Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Atama Damski rap

Przed Wami wywiad z Dioxem, którego raczej nie trzeba przedstawiać. Jego trasa koncertowa dalej trwa, dlatego wszędzie go pełno. Zachęcam do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Diox to typ rapera, którego koncerty zapadają w pamięć. W wywiadzie znajdziecie nim m.in. takie tematy jak druga pasja Dioxa czy podsumowanie roku 2011. Zapraszam do lektury!

Jak wrażenia po trasie koncertowej która swoją drogą jeszcze trwa? Może jakaś szczególna wizyta zapada Ci w pamięć z któregoś miasta negatywnie lub na plusie?
Diox: Owszem. Wrażenia z trasy koncertowej są bardzo dobre. Zagraliśmy prawie 40 koncertów od Diox/The Returners od czasu wyjścia płyty "Logika Gry". Mamy kolejne bookingi więc na bank jeszcze trasa się nie kończy. Było dużo miast w których było naprawdę dobrze. Toruń, Lublin, Kraków, Gdynia... długo by wymieniać... Pozdrawiam wszystkich organizatorów którzy robili nasze koncerty i ludzi którzy uczestniczyli w tych imprezach. Bez was, to nie będzie istnieć. Wielkie dzięki.

Uczestniczyłeś w beefie miedzy Chadą a Doniem, co o ty myślisz? Jak skomentujesz odpowiedź Donia?
Diox: Szkoda czasu na komentarz.

Spotykamy się w Krakowie, w związku z tym nasuwa mi się pytanie co myślisz o podziałach regionalnych w polskim Hip-Hopie?

Diox: Czuje się dobrze w każdej części Polski. Pozdrawiam ziomków z Gdańska, Katowic, Lublina, Poznania, Białegostoku, Wrocławia... mógłbym tak wymieniać z każdej ze stron miasta, ksywki, ekipy... wniosek z tego, że chyba nie uczestniczę w "podziałach", które moim zdaniem są totalnie idiotyczne. Dzielić to można wygraną w totolotku... nie ludzi.

Spełniłeś się w rapie? To jest to o czym marzyłeś za dzieciaka? Czy Twoja ambicja Cie nie zadowala jeszcze?
Diox: Mam przed sobą bardzo dużo. Moje oczekiwania wobec siebie rosną. Wiem, że ludzie czekają na moje kolejne albumy, dlatego też zamierzam rozwijać swój warsztat i ostrzyć swoje pióro. Oczywiście, pojawiła się pierwsza satysfakcja, ale trwała krótko... "bo najgorzej jest się poczuć na szczycie schodów - wtedy już nie pójdziesz do przodu" (sokół /zip sklad)

Jak powstają teksty Dioxa? Każdy ma swój sposób. Co Cie inspiruje, jak one powstają?

Diox: jedne spontanicznie, inne są efektem przemyśleń. jedne pełne bólu, inne wypełnione nadzieją i radością. jak to w życiu. raz jest słońce, raz pada deszcz. najważniejsze aby ze wszystkiego czerpać naukę i nie zapominać o tym co ważne. Nie ma systemu powstawania moich tekstów.

Dowiedziałam się z Twojego fanpage'a że interesujesz się również grafiką, wiem, że robiłeś kładki m.in. na płytę Eldo i szykujesz jakąś wystawę fotograficzną. Opowiedz o tym.

Diox: Studiowałem Grafikę na wydziale Sztuki Nowych Mediów, więc oprócz rapowania zajmowałem się na co dzień grafiką. Projektuję okładki oraz wszelkie graficzne patenty związane z HIFI BANDĄ, Diox/The Returners, ubraniami HIFI WEAR, okładkami Eldo Zapiski 1001 nocy, Nie pytaj o nią, 27, Robiłem okładkę Młodego M do Kroniki... i dużo, dużo więcej... Generalnie moją pasją jest liternictwo. Projektuję swoje kroje pism - ostatnio dużo mniej niż kiedyś, ale nadal to kocham. Będąc dziadkiem, będę projektował znaki i litery. Byle dożyć tego momentu...

2011. Rok szalony dla rapu. Jakbyś go podsumował wg Ciebie?
Diox: 90 koncertów z DIOX/THE RETURNERS i HIFI BANDA. Debiut solowy z albumem jako DIOX.

Pamiętasz swój debiut. Co chciałbyś powiedzieć początkującym raperom którzy chcą zaistnieć?
Diox: Pierdolcie zajawki sezonowe i róbcie swoje. Legalnie, nielegalnie - prawda to zawsze prawda.

Wywiad: Katarzyna "Atama" MiteraInformacje o artykule
Data dodania:2012-04-17
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:6.29 (7)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Atama Damski..., 31 lat
kobieta, Kraków
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Dzisiaj tworzy się jutro - wywiad z Vixenem
15 pytań do... Kejsibi'ego - #10
Siedzi to cholerstwo we mnie - wywiad z Doych
Hip-Hop jest dla mnie wszystkim - wywiad z B.A.K.U
Krumping

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:10:31, 17-04-12
Mam ze sobą bardzo dużo pomocnych, komuszych rąk - wywiad z Dioxem

Vieri
Autor: Vieri   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:42:25, 17-04-12
"Dzielić to można wygraną w totolotku... nie ludzi." Dobrze ujęte.
DIOX PROPSY!
Czekam na album.

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:32:30, 20-04-12
diox TO NAJWIĘKSZY WACK W POLSKIM RAPIE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-208-202-194.compute-1.amazonaws.com (18.208.202.194). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.