Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje
button_zwin_rozwin

hip-hop.pl »

Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem

Loco Tranquilo - Polską Rap Płytą 2014 - wywiad z Vixenem

Autor: se3a

Dowiedz się więcej o: Vixen, Magazyn WuDoo - Radio Szczecin.
Tak naprawdę to wygrali moi słuchacze, którzy na mnie głosowali i z tego miejsca chciałbym im za to gorąco podziękować.

W ubiegłym tygodniu wystartowała 11 edycja Plebiscytu Magazynu WuDoo i Hip-Hop.pl, który jest muzycznym podsumowaniem roku 2014. Wczoraj poznaliśmy laureata pierwszej kategorii. Tytuł Polskiej Rap Płyty Roku 2014 trafiał do Vixena za album "Loco Tranquilo". Zapraszamy na szybki, gorący wywiad udzielony przez rapera chwilę po ogłoszeniu wyników.

Na początku przyjmij nasze gratulacje za zdobycie tytułu Polskiej Rap Płyty Roku 2014 za album "Loco Tranquilo" w Plebiscycie WuDoo i Hip-Hop.pl. Pytanie na gorąco - jesteś zaskoczony?
Vixen: Trochę tak, bo myślałem że to inne płyty będą się liczyć w tym głosowaniu. Nigdy jakoś na naszą korzyść tego typu sondy nie przemawiały, a tutaj proszę bardzo, pozytywne zaskoczenie. Mówię "naszą" bo tak naprawdę to wygrali moi słuchacze, którzy na mnie głosowali i z tego miejsca chciałbym im za to gorąco podziękować, bo wiem że niektórym naprawdę zależało na tej wygranej. Także dzięki! :)

Zdobycie przez Ciebie tego tytułu cieszy nas (Hip-Hop.pl) podwójnie i to nie tylko dlatego, że portal patronował Twoim płytom. Dołączyłeś oficjalnie do naszych czytelników już w 2006 roku. Konsekwentnie udostępniałeś swoje nagrania w wizytówce. Czy dziewięć lat temu, jak wgrywałeś mp3 z albumu "Rozsypana Układanka" na Hip-Hop.pl jako początkujący raper, myślałeś, marzyłeś o tym, że kiedyś inni czytelnicy tej strony uznają Twoją płytę za najlepszą w danym roku?
Vixen: Nie pomyślałbym że kiedyś będzie mi zadawane takie pytanie... Cieszę się bardzo, tylko tyle mogę powiedzieć. Uważam, że trzeba wierzyć w to co się robi, mieć ambicję i iść do przodu i wcześniej czy później cel zostanie osiągnięty. Czy myślałem wtedy o tym, że chciałbym wygrywać takie plebiscyty? Owszem i myślę do dzisiaj, bo jak robię album, to chcę go zrealizować najlepiej jak potrafię w danej chwili, żeby został zauważony i wygrał wszystko co możliwe. Póki mam siłę to chciałbym rywalizować, bo to lubię, pod tym względem jestem typowym facetem. Myślę, że zdrowa rywalizacja, to jeden z lepszych mechanizmów rozwoju. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że mnóstwo pracy przede mną, bo tam gdzie idę jest jeszcze daleko...

Przed premierą mówiłeś: "Jeżeli chodzi o rap, jestem gotowy tak naprawdę na wszystko. Jesteś ze mną? Spoko i dzięki. Nie jesteś? Też spoko, rób swoje. Ja robię. I oto efekt." - Jak się dzisiaj okazało, efekt jest taki, że słuchacze z Tobą są...
Vixen: Dziękuje tym którzy są ze mną i tym którzy są przeciwko mnie, bo Ci drudzy jutro mogą być tymi pierwszymi - nie wiemy tego.

Uważam, że trzeba wierzyć w to co się robi, mieć ambicję i iść do przodu i wcześniej czy później cel zostanie osiągnięty.

