Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

Autor: Redakcja

Dowiedz się więcej o: HuczuHucz.
Nie uważam się za poetę, ani za artystę.

HuczuHucz albumem "Gdzie Wasze Ciała Porzucone" debiutuje na oficjalnej scenie. Na koncie miał dotychczas jedno podziemne wydawnictwo pt. "Po tej stronie raju" (2011) oraz wiele gościnnych zwrotek i różnych kolaboracji, bardzo dobrze przyjętych przez fanów. Premiera płyty to znakomita okazji do spotkania i porozmawiania o nowym materiale. Co też uczyniliśmy i przepytaliśmy Hucza za pomocą Waszych pytań...

Martyna Barańczak:
"Huczuhucz-nikt" to piosenka która ma w sobie zajebisty przekaz. Uwielbiam jej słuchać. Nie są to zwykłe teksty, mają w sobie moc, przedstawiają prawdziwe życie, które niekoniecznie kończy się happy endem. Tekst piosenki genialnie komponuję się z melodią. Kiedyś rap był dla mnie neutralny. Huczuhucz to jedna z postaci, która sprawiła, że rap to część mojego życia. Zastanawia mnie to, jaki nastrój miał Huczuhucz pisząc tą piosenkę. Ja zazwyczaj pisząc jakieś teksty piosenek jestem w kiepskim nastroju. Interesuję mnie to, jaki nastrój musi mieć Huczuhucz by tworzyć tak zajebiste teksty?
HuczuHucz: Każdy numer odzwierciedla mniej więcej to, jaki w danym momencie miałem nastrój. Ciężko w świetnym humorze napisać refleksyjny numer i odwrotnie.

Maciej Krzywda: Czy teraz, jak już jesteś na legalu, a raczej po legalu, byłbyś wstanie wydać płytę w nielegalnym obiegu i dać ją w Internet za darmo coś jak np. robi TDF w postaci DJ Buhha albo innych spontanicznych projektów?
HuczuHucz: Tak, nie ma z tym problemu. Większym ograniczeniem jest brak czasu na tworzenie takich rzeczy, ale jeśliby powstały to byłyby darmowe.

Maciej Krzywda: Jak oceniasz spełnienie muzycznych marzeń w postaci zapraszania ulubionych raperów/kupowanie bitu od ulubionego producenta bitu?
HuczuHucz: Jest to fajne, kiedy rapujesz w numerze obok rapera, którego słuchałeś i szanowałeś wiele lat temu, podobnie z nagrywaniem na bitach producentów którymi się jarałeś. Miałem okazję spełnić kilka muzycznych marzeń, ale jeszcze wiele przede mną.

Maciej Krzywda: Twórczość HuczuHucza można zaliczyć do nurtu tzw. rapu inteligentnego.
Melancholijny, zarazem mistyczny klimat, który tworzą jego przemyślane teksty oraz muzyka zdolnych producentów? Czy uważasz się za poetę, czy rap dla Ciebie to coś więcej niż muzyka? Czy tak jak np. Cira czy Bisz uważasz że pisanie wierszy to fajna sprawa?
HuczuHucz: Nie uważam się za poetę, ani za artystę. To zbyt górnolotne określenia moim zdaniem. Rap to muzyka, ale wielu może wynieść z niej dla siebie o wiele więcej niż można się spodziewać.

OliS rządzi się swoimi prawami i nie odzwierciedla tak naprawdę realnej sprzedaży płyt.

Maciej Krzywda: O co chodzi w życiu? Jakie wartości warto Twoim zdaniem mieć za przewodnie a ku jakich nie ma sensu się pochylać?
HuczuHucz: Życie w zgodzie z innymi ludźmi, dążenie do porozumienia.

Maciej Krzywda: Czy Koty Katz w niedalekiej przyszłości wydadzą jakiś nowy projekt?
HuczuHucz: Nie. Nie mam kontaktu z Deszczem od około 2 lat.

