCrew: Na krążku pojawią się producenci tacy, jak chłopaki z WhiteHouseRecords, BezTwarzy, Creon, planujemy jeszcze współpracę z Pioorem i Mrozem. Wokalnie pojawią się na niej artyści z EastWestRockers, Wb/Motyv, Jazzy i póki co to wszystko, generalnie nie chcemy na niej tym razem zbyt wielu gości ale poprzednio również nic nie planowaliśmy, wszystko wyjdzie w praniu.

Na koniec powiedź czy akcja pod tytułem Dialekt Ulicy to był jednorazowe przedsięwzięcie, czy macie już plany na kolejną odsłonę, a może powstały pomysły na coś jeszcze ciekawszego?
$zym$/FatumCrew: Owszem, mimo planów okazało się, iż Dialekt Ulicy jest jednorazowym przedsięwzięciem, wiem już, iż z różnych przyczyn klub Firlej nie jest zainteresowany kontynuacją tego przedsięwzięcia, głównie dlatego, iż był to eksperyment, gdyż muzyka hip-hopowa w swoim ulicznym nurcie oraz jej słuchacze nie są docelową grupą klubu Firlej we Wrocławiu, nastawieni są oni raczej na sztukę bardziej wyszukaną, niż uliczny Hip-Hop. Nawet jeśli postanowiłbym zrobić coś podobnego w przyszłym roku, to pod inną nazwą, chociażby z racji tego, iż pomysłodawcą nazwy jest dyrektor ODA FIRLEJ-Robert Chmielewski. Moim planem na przyszły rok jest Kontrofensywa, CZyli Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Sztuki Hip-Hopowej. Chciałbym zaprezentować w nim wszystkie elementy sztuki hip-hopowej, również taniec i graffiti, elementem festiwalu będzie również muzyczny konkurs hip-hopowego undergroundu.

Dziękuję za rozmowę.
$zym$/FatumCrew: Dziękuję bardzo za wywiad i pozdrawiam serdecznie!

Dowiedz się więcej o: S LABEL.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-03-15
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.83 (6)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Nawet mi nie mów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:21:53, 15-03-10
Chciałbym się odnieść do osoby $zymsa z Fatum Crew, z którym mogliście przed chwilą przeczytać wywiad. Zresztą dziwie się dlaczego wywiad przeprowadził se3a, którego artykuły cenie. Chciałbym także zaznaczyć iż nie jestem żadnym nastoletnim hejterem, tylko gościem który już coś tutaj zrobił.

$zyms - jesteś mało znanym i kiepskim raperem z Wrocławia, o którym rok temu jeszcze nikt nie słyszał. Twoje osiągnięcia są zerowe. Nagrałeś płytę razem z kolegą, który o muzyce ma podobne pojęcie co Ty - zerowe. Album Wasz zatytułowany "Do Przodu Stale" jest kiepską produkcją, na której znalazły się razem około 2 minuty dobrej muzyki. Rzecz jasna w wykonaniu Mioda, nie Waszym.

Rozumiem, że w jakiś sposób Wasza sytuacja finansowana jest dobra, dlatego też stać Cię/Was na kupowanie podkładów od WhiteHouse. Podejrzewam też, że sami zapłaciliście za wyprodukowanie i wytłoczenie albumu, gdyż żadna wytwórnia nie zdecydowałaby się umoczyć w Waszą pseudo twórczość pieniędzy.

To dlaczego postanowiłem napisać $zymsu do Ciebie parę słów nie jest spowodowane moją niechęcią do Twojej osoby gdyż Cię nie znam, i być może prywatnie jesteś w porządku.

Po prostu gdy widzę jak promujesz się poprzez różne filmiki, pseudokonkursy i pozę utrąconego intelektualnie filozofa - wymiękam.

Gdy widzę jak z marnego konkursu z którego każdy Wrocławianin sobie kpi pod nosem robisz imprezę rangi międzynarodowej to wymiękam.

