Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Krumping

Krumping

Autor: Atama Damski rap

W naszym kraju zmieniło się spojrzenie do tańca. Kiedyś tancerzy traktowano mocno z pobłażaniem, z tzw. miną "No i na co Ci to młody człowieku". Na pewno z niczym poważnym, szczególnie u ludzi tańczących uliczne style. Media kształtują, narzucają style, modę, co jest trendy.

Wychowują chcąc - nie chcąc ludzi, którzy chłoną telewizję jak gąbka. Dobrym przykładem na to jest taniec właśnie. Od kilku lat zaczynając od Tańca z Gwiazdami, kończąc na You Can Dance media tańcem tworzyły programy. Taniec zaczął być modny, tym samym tancerze szanowani. Ale co mnie cieszyło i zaczęłam to obserwować (jeszcze jak oglądałam przelotnie telewizję) to to, że zauważcie: Pierwsze edycje You Can Dance; Jeszcze 3 lata temu nie było mowy o Krumpingu, rok temu była kategoria tańca Hiphop, gdzie już widziałam niektóre elementy Krumpingu. W edycji dwa lata temu czyli rok później Krump już ma swoje kategorie. Czysty Krumping. Nie Hip Hop. Krump.

Cieszy, cieszy. Jestem zafascynowana tym stylem tańca, tym emocjom, tym bitwom, tej atmosfery na niej i przede wszystkim ideą tego tańca. Niestety nie ma nigdzie w Polsce szkoły gdzie uczą tego tańca. Jedyne oparcie to youtube. Czasami, bardzo rzadko są "rize-podobne" warsztaty tancerza, który przyjeżdża do Polski i pokazuje na czym polega ta sztuka tańca i po co ona jest. Jest to całkiem coś innego i ile będziemy czekać aż to zaowocuje w Polsce? Tyle ile czekaliśmy na bitwy freestylowe?

*Krumping rize to styl tańca ulicznego - walka polega na rozładowaniu w swoich emocji dlatego osobę, która tańczy, należy zdenerwować - im większy "nerw" tym lepszy taniec. Wymyślili go ludzie z getta, którzy aby uciec od narkotyków, bójek. W ten sposób chcieli rozładować swoje emocje i przez to przekazać coś od siebie, bo wbrew pozorom, przy takim "machaniu rękami" można wiele przekazać ale to już zobaczą Ci, którzy już trochę w tym siedzą.Informacje o artykule
Data dodania:2012-04-16
Dział / Kategoria: taniec / felieton
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Atama Damski..., 31 lat
kobieta, Kraków
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Dzisiaj tworzy się jutro - wywiad z Vixenem
15 pytań do... Kejsibi'ego - #10
Siedzi to cholerstwo we mnie - wywiad z Doych
Hip-Hop jest dla mnie wszystkim - wywiad z B.A.K.U
Mam przed sobą bardzo dużo - wywiad z Dioxem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 3 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-34-231-21-83.compute-1.amazonaws.com (34.231.21.83). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.