Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wojtas - Zapomniany Talent Polskiego Rapu

Wojtas - Zapomniany Talent Polskiego Rapu

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: WYP3, Wojtas.
To, dlaczego tak genialny krążek przemknął bez jakiegokolwiek zainteresowania, mimo znakomitych refrenów, wysokiego poziomu producenckiego płyty, aktualnej tematyki utworów czy znanych gości, jest jedną z największych zagadek w polskim rapie.

Przed Wami pierwsza część serii artykułów poświęconych polskim raperom, którzy kiedyś z powodzeniem tworzyli podwaliny tej kultury. Pierwszą osobą, którą warto przypomnieć młodszym czytelnikom jest członek WYP3 - kielecki raper Wojtas. Jego debiutancka płyta pt. "Moja Gra" do dziś mogłaby stawać w szranki z niejedną płytą, nie wspominając o 2005 roku, kiedy ten album się ukazał. Dlaczego płyta "Moja Gra" przeszła bez echa, kto zawinił oraz co teraz porabia Wojtas dowiesz się z poniższego artykułu. Zapraszamy do lektury.  

Wojtas to jedna z tych kultowych, lecz niestety dziś zapomnianych postaci, która jest żywym dowodem na to, że jednak "dobra muzyka nie broni się sama". To, dlaczego tak genialny krążek przemknął bez jakiegokolwiek zainteresowania, mimo znakomitych refrenów, wysokiego poziomu producenckiego płyty, aktualnej tematyki utworów czy znanych gości, jest jedną z największych zagadek w polskim rapie. Chyba tylko tutaj człowiek, który wydaję krążek zasługujący co najmniej na status "Złotej Płyty" jest zmuszony do emigracji za chlebem. 

"Moja Gra" miała swoją premierę w 2005 roku, w przełomowym momencie dla polskiego rapu. To wtedy z telewizji zaczęły znikać teledyski z rapem, a zostały te łatwe i lekkostrawne, które traktowały wyłącznie o miłości, nazwane przez innych "hiphopolem". Wojtasowi zabrakło do sukcesu 5-6 miesięcy. Gdyby wydał swój materiał pół roku wcześniej w innej wytwórni, która miałaby jakiekolwiek pojęcie o promocji, dziś pewnie moglibyśmy czytać zapowiedzi jego kolejnego, trzeciego lub czwartek albumu. Stało się jednak inaczej, krążek po dwóch latach ciężkiej pracy muzyka trafił na ponad cztery tygodnie przed premierą do Internetu. Mimo, iż powstały trzy teledyski promujące album Wojtasa to oprócz Vivy żadna stacja nie zdecydowała się na wyemitowaniu ich na wizji. Dwa koncerty promujące płytę mówią najlepiej o tym, w jaki sposób "Moja Gra" była promowana. 

Zeszłego roku Wzgórze Ya-Pa 3, czyli rodzimy skład rapera, postanowiło wyruszyć w trasę koncertową "po latach", która według relacji świadków nie cieszyła się zbytnim powodzeniem. Postanowiłem jednak przesłuchać jeszcze raz płytę Wojtasa, którą do dziś uważam za diament. A raczej za przysłowiową "perłę rzuconą między świnie", gdyż w tamtych czasach panowała ogromna kondensacja i słuchacze woleli kupić wychodzące płyty takich znanych marek jak Tede, Pezet czy O.S.T.R.. Dodajmy do tego amatorszczyznę ze strony wytwórni rapera - CK Records - i tragedia gotowa. Nie zmienia to faktu, iż "Moja Gra" Wojtasa to po dziś dzień rarytas muzyczny, dopracowany w 100 procentach. 

Dowodem świadczącym o tym, iż płyta jest dopracowane na ostatni guzik mógłby być poziom gościnnych zwrotek. O ile wykonawca zazwyczaj przykłada się bardziej do swoich solowych produkcji niż gościnnych występów, tak na płycie Wojtasa powyższa zasada nie ma odzwierciedlenia. Rewelacyjnie zaprezentował się Fu w utworze "Bez Tego Nie Ma Mnie". Pozostali goście także nie zostali w tyle; na plus można zaliczyć występ Peji, AbradAba, Gutka, Siloe czy Borixona. Wszyscy Ci wyżej wymienieni artyści dali z siebie maksimum, podnosząc wartość płyty. 