Co najgorsze - gdy widzę jak na plakacie gwiazdą wieczoru jest Fatum Crew, których umieszczono wyżej od legendarnego duetu Magierski/Tymon to chcę mi się wymiotować.

Gdy nagrodą za wygranie konkursu jest nagranie wspólnego utworu z Fatum Crew, gdzie 90% osób biorących udział w konkursie Was zjada - to to jest żenada.

Nigdy nie widziałem tak żenującej autopromocji tak słabych raperów.

Dlatego $zyms odpuść sobie, gdyż większość osób z Wrocławia z którymi rozmawiałem szydzi z Waszych postaw i Dialektu Ulicy.

Zresztą SumaStyli już wygrała raz konkurs na Festiwalu Piosenki Polskiej więc to Wy macie zaszczyt nagrać z nimi a nie oni z Wami. Nie liczę na Twoją odpowiedź, gdyż prawdzie nie da się zaprzeczyć.

EXPERT Ancymon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:09:13, 15-03-10
CO ZA LAK. SLUCHAJ, MIJALEM DZISIAJ POSREDNIAK I CHYBA SKOMLALES O ROBOTE, A KONKRETNIE - ZBIERANIE SMIECI. MADRE POSUNIECIA. BO Z "MUZYKI" NIE ZAROBISZ, A KASY W REALU JUZ POZAJMOWAN ^_^

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:42:53, 15-03-10

WHITE HOUSE TE PODKŁADY IM DAŁO ZA DARMO A NIE ZA PIENIADZE Z WIADOMYCH POWODÓW


szymciok
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:13:54, 15-03-10
"nawet mi nie mow "  zgadzam się  z tym co tu napisałeś ,  napisałeś całą prawdę i ja to potwierdzam :P

Włosiany! Wór!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:34:05, 15-03-10
Czy tylko mnie sie wydaje, ze on wyglada jak Rokita?

Hurricane Game
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:36:49, 15-03-10
kto to kurwa jest??

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:33:24, 15-03-10

Nie chce marudzić, ani hejterzyć ale cos tu nie gra. Facet gada, żę w Polsce mało jest oryginalncyh projektów, a sam co robi? Jakieś konkursy pod tytułem "Dialekt ulicy" i jakieś uliczne projekty. Tu sie rodzi pytanie - gdzie ta orygnalność? Przecież uliczny rap jest już tak oklepany i przemieony, że rzygać się chce. W kraju jest może trzech dobrych uliczncyh raperów. Reszta to kopie kopii skopiowanych wcześiej kopii.

Tyle na ten temat. Peace out.


CzerniT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:43:43, 15-03-10
Sorry ale nie wydaje mi się żeby WhiteHouse wziął choćby grosz od Fatum Crew ponieważ Magiera i LA są ich bardzo dobrymi znajomymi...

Al Dente banita
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:56:32, 15-03-10
CO TO KURWA ZA NIEUDACZNIK W PINGLACH?

Sz.
Autor: Sz.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:02:03, 15-03-10
herk, wydaje mi się, że ulica w tytule konkursu odnosi się do zupełnie czego innego.

jako finalista mogę powiedzieć, że klimat samego finału, jak lokal były bardzo na plus. miejscami publika nie wiedziała, gdzie jest, no ale to szczegół, ważne, że każdy się tam lansował na bogato.

co do organizacji to zrzucę kilka uchybień na to, że to pierwsza edycja, przetarcie szlaku, blablabla.
w drugiej edycji nie wystąpię jednak, ale będę śledził.

