Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

BBoy Greku, śląski reprezentant grupy Polskee Flavour

BBoy Greku, śląski reprezentant grupy Polskee Flavour

Autor: SICKSTEP

Jesteśmy pierwszymi w tym kraju, którzy mają okazję rywalizować i występować na tak wielkich imprezach na całym świecie. Wiem, że cała scena światowa obserwując nas na imprezach w jakiś sposób buduje sobie wyobrażenie o poziomie polskiej sceny.

Niech ta rozmowa będzie wizytówką polskiej sceny bboyingu, a dlaczego? Dlatego, że Przed Wami jeden z najbardziej wyróżniających się bboys w naszym kraju - Greku, reprezentujący Lajony Kingz i Polskee Flavour. Tak samo jak i na parkiecie, tak samo po za nim ma sporo do powiedzenia. Uczestnik "Freestyle Session Los Angeles", "United Styles World Bboy Cup" w Bostonie, "R-16 Korea" w Korei P             zwycięzca jednej z największych imprez Europy Wschodniej "Yalta Summer Jam 2010".

"Jasne, tak naprawdę jesteśmy pierwszymi w tym kraju którzy mają okazję rywalizować i występować na tak wielkich imprezach na całym świecie. Wiem, że cała scena światowa obserwując nas na imprezach w jakiś sposób buduje sobie wyobrażenie o poziomie polskiej sceny. I to jeszcze bardziej mnie motywuje do jak najlepszego reprezentowania i pokazania, że mamy coś, co nas wyróżnia."

Mówi się o raperach, że nie wiedzą nic o breakingu, a o bboyach, że nie wiedzą nic o rapie. Odczuwasz swego rodzaju obojętność pomiędzy elementami kultury hip hop w naszym kraju?
BBoy Greku: Myślę, że bardziej raperzy nie wiedzą nic o bboyingu, niż bboye nie wiedzą nic o rapie. Co więcej bboye zaczynają robić rap, który już ma większe skillsy niż nie jeden znany mc, więc lepiej uważajcie (śmiech). Jasne, że są raperzy, którzy propsują i szanują kulturę bboys. Szacunek dla nich, ale to zaledwie garstka. Dla reszty hip hop ogranicza się do nagrywania płyt, grania koncertów i może sprzedaży swoich ciuchów. I ogólnie tak to wygląda na całym świecie. Także nie tylko w Polsce można to odczuć.

To prawda, ale żyjąc tu mamy realny wpływ na to co się dzieje na rodzimej scenie. Jako reprezentant ekipy Polskee Flavour miałeś okazję walczyć i występować na imprezach na całym świecie m.in. w Bostonie, Los Angeles, Korei Południowej, czy na Ukrainie. Czujesz, że w jakimś stopniu reprezentujesz nie tylko już siebie, ale swój kraj i całą rodzimą scenę Hip-Hopu?
BBoy Greku:
Jasne, tak naprawdę jesteśmy pierwszymi w tym kraju którzy mają okazję rywalizować i występować na tak wielkich imprezach na całym świecie. Wiem, że cała scena światowa obserwując nas na imprezach w jakiś sposób buduje sobie wyobrażenie o poziomie polskiej sceny. I to jeszcze bardziej mnie motywuje do jak najlepszego reprezentowania i pokazania, że mamy coś co nas wyróżnia. Znam całą Polską scenę od dobrych paru lat. Jestem z nią zżyty. Jaram się, że mogę ją reprezentować na całym świecie i staram się to robić jak najlepiej.

Wasz zeszłoroczny pobyt w Stanach zrobił na wielu spore wrażenie. Podobno w Nowym Jorku, podczas jednego z serii jamów "Spanish Harlem Hop" podbił do Was Popmaster Fabel i przeprowadził wywiad z każdym z Was do jego najnowszej produkcji filmowej "From Gangs To Hip Hop".
BBoy Greku:
Tak to prawda. Popmaster Fabel widząc nas na tych jamach, opcja coś w stylu - zajarane dzieciaki pizgają non stop na betonie do muzyki puszczanej Np. przez Grandmaster Flash'a - to bardzo się zajarał. Dużo z nami rozmawiał i spytał w końcu, czy może z nami zrobić ten wywiad. Pytał jak to wygląda u nas czy też mamy gangi, i jak to wyglądało w przeszłości. Ogólnie oddał nam wielki szacunek, a zdobyć szacunek u takich osób to naprawdę coś zajebistego. Swoją drogą te jamy na Bronxie i Harlemie robione właśnie przez Fabela i jego żonę to rzeźnia, każdy kto będzie w czasie wakacji w NY lepiej niech tego nie przegapi!

Naprawdę śmierdzi tam Hip-Hopem na każdym rogu ulicy, a co jeszcze zapamiętałem z Nowego Jorku? Jamy, tanie buty, tanie ciuchy, znowu jamy, imprezy, wycieczka po Bronxie z przewodnikiem aka Ness4, chill z mojito nad Green Point z niezłymi widokami... i wiele innych zajebistych rzeczy.