Zbieram bity, piszę teksty i przymierzam się do nowych nagrywek. Chcę grać koncerty, na których będę promował kielecką klasykę oraz rzeczy nowe.

Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o producentów, którzy wyprodukowali album Wojtasa. O.S.T.R., IGS, Dj 600 V, Waco, L.A. (WhietHouse) czy Tabb to ksywki, które mówią same za siebie.  Volt dał popis swoich możliwości, tworząc razem z Wojtasem banger na miarę "Mecrtedesa" czy "Drin Za Drinem". Szkoda, że kawałek "Raz w Roku" nie znalazł swoich odbiorców, zasługuje na podobną sławę co wyżej wymienione kawałki Tedego. Zresztą o poziomie bitów na płycie świadczy choćby same intro pt. "Niezapominaj", okrzyknięte najlepszym wprowadzeniem do płyty w polskim rapie. Kamilson przy pomocy Bartosza Wojciechowskiego, który odpowiada za bas oraz Dj Feel-X'a, który tradycyjnie wziął się za skrecze, stworzył klimatyczny kawałek, doskonale przedstawiający kunszt muzyczny, jaki spotkamy w następnych utworach znajdujących się na płycie. Sam raper w jednym z wywiadów stwierdził, iż przy wyborze bitów na płytę kierował się intuicją, wybierając tylko te bity, które współgrałyby z utworem, a nie przejmowały rolę pierwszoplanową i zagłuszały przekaz nagrania. Widać to na płycie, gdzie każdy bit gra tak, jakby był najlepszym dziełem z całej twórczości swojego twórcy. 

Sprawy o jakich postanowił powiedzieć na swojej solowej płycie Wojtas powinny zainteresować słuchaczy. W utworze "Tak Zostanie" Wojtas krytykuje swoich dawnych kolegów, po czym z łatwością przechodzi do tematu, który interesuje wszystkich - pieniędzy. Poza tym obrywa się politykom, których artysta krytykuje w wspólnym utworze z Peją. Nie zabrakło także miejsca na imprezowe kawałki. Wspomniany wcześniej utwór pt. "Raz w Roku" jest idealnym urodzinowym prezentem dla każdego solenizanta. Dalej Wojtas wyraża swój słowny protest przeciwko aborcji, skutecznie aprobując uwagę odbiorcy opowiadając za pomocą storytelling'u historię dwóch młodych, zakochanych nastolatków. "Przed każdym z nas jeszcze długa droga/a jak długa nie wiem, wszystko w rękach Boga" - nawija Wojtas w jednym z ostatnich kawałków. Przekrój tematyczny na płycie jest ogromny, każdy znajdzie coś do siebie. Większość utworów mimo upływu 4 lat nadal jest aktualna. 

Brak na polskiej scenie takiego charakteru, jakim jest Wojtas, to ogromna strata, którą trudno zastąpić jakimś innym charyzmatycznym wykonawcą. Mimo upływu sporego szmatu czasu, gdyż 4 lata w muzyce to kolosalna bariera, album Wojtasa pt. "Moja Gra" nadal atakuje skutecznie z głośników, sprawiając pozytywne zaskoczenie. Ośmieliłbym się stwierdzić, iż gdyby wrzucić krążek Wojtasa teraz na rynek, spora część osób nie zorientowałby się, iż album powstał 5 lat temu... . Technicznie nie mogę mu nic zarzucić, a producencko to nadal top 10 najlepszych polskich płyt. Album Wojtasa wypada zdobyć wszelkimi możliwymi środkami, gdyż jest to genialna kompozycja człowieka skrzywdzonego przez zrządzenie losu i prześladujący go pech. Polecam każdemu, gwarantując satysfakcję z zakupu. 

