Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Grube Jointy 2 - wywiad z Dj Freshem i Timothy Drake'iem

Grube Jointy 2 - wywiad z Dj Freshem i Timothy Drake'iem

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Grube Jointy.

"Grube Jointy to wyraz sprzeciwu wobec obecnej polityki narkotykowej. Art. 62. 1. "Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." Obecne próby zmiany (art. 62a) czyli propozycja warunkowej depenalizacji posiadania niewielkich ilości na własny użytek nie zmienia sytuacji konsumentów w Polsce. Skala problemu jest ogromna co ma ukazywać ta płyta. Nikogo nie namawiamy do używania konopi, ale nie chcemy już być Karani Za Nic!"

"Grube Jointy 2" miały ukazać się jeszcze w 2010 roku. Mamy marzec 2011 a płyty nadal nie ma. Na kieddy zatem zaplanowaliście premierę i z czego wniknęły te opóźniania?
Dj Fresh: Oficjalną datę premiery przedstawiamy teraz. Jest to 26 marca 2011. Faktycznie planowaliśmy wydać Grube Jointy 2 w zeszłym roku, ale projekt naturalnie się rozrósł i data premiery siłą rzeczy się przesunęła.
Timothy Drake: Wstępnie planowaliśmy wydać album pod koniec 2010r. Wzięliśmy się do pracy, dużo jeździliśmy po Polsce i szczerze nawet nie wiem kiedy nazbierało się tyle materiału, że fizycznie nie mieścił się na jednym nośniku, co więcej nawet na dwóch byłoby to niemożliwe. Nie pozostało nam nic innego jak stworzenie potrójnego albumu, co za tym idzie czas przygotowań nieco się wydłużył.

Skąd pomysł na "Grube Jointy 2". Czy "Grube Jointy" okazały się porażką, więc trzeba akcję nakręcić na nowo ze zdwojoną (potrojoną) siłą, czy wręcz przeciwnie dostaliście wielkie wsparcie i projekt wymaga kontynuacji bo ma szanse powodzenia?
Timothy Drake: Porażka raczej nie. Cała inicjatywa cieszyła i cieszy się sporym poparciem. Teledysk Soboty promujący pierwszą płytę Grube Jointy "Za Damski Huj" ma naprawdę sporą oglądalność. Zebraliśmy tysiące podpisów w całej Polsce, jeżdżąc z inicjatywą "100tys. Podpisów". Ludzie naprawdę chcą Wolnych Konopi w tym kraju. Co ciekawe kiedy zbieraliśmy podpisy w Czechach na Hip Hop Kempie, podpisywali się także ludzie z innych krajów, życząc nam legalizacji. Co prawda głosy obcokrajowców są nieważne, ale i tak było miło widzieć wsparcie dla tej akcji. Podsumowując pytanie Grube Jointy 2 to tylko naturalna kolej rzeczy, a sam pomysł na trylogię towarzyszył nam od pierwszej płyty, o czym mówiliśmy już w zeszłym roku.
Dj Fresh: Idea Grubych Jointów, ma ścisły związek z art. 62.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Zależało nam na nagłośnieniu problemu karania konsumentów za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Teraz koncentrujemy się na rządowym pomyśle zmiany (art. 62.a), który tylko teoretycznie poprawia obecną sytuację. Osoby, które chcą się dowiedzieć czegoś więcej zapraszamy na strony Wolnych Konopi.

W październiku ogłosiliście konkurs dla bitmakerów, później dla raperów. Jaki był odzew no i jaki poziom nadesłanych bitów/ zwrotek?
Dj Fresh: Odzew był spory, najwięcej zgłoszeń wpłynęło na konkurs dla raperów. Poziom w/g nas był dobry, stąd też postanowiliśmy zrobić wspólny numer łączący 8 mc's. Beatmakerów z konkursu wyłoniliśmy 3. Wszystkie numery będziecie mogli sprawdzić na płycie.