EXPERT Ancymon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:56:59, 15-03-10
WEZ WYPIERDALAJ SZMATO PLUGAWA NADE MNA. IDZ W CHUJ I NIE ROB Z SIEBIE POSMIEWISKA OKULARNIKU. WSZYSCY WIEDZA, ZE NIE MASZ KOLEGOW I JESTES DZYNDZLEM, KTOREMU MAMUSIA DALA HAJSY I MYSLI, ZE JUZ JEST RAPEREM. IDZ SMAROWAC SIE PASTA KIWI DO BUTOW PSIE.

soochy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:11:14, 15-03-10
racja szur. pozdro.

cncmfe71
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:43:36, 15-03-10
noooo brawo  :D do kazdej wypowiedzi riposte da sie dalaczyc... ( EXPERT Ancymon bardzo bliskotliwe i inteligentne wypowiedzi), Al Dente banita bardzo na temat az pod wrazeniem jestem  w domu CIe nauczyli czy do szkoly nie zdarzyles ?
herk aka outsider - po to chyba wlasnei bylo zeby cos nowego znalezc  kopio kopii wczesniej skopiowanej....
Hurricane Game - przeczytaj a nie glupio sie pytasz :)
Włosiany! Wór! wydaje Ci sie
Nawet mi nie mów - jedyna sensowna wypowiedz z argumentami, aczkolwiek nie zgodze sie bo plyta mi akurat pasuje

a na Dialekcie bylem i wspominam dobrze... jak macie lepsze pomysly to organizujcie...

herk aka outsider
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:58:10, 16-03-10

"gdyż muzyka hip hopowa w swoim ulicznym nurcie (...) nastawieni na sztukę bardzije wyszukaną niż uliczny hip hop."

Nie byłem na tej imrpezie, ale patrząc na tytuł imprezy, oraz przytoczony przeze mnie wers mogą spokojnie wskazywać, że był to kolejny konkurs na elo-ziomalki rap. A tak się składa, że od dawien dawna elo-ziomale nie błyszczą oryginalnością. Jeśli twierdzicie, że na uliczny rap wprowadzi jakąś nową świeżość to śmiem twierdzić, że się mylicie. Jak już wcześneij wspomniałem, w Polsce mamy może ze trzech dobrych ulicznych raperów. A przez ostatnie dziesięć lat wyszły może ze cztery dobre uliczne płyty. Tak wiec jak wy chcecie znaleźć oryginalność w ulicznym rapie? Chyba, że do konkursy zgłosili się raperzy, którym daleko do uliczncyh rytmów. Jeśli tak jest to spoko. Jednak szczerze mówiąc wątpię w to, bo kierując się samą nazwą imprezy można uznać, że był to zwykły przegląd ulicznej sceny, którą akurat w żądnym wypadku nie  cechuje oryginalność. No chyba, że szczytem oryginalnośći są frazesy typu elo, elo, hwdp, jaram dziewczyno jaraj chłopaku i życie na ławce jest ciężkie bo psiarnia spisuje.     


Sz.
Autor: Sz.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:40:37, 16-03-10
wydaje mi się, że zbyt dosłownie to interpretujesz: Dialekt Truskulu, Dialekt Crunku, Dialekt Oldskulu <---- idąc Twoim tokiem rozumowania.
Dialekt Ulicy = rap = muzyka, która jest językiem, dialektem ulic, nieważne od nurtu. Nie trzeba mieć 5 fakultetów, żeby to tak pokojarzyć.
Piona dla zwycięzców i reszty uczestników.

-----------
Ostatnia edycja: 2010-03-16 01:42:29

bezproblemowoman
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:51:56, 16-03-10
chuj z tym wywiadami i konkursem ale CO JAK CO ALE płyta FATUM  WYMIATA! nasluchuje nontoperrrrr

jurandinjo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:19:30, 16-03-10
do nawet mi nie mow, słuchaj leszczu, nikt z Fatum na bank ci nie odpowie, bo nikt pewnie od nich nie czyta tego, co hejterzy piszą, jeśli chodzi o płyte "Do przodu stale", to nie masz zielonego pojęcvia co jest na niej, gdybys wiedział nie pisał byc tych bzdur, szyms pokazał tam zajebistą klsa na przykład w kawałku Fatum Blizny, przesłuchaj, potem się wypowiedz, nikt nie szydzi we wrocławiu z dialektu ulicy ani z fatum crew o czytjm świadczy ilośc osób na ich bibach i to, ze na dialekt poza publiką przyszli ludzie z innych ekip, nie mówiąc o tym, że East West Rockers zgodziło się wystąpić tam i nagrywa z nimi kawałki cały czas, white house klepie im bity tez cały czas, na wszystkie twoje wątpliwości masz odpowiedzi w wywiadzie powyżej, o hejterach taz jest wzmianka, niue udzielam sie na hh pl normalnie ale musialem się wypowiedzieć na twój temat