Krótko przed publikacją tego artykułu udało mi się nawiązać kontakt z Wojtasem. Poprosiłem go aby opisał swoją obecną sytuację oraz spróbował wyjaśnić co stało się z jego debiutancką płytą. Poniżej krótka wypowiedź kieleckiego rapera, a już niebawem na łamach portalu hip-hop.pl wywiad z członkiem WYP3: 

"Być może nie zabrzmi to skromnie, ale uważam, że album "Moja Gra" to kawał dobrego polskiego rapu. Zawdzięczam to producentom, gościom, muzykom sesyjnym oraz osobom, które pomogły nagrać, zmiksować i wydać ten materiał. Głównym atutem płyty jest przekaz, muzyka i przede wszystkim brzmienie, jakie udało nam się uzyskać. Praca nad materiałem trwała około dwóch lat. Miesiąc przed premierą album w niewyjaśnionych okolicznościach znalazł się w sieci. CK Records zainwestowało w trzy wideoklipy, które w zasadzie nie ujrzały światła dziennego. Brak promocji spowodował brak koncertów. Brak koncertów spowodował brak pieniędzy.

Po dwóch miesiącach leczenia rozpocząłem pracę w firmie reklamowej. W międzyczasie skompletowałem sprzęt, na którym gram imprezy hip-hop'owe w moim mieście jako DJ

Kilka miesięcy po premierze zdecydowałem się na wyjazd do Irlandii w celu poszukiwania pracy. Pracowałem w fabryce czekolady oraz na budowie. Jednak po kilku miesiącach byłem zmuszony opuścić zieloną wyspę. Po Irlandii przyszedł czas na Anglię, w której spędziłem 3 lata. Pracowałem ciężko w fabryce pizzy, głównie jako piekarz. Życie na emigracji nauczyło mnie co tak naprawdę w życiu jest ważne. Pod koniec 2008 roku z powodów zdrowotnych zjechałem do kraju. Po dwóch miesiącach leczenia rozpocząłem pracę w firmie reklamowej. W międzyczasie skompletowałem sprzęt, na którym gram imprezy hip-hop'owe w moim mieście jako DJ.

Aktualnie jestem w trakcie zakładania swojej własnej firmy reklamowej, dzięki czemu mam więcej czasu by poświęcić go muzyce. Zbieram bity, piszę teksty i przymierzam się do nowych nagrywek. Chcę grać koncerty, na których będę promował kielecką klasykę oraz rzeczy nowe. Szukam profesjonalnego wydawnictwa hip-hopowego, które pomoże mi od początku do końca zrealizować nowy projekt nad którym pracuję. Kontakt ze mną: wojtaswyp3@wp.pl Na koniec chciałem pozdrowić wszystkich prawdziwych graczy, słuchaczy, ludzi którzy kochają hip-hop. Najlepszego!"

Sprawdź również:
Wojtas - "Moja Gra" - kup płytę
Wojtas - "Moja Gra" - recenzja
Wojtas (feat. Fu) - "Bez tego nie ma mnie" - teledysk
Wojtas - "Pozmieniało Się" - teledysk

Dowiedz się więcej o: WYP3, Wojtas.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-05-05
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:8.10 (21)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
stefan16PtB
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:18:18, 05-05-10
dobry artykuł o dobrym raperze :) oby tak dalej
pozdro

-----------
Ostatnia edycja: 2010-05-05 15:18:33

obserwacja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:22:57, 05-05-10
Dobry artykuł.Propsy

Uncle
Autor: Uncle   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:24:04, 05-05-10
No raczej że ta płytka to Klasyka .

GRIGORI_TCZEW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:30:20, 05-05-10
Wojtas-klasyka sama w sobie.Jak całe wuigrekpetrzy.

EXPERT Ancymon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:40:17, 05-05-10
WEZ WYPIERDALAJ LAMUSIE. CHCESZ WROCIC ? PEJKA CIE POJEDZIE PSIE I SIE SKONCZY.

JtoM
Autor: JtoM   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:20:11, 05-05-10
tylko peja ale przeciez sie lubia z peja

._.
Autor: ._.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:50:54, 05-05-10
chujowa była ta płyta...
a ten artykuł wygląda jakby reedycja sie szykowała...

