Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

"Zdecydowanie szukam spokoju" - wywiad z Sokołem

"Zdecydowanie szukam spokoju" - wywiad z Sokołem

Autor: D.S.

Dowiedz się więcej o: WWO, Sokół, ZIP Skład, Sokół & Pono (TPWC).
Myślę, że Hip-Hop w Polsce ma się bardzo dobrze, narzekają Ci, którzy nie potrafią się utrzymać finansowo, bo chcieli zarabiać wyłącznie na muzyce, co wciąż jest trudne w tym kraju, i nie zabezpieczyli się innymi dochodami. To wiąże się z rozczarowaniem i frustracją niektórych, ale ja byłem na to przygotowany. | foto: Paweł Janasz

"Każdy, kto miał okazję prowadzić jakikolwiek biznes, i to naprawdę niezależnie, czy sprzedawał kokainę na blokach czy prowadził dużą firmę, wie, że zawsze trzeba być gotowym na różne przykre niespodzianki związane z rynkiem, gospodarką, konkurencją i tak dalej. Nasze kłopoty wciąż istnieją, kilkukrotnie otarliśmy się o bankructwo, tak mocno, że ja osobiście byłem prawie pewien, że to upadnie". Przed Wami wywiad z warszawskim raperem - współwłaścicielem jednej z największych wytwórni hip-hop'owej w kraju, współtwórcą takich składów jak WWO, TPWC czy ZIP Skład, oraz jednym z najzdolniejszych tekściarzy w historii polskiego rapu. Zapraszamy do lektury!

Zauważyłem, że w ciągu ostatnich lat wycofałeś się z mediów. Trudno znaleźć jakiś w miarę świeży wywiad z Tobą, rzadko wypowiadasz się w telewizji. Czym jest to spowodowane? Unikasz rozgłosu?
Sokół: Nigdy nie szukałem rozgłosu, bywało, że rozgłos szukał mnie. Ostatnio, aby wywiązać się z obowiązku promowania materiału z Ponem oraz Mixtape Prosto, w kilku miejscach można było mnie zobaczyć, ale nie jestem przesadnym ekstrawertykiem. Zdecydowanie najbardziej lubię pracę w studio, w następnej kolejności koncerty, a najmniej całą część promocyjną, w której sam muszę uczestniczyć. Co innego planowanie cudzej promocji, to całkiem przyjemne zajęcie. Nie lubię po prostu świecić mordą, ale czasami trzeba. Większość mediów nastawiona jest na skandal, życie prywatne i trudne pytania, ja szukam raczej spokoju. Wielokrotnie mogłem być bohaterem kolorowych plotkarskich czasopism, ale zrobiłem wszystko, żeby tak się nie stało. Robiąc muzykę, stałem się osobą rozpoznawalną, ale nigdy nie chciałbym stać się osobą publiczną, to ogromna różnica. Staram się bardzo mało mówić o mojej prywatności. Generalnie powtarzam w kółko to, co wszyscy już wiedzą.

Zdarzyły Ci się sytuacje, w której jakaś grupa ludzi po prawie 15-u latach Twojej kariery kojarzyła Cię tylko i wyłącznie z autorem hitu "W aucie"? Stałeś się bardziej rozpoznawalny po premierze tego utworu?
Sokół: Jasne. Ale to było oczywiste. Płyta "Teraz Pieniądz W Cenie" generalnie była szyderstwem z tego, co obserwujemy w polskim show biznesie. Złamanie konwencji, okładka wymyślona z Piotrem Sikorą w Nowym Jorku, która totalnie różniła się od naszych Zipowych standardów, no i na koniec kawałek "W aucie", który pokazał polskim gwiazdkom jak łatwo jest robić hity. Nikt normalny, kto słuchał nas przez poprzednie 10 lat, nie myślał chyba, że to szczyt naszych możliwości literackich. Jednak zawsze znajdą się dzieci, słuchające rapu od 2008 roku, dla których my "zabłysnęliśmy" hitami "Uderz w puchara" i "W aucie", jednak nasz rap kierowany jest do bardziej świadomych odbiorców. Franka Kimono nie mają prawa pamiętać ludzie przed 30tką, a nawet jak trafił do nich teraz, oni nie są w stanie zrozumieć tego dowcipu, dzieci rozumieją go dosłownie i tu zaczyna się prawdziwa komedia. Komentarze typu "Sokół i Pono się sprzedali" ośmieszają komentatora, nie nas.

Jak oceniasz obecny rynek z punktu widzenia wydawcy oraz współwłaściciela jednej z największych wytwórni hip-hop'owych w kraju? Dlaczego rapu nie znajdziemy w mediach? Jak według Ciebie będzie wyglądać przyszłość polskiego Hip-Hop'u?
Sokół: Wiesz, zależy w jakich mediach. Internet to też medium i to chyba najważniejsze teraz. Poza tym zrobimy wszystko, żeby choćby w śladowej ilości Hip-Hop istniał w mediach tradycyjnych, jak TV, radio i prasa. To pozwala zainteresować przypadkowych słuchaczy i wyjść poza getto hermetycznych odbiorców - zawsze uważałem, że to jest cel. Myślę, że Hip-Hop w Polsce ma się bardzo dobrze, narzekają Ci, którzy nie potrafią się utrzymać finansowo, bo chcieli zarabiać wyłącznie na muzyce, co wciąż jest trudne w tym kraju, i nie zabezpieczyli się innymi dochodami. To wiąże się z rozczarowaniem i frustracją niektórych, ale ja byłem na to przygotowany. Jak mówiłem już kilka lat temu, nie zarabiam na muzyce, robię ją przede wszystkim dla zajawki. Mam inne źródła dochodu.

Ostatnie wydawnictwa z wytwórni Prosto były dystrybuowane za pomocą Firmy Księgarskiej Olesiejuk, a nie jak wcześniej - dzięki Fonografice. Czym zostało to spowodowane? Z tego co mi wiadomo - brak zainteresowania rapem ze strony Empików nie jest winą Fonografiki (popraw mnie jeśli się mylę).
Sokół: Nasza współpraca z Fonografiką dobiegła końca z wielu powodów. Nie byliśmy zainteresowani ich warunkami. Dziękuję im za kilka lat bycia wspólnikami, dzisiaj są inne czasy i czegoś innego oczekuję od firmy dystrybucyjnej. Mogę tylko powiedzieć, że z Firmą Księgarską od razu osiągamy lepsze wyniki sprzedaży.

W Internecie natrafiłem na złośliwe komentarze ludzi, którzy twierdzili, że Prosto to bardziej szwalnia niż wytwórnia muzyczna. Trudno utrzymać wytwórnię ze sprzedaży samej muzyki? Jest to w ogóle możliwe przy obecnych wynikach sprzedaży i wszechobecnym piractwie?

