Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Lil Dap o "Art of Rap", pracy w studio i nie tylko

Lil Dap o "Art of Rap", pracy w studio i nie tylko

Autor: UrbanRec

Dowiedz się więcej o: Group Home.

Lil Dap członek legendarnego Group Home oraz Gang Starr Foundation. Mimo statusu rapowej gwiazdy człowiek niezwykle sympatyczny i życzliwy, prywatnie bardzo konkretny, ale również bardzo przyjazny. Nie owijając już w bawełnę chciałem Was zaprosić na ten krótki, ale mam nadzieje ciekawy wywiad, który udało mi się niedawno przeprowadzić z Jamesem Heathem. Mieliśmy okazję porozmawiać o Group Home, planach muzycznych Lil Dapa oraz o jego powiązaniach z Polską. Zapraszam do lektury.

Na początek pogadajmy o Group Home, co się dzieje z Melachim? Wasz ostatni projekt jako Group Home to Gifted Unlimited Rhymes Universal wydany we wrześniu 2010, od tego czasu minęły dwa lata, planujecie jakiś nowy album?
Lil Dap: Nutcracker już nie występuje, ale wciąż ma tą swoją pasję. Jeśli chodzi o nowy album to tak, wkrótce pojawi się coś nowego.

Rozmawialiśmy dziś o Guru i jest według mnie w ścisłej czołówce raperów w historii tej muzyki, Ty się prawdopodobnie z tym ze mną zgodzisz. Parę tygodni temu widziałem film Ice'a T "From Nothing to something: Art of Rap" i tak się zastanawiałem czemu brakuje wspaniałych mc z Gang Starr Foundation, pojawił się tylko Dj Premier, ale nie ma tam Group Home, Afu-ry czy Jeru the Damaja, dlaczego?
Lil Dap: Cieszę się, że Ice T wypuścił taki film aby pomagać i edukować nową generację hip-hopu. Niestety nie zostaliśmy zaproszeni do tego filmu, to jest biznes, chciałbym byśmy się tam znaleźli.

Tak na marginesie widziałeś już ten film? Jakie były Twoje odczucia?
Lil Dap: Szczerze, jeszcze go nie widziałem, ale na pewno go sprawdzę. 

Ok, pogadajmy trochę o Twojej muzyce, pamiętam czasy jak nagrywałeś dla Prosto, chcieli Cię nawet wydać. Wielu ludzi wciąż się zastanawia czemu to nie wyszło, czy mógłbyś wyjaśnić dlaczego to nie wyszło?
Lil Dap: Mam szacunek do Prosto, po prostu poszło o kwestie biznesowe. To było naprawdę fajne przedsięwzięcie! Podobało mi się, ale wyszło jak wyszło.

Siedzisz aktualnie w studio, więc muszę Cie zapytać nad jakimi projektami aktualnie pracujesz? Czy możemy się spodziewać nowego albumu Lil Dapa?
Lil Dap:
Materiał jest w trakcie powstawania. Mam nadzieję, że na początku przyszłego roku będzie już gotowy.

Wiem, że kochasz Polskę, zawsze bardzo chętnie tu wracasz, grałeś tu już i powiedz jakie masz odczucia?
Lil Dap
: Kocham polski rynek muzyczny i polski hip-hop! Mamy tutaj naprawdę ogromną bazę fanów. W tym miejscu chciałem pozdrowić wszystkich polskich raperów, ludzi tworzących i wspierających tą kulturę tutaj. Pokój dla Was.

Mam tą przyjemność pracować z Tobą, również nad koncertami tutaj i być może ktoś zainteresowany mógłby się zgłosić, powiedz w skrócie o swoich warunkach.
Lil Dap:
Aby wciąż utrzymać moja ogromną bazę fanów staram się dla nich występować tak często jak tylko jestem w stanie. Zazwyczaj nie gramy pojedynczych koncertów tylko tournée poza Stanami. Co do szczegółowych informacji, masz je Ty więc może w tej kwestii wszystkich zainteresowanych powinienem odesłać do Ciebie.

Lil Dap za oceanem, na jakich projektach wystąpisz gościnnie w najbliższym czasie, tutaj w Europie? Jeśli są jakieś inne projekty, na przykład w Stanach też możesz je zapowiedzieć.
Lil Dap:
Tak, jest nowy numer zatytułowany "G.U.R.U. Cashflow", który będziemy puszczać dla Dj'i i naszych fanów, aby utrzymać moich braci przy życiu muzyką, więc sprawdźcie to. Numer we wrześniu ukazał się na łamach XXL Magazine, mam nadzieję że zostanie dobrze przyjęty u Ciebie w kraju.

Tradycyjnie już na koniec kilka słów dla polskich fanów
Lil Dap: Pokój wszystkim prawdziwym raperom i twórcom tej kultury tutaj.

rozmawiał: eMCeeM / dla rap24.pl

Dowiedz się więcej o: Group Home.


Informacje o artykule
Data dodania:2012-10-23
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
UrbanRec, 36 lat
mężczyzna, Wrocław

Ostatnie artykuły tego autora:
Alfabet Fu - Zip styl twardy jak stal
Wszyscy zaczęli rzucać na mnie klątwy w nieznanych mi językach - Gospel
Art of Beatbox - premierowy wywiad
NervoSoul jest grą słowną... - wywiad
Skor - Mało mam czasu na słuchanie muzy

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 4 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-21-204.compute-1.amazonaws.com (3.228.21.204). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.