Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Wszystko idzie zgodnie z planem, którego nie miałem - Wirus

Wszystko idzie zgodnie z planem, którego nie miałem - Wirus

Autor: eMCeeM

Wirus - krakowski, raper, laureat pierwszej edycji konkursu "Nagraj 16-wygraj bity od czołówki", aktualnie nagrywający pod skrzydłami 600V. Podczas naszej kolejnej rozmowy podzielił się informacjami o swoim nadchodzącym albumie, nadziejami związanymi z legalnym debiutem oraz planami na przyszłość. Z wywiadu dowiecie się również na co Wirus czeka w 2013 roku oraz z kim najchętniej podjąłby współpracę. Zapraszam do lektury.

Siemano, co słychać? Ostatni raz tak dłużej o muzyce rozmawialiśmy chyba po konkursie " Nagraj 16- wygraj bity od czołówki", co się zmieniło od tamtego czasu? Wiem, że pracujesz aktualnie nad legalnym debiutem pod skrzydłami 600V. Opowiedz trochę o tej płycie.
Wirus:
Siema, wszystko idzie zgodnie z planem, którego nie miałem. Materiał na tę płytę nagrywam już od 1,5 roku, ale teraz poszło wszystko bardzo mocno do przodu. Ciężko opowiadać o płycie - trzeba jej przesłuchać. Zgadza się 600 jest jej głównym producentem. Album nosi nazwę "60kiloWersów" i mam nadzieję, że ukaże się w sklepach najpóźniej jesienią tego roku.  

Jak doszło do Twojej współpracy z 600V?
Wirus:
Koncert - support - w nieżywych już krakowskich Krzysztoforach - rok chyba 2011, tak wyszło, że nie miałem Dj'a i Volt zgodził się byśmy zagrali razem. To było wówczas duże przeżycie dla mnie jak i dla mojego zioma Janka. Atmosfera była fajna i później zdzwoniliśmy się na wspólny numer - tak to powoli doszło aż do formy płyty.   

Fu, Kajman, KaeN to potwierdzeni gości na Twoim albumie, kogo jeszcze usłyszymy?
Wirus:
Abradab, Jabaman oraz 1 - 2 featy z podziemia, dziewczyny z chóru gospel. Sporo featów, ale zależy mi aby ta płyta niosła ze sobą nowe połączenia stylów, aby nie była zrobiona na jedno kopyto bo to mnie w polskim rapie nudzi.  

Wróćmy do konkursów "Nagraj 16- wygraj bity od czołówki" , do tej pory odbyły się trzy edycje tego konkursu, aktualnie trwa czwarta, śledzisz ten konkurs? Kto z dotychczasowych zwycięzców ma Twoim zdaniem jeszcze szansę się wybić?
Wirus:
Szczerze mówiąc nie śledzę aż na tyle, słuchałem kilku chłopaków, solidny rap - ale nie zapamiętałem nikogo z ksywy więc niestety nie mogę się wypowiedzieć.  

Powiedz jakie nadzieje wiążesz ze z debiutem, jakie masz oczekiwania względem tego co będzie się działo już po premierze albumu, jakie plany?
Wirus: Mam plan grać sporo koncertów - w zasadzie tylko na tym mi zależy. Marketingiem musi zająć się kto inny, ja już od dawna nie kombinuje w jaki sposób najlepiej się sprzedać, robię muzykę, która siedzi głęboko we mnie i jeśli ktoś przyjdzie na mój koncert żeby tego posłuchać to dla mnie największa nagroda.  

Z jakim producentem poza 600V najchętniej podjąłbyś współpracę?
Wirus:
Współpracuje z wieloma producentami m in. Aglofellaz, DNA, Lanek, Def - ostatnio poznałem, TMKBeatz, gadamy wstępnie z Bejotka, zrobiłem numer z 101 Decybeli - więc ciężko się tutaj określić z kim najchętniej... Galus, OSTR, The Returners - z nimi chętnie coś bym stworzył i mam nadzieje, że nadarzy się okazja. 

Wiem, że pytanie może dość dziwne, ponieważ mamy połowę roku, ale jaka jest Twoim zdaniem najlepsza płyta jaka do tej pory wyszła w 2013? Na jakie albumy czekasz?
Wirus: Bezkonkurencyjnie HAOS - to płyta, która podciągnęła poziom rapu w Polsce o wysoki level. Ciekaw jestem Hifi Bandy, WENY, Kajmana, Kękę, ale tak naprawdę zajmuje się tylko swoją płytą teraz i nawet nie bardzo wiem co wychodzi. 

Co zrobiłby Wirus, gdyby miało nie być jutra?
Wirus:
Pewnie przespałbym informację o tym (śmiech) 

Dzięki za rozmowę, wiem, że chciałbyś parę słów przekazać od siebie, zatem oddaje Ci głos
.
Wirus: Zachęcam do zakupu "60kiloWersów" wszystkich ludzi, którzy patrzą na świat z ironią, a jednocześnie bez ignorancji, którym nie obcy jest klimat ulicy, ale są mentalnie dorośli. Wbijajcie na koncerty zamiast zamulać pijąc wódę po domach i klatkach, Jeśli macie pasje to rozwijajcie ją w sobie nie rezygnując z niej nigdy, marzenia się spełniają, nawet jeśli ma to potrwać dłużej niż na amerykańskich filmach. Pozdro 600!Informacje o artykule
Data dodania:2013-05-14
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.00 (3)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
eMCeeM, 34 lata
mężczyzna, Łódź
Gwiazda Hip-Hop.pl

Ostatnie artykuły tego autora:
Robimy swoje, nie oglądamy się na innych - wywiad z BoKoTy
Jesteśmy częścią wspaniałej kultury - wywiad z Mei
Dwa Oblicza Buczera - wywiad
Czuję się ważnym elementem polskiego Hip-Hopu - wywiad z Piotrem Abrahamowskim
Banger Music z Koszalina - Mateja - wywiad

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: gitson   Link do posta
10:45:34, 15-05-13
Reklama dla Ciebie!

Projekty graficzne szyte na miarę twoich potrzeb!

Atrakcyjne ceny!

www.be.net/gitson

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 2 + 1 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-235-30-155.compute-1.amazonaws.com (3.235.30.155). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.