Grebson Faja
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:09:00, 05-05-10
przecież płyte można kupić na preorder.pl za 15zyla, więc o jakiej reedycji człowieku mówisz ?

świetna płyta, dobry raper, KUPUJCIE POLSKIE DOBRE RAP PŁYTY !

Nabuh
Autor: Nabuh   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:13:51, 05-05-10
Pozdrawiam tych którzy go uważają za chujowego śpiewaka.

Nie znacie się to nie wypowiadać.


-----------
Ostatnia edycja: 2010-05-05 17:14:23

LEW RYWIN POLSKICH RAPSÓW
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:35:20, 05-05-10
PRAWDA JEST TAKA ŻE WOJTAS NIGDY SIĘ NIE WYBIŁ BO TRZYMAŁ Z LIROYEM.
OGÓLNIE NIE MIAŁ FEJMU ANI ON ANI WYP3. JAK BY WYDAWALI NP. W PROSTO TO ZAWSZE BY MIELI KLASYKI PRZECIEŻ.

NOTE2.1
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:44:46, 05-05-10
DOBRY WYWIAD i DOBRA PŁYTKA TAK SAMO TELEDYSKI DO NIEJ , SZKODA ŻE NIE BYŁO LEPSZEJ PROMOCJI TEGO

Tommy DeVito
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:47:03, 05-05-10
a tacy fani jak wy, kurwa gardzę Wami
nie kupujecie płyt, jestescie tacy sami

TDF trochę racji ma, chory kraj gdzie plyte promuje sie klipami pare miesiecy po jej wydaniu, Wojtas propsy i szacunek

HENIU, KURWY.
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:47:15, 05-05-10
ON DLA MNIE ZAWSZE BYŁ SŁABY

pudelek.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:13:34, 05-05-10
chujowy raper , i odgrzane kotlety podobnie jak to całe WYP3

Kohó
Autor: Kohó   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:17:57, 05-05-10
Wcale nie taki dobry ten Wojtas, jak tu o nim piszą...

MilkMilkMilk!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:20:33, 05-05-10
artykuł nie jest lekko przekoloryzowany ??

mowić że na płycie są bengery ala "drin za drinem" czy konkretne rozkminy super masakryczne... a hiphop podupadł by o wiele wcześniej gdyby nie DJ BUHH wydany przez TDF'a, który rozkręcił zainteresowanie w gronach.

aż ściągnę i przesłucham pare razy czy jest tak jak mówisz. Ale zastanowił bym się nad MCF i ich płytą która przeszła bez większego rozgłosu, chociaż EIS przy nich wymięka.

Big J
Autor: Big J   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:25:44, 05-05-10
kogos tu mocno pojebalo z tymi zachwytami

pandixi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:33:59, 05-05-10
Wojtyna sie wie  dawal zawsze rade myspace.com/pandixi erape

Ronyyyyyy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:26:36, 05-05-10
w domu czy w szkole was bija ze takie komplexy macie?? Moja Gra to kawal zajebistego dobrego rapu a Wojtas? pewnie te dzieci tu nie maja pojecia kto to a hejtuja:D żal mi was.    STARA SZKOLA RAPU!!!!

stanlej87
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:27:50, 05-05-10
byle bez Liroja jeździł, props - płyka solo rzeczywiście poziom trzyma

wacowaco79
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:37:33, 05-05-10
LEW RYWIN POLSKICH RAPSÓW Link do posta
17:35:20, 05-05-10
PRAWDA JEST TAKA ŻE WOJTAS NIGDY SIĘ NIE WYBIŁ BO TRZYMAŁ Z LIROYEM.
OGÓLNIE NIE MIAŁ FEJMU ANI ON ANI WYP3. JAK BY WYDAWALI NP. W PROSTO TO ZAWSZE BY MIELI KLASYKI PRZECIEŻ.

Co za znawca jeśli wojtas się nie wybił i WYP3 to dlaczego ten zespół miał tylu fanów wogóle o czym gadka, te kasety wtedy były na topie a kompakty to dopiero wchodziły znawco rapsów..........