Wróćmy jeszcze na chwilę do obecności raperów na portalach branżowych i popularności FB. Większość (szczególnie tych młodych) raperów uważa, że fanpage i kanał na youtube w 100% im wystarczy, żeby się wybić. Tymczasem fani nie są dani raz na zawsze. I nawet jak już ktoś zdobędzie jakiś fanbase, to będzie to zamknięte środowisko. Lejki lajkami, udostępnianie udostępnieniami, ale "świeża krew" to świeża krew. Portale branżowe wciąż mają sporo odwiedzin i wciąż coś znaczą, więc warto tam się wyświetlać, żeby dotrzeć do kogoś nowego. Co Ty o tym myślisz?
Vixen: Każdy ma swoją wizję promocji i na różnych rzeczach ją opiera. Jeśli chodzi o świeżą krew to jestem zdania, że powinno się promować dobrą muzykę, jeżeli jest na tyle dobra, że zgromadzi wokół niej autora dużą publiczność, czytaj fanbase to fajnie. Nie jest jednak powiedziane, że Ci ludzie kupią w przyszłości jego płytę, ale nie jest też powiedziane że nie kupią, więc lepiej mieć publiczność niż jej nie mieć wg mnie heh. Jedna z wad dużej liczby facebookowych fanów jest taka, że znajdziemy w niej sporo przypadkowych osób, którym spodobał się jeden numer, a resztę postanowili hejtować. Na szczęście moich odbiorców nie jest aż tak dużo, żebym miał z tym jakiś problem. Jest idealnie. Natomiast tak jak mówię każdy ma inna wizję na promocję i pomysł na siebie, kumam to i nie mam z tym kłopotu. Niech każdy robi swoje.

Zawsze przy takiej okazji pytamy czy w polskiej kulturze hip-hopowej brakuje nagród, plebiscytów, tytułów? Czy dla Ciebie ważne są takie nagrody? A może najważniejsza jest złota płyta, bo tę de facto przyznają fani?

Vixen: Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Mnie ogólnie cieszą wyróżnienia, ale chwalić nimi się nie lubię. Czasem jednak trzeba napisać gdzieś coś o swoich dokonaniach, nie formie chwalenia się tylko w ramach przekazania informacji. Zresztą ja nie jestem od tego, ja jestem od tworzenia rapu i to moja działka, na temat całej reszty zbyt wiele nie wiem. Chciałbym żeby moja muza trafiała do coraz większej liczby odpowiednich (żeby nie użyć słowa "świadomych") osób.

W tym roku do Fryderyków wróciła kategoria Album Roku Hip-Hop. Co myślisz o całym tym zamieszaniu z tą nagrodą? Wszyscy krzyczą, że powinna być, bo Hip-Hop się najlepiej sprzedaje i jest dominującym gatunkiem, a jak przychodzi co do czego, to nikt płyt nie zgłasza i wszyscy mówią, że mają ją w dupie...
Vixen: Nigdy nie zgłaszałem do takich plebiscytów swoich płyt, więc trudno mi powiedzieć cokolwiek, bo nie mam żadnego doświadczenia w tym szczerze mówiąc, jeśli coś się w tej kwestii zmieni w przyszłości, to chętnie odpowiem. Jeżeli to ma jakiemuś dobremu MC pomóc... czemu nie? Zbytnio się nad tym nie zastanawiałem jeszcze powiem Ci... działam póki co na trochę niższym levelu.

W 2014 roku wydałeś "Loco Tranquilo", a potem epkę "Paradox". Dwa albumy w zeszłym roku wydali także Bonson i Matek oraz Chada. Żyjemy w czasach kiedy producenci telefonów, samochodów, ogólnie elektroniki, ale także odzieży i obuwia, są zmuszeni do prezentowania co kilka / kilkanaście miesięcy nowych, a już co najmniej ulepszonych i po liftingu, modeli swoich produktów. Czy ten pędzący popyt zagląda także do sztuki? Czujesz, że słuchacze, czytelnicy wywierają coraz większą presję na nowe rzeczy?
Vixen: Tak, ale nie sądzę żeby to było fajne, bo wychodzi więcej niedopracowanych rzeczy, masówka. Ja w 2015 roku chciałbym trochę uspokoić tempo pracy. Nie wiem czy w ogóle uda mi się zrobić nową płytę. Mimo że wyraźnie czuję że jestem w formie.