warszawskityp
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:45:16, 16-03-10
widziałęm na myspace, była relacja, zajebiście dają na żywo, wjecvhałem z cierkawośći,płyty nie znam

zonku
Autor: zonku   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:40:38, 16-03-10
on i tak jesr chujowy i tego nic nie zmieni nikt cie nie wylansuje cipko z kim bys nie  nagrywał albo czego bys nie robil i tak chujowy //słuchaj leszczu, nikt z Fatum na bank ci nie odpowie, bo nikt pewnie od nich nie czyta tego, co hejterzy piszą, jeśli chodzi o płyte// >>> to niek sie nie udzielają na publicznych portalach i publikują tam swoje chujowe wywiady dają swoje chujowe zdjęcia pokazują jacy to nie są zdupceni spierdalaj trzysta metrów pod ziemi tam jest twoje przeznaczenie i zawsze bedę mówil ze jestes chujowy a czemu a to po obejrzeniu vidoe zapowiedzi tego twego konkursu gdzie używasz słow które juz nagrałes i nimi tam rymujesz pierdolisz cos o jakiś mętalnych kalekach nie patrząc na siebie wyjebane mam na ciebie i mówie to co mysle czuje i w tym momęcie pisze papa

JOKER2
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:05:04, 17-03-10
generalnie jesli ktoś pisze, że on czy blasku są chujowi, to nie zna się na hip hopie, może się ich stylówka nie podobać ale nie mozna powiedziec o tym, że jest to słabe czy nieprofesjonalne... ja akurat się nie jaram tego typu twórczością ale uważam, że gdyby byli słabi to na bank LUTA, CHEEBA, GRIZZLY, MIODU I MAGIERA&LA WHITE HOUSE RECORDS nie wspólpracowali by z nimi. Akcja DIALEKT ULICY to też ciekawy pomysł, bluzgacie inncy a sami nie nie osiągneliście i możecie tylko anonimowo się wypowiadać, tkz"zawiść, zazdrość, zamiast starać się mieć więcej", Fatum Crew"Do przodu stale", płyta choć ciężka i nie w moim klimacie ale w swojej konwencji zajebista, życze chłopakom szczęścia

karolciapawlak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:46:21, 17-03-10
Szyms jest dobrym raperem z przemyslanymi tekstami,  chociaz go nie znam osobiscie, to mysle, ze zajdzie daleko,
dialekt ulicy jest niby slabym wykonaniem i pomyslem ? chyba sie mylisz,  Dialekt, wprowadzil cos nowego i oryginalnego poniewaz, mlodzi ludzie mogli sie wykazac na scenie, pokazujac tym samym, ze sa czegos warci, i potrafia postawic na swoim, a ty swoimi wypowiedziami sie tylko osmieszasz poniewaz, sama jestem ciekawa czy zdolal bys cos takiego zrobic ?  moze nie bylo o szymsie glosno rok temu, ale popatrz jak przez ten rok daleko zaszedl... wiec swoja wypowiedzia niczego nie udowodniles, wrecz przeciwnie,  ciebie nikt nie zna, i nie znal i nie bedzie znal, poniewaz, nie zdolal bys zrobic tyle co SZYMS,

PS:
Szkoda, ze dialekt ulicy jest jednorazowym przedsięwzięcie.

JOKER2
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:35:10, 18-03-10
"Do konkursu zgłosiło się 105 ekip z całej Polski, spośród których wraz z dyrektorem klubu Firlej wybraliśmy 30 półfinalistów"- to chyba najlepeij kurwa świadczy o tym, czy brakowało takiej biby cioty

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-173-57-84.compute-1.amazonaws.com (35.173.57.84). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.