Słuchali tego wszyscy tylko że raperzy jeszcze nie wiedzieli jak na tym zarabiać.


eurobusiness
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:43:34, 05-05-10
stary dobry wyjadacz, sraja sie ci co się urodzili jak rapował

MIENTOWY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:44:38, 05-05-10
az zdjalem ta plyte z polki i przesluchalem chyba ze 4 razy...bez rewelacji...w 2005 duzo lepszych plyt wyszlo.

lochoo
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:21:45, 05-05-10
Nie kumam WYP3 cieszyli jako takim famem bo byli prekursorami w polskim HH, jednak poza paroma kawałkami jak np Język Polski z K44  czy Ja mam to co ty z WFD (do dziś mam plytki Centrum i Trzy) nic w sumie na zajebistym poziomie nie zrobili. Płyta Stara szkoła rapu (poza kawałkiem Rap symfonia) to straszna słabizna (widać było że chłopakom zabrakło skillsów i patentów na dobry rap) Płyta Wojtasa nie była żadną rewelacją przesłuchałem z 2 razy i o niej zapomniałem 

Jedynie Borygo spośród ekipy wypadał jako tako (dopóki nie zrobił z siebie ostatniego ścierwa oznajmiając w disie na TDF'a że ruchał jego dupe jak byli kolesiami)

Sorry Wojtas szacun co zrobiłeś z WYP3 dla początków HH w Polsce ale dziś to jak to się mówi "nie ten film nie ta bajka"

Ty chyba w wódkę nie wierzysz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:30:51, 05-05-10
talent? jesli gimnazjalne rymy to klasyka to gratuluje. wyp3 slabizna od zawsze. jak caly polski rap do ok. 2002 poza sportem, masz to jak w banku, kalibrem 44 i pfk.

artur8352
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:37:47, 05-05-10
Artykuł ok ... Wojtas Dobry może tu jest trochę aż za bardzo wychwalany ale fakt ze ma kilka perełek kawałek z FU zajebisty tak samo z Peją mega

kuba1991ron
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:59:14, 05-05-10
Wojtas dobry raper, dobra płyta jak całe wyp3 szkoda że już nie wydają żądnych płyt

Lansiarz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:27:26, 05-05-10
Albu Wojtasa "MojaGra" rzeczywiście jest bardzo dobry :) Czekam na jego nowe nagrywki i mam nadzieje,że znajdzie jakiegoś profesjonalnego wydawcę! Fajny art. propsuje :)

TANIEC_POJEBANIEC
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:40:32, 05-05-10
dobry artyukuł, dobry raper, dobra płyta.

tha shizznit
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:49:03, 05-05-10
bez tego nie ma mnie eeeeeeeeeeeeeee

gorzelas
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:34:37, 05-05-10
Kiedy wkurwia mnie ja uśmiecham się!:D
Dobra płyta.:) kupiłem ją jakiś rok temu za 10 zł w Media Markt

WDOWAalkopoligamistka
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:43:49, 05-05-10
sluchalam tego na okraglo........

Rysiu Fisiu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:04:58, 05-05-10
WOJTAS PIONA!

Cesss
Autor: Cesss   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:17:13, 05-05-10
Graba dla Autora za przypomnienie ludzi oraz ich wkładu w rozwój polskiego h-h
Mam czasem wrażenie że ludzie na "nie" nie mają zielonego pojęcia o czym mówią, wasza wiedza nie wybiega chyba poza lata 2005 - up "Polski Rap" - wystarczy odpalić sobie House of Pain, Lordz of Brooklyn albo Cypress Hill i wyjaśni się temat pomysłu i koncepcji, no bo jak się wzorować to na najlepszych w swoim fachu ?

Szacunek się należy obowiązkowo
Pozdro

benzino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:45:48, 05-05-10
Kawałek z Fu jest nieśmiertelny, dla mnie to polski "full clip"! Pozdrowienia i szacunek za twórczość dla polskiej sceny.

