Aby zapewnić prawidłowe działanie strony oraz żeby hajs się zgadzał używamy ciasteczek.
Szczegółowe informacje

hip-hop.pl ť

Andegrandowy Strzał #3 Flojd/Wiro x VBS x Pueblos x KID x Michał Wojtek

Andegrandowy Strzał #3 Flojd/Wiro x VBS x Pueblos x KID x Michał Wojtek

Autor: Redakcja

Yo! Witam wszystkich stęsknionych za serią! Ale tak jak broń lubi się zacinać, tak ludzie potrzebują chwili, żeby wrócić na nowo i to ze zdwojoną siłą. 

Co się zmieniło? Kto się zmienił? I gdzie jest Andegrand? (zbyt mocno zaczyna mi to przypominać iluminatii, wiesz, gdzie jest Eis? haha).

Scenę opanował freestyle, mainstream - wyścig po złote płyty, a andergrand? Często zbyt blisko surivivalu.  Młodzi nadal walczą, a wyjadacze nadal ścierają zęby, niestety często własne i z zazdrości.
Oklepany temat. Więc do rzeczy. Wjedzie dziś pięciu kotów których płyt i numerów ostatnio słuchałem (nie ukrywając) z pewną przyjemnością, a tego doświadczamy coraz rzadziej.  Nazwijmy ich 'fantastyczną piątką' lub bardziej adekwatnie "realną, fantastyczną piatką"  Strzału nr.3 . Głębokie wody, poniekąd. Nie do końca odkryte, a może nawet wcale. Więc kto ?

Michał Wojtek drodzy Państwo. Wrocławski MC z rocznika 97, przez co jeszcze mocniej się jaram wiedząc że ludzie w moim wieku mają pasje, ambicje i robią naprawdę fajne rzeczy.
Początkujący, propsowany między innymi przez Laikike1, a to jednak coś znaczy.  Śledząc jego poczynania trafiłem na naprawdę ciekawą epkę "Instrukcja", na której gitarowo udzielił się Olek Jaworski.  Michał sam twierdzi że "to nie jest jeszcze czas na LP'. Co ja myślę? Jest bardzo dobry technicznie jak i muzycznie, młody, utalentowany. Według mnie czas na LP zbliża się dużymi krokami. Oby nie przegapił szansy.

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym w tym  zestawieniu pominął kolejną mega charyzmatyczną postać. VBS ziooom. Raper z Suwałk i co ogromnie ważne - kolejny młody, nawet  bardzo młody kocur.  Osiemnaście lat, styl, flow, pomysł. Czapki z głów. Ale użycie tylko słowa 'raper' w tym wypadku byłoby co najmniej nie na miejscu. Czemu? Wiktor nie tylko rapuje. Jest także producentem muzycznym, realizatorem dźwięku, organizatorem koncertów, zajawkowym freestylowcem. Człowiek orkiestra. Jedno wielkie WOW.  Wydał bardzo dobrze przyjętą, dystrybowaną przez QueQuality Epkę "Nienajprawdziwsze". Co tu więcej pisać. Dzięki, ema. Tak ma wyglądać zajawa.

Lecimy dalej! Ej siema i Flojd/Wiro!
Duet. Bardzo mocy duet. Do tego bracia ( Mc/producent). Chłopaki pochodzą z Elbląga i robią sztosy. Numery to takie małe, własne powroty do przeszłości, do emocji. Tego obecnej scenie bardzo brakuje - powiewu swieżości wprost spod korzeni starej szkoły. Flojd swoje pierwsze demo puścił w Eter w 2009 roku. Nosiło ono nazwę "Projekt Manhattan". Następnie trafił na projekt VNM'a w numerze "Zawada" co było już ogromnym wyróżnieniem. Ostatni album "TBA" . Coś niesamowitego. Sprawdzajcie tych dwóch Panów, naprawdę warto.

Wreszcie docieramy do punktu na który sam czekałem. Pueblos! Znowu młodzież hehe. Rocznik 95' to jak się okazuje bardzo dobry rocznik, szczególnie  dla Bielska- Białej, skąd pochodzi. Kojarzony głównie z freestyle'm, jednak wydanym ostatnio Trailer Mixtape udowadnia, że jest także świetnym raperem. Metafory, Hasztagi, Punche, melodyjność, wolkal, flow, masa pomysłów. Na Trailer Mixtape zauważyłem jeszcze jedną, ważną  cechę. Puebli cholernie mocno w siebie wierzy. I to ogromy plus. Słychać to w każdym numerze. Jednak nie biją one przez to po oczach złością, nienawiścią itp. Mimo że wkurwienie wychwycimy niejednokrotnie. 
Pueblos już jest dobrze ukierunkowanym artystą. Powodzenia i (oby) na szczyt chłopie !

OSTATNI KOCURRRR. Są tu fania KID'a ?!
Rocznik 96, Katowice są dumne. Bankowo. Niezwykły wokal i dobrze, głeboko przekminione teksty. Kolejny człowiek orkiestra - rapuje, śpiewa i tworzy bity. Dobrze zna podziemną scenę, już ok 6 lat w jej szeregach. Aktualnie KID ma swoje 5 minut. Projekt Brudne Południe, stworzenie naprawdę dobrej Epki z Tyminem (ze składu Tymin x Peus). Wampiry nigdy nie śpią. Potwierdza to jego rapowa aktywność i ciekawe oraz nietuzinkowe podejście do rapu. To co jest ziomboy ? Sprawdzaj, sam się przekonasz !Informacje o artykule
Data dodania:2016-08-26
Dział / Kategoria: muzyka hip-hop / felieton
Średnia ocena:10.00 (1)
Oceń artykuł: Aby ocenić artykuł musisz się zalogować
Autor:
Redakcja, 19 lat
zespół, Szczecin

Ostatnie artykuły tego autora:
Wywiad: Zelo x Hip-Hop.pl
Wywiad: Praktyczna Pani x Hip-Hop.pl
TOP Hip-Hop shows vol 2.
TOP Hip-Hop shows vol. 1
Wywiad: Bronx Hip Hop Festiwal x Hip-hop.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora
anonim
Autor: XDXD   Link do posta
14:52:42, 29-08-16
NIENAJPRAWDZIWSZE TO PŁYTKA ADIEGO NOWAKA Z ASFALTU, VBS PUSCIŁ "Z ŻYCIA WZIĘTE" XDXDXD

Dodaj wypowiedź

Autor: Podaj wynik dodawania: 1 + 4 =

Pozostało znaków: 1250

Uwaga:
Twój host to ec2-3-91-106-223.compute-1.amazonaws.com (3.91.106.223). Informacja ta zostanie zapisana wraz z Twoją wypowiedzią. W przypadku naruszenia czyichkolwiek dóbr osobistych informacja ta zostanie ujawniona tak aby ułatwić ściganie autora.

Hip-Hop.pl © 2000-2019 ? kontakt ? redakcja ? reklama ? materiały promocyjne ? FAQ, pomoc i zasady ? Polityka Cookies ?