Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: SoutHMasterS

Dowiedz się więcej o: SoutHMasterS.

SoutHMasterS zespół muzyczny specjalizujący się w muzyce RAP. Początki ich działalności na przełomie 2001/2002. Od tego czasu związani z krakowską sceną hiphopową. W skład grupy wchodzą Kamil znany też jako Karmel (wokal) oraz Motyl (producent odpowiedzialny za stronę muzyczną). Mimo dość długiego stażu swój pierwszy krążek GRA TRWA wydali dopiero w 2006 roku. Obecnie pracują nad kolejnym albumem, który ukaże się już w tym roku nakładem wytwórni PROJEKT KLASYK

"Jestem białym krukiem, jestem czarnym koniem tej gry, wiecznie wkurwiony, wiecznie zły, jestem tym, kim muszę być, by zrobić siano, jestem tym komu jest wiecznie mało. Wyciągnę z tej branży ile się będzie dało, dla jednych zwykły przechodzień, dla innych bandyta, mów co chcesz, i tak to po mnie spływa, mam w dupie czyja prawda jest bardziej prawdziwa"

Wspomnieliście, że początki waszej działalności to lata 2001/2002, dlaczego pierwszy album wydaliście dopiero po tak długim czasie?
SM: Nie mamy takiego parcia, żeby być non stop na świeczniku. Staramy się być perfekcyjni w tym co robimy, nagrywamy dany utwór i po pewnym czasie przestaje on być dla nas wystarczająco dobry. Jest to zapewne kwestią osłuchania, zauważamy rzeczy, które z czasem jesteśmy w stanie zrobić znacznie lepiej, dopracować.

Wiecie, że działając w ten właśnie sposób ciężko jest wydać płytę? Konkurencja jest przecież dość duża...
SM: Wiemy, ale zależy nam głównie, aby materiał zadowalał nas samych w stu procentach! Nie wydamy nigdy czegoś, co nie będzie nam się podobać, nie będzie dopięte na ostatni guzik.

Widziałam ostatni teledysk "4 litery", oryginalna sceneria sprawiała, że wydaje się być dość mroczny, zagadkowy, skąd pomysł na tego typu utwór i teledysk?
SM: Z założenia miał to być materiał dość psychodeliczny, dający do myślenia. Powstał we współpracy z Tadkiem i grupą filmową creative studio, z którą jesteśmy związani, jeśli chodzi oczywiście o teledyski i stronę audiowizualną naszych projektów.

Nad czym pracujecie obecnie?
SM: Jak na razie najwięcej pracy, oprócz solowych projektów, poświęcamy akcji STOP POMÓWIENIOM!, której organizatorem jest Żurom z Warszawy. Poznaliśmy Andrzeja w naszym studiu nagraniowym w Krk. Zostaliśmy zaproszeni do podjęcia współpracy przy utworze promującym kampanię.

Coś więcej na temat samej akcji?
SM: Projekt ma na celu przedstawienie sytuacji karania niewinnych ludzi za czyny, których nie popełnili na podstawie samych pomówień, ochronę osób bezpodstawnie oskarżanych, skazywanych na wyroki bez dowodów. Sam zostałem ofiarą fałszywego oskarżenia, wiem jak można czuć się w takiej sytuacji. Nagraliśmy kawałek ukazujący taką właśnie sytuację, niszczenia życia ludziom, którzy na to nie zasłużyli. Dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji STOP POMÓWIENIOM! Chcemy sprawiedliwości w kraju, karania za winy, nie domysły! Pracujemy nad kawałkiem, do którego już wkrótce ukaże się teledysk. Ruszyła również sprzedaż linii odzieżowej promującej akcję.

Fajna sprawa. Macie jakieś konkretne miejsce, w którym pracujecie nad nowymi konspektami?
SM: Kilka miesięcy temu otworzyliśmy własne studio w Krakowie, to tam rodzi się najwięcej projektów. Zbudowaliśmy je - można powiedzieć - własnymi rękami. Jest tam cały profesjonalny sprzęt do tworzenia. Nagrywamy swoje kawałki, udostępniamy je również wszystkim chętnym, którzy chcą działać coś w muzyce. Piszemy teksty, robimy bity, miksujemy i masterujemy. Muzyka jest całym naszym życiem!

Plany na przyszłość? Jaki będzie nowy krążek?
SM: Skończenie materiału na nową płytę to mój priorytet. Będzie bardzo zróżnicowana: od spokojnych, klasycznych brzmień, po mocne, hardcore'owe akcenty. Usłyszycie tam również kilka znanych już osób. Planuję też skupić się na lepszej reklamie studia oraz dalszej produkcji linii odzieżowej. Projekty nowych ciuchów są już prawie gotowe! Marzy mi się założenie własnej wytwórni, promowanie młodych talentów. Mam w planach zrobić gruby hajs i nie martwić się o przyszłość jak nawinąłem w jednym z kawałków haha! Co ma być, to będzie ;)

Dzięki za rozmowę. Życzę skutecznej realizacji wszystkich planów i powodzenia w dalszym rozwoju kariery.
SM: Dzięki i wzajemnie!

Rozmawiała: emdżi

Dowiedz się więcej o: SoutHMasterS.


Informacje o artykule
Data dodania:2012-04-12
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
SoutHMasterS, 32 lata
mężczyzna, Kraków
Gwiazda Hip-Hop.pl

SoutHMasterS
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
00:09:32, 14-04-12

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-107-209.compute-1.amazonaws.com (3.235.107.209). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.