A skąd w ogóle pomysł na jego zorganizowanie? Raperów i producentów na "Grube Jointy 2" macie przecież z najwyższej półki...
Timothy Drake: Jesteśmy przekonani, iż w Polsce jest wielu utalentowanych raperów i producentów. Tego typu konkursy dają osobom, które nie miały okazji wcześniej zaprezentować swojej twórczości, dostęp do szerszego grona odbiorców. Warto zaznaczyć, iż konkursy wyłoniły w ostatnich latach zdolne jednostki i cieszymy się, że takich akcji jest coraz więcej.

A propos wykonawców na płycie. Aby jakakolwiek akcja miała szansę na osiągnięcie celu, musi mieć poparcie. Aby miała poparcie musi być dobrze zareklamowana. Pomagają w tym na pewno znane twarze. Na płycie jest czołówka polskich raperów, producentów i DJ. Jak angażuje się taki dream team? Prosiliście o wsparcie, czy zgłaszali się do Was sami?
Timothy Drake: Nasz cel był jeden pokazać, że polska scena rapowa może i potrafi zjednoczyć się w jednej idei. Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem, gdyż każdy utwór to osobna i długa opowieść. Najważniejsze że cel został osiągnięty, a wielu Artystów opowiedziało się za nie karaniem konsumentów posiadających niewielkie ilości marihuany.

Czy wszystkie kawałki zgromadzone na płycie są nagrane na tę właśnie okazję? Czy może część jest nowa, a część już znana, ale odpowiadająca tematyce projektu?
Dj Fresh: Z wszystkich 51 numerów trzy numery można było usłyszeć wcześniej. Dwa numery w wersji zremiksowanej plus jeden idealnie pasujący do klimatu płyty. Pozostałe 48 tracków to numery premierowe.

Czy planujecie nakręcenie jakiegoś klipu promującego tę składankę?
Dj Fresh: Klipy są w planach. Dwa pojawią się w przeciągu najbliższego miesiąca. Chcemy przedstawić temat z kliku stron.
Timothy Drake: Zgadza się. Płyta pomimo tego, że motywem przewodnim jest marihuana ma bardzo zróżnicowany charakter. Niemożliwe byłoby zobrazowanie jej w 2 klipach, tym bardziej, że nie wszystkie numery poruszają tematykę konopną. Klipów z pewnością będzie więcej, ale nie chcemy uprzedzać faktów.

Czy premiera płyty będzie poparta jakimś marszem, tak jak to było przy okazji 'jedynki'?
Dj Fresh: Bardziej marsz będzie poparty płytą. Marsz Wyzwolenia Konopi w Warszawie to duże wydarzenie. W zeszłym roku w maju prawie 10.000 osób przemaszerowało ulicami Warszawy, aby wyrazić swoje zdanie na temat obecnej polityki antynarkotykowej. Z roku na rok jest nas coraz więcej i jesteśmy przekonani, że w tym roku nie będzie inaczej. Mamy nadzieję, że w tym roku zobaczymy się na Marszu. Depenalizacja tu i teraz!

Gdzie płytę będzie można kupić. Czy będzie dostępna np. w Empikach?
Timothy Drake: Płytę w pre-orderze można nabyć na stronie Sklep.GrubeJointy.pl oraz na Preorder.pl. Dzięki wsparciu naszych Partnerów album będzie dostępny również w większości sklepów internetowych oraz w sieci Empik i Media Markt.

Czy możecie zdradzić jaki jest nakład płyty? Bo wiecie, potrójny album trzy razy szybciej pokrywa się złotem...
Dj Fresh: Jeżeli chodzi o nakład płyty, to będzie on zbliżony do nakładu pierwszych "Grubych Jointów". Nawiązując do drugiej części pytania uważamy, że każdy album bez względu na to ile zawiera nośników powinien być traktowany jako pojedynczy egzemplarz. Liczymy się z faktem, iż część osób uzna 3 płyty za sprytny zabieg. Dla nas jednak liczy się fakt, iż udało się zgromadzić wielu Gości, których szanujemy za muzykę i nagłośnić problem art. 62.1.

