Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: ZION Rec.

Dowiedz się więcej o: ZION Rec., Wirus.

Pomimo zaistnienia w paru projektach (Drużyna Mistrzów, konkurs "Nagraj 16 - wygraj bity od czołówki"), Wirus to stosunkowo nowa twarz na krakowskiej scenie hip-hopowej. Z raperem spotykamy w Zion Studio na Krakowskim Kazimierzu, niedługo przed wydaniem kolejnego własnego krążka "60 kilo Wersów". To zaczynamy!

Zacznijmy od korzeni, od tego, co ciebie ukształtowało i miało na Ciebie na początku największy wpływ. Powiedz skąd pochodzisz? Jak wyglądało Twoje otoczenie, gdzie się wychowałeś?
Wirus: Pochodzę z miejscowości pod Krakowem - z Gdowa. Tam się urodziłem i wychowałem. Generalnie wychowała mnie ulica! - "Spacerowa" hehehe. Moje otoczenie wyglądało zupełnie normalnie - czasy podstawówki, zbite butelki / ubite lufki, dziewczyny, alkohol itp. Jak wszędzie łapaliśmy fuchy, czasem legalne, czasem kombinowało się inaczej - to nie tajemnica. Okres małoletni przebiegł mi bardzo fajnie w turystycznej, melanżowej miejscowości. Problemy rodzinne i inne takie miał każdy, więc nie było w moim otoczeniu nic nadzwyczajnego. Dobre było to, że ominęły mnie czasy gimnazjum

Czego słuchałeś za młodziaka? Miałeś jakiś idoli, którzy popchnęli Ciebie do rapowania? Kiedy w ogóle zacząłeś nawijać, pamiętasz to?
Wirus: Pamiętam, koledzy z Krk słuchali Wzgórza YAPA3, kuzyn dał mi kasetę Liroya, później PFK, ZIP oraz wszystkie produkcje Volta - w międzyczasie czarna muzyka z satelity, równolegle słuchałem punk rocka. Zacząłem klecić w 1 LO jakieś pierwsze wersy i tak już zostało. Moim guru w polskim rapie był Sokół, dzisiaj już inaczej na wszystko patrzę. Tak naprawdę początek prawdziwego rapu zaczął się, gdy poznałem skład GKI Familia. Przyjaźnimy się do dzisiaj i, jeśli jest możliwość, dzielimy ze sobą deski na scenie.

Jak i kiedy doszło do twojej współpracy z krakowskim Studiem Zion?
Wirus: Nagrywałem w Bochni u Piotrka Lekkiego, ale on miał pełno roboty i nie zawsze czas dla mnie, Gruszka z Fuzji dał mi kontakt, pojechałem do studia, nagrałem parę numerów, spodobał mi się klimat, poznałem moich ulubionych krakowskich wykonawców, jak Wysoki Lot - no i się zaaklimatyzowałem! Pasja zbliża do siebie ludzi. Jestem zadowolony ze współpracy, czasem skręciłbym komuś kark - ale jestem zadowolony

Jak będzie wyglądał Twój album "60 kiloWersów", który będzie płytowym debiutem. Opowiedz coś o nim, o gościach, bitach, tematach, na nim poruszanych?
Wirus: Jest to dla mnie bardzo ważna sprawa. Wydaję pierwszą płytę z prawdziwego zdarzenia, a młodzieniaszkiem już nie jestem. 60 kilo - wiadomo - tyle ważę w porywach do 64 - taki urok. Bity - w większości album produkuje Dj 600 V, od którego otrzymałem bardzo duże wsparcie i motywację. Goście - na razie nie zdradzam, będzie parę mainstreamowych postaci, ludzi z którymi chciałem robić muzykę już od bardzo dawna, na muzyce co po niektórych wyrosłem. Tematy? Różne, nie potrafię tworzyć w jednym stylu, mówię o przeszłości i przyszłości, generalnie tematem nr 1 jest świat absurdu ukazany w nieco ironiczny sposób, niekoniecznie zabawnie.