Dziś wystartowała kolejna kategoria w Plebiscycie - Amerykańska Rap Płyta 2014. Kogo Ty byś nominował? Czego słuchałeś przez ostatnie 12 miesięcy. Jak Twoim zdaniem wygląda obecnie polska i zagraniczna scena rap?
Vixen: Mój faworyt to Run The Jewels - RTJ2. Obie sceny mają się dobrze jeśli patrzy się z odpowiedniej strony.

Jak robię album, to chcę go zrealizować najlepiej jak potrafię w danej chwili, żeby został zauważony i wygrał wszystko co możliwe.

W listopadzie poinformowałeś, że odchodzisz z RPS Enterteyment. Bierzesz wszystko we właśnie ręce. Powiedz co słuchacze dostaną od Vixena w AD 2015?
Vixen: Tak napisałem powyżej, nie mam pojęcia. Niebawem pojawi się kilka gościnnych zwrotek, m.in. na płytach Skora - Nadziemie (numer "Płynę" (Feat MNIA)), 101 Decybeli w utworze z Buką i MNIA "Melancholie", poza tym TMK Piekielnego i nowy materiał ReFixa (zwycięzcy konkursu na najlepszą zwrotkę do numeru "Gautama", przypominam że także PI, został wówczas wyróżniony i pojawił się na "ParadoxEP" w utworze "Skąd wiesz że nie śpisz". To tyle, reszta nie została oficjalnie podana, więc ja też nie będę o tym informował, w każdym razie trochę tego będzie.

Na koniec może kilka słów do naszych czytelników i słuchaczy audycji WuDoo?
Vixen: Bardzo dziękuję za Wasze wsparcie i życzę Wam wszystkim dobrego dnia i powodzenia na jutro :)
Loco Tranquilo

Dowiedz się więcej o: Vixen, Magazyn WuDoo - Radio Szczecin.


Informacje o artykule
Data dodania:2015-01-29
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / wywiad
Średnia ocena:7.75 (4)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
se3a, 38 lat

Ostatnie artykuły tego autora:
Shadowplay - Polską Rap Płytą 2015 - wywiad z Kartkym
Pawbeats Orchestra - wywiad przedpremierowy
Widnokrąg - Polskim Rap Singlem 2014 - wywiad z Pawbeatsem
Labirynt Babel - muzyczna, emocjonalna i intelektualna podróż - wywiad z B.O.K
Hip-Hop to duża część mojego DNA - wywiad z Noonem

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: muszecicoswyznac   Link do posta
09:35:32, 29-01-15
No i git. Gratki Darek.

kollekcjoner
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
09:37:11, 29-01-15
Loco Tranquilo rozwala.

PRZYTULNY
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
16:28:58, 29-01-15
NIE ZNAM TEGO GINBA

anonim
Autor: DOMODII   Link do posta
17:18:58, 29-01-15
DOBRY WYWIAD, VIXEN PROPSY

smalec132
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
17:11:43, 30-01-15
A KTO TO W OGÓLE JEST ? ŻADNEGO KAWAŁKA TEGO GOŚCIA NIE SŁYSZAŁEM. JAKIŚ NO-NAME.

anonim
Autor: panoramiks   Link do posta
16:31:21, 31-01-15
Planty Janka wszyscy znaja ;-P

LYGRYS TO KLASYKA
Wyślij prywatną wiadomoś do użytkownika
22:49:11, 31-01-15
YOL

anonim
Autor: hui wiecie   Link do posta
20:01:15, 01-02-15
no name nie ...dla kogoś kto obserwuje... zresztą gusta są różne...

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 3 + 5 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-35-168-112-145.compute-1.amazonaws.com (35.168.112.145). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.