Kiep_Hunter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:50:37, 05-05-10
Wojtasa plytke kupilem chyba rok po premierze i bardzo mi przypasowala. Ten typ powinien miec na tej "scenie" miejsce w pierwszym rzedzie!
Z artylułów/wywiadow tego typu przeczytalbym chetnie o koleżce co nagrywal z grammatikiem "ep" ASH sie nazywal i dorze gadal.

www.outsidewear.pl
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:12:28, 06-05-10

WOJTAS SZACUN!


bada bing
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:22:56, 06-05-10
co to ma być?
a dla wojtasa propsik

Ct INM
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:10:15, 06-05-10
to dla hejtow jebanych www.youtube.com(...)a1A0E

Andrzej Ruchacz Odbytów ;*
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:32:22, 06-05-10
WILKU Z HG TO WIEKSZY ZAPOMNIANY DIAMENT

athlon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:47:50, 06-05-10
na plycie bity byly konkret ale jego nie moge sluchac, mimo ze teksty i rymy ma dobre. po prostu jego wokal, zygac mi sie chce ;/

będzie dobrze dzieciak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:04:28, 06-05-10
mam w oryginale ten album, i uważam że jest dobry, Wzgórze zawsze było dobre, sam Wojtas według mnie jest Typem, który ma zajawkę, jest skromny, i nigdy nie pchał się tam gdzie mógł by mieć z tego hajs, czy fejm, nigdy nic na siłę, i wbrew sobie nic nie robił by coś zyskać z tego, takie odnoszę wrażenie, wyciągnięte, z wywiadów/kawałków/czy też rozmowy krótkiej z Nim podczas jednego z koncertów w ck.Kielecka scena zawsze spoko, szkoda że teraz tak podupadła.

SCHWARZ UMAR W BUTACH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:20:37, 06-05-10

MAM W ORYGINALE TEN KRAŻEK I RZECZYWISCIE JEST DOBRY ALE BEZ PRZESADY, NIE JEST WYBITNY. FAKT ZE GDYBY WOJTAS WYDAL W PORZADNEJ WYTWORNI TO ZAPEWNE JEGO KARIERA POTOCZYLABY SIE INACZEJ ALE MOJA GRA TO TYLKO KAWAL DOBREGO RAPU. NIC WIECEJ, ZADEN KLASYK, HIT ITD


Emeref
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:38:53, 06-05-10
dobry artykuł bez kitu... czekam na podobny artykuł o Eis'ie ! kto jak kto ale wg. mnie, Eis jest mega niedoceniony!
pozdro
-----------
Ostatnia edycja: 2010-05-06 13:39:22

michcio086
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:47, 06-05-10
Płyta " Moja Gra" to kozak bez dwóch zdań. Minęło 5 lat od ukazania tej solówki a do dzisiaj jest ona non stop zarzucana w moim playerze.
Ta płyta mimo, że przeszła zupełnie bez echa to klasa sama w sobie. Przede wszystkim każdy z tych kawałków to track o czymś, każdy ma konkretną treść , konkretny temat wzięty z życia, konkretne przesłanie, a kawałek wiara w ludzi to już zupelnie rozwala kontrsukcje - mistrzowski bit OSTR, mistrzowski flow Wojtasa i kozackie przesłanie - szczególnie ważne dla młodych, palacych gibona na klatce i narzekających.
Nie jest sztuką nagrać rap przyjemny dla ucha i nawijać o złotych maskach czy o zupełnie niczym, sztuka jest nagrać rap miły dla ucha i z konkretnym przesłaniem !
WYP3 forever !

benzino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:58:51, 06-05-10
Racja, Eis to również mój Nr1 wśród niedocenionych raperów.

michcio086
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:00:25, 06-05-10
www.hip-hop.pl(...)31384
Tutaj jest art o specyfice lat 90. i WYP3

mfdoom
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:11:03, 08-05-10
Wojtas zawsze spoko !

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:00:48, 09-05-10

"Moja gra" zajebista płyta kupuje ja


-----------
Ostatnia edycja: 2010-05-09 15:01:52

obsikam nieletnią publicznie
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:20:08, 09-05-10
to ten co nie potrafi rapowac?

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-236-59-63.compute-1.amazonaws.com (3.236.59.63). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.