Jakie nadzieje wiążesz z "60 kiloWersów"? Czujesz, że w jakiś sposób błyśniesz tym krążkiem na rynku?
Wirus: To zależy też jaka wytwórnia się ostatecznie podejmie wydania - albo zrobimy cedek w Krakowie wraz z Zion Rec., albo zrobimy to w WWA. Wszystko się rozwikła w najbliższych 3 miesiącach. Wierzę, że moja muzyka trafi do wielu ludzi. Czuję, że będzie dobrze - mogę to stwierdzić choćby po koncertach i reakcji ludzi

Wszystkich na pewno interesuje skąd wzięła się Twoja ksywa - Wirus?
Wirus: Hehe! Wzięła się z czystego przypadku. Kiedyś znajomi mówili do mnie Miru - po jakimś kawałku siadło Wirus i już zostało - z obróconej litery. A to że wyglądam jak ofiara HIV bo jestem chudszy, niż dzieci w Etiopii, to już druga sprawa. Ale nie ma w tym jakiejś głębi, tak siadło i tak zostało.

Co według Ciebie kuleje w dzisiejszym rapie?

Wirus: Tak naprawdę raper powinien być kompletny, widzę setki młodych chłopaków, którzy mają fajne flo i płyną po bitach, niestety to, o czym mówią, to nic więcej, jak pusta bragga. Nagrywanie płyt na jedno kopyto i o jednej tematyce (lub jej braku, jak w wielu przypadkach) to nie sztuka. Połowa polskiej sceny obrała dziwny kurs - tworzenie kawałków Braga, w których cisną wyimaginowanym wrogom, a małolaci się tym jarają...To smutne - jak włączam taki numer i słyszę pocisk - od razu wyłączam. Głównym trzonem jest przekaz - bez niego nie ma po co włączać numeru. Sam robiłem Braga, ale zrozumiałem, że gadanie o niczym, nawet w jak najbardziej wyrafinowany sposób, to ciągle gadanie o niczym. Poza tym mówienie, że się kogoś zjada, niszczy - wypruwa flaki bitch pliiiiizzz. Popek może tak gadać, a nie chłopaki mojej postury - nawet jeśli to przenośnia.

Co lubisz robisz poza rapowaniem, twoja ulubiona rozrywka?
Wirus: Pracuje w firmie transportowej jako przedstawiciel i spedytor. Czasem robię jakieś foty, czasem spędzam czas z dziewczyną, czasem walę sake z kumplami - Rap to moja pasja - cała reszta to tło.

Zdradź kogo cenisz na polskiej scenie hip-hop'owej najbardziej? Chyba, że nie chcesz faworyzować, to może podasz jakiegoś "zagraniczniaka", który ma na Ciebie wpływ?
Wirus: Co parę miechów zmienia mi się gust co do konkretnych artystów. Teraz - jak najbardziej WENA. To wynika z jego zachowania na scenie, pozornie spokojne numery zmienia w bomby energetyczne - do tego robi to bez hypemana. Zagraniczni - Talib Kweli choćby. Jest ich cholernie dużo, od żyjących mistrzów po tych, którzy już odeszli

Dowiedz się więcej o: ZION Rec., Wirus.


Informacje o artykule
Data dodania:2013-01-09
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:nieoceniany
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
ZION Rec.   rap graffiti breakdanceZION Rec.
mężczyzna, Kraków

Ostatnie artykuły tego autora:
Dowiedz Się Więcej #17: DJ Suchy - wywiad
Dowiedz Się Więcej #15: Fuzja / JKP Banda - wywiad
Dowiedz Się Więcej #14: SHOOM - wywiad
Dowiedz Się Więcej #13: ATAMA - wywiad
Dowiedz Się Więcej #12: Webster - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: AutoryzowanyAutor   Link do posta
17:17:17, 09-01-13
Taki wirus epidemii nie wywoła.

anonim
Autor: Facerape   Link do posta
18:09:01, 09-01-13
Znam kolege:) sympatyczny chlopak, mysle ze przy odrobinie szczescia cos mu wyjdzie z tego rapu. Pzdr!

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 5 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-18-204-55-168.compute-1.amazonaws.com (18.204.55.168). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.