Sokół: Nie traktuję takich komentarzy jako obraźliwe, czy złośliwe, ale nie mogę się z nimi zgodzić. Wydaliśmy Mixtape Prosto, mamy duże plany związane z HiFi Bandą, Pokojem Z Widokiem Na Wojnę, VNM i innymi wykonawcami. Nawet nasi przeciwnicy, o ile są szczerzy, przyznają, że zrobiliśmy i wciąż robimy bardzo dużo dla polskiego Hip-Hopu. Właściwie oprócz takich klasyków jak RRX, może się z nami równać pod względem wkładu w polską scenę tylko Asfalt, który bardzo szanuję. Jeśli chodzi o te dwie branże jakimi zajmuje się spółka Prosto, to oczywiście branża odzieżowa pozwala nam na dalsze wydawanie muzyki, bo zapewne 90% czytających ten wywiad ściągnęło nasze płyty z Internetu. Próbujemy dać alternatywę, sprzedając pliki MP3 i Wav bezpośrednio na stronie Prosto za śmiesznie małe pieniądze, na szczęście ta sprzedaż rośnie. Zbudowaliśmy też w Prosto undergroundową dystrybucję muzyki opartą na stronie Prosto i wybranych sklepach z ubraniami. Pierwszym tytułem dystrybuowanym tą drogą, omijającym Empiki, Media Markty i Saturny, był Pokój z Widokiem na Wojnę. Udało się. Dziś jesteśmy krok dalej i wiemy już, jak omijać zbędnych pośredników.

Parę lat temu było głośno o kłopotach Prosto. Dziś wygląda na to, że czarne chmury zostały zażegnane. Jak poradziłeś sobie z tymi problemami?

Sokół: Każdy, kto miał okazję prowadzić jakikolwiek biznes, i to naprawdę niezależnie, czy sprzedawał kokainę na blokach czy prowadził dużą firmę, wie, że zawsze trzeba być gotowym na różne przykre niespodzianki związane z rynkiem, gospodarką, konkurencją i tak dalej. Nasze kłopoty wciąż istnieją, kilkukrotnie otarliśmy się o bankructwo, tak mocno, że ja osobiście byłem prawie pewien, że to upadnie. Tylko dzięki zimnej krwi i wytrwałości, oraz profesjonalnym ruchom prawników i zarządu, możemy dziś nadal rozmawiać o istniejącej spółce Prosto. To naprawdę nie wygląda tak różowo jak się wydaje. Polska rzeczywistość to również donosy. Kilkukrotnie spółka była kontrolowana przez policję skarbową bardzo szczegółowo, ponieważ ktoś, kto nas nie lubi pisał "życzliwe" donosy. Na szczęście Prosto jest firmą w stu procentach legalną i nie dopatrzono się większych uchybień w prowadzeniu ksiąg. Wciąż odzyskujemy siły po kilku mocnych ciosach, ale bardzo nas to wzmocniło i wiele nauczyło. Ja osobiście nie pracuję już w Prosto operacyjnie, jestem tylko współwłaścicielem i prezesem rady nadzorczej, ale jakkolwiek to brzmi, mam teraz więcej czasu na bycie wolnym człowiekiem.

Z pewnością obserwujesz rynek muzyczny w Polsce, na którym ostatnimi czasy pojawiło się parę nowych labeli; MaxFloRec, Step Records oraz Fandango Records. Która z tych wytwórni wydaje Ci się najprężniej działającą?

Sokół: Nie chcę, żeby ktoś potraktował to jako ignorancję, ale nie interesuje mnie zbytnio polski rynek fonograficzny. Znam go bardzo dobrze i nikt nowy jak na razie mnie tu nie zaskoczył. Z wydawnictw, które wymieniłeś najbardziej znana jest mi wytwórnia Step Records. Z tego co wiem, to dobra firma.

Zdecydowanie najbardziej lubię pracę w studio, w następnej kolejności koncerty, a najmniej całą część promocyjną, w której sam muszę uczestniczyć. Co innego planowanie cudzej promocji, to całkiem przyjemne zajęcie. Nie lubię po prostu świecić mordą, ale czasami trzeba.

Dzisiejszego dnia usłyszałem przykrą wiadomość odnośnie upadku Magazynu Hip-Hop - ostatniego czasopisma stricte hip-hop'owego na rynku. Wytwórnia Prosto za pomocą swoich skateshop'ów dystrybuuje magazyn 1999. W jakim celu powstało to pismo?
Sokół: Za wcześnie, żeby o tym mówić szczegółowo, ale magazyn i marka 1999 została od Prosto odkupiona przez inną polsko-ukraińską spółkę, w której mam udziały i pracuję. Niebawem ta marka będzie znana powszechnie, ale nie nastawiamy się na szerokiego odbiorcę, to będzie produkt premium, o zamkniętym zasięgu. Niestety, muszę Cię zawieść, nie będzie to zastępstwo Magazynu Hip-Hop, to zupełnie inny tytuł, poświęcony o wiele szerszemu spektrum miejskiej kultury i sztuki.

Zaciekawiły mnie Twoje słowa odnośnie braku czasu z ostatniego wywiadu dla portalu cgm.pl. Przenieśmy się w przeszłość. Czy dla małoletniego Wojtka stawiającego pierwsze kroki w rapie obecna praca Sokoła byłaby spełnieniem marzeń? Jak wspominasz okres dzieciństwa?
Sokół: Nie sądzę. Raczej byłaby jakąś dziwną wizją. Jako małolat myślałem, że będę dilerem narkotyków, albo że pieniądze spadną mi z nieba. Dziś zajmuję się kreowaniem, marką, wizją, nie nadaję się do typowej pracy w fabryce, mam wstręt do powtarzalności. To moja wielka wada, szybko się nudzę i szukam nowych pomysłów. Ale nie jeśli chodzi o życie prywatne. Tu zdecydowanie szukam spokoju. Celowo nie wymieniłem jako pracy rapowania. To nigdy nie była i nie będzie dla mnie praca. To musi pozostać zajawką na 100%, dlatego właśnie jak nie czuję potrzeby, to po prostu nie gram, nie nagrywam. Nic na siłę. Dlatego mam inną pracę, żeby nigdy nie musieć nagrywać dla kasy. To chyba najuczciwsze wobec odbiorców.

Masz w planach wydanie solowej płyty? Kiedy możemy spodziewać się kolejnego wspólnego albumu z Pono?

