Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

O łódzkim rapie będzie głośniej - wywiad z Grzegorzem Cota

O łódzkim rapie będzie głośniej - wywiad z Grzegorzem Cota

Autor: eMCeeM

Lodzkirap.pl to nowa inicjatywa promująca łódzką scenę hip-hopową. Choć samo przedsięwzięcie dopiero raczkuje, a swój moment startu miało tuż przed świętami Bożego Narodzenia ubiegłego roku, to plany i cele jego twórców są bardzo ambitne. O całym projekcie oraz wszelkich działaniach związanych z lodzkirap.pl miałem okazję rozmawiać z jednym z współtwórców oraz głównym zarządcą lodzkirap.pl, Grzegorzem Cota. Jeśli chcecie dowiedzieć się co czeka łódzką scenę w 2012 serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym wywiadem.

Powiedź mi na początek skąd pomysł na taką inicjatywę? W Łodzi istnieje już pewna strona promująca lokalną scenę, zatem jakie są różnice między tymi inicjatywami?
Grzegorz Cota:
Pomysł tak naprawdę pojawił się nagle, a dokładniej w maju 2011 roku. Wiesz, człowiek jak ma maturę to wpada na różne szalone pomysły. Akurat miałem okres kiedy jarałem się mocno twórczością NTK, zwłaszcza numerem "Odpowiedz mi kim jestem". Gwałciłem przycisk replay praktycznie cały czas. Wtedy pomyślałem sobie, że łódzkiej scenie przyda się promocja, gdyż mało co od nas z województwa jest znane. Z ciekawości zapytałem o łódzkich artystów kilku moich znajomych, z różnych stron Polski i faktycznie, prócz O.S.T.R, NTK, Zeusa i Greena rzadko padały inne odpowiedzi.

Niestety w tamtym okresie nie znalazłem ludzi do ekipy, aby z tym projektem ruszyć. Zatem w maju została jedynie zarejestrowana domena lodzkirap.pl. Do projektu powróciłem w listopadzie, kiedy w moim życiu osobistym nie było najlepiej, ta sama motywacja co w maju - tylko tym razem zamiast matury, do poszukiwań zajęcia zmusiło mnie życie. Od razu napisałem do dwójki moich przyjaciół, Kasi i do Michała (moich obecnych zastępców), szybko ogarnęliśmy spotkanie z resztą obecnej ekipy i zaczęliśmy planować. Wyszliśmy z niego mając wiele pomysłów i energii. Na początku grudnia pojawiło się trochę problemów, ale szczęśliwie 18 grudnia ruszyliśmy. Jak było potem wie każdy fan, który nas śledził od początku. Jak jest teraz, może ocenić każdy.

Jeżeli chodzi o różnicę między nami, a drugą stroną promująca łódzką scenę, to podstawową sprawą jest to, że my stawiamy również na organizację samych imprez, a nie jedynie patronat nad nimi. Będziemy się starać wychodzić z różnymi inicjatywami, ale o tym później.

Jak oceniasz łódzką scenę hip-hopową? Czy masz jakiś ranking swoich ulubionych łódzkich wykonawców?
Grzegorz Cota : Nie lubię takich pytań. Są one wyjątkowo kłopotliwe, gdyż nie chcę nikogo urazić, zwłaszcza w sytuacji gdy mam promować całą łódzką scenę, niezależnie od moich osobistych upodobań. Oczywiście, że mam swoich ulubionych wykonawców, ale pozwolę sobie zachować ich dla siebie. Zdradzę jedynie tyle, że są tam nie tylko ludzie z pierwszej ligi, ale również ci z podziemia, bądź tacy, którzy dopiero zaczynają się wybijać. Jeśli chodzi o ogólną ocenę łódzkiej sceny to moim zdaniem jest dobrze, choć mało o niej słychać. Rok 2012 może spowodować trochę szumu wokół nas - dużo koncertów, kilka premier. Liczę, że w podsumowaniach tego roku o łódzkim będzie głośniej niż teraz.

Od roku w Łodzi dzieje się coraz więcej, jest więcej koncertów, więcej legalnych płyt, mamy do czynienia z większym zainteresowaniem Hip-Hopem  w Łodzi, dlatego chciałem Cię zapytać o to jakie są perspektywy na najbliższy rok? A także o plany portalu lodzkirap.pl  na 2012. Jakie inicjatywy i wydarzenia planujecie w tym roku?
Grzegorz Cota: Nie ograniczajmy się jedynie do Łodzi, również pozostała część województwa nie śpi. Można chociażby tutaj wspomnieć o projekcie Kręcioła i Piotrusha "Lepiej niż było", ich płyta będzie dostępna na przełomie stycznia i lutego - są ze Skierniewic. Ale wracając do pytania, moim zdaniem łódzka scena ma całkiem spore perspektywy na 2012 rok, gdyż jest szansa, że zrobi się o nas głośno. Już 2011 rok był drobnym przełomem, w wielu podsumowaniach można było przeczytać o Zeusie, Joteste, Entero, NTK, Dwa Sławy, Pesante, Lilu czy O.S.T.R. Liczę, że dzięki ludziom pokroju Janka Wygi 2012 będzie dla nas jeszcze ciekawszy. Po prostu trzeba pozwolić naszym artystom tworzyć i ich promować właśnie poprzez takie inicjatywy jak lodzkirap.pl.