Maciej Krzywda: Kto na polskiej scenie zrobił największy progres, kto się upodlił, a kto wprowadził powiew świeżości? Czy obecna zabawką na trap może zarazić się HuczuHucz i wkrótce usłyszymy go na takich produkcjach?
HuczuHucz: Raczej nie zarażę się zajawką na trap. Może zrobię coś nowszego, świeższego, ale też bez przesady. Ostatnio nie słuchałem wnikliwie wszystkich płyt, które wychodziły, ale jestem w stanie stwierdzić, że Mes najlepsze flow w Polsce.

Maciej Krzywda:
Jak powinno rozwiązywać się beefy i konflikty? Czy nie uważasz za żenadę tych wszystkich spin i zaczepek na facebooku?
HuczuHucz: Uważam to za żenadę. Ja mam generalnie wyjebane na te wszystkie zaczepki i spinki.

Maciej Krzywda: Czy tak jak Twój znajomych - Bonson uważasz, że wygrane "zespołów hip-hopowych" w takich programach jak MBTM w szybkim czasie odbiją się na naszej kulturze i znów będą się z nas śmiać?
HuczuHucz: Akurat nie czytałem tej wypowiedzi, ale ma rację. Też mi się to nie podoba, bo nie pokazuje tej prawdziwej sceny, tylko jakąś szopkę.

Maciej Krzywda:
Jaki jest Twój stosunek do postępowej Europy, czego przykładem jest występ i zwycięstwo kobiety z Brodą na Eurowizji?
HuczuHucz: Źle się dzieje moim zdaniem. Nie podoba mi się to.

Maciej Krzywda:
Najważniejsza osoba w Twoim życiu, której zawdzięczasz najwięcej?
HuczuHucz: Ciężko wybrać jedną osobę, każda z nich dołożyła cegiełkę, czy to ktoś z rodziny, czy dziewczyna czy przyjaciele.

Efektnudy:
W jednej z piosenek rapujesz: "z dziewczyną zgodność charakterów, bita piona. Kupiliśmy kota, nawet on ma dwa imiona, wiesz." Jakie imiona nadaliście kotu? 
HuczuHucz: Jej wybór to Muffin, mój Borubar. W efekcie po scaleniu obu przyjęło się Mafar.

Damian Dudarz:
Utwór "Cisza" z nowej płyty moim zdaniem, to bardzo mocny storytelling. Teledysk do tego utworu raczej każdy jest w stanie sobie sam wyobrazić. Co było inspiracją w jego tworzeniu? Skąd taka historia?
HuczuHucz: Słyszy się w mediach różne rzeczy, ogląda się filmy, wyobraźnia działa, siada się i pisze.

Tomasz Noga:
Leszku, jeszcze na wcześniejszej płycie "Po tej stronie raju" w kawałku "Krzyk" nawinąłeś: "A na legal nie chce wyjść na krzywy pysk jak VNM...". V Cię propsował. Możemy oczekiwać Waszego wspólnego numeru?
HuczuHucz: Raczej tak. Miał być nawet na albumie GWCP, ale ostatecznie terminy goniły, a V był zawalony innymi rzeczami.

Tomasz Noga
: A co jeśli chodzi o Adama Ostrowskiego? Wypowiadałeś się, że nigdy z nim nie nagrasz.
HuczuHucz: Jest dla mnie zdecydowanie lepszym producentem niż raperem. A co do tamtego pytania, które padło ponad 2 lata temu - po prostu się nie jarałem.

Lena Szulc:
W jednej z recenzji przeczytałem: "Gdzie Wasze Ciała Porzucone" to przede wszystkim osobista treść. Mocna treść. Mocna rozkmina". To prawda. Czy wraz z doświadczeniem i stażem łatwiej jest mówić o pewnych kwestiach, łatwiej się otworzyć?
HuczuHucz: Nie wiem czy ma to związek z wiekiem, przynajmniej w moim przypadku chyba nie bardzo. Po prostu niezależnie od wieku można się otworzyć, za to z wiekiem można o wielu sprawach mówić dojrzalej.

Kszo:
Skąd wzięła się współpraca z Prosto i od jakiego już czasu były prowadzone rozmowy w tej wytwórni na temat płyty?
HuczuHucz: W skróconej wersji - po wstępnych rozmowach dostałem zaproszenie na spotkanie w Warszawie w czerwcu, miesiąc później kontrakt. 