Sokół: Na razie nie planuję solowej płyty, skupiam się na gościnnych zwrotkach, których jest sporo, i materiale z moją dziewczyną Marysią Starostą, która jest zajebistą, wykształconą wokalistką i muzykiem. Mamy podobne zajawki i robimy coś dla siebie. Nie wiem, kiedy to wydamy, ale na pewno nie będzie to Liber z Sylwią Grzeszczak. To będzie miazga i najlepsza płyta, jaką do tej pory nagrałem.

Dlaczego nie reagujesz na obraźliwe słowa, które kierują w Twoją stronę kolejno: Familia H.P., Jimson, Żurom, Peja?
Sokół: Nie uważam tego za najważniejsze rzeczy, jakie się dookoła mnie dzieją, może dlatego.

Starasz się pomagać podziemnym raperom? Pokładasz jakieś nadzieję w takich wykonawcach jak Brahu i VNM, którzy kapitalnie zaprezentowali się w utworze "I żeby było normalnie"? Kto jeszcze zwrócił Twoją uwagę z młodszych wykonawców?
Sokół: Przede wszystkim wyżej wymienieni i HiFi Banda, która jest według mnie najlepszym zespołem na rynku w tym momencie. Wiem, że to mocne słowa, ale naprawdę tak myślę. VNM miażdży technicznie, mając do tego przekaz, co zwykle nie udaje się wirtuozom techniki, Brahu jest niepowtarzalny ze swoimi produkcjami i melodyjnymi refrenami, PMM jest polskim liderem w robieniu niemiecko brzmiącego Hip-Hopu, a HiFi Banda to po prostu najlepszy zespół w tym kraju. Mają zajebistych raperów, zajebistego producenta, zajebistego DJ'a i zajebiste pomysły, a do tego zajebistą nazwę i logo. Czego chcieć więcej? Dodam jeszcze, że Pokój z Widokiem na Wojnę to wciąż niedoceniany na swoja miarę skład. Oni po prostu rozpierdalają swoimi spostrzeżeniami.

Z czyjej inicjatywy powstał Mixtape Prosto 600V? Pierwsze opinie po premierze albumu nie są zbyt przychylne. Ludziom nie podoba się fizyczne wydanie płyty oraz "niski" poziom materiału. Wyniki sprzedaży mówią jednak co innego.

Sokół: Chyba czytaliśmy i słyszeliśmy inne opinie. Opinie na temat Prosto Mixtape są wyjątkowo pozytywne i docierają do nas nawet z "wrogich" obozów. To kolejna płyta wydana przez Prosto Label, która już w dniu premiery stała się klasykiem i trudno to zanegować. Zresztą czas zrewiduje wszystko. Mam wrażenie, że opinie na temat Prosto Mixtape 600V czerpiesz z macierzystego portalu Hip-Hop.pl, który jest generalnie mekką wszelkiej maści niedowartościowanych idiotów. Rzadko kiedy dorosłej, zdrowo myślącej osobie chce się bawić w fora, które nic nie dają, żadnej wiedzy, tylko leją wodę na młyn kompletnego pomieszania faktów i żartów na poziomie klasy 4c. Wracając do Prosto Mixtape 600V - fizyczne wydanie płyty jest identyczne jak poprzedniego Prosto Mixtape Deszczu Strugi, to już tradycja, że płyty w Prosto Label wydawane są bardzo starannie, za to nasze mikstejpy są wydawane skromniej, jak na tego typu wydawnictwa przystało. Biorąc pod uwagę jak wydawane są podobne produkcje w USA czy Francji, nasz mikstejp prezentuje się zajebiście konkretnie. Mikstejpy Prosto nie są typowo DJ'skimi pokazówkami, raczej składankami w formie niekończącej się całości bez przerw, czyli tym, czym mikstejp z założenia był. Jeśli chodzi o sprzedaż, to bardzo ładnie otworzyliśmy OLIS i notowania w Emipku, będąc w poszczególnych salonach nawet na drugim miejscu pod względem sprzedaży. Myślę, że lada moment odbierzemy złoto. Prosto Mixtape to moja inicjatywa i pomysł serii jest mój. Na trzecią część nie trzeba będzie czekać tak długo jak dotąd. Już niebawem rozpoczynamy nagrywanie. Tym razem zmiksuje go Kebs, czyli DJ HiFi Bandy.

Czy kawałek "U Nas Na Śródmieściu" z Mixtape Prosto 600V został zadedykowany Kaczemu, który - podobnie jak Chada - przebywa obecnie w więzieniu?
Sokół: Nie wiem, skąd masz tak szczegółowe informacje a propos pobytu Marka, ale skoro już to powiedziałeś, to tak. 600V zrobił cuty z Kaczego w refrenie, bo to jest postać z naszej dzielnicy, której niestety bardzo w tym kawałku brakuje.

Jeden z dziennikarzy zarzucił wytwórni Prosto chęć podreperowania nadszarpniętego wizerunku marki dzięki wykorzystaniu renomy Volta. Poprzez nadszarpnięty wizerunek dziennikarz rozumiał ostatnią płytę Jędkera (która wcale nie ukazała się nakładem Prosto - przyp.red.). Jak skomentujesz te zarzuty oraz "przebranżowienie" Jędkera Realisty?

Sokół: Błagam, przestańcie już pierdolić o Jędkerze. Monopol nie wyszedł w Prosto Label, bo my mamy inny profil wydawnictwa, to chyba oczywiste. Natomiast jak najbardziej jesteśmy zawsze chętni wydawać hip-hopowe płyty Jędkera i przy obecnej sytuacji udowadniamy, że ta dłoń jest zawsze wyciągnięta, choćby jego udziałem w singlu promującym Mixtape Prosto 600V. To zajebisty raper, z którym wiele lat rapowałem i żaden jego szalony pomysł tego nie zmieni. Nie jestem osobiście fanem Monopolu, chociaż dostrzegam w nim ironię i inteligencję, ale stylistyka mi kompletnie nie pasuje, a i dowcip bliższy mi jest w wykonaniu Jędkera z kawałka "W aucie" niż Jędkera z Monopolu. Jeśli zaś chodzi o wizerunek i renomę, to działa to w dwie strony i bardzo serdecznie dziękuję Sebastianowi za tę współpracę, myślę, że wypływa z niej wiele dobrego dla wszystkich, a i ja, i 600V wyczuwamy zajebisty klimat jaki stworzył się przy nagrywaniu, a przede wszystkim graniu materiału z mikstejpu. Ekipa Volt, ja, VNM i HiFi Banda, to naprawdę zajebiste połączenie koncertowe i ogólnie wyjazdowe.