Jeśli chodzi o nasze plany to na pierwszy rzut idzie HollyŁódź Rap Night, koncert promujący nasz portal i łódzkich artystów. Będzie on miał miejsce 20 stycznia. Zagra na nim Zeus, Joteste, Green oraz chłopaki z projektu "Lepiej niż było" - Kręcioł i Piotrush. Dodatkowo, wcześniej zaprezentują się ludzie z podziemia, którzy mają przed sobą fajne perspektywy. Serdecznie zapraszam na ten koncert, pokażmy jak Łódź potrafi się bawić! Idąc dalej chcielibyśmy zorganizować coś mniejszego na przełomie lutego i marca, jakąś imprezę związana z beatboxem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Kolejną większą imprezę chcielibyśmy zrobić w kwietniu, ale ze względu na trwające rozmowy z artystami nie możemy udzielić większej ilości informacji. Dodam jedynie, że jako support przed tymi gwiazdami damy artystę lub grupę, która wygra organizowany przez nas wcześniej konkurs. Potem na pewno jakaś luźna impreza w plenerze. Na jesień znów wrócimy z jakimś dużym koncertem. Możliwe, że po drodze zahaczymy o graffiti, organizując jakąś sporą ścianę, aby ludzie mogli się wyżyć artystycznie. Pomysłów jest wiele, ale jak zawsze na drodze stają pieniądze, więc zobaczymy jak wszystko się ułoży. Pierwszym naszym sprawdzianem jest HollyŁódź Rap Night, na który jeszcze raz serdecznie zapraszam!

Jak zarekomendowałbyś stronę lodzkirap.pl?
Grzegorz Cota: Najlepszą rekomendacją są nasze działania, czyli zapraszam zarówno na nasz fanpage na facebooku, jak i na sam portal. Również warto wpadać na nasze imprezy, aby poznać nas osobiście, zobaczyć, że lodzkirap.pl tworzą ludzie młodzi i ambitni, z którymi miło współpracować. Poza tym dobrze być lokalnym patriotą i wspierać łódzkie inicjatywy, zwłaszcza jak mają one na celu promocję tego co lubimy - czyli łódzki Hip-Hop.

Wiem, że wciąż poszukujecie ludzi do współpracy przy projekcie, kogo poszukujecie aktualnie?
Grzegorz Cota: Generalnie to ludzi do współpracy będziemy poszukiwać zawsze. Nigdy nie wiadomo kiedy wpadnie ktoś ciekawy, mogący sobą zaprezentować coś ciekawego, więc jeśli tylko ktoś nie boi się mojej osoby to niech uderza do mnie na maila, chętnie odpiszę na każdego. Jeśli chodzi o konkrety, to w tym momencie zbieramy ekipę do projektu lodzkirapTV, czyli szukamy ludzi interesujących się filmem. Przede wszystkich chodzi nam o operatorów i osoby od montażu, najlepiej ze sprzętem, gdyż jeszcze nie stać nas na zakup własnego. Może kiedyś jako potentaci mediów internetowych sobie taki sprawimy.

Czy macie w planach rozszerzenie swojej działalności o audycje radiową, czy też samodzielny kanał radiowy, telewizję internetową bądź też jakąś inną formę działalności pozwalającą dotrzeć i zainteresować słuchaczy z poza regionu łódzkiego?
Grzegorz Cota: Na pewno wcześniej wspomniany projekt lodzkirapTV pomoże nam zainteresować ludzi spoza naszego województwa. W ramach lodzkirapTV powstanie seria wywiadów z artystami z łódzkiego, bądź z takimi, którzy tutaj zagrają. Już teraz mamy potwierdzone wywiady z WuWuniem, Rahimem czy artystami grającymi na HollyŁódź Rap Night. Również w ramach tego projektu będziemy chcieli przeprowadzić kilka sond ulicznych. O innych formach działalności na razie mówić nie będziemy, najpierw trzeba dobrze ruszyć z portalem oraz projektem lodzkirapTV.

Kilka słów na koniec.
Grzegorz Cota: Na koniec chciałem podziękować za ten wywiad. Mam nadzieję, że przekonałem Was trochę o naszej inicjatywie i zachęciłem do odwiedzin portalu. Trzymajcie się, pozdrawiam!Informacje o artykule
Data dodania:2012-01-19
Dział / Kategoria: kultura hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
eMCeeM, 34 lata
mężczyzna, Łódź
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Robimy swoje, nie oglądamy się na innych - wywiad z BoKoTy
Wszystko idzie zgodnie z planem, którego nie miałem - Wirus
Jesteśmy częścią wspaniałej kultury - wywiad z Mei
Dwa Oblicza Buczera - wywiad
Czuję się ważnym elementem polskiego Hip-Hopu - wywiad z Piotrem Abrahamowskim

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
jar
Autor: jar   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
19:44:13, 21-01-12
Powodzenia

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-215-182-81.compute-1.amazonaws.com (3.215.182.81). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.