Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Bublem (PDG)

Wywiad z Bublem (PDG)

Autor: Deha

Bubel vel BeUBeeL alias Buba Bluntoholik - reprezentant Piły. Członek WTHC Kliki oraz PDG Kartel. W 2003 roku zadebiutował wraz z Qlopem jako Więcej THC Klika. Współnie nagrali płytę "Przedsmak". Po kilku latach uderzył z pierwszym solo - "Prowizorka", która zatrzęsła całą Polską. Po paru latach nieobecności powrócił z nowym materiałem - "Juma EP". Tymczasem pracuję nad nowymi projektami. Zapraszam do sprawdzenia wywiadu dotyczącego najbliższej przyszłości Buby.

Czy zamierzasz w przyszłości nagrać jaki 

Co możesz powiedzieć więcej o tej płycie? Czego będzie się można po niej spodziewać?
Bubel: W tę produkcję zaangażowani są ludzie mający swoje korzenie na Górnym w Pile. Oprócz mnie, Mardasa i RNSa, swoje zwrotki dograją nasi kuzyni z Monumentu: Endrju W i VCX. Produkcją w głównej mierze zajmie się Qdi, nasz osiedlowy beatmaker. Kilka beatów udostępnił nam M'n'M, producent rodem z Poznania. Po tej produkcji można się spodziewać tego samego klimatu, jaki panuje na moich dotychczasowych płytach, jednakże szata muzyczna będzie bardziej zbliżona do tej z "Jumy EP", niż do tej z "Prowizorki" czy "Przedsmaku".

Na "Prowizorce" znalazł się utwór Pauza. Na końcu zapewniasz, że skończysz ten utwór po powrocie z za granicy oraz, że Bubel: znajdzie się on na nowej produkcji. Czy będzie można spodziewać się tej kontynuacji na Twojej nadchodzącej płycie?
Bubel: Tak, tekst leży gdzieś od ponad roku. Nie wiem jeszcze co z beat'em, może będzie inny. Numer ten ukaże się na mojej solowej płycie.

Ostatnio można było nabyć na allegro Twoje wcześniejsze płyty czyli "Prowizorkę" oraz WTHC - "Przedsmak". Ile egzemplarzy tych płyt zostało Ci do sprzedania? Czy będzie można spodziewać się reedycji tych płyt?

Bubel: Ostatnimi czasy pogoniłem ostatnie sztuki na Allegro. Reedycji jak na razie nie mam w planach, Ci co chcieli je mieć już je mają. Zostało mi po kilka egzemplarzy, których nie zamierzam sprzedawać.

Kiedy będzie można spodziewać się Twojego LP?

Bubel: Nie mam pojęcia. Będzie to moja ostatnia płyta, także wypuszczę ją wtedy kiedy uznam, że jest kompletna, z mojego punktu widzenia.

Skąd wzięła się decyzja, że będzie to twój ostatni LP?
Bubel: Ot tak po prostu. Rap zawsze był i będzie w moim życiu, zawsze będzie moja pasją, niezależnie czy będę nagrywał czy nie. Nie czuję wielkiego zapotrzebowania na moje produkcje, także fakt, że przestanę nagrywać nie zasmuci zapewne zbyt wielu osób. Ja zniknę ale moje produkcje będą wiecznie.

Co mógłbyś powiedzieć o tej płycie?
Bubel: Za tło muzyczne będą odpowiedzialni tacy producenci jak : Mikser, Qdi, M'n'M, natomiast gościnne zwrotki dograją tradycyjnie raperzy, z którymi mam kontakt na co dzień i są moimi ziomami.

Mógłbyś wymienić gości, których obecność na płycie jest pewna w 100%?
Bubel: G.Ó.R.N.E Gang i całe PDG...

Dlaczego w teledysku "PDG Kolęda" na Twojej zwrotce nie można było zobaczyć Twojego wizerunku, tak jak w przypadku pozostałych wykonawców?
Bubel: Bo nie dostałem walizki z forsą, wielkiej jak dupa Beyonce.

Czy zamierzasz w przyszłości nakręcić teledysk do jakiegoś z Twoich utworów?
Bubel: Pożyjemy zobaczymy, staram się nie dokładać do interesu, jeśli znajda się jacyś sponsorzy to na pewno pomyślimy.

Co inspiruje cię w tworzeniu rapu?
Bubel: Sam nie wiem. "Mój rap to z mojego życia raport", od tak.

Myślałeś kiedyś o tym, by spróbować zarobić na rapie?
Bubel: Wiadomo, jak każdy mc na świecie. Generalnie każdy człowiek chciałby zarabiać na tym co lubi robić. Tyle co mi udało się "wyszarpnąć' to kilka tysięcy na sprzedaży płyt i kilka ciuchów od sponsorów.

Czy masz jakieś zajęcia poza rapem? Czym trudnisz się na co dzień?
Bubel: W chwili obecnej pracuje w swoim zawodzie tj. technika organizacji reklamy, dla drukarni "Colours Factory". Poza tym staram się jak najwięcej czasu spędzać z moją kobietą i synkiem, czytam kolejne masakry Kinga, czasem imprezuję ale ostatnio coraz mniej, wręcz wcale.

Czy są w Polsce raperzy, których twórczość podziwiasz? Mógłbyś zdradzić jakieś ksywy?
Bubel: "Podziwiasz" to zbyt mocne słowo. Podoba mi się ostatnia płyta Beat Squad'u, podobnie jak "Unhuman mixtape" WSRH. Z szerszego grona bardzo dobre wrażenie, w moim otoczeniu, zrobiła płyta Grubsona "O.R.S". "Kwiaty Zła" Piha to natomiast jedyna polska produkcja jaką zakupiłem w zeszłym roku.

Gdybyś miał wydawać legalną płytę do jakiej wytwórni byś się z tym zwrócił?

Bubel: Nie lubię gdybać

Czy istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie można nabyć koszulki promujące Twoją najnowszą płytę?
Bubel: Na pewno będą koszulki promujące projekt G.Ó.R.N.E Gang, produkcją zajmie się sklep Unhuman z Poznania.

Chciałbyś dodać coś od siebie?
Bubel: Wchodźcie na myspace.com/BubelPDG, kochajcie swoje rodziny, szanujcie się i pierdolcie hejterów!! Pokój !

Rozmawiał: Marcin Dresler vel DehaInformacje o artykule
Data dodania:2010-07-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Deha Marcin Dresler rap graffiti breakdanceDeha
mężczyzna, Szprotawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad z Beat Squadem
Wywiad z Macca Squadem
Przyjaźń, Duma, Godność - wywiad z Kaczorem
Mini wywiad z Mrokasem (AIFAM)
Wywiad z Hudinii'm

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.