Każdy, kto miał okazję prowadzić jakikolwiek biznes, i to naprawdę niezależnie, czy sprzedawał kokainę na blokach czy prowadził dużą firmę, wie, że zawsze trzeba być gotowym na różne przykre niespodzianki związane z rynkiem, gospodarką, konkurencją i tak dalej.

Jakiś czas temu było głośno o zamiarze wydania najnowszej płyty Pezeta i Małolata w wytwórni Prosto. Na czym stanęły rozmowy?
Sokół: Rozmowy wciąż trwają, ma na to wpływ kilka spraw, więc dziś niczego nowego nie mogę obwieścić.

Dostajecie co jakiś czas demówki osób chcących wydać legalnie swoją płytę? Przesłuchujecie nadsyłany materiał? Są jakieś cienie nadziei, że taka osoba doczeka się odpowiedzi?
Sokół: Raczej nikłe szanse. Staramy się wyławiać najwartościowsze zespoły z rynku, ale już po pierwszej fazie kontaktu ze słuchaczami. Jednak nie ma reguły.

Obecnie robi się co raz większy zamęt wokół sieci salonów Empik, które oprócz pobierania horrendalnych sum wykładają także śladowe ilości płyt z rapem na półki. Czy w obecnej sytuacji nie lepiej uświadomić słuchacza i postarać się nakłonić ludzi do korzystanie z funkcji typu preordery czy kupowanie CD na oficjalnych stronach raperów?
Sokół: To właśnie robimy. Płyta Jurasa i Korasa (Pokój z Widokiem na Wojnę) jest sprzedawana, jak już mówiłem, tylko przez undergroundowe kanały dystrybucji. Wkrótce kolejne tytuły będą szły tą drogą. Jednak dla takiej płyty jak Prosto Mixtape to nonsens. To składanka, a one powinny trafiać jak najszerzej, pełniąc rolę zachęcacza do kupienia płyty danego wykonawcy, którego słyszymy na tle innych. Są różne sposoby na różne okazje, nie ma co się zamykać, trzeba myśleć.

Czy możemy w przyszłości oczekiwać kolejnej płyty ZIP Składu? Co obecnie dzieje się z członkami tego legendarnego zespołu? Utrzymujecie ze sobą jakiś kontakt?

Sokół: Mamy ciągły kontakt. Może nie codzienny, ale comiesięczny na pewno. Zależy kto z kim. Razem, pełnym składem spotykamy się przy okazji prób lub imprez okolicznościowych. Urodziny, Święta, koncerty i tym podobne. Myślimy o wydaniu wspólnej płyty, to jest chyba dobry moment, żeby wreszcie ją nagrać.

Rozmawiał: Dawid Szynol
Foto: Paweł Janasz, Sebastian Wiktorski

Dowiedz się więcej o: WWO, Sokół, ZIP Skład, Sokół & Pono (TPWC).


Informacje o artykule
Data dodania:2010-06-01
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.95 (40)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
D.S., 30 lat
mężczyzna

Ostatnie artykuły tego autora:
Nieśmiertelny uliczny przekaz - HipoToniA / Nie Dla Wszystkich - wywiad
Mój duch jest wolny i lubi robić to, co chce - wywiad z Cirą
Chada, Pono, Fu, Buszu i inni charytatywnie dla Maćka - wywiad
Życie jest sztuką kompromisu - wywiad z HipoToniĄ
"Ludzie biorą to w ciemno" - wywiad z SMA

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
zmień e-mail!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:11:06, 01-06-10
dobry wywiad, chociaż ostatnio nie przepadam za sokołem

słowo klucz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:12:07, 01-06-10
SOKÓŁ, WWO I TWPC - JESTEŚCIE ZAJEBIŚCI, NAPIERDALAJCIE DALEJ!

Wie brauchen bass
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:13:52, 01-06-10
jaram się, Sokół dobrze prawi, ciekawe pytania

KOŻ
Autor: KOŻ   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:17:30, 01-06-10
dobry wywiad, ładnie podsumował hejterów

pozdro Sokół

BIOHAZARD
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:20:06, 01-06-10
sokół chociaż straciłem do Ciebie zaufanie po tym jak pomogłeś tej cipie VNM, mimo że miałeś Króla Podziemia Jimsona na wyciągnięcie ręki to jednak mam do Ciebie ogromny szacunek za WWO. Szkoda, że Jędker się spierdolił i nie mów, że już nie chcesz o tym słyszeć bo jako jego przyjaciel powinieneś mu za Monopol spuścić tęgi wpierdol bo zszargał Waszą łatkę nieśmiertelności. Mimo wszystko życzę Ci jak najlepiej, oby więcej takich wywiadów!

Dobry_Jezus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:21:25, 01-06-10
Zacny wywiad ; )

HannuLepistoe
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:24:04, 01-06-10
2zł kto da więcej?

13Apostoł
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:26:27, 01-06-10
"Hip-Hop.pl, który jest generalnie mekką wszelkiej maści niedowartościowanych idiotów. Rzadko kiedy dorosłej, zdrowo myślącej osobie chce się bawić w fora, które nic nie dają, żadnej wiedzy, tylko leją wodę na młyn kompletnego pomieszania faktów i żartów na poziomie klasy 4c."


dobrze gada polać mu

s3pq
Autor: s3pq   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:30:24, 01-06-10
3xD: Dobry wywiad, Dobry przekaz, Dobry rozwój
--
Pozdro Sokół

mrscopeland
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:35:00, 01-06-10
pozdro Sokół!
u mnie mixtape stoi na półce!

meneli
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:35:44, 01-06-10
obsral sie typ i sprzedal za dwojke
uszy jak helikoptery, dolacz do eldo zalozcie zespol downa

-----------
Ostatnia edycja: 2010-06-01 13:36:25

typu z wawy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:50:21, 01-06-10
Sokół, dobrze gadasz. Wybroniłeś się tą gadką, że rap tylko na zajawce bo myślałem że to już dla Ciebie głównie biznes, pozdro.

OgarnijSIe DWA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:53:13, 01-06-10
obsral sie typ i sprzedal za dwojke
uszy jak helikoptery, dolacz do eldo zalozcie zespol downa

WHAT'S WRONG WITH JA-CENT
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:54:04, 01-06-10
SOKOLNIK WIADOMO ZE JENTKER TO TWOJ PRZYJACIEL, ALE NAZYWAC GO ZAJEBISTYM RAPEREM JEST TROCHE NIE NA MIEJSCU. BO NAWET ZUROM GO ZJADA.

masakrarap
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:55:53, 01-06-10
Dobry wywiad, Sokół propsy! Czekam na Zip Skład i kolejny mixtape!

kruk18
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:02:06, 01-06-10
Raz, dwa trzy... dopiero 11 post to hejt! Normalnie nie wierzę, :O

EXPERT Ancymon
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:05:39, 01-06-10
BO WCZESNIEJSZE ZOSTALY USUNIETE. JAKAS KURWA STRZELA Z UCHA JAK ZWYKLE. POZDRO WOJTEK!

