Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Dowiedz Się Więcej #9: Aysha/Mass Fantas - Wywiad

Dowiedz Się Więcej #9: Aysha/Mass Fantas - Wywiad

Autor: ZION Rec.

Dowiedz się więcej o: ZION Rec..

Zapraszamy Was do kolejnego wywiadu z cyklu "Dowiedz się więcej". Tym razem spotkaliśmy się z reprezentantką Antikings Records - wokalistką i nawijaczką AyshaPower z lubelskiego, kobiecego crew - Mass Fantas. Zapraszamy do lektury i zapoznania się z muzyką Dziewczyn.

Przedstawcie się proszę i opowiedzcie w paru słowach, kim jesteście i czym się zajmujecie?
Aysha: Mass Fantas na majka! Jesteśmy trzema nawijającymi dziewczynami z Lublina. Tworzymy muzyczny misz-masz reggae, ragga, Hip-Hopu, dancehallu i drum&bass dla smaczku. Każda z nas wyrastała w różnych nurtach muzycznych, różne dźwięki pulsują w naszej krwi. Wnosimy trochę tego trochę tego. I wychodzi wybuchowa mieszanka Mass Fantas.

Bardzo mnie to ciekawi, jak zaczynałyście? Jak doszło do tego, że postanowiłyście same tworzyć?
Aysha: Na początku był chaos. Miss i Aysha na pokładzie. W maju 2011 dołączyła do nas AnjaDuszek. Nasza wisienka na fantastycznym ciasteczku. Był moment kiedy samo chłonięcie muzyki przestało wystarczać. Chciałam zrobić krok do przodu. Kiedyś usłyszałam wolny riddim i nagle zaczęłam nawijać. Myślę przerażona: "co ty co ty robisz zaprzestań natychmiast". Przestałam, ale szybko wróciło ze wzmożoną siła. I tak jesteśmy tu i teraz. A to dopiero początek. Cieszę się, że spotkałyśmy się na swojej drodze. Każda z nas jest inna. To niebezpieczna kombinacja. Uzupełniamy się muzycznie i charakterami również.

Wiem, że mocno śledzicie kobiecą scenę hip hop, reggae. Współpracujecie z różnymi raperkami czy wokalistkami. Jak wygląda obecnie ta scena?
Aysha: Najlepiej. Wydaje mi się, że co druga nasza koleżanka śpiewa, nawija, rapuje. Myślę, że lada moment zaczną wyrastać z podziemia nasze diamenciki. Polecamy GeeSistę z Bydgoszczy, Diana Levi, Neska, Gonix (czekamy na płytę!), pokręcona Szybę z Poznania, reprezentantki Antikings: Azzję i Olkę oraz nasza piękna lubliniankę Martę Butryn - Martitę. Szanujemy za cały dorobek, również taneczny, Ryfę z dynamitem! Pewnie już to mówiłyśmy, ale... Kobiety na majka! Często słyszę głosy: mało kobiet rapuje, mało kobiet śpiewa reggae. Wcale tego nie czuję. Nie czuję tego, że jesteśmy w tej "garstce". Może dlatego, że w jednym składzie mam (o rety) aż dwie kobiety? Poza tym wcale nie możemy liczyć na taryfę ulgową, wręcz przeciwnie. Choć zawsze dostajemy odpowiednią dawkę ciepła od osób z którymi współpracujemy.