Słowo na koniec?
Timothy Drake: Nikogo nie zachęcamy do zażywania marihuany, ale nie chcemy być już Karani Za Nic. Wolność wyboru!

Zobacz też:
Grube Jointy - "Grube Jointy 2" video zapowiedź płyty
Grube Jointy 2 - Karani Za Nic - tracklista, preorder

Dowiedz się więcej o: Grube Jointy.


Informacje o artykule
Data dodania:2011-03-13
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.14 (14)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:19:22, 13-03-11
26 HG Jedność wychodzi więc będzie co ściągać z pebshopa ;)

pis joł

senarek
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:44:36, 13-03-11
a na pebshopie nie ma do sciagniecia mozgu ?

Stasiak
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
13:53:47, 13-03-11
^ he he

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:48:49, 13-03-11
Autor: senarek

Sciagnij sobie lepiej łeb kurwo i powiedz starym,żeby Cie dorobili bo jestes zjebany jak pogoda w listopadzie śmieciu.

pis joł

^zord0n
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:43:39, 13-03-11
Ten kto dał ocenę poniżej dychy ten nie jara, jest faja i kocha policje.

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
01:57:07, 14-03-11
26 HG Jedność wychodzi więc będzie co ściągać z pebshopa ;)  hehe ;)

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
20:36:55, 14-03-11

STARE


syrek44
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:05:57, 12-04-11
26 HG Jedność wychodzi więc będzie co ściągać z pebshopa

WWW.DIXON37.PL
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
14:56:39, 28-04-11
JUZ RUSZYŁA OFICJALNA STRONA - WWW.DIXON37.PL - WARSZAWSKIEJ EKIPY DIXON37, OPRÓCZ NEWS'ÓW, BEDZIECIE MOGLI PRZECZYTAĆ I OBEJRZEĆ WYWIADY Z CZOŁOWYMI POLSKIMI RAPERAMI, DOWIEDZIEĆ SIĘ O ICH NAGRYWKACH I ZBLIŻAJĄCYCH SIE KONCERTACH. OPRÓCZ PODSTAWOWCYH FUNKCJI PORTALU MUZYCZNO-SPOŁECZNOŚCIOWEGO W ZAKŁADCE "PRODUCENCI" JUZ WKRÓTCE POJAWIĄ SIĘ SYLWETKI POLSKICH BEATMAKER'ÓW ZWIĄZANYCH Z GRUPĄ, Z KTÓRYMI BĘDZIECIE MOGLI PODJĄĆ WSPÓŁPRACĘ. BEZPOŚREDNI KONTAKT Z ADMINISTRATORAMI POZWOLI STRONIE EWOLUOWAĆ, KAŻDY ZALOGOWANY UŻYTKOWNIK BĘDZIE MÓGŁ WSPÓŁTWORZYĆ STRONĘ DODAJĄC NEWSY, DO CZEGO GORĄCO NAMAWIAMY. OPRÓCZ SPRAW ZWIĄZANYCH Z MUZYKĄ, POMOŻEMY WAM PRZY ORGANIZACJI KONCERTÓW I PRODUKCJI CIUCHÓW.  JEŚLI WSZYSTKO PÓJDZIE ZGODNIE Z PLANEM TO NA KONIEC TEGO ROKU DOCZEKAMY SIĘ DRUGIEJ PŁYTY PT. "OZNZ" (OD ZAWSZE NA ZAWSZE). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY, KTÓRA POZWOLI URATOWAĆ HIP-HOP!!! ZDRÓWKI, ELODIX NA PRZETRWANIE !!!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-233-111-242.compute-1.amazonaws.com (18.233.111.242). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.