Platty Lorenc
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:09:51, 01-06-10
Ładnie Wojtek.

brudne stopy
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:27:32, 01-06-10
PROPSY DLA WOJTKA JEDNEGO Z NAJLEPSZYCH MC'S W KRAJU!! A TY OGARNIJSIE DWA ZAMKNIJ MORDE FLECIE!! HEJTUJ SWOJA STARA KURWO TYLKO NIE WOJTKA!!

Korzyn
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:33:34, 01-06-10
sokół i pono sie sprzedali.

A8 Salut
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:43:47, 01-06-10
Dobry wywiadzik

WOJTEK WRÓBEL NOCNY NARRATOR ZIP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:02:49, 01-06-10
założe się że współpraca z fonografiką padła bo Rysiek maczał w tym palce :P

rewolucjanadejdziezewschodu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:07:07, 01-06-10
dobry wywiad czekam mixtape prosto dj kebs

SkunRecordz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:12:14, 01-06-10
SOKOL JAK CIEBIE ZUREK BY ZJADL JEDNYM WERSEM TY HIPOKRYTO PIERDOLONY KOLEJNY RAZ CI TO WYPOMNE WIEM KURWO ZE TO CZYTASZ TY PIERDOLISZ ZE PARE RAZ BANKRUCTWO BYSCIE OGLOSILI KIEDY KURWA MOZE WTEDY KIEDY TE TWOJE SZMATY SCHODZILY JAK CIEPLE BULECZKI A TY KAZDEMU KURWO PENSJE OBCINALES? KIEDY WY KURWA NIBY MIELIBYSCIE TE BANKRUCTWO OGLOSIC? TERAZ KURWA CALE MIASTO LAZI W PROSTO, CIUCHY JUZ NIE SCHODZA TAK JAK KIEDYS TO PROMOCJE ROBICIE LAMUCHY

VNM miażdży technicznie

NIE PRZYZNAWAJ SIE KURWA ZE TO TY STWORZYLES CALY ZIP SKLAD I PROSTO

PRZYJEBIE

Infinity
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:13:22, 01-06-10
Sokół świetny muzyk i biznesmen. Pozdrawiam i życzę jak najlepiej. Nie wiedziałem, że Starosta jest dziewczyną Wojtka.

Lucek_na_majku_ma_kiść_panczów
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:20:30, 01-06-10
skoncz sokół panie Zależy Mi Tylko Na Kasie I Bezczelnie Okłamuje Dzieciaków Wciskając Im Szmaty Z Nadrukiem Prosto Za 300 Zł

spalone_oko
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:26:29, 01-06-10
Franka Kimono nie mają prawa pamiętać ludzie przed 30tką

dziwne bo ja mam 25 a doskonale go pamietam

Emkaen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:50:04, 01-06-10
całkiem ciekawe obroty Prosto ma:

www.infoveriti.pl(...).html

goalkeeper
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:59:27, 01-06-10
Wojtek dobry rap od zawsze.Pozdrawiam czekam na nowe materialy.

SkunRecordz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:02:12, 01-06-10
Autor: Emkaen

SKAD TO MASZ :D

pif_paf_ratatata
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:08:48, 01-06-10
pamiętasz ale pan kleksa raczej ^ bo jak wyszedł na lp to ciebie w 84 roku nie było na świecie jeszcze zapewne

BylemTu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:14:10, 01-06-10
Szacuneczek Sokol za to co robisz dla polskiego Hip Hopu. Zycze jak najlepiej. Oby wiecej takich ludzi . Pozdrawiam Normalnych. 5

SZATAFAKAP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:21:19, 01-06-10
pezet/małolat TYLKO NIE DO PROSTO! NIEEEEEEEEEEEEEE

mateo308
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:21:50, 01-06-10
niezły wywiad

zawin
Autor: zawin   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:22:46, 01-06-10
To będzie miazga i najlepsza płyta, jaką do tej pory nagrałem.

CZEKAM!!!!!!

=BarthazZ=
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:11, 01-06-10
sokol jest jednym z filarow polskiego hh i nic tego nie zmieni:)
texty w stylu sokol sie sprzedal zal!!!
sprzedac siebie to grzech ale swoja muzyke?robi to kazdy kto nagrywa i wydaje barany!
nie ma nic piekniejszego od realizacji marzen,czyli robienie tego co sie kocha i za co jeszcze dostaje sie pieniadze :)
WOJTEK SOKOL-Flar Hip Hopu

PS.hejterzy i dzieci rodem z 4c wasze komentarze sa nedzna proba na zwrocene na siebie uwagi wasze zachowanie prowadzi tylko i wylacznie zlej opini tego portalu.

Stasiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:29:11, 01-06-10
dobry wywiad

RAP_GRACJA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:48:14, 01-06-10
=BarthazZ=
podpisuje sie pod tym co napisales, tez tak uwazam
szanuje Sokola i czekam na kolejne projekty

wiesz dobra nara
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:50:23, 01-06-10
"VNM miażdży technicznie"

PROPSY ZA TEN TEKST SIE NALEZA

FranekMWNH
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:54:08, 01-06-10
dobry raper, dobry wywiad, dobra opinia na temat hip-hop.pl

133
Autor: 133   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:56:51, 01-06-10
Teraz uszy w cennie

Emkaen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:05:04, 01-06-10
@ SkunRecordz
Sprawozdania finansowe znajdziejsz w intenecie. Fajnie, że Sokół zrobił taką spółkę, że jest w zarządzie. Kurwa - ja nie wiem czemu ludzie mają do niego problem z tego powodu.

Liczyhrabia
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:10:21, 01-06-10
NM miażdży technicznie, mając do tego przekaz, co zwykle nie udaje się wirtuozom techniki, Brahu jest niepowtarzalny ze swoimi produkcjami i melodyjnymi refrenami, PMM jest polskim liderem w robieniu niemiecko brzmiącego Hip-Hopu, a HiFi Banda to po prostu najlepszy zespół w tym kraju.

Wojciechu ja rozumiem że promocja artystów wydawanych we własnym labelu jest ważna no ale prosze kurwa bez jaj. Wypadający z bitów, bełkoczący facet z "soczystą wymową", któremu do do rapowania musieliście kupić wodoszczelny mikrofon miażdży technicznie? Może jeszcze sra złotem i piecze pyszne ciasto drożdżowe? No i oczywiście zapowiedź płyty wydanej z własną dziewczyną rzekomo wielce utalentowaną. W sumie dobrze, może nagracie cover do jakiegoś przeboju Meza, bo kaliber artystyczny macie do neigo zbliżony.