Macie jakieś plany wydawnicze? Działacie solo? Udzielacie się gościnnie na jakiś projektach?
Aysha Jesteśmy w trakcie nagrywania naszego projektu. Póki co jest utrudnione bo Aysha wyemigrowała do rodu Kraka, Miss natomiast szykuje się na miasto stołeczne. Duża część materiału jest już zgrana, czekamy na pixy i mixy. Szukamy producentów chętnych do współpracy. Niestety nie każdy potrafi z nami wytrzymać, ale są i takie perełki. Iście po Jamajsku nie korzysłyśmy przez długi czas z bitów producenckich, tylko tych co dał internet, ale powoli wypieramy je autorskimi pomysłami. Zdobyłyśmy nasz ulubiony riddim "Gwaan East" od niemieckiego labelu Big Era Music pod przewodnictwem Jérôme Jahrôme Nellissen. Zbieramy pomysły, bity, słowa do kocioła i będziemy gotować. Nie podamy konkretnego terminu, ale bądźcie czujni, bo dużo się teraz dzieje! Z racji tego, że jeszcze nie możemy poczęstować Was gotowym materiałem zapraszamy na koncerty! AnjaDuszek koncertuje w różnych regionach Polski z prężnie rozwijającym się na lubelskiej scenie muzycznej SinSen'em. W 2011 wydał nielegalną płyte Hiphopotam i w tym roku już po raz drugi został nominowany do Lubelskiej Nagrody Żurawie promowanej przez Radio Lublin w kategorii słowo. Anja dodatkowo zastępuje Martitę na koncertach zespołu Inflacja (Robak, Brus, Szewc), którzy z wielkim hukiem wkroczyli na lubelską scenę. Miss nawiązała współpracę z poznańską raperką Szybą, a ich wspólny kawałek mogliście słyszeć na projekcie Rapmania. Utrzymuje dobre konszakty z lubleskim raperem KML-em. Misss też jest naszą łączniczką ze wschodem. Przywozi same dobroci od Dbj Dobrego Jakuba z Chełma. Poza tym w Chełmie drzemie dobra siła! (Big Up easymonday, Miejski Folklor, Flajs, Nerwus). Aysha, korzystając ze swojego przeniesienia-położenia zasysa krakowskie powietrze u Antikings. Ostatnio udzieliła się na projekcie swojego ulubionego, krakowskiego rapera Sabota w kooperacji z B.C. Gangsteppaz - Istny Kocioł. Zasila również nówkę nieśmiganą, prosto z Sosnowca płytę Ru. - Nirwana. Zgrali razem najbardziej zeshizowany numer pod orbitą - Spacerniak. Mass Fantas udzielą się na projekcie KRAJDYWAN (wspólny projekt Antikings Recordsi Zion Studio) razem z Dianą Levi.

Pochodzicie z Lublina, jak myślicie, jak to sie stało że tyle ciekawych projektów muzycznych i artystycznych powstaje w Lublinie i w Waszym regionie.
Aysha: Uważam, że to dzięki dobrej edukacji muzycznej najstarszych składów. Mamy tu Love Sensi-Music, Rootz Defender, Comeyah, Sensithief, Talliba. Jeszcze jak byłam w małoletnim wieku musiałam uciekać przez okno żeby wybrać się do Centrali na imprezę Love Sensi Music. Nie mogło to się nic odbić na naszej twórczości. Ta ziemia jest skażona dobra wibracją, więc samo dobre może z niej wyrastać.

Słyszałem, że pracujecie nad jakąś kobiecą kompilacją...
Aysha: Pracujemy ze sobą. My jesteśmy kobiecą komplikacją.

Marzenia?
Aysha: Wyjść z podziemia, nie wychodząc z podziemia.

Nietypowe pytanie: jakbyście miały do wyboru: elegancki bankiet z celebrytami czy discopolową dyskotekę to gdzie wybrałybyście się?
Aysha: Na bankiecie z celebrytami wujek Idealny zagra discopolowego seta. A my na stole będziemy zadzierać kiecki!

Dowiedz się więcej o: ZION Rec..


Informacje o artykule
Data dodania:2012-05-22
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
ZION Rec.   rap graffiti breakdanceZION Rec.
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Dowiedz Się Więcej #17: DJ Suchy - wywiad
Dowiedz Się Więcej #16: Wirus GKI Familia - wywiad
Dowiedz Się Więcej #15: Fuzja / JKP Banda - wywiad
Dowiedz Się Więcej #14: SHOOM - wywiad
Dowiedz Się Więcej #13: ATAMA - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
PRZYTULNY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
18:58:13, 23-05-12
BYM MOCNO

anonim
Autor: 100%radości   Link do posta
20:43:31, 23-05-12
przez to stał się ulubionym kawałkiem nr 4!

Żyj za życia Feat. Aysha
z projektu:
Sabot & BC Gangsteppaz - ISTNY KOCIOŁ 

anonim
Autor: Zbok   Link do posta
21:39:17, 23-05-12
Ale sexi bestie !

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-233-217-91.compute-1.amazonaws.com (3.233.217.91). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.