Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wywiad z Beat Squadem

Wywiad z Beat Squadem

Autor: Deha

Dowiedz się więcej o: Beat Squad.

Siemano! Zacznę od razu. Na kiedy planujecie premierę nowej płyty?
Koni: Hmmm to jest dobre pytanie... Chcielibyśmy wydać ją jeszcze w tym roku ale pewnie już nie zdążymy wiec najbezpieczniej będzie powiedzieć ze na początku stycznia.
Rafi: Płyta była już praktycznie gotowa dużo wcześniej, ale postanowiliśmy ją nieco odświeżyć i dodać parę kawałków.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Czarny: Chcieliśmy żeby nazwa kojarzyła się z brzmieniem bębnów, pętlą bitu, dlatego Beat Squad, dlatego Beat Squad... Rafi na początku dał nazwę "CHSD (Cathedrall Hill Syndicate Dogs)", a Barney "Skład Nieład", hahaha, więc na bank przyznacie rację, że zostaliśmy przy najlepiej brzmiącym tytule:-)

Myśleliście kiedyś o stworzeniu w takim składzie płyty w całkiem innym stylu?
Rafi: Prawdę mówiąc był kiedyś taki pomysł, zrobienia krótkiej płyty pod nazwą "Beat Squad na jazzowo", ale klimatycznie byłaby pewnie podobna do innych naszych płyt.
Czarny: Najlepiej czuję się w klimacie laidback i g-funk, mowy nie ma o hardcorowym rapie, nie pasowałbym, po prostu nie mój klimat:-)
Koni: Wiesz, nigdy nie mów nigdy, zobaczymy co czas przyniesie. Właśnie zakończyliśmy prace nad "O czym szumią liście", mamy jeszcze parę projektów w planach jak wspólny mixtape z Rafim, płyty solowe, a co dalej to się okaże.

Dlaczego premiera tak się przeciągała? O ile dobrze pamiętam pierwszy raz zapowiadaliście tą płytę na luty bieżącego roku.
Rafi: Z początku planowaliśmy wydać to legalnie, jednak różnica między legalną produkcją, a nielegalem została prawie że zatarta, wiec nie mieliśmy takiego ciśnienia. A czemu tak długo to trwało? Odpowiedź tkwi gdzieś w naszych głowach... Gdzieś miedzy jednym uchem, a drugim uchem hehe
Koni: Tak naprawdę ciężko odpowiedzieć na to pytanie, może za szybko skupiliśmy się na następnych projektach. Jesteśmy w trakcie robienia mixtapu, oprócz tego piszemy już coś na solówki.
Czarny: Poza tym, o czym wspomniał Konizzel, czekaliśmy na gości, mastering no i został czas na osłuchanie się z brzmieniem i poprawki, ale to tylko dla dobra słuchaczy, hahaha:-)

Co możecie o niej powiedzieć? Czy można spodziewać się "czegoś nowego"?
Koni: No na pewno. Znajdzie się na niej parę mocniejszych kawałków, aczkolwiek płyta pozostanie w klimacie Beat Squadu...
Czarny: Świeżutkie brzmienie laidback, nadal Beatsquadowe, ale dzięki naszemu beatmakerowi Ceka (Mil Mnóstwo,Sei Due 62) lepsze jakościowo, z mnóstwem dogranych klawiszy, basów, kaczuch i innych smaczków, tej, brzmi godnie, wierz mi...

Wiem, że to pytanie padło już w Rapodajni, ale domyślam się, że nie każdy miał okazję to usłyszeć. Kogo będzie można usłyszeć na Waszej płycie?

Rafi: Na płycie pojawią się nasi bardzo dobrzy znajomi czyli Ry23, Donguralesko, Shellerini, Słoń, Kaczor, Ceka i Hom Gotti ( Seidue), Szpaku, Bubel, Galon, Kowall, Lont, Wasp, Centy, oraz Bleiz z Wrocławia.
Czarny: Plus Piastowskie Miasto-Wasp i Pastor oraz śpiewające dziewczęta (fiu fiu...) Marta i Marta :-)

Macie jakieś plany dotyczące solówek?
Koni: Jak już wspomnieliśmy, zaczęliśmy właśnie zbierać materiał na materiały solowe, ale to jest jeszcze zbyt odległa sprawa żeby już o tym gadać. To są plany na przyszły rok, a o postępach w pracy na bank będziecie informowani.
Czarny: Pracuję nad płytą z Waspem z Piastowskiego Miasta, oczywiście calutka w klimacie laidback. Do wiosny chcemy ją skończyć.

Rafi, kiedy pojawi się jakieś info dotyczące Twojej solowej płyty? Mógłbyś powiedzieć o niej coś więcej? Kogo będzie można na Niej usłyszeć?
Rafi: Pierwsze informacje będą na początku przyszłego roku. Na razie jest jeszcze za wcześnie by zdradzać jakiekolwiek szczegóły. Jest zaproszonych paru gości, a kilka kawałków jest już nagranych, ale to są plany na przyszły rok. Bądźcie cierpliwi, a na pewno krążek zrekompensuje wam czas oczekiwania.

Kto odpowiedzialny będzie za stronę muzyczną?
Rafi: Na pewno nie będzie to tylko jeden producent, przez co płyta będzie zróżnicowana...

Co z mixtape'm Rafi/Koni? Moglibyście zdradzić pierwsze informacje dotyczące tej płyty?
Beat Squad: Mixtape pojawi się w przyszłym roku. Będziecie informowani na bieżąco o wszystkim. Możemy zdradzić tylko ze płyta będzie na kradzionych bitach. Będzie na niej paru gości, niektórzy mogą was zaskoczyć, ponieważ wcześniej z nimi nie współpracowaliśmy, aczkolwiek pojawią się też osoby z którymi nagrywamy na codzień. Mixtape będzie się składać z 14 może 15 kawałków i będzie trochę inny niż nasze dotychczasowe płyty.

Macie na koniec coś do dodania? Może kilka słów skierowanych do słuchaczy?

Beat Squad: Chcielibyśmy pozdrowić wszystkich słuchaczy, niezależnie od wieku, płci i fyrtla, z którego pochodzą. Wspierajcie polski hip-hop i pamiętajcie że robimy to właśnie dla Was.

Rozmawiał: Marcin Dresler vel Deha

Dowiedz się więcej o: Beat Squad.


Informacje o artykule
Data dodania:2010-07-21
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Deha Marcin Dresler rap graffiti breakdanceDeha
mężczyzna, Szprotawa

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad z Macca Squadem
Przyjaźń, Duma, Godność - wywiad z Kaczorem
Wywiad z Bublem (PDG)
Mini wywiad z Mrokasem (AIFAM)
Wywiad z Hudinii'm

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-75-101-220-230.compute-1.amazonaws.com (75.101.220.230). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.