WOJTEK WRÓBEL NOCNY NARRATOR ZIP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:12:33, 01-06-10
no widać jaki biedny

Bogumił
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:17:41, 01-06-10
Bardzo lubię Sokoła i często go słucham, ale to nie zmienia faktu że zszarganą reputację próbuje teraz naprawić.

Bronx Slang
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:22:37, 01-06-10
SOKÓŁ ,W.KASTA,POPEK, GURAL,O.S.T.R NAJLEPSI RAPERZY W POLSCE !!!!!!!!

SkunRecordz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:23:39, 01-06-10
Autor: Emkaen

JA TEZ NIE MAM DO NIEGO O TO KONKRETNIE PRETENSJI TYLKO O TO ZE JEST HIPOKRYTA I PIERDOLI OD RZECZY.

JERMS BLACK
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:26:55, 01-06-10
Dobry wywiad, przyjemnie się czyta i dużo nowości. elo

Autor: Bogumił
A kiedy ją zszargał ha.?

Autor: WHAT'S WRONG WITH JA-CENT
:Nie kompromituj sie jędker ma zajebisty flow i teksty ...

Mati_PP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:27:36, 01-06-10
Sokół od zawsze dobry raper , gdyby nie założył PROSTO. i śmigał w podartych, znoszonych koszulkach pisalibyście  że nie umie ogarnąć interesów, znaleźć pracy czy zadbać o rodzinę. Zaczynał, nawet nie od zera, a od ogromnego minusa i teraz patrząc w lustro może być dumny bo jak dojrzały facet ma własny biznes i potrafi zadbać o najbliższych nie tylko w kwestii finansów.
Nie chcę tu bronić Wojtka czy się podlizywać ale przesłuchałem wszystkie jego płyty (śmiem twierdzić, że kawałki :) i one nauczyły mnie wielokrotnie więcej niż chociażby szkoła. I dlatego uważam, że jest najlepszym raperem bo potrafi dotrzeć do słuchacza i przekazać konkretną treść a nie skandować na każdym albumie JP CHWDP czy jaki to był kiedyś biedny.
Pozdrawiam prawdziwych słuchaczy i oczywiście cały ZIP Skład .

Majster Rapu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:33:05, 01-06-10
jedker to pedal pierdolony a teksty i flow to cienizna od ostatniej plyty wwo.a sokol to sprzedajna dziwka i teraz odwraca kota ogonem huj mu w plecy,ja mam wyjebane w typa ktory zaprasza na 10 urodziny prosto dode,chlopakow z you can dance munka staszczyk i reszte muflonów ale wy fani wojtka oczywiscie wierzycie mu na słowo...ja hujowi nie dam 2 szansy bedzie tepiony zawsze...prosto w smietnik!

slaw-07
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:39:00, 01-06-10
Czekam na nową płytę ZIP SKŁADU!! Będzie rozpierdol!

Majster Rapu
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:42:10, 01-06-10
sa raperzy ktorzy zarabiaja pieniadze normalna praca nie jedni nawet jechali zagranice za chlebem jestem pewny ze oni nawet nie mysla o kasie z rapu!a ten flej kosztem kultury hip hopu ma zarobic?ja tez bylem fanem sokola ale gdy zaczal robic co innego niz nawijal w tekstach zostal dla mnie zwyklym farmazoniarzem.i niech spierdala robic disco jebane psisko..."sokol zamienil srodmiescie na ekipe z na wspolnej"

SkunRecordz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:47:24, 01-06-10
NA WESELACH NIE MA GRANIA TYCH BITOW, PRZERABIANIA HITOW NA TLO DO POPIJAWY

A CO WYDAJA I NAGRYWAJA TO WIDAC, MOZE TEN MIXTAPE TO JAKIS EWENEMENT ALE KURWA OSTATNIE WYDANIA TO ZUPELNE PRZECIWIENSTWO TEGO WERSU DO KURWY NEDZY

pif_paf_ratatata
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:53:45, 01-06-10
^ a co słyszałeś gdzieś na weselu WWO bo ja nie i przeczytaj ten wywiad bo widać że tego nie zrobiłeś albo nie rozumiesz tego co czytasz??

Emkaen
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:05:06, 01-06-10
@skunz rec

czyli nie wierzysz im, że "kawałek "W aucie", który pokazał polskim gwiazdkom jak łatwo jest robić hity. Nikt normalny, kto słuchał nas przez poprzednie 10 lat, nie myślał chyba, że to szczyt naszych możliwości literackich." ?

Dla mnie było wiele gorszych utworów, które były na szczytach a ich twórcy do dziś nie mają z tego powodu żadnych problemów.

Gracz z numerem pierwszym
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:10:37, 01-06-10
TRZEBA SIE TRZYMAC RAZEM A NIE WYDYMAC Z CZASEM

POZDRO WOJTEK

Ogolony Chubaca
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:14:04, 01-06-10
NA WSTEPIE MOWIE ZE NIE CZYTALEM dodam tylko tyle ze jesli wedlug prowadzacego wywiad jest to najzdolniejszy polski teksciarz to gratuluje obeznania w temacie... dla mnie wojtek sie sprzedales i to sprzedales doslownie .. pamietam jak jechales po okularkach techno i rozowych polowkach a ty dzisiaj co robisz ? techno i disco pod co nawijasz bez sensu.. tu nie chodzi o to ze zarabiasz pieniadze na tym gownie tu chodzi o to ze wiesz o tym ze sie skurwiles jak szmata a mimo to robisz dobra mine do zlej gry... myslisz ze mozna jechac dlugo na respekcie sprzed lat ? otoz nie .. a wwo i niektore dobre plyty w prosto cie nie uratuja spojrzmy prawdzie w oczy od paru lat nie zrobiles dobre sztosu i twoje najblizsze ziomy robia same gowno jakis kurwa monopol tpwc.. co to ma byc rap ? ty prekursor rapu robisz takiego chujstwo co kurwa z toba czlowieku ? udajesz nadal ze taki biedny jestes... masz mieszkanie na alejach w warszawie i siana jak malo kto.. nie rob mlodziezy w chuja dalej wspominajac zip .. sa jeszcze ludzi ktorzy widza co robisz

loduwaBDG
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:26:01, 01-06-10
kurwa,ta strona ciagle ma potencjal by byc rapowym portalem number one czego dowodem jest ten wywiad,duzo bardziej rzeczowy niz wywiady Rawicza na CGMie

Boniu
Autor: Boniu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:35:40, 01-06-10
PRZEPROŚ MEZA JEBANY ŚMIECIU

sztuk-wruk
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:41:01, 01-06-10
NIE WSTYDZE SIE TEGO ŻE JESTEM HEJTEREM BO NIE HEJTUJE BEZ POWODU

PROSTE

ty masz prawo nagrywać ja mam prawo oceniać pogódź się z tym.