Emila Maćkowiak:
Którego MC/składu, którzy odłożyli majka chciałbyś powrotu na scenę?
HuczuHucz: Smarki, Jimson, Wankz, Dizkret, Eis i Ash z Grammatika,

Ziomek141:
Skąd ksywa HuczuHucz?
HuczuHucz: Ktoś w gimnazjum zaczął na mnie mówić Hucz, potem podwoiłem tak, że wyszło HuczuHucz

Karina:
Do płyty "Gdzie Wasze Ciała Porzucone" powstało już kilka klipów (m.in. VHS, Pauza, Syf). Lubisz prace na planie zdjęciowym czy wolisz studio i komponowanie nowych kawałków?
HuczuHucz: Wolę studio zdecydowanie.

Karina:
Strasznie podoba mi się patent z ławkami w "Syfie". Czyj to pomysł? Co symbolizuje?
HuczuHucz: To pomysł Bartka, który kręcił klip. Tyle zmian otoczenia a syf ciągle taki sam.

Rap to muzyka, ale wielu może wynieść z niej dla siebie o wiele więcej niż można się spodziewać.

Brazil: Zadebiutowałeś na 26 miejscu OLiSu. Wg mnie to dobry wynik, a Ty jak to odbierasz?
HuczuHucz: OliS rządzi się swoimi prawami i nie odzwierciedla tak naprawdę realnej sprzedaży płyt. Czasem zdarza się, że zgłaszane są faktury na kilka tysięcy płyt od razu, które skupił dystrybutor, itp. itd. Raz zliczane są preordery, raz nie. W moim wypadku przesądził jeden dzień żeby płyty z dwóch tygodni były zliczone razem, wtedy debiut byłby znacznie wyżej. Ale uważam swój wynik za dobry, ja jestem zadowolony.

Znacznik99: "Szukam zbawienia w śmierci, sam nie wiem już / Jedna dusza co dla innych się poświęci; Siedem dusz" to nawiązanie do filmu z Willem Smithem. A jaki jest Twój ulubiony film, aktor, reżyser?
HuczuHucz: Ulubione filmy to Skazani na Shawshank, Forrest Gump i polskie komedie z lat 70 i 80. Z aktorów lubię Toma Hanksa, z reżyserów Bareję.

Nejmar: Komu kibicujesz na mundialu w Brazylii? Jak myślisz kto wygra?
HuczuHucz: Niezmiennie od mundialu w 1998 kibicuję Holandii, ostatnio było blisko zdobycia mistrzostwa, może teraz będzie lepiej. Duże szansę daję też Niemcom i zobaczymy, czy Brazylia będzie bardzo przepychana.

Dowiedz się więcej o: HuczuHucz.


Informacje o artykule
Data dodania:2014-06-19
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:4.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad: Zelo x Hip-Hop.pl
Wywiad: Praktyczna Pani x Hip-Hop.pl
TOP Hip-Hop shows vol 2.
TOP Hip-Hop shows vol. 1
Wywiad: Bronx Hip Hop Festiwal x Hip-hop.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
Klawish
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:13:54, 19-06-14
HUCZU HUCZU? SORRY NIE SŁUCHAŁEM

Dragi
Autor: Dragi   Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
15:50:19, 19-06-14
HUCZU HUCZU? SORRY NIE SŁUCHAŁEM

anonim
Autor: KKKnap   Link do posta
20:32:14, 19-06-14
dobry materiał

Autor:    Link do posta
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:41:56, 21-06-14
Wzięli go do Prosto tylko dla hajsu tak jak i KaeNa, ale prawda taka, że teraz orzeł bierze każdego kto jest pod ręką, kiedyś brali ze względów na muzykę, ale jak album endefisa się nie sprzedał to zmienili plany. Huczu się skończył nawet wg swoich fanów chociaż moim zdaniem nawet się nie zaczął ;-) tyle ode mnie.

anonim
Autor: Damian D   Link do posta
15:46:30, 25-06-14
Dzięki Hucz i hip-hop.pl, płytka doszła do moich rąk ;)

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
03:49:49, 06-01-15
STARE

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 2 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-228-220-31.compute-1.amazonaws.com (3.228.220.31). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.