Co jeszcze zapamiętałeś z pobytu w Nowym Jorku? Czy Krs One ma rację rapując, że jak jesteś bboyem i nie byłeś w NYC...to lipa? (śmiech).
BBoy Greku:
(Śmiech) No bez kitu trochę lipa. Przed moim wyjazdem do NY dużo osób mówiło, że koniecznie muszę zobaczyć Bronx. Sprawdzić jak zachowują się tam choćby zwykli ludzie i nie brałem tego, aż tak na poważnie dopóki tam nie wpadłem i nie zobaczyłem tego wszystkiego. Naprawdę śmierdzi tam Hip-Hopem na każdym rogu ulicy, a co jeszcze zapamiętałem z Nowego Jorku? Jamy, tanie buty, tanie ciuchy, znowu jamy, imprezy, wycieczka po Bronxie z przewodnikiem aka Ness4, chill z mojito nad Green Point z niezłymi widokami... i wiele innych zajebistych rzeczy. Polecam sprawdzić Nowy Jork!

Przez kilka ostatnich miesięcy pracowałeś nad spektaklem "Metropolish" w reżyserii Jarosława Stańka i Fair Play Crew. To Twoje pierwsza poważna przygoda z teatrem? Jak wrażenia, i czy jesteś zadowolony z efektu końcowego?
BBoy Greku:
Tak, to mój pierwszy kontakt z teatrem. Wrażenia najlepsze! Naprawdę to było dla mnie duże doświadczenie pracować w takim projekcie ze wszystkimi tymi ludźmi w 100% oddanymi temu, co robią. Masa inspiracji, pozytywnej energii i zajebisty czas spędzony w Białymstoku i na całej trasie spektaklu. Efekt końcowy polecam sprawdzić każdemu. Jak pierwszy raz wpadłem na próby i po kolei poznawałem te wszystkie sceny i to, co się w nich dzieje to pomyślałem, że jak to wszystko wyjdzie to będzie przesada! I wszystko wyszło. Staniek to kot, profesjonalista w tym co robi. Ludzie z Fair Play tak samo, więc nie mogło być inaczej.

Do tej pory z "Metropolish" odwiedziliście 12 największych polskich miast, będziecie kontynuować ten projekt?
BBoy Greku:
Oficjalnie nic nie wiem, ale myślę, że tak. Nie chcę na razie nic mówić bo to nic pewnego ale kto jeszcze nie widział spektaklu niech będzie czujny.

Ale pewne jest to, że wpadasz niebawem do Gdańska, a dokładnie do Pruszcza Gdańskiego, gdzie odbędzie się piąta edycja turnieju dla bboys "Pal Parkiet". Co wiesz o Trójmieście.
BBoy Greku:
Nie znam dokładnie tej sceny. Pewnie dlatego, że jestem z drugiego końca Polski ale wiem, że zawsze się tam coś działo. Z ekip, które pamiętam to na pewno ABC, Caseel Salop. Ale bardziej kojarzę obecną scenę. Jest Cetowy z Polskee Flavur, są chłopaki z Presidentz, United Breakers, czy młoda dobrze zapowiadająca się ekipa z Pruszcza Gdańskiego Young Flava. Słyszałem też o różnych beefach w trójmieście, ale chyba już się trochę uspokoiło (śmiech).

Będziesz jednym z sędziów turnieju, razem z gościem specjalnym wydarzenia Menno z Hustle Kidz. Po prowadzicie również warsztaty. Znacie się?
BBoy Greku:
Z Menno znamy się właśnie z zawodów. Był już parę razy w Polsce i często widujemy się na imprezach za granicą. Raz nawet nieźle nas zlał ze swoim kolegą Xisco na Circle Kingz w Szwajcarii w 2007r. (śmiech).

Myślę, że bardziej raperzy nie wiedzą nic o bboyingu, niż bboye nie wiedzą nic o rapie.

Dla zwycięskiej ekipy "Pal Parkiet 2010" czeka 2500 zł...Czy to wystarczająca motywacja?
BBoy Greku:
Jasne, fajnie jest zgarnąć sobie po pięć stówek (ekipy 5-cio osobowe przyp. red) robiąc coś co się kocha przez parę godzin. Chociaż myślę, że siano to nie jedyna motywacja i ekipy bardziej będą chciały powalczyć o to, kto rządzi na północy.

Ok. Dzięki za rozmowę, chcesz kogoś pozdrowić?
BBoy Greku:
Jasne, pozdrawiam moje crew Lajony Kingz, Polskee Flavour. Wszystkich ziomków i całą polską scenę bboyową!

Autor: Borys
Foto: Wildstyle

Przeczytaj też: Pal Parkiet 2010 - Bboy Jam na Północy. 2500 Do zgarnięcia!Informacje o artykule
Data dodania:2010-09-09
Dział / Kategoria: taniec / wywiad
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
SICKSTEP  Sick Step  rap graffiti breakdanceSICKSTEP
zespół, Gdańsk
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Circle Prinz Poland 2011 - wywiad z b-boy Cetowym
Wolę walczyć z bboyami - Bgirl Zofia, Lion Kingz
To była interesująca walka - Bboy Kleju Polskee Flavour

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
ka.
Autor: ka.   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:01:37, 24-01-11
bym

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-231-21-83.compute-1.amazonaws.com (34.231.21.83). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.