Cheeraz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:47:04, 01-06-10
czekam na nowy Zip Skład i nowe WWO o którym wspolminał kiedyś Jędker. Jak by nie patrzec na tym mixtape, czy u Hudego Jedker ładnie nawinął. pozdro

S.O.D BOSS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:54:21, 01-06-10
i tak poszli kurwa w DANCE.

EmaSiemaToNieSciema
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:03:49, 01-06-10
chujowy jest sokol i ten tego mikstejp tym bardziej sciaagnalem i od razu wyjebalem bo szkodamiejsca na dysku

Sensei Splinter
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:14:14, 01-06-10
hahah trzeba bylo z Sokolem 10 lat temu wywiady robic. teraz na pop.pl

suchy1993
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:21:13, 01-06-10
Kurwa wszyscy mają coś do Sokoła. I jeszcze jakiś zjebany hejter pisze że Żurom zjada Jedkera to jest dopiero znajomość rapu jesli żurom go zjada to doda ma lepszy freestyle od Tetrisa i OSTREGO . Środkowy palec dla hejterów

'erape
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:30:45, 01-06-10
SOKÓŁ MÓJ MISTRZ OD ZAWSZE NA ZAWSZE !!:*

.
.
.
.
.
A GDZIE AL DENTE ZE SWOIM HEJTEM ????
.
.
PEWNIE SWIETUJE DZIEN DZIECKA !!

Boniu
Autor: Boniu   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:55:48, 01-06-10
PRZEPROŚ MEZA ŚMIECIU JEBANY

Fazerr
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:04:09, 01-06-10
Czemu Sokół ?
Bo ma uszy jak skrzydla

bokserki
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:04:49, 01-06-10
dobry raper, dobry wywiad

grzybi
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:41:07, 01-06-10
SOKOL ZAWSZE PROPS, DOBRY WYWIAD

133
Autor: 133   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:46:54, 01-06-10
a co na to peja?

aiyo
Autor: aiyo   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:55:40, 01-06-10
sokol niegdys jeden z moich ulubionych mcs, trzeba przyznac ze mial wielki potencjal i swego czasu nalezal do scislej czolowki na pl scenie; niestety na dzien dzisiejszy sluchajac wwo - tak to wyglada w mojej glowie automatycznie powstaje obraz jego ostatnich bananowych dokonan artystycznych, przez ktore zupelnie stracilem do niego szacunek; ja tego nie kupuje
"W Witrynach Odbicia, ja się nigdy nie zmienię.
To wygląda tak- kolejne zgromadzenie, dym.
Chętnie bym coś obrządził,
A ty byś gwiazdo skończył mącić, błądzić, rządzić
I pierdolić byle rym dla rymu"
jeden wielki autodiss, podobnie jak pozostale 3/4 starych nagran, a szkoda...

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:57:05, 01-06-10
veni vidi vici

Maniex
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:57:43, 01-06-10
Sokół od zawsze dobry raper , gdyby nie założył PROSTO. i śmigał w podartych, znoszonych koszulkach pisalibyście że nie umie ogarnąć interesów, znaleźć pracy czy zadbać o rodzinę. Zaczynał, nawet nie od zera, a od ogromnego minusa i teraz patrząc w lustro może być dumny bo jak dojrzały facet ma własny biznes i potrafi zadbać o najbliższych nie tylko w kwestii finansów.
Nie chcę tu bronić Wojtka czy się podlizywać ale przesłuchałem wszystkie jego płyty (śmiem twierdzić, że kawałki :) i one nauczyły mnie wielokrotnie więcej niż chociażby szkoła. I dlatego uważam, że jest najlepszym raperem bo potrafi dotrzeć do słuchacza i przekazać konkretną treść a nie skandować na każdym albumie JP CHWDP czy jaki to był kiedyś biedny.

Pozdrawiam prawdziwych słuchaczy i oczywiście cały ZIP Skład .

 

[*]


Abra
Autor: Abra   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:07:48, 01-06-10
SOKÓŁ KURWA KOCHAM CIE

FiodorWwA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:54:31, 01-06-10
WYPIERDALAJ I OBETNIJ PAZNOKCIE USZATA PIZDO

'erape
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:15:50, 01-06-10
Sokół od zawsze dobry raper , gdyby nie założył PROSTO. i śmigał w podartych, znoszonych koszulkach pisalibyście że nie umie ogarnąć interesów, znaleźć pracy czy zadbać o rodzinę. Zaczynał, nawet nie od zera, a od ogromnego minusa i teraz patrząc w lustro może być dumny bo jak dojrzały facet ma własny biznes i potrafi zadbać o najbliższych nie tylko w kwestii finansów.
Nie chcę tu bronić Wojtka czy się podlizywać ale przesłuchałem wszystkie jego płyty (śmiem twierdzić, że kawałki :) i one nauczyły mnie wielokrotnie więcej niż chociażby szkoła. I dlatego uważam, że jest najlepszym raperem bo potrafi dotrzeć do słuchacza i przekazać konkretną treść a nie skandować na każdym albumie JP CHWDP czy jaki to był kiedyś biedny.

Pozdrawiam prawdziwych słuchaczy i oczywiście cały ZIP Skład .


ketrabkliw
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:51:22, 01-06-10
Niech żyje gimnazjum! :D Czysta masakra z tymi komentarzami (nie wszystkimi). Pozdrawiam

Majka_Radosz_Krzyżanowska
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:59:42, 01-06-10
może gdyby sokół tworzył rap pomiędzy tymi żartami jak to on nazywa mówię tu o tpwc to bym uwierzył w jego ironiczne intencje a tak .. sprzedał się. chodź zwrotka na żeby było normalnie pierwsza klasa.

sbt85!
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:06:57, 01-06-10
wojtek, powiem ci, ze chociaż ostatnimi czasy niekiedy wkradały mi się wątpliwości, co do twojej "prawilności" (w szerokim ujęciu tego słowa) w tej całej rap grze, to jesli chociaż połowa z tego wywiadu jest prawdą, to tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że wiesz co robisz i nie popierdoliłeś hierarchii wartości:)!
pzdr!

-----------
Ostatnia edycja: 2010-06-01 23:07:20

menoSLU
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:23:46, 01-06-10
ale ma uszy

Jacek58
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
23:35:50, 01-06-10
sprzedał się. chodź zwrotka na żeby było normalnie pierwsza klasa.

wypierdalaj do szkoły dzieciuchu

MC Zbysław/Psycho Wieśniakus
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:34:02, 02-06-10
spszedał sie marno za 5 mln.ponoc ma taki majontek obecno. dla poruwnania pono ma niecałe 500 tys

igor_wkz
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:19:36, 02-06-10
toż to kpina. Wraz z koncem wwo skonczyl sie sokol. To co on robi nazywacie dobrym rapem? Na początku nie rozumiałem hejtingu, ale tylko to może pomoc zrozumiec ludziom ze rap umiera przez takich jak sokol. Ogarnijcie sie!!!

Radomskie podziemie rządzi.

MłodyKRP
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
12:40:06, 02-06-10
ZiP na zawsze. www.myspace.com/mlodykrp .

Mburn4
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:32:15, 02-06-10
majka radosz daj dupy, ,  :-) , wywiadu nie czytalem

Al Dente krol głównej
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:00:17, 02-06-10
CO KURWA SOKOL ROBI NA HIP-HOP.PL? PRZECIEZ ON COKOLWIEK Z RAPEM PRZESTAL MIEC WSPOLNEGO 14 GRUDNIA 2007

PS. VNM KROL PODZIEMIA

benzino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
02:41:42, 03-06-10
a co w 2007 rap się zmienił? Bo Sokół na pewno nie :]

Szacunek za wszystko od momentu " www wwo pl klik, żaden celnik(...)"!!!

bugson32
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:57:41, 03-06-10
TEN KTO SIE SPRZEDAL A TEN CO REALIZUJE MARZENIA TO JEST ROZNICA ... SOKOL JAK I WIELU INNYCH ZACZYNALI OD 00000 A MOZNA ICH SPOTKAC NA ULICY ... CO WY INTERENETOWE PALY WIECIE O I CH ZYCIU ?? ZARABIAJA BY GRAC A NIE GRAJA BY ZARABIAC ... TO JEST PRAWDZIWY PRZEKAZ NIE DLA LAMUSOW TYLKO DLA PRAWDZIWYCH KTO MA WIEDZIEC TEN WIE ... BO TO POLSKA FLETY TRZYMAJ SIE SOKOL POWODZENIA I DAJ LISCIA JEDKEROWI ZA MONOPOL BO BYL MOJIM PRZYKLADEM A SIE SPRZEDAL ALBO CHIAL COS UDOWODNIC ... POZDRO ... KOLO BUGSON EMA PIEC...

sparrow
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:22:43, 03-06-10
Mega promocja Carhartta jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej na świecie. Przykładowo, teraz za koszulę Port Shirt- Jail Stripe Red zamiast 219pln zapłacicie tylko 129!!!

pozostałe marki jakie znajdziecie w asortymencie to m.in. L-R-G, Mecca USA, Dada Supreme, Rocawear, Phatfarm, Southpole, Sir Benni Miles, North Side, New Era, Stussy, Undefeated, Ambrosia, Casio, Crooks & Castles, Dissizit, Vans i inne.

dodatkowo -15 % na zakupy innych ciuchów po rejestracji z poniższego linka!

www.magictown.pl(...)nbwoy

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:40:41, 03-06-10
Ci co mowia ze Sokol sie sprzedal i tego typu trele morele to chyba sami na siebie nigdy grosza nie zarobili i pisza takie pierdoly a przeciez i on mosi zyc jak karzdy

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:12:33, 03-06-10
Fakt faktem ze swego czasu jechal po ASCETOHOLIX za SUCZKI a sam nagral W AUCIE nagral to nagral iczasem tekie numery sa potrzebne by rapem zainteresowac szersze grono odbiorcow i oczywiscie dla szerszej promocji zreszta tak jest na calym swiecie ze takie traki maja dac kopa do przodu w promocji plyt i pomoc rapera w sprzedazy krazka,ale jechal po innych a sam zrobil podobnie a SUCZKI sa bardzjej rapowe niz W AUCIE                                                          

Procent26
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
21:51:10, 03-06-10
dobra makrela chociaż ostatnio nie jadam makreli

benzino
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:19:49, 04-06-10
@jar: ale pomyśl co on zrobił wcześniej i co dalej robi. O ascetoholix tego nie można powiedzieć. On pokazał, że da się i specjalnie nie pociągnął tego tematu - a to duża różnica, nie ma w tym hipokryzji.

CTB
Autor: CTB   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:34:58, 04-06-10
potwierdzam ze plyta Pokoj z widokiem na wojne rozpierdala!!!!

jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
11:59:44, 05-06-10
SOKOL moglby w koncu wydac swoja Solowa plyte i oby nagral w starym dobrym stylu a co do dissow to moglby odpowiedziec i pokazac ze umie odpowiedziec z pierdolnienciem a ze MAGAZYN HIP HOP upadl to smutna wiadomosc

KSIĄŻ
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:01:39, 08-07-10
Wojtek  pozdrochrzanek zip
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:58, 27-08-10
JEBAĆ was pierdoleni hejterzy!!!! Kurwa ile można w dupie byliście i gówno widzieliście i słyszeliście człowieka krew zalewa jak czyta się to co piszecie!!!! Żaden na pewno nie wsłuchał się w kawałki sokoła a na 100% nie przeczytał wywiadu ze zrozumieniem!!!!!!!!! Zazdrość was wpierdala!!! Co szanował byś go jak Sokół stał by pod sklepem i prosił o 5 na piwo,byłby lepszy jako nie udacznik bo byłby niżej??!!    "Wieczorowa pora na forach robi się gęsto internetowa zmora udawadnia swoje męstwo. Samemu nie zdołał osiągnąć jeszcze niczego,dlatego  na forach zgrywa tego najmądrzejszego!!
JEBAC WSZYSTKICH HEJTEROW PARÓWY Z WOLNOŚCI!!!

Wojtek tak dalej !!!

-----------
Ostatnia edycja: 2010-08-27 17:34:36

zenekrsa
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:27:41, 22-02-11
Sokół, Sokół Nocny Narrator NN nieznany nikomu bliżej niż sam chce.!

Podoba mi się styl Sokoła. Nie nienawidzę takich, którzy chwalą się chcą być sławni. Sokół dla mnie jest jednym z najlepszych raperów na ŚWIECIE .

anonim
Autor: jebać ferment   Link do posta
14:03:23, 08-12-12
powiedział co mógł powiedzieć i miał rację "Pieniądze nie śmierdzą" i tyle.

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:29:20, 18-01-15
JĘDKER > sokół

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-226-122-74.compute-1.amazonaws.com